Aziz Yildirim istifa etti .. ( HA HAA HAAA )

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Can Baysan

Post by Can Baysan »

Fenerbahçe Kulübü Başkanlığı'ndan istifa eden Aziz Yıldırım'ı Fenerbahçe Faruk Ilgaz Tesisleri'nde Ali Şen ile bir görüşme yaptı. Ali Şen kameralar önünde Yıldırım için şunları söyledi:

Aziz Yıldırım'dan dönüş sinyali
Görevi bıraktığını açıklayan F.Bahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım ile eski başkanlardan Ali Şen, yemekte durum değerlendirmesinde bulundu. Ali Şen, "100. yıldaki başkanımız Aziz Yıldırım'dır. Taraftar Ali Şen'i sevdi ama Aziz Yıldırım'ı 10 katı daha çok sevdi" dedi.

"CAMİA BAŞKANI ÇOK SEVDİ"
F.Bahçe'deki tessislerde yapılan görüşmenin ardından basın mensuplarının karşısına çıkan her iki başkan kısa bir değerlendirmerde bulundu. Fenerbahçe Kulübü eski başkanlarından Ali Şen, "Yapılan daveti kabul ettim ve burada bir durum değerlendirmesi yaptık. Başkan ve yönetim kuruluyla görüş alışverişinde bulunduk. Kendilerine zaten bildikleri konuları anlattım. Yıllardır hep şunu söyledim bu külübe kim taş taş üstüne koymuşsa o başkanımız olsun. Bu kulüpte 40 yılını geçirmiş birisi olarak hep şunu söyledim. 100. yılda Aziz Yıldırım'ın devam etmesini gerektiğini söyledim. Onun yaptığı hizmetlerin hiçbirisini biz yapamadık. Önüne çıkacak engelleri ilk biz kaldırırız" diye konuştu.

"100. YILDA AZİZ BAŞKAN OLACAK"
Yapılan görüşmede kendisine nasıl bir intiba aldığının sorulması üzerine Ali Şen, "İntiba falan yok. F.Bahçe'nin 100. yıldaki başkanı Aziz Yıldırım. Zaten kendisi de adaylığını geri almadı. Bugünden itibaren Aziz Yıldırım'ın bu sesimize kulak vermesini istedim" şeklinde konuştu.

Bu yıl F.Bahçe şampiyon olamadı ama ne yapalım diyen Ali Şen, "100. yılda olamadı ama olsun. F.Bahçe birgün Yeşilköy Atatürk Havalimanı'na Avrupa şampiyonu olarak inecektir. Bu sene şampiyon Galatasaray oldu ama ne yapalım; onları da tebrik ediyoruz" dedi.

Ali Şen, "Başkanlık için Mehmet Ali Aydınlar'ın adı geçiyor, o bizim arkadaşımız. Ali Koç'un adı geçiyor; o da hergün beni arayıp 'Ne olur Başkan devam etsin' diyor" diyerek, Yıldırım'ın tek adayları olduğunu belirtmiş oldu.

"DÖNÜŞ SİNYALİ"
Ali Şen'e iltifatları ve daveti kabul ettiği için teşekkür eden Aziz Yıldırım ise, görevi bırakma kararını alırken temel düşüncesinin, yeni birilerinin gelip başkanlığa aday olması ve kulübe yeni bir vizyon kazandırması olduğunu belirtti. Aday olacak mısınız? şeklindeki soruyu, "Seni yerime başkan yapayım" diye geçiştirdi.

Ali Şen, basın mensuplarının: " Görüşme sırasında Yıldırım, tekrar aday olacağı yönünde size bir fikir beyan etti mi ?" sorusu üzerine ise, şu mesajı verdi. 100 yılda Fenerbahçe Kulübü Başkan Adayı Aziz Yıldırım'dır"

Şen'in bu sözlerinin üzerine araya giren Aziz Yıldırım: Başkana buraya kadara geldiği ve söylediği sözler için teşekkür ediyorum. Ben ve arkadaşlarım toplanıp Genel Kurulda bir karar alacağız.

Biz aldığımız kararın arkasında durmak istiyoruz. Fenerbahçe'nin geldiği nokta ortadır. Biz arkadaşlarımızla birlikte bizim yerimize gelecek insanların daha iyi hizmet edeceğine inanıyoruz. Ama eğer bu durumda gerek duyarsak oturur genel kurulumuzda bir daha konuşuruz." şekline konuştu.

Aziz Yıldırım, bu sözleriyle ilk kez göreve yenide talip olabileceği mesajını kameralar önünde vermiş oldu.
Liseli vardı ya ah o liseli...
Savas Macun

Post by Savas Macun »

Bugun yapilan YK toplantisinin basin aciklamasi.

http://www.fenerbahce.org/detay.asp?ContentID=3728

Selamlar
Savas
2009 Uefa Kupasi Finali Fenerbahce Sukru Saracoglu'nda..
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

24 saat beklemek lazım, belki fikirleri değişir :)
Savas Macun wrote:Bugun yapilan YK toplantisinin basin aciklamasi.

http://www.fenerbahce.org/detay.asp?ContentID=3728

Selamlar
Savas
Soner Özaltındere

Post by Soner Özaltındere »

Artık bundan sonra başkan olsa ne oluuur, olmasa ne oluur.... Kendini fasulye gibi nimetten sayıp, herkesi kendi hakkında konuşturmak için atmadığı takla kalmadı..... Başardı da ama eskiden onu adam yerine koymayan sadece bizdik şimdilerde bakıyorum da bir sürü fenerlinin de ona olan güveni sarsılmış. Lastik patladı Aziz Başkan.... Büyük profesyonel Tümer Metin hayırlı olsun :)
Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Bu manali resmi sizlerle paylasmak istedim.

Image

Fenerbahce cag atlamaya devam ediyor.
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Mehmet Marsan wrote:Bu manali resmi sizlerle paylasmak istedim.

Image

Kafasina raki bardagi da koyar yakinda..
Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Image

Hatirlardan silinmiyen ikinci fotograf.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Dikkat etmedim ama bu manidar resimle ilgili olarak tek cümle eden basın mensubu var mı acaba :)

Aziz Yıldırım ne kadarda şirin çıkmış :)

Kurumsallaşma budur! Sen koskoca stat yaparsın, dünya yıldızlarını takımına katarsın Ali Şen gelir bi makas alıverir :)
Mehmet Marsan wrote:Bu manali resmi sizlerle paylasmak istedim.

Image

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Aziz Yıldırım, askerlik yapmakla ve yapmamakla ilgili problemleri çok iyi bildiği için Tümer de Fenerbahçe’yi o yüzden tercih etmiştir herhalde.
Erman Toroğlu.

Bu rivayetin aslı astarı nedir anlayamadık gitti! İnandığımı söyleyemem ama ikide bir nasıl pervasızca yazabiliyorlar anlamıyorum! Yoksa aslı varmı :)
Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Aziz Yildirim efsanesi uzerine guzel bir yorum. AYden bana ne diyenler okumasinlar.

Ercan Guven - TERS KOSE
En büyük Ali Şen!

Şimdi anladınız mı Ali (Şen) ağabeyin zekasına ve karizmasına her fırsatta neden saygı duruşunda bulunduğumu?.. Müthiş bir insan. Akıl ve taktik gurusu...
"Fenerbahçe'nin başkanlık kâbusundan alnının akıyla çıkan bir kişi gösterin" deseler, Ali Şen'den önce başka bir isim söyleyene şaşarım doğrusu.
* * *
Açalım isterseniz:
Ve kişisel ilişkiler açısından başlayalım...
Sayın Aziz Yıldırım, Ali ağabey'in işaret ettiği başkan adayının yerine bir oy farkla seçildiği sekiz yıl öncesinden mimlenmişti.
Devrinin yarısını başarısızlıklarla, diğer yarısını Ali Şen de dahil olmak üzere tüm futbol camiasını bilerek isteyerek karşısına almakla geçiren sayın Yıldırım'ın Ali ağabey'e "yardımcı" olmadığını söylemek haksızlık olur.
* * *
Lakin "icraat" da vardı bir yandan...
Fenerbahçe'nin büyüme hızı Çin'i kıskandıracak kadardı.
Ali Şen devrindeki "sözlü" büyüklük iddiaları çelik ve çimentodan kalıplara yazılıyordu.
Ali ağabey'in bir ata yadigarı gibi özenle koruduğu, sakındığı, gururlandığı, "en büyük başkan" ünvanı ufak ufak avuçlarından kaymaktaydı.
Sayın Yıldırım'ın beton anıtları uzak ara yapmıştı selefine...
Ve gün geldi, başı sıkıştı sayın Yıldırım'ın.
Belki Ali ağabey üflese yıkılacaktı.
* * *
Tam tersini gerektiriyordu zeka ve taktik... Çünkü Ali Şen, olası Fenerbahçe hüzünlerinde faturanın Yıldırım Devri'ne son noktayı koyana kesileceğini çok iyi biliyordu.
Sahip olduğu "büyük başkan" imajı, sevmediğini açık açık deklare ettiği Aziz Yıldırım'ı alaşağı etmek için riske atılmayacak kadar önemliydi Ali ağabey için.
Kulübe gitti...
Çıktığında tüm dizginleri ele geçirmişti.
Bundan sonra sayın Yıldırım'ın başarılarında, lafa "Aziz'e dedim ki" diye başlayacak, başarısızlıklarında "elimden geleni yaptım" diye bitirecek ve her zaman yüksek rütbede mevkilenecek bir Ali Şen var artık Bodrum'da.
Biat edilmiş... Büyüklüğü kabul edilmişti...
Aziz Yıldırım med-cezir krizlerinin bedelini ödemeye Ali Şen'i "tanıyarak" başlamıştı.
* * *
Fena mı?
Asla... "Ben ve diğerleri" duvarlarına koskoca bir delik açılmıştı böylece.
Kişisel ilişkilerden daha önemlisi Fenerbahçe meselesiydi.
Ali Şen, "sevmiyorum" dediği Aziz Yıldırım'a elini ve enerjisini uzatırken, aynı zamanda Fenerbahçe'yi de büyük kaosun kıyısından çekip alıyordu.
Sayın Yıldırım gider mi döner mi, tek kelime yazmayan az kişiden biri de benim. Hiç niyetim de yok yazmaya. Bu tuzaklara düşmemeye gayret etmekteyim. Ama ortada görünen gerçek; gitse de dönse de, Fenerbahçe öyle güçlü bireylerden oluşan bir camia ve öyle büyük bir üst dayanışma ki, fırtınalar ancak yaprak koparıyor... Kökler daha sağlam tutunuyor toprağa.
Köklerden en büyüğü de Ali Şen galiba.
* * *
NOT: Bu yazıdan önce elim telefona gitti, vaz geçtim aramadım Ali ağabey'i... Bu düşüncelerimin teyidini almaya çalışsam, "konjonktür" gereği öyle ters sarma yapardı ki, yazacak şey kalmazdı. Şimdi ondan telefon bekliyorum. Hangi bölümlerde yanlış fikir yürütmüşüz anlayalım. Sayın Yıldırım'ın itirazı varsa onu da internet sitesinden okuruz artık. Malum, genel yayın müdürlerinden aşağı muhatap olmaz "büyük" başkan.

Resmi Yalan

Tümer Fenerbahçe'ye nasıl gitti?
Bal gibi gitti. Bonservisi elindeydi, para konusunda anlaştı. Attı imzayı.
Tıpkı Nobre gibi.
Bunlar önemli değil. Futbolcuların üçbüyükler arasındaki transferleri her ne kadar o futbolcuların gelecekleri üzerinde olumsuz izler bırakırsa da futbol açısından renktir.
Bu kadar para kazanıyorlar; bir de onların istikbalini kendimize dert mi edeceğiz!
Bence Nobre ve Tümer transferinde, Beşiktaş ve Fenerbahçe internet sitelerinin YALAN haberleri çok daha önemlidir.
Diyorlar ki, "haberi resmi sitemizde görmeden inanmayın"...
"Medya'daki yalanlara kanmayın"...
Ben de diyorum ki, "Medya yalan yazmaz... Yalancılara alet olur bazen".
Hele yalancılık bu kadar "resmiyet" kazanmışken.
Midem bulanıyor.
...
http://www.milliyet.com.tr/2006/06/01/spor/yguven.html
Savas Macun

Post by Savas Macun »

AY'dan bana ne olur mu hic???

Reklam pesinde kosan veya onu FB'nin basinda gormek istemeyenlerin dilinden dusmuyor kendisi.Hani bizlere laf ediyorlar ya adami putlastirdiniz diye saolsun FB disindaki herkes AY efsane yapti.Bizim katkimizi coktan gectiniz artik ve ben bundan cok buyuk haz aliyorum artik.

Hele ki Polat-Demiroren-Canaydin-Cavcav gibilerinin gundemde tutunabilmek icin nasil sacmaladiklarini gordukce bu daha da hosuma gidiyor.

Bugun artik Uluc ile ALtayli'da baltalari iyice cikarttilar, ellerinde ne var ne yoksa saldiriya gectiler.Ellerinden geleni ardlarina koymasinlar.

Bu arada AY ve yonetimi yeni kulup binasini da bitirmis.Hadi herseyi gectim insanda biraz uretene karsi saygi olur.

http://www.fenerbahce.org/detay.asp?ContentID=3769

Selamlar
Savas
2009 Uefa Kupasi Finali Fenerbahce Sukru Saracoglu'nda..
Can Baysan

Post by Can Baysan »

Çok ilginç gelişmeler var...

Birisi, "Galatasaray 2006-2007" konu başlığında yer alan "Fenerbahçe G-14'e çağrılmadı" konusu... Gerçekten de hem FB resmi sitesinin, hem militan Fenerliliğin resmi sitesi Antu'nun anasayfalarına baktığınızda, toplantıyla ilgili "Katıldık... Şöyle geçti..." gibisinden bir haber, bir ifade göremiyorsunuz.

Kutsal İttifak Medyası'nda gündemi bir süre meşgul eden "Fenerbahçe'nin dünyanın en zengin 16. kulübü olması" gibi, bu da adi bir palavra, anlaşılan. Türk'ün Türk'e propogandası yani. Önünde durdukları dev aynasına bakınca kendilerini sahiden dev sanıyorlar ama aslında bir karton aslandan farksızlar.

* * *

İkinci gelişme; Aziz Bey'in "Asenavari" figürlerle önce herkesin önüne çıkıp "İstifa ettim" dedikten sonra Zürih'e uçması, bu arada istifa dilekçesinin yönetim kuruluna -nedense!- hiç ulaşmamış olması, ardından Telegol'e "Kararımda değişiklik yoktur" diye konuşması, ve 24 saat geçmeden soluğu İstanbul'da alıp, ani toplantıda bir zamanlar kedi-köpek gibi kavga ettikleri Ali Şen'e -medya tabiriyle- olumlu sinyaller vermesi, Eski Başkan Ali Şen'in toplantı bitiminde gazetecilere "100. yılda başkanın Aziz Yıldrırım olacağını" açıklaması...

Gitmeye niyetin varsa gidersin zaten; ha eğer yoksa, Ali Şen gibi adamlarla yanyana kolkola basın toplantıları yaparsın, "Daha kararımı vermedim" dersin. Ne biçim kararsa, günlerdir bir türlü verebilmiş değil(!)

Dönerse; Türk futbolu bir virüsten kurtulamadığı için üzülürüm. Bu üzüntümün sebebi Galatasaray'ın bu işten zararlı çıkması filan değil. Adnan Polat, Haluk Ulusoy ve Yıldırım Demirören'in dimdik durduğu yerde Aziz Bey'in eskisi gibi at oynatamayacağı zaten açıkça görünüyor.

* * *

Üçüncü gelişme; Fener kongresinde Sadettin Saran'ın başkanlık için kulislere başlaması, "Bana hakkımı verin, kongre ertelensin ki girebileyim!" diyor. Yönetim, Saran'ın başına bela olan maddeden ceza alanların bu cezalarının -100. yıl şerefine- kalkması için genel kurulda görüşülmesine karar vermiş. "Tek adam"ın demokrasi mavalı!

Buraya kadar normal... İlginç olan; FB resmi sitesinin, FB televizyonunun, FB yönetiminin Saran'a alenen savaş açmış olması. GS'de kongre öncesi tüm adayların kendilerini tanıtmak için çıkacakları TV programları resmi siteden ilan edilirken, FB'nin sitesinde Saran aleyhine "kahvedeki adam"ın üslubuyla yazılar yazılıyor. "Demokrat adamlar"ın haline bakın!

Fenerbahçe Cumhuriyeti... Mehmet Şenol'un dediği gibi: Hitler'in Almanya'sı da bir cumhuriyetti!
Fatih Mutlu

Post by Fatih Mutlu »

Savas Macun wrote: Hele ki Polat-Demiroren-Canaydin-Cavcav gibilerinin gundemde tutunabilmek icin nasil sacmaladiklarini gordukce bu daha da hosuma gidiyor.
:lol:

demek gundemde kalma cabalarindan soz ediliyor :lol: eksisozlukten aratiniz: gundemde kalmak icin tukurup tukurup yalamak.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Önce Ali Şen'i, Yıldırım'a yakın bir gazeteci arıyor. Olumlu cevap verileceği anlaşılınca, Yıldırım kendisi buluşma çağrısını tekrarlıyor....
G. Bilgiç

Aziz Yıldırıma yakın bu gazeteci kim acaba? Çok merak ettim... :lol:
Can Baysan

Post by Can Baysan »

8 yıldır Aziz Yıldırım ile konuşmuyordum. 2 buçuk yıldır stada da gitmedim. Yıldırım'ı görmek istemedim. Kırgındım!.. Bir gün gazeteci Alaattin Metin aradı. Yıldırım, benimle görüşmek istediğini söylemiş... Alaattin, "Başkan'la görüşmek ister misiniz?" diye sordu. "Gayet tabii" dedim. Yıldırım'ın uğradığı şanssızlığa üzülmüştüm. Dahası, onun Fenerbahçe'ye yaptığı hizmetleri hiçbirimiz yapmamıştık. Alaattin, "Başkan'a, telefonunuzu verebilir miyim?" diye sordu. "Verebilirsin!" dedim. Aziz Yıldırım da aradı, beni kulübe davet etti.

Ali Şen'in Sabah gazetesine verdiği röportajda söylediklerinden ufak bir kesit...

Bu da gösteriyor ki Hıncal Uluç dünkü yazısında son derece haklıymış.

"Ne yapsam da bir zamanlar kedi-köpek gibi kavga ettiğim Ali Şen'e 'Aziz Başkan dönmelidir' dedirtip, muhalefet tarafından bile istenen adam olduğumu tescilletsem" diye mi düşündü, yoksa "eski patron"un nabzını mı yoklamak istedi bilmiyorum. Neticede, basın sözcüsü Alaattin Metin'i araya sokup, buluşmanın gerçekleşmesini sağlamış.
Post Reply