8. Hafta: G.Saray-Konya 3-3 (Ayhan' 36, Ilic 50', Arda 54')

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Umud Yalcin

Post by Umud Yalcin »

Tesekkurler Tolga, hosbulduk...
Aslinda niyetim Gerets'ten ve mactan bahsetmekti; fakat bi preview'a
baktigimda zaten cok uzun yazmis oldugumu gordum. Daha da uzatmadan
kadrodan bahsedip orada keseyim dedim. Oyuncu degisikligi konusunda
ise sizler zaten hatalardan yeterince bahsediyorsunuz, sanirim artik
herkes Gerets'in bu konudaki yetersizliginden haberdar. Degisiklikler
hakkinda belki onumuzdeki haftalarda alternatif onerilerde bulunabilirim.
Su anda benim kafami daha cok kurcalayan Gerets'in alternatifleri...
Bi TD'nin gorevleri nedir, bunu tam olarak bilemedigim icin gitmeli mi,
kalmali mi sorusuna bi cevap bulamiyorum. Emekli futbolcu cok fazla.
Bi Ertugrul Saglam, Aykut Kocaman, Ridvan Dilmen, Koeman, Rijkard
gibi futbolculuk yillarinda bile zekalarini ortaya koyan, sonra da egitimini
gorup TD'lige baslayan adamlar var. Mesela Zidane, bu adam simdi
egitimini gorse, hic tecrubesi olmadan onu takimin basina getirir miydiniz?
Ben onun gibi bi adam bulabiliriz diye dusunuyorum. Sene basinda
soylendiginin aksine (her ne kadar defansi cok begenmesem de)ben iyi
bir kadromuz oldugunu dusunuyorum. Bu yuzden bence Gerets gitsin,
yerine gelecek olan bu takimla eminim 8 haftada 11 puandan fazla alir.
Sisteminde birazcik defansa onem veriyor olsun yeter...

Umud D. Yalcin
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Mahmut'la Mahmud (Turkce degil elebtte), Umut'la Umud (tastamam Turkce). Ben Arslan' ile Aslan'i da merak ederim niye diye. Turkcedeki bu sessiz harflerin sesliler yaninda degi$im gormesi ilginc. Halbuki Turkce fonetik denilen sesle yazi arasindaki baglantisi M. Kemal sayesinde sIkI bir $ekilde uyarlanmi$ bir dil. Ya adama ho$ geldin demeden adinla ugra$tin denmesin lutfen. Merak i$te, Belki bu adi hep Umut olarak gormekten dolayi. Asla amacim zevzeklik degil.

Bir kere burayi uzunca suredir izleyen Umud maclari izlemeden burada tarti$maya katilmak istememi$. Ama bakiyoruz ki izlemezken bile yazacak epey bir bilgisi var. Evet boyle vakit ayirip yazanlari gorunce seviniyorum. Bazilarinda bu bir saman alevi gibi olup kaybolup gidiyor. Kalici olur Umud.

Gecen gun Mert Tokman burada cok vakit harcadigin icin re-org olunca (o Telekom'da olanlari reorg olarak goruyor) i$ten filan atiliyorsun bu vaktini degerlendirse idin paraya para demeyecek kadar belki zengin olur ve ABD'nin nimetini ve kiymetini de bilirdin dedi. Hakli mi acaba?
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Evet keyfim yerinde ama tamamen duygusal sebeplerden :D

Hadi, Fenerle Bjk'nın katkısınıda inkar etmiyim. Sevindim tabide, hele bir sor niye? Sorduğunu farzederek cevap vereyim: 2. lig şansımız devam ediyor işte fena mı? Fener puan kaybettiği an şampiyon olmuştuk, bu senede aynı şekilde 2. oluruz belki :D

Ersun şampiyon olursa büyük sükse yapacağı kesin. Ama şöyle bir durum var; 3 büyükler böyle dökülürken bu muazzam şampiyonluk şansını değerlendirememekte kendisi için pek iyi olmaz.

Trabzon, Vestelle mi cedelleşir, yoksa 3 büyükler gibi 2.lige mi oynar, o bugün belli olacak bence..
Cengiz Akgun wrote:
Ismail Gezer wrote:Fenerbahçe ve Beşiktaş'ın UEFA'ya kalması çok hayırlı oldu. Haftada 2 maçı kaldırabileceklerini düşünmüyorum. ...
Bakiyorum sabah bozuk olan keyfin yerine gelmi$ gibi? Niye kistas FB ve BJK. Bunlar rezil olunca GS'da mi olmali yani. Ortada Gerets'in buyuk bir $ansi var. Aslinda $ansizligi bu hfta yense idi arayi iyice kapattiydi bunlarda. Parsayi Ersun'la Ziya Dogan goturecek gibi. Ke$ke goturseler de Turkiyde de de bu yabanci TD salakligi bitse.
Osman Kiciman

Post by Osman Kiciman »

Ismail Gezer wrote:2. lig şansımız devam ediyor işte...
Hayrola 3. ligde mi oynuyoruz? :D (Hani Cengiz abi umud'a takilmis ya bu da o hesap. )

Bu aralar futboldan baska her konuya itinayla atlarim diyen Osman
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Bende durum tam tersi, futbol kötü giderse, hiçbir ufak ayrıntıya özenmiyorum :D

İkincilik şansımız devam ediyor der düzeltirdim ama uğraşmak istemiyorum :D
Osman Kiciman wrote:
Ismail Gezer wrote:2. lig şansımız devam ediyor işte...
Hayrola 3. ligde mi oynuyoruz? :D (Hani Cengiz abi umud'a takilmis ya bu da o hesap. )

Bu aralar futboldan baska her konuya itinayla atlarim diyen Osman
Murat Kara

Post by Murat Kara »

Murat Kara wrote:Kohnemis kafalarin hakim oldugu bir yonetim, yipranmis futbolculari sagmaya yonelik anlayis, gencleri daha korpecikken kurtarici gibi gostererek taraftarlara yem eden basin ve ona canak tutanlar. Bunlarin arasinda Gerets sorunlarin en kucugunu olusturuyor.
Canaydin burayi okumaya baslamis, haberiniz olsun (yada masaci Milliyet muhabirleri).

"Sezonun ilk yarısı bitene kadar medyaya konuşmayı herkese yasaklıyorum. Futbolcular da yöneticiler de artık sussun. Konuşana ceza vereceğim. Futbol şube sorumluları ne işe yarar? Bu gençleri ortalığa salıp yem yapmayın. Geleceğin yıldızı dediğimiz oyunculara psikolojik destek verip, onlara sahip çıkmalıyız'' - bugunku Milliyet
Post Reply