Transfer Gundemi (Yaz 2006) - 3

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

carrusca hakkında hürriyet gazetesinden korkut göze'nin yazısı

http://www.hurriyet.com.tr/transferdosy ... sp?gid=113
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Tolga Girici wrote:Suna bakin, guya yonetim Okan'i sahada gormeyince, Mehmet Guven'i gorunce Gerets'e kizmis.
...
Bunlar masa ba$i haberleri takmayin kafaniza. Uyduruyorlar. Yonetime kim kizsin ki? Ama Gerets bu kupayi verdi orasi ba$ka. Aslinda ASY'de aslar ve gencler diye bir mac yapsalarda gorelim kim daha iyi. Goruldugu uzere GS lige bir takim daha sokacak vaziyette hemde ilk be$e girecek $ekilde. Artik elin kamburunu zengin etmekten vaz gecselerde oturup ellerindekileri degerlendirseler.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

BJK, Ze Roberto işini gerçekten halletti galiba! Eğer öyleyse şampiyonluk için fazla heveslenmesek iyi olur, geçen seneki balıda bir daha nah buluruz. Bu cümleyi kıymetli yöneticilerimize atfediyorum :) Galatasarayın ilk 3'e girmesi bile mucize olur! Bjk bizden iyi, FB zaten bizden iyi, Trabzon'la UEFA'ya kalma mücadelesi veririz artık!

Ankara takımları maçlar yapıyordu, sanırım bir çeşit TSYD kupası. Ankarasporu izlemek iyi olurdu, izleyemedik. Umarım Gerets amca izlemiştir.

Lig fikstürü açıklanınca ilk 7-8 haftanın zorluğundan bahsettik! Şimdi bu aciz takım o hengameden nasıl kurtulacak?
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Ismail Gezer wrote: Ankarasporu izlemek iyi olurdu, izleyemedik. Umarım Gerets amca izlemiştir.

[/b]
Gerets yerine ben 2 maçı da izledim :lol:

jaba'ya dikkat. 2 maçta da gol attı. Tıfıl fakat çok hareketli. Ağır defanslara karşı çok etkili. Ersen martin ve musa'yı trabzona verdiklerinden oynamadı tita'yı aykut kocaman kadroya almıyor.

Jevric g.birliği maçında yine saçma sapan bir gol yedi.
Orta sahada hürriyet ve devran çok koşuyorlar. Erman özgür seyrettiğim 2 maçta pek bir şey yapamadı.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Aykut?
Kocaman?
Of! Takip edemiyoruz artık kim nerde? Akıllı adam! İşimiz zor! Çok zor!
Mehmet Gorgen wrote:aykut kocaman
Hakan Bakircioglu

Post by Hakan Bakircioglu »

Ozan Ersoy wrote:Gerets Gladbach macindan sonraki soylesiyde soyle dedi...

"Belçikalı teknik adam, transfer çalışmalarında sürekli ön libero üzerindeki durduklarını ifade ederek, "Bunun yanında çok yetenekli Arjantinli bir futbolcuyu kadromuza katmak çok sevindirici. Dün karşılaştığımız Mönchengladbach'ta forma giyen Insua'ya da Carrusca'yı sorduk ve bize onun hakkında olumlu şeyler söyledi. Kadromuza güç kattığımızı düşünüyoruz. Ön libero da olursa kadromuz tamamen güçlenecek " şeklinde konuştu.
O mactan once de ozel bir soylesisi vardi Gerets'in. Orada benim dikkatimi ceken iki konu vardi:

1) "Carrusca'nin bir menejer arkadasim tarafindan bana tavsiye edildigini aciklayan haberlerin nereden ciktigini bilmiyorum. Boyle birsey yok. Ama menejer bir arkadasim, Arjantin'li genc bir on libero ile ilgili olumlu bilgi vermisti." Roportaji yapan kisi o oyuncunun Somoza mi oldugunu sorunca, Gerets basini sallayip onayladi. Arkasindan Vogel'in de Somoza'nin da takima fayda katacagini soyledi, hangisini tercih ettigine dair net birsey soylemedi.

2) "Besiktas ile pazar gunu yapacagimiz macin onemini biliyoruz, o yuzden bugun MGladbach'a karsi izleyeceginiz ilk 11, SuperLig'de oynayacak 11 degil." Umarim o macta oynayan gencler ebedi yedek olarak kalmazlar.

LigTV bu roportaji yayinlamadan once "Gerets: Carrusca transferi yonetimin transferidir" diye altyazi gecildi. Ister istemez yonetim ile Gerets arasinda anlasmazlik varmis gibi bir hava olustu. Adam lig bittiginden beri on libero istiyorsa ve sezon baslayana kadar bir oyuncu alinamadiysa, bu tur haberlerin/soylentilerin cikmasini engellemek cok zor.

Hakan
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

(Konuyla ilgisi yok :)

Her refresh edişimde yeni bir yorum okumak güzel oluyor, bu akşam katılım üstdüzeyde.. :)
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Piskinlik hat safhada. Saidou gittiginden beri sagir sultan bile duydu, tek acil ihtiyac on libero. Madem eksiksiz bir takim teslim ettiniz, o zaman hobi olarak mi aradiniz on liberoyu, 3 ay boyunca.?

Bu saatten sonra Thomas veya benzeri bir adama milyon dolar verilecegine eldekilerle idare edilmesi daha mantikli. Cunku kimsenin alinamayacagi belli oldu. Bu donemde yapilan transferin basari sansi cok dusuk. Bence Ayhan artik on libero oynamali. Tecrubesi yuksek, top calmasi iyi. Gerekirse cift on libero da oynanir.

Gerets bu gunlerde Ayhan'a kil oldugu icin yedek bile birakabilir gerci.
Helvayı Gerets yapacak

İlhan SÖYLER

G.Saray Başkan Yardımcısı Adnan Polat, teknik heyete eksiksiz bir takım teslim ettiklerini söyleyerek, "Hocamızın elinde malzemesi var artık. Un var, şeker var, her şey var... Helvayı da o yapacak" dedi.

GALATASARAY’ın Süper Kupa finalinde Beşiktaş’a 1-0 yenilerek sezonun ilk kupasını rakibine kaptırması, sarı kırmızılı camianın keyfini kaçırdı. Karşılaşmayı statta izleyen kulüp başkan yardımcısı Adnan Polat, maçı değerlendirirken, "Beşiktaş’ı kutlarım. Bizden iyi oynadılar. Oynadığımız futbol bize yakışmadı. Hiç zevk almadım. Galatasaray bir finali böyle oynamaz. Daha iyi olmamız gerekirdi. Ama bu takım için kötümser değilim" ifadesini kullandı.

Yeni sezonda daha başarılı olmayı umduklarını belirten Polat, kulübün alt yapısından yetişen gençlerin artık A takım seviyesine geldiğini vurgulayarak, şöyle devam etti: "Teknik direktörümüz Erik Gerets’in elinde malzemesi var artık. Un var, şeker var, her şey var... Helvayı da o yapacak. Alt yapımızdan yetişen gençler ne denli yetenekli olduklarını gösterdiler. Artık top bizden çıktı, teknik heyette. Yabana atılmayacak gençlere sahibiz. Bana kalırsa takımın eksiği yok. Sol kanatta bir sıkıntımız vardı, onu da Carrusca’yı alarak giderdik. Bundan sonra bir yabancı daha almayı düşünüyoruz ama o da zaten kurtarıcı olmayacak. Onu da Heinz giderse alacağız."
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Bu haber doğru belli! Bunun üzerinden konuşabiliriz! Ne demek eksiksiz takım teslim ettik? Kimi kime teslim ettin? Bu hoca yeni mi geldi? Kıvırmayın bu kadar ya! Allah rızası için azıcık dürüstlük istiyoruz! Kimi aldında eksikleri tamamladın? Tolga, Okan çok acil lazım olan adamlar mıydı? Carrusca mı eksiklerimizi kapatacak? Durum hakikaten vahim!

Bu arada Santra'nın son yarım saatini izliyorum. Kazım Kanat, Ahmet Çakar ve eski MHK başkanı Bülent bilmemne vardı. Çocuklar gibi kavga ettiler. Bülent, Ahmete şımarık dedi, Ahmet Bülente terbiyesiz dedi, Kazım Ahmete kızdı, Ahmet 'Beni harcadın Kazım' dedi. Ersin müdahele etmek istedi, Ahmet 'Bu masadaki hiçkimse artık dostum değildir' dedi... Belki gazeteler yazar, okur eğlenirsiniz :)
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Arkadaslar, bu filmi kac senedir seyrediyoruz, Robert Pires, Kily Gonzales, yersen Gravesen vs. bir suru isim ortaya atiliyor eksigimiz olan bir mevki icin. Ben ismi gorur gormez bu yonetimin o adami alamayacagini biliyorum. Arkasindan komedi devam ediyor ve klube milyonlarca Euro'ya Heinz gibi bir adam kakalaniliyor. Amiyane olacak ama Turkce deyimiyle sicti Cafer bez getir, civik sicti tez getir durumundayiz her transfer sezonunda. Simdi kolaysa Heinz'i cikar girdigi yerden. Heinz giderse yeni adam alirlarmis. Yahu bu saatte adam alsan ne olur, almasan ne olur, bir Heinz daha alacaksin en iyisi. Gecen sene bu adami neden aldiniz bir suru Piresler, Gonzalesler kovalayip? Bu Adnan Polat'a bakip en azindan durust, dogruyu soyluyor demistim, o da baslamis Canaydin makamindan okumaya. Sizden adam falan isteyen yok, elinizdeki kacirmayin yahu, sizin alacaginiz adamdansa Saidou'ya coktan razi herkes.

Canaydin doneminde bes senede uc tane duzgun yabanci transferi var (33 tane sacmaligin yaninda), biri Ribery, birkac ay seyrettik sagolsunlar, sonra meshur isbilirlikleri ortaya ciktilar, adam tuydu, simdi para alacagiz diye bekliyoruz. Digerleri de Tomas ve Song. Biri FB Servet'i kullanacak diye dustu, digerini hala anlamis degilim, bu yonetim bu adami nasil aldi ve de nasil kacirmiyor diye.

Pazar gunku oyun ile CL'e kalacagimizdan endiseliyim. Hos kalsak baska turlu, o zaman daha da endiseli olacagim. Turkiye'de ne oldugu ise artik neredeyse ilgilendirmiyor. Ama neyse, Canaydin'a oy veren kongre uyeleri dusunsun verdikleri oyun vebalini. Biz de ne zaman giderler acaba diye beklemeye devam edelim.
Davut Gerçekcioğlu

Post by Davut Gerçekcioğlu »

transferlerin sırf maddi sorunlardan dolayı yapılamamasını ben kabul edemiyorum bir turlu. bu renklere gonul vermiş milyonlarca insanın beklentisi olan sportif basarı yerine maddi sorunlara cozum arayısı içinde olmak, önceliği buna vermek ne kadar dogrudur tartısılır. bu bahsi gecen futbolcuların birini dahi maddi sorunlardan dolayı alınamıyorsa bunu hiçbir taraftar bahane olarak kabul etmez. şampiyonlar liginde basarılı olabilmek olasılıgı yok denecek kadar az, çıta her gecen yıl alcalıyor, gecen yılki şampiyonlugumuz tamamen futbolcuların özverisi ve bizim basarımız deil rakibin basarısızlıgıdır. bir yıldır ze robertonun pesinden kosuyoruz, besiktas bir haftada istanbula getiriyor adamı. ben anlamıyorum artık yonetimi...
Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Ali'cim hojgeldin. Ze Roberto geliyormus. Ancak istikamet Besiktas'a.
http://www.e-kolay.net/fanatik/Futbol/B ... rID=405094

Varsin olsun biz de almaya calistik diye adimizi Avrupa'da duyurup prestij kazandik.

Gecen sene giren Marek kazigindan sonra almanlar kiclariyla gulmusler. Simdi 2. lig takimlarina satmaga calisiyormusuz. Ha diyeceksin dört senedir 50 kusur kazik yedik, Marek kim. Sen de haklisin, soyadi Heinz olan Marek'ten bahsediyorum. :D

Bu malzemeden olsa olsa yatili okula kapuska yemegi olur. Genclerden guzel bir yahni yemegi cikardi ama Gerets belli ki Cihan-Ergun-Necati-Ayhan-Hasan quintetinden vazgecmeyecek. Seyredenlere bol sabirlar.
“You have power over your mind - not outside events. Realize this, and you will find strength.”
― Marcus Aurelius, Meditations
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ze Roberto'nun karisi olursa siyah beyaz olsun dedi herhalde. Peki bu Ulker BJK'ye bu kadar para verdi GS da vermi$ olmali. Girtlaga kadar borc olunca futbolcularin parasini odeyip biz borclari odedik futbolcuya borcu olmayan tek takimiz diye etrafta dolaniyor sogan cucugu.

Gunun sozu: Adnan Polat biraz ufak at. Civcivler yemiyor.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Cok ender yaptigim bir seyi yapacagim, bir baska foruma baglanti verecegim. Arkadaslardan ozellikle aramiza yeni katilanlardan bunu yaparken bu forumun seviyesine uygun olmasini rica ediyorum. Kufur, siddet, nefret dolu yazilari buraya asmanin yasak oldugunu hepimiz biliyoruz umarim. Ben simdi baska bir siteden yazi gectim diye tamamen antu'dan falan sacma sapan bir yazi gecilirse bozuluruz. :evil:

Carrusca transferi hakkinda ayrintili bilgi var. Necmettin Çelikhan adinda Besiktas taraftari futbolcu simsarinin yazdiklari. Turkiye'de bu islerin nasil yurudugunu adeta belgeleyen bir konu basligi olmus. Aslinda bu yazi scouting basligina da asilabilirdi. Benim dedigim kulup icin calisan maasli elemanlardan olusan bir ekip olmasi ve transferi bu adamlarin halletmesi cok cok elzem bir konu.

Anladigim kadariyla Carrusca transferi bizim gibi montaj goruntulere bakarak yapilmis bir transfer. Tamamen kumar. Iyi cikarsa GS'in sansi tutmus olacak.

Carrusca transferi nasil yapildi ogrenelim

Ozan Ersoy
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Cengiz abi iyiki hatırlattın! Ülkerin para vermesi diye bir olay vardı değilmi :)
Carrusca için hayrına vermedilerse o parayı, şimdi biz (M.Görgen bey duymasın ) Ülkeri kazıklamış mı oluyoruz laf aramızda :)
Ülker parasını çöpe atmak istemiyorsa Galatasaraya zırnık koklatmamalı! E tabi, "Ülkerin desteğiyle GS yıldız oyuncu alacak" lafları yalandı ise, o zaman başka!
Bir anlaşma falan imzalandı diye hatırlıyorum! Kafam karıştı :)
Ne olacak bu Ülkerin paraları şimdi?
Verdiler mi, veriyorlar mı, verecekler mi? Veriyorlarsa ne için?
Bu Galatasarayı takip etmekte ne zor iş be kardeşim...
Cengiz Akgun wrote:Ze Roberto'nun karisi olursa siyah beyaz olsun dedi herhalde. Peki bu Ulker BJK'ye bu kadar para verdi GS da vermi$ olmali. Girtlaga kadar borc olunca futbolcularin parasini odeyip biz borclari odedik futbolcuya borcu olmayan tek takimiz diye etrafta dolaniyor sogan cucugu.

Gunun sozu: Adnan Polat biraz ufak at. Civcivler yemiyor.
Post Reply