Serefsiz Turk Futbol Basini (HEPSI IYISI YOK)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Hincal da bugun karaktersiz demis basina.
Gerçek hem de görüntülü kaydıyla ellerinin altındayken, birtakım meslektaşlarımız, asla ağzımdan çıkmamış bir sözcüğü kullandığımı "Tırnak içinde" ifade ederek, beni belirli yerlere hedef gösterdiler.
"Ben bu karakterde birini milli takıma bile çağırmam" dedim. Bu gazeteler, hem de iki defa "Karaktersiz" sözcüğünü kullandığımı iddia ettiler.
Vatan'dan İbrahim Seten aradı önce..
"Hıncal Ağabey biz haberi yapıyoruz, ama etrafta senin 'Karaktersiz' dediğin iddiaları dolaşıyor. Ben yayın bandını çözdürdüm, böyle bir şey yok. Senin sözlerini aynen yayınlıyorum" dedi.
O Vatan hem de birinci sayfadaki anonsta "Karaktersiz" dediğimi yazdı, içerde doğruyu verirken. Hürriyet sözlerimi doğru yayınlarken, Milliyet "Karaktersiz" dediğimi iddia eden, düzenlenmiş sözleri tırnak içinde verdi.
Zaman, Yeni Şafak, Radikal, Akşam, Tercüman, Bugün, Fanatik, hep söylenmemiş, düzmece konuşmayı gene "Tırnak" içinde verdiler ve okurlarına yalan söylediler.
Ben bu karakterde insanları gazeteci yapmam..
Şimdi bu lafımı da tırnak içine alarak bildikleri gibi değiştirsinler. Bu defa hiç itiraz etmem.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Kerem Hocam UEFA maci basligi altina yazmis, ama, Topal'in boyle birseyi hele ki hele basina soylemeyecegine "kalibimi basarim" seklinde emin oldugum icin, ben direk buraya alayim dedim. Hincal'in agzindan soyledigi haliyle, "Ben Ilhan Soyler karakterinde birine, gazetem olsa is vermem"!
Skibbe beni sevmiyor
İlhan SÖYLER 16 Eylül 2008

G.Saray’ın milli yıldızı, "Hocamızla herhalde yıldızımız barışmadı. Hiç yokken, beni çabuk makasa aldı. Yanlışım olmadığı halde, takımında yer alamamam beni endişeye sürüklüyor" dedi.

GEÇTİĞİMİZ yıl Linderoth’un sakatlanması sonrası Galatasaray formasını giyen ve oynadığı futbolla Milli Takım kapısını açan Mehmet Topal buruk... Sarı kırmızılı takımın orta sahadaki dinamosu Euro 2008’de de göze girmiş, Everton’un transfer listesinde ilk sırada yer almıştı. Ancak Cimbom’da Michael Skibbe dönemi başladı, Topal makasa geldi. Şampiyonluk tattığı dönemde ilk 11’in değişmez ismi olan, tüm teknik adamların kadrosunda görmek istediği yıldız oyuncu şimdi kulübede oturmanın sıkıntısını yaşıyor, "Skibbe beni sevmiyor" diyerek duygularını dile getiriyordu.

Ruhen sıkıntıdayım

Alman teknik adamla yıldızının bir türlü barışmadığına dikkat çeken milli oyuncu, "Skibbe beni sevmiyor. Herhalde yıldızımız barışmadı. Hiç yokken, beni çabuk makasa aldı. Hiçbir yanlışım olmadığı halde, takımında yer alamamam beni endişeye sürüklüyor. Acaba bir yanlışlık mı yaptım diye kendi kendime soruyorum. Ve bu da beni ruhen sıkıntıya sokuyor. Skibbe’nin bana karşı tutumunu anlamakta zorluk çekiyorum" diyerek sitemini açıkladı.

Antrenmanlarda iyi bir performans sergilemesine rağmen sahada olmamasına bir anlam veremediğini ve buna çok üzüldüğünü ifade eden Mehmet Topal, şöyle konuştu: "Takımın patronu Skibbe. Bu yüzden de kararlarına bir şey söyleme hakkım yok. Ancak kendisi benim futbolumu ya beğenmiyor, ya da onun oyun felsefesine uyamıyorum.

Uyum sorunu var

Doğal olarak da bu beni üzüyor. Benimle bu konu hakkında bir konuşma yapmadı. Eğer sorunu bilirsem ona göre çalışır ve açığımı kapatırım. Ben yine çalışıp elimden geleni yapmaya çalışacağım. Zor aldığım bu formayı bırakmaya niyetim yok. Bunun bilince biri olarak daha çok çalışıp hem Skibbe’nin gözüne gireceğim, hem de formamı geri alacağım."
Özgür
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ilhan Soyler Kendi-dinler'i okumayiniz. Esek kadar herif tavsana kac taziya tut ile ugrasmakta. Aklinca doldurasa getirecek.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Cengiz Akgun wrote:Ilhan Soyler Kendidinler'i okumayiniz. Esek kadar herif tavsana kac taziya tut ile ugrasmakta aklinca hala.
Haklisin aslinda. Ama insanin gozune bir kere carpinca, bir sinir bosalmasi ihtiyaci da doguyor otomatikman, tutamamisim kendimi...

Karsi karsiya getirdigi insanlar da oyle ki, biri tertemiz bir genc, oburu zaten elestirilerin altinda ezilmemeye, su ustune cikip biraz nefes alabilmeye calisan bir kulup calisani... Fitne-fesat en buyuk gunahlardandir zaten aslinda, bir de mubarek ayda. Insan biraz bunlardan bari cekinir yahu, patron baskisi, ekmek parasi filan da bir yere kadar...
Özgür
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

"Şerefsiz Milliyet" diye ayrı bir başlık açmak lazım aslında. Bugün Meira'nın ağzından bazı laflar yazmışlar. Haberin doğru olduğunu varsayıyorum. Ama veriliş şekli o kadar art niyetliki...

Kendi ülkesinin takımı Porto'nun feneri yeneceğini iddia etmek ayıp birşey sanki!

Ulen şerefsiz Milliyetin şerefsiz gazetecisi, FB, Arsenal'le oynarken Tuncay'ın ne demesini bekliyorsunuz? "Arsenali gözünüzde büyütmeyin, yenebilirsiniz!" Dese, bir tane şerefsiz İngiliz gazetecisi çıkıpta "Tuncay'dan Arsenal taraftarlarını kızdıracak sözler" diye yazı yazar mı?
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Ismail Gezer wrote:"Şerefsiz Milliyet" diye ayrı bir başlık açmak lazım aslında. Bugün Meira'nın ağzından bazı laflar yazmışlar. Haberin doğru olduğunu varsayıyorum. Ama veriliş şekli o kadar art niyetliki...

Kendi ülkesinin takımı Porto'nun feneri yeneceğini iddia etmek ayıp birşey sanki!

Ulen şerefsiz Milliyetin şerefsiz gazetecisi, FB, Arsenal'le oynarken Tuncay'ın ne demesini bekliyorsunuz? "Arsenali gözünüzde büyütmeyin, yenebilirsiniz!" Dese, bir tane şerefsiz İngiliz gazetecisi çıkıpta "Tuncay'dan Arsenal taraftarlarını kızdıracak sözler" diye yazı yazar mı?
Yahu Ismail bosver bunlari, adamin maksadi belli, kizin, hiddetlenin, cildirin, kizissin ortalik, bi gazete satalim. Sonra birileri kolunu gosterip, oburu telefonda kufur edince, TSYD olarak kinama yazisi yazin.

Ama sen bunlari bosver, spor kamuoyunun FB'nin Hacettepe yenilgisine karsi genel tepkisi nasil, mesela internet uzerinden gorebildigin kadariyla? Sayin Aragones ve Guiza'nin transferleri, kaleci Volkan sorgulaniyor mu? Lugano'nun ucagina ne olmus, Ugur Boral kizmakta hakli mi gibi konulari merak ediyor insan. Yani belli bir siteyi degil genel kamuoyunu soruyorum, sen de lutfen genel genel cevap ver, ozellerine girme. :lol:

Ali
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Ali Gursel wrote:
Yahu Ismail bosver bunlari, adamin maksadi belli, kizin, hiddetlenin, cildirin, kizissin ortalik, bi gazete satalim. Sonra birileri kolunu gosterip, oburu telefonda kufur edince, TSYD olarak kinama yazisi yazin.

Ama sen bunlari bosver, spor kamuoyunun FB'nin Hacettepe yenilgisine karsi genel tepkisi nasil, mesela internet uzerinden gorebildigin kadariyla? Sayin Aragones ve Guiza'nin transferleri, kaleci Volkan sorgulaniyor mu? Lugano'nun ucagina ne olmus, Ugur Boral kizmakta hakli mi gibi konulari merak ediyor insan. Yani belli bir siteyi degil genel kamuoyunu soruyorum, sen de lutfen genel genel cevap ver, ozellerine girme. :lol:

Ali
Valla bu sorulara cevap verebilecek kadar takip etmedim spor medyasını. Bizim takım kazansaydı, edecektik tabi. Medya içinde en popüler mevzu FB olacaktı. 2 gündür -muhtemelen- GS ile ilgili çok daha fazla negatif yayın yapılıyordur.

Zaten büyüklüğünü tarif etmede acze düştüğümüz FB camiasıda, Porto maçı öncesi, tek vücut olmuş kocaman bir tek hücreli haline gelmiştir.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Iste Serefsizlik nasil yapiliyor:
Mustafa Denizli 'Galatasaray Türkiye'nin Mercedesidir' dedi.."
Açtım hocayı.. "Yahu sen üşütük müsün?.. Zaten millet sana saldırmak için bahane arıyor. Bu Fener medyasına bu silah verilir mi?.." Güldü Hoca.. "Yahu asıl sen manyak mısın?. Ben böyle laf eder miyim?." Sonra kahkahayı bastı.. "Ederim, ederim.. Mercedes bana milyonlar öder, altıma son model bir araba çekerse.. Böyle laf bedava edilir mi?."
Gazeteye geldim. Spor servisi benim odanın karşısında.. Haberi yazan arkadaş da orda.. Telefon ettim "Bana gel bir çay içelim" diye.. Geldi..
Haberini gösterdim. Mustafa Hoca'nın söylediklerini anlattım. "Bu yalan haber nerden çıktı" dedim..
Anlattı delikanlı..
Sayfayı erkenden çizmişler. Tepeye de kocaman bir Mustafa Denizli resmi koymuşlar. Akşam Florya'da idman var. Galatasaray muhabiri gidecek, hocayla konuşacak, manşet haberi çıkacak.. Bizim delikanlı gitmiş ki, Hoca idmanı iptal etmiş. Florya'da kimseler yok. Eli boş dönmüş.. Dönmüş de hocanın koca resmiyle hazırlanmış sayfa ne olacak?.. (O zamanın teknik imkânları, resimlerin önceden hazırlanmasını gerektiriyor, yoksa baskı yetişmiyor.. Ne günlerdi.) Sayfayı hazırlayan spor şefi oturmuş bu haberi kafasından uydurup yazmış. Bizimkinin de imzasını atmış..
"Hıncal Ağbi 'Gık' desem kovarlar.. Ekmek parası" dedi.. Yutkundu.. "Turgay Ağabey (Şeren) şimdi hocanın bu lafına fena halde giydiren bir köşe yazısı yolladı.." "Hemen kaptanı ara.. Durumu anlat. Yeni yazı yazsın" dedim. Fırladı gitti.
Sonuç.. Turgay'ın yazısı aynen yayınlandı. O delikanlı da kısa bir süre sonra kovuldu.
Şimdi iş böyle kurulmuş.. Palavra haberi yazıyor, sonra da o habere ertesi günlerde yorumlar ekliyoruz. Böylece okur, haberin doğruluğuna iyice inanıyor.
Hincal Uluc'tan.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

http://www.milliyet.com.tr/Spor/SonDaki ... i&ver=5352

Siz beni guldurdunuz, Allah da sizi bildigi gibi etsin :lol: :lol:

Shaktar CL'e deplasmanda galibiyetle basladi bu arada.

Ali
Ufuk Sezekkaplan

Post by Ufuk Sezekkaplan »

Ali Gursel wrote:http://www.milliyet.com.tr/Spor/SonDaki ... i&ver=5352

Ali
Ali, alıntıya dikkat ettin mi, milliyet.com.tr/spor/sondakika dan sonra aspx yazıyor. Benim tahminim bilgi işlemcileri asparagas haberleri böyle kodluyorlar. Herşey ISO sistemine uygun olsa hesabı yani (ciddiye alma ha)...
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Ali Gursel wrote:http://www.milliyet.com.tr/Spor/SonDaki ... i&ver=5352

Ali
Yukarda da yazdim, burada da soz edeyim. Sizin su actiginiz baslik aslinda gulunc.. Ilahi komedya... Birinci sinif bir celiski. Bu basligi acip, "bak bugun boyle demisler, sugun boyle yazmislar" deyip adamlarin sitesine trafik yoneltiyor, sonra ilk once kufur edip sonra kah kah guluyorsunuz. Adamlar da size kah kah guluyor.

Bu haberlerin uydurulmasinin tek nedeni biz akli kisalari oltaya getirip, orada burada baglanti (link) verilmesini saglamak. Trafigi arttirmak. Milliyet gibi bir gazetenin her gun 100-200 bin kadar okuyucusu vardir. Boyle forumlarda baska sitelerde baglanti verildi mi, bu okuma yani kendi sayfana yonlendirme geometrik olarak artiyor. Okumayacak adam da merak edip tikliyor. Benim tahminim sirf su sayfa en az 500 bin kez tiklanmistir yazildigindan beri.

Bakiyoruz kac reklam almislar...

Nokia
Hangisinegitsek . com
gezikolik . com
dapyapi. com
Hepsiburada. com

Bunlar ana reklamlar...
Asagida da ADnet reklamlari var kucuk kucuk. 5 Tane...

Bunun ustune de milliyet'in kendi urunlerine yonlendiren iki uc tane reklam var. Yani toplam 15 reklam. Igoogle'dan bile reklam almislar. Yuh..

Sirf bu sayfadan gelen gelir en az en az... 10 bin dolar. Benim tahminim 50 bin dolara kadar cikar. Bir sayfa.

Herif masa basinda haber uydursun iki saniyede, haberi uyduran muhabire ayda bin bilemedin binbes yuz dolar maas ver, IT islerine de sayfa basina bir kac yuz dolar para ver, gerisi cukka para.

Neden uydurulmasin haber? Uydurmayani doverler. Uyanin kardesler, ablalar, abiler uyanin.

Ozan Ersoy
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Sevgili Ozan,

Önce şu linke girip bir bak. Alexa'yı kullanmıyorsan genelde ilginç, verilerine kadar sağlıklı bilmesem de.

http://www.alexa.com/data/details/traff ... yet.com.tr

Ama Amazon'un bir yan kuruluşu bu, internet trafiği ve sitelerin popülerliğini ölçen.

Bu siteye göre milliyet.com.tr dünyada en çok ziyaret edilen 276. site son üç ayda. Yine son üç ayda dünyada internete giren her insanın (aslında unique IP herhalde) yüzde 0.2si bu siteyi ziyaret etmiş, yandi her beşyüz kişiden biri.

Ezcümle evet bu sitelere girmek tıkları falan arttırır ama tam devede kulak. Girmemek de tam tavşan dağa küsmüş, dağın haberi olmamış hesabı. Yani biraz Türk hükümetinin youtube'u cezalandırması gibi olur.

Şu da yine Alexa'ya göre bizim cimbom.org'un trafiği

http://www.alexa.com/data/details/traff ... yet.com.tr

bakkal hesabı biz bütün forum yemeyip içmeyip bu linke tıklasak, o sayfaya giden trafiğim 370te biri falan oluruz.

Söylediğine fikir olarak katılıyorum ama bu durumda cidden endişe edilecek bir etkimiz olduğunu sanmam. :D

Bir epey önemli nokta daha: reklam verdiğini söylediğin şirketlerden en az biri, hepsiburada.com (ve kuvvetli tahminim belki Nokia hariç hepsi) Doğan Grubu'na ait. Yani ortada bizim bildiğimiz anlamda bir reklam değil, bir kartel var. Kimsenin hesabını falan bilmem ama Doğan Grubunda eticaret sitelerinin sübvanse edildiğinden hiç şüphem yok, yani Milliyet bu sitelerden gelir falan sağlamıyordur, ama sagolsun haksız rekabet, sitelerinin yerini sağlama alıp başkalarının eticaretde rekabet şansını azaltıyordur (tabii kanun ve uygulanması olan ülkelerde kanun dışı olup cezalandırılacak bir uygulama).

Neyse, durum bu, prensipte haklısın ama Türkiye'yi biraz unutmuşsun, burada bizim prensipler pek geçerli değil.

Ali
Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Ulkede toplasam adam sifati alacaklar yuzbinde bir bile etmezken bir tek basini serefsiz ilan etmek tam komedi. Agzi kici basi farkli oynayan, raki kadehi ile gobek atan, duello kulturu olmayan ama onun yerine sirttan adam bicaklayan, padisahlarin bile tahta gecmek icin kardeslerini bogdurttugu, nerdeyse tek bir ferdine bile guvenemeyecegin, sana 'sevgili Ahmetcim veya canimsin benim' derken her tur pustlugu bekleyecegin insanlarin ezici cogunluk oldugu ruhu oynak bu toplumun ne tarafi dogru ki basini dogru olsun. Iliklerine hucrelerine kadar kokan bu toplumun basini da bu necip kitleye ihanet etmeyip layik olduklari yalan palavra haber hizmetini sunuyorlar bence tesekkur etmek lazim. Basinda olanlar, yazarlarin koselerini birbirlerine utanmazca cevap yetistirmek icin kullandigi bu basin bu toplumun aynasi iste, futbolcusu da TD'u de yumurta topugu da, ortalama insani da ayni imalatin urunu.
“You have power over your mind - not outside events. Realize this, and you will find strength.”
― Marcus Aurelius, Meditations
Eray Tunç

Post by Eray Tunç »

Eeeee? 2 tane beraberlik aldı diye "Skibbe'nin gönderileceği bildirildi, Lucescu ve Denizli yedekte", "Skibbe devre arasında gidebilir", falan diye yalan uyduranlar Aragones hakkında ne şey ettiriyorlar? Hacettepe'ye yenil, Gaziantep'e yenil, Porto'ya yenil, Sivas'a yenil... Hadi göndersenize!
Yerine geçecek adamları bildirsenize!
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Eray Tunç wrote:Eeeee? 2 tane beraberlik aldı diye "Skibbe'nin gönderileceği bildirildi, Lucescu ve Denizli yedekte", "Skibbe devre arasında gidebilir", falan diye yalan uyduranlar Aragones hakkında ne şey ettiriyorlar? Hacettepe'ye yenil, Gaziantep'e yenil, Porto'ya yenil, Sivas'a yenil... Hadi göndersenize!
Yerine geçecek adamları bildirsenize!
Sevgili Eray, Hacettepe, Porto, Antep ve Sivas dunyanin en iyi takimlari, FB de dunyanin en iyi ikinci takimi, ondan yeniliyor FB bu takimlara, normal yani. Ben sana Bulent hocamizin titizlikle hazirladigi siralamayi vereyim:

Dunyanin en iyi takimlari:

1) Hacettepe
1) Porto
1) Sivas
1) Antep
2) Fenerbahce
6) Manchester United
7) Chelsea
8) Real Madrid
9) Barcelona
10) Liverpool

Bu siralama kolayla degismez, yalniz Sali gunu DInamo Kiev'in yukarilardan siralamaya girme sansi var.

Ali
Post Reply