PEKIN 2008

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Cin Rusya'yi 3-0 yenerek yari finalist oldu bayanlar volyeybolda.

Huseyin ikinci 200 metre yari finalinde de birinci oldu, derecesi 20.09,. Yine yavas kosuyor gibi gozuktu ama yaninda adam vardi, laubalilik yapmadi. Yarin muhtemelen kirar rekoru.

Ali
Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Brezilya - Arjantin yari final macini seyrediyorum... Mac baslamadan evvel kimi tutsam kararsizligi icindeydim... Fakat FB ve Lincoln'e olan gicikligim ve Messi'ye olan hayranligim sonradan agir basti ve Arjantin tarafini tuttum... Brezilya savunmasini on planda tutup az adamla hucum ediyor - iki takim da cok buyuk bosluklar bulamadilar ama Messi yine kendi cabalari ile birkac pozisyon yaratti... Ronaldinho-Fernando Gago kapismasi da guzel oluyor... Riquelme her zaman ki hali ile overrated bir performans sergiliyor - her transfer donemimiz de adi gecer - alinsa ikinci bir Lincoln vakasi olacak...

Aguero sert ortayi koluyla vucuduna yapisik sekilde donerek kaleye yonlendirip golu atti... cok hizli oldu gol hakemin kolu gormesi imkansizdi... simdi ikiyi de attilar... oooooo... yine Sergio Aguero...

Brezilya mecburen bastiriyor simdi - Ronaldinho'nun frikigi direkten dondu, sonrasinda gol yaptilar ama ofsayt verdi hakem...

Messi'nin nefis pasina Aguero ceza alaninda topla bulustu - donecekken dusuruldu - penaltiyi Riquelme gol yapti... 3-0...

Lukas Liverpool dan takim arkadasi Mascherano ya arkadan girdi ve direk kirmizi aldi... son 8 dakika Brezilya 10 kisi... simdi bir kirmizi daha ve 9 kisiler... yine Mascherano'ya arkadan daldilar...
Last edited by Mert Tokman on Tue Aug 19, 2008 5:43 pm, edited 1 time in total.
Mehmet Cirak

Post by Mehmet Cirak »

Sevgili Mert,

Bu maci merak ediyordum, ama iste oldugumdan izleyemiyorum. Arada ne olup bittigini gecmeye devam edersen cok sevinirim...
Mehmet Cirak

"Artificial intelligence is no match for natural stupidity."
Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Mehmet Cirak wrote:Sevgili Mert,

Bu maci merak ediyordum, ama iste oldugumdan izleyemiyorum. Arada ne olup bittigini gecmeye devam edersen cok sevinirim...
Mac 3-0 bitti... Brezilya'lilar mactan sonra hakeme yuklenebilir biraz ama once aynaya bakmalari lazim... hicbirsey oynamadilar... Arjantin ve Messi fazlasi ile haketti finali... Brezilya kimligini kaybetmis... bekleri yenik duruma dusene kadar hemen hemen hic hucuma cikmadi... nerede eski Roberto Carlos ve Cafu ile sagdan soldan bindiren bekler - nerede bugun ku Brezilya... Ronaldinho'da bitikti... Barca iyi kazikladi onu Milan'a - gerci oyle anormal bir para vermediler ama Ronaldinho'nun alacagi paranin karsiligini verebilmesi icin cok cok daha iyi duruma gelmesi lazim... Brezilya'da parlayan tek isik oyuna sonradan giren Milan'li Pato oldu...

Arjantin'in gencleri gercekten mukemmel... Messi ve Aguero ceza sahasi icinde terrorist gibiler - Mascherano ve F.Gago'da cift on libero'da hic gecit vermiyorlar - acikcasi stoperlere fazla is dusmuyor...

Final Arjantin-Nijerya oldu --- Nijerya'da Belcika'yi 4-1 yendi... iyi final olacak...

Belcika'nin falan yari finalist oldugu turnuvada bizim Arda'li, Serdar'li, Nuri'li, Topal'li, Aydin'li, Caner'li kadromuz ne yapardi diye merak da etmiyor degil insan...
Salih Bora

Post by Salih Bora »

Atletizm izlemesi çok zevkli.
Ne yazık ki bu spor Türkiye'de neredeyse hiç olmadığından, NTV'deki Golden League yayınlarıyla birazcık keyif buluyoruz.
İzlemesi ve anlaması çok basit. Öyle komplike kuralları yok. İyi bir reklamla Türk halkı atletizmi sevebilir.
Ama bunun için biraz daha atlet çıkarmamız gerekiyor.
Biz olanları elimizde tutamıyoruz ki.
Çekiç atmada bir Eşref Apak vardı. Çocuk, bir ahbabının otoparkında çalışıyormuş, hatırladığım kadarıyla. 4 yıl önce bronz madalya alırken gazetelerde geçmişti.
Bu sene şıp diye elendi.
Süreyya Ayhan'ın çıkışı gibi inişi de hızlı oldu.
Yarın, kadınlar 5000 metre'de iki sporcu ile yarışacağız.
Alemitu Bekele ile Elvan Abeylegesse.
Melek Hu gibi örnekler de dikkat çekmiş...
Türkiye amatör branşlarda sporcu yetiştiremiyor. Hatta bana kalırsa futbolda bile yetiştirdiği söylenemez. Almanya'da yetişenlere boşuna mı abanıyoruz?
Gösteriş yapmaya gelince ise kimsenin havasından geçilmiyor. Mehmet Atalay diye bir adam var, Gençlik ve Spor Genel Müdürü... Türkiye, olimpiyatlarda dibe vururken, o çıkmış, Elvan'ın aldığı madalyanın Türkiye için müthiş bir reklam ve tanıtım olduğunu, yayın saati olarak da prime-time'a denk geldiği için bunun bizim için ballı kaymak olduğunu filan söylüyordu.
Oysa elin oğlu madalyaları üçer beşer götürüyor.
Dün Isinbayeva'yı izledim. Peri gibi bir genç kız. Yaptığı işe nasıl kendini adamış...
5,05 rekorunu kırınca, çocuklar gibi sevinip takla atması vardı... Herkesin görmesini isterdim.
Sporu çok branşlı algılayan ülkelerle bizim aramızdaki mesafe çok büyük.
Orada spor yapılıyor... O ülkelerin halkı da spor yapıyor.
Bizdeki muhabbet, üç büyükler futbol rekabetinin it dalaşı.
AYRILMAZ İKİLİ
Salih Bora

Post by Salih Bora »

Türkiye saati ile 17:20'de televizyonunuzun başında olmanızı öneririm.
Erkekler 200 Metre Finali var. Usain Bolt yarışacak.
100 Metre'de rekoru kırdıktan sonra bütün dünya 200 Metre'de de Bolt'un rekoru kırmasını bekliyor.
Bundan önceki müthiş rekoru, 1996 Atlanta'da Michael Johnson kırmıştı, 19.32 derece ile.
AYRILMAZ İKİLİ
Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Salih Bora wrote:Türkiye saati ile 17:20'de televizyonunuzun başında olmanızı öneririm.
Erkekler 200 Metre Finali var. Usain Bolt yarışacak.
100 Metre'de rekoru kırdıktan sonra bütün dünya 200 Metre'de de Bolt'un rekoru kırmasını bekliyor.
Bundan önceki müthiş rekoru, 1996 Atlanta'da Michael Johnson kırmıştı, 19.32 derece ile.
Ben elemeleri seyrettim, finish cizgisine dogru Amerikali cigerini patlatirken BOLT saga sola bakiyordu. :D

Ben abiyi biraz laubali buluyorum ama adam cok hizli ve bunu biliyor.

Sovun bir parcasi bu

Yakinda ADIDAS yada NIKE , BOLT marka bir ayakkabi cikarir (eger su ana kadar cikarmadiysa sasarim) BOLT'ta milyonlarina milyon katar.

Internetten canli seyredebilecegimiz bir yer var mi?
TRUST GALATASARAY
MGC
Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Ramazan Sahin gureste Altın ı aldı. 66kg da ve serbestte yarıstı.

Haydi Bahri, sıra sende aslanım. Bahri Tanrikulu 80 kg tekvando da 22 Agustos Cuma gunu yarısıyor.
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."
Kerem Gulec

Post by Kerem Gulec »

Michael Johnson'in Bolt'un 200m yarisi hakkinda yorumlari (SI.com)...
Rekor icin, henuz pek mumkun degil ilerde belki turunden birseyler soylemis. Biraz abartirsak, "200m dayaniklilik ister oyle ziplaya ziplaya olmaz" gibisinden laflar var :)

"I think he'll run 19.5-something,'' said Johnson, who is in Beijing as Jeremy Wariner's manager. "Will he be able to sustain what we saw the other day, which was incredible? I just don't think he's been doing the type of training he needs to do that. I put what he did the other day down to the fact that the guy has got an incredibly long stride and he's figured out how to make that long stride technically efficient.

"Speed endurance is something different, where you've got to hold that speed for a much longer time and that doesn't come into play in the 100 meters,'' Johnson said. "It becomes an endurance issue. The 200 is just a different feel.

"But he's run in the 19.6s already this year, and he's going to run faster here,'' said Johnson. "And now, eventually, does he run faster than 19.32? I think it's inevitable.''
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Sagina soluna bakmadi, Michael Johson simdi laflarini yesin.

Cidden cok uzun yillarin en korkunc performansini izliyoruz bu adamdan, en yakin rakipleri 10 metre falan gerisinde kaldilar, yarisi yalniz kostu manyak.

Yeni 200 metre dunya rekoru 19.30. Tesekurler Huseyin.

Johnson'in tek hakli oldugu nokta, 200de dunya rekoru kirmak icin sagina soluna bakmamasi gerekti, cidden kendini vererek kostu. Simdi pistte dans edip kameraya I am No. 1 dedi. Yarisi ardindan bitiren Amerika'lilardan biri gelip kucagina alip kaldirdi simdi.

Showman tarafi var bayagi, bu cocuk bana atletizm takip ettirebilir.

Ali

Not: Ayni organizasyonda hem 100 hem 200 metre dunya rekorunu kiran olmus mu daha once, bilen var mi?
Fatih Mutlu

Post by Fatih Mutlu »

bu adamin kostugu yarislarda gozler ister istemez sadece kendisine odaklaniyor; yaris falan seyredilmiyor. adam da kendisiyle yarisiyor zaten.

bu arada adam dedigimiz yarin 22sine girecek :)
Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Ali Gursel wrote:Sagina soluna bakmadi, Michael Johson simdi laflarini yesin.

Cidden cok uzun yillarin en korkunc performansini izliyoruz bu adamdan, en yakin rakipleri 10 metre falan gerisinde kaldilar, yarisi yalniz kostu manyak.

Yeni 200 metre dunya rekoru 19.30. Tesekurler Huseyin.

Johnson'in tek hakli oldugu nokta, 200de dunya rekoru kirmak icin sagina soluna bakmamasi gerekti, cidden kendini vererek kostu. Simdi pistte dans edip kameraya I am No. 1 dedi. Yarisi ardindan bitiren Amerika'lilardan biri gelip kucagina alip kaldirdi simdi.

Showman tarafi var bayagi, bu cocuk bana atletizm takip ettirebilir.

Ali

Not: Ayni organizasyonda hem 100 hem 200 metre dunya rekorunu kiran olmus mu daha once, bilen var mi?
Tek korkum bu adamin da doping mahsulu olmasi.
INSALLAH OYLE DEGILDIR VE YILLARCA HATIRLANIR

Ben JOHNSON nerede bileniniz var mi?
TRUST GALATASARAY
MGC
Salih Bora

Post by Salih Bora »

Usain Bolt, dünyanın gelmiş geçmiş en hızlı insanıdır artık.
Carl Lewis'in, aynı olimpiyatta hem 100 hem 200 metre kazanması ünvanını ele geçirdi.
İkisinde de dünya rekoru kırarak.
Bolt, rakipsiz bir koşucu. Rakip diye yanında bulunanlar, daha ilk 100 metrede Bolt'un tozunu yutmaya başladılar. Yarış bittiğinde en yakın rakip ile arasında çok büyük mesafe vardı.
İzlemek büyük zevkti.
İşini iyi yapan bir şovmen. Demek ki şovmenlikle laubalilik arasındaki ince farkı anlamış. Bravo ona.
AYRILMAZ İKİLİ
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Fatih Mutlu wrote:bu adamin kostugu yarislarda gozler ister istemez sadece kendisine odaklaniyor; yaris falan seyredilmiyor. adam da kendisiyle yarisiyor zaten.

bu arada adam dedigimiz yarin 22sine girecek :)
Evet, zaten stadyumda kutlamalar sirasinda bir de iyi ki dogdun caldilar adama, yarin icin herhalde.

Bu arada diger yarismacilarin centilmenligine de (ozellikle uc Amerika'linin) bir not: neredeyse hepsi Bolt ile birlikte kutlama yaptilar yaris sonunda. Cok hostu goruntuler.

Bundan once ayni Olimpiyatta hem 100 hem 200u kazanan iki atlet vardi, simdi uc oldu. Diger ikisi: Jesse owens, Carl Lewis.

Ali
Last edited by Ali Gursel on Wed Aug 20, 2008 5:39 pm, edited 1 time in total.
Hakan Bakircioglu

Post by Hakan Bakircioglu »

Ali Bey, Wallace Spearmon neden diskalifiye oldu acaba?

Yarisi artik aksama seyredecegiz Amerika'da herhalde, muhtesem bir sonuc!

Hakan
Post Reply