TSL 16. mac Galatasaray-Besiktas 4-2

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Celal Gürcüoglu

Post by Celal Gürcüoglu »

Bu arada ilk penalti olunca Nonda gitti atmaya :) Aman dedim yandik, Allah'tan Lincoln aldi onu kenara. Gel canim sen bu macta nasil olsa gol atarsin (yalan tabii), birak bunu en azindan ayakta durabilen Baros atsin dedi. Hocayada sasiyorum, su adama nasil tahamul ediyor.
Türkiye'nin ilk ve tek Avrupa Sampiyonu
Emir Argun

Post by Emir Argun »

De Sanctis ilk defa buyuk sacmaladı.. Allahtan Holosko degerlendiremedi..
Bonum vinum laetificat cor hominis
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Skibbe uyuma be!
Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Sonunda Lincoln de Nonda ya niye kosmuyorsun diye isyan etti. TD miz, adami al artik!

Hem Nonda ya hem kendine hem takim arkadaslarina ayip, canim takimdasliga comak sokuyorsun.
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Baroş çıkıyor????????
Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Baros disari Sabri iceri. Sinirden beklerken gulmekten fitigim atacak!
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."
Ufuk Sezekkaplan

Post by Ufuk Sezekkaplan »

Hadi keramete bir takla daha attırayım. Son 15 dakika farka gideriz.

Seyircileri "Yeter Demirören" tezahüratı yaptılar, bizim taraftar saygıyla bu tezahürata müsaade verdi. Bu sonuç BJK camiasında çok şeye gebe. Sadece tek bir tespit, sezon başında 2 İbrahim kaptandı, kovuldular, bu maçta (3 hafta önce taraftarının sittiri çektiği) Delgado kaptan başladı, Nobre bandı aldı, şimdi kaptanları Gökhan Zan. Her şeyi ile tutunamamış, kişiliğini kaybetmiş bir takım oldu Beşiktaş.

Bu sonuca aldanmamak konusunda herkes hemfikir herhalde. Yine de hep iddia ettim, kadro ve kalite farkı o kadar büyük ki bu acayip taktik hatayı da tolere etti işte.

Sabri giriyor bu arada. Beklendiği gibi Nonda çıkıyor, aaaaa, Baroş çıktı.

Ağbicim Skibbe hafta içi Sabancı Müzesinde Salvador Dali sergisine gitmiş :) yok başka açıklaması.
Emir Argun

Post by Emir Argun »

Murat Biricik wrote:Sonunda Lincoln de Nonda ya niye kosmuyorsun diye isyan etti. TD miz, adami al artik!

Hem Nonda ya hem kendine hem takim arkadaslarina ayip, canim takimdasliga comak sokuyorsun.
Super :D

Baros'u aldı.. Sabri'yi soktu..
Bonum vinum laetificat cor hominis
Levent Guntay

Post by Levent Guntay »

Milan Baros'u GS'a alan/alinmasina araci olan kimse elini ayagini opmek lazim.
Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Ufuk Sezekkaplan wrote:
Sabri giriyor bu arada. Beklendiği gibi Nonda çıkıyor, aaaaa, Baroş çıktı.

Ağbicim Skibbe hafta içi Sabancı Müzesinde Salvador Dali sergisine gitmiş :) yok başka açıklaması.
Ufuk, yazilarini buyuk bir ilgi ve istahla okuyorum. Son yorumun ile tavan yaptin. Istanbul da bir surrealist.

Bosu bosuna Emirgan nin yolunu tuttuk. Burnumun dibindeki Florya ya gitmeliymisim.

Celal Gürcüoglu

Post by Celal Gürcüoglu »

Isin kotusu Nonda ile de kazaniyoruz nasil olsa diye dusunecek Skibbe.
Türkiye'nin ilk ve tek Avrupa Sampiyonu
Ufuk Sezekkaplan

Post by Ufuk Sezekkaplan »

89'da Lincoln'u alkışlattı ve kenara aldı hoca. Birazdan uzatma süresini verecek hakem derken hakem bitirdi.

Evet, bir Şerif Halimler ve yeşil kravat klasiği daha.

Bu maçın Beşiktaş camiasına hayırlı olmasını dilerim (şaka değil), umarım aklı başında bir yönetim ile yeni bir döneme girerler ve bu maçlar bir ders olur. Son 14 yılda sadece 1 yıl şampiyon olurken her yönüyle kendilerini -ve özellikle Çarşı grubu ile- eleştirmeliler. Türk futbolunun bir ekol olarak Beşiktaş'a ihtiyacı büyük.

İlginç notlar:

- Nonda 90 dakika oynadı.
- Nobre gol atamadı.
- Galatasaray yıllar sonra penaltı kaçırmıyor.
- Aradaki fark son dakikalarda Zapotocny'nin serbest vuruşu ile Lincon'un atışları kadardır. Bu maçtan hiç endişe etmedim.
- Gazeteci olsam Nonda'nın peşini bırakmam. Adamın elinde yüksek ihtimal Skibbe'nin çıplak resimleri var.
- Kalli gittiğinde 4-5-1'e dönmüştük, Kalli'nin çift forvet konusunda etkisi olduğunu düşünüyorum.

Avrupa'da yapacağımız maçlar eşik üstü. Şimdiden idman programı, takım alışkanlığı vs. nedenleri ile tavizsiz olarak tek forvete dönmeliyiz. Hani arada Kocaeli'ne falan çift forvet gider diye dahi düşünmeden, kalıcı sisteme geçmeliyiz.

Valla bu ekonomik krizde yarın ilk işim yeşil bir kravat satın almak olacak. :D
Salih Bora

Post by Salih Bora »

Çapın bu mu senin Mustafa Hoca?
Mesut Bakkal taktiği.
Tekme, tokat, itme, çekme, karate, judo, tekvando... Her türlüsü var.
Gökhan Zan, Zapo, Uğur İnceman on kez atılmalıydı.
Olmaz böyle şey. Bu kadar futbol düşmanlığı olmaz.
Hakem iyi yönetti bugün. Penaltı kararları da, kırmızı kart da doğru. Ama dediğim gibi, çalmadığı düdüklere bakarsak karnesi zayıf.
Karşılıklı iki kötü savunma vardı bugün. Kadro kalitesi Galatasaray'a maç kazandırdı.
Birinci penaltı... Arda, BJK savunmasını ipe dizdi... Holosko çelmeyi taktı.
İkinci penaltı... Lincoln, Uğur İnceman'ı mahvetti, Uğur'un faul yapmaktan başka şansı yoktu.
Galatasaray'da bu oyunculardan çok var. Beşiktaş'ta yok.
Öte yandan, ilk yarı bizim sağ kanadımız felaketti. Acaba Beşiktaş eksik kalmasaydı ikinci yarıda da sıkıntı çeker miydik? Ama sanki ikinci yarı biraz daha doldurduk orayı.
AYRILMAZ İKİLİ
Kemal Bakircioglu

Post by Kemal Bakircioglu »

Nonda'nin kotu oynadigi butun mac, kazanmak icin oyunda tutmus olabilir, Baros icinde boyle bir caba icindeydi 1 ay once. Ikinci bir santrafor kazanmasi gerek ilerdeki UEFA, kupa , lig maclari icin. Bu durumu asil Umit Karan'in dusunmesi gerek.

Lincoln cok super oynamadi ama maci 3'cu gol cozdu, Baros ile anlasmasi harika. Arda bugun cok kostu , top kapti. Defansta sorun cok, her derin top kale icine giriyor, defans guven vermiyor. Mehmet Topal , Ayhan birlike oynamaya alismasi gerek, dengesizlik var.

Besiktas iyi takim, kadro olarak Galatasaray'dan asagi kalir bir yani yok, taktik olarak daha baskili oynadi Delgado cikana kadar. Uc macinida 10 kisi kaldi verdi, disiplin sorunu var demek. Holosko'yu begendim. Gokhan Zan kasitli sert oynadi mac boyunca sari kart gormemesi hayret.
Kemal Bakircioglu
Ozgur A. Boztepe

Post by Ozgur A. Boztepe »

1. bir derbidede bizi basariya goturen 4 2 3 1 i oynayalim artik

2. baros 3 golun disinda her topu aldiginda adam gecti.

3. Lincoln Lincoln Lincoln

4. Anti futbolun kitabini yazdi BJK. IBB bile bu kadar sert oynanamisti.

5. sonuctan bagimsiz olarak Bjk kucuk takim.

6. Bjk en sevmedigim takimlar siralamasinda Fenerbahceyi gecerek 1. ligi oturdu.

7. Ozan loto numaralari varsa verde para kazanalim.
Kar yagdi yaktigim ateslere
Icimdeki korku bir isyan
Beni anlaticak kadar, yanliz degil sokaklar
yorgun degil yagmurlar

Murat Cekem
Post Reply