Beko-Basketbol Ligi:

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Can Baysan

Post by Can Baysan »

Skor: 83-58. Maç bitti.
Milli Takım, Dünya Şampiyonası'nda bir sonraki maçında 5.'lik mücadelesine çıkabilmek için klasman yarı finalinde Litvanya ile perşembe günü karşılaşacak.
Liseli vardı ya ah o liseli...
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Once kendine rakip secmeyi ogreneceksin boyle nasil olsa inandik gidiyoruz ile buraya kadar. Kar$inda ABD'yi devirmi$ bir takim varsa inanamkla filan bu i$ olmaz. Yunanistani ekoldu bilmem ne idi diye geci$tirirsen Arjantin'e yenilecen elbette. Atla e$ek yari$mi$ e$egin alni kari$mi$ diye bir soz vardir. Ati gecmeye inanmadan once katiri gecmeye inanip onu ba$aracan.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Bugun ozellikle 3 nolu oyunculari savunmada zorluk yasadik.Genc bir ekibiz,yetenekli oyuncularimiz var,2010'da ulkemizde yapilacak sampiyonaya en iyi sekilde hazirlanmamiz gerekiyor.Oyuncularimizin takimlarinda duzenli olarak oynayip,tecrube kazanmalari 100% gerekli(must).Bu konuda yoneticilere de cok buyuk gorevler dusecek.Genc oyuncularimizin Arjantin takimindaki yardimlasmayi,disiplini,sert savunmayi ornek almasi gerekiyor.

Geri kalan maclari kazanip 5.lige ulasmamiz buyuk bir hirs ve ozveri ile mucadele eden oyuncularimiz icin,hakikaten hakettikleri, bir mukafat olacak.
25-2025

nefvakfi.org
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Selçuk Samli wrote: ...
Geri kalan maclari kazanip 5.lige ulasmamiz buyuk bir hirs ve ozveri ile mucadele eden oyuncularimiz icin,hakikaten hakettikleri, bir mukafat olacak.
Litvanya'yi zar zor yenmi$lerdi degil mi? $imdi gazozuna olma seviyesine du$en o mac geride kaldi. In$allah biz bunlari yendik diye lagarlik etmezler.
Last edited by Cengiz Akgun on Wed Aug 30, 2006 12:19 am, edited 2 times in total.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Cengiz Akgun wrote:
Selçuk Samli wrote: ...
Litvanya'yi zar zor yenmi$lerdi degil mi? $imdi gazozuna olma seviyesine du$en o mac geride kaldi. In$allah biz bunlari yendik diye lagarlik etmezler.
Lagarlik edeceklerini dusunmuyorum Cengiz Abi ama maci kaybedebilirler de;zor mac olacak.Acikcasi ceyrek final oynayabilecegimize ihtimal vermiyordum,yanildim;oyuncularimizi tek tek tebrik ederim.
25-2025

nefvakfi.org
Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Turkiye:95-Litvanya:84
25-2025

nefvakfi.org
Murat Kara

Post by Murat Kara »

Macin normal suresinin son 11 saniyesine 4 sayi geride girmistik. Kazanilan serbest atisin ikincisini kacirip, ribaunti alip bir de 3'luk sallayinca, durum esitlendi, uzatmaya gitti. Sonrasi tabelada yaziyor.

Inanilmaz savasci bir takimimiz var.
Tan Erten

Post by Tan Erten »

Muthis heyecanli bir mac oldu. Milli takim 11 sayi geriden gelerek macin normal suresini berabere bitirmeyi becerdi. Son 1 dakika nefesleri kesti, muthis mucadele ettiler.

Uzatmalarda da macin son anlarinin verdigi momentumla milli takim cok iyi oynadi. Litvanya biraz direnc gostermeye calistiysa da bir noktadan sonra gardlari dustu. Maci 11 sayi farkla kazandik.

Takimin yildizlari bana gore Ilyasova, Atsur ve Ermal oldu. Bir sonraki mac turnuva 5.ligi icin Almanya-Fransa macinin galibiyle oynanacak.
Tan Erten
Savas Macun

Post by Savas Macun »

Inanilmaaaaz.Son 2 dakikaya 10 sayi geride girdiler, son 13 saniye kala fark 4 idi ve serbest atis hakki bizdeydi.Ender ilkini atip ikincisini kacirdi, ribaund alindi ve 3'luk ile berabere bitti.

Macin adami Ender idi ama bence maci donmesini saglayan hareket Ermal'dan geldi.Ersan uzatma sahneye cikti.

Macin en gurur verici ani Ender'in Ersan'a verdigi inanilmaz pas ve Ersan'in smaci.

Helal olsun hepsine.Gurur duydum.

Selamlar
Savas
2009 Uefa Kupasi Finali Fenerbahce Sukru Saracoglu'nda..
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Hayret. Ben de hic ummuyordum. Cok mutlu oldum. Bugun Amerikalilarin okul olmu$ Yunanlilarin tozunu almalarini bekliyorum. Biraz daha dikkatli olsalardi Turkiye de okul olacakti az daha. Fransayi yenmeleri lazim artik.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Cengiz Akgun wrote:Hayret. Ben de hic ummuyordum. Cok mutlu oldum. Bugun Amerikalilarin okul olmu$ Yunanlilarin tozunu almalarini bekliyorum. Biraz daha dikkatli olsalardi Turkiye de okul olacakti az daha. Fransayi yenmeleri lazim artik.

Yunanistan Amerika'yi yenmek uzere. Cok az kaldi.

101-95 kazandi Yunanistan. Inancin zaferi diyebiliriz. Artik NBA'de sampiyon olan takima "NBA world champions" denmesin , ayip oluyor :)

USA Upset By Greece (nba.com)

SAITAMA, Japan, Sept. 1 -- After jumping out to a six-point first-quarter lead, USA Basketball seemed headed towards the gold medal game.
But Greece had other ideas, dominating the middle two quarters to seize control of Friday's 101-95 upset victory at the FIBA World Championship.

Greece outscored Team USA by 10 in the second quarter and eight in the third en route to leading by as many as 14.

Greece, which made 35-of-56 from the field, including nine 3-pointers, withstood a furious rally from Team USA.

LeBron James' dunk with 15.3 seconds remaining in the fourth quarter trimmed the deficit to four at 99-95, but it would be the last points scored for Team USA, which suffered its first loss of the tournament.

Carmelo Anthony scored a game-high 27 points, Dwyane Wade had 19 and James scored 17 for USA Basketball, which led by as many as 12.

Vasileios Spanoulis fired in 22 points and Konstantinos Tsartsaris handed out 12 assists for Greece.

Greece, which is now 8-0 at the World Championship, will play the Argentina-Spain winner in the finals on Sunday at 6:30 a.m. ET on ESPN2, while Team USA will play in the third-place game on Saturday
Tan Erten

Post by Tan Erten »

Tolga Girici wrote:101-95 kazandi Yunanistan. Inancin zaferi diyebiliriz. Artik NBA'de sampiyon olan takima "NBA world champions" denmesin , ayip oluyor :)
Inanilacak gibi degil hakikaten. Demek ki yenilmeyecek rakip yokmus. Bizim takimin Arjantin karsisina "kesin kaybettik" psikolojisiyle ciktigini ve bunun yenilgiye olmasa da fark acilmasina sebep oldugunu dusunuyorum. Yunanlilara bravo demek lazim.
Tan Erten
Levent Guntay

Post by Levent Guntay »

Ispanya da Arjantin'i 75-74 yendi. Bizim oynadigimiz maca da bakinca Arjantin sanki yenilmesi imkansiz bir dev gibi gozukuyordu. Ispanya Gasol'un etrafinda organize olmus cok iyi bir takim gercekten ama yetenek olarak Arjantin kadar iyi oldugu tartisilir.

Evvelki sene Turkiye Mehmet, Hidayet, ve Mirsat'li kadrosuyla Amerika'ya karsi bir hazirlik maci oynamisti. Amerika'nin kadrosu cok daha zayifti bugunkune gore. Maci seyrederken dumur olmustum, sanki 1.lig basket takimi ile amator kume basket takimi oynuyor. Nasil ezik, nasil sahsiyetsizdiler. Tek ribaunt alamadilar, amerikalilar harlem gibi oynamisti. macin ortalarinda 40 sayi fark olup kapattigimi hatirliyorum.

Turk milletinin her konuda batililara, populer olana, guclu olana, basarili olana, zirvede olana karsi asiri bir hayranligi ve de sonucunda asagilik duygusu var. "adamlar yapmis abi" mantigi zaten bizi bu hale getirdi. ekonomide en buyuk sorunlardan biri olan dis ticaret aciginin sebebi de bu degil mi? Kaliteli Turk malini almak yerine ayni kalitede Fransiz ya da Alman malina 3 kat fazla para saymak isteyen okumus ya da cahil, fakir ya da zengin o kadar cok insanimiz var ki.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Yunanlilar okul olmu$ benim haberim yokken. Bundan sonra gereken saygiyi gostermekte kusur etmem. Amerikalilar nedense bu olimpyat ve Dunya kupasina gonullu olan ordular gibi takiliyorlar.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Levent Guntay wrote: ...
Turk milletinin her konuda batililara, populer olana, guclu olana, basarili olana, zirvede olana karsi asiri bir hayranligi ve de sonucunda asagilik duygusu var. "adamlar yapmis abi" mantigi zaten bizi bu hale getirdi. ekonomide en buyuk sorunlardan biri olan dis ticaret aciginin sebebi de bu degil mi? Kaliteli Turk malini almak yerine ayni kalitede Fransiz ya da Alman malina 3 kat fazla para saymak isteyen okumus ya da cahil, fakir ya da zengin o kadar cok insanimiz var ki.
Bu soylediklerin bugunku nesil ve Osmanli artiklari icin gecerli. 1920'ler de yedi duvelin topu tufegi var bizim neyimiz var diyen olsaydi bugun Yunanlilarla uzo icip ABD'yi yenmeyi kutluyor olacaktik. Once kafa ki$isel olrak degi$ecek. Bir kivilcimin neyi ate$ledigini gormek icin bu yeter. Ne demi$ adam bir bak "Muhtac oldugun kudret damarlarindaki asil kanda mevcuttur" Yeter ki asil olmayi ogrenesiniz.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Post Reply