PEKIN 2008

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Hakan Bakircioglu wrote:Ali Bey, Wallace Spearmon neden diskalifiye oldu acaba?

Yarisi artik aksama seyredecegiz Amerika'da herhalde, muhtesem bir sonuc!

Hakan
Wallahi diskalifiye oldugunun farkinda bile degilim, Bolt ve geride bir grup atlet kosuyordu, Fatih'in de yazdigi gibi gozler Bolt'tan ayrilamiyor. Lane violation?
Hakan Bakircioglu

Post by Hakan Bakircioglu »

Ali Gursel wrote:Lane violation?
Evet, oyleymis, tesekkurler...
Wallace Spearmon son zamanlarda 200m'de Bolt'u en cok zorlayan atletmis de o yuzden merak ettim. Bolt herkesi madara etmis anlasilan!

Jamaica 4x100'de de altini alir diye tahmin ediyorum, ama 4x200'de isleri zor.

Hakan
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Hakan Bakircioglu wrote:
Ali Gursel wrote:Lane violation?
Evet, oyleymis, tesekkurler...
Wallace Spearmon son zamanlarda 200m'de Bolt'u en cok zorlayan atletmis de o yuzden merak ettim. Bolt herkesi madara etmis anlasilan!

Jamaica 4x100'de de altini alir diye tahmin ediyorum, ama 4x200'de isleri zor.

Hakan
Bolt'un hemen ardindan 400 engelli bayanlari da bir Jamaica'li kazandi, zavalli kadini goren Jamaica'li olmamistir ama. Donovan Bailey (Jamaica asilli zaten) bizim adada simdi bu senenin sonuna kadar kimse is yapmaz artik dedi. :lol:

4x200de hic sanlari yok, Amerikan takiminin ucu finalde idi zaten ama bence de 4 x 100u kazanirlar, dordunculeri benim hizimda falan kosmuyorsa.
Eray Tunç

Post by Eray Tunç »

Image

Bolt'un 100 Metre rekoru: http://www.vidivodo.com/video.php?myvideo_id=181340
Bolt'un 200 Metre rekoru: http://www12.gazetevatan.com/video/video.asp?vid=5239

Image

Ramazan Şahin (Dağıstan Özerk Bölgesi'nden gelip 3 yıl önce Türk vatandaşı olmuş) altın madalya: http://www.vidivodo.com/182353/ilk-altin-madalya

Phelps ve Speedo mayolar: http://www.vidivodo.com/179937/super-yuzucu

Image

Elvan, 10.000 Metre, yarış sonu: http://www.vidivodo.com/180567/elvan-canli-roportaj

Image

Sibel Özkan, Halter, 48 kilo, Gümüş madalya: http://www.vidivodo.com/179511/gururumuz-sibel-ozkan
Hakan Bakircioglu

Post by Hakan Bakircioglu »

Ali Gursel wrote:
Hakan Bakircioglu wrote: Jamaica 4x100'de de altini alir diye tahmin ediyorum, ama 4x200'de isleri zor.
4x200de hic sanlari yok, Amerikan takiminin ucu finalde idi zaten ama bence de 4 x 100u kazanirlar, dordunculeri benim hizimda falan kosmuyorsa.
Ali Bey, kusura bakmayin, sizi de yanilttim herhalde. 4x200m diye bir yaris yokmus atletizmde. Olsa hic fena olmazdi aslinda :)

Hakan
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Hakan Bakircioglu wrote:
Ali Gursel wrote:
Hakan Bakircioglu wrote: Jamaica 4x100'de de altini alir diye tahmin ediyorum, ama 4x200'de isleri zor.
Ali Bey, kusura bakmayin, sizi de yanilttim herhalde. 4x200m diye bir yaris yokmus atletizmde. Olsa hic fena olmazdi aslinda :)

Hakan
Ayni fikirdeyim. 4 x 400 var ama galiba, ya da oyle hatirliyorum. 100 ve 400 varken 200 neden yok bilemedim, neyse, olsaydi da kazanamazlardi, bugun final kosan 9 kisinin 3u Amerika'li idi.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Elvan'in Turkcesi beni sasirtti. TRT'deki herifin bir dovmedigi kalmis niye altin almadin diye. Buna benzer bir sacmaligi Amerikalilarin sirikla atlamacisi kadina antrenorunun TV kameralari onunde posta atmasi idi gumuste kalmasi sonucu.

Gurese gelince Yasar Dogu'larin, Atan Kardeslerin, Gazanfer Bilgelerin mezarda kemikleri sizlamistir. Ahmet Ayik ile Mahmut Atalay benim bildigim son sampiyonlardi. Nasil sevindiler bu ise bilemem. Gureste epey seyler degismis hizlandiralim oyunu diye. Bana kalsa Ukraynali altini coktan hak etmisti. Video'nun onceki kisimlarinda ne vardi bilemem. Ama durum 0-0 iken Ukraynali arkaya dolanip kanirttip duruyordu. Bizimkisde kaciyordu. Bu nasil puanlama isidir bilemeyecegim. Tufaya gelmis Ukraynali.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Cengiz Akgun wrote:Elvan'in Turkcesi beni sasirtti. TRT'deki herifin bir dovmedigi kalmis niye altin almadin diye. Buna benzer bir sacmaligi Amerikalilarin sirikla atlamacisi kadina antrenorunun TV kameralari onunde posta atmasi idi gumuste kalmasi sonucu.

Gurese gelince Yasar Dogu'larin, Atan Kardeslerin, Gazanfer Bilgelerin mezarda kemikleri sizlamistir. Ahmet Ayik ile Mahmut Atalay benim bildigim son sampiyonlardi. Nasil sevindiler bu ise bilemem. Gureste epey seyler degismis hizlandiralim oyunu diye. Bana kalsa Ukraynali altini coktan hak etmisti. Video'nun onceki kisimlarinda ne vardi bilemem. Ama durum 0-0 iken Ukraynali arkaya dolanip kanirttip duruyordu. Bizimkisde kaciyordu. Bu nasil puanlama isidir bilemeyecegim. Tufaya gelmis Ukraynali.
Hadi Cengiz uzulme, keyfini kacirma. Zaten altini alan devsirmeymis, 3 sene once Dagistan'dan gelmis Turkecesi bile yokmus.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Mehmet Marsan wrote: ...
Hadi Cengiz uzulme, keyfini kacirma. Zaten altini alan devsirmeymis, 3 sene once Dagistan'dan gelmis Turkecesi bile yokmus.
Deme yahu? Zaten sakalindan belli idi Dagli oldugu. Urfaliyam Dagliyam diye bir turku vardi. Akrabaligimiz vardir muhakkak. Bir de su Sovyetler iyiki yikildi be. Neyse Cinlilere Ulusal marsi dinletmis.

Bu arada burada Amerikan Ulusal marsini dinleye dinleye bir hal olduk ama altinda yinede Cin'e gore cok geridelermis. Bir de mars okunmadan duyuru yapiyorlar. Cince United States of America lafi yok. Amerikaya ne diyorlar bilmiyorum. Zaten acilistada Alfabe sirasi ile gderler saniyordum garip bir sira takip etti. Herhalde Cince de alfabe kavrami yok diye boyle uluorta kura ile mi ne sectiler sirati pek anlayamadim.

Yahu Elvan'a Turkiyede hayir sever bir disci gel kizim bizi ne guzel temsil ettin su dislerini Allah rizasi icin sokup agzina inci gibi porselen dizeyim diyecek. Ne kadar almaya alismis bir milletiz birader.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Madem konu devsirmelere geldi. Bu da Cem Zeng imis.

Image

"Melek Hu"'yu da buldum

Image

Nisanlisi da Turk olup "Kelek Bu" adini almis. Ama resmi yok.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Mehmet kafa buluyor sanmistim daha Turkce bile bilmiyor dediginde. Hakli imis. Milliyetten:

Rusya’nın Dağıstan Özerk Bölgesi’nden 3 yıl önce gelerek Türk vatandaşlığına geçen Ramazan Şahin’in basın toplantısındaki konuşmalarını antrenörü Adem Bereket tercüme etti
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Azize Tanrikulu - 57kg Bayanlar Tekvando- simdi sonuclanan yarismada ABD li rakibini yenerek yari finale yukseldi. Madalya radarina iyice girdi. Altin madalya bugun icinde sahibini bulacak.

Yarin ise Bahri Tanrikulu sahne aliyor. Haydi Aslanlar!
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."
Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Cok guzel haber, umarim bir gun bu KOK HUCRE tedavisi oldukca yayginlasir ve herkesin sifasi olur.

http://www.ft.com/cms/s/0/02f01286-6f30 ... fd2ac.html

Dutch leukaemia survivor wins swimming gold

BEIJING, Aug 21 - A Dutchman who had been given only a slim chance of survival after being diagnosed with leukaemia won one of the Olympics most gruelling events on Thursday, the marathon open-water swim.

Maarten van der Weijden was diagnosed with leukaemia seven years ago but pulled through after a stem cell transplant and a course of chemotherapy.

He battled back to become the world’s leading open-water swimmer and timed his surge to perfection to win a sprint finish after a three-man fight for gold in the Games’ inaugural 10km men’s race, after a contest lasting nearly two hours.

”That makes it extra special,” van der Weijden said when asked about his recovery from cancer. ”It proves that even after such an illness you can win gold.”
TRUST GALATASARAY
MGC
Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Soyleyecek soz bulamiyorum :D
MICHAEL PHELPS'IN WEBSITESINI HACKLEMISLER
Kim acaba ? Kim olacak bizler

Hacked by Haydaa yaziyor..

Bu "are you player" olayina dondu.
Ulan 8 madalya alirmisin aha bizde senin siteni hackleriz demisler herhal

http://www.michaelphelps.com/2004/english.html
TRUST GALATASARAY
MGC
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Mehmet Gurdal Cetin wrote: Hacked by Haydaa yaziyor..

Bu "are you player" olayina dondu.
Ulan 8 madalya alirmisin aha bizde senin siteni hackleriz demisler herhal

http://www.michaelphelps.com/2004/english.html
Aquaman'e ayıp etmişler. Gerçi o yazı hariç pekde "hackenmiş" gibi durmuyor...
Post Reply