Transfer Gundemi-2008 Ocak

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Savas Macun

Post by Savas Macun »

Alpay Dedeoglu wrote:
Savas Macun wrote:Gokhan Unal'a kalkip da 10 MIO EURO bonsversis verirlerse yuh olsun.Su anda kadroda olsa tek forvet oynayan takimin 3. secenegi olur.Ne Semih'i ne de Kezman'i kesebilir.

Mehmet Topuz'a tamam ama Gokhan Unal'a hayir.

Selamlar
Savas
Sunu yaziyorum diye bana kiziyorsun ama dogru Savas Kardesim.
Bizde 3 adam daha alalim, sizde en az 2 transfer var. .

Basina bakma 10 degil en fazla 3'e Aziz Yildirim alir onu. En kotu ihtimalle sezon sonu serbest kalip GS'ye gitmesin diye alirlar.

Neden kizayim ki..FB'nin transfer politikasi son 3-4 yildir belli.Yildiz alip yaninada umit vaad eden 2-3 genc oyuncu aliyor yonetim.

Eger Gokhan'i alirlarsa o zaman demek Kezman'i okutacaklar.Bu ayri bir tartisma konusu tabii.

Ama Kezman ve Semih varken de onu almak yanlis diyorum ben.

Selamlar
Savas
2009 Uefa Kupasi Finali Fenerbahce Sukru Saracoglu'nda..
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Alpay Dedeoglu wrote:En kotu ihtimalle sezon sonu serbest kalip GS'ye gitmesin diye alirlar.
Bence bu önemli motivasyonlardan biri. Ama daha önemlisi Kezman'ı yollayıp yabancı yeri açma derdidir herhalde. FB açısından mantıklı, tabii konuşulan paralar o saçmalıklarda değilse. Ancak Gökhan Ünal açısından ilginç, forma bulmasının neredeyse imkansız olacağını bile bile (Fortis Türkiye Kupası maçlarını saymıyorum, orada oynar).

Belki de sallamadır, kimbilir.

Ali
Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Yok yok Ali'cigim sallama degil,

Kayseri Baskani yukaridan (?) cok baski var bizi gun asiri ariyorlar kiramayacagimiz insanlari devreye sokuyorlar cok direndik ancak verecegiz gibi laflar etti hafta sonu.Rubin KAZAN 7.5 M Euro verdi satmadik ama pisman olduk hadi suncaazlari satin dedi.Ctesi bir gazete de (zaman olabilir hatirlamiyorum) hadi teklifleri bekliyoruz diyordu.

Kayseri ve Istanbul caddelerine bilboardlarin uzerine boy boy SATMAYACAGIZ afisleri yazdiran bu anguttu...Simdi amcalari abileri biraz kulaklarina su kacirtmis olm herif sezon sonunda serbest kaliyor diye.
TRUST GALATASARAY
MGC
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Mehmet Gurdal Cetin wrote:Yok yok Ali'cigim sallama degil,

Kayseri Baskani yukaridan (?) cok baski var bizi gun asiri ariyorlar kiramayacagimiz insanlari devreye sokuyorlar cok direndik ancak verecegiz gibi laflar etti hafta sonu.Rubin KAZAN 7.5 M Euro verdi satmadik ama pisman olduk hadi suncaazlari satin dedi.Ctesi bir gazete de (zaman olabilir hatirlamiyorum) hadi teklifleri bekliyoruz diyordu.

Kayseri ve Istanbul caddelerine bilboardlarin uzerine boy boy SATMAYACAGIZ afisleri yazdiran bu anguttu...Simdi amcalari abileri biraz kulaklarina su kacirtmis olm herif sezon sonunda serbest kaliyor diye.
Sevgili Mehmet,

Benim hatırladığım sene sonunda serbest kalmıyorlar, ikisi de törenle oturdu sözleşme uzattılar sene başında diye hatırlıyorum, hatta ağlamaklı bir halde ne kadar "mutlu" olduklarını dile getirmişlerdi sözleşmelerini uzatmaktan.

Ama cidden satarlarsa kim yapar bilmiyorum ama Kayseri'de billboard kiralayıp, "Eşşek Gibi Satarsınız" yazmazsa ayıp. Hoş yazmasan da yeter ya, anlayışları kıtsa garanti olur.

Bu tip artistlikleri hiç sevmiyorum (Fatih Altalylı'ya da dayanamıyordum bu yüzden GS yöneticisi olarak) sonunda adama yediriyorlar o lafları çünkü.

Ali
Mehmet Gurdal Cetin

BASINAS isi rafa kalkmamismiydi ?

SABAH 29.01.2008
Cimbom'dan hat-trick

YAŞAR YALÇIN

Kalli'nin gözdağı verdiği gün Barusso ile anlaşan Galatasaray yönetimi; Isaksson ve Basinas için de gün sayıyor. Carrusca (KIME GITTI? ) ve Bouzid ile vedalaşan sarı-kırmızılı kulüp imza şova hazırlanıyor..

Feldkamp'ın, "31 Ocak'a kadar transfer yapılmazsa istifa ederim" sözleri üzerine elini hızlandıran ve Alman hocanın açıklamasının yapıldığı gün Roma'da oynayan Ahmed Barusso ile anlaştıklarını belirten Galatasaray yönetimi, iki ismi daha renklerine bağlayarak deyim yerindeyse 'hat-trick' yapmaya hazırlanıyor. Gana ile birlikte Afrika Kupası'nda mücadele eden Barusso'nun menajerleri bugün İstanbul'da olacak.

Yarın da kendisinin gelme olasılığı var. ULAN BU ADAM AFRIKA KUPASINDA DEGIL MI? GANA ELENMEDI KI ? Bu oyuncunun FOX TV'deki Verkaç programında, "Galatasaray ile anlaşmaya vardım" demesi; hatta Türkçe olarak "Şampiyon Galatasaray" diye tezahürat yapması, taraftarları rahatlattı. Adnan Polat başkanlığındaki transfer takımı, şimdi de İsveçli kaleci Isaksson ve Angelos Basinas'ın transferlerinde sona geldi.

Ya galiba bu ISAKSSON isi bitti.Herifcioglunu alacaklar.Adam'in gecirmis oldugu sakatlik, Sven Goran ERIKSSON bu adami dusunmuyorsa kalesine kesin bir capanoglu vardir diye tahmin ediyorum.
TRUST GALATASARAY
MGC
Mehmet Gurdal Cetin

Sevgili Savas ,

Sana bir iyi bir kotu haber..
Bu haberler Ingiliz gazetelerinde geziyor.Ha onlar bizden farkli mi hayir, ne diyor gavurlar TALK IS CHEAP..

Bu iyi Haber, Sevilla'nin forveti galiba gidiyor.Sizin mactan once harika haber hemde.
"Middlesbrough expect to sign Brazilian striker Afonso Alves. (Various) "

Bu da kotu haber.Araya ingilizler girince herifin fiyati artacak.Giden Turkiye'nin parasi sonucta..
"Blackburn are in talks with Chile captain Claudio Maldonado, who plays for Brazilian side Santos, over a £1m move. (Various)"

Bu habere simdi bir ekleme yapayim.Ispanyol gazeteleri de
Deportivo've Sevilla'nin da yarisa dahil oldugunu yaziyorlar.
TRUST GALATASARAY
MGC
Savas Macun

Post by Savas Macun »

Mehmet Gurdal Cetin wrote:Sevgili Savas ,

Sana bir iyi bir kotu haber..
Bu haberler Ingiliz gazetelerinde geziyor.Ha onlar bizden farkli mi hayir, ne diyor gavurlar TALK IS CHEAP..

Bu iyi Haber, Sevilla'nin forveti galiba gidiyor.Sizin mactan once harika haber hemde.
"Middlesbrough expect to sign Brazilian striker Afonso Alves. (Various) "

Bu da kotu haber.Araya ingilizler girince herifin fiyati artacak.Giden Turkiye'nin parasi sonucta..
"Blackburn are in talks with Chile captain Claudio Maldonado, who plays for Brazilian side Santos, over a £1m move. (Various)"

Bu habere simdi bir ekleme yapayim.Ispanyol gazeteleri de
Deportivo've Sevilla'nin da yarisa dahil oldugunu yaziyorlar.
Sevgili Mehmet,

Benim bildigim Alfonsa Alves Hollanda'da oynuyor.Heevenbergmidir oyle bir karin agrisi takimda.AZ'ye gitme ihtimali vardi.

Ben ise Fabiano'nun haberini okumustum.Iste o giderse iyi haber.

Maldonado icin zaten once internal bir problem var.Hele onu bir halletsinler ondan sonra transfer yarisina girerler.

Selamlar
Savas
Mehmet Gurdal Cetin

Fabiano dogru soylemissin.
Yanlis copy paste benimki

Ancak Sevilla'nin istedigi para korkunc bir miktar olarak biliyorum.(Bir ingiliz sitesinde Manchester City 12 M'u verecek felan denmisti )

Giderse gercekten buyuk sans FB icin.
TRUST GALATASARAY
MGC
Davut Gerçekcioğlu

Post by Davut Gerçekcioğlu »

benim anlamadığım olay eğer barusso ve basinas transferlerinin her ikiside gerçekleşirse o zaman takım 3-5-2 sistemiyle oynaması gerekiyor ki o zaman 3 lü defans nasıl olacak pek kavrayamadım, aşağıdaki gibi bir sistem düşünülüyor olabilirmi acaba.

xxxxxxxxxxxxisakssonxxxxxxxxxxxxxx
xx song xxxxx servet xxxxxxxx hakanx
xxxxxxxxbarussoxxxxxbasinasxxxxxxxx
xxarda xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxayhanxx
xxxxxxxxxxxxxlincolnxxxxxxxxxxxxxxxx
xxxxxxnondaxxxxxxxxhakanxxxxxxxxxx
Mehmet Gurdal Cetin

Sissoko completes Juventus switch

Sissoko was a key player last term but has now fallen out of favour
Out-of-favour Liverpool midfielder Mohamed Sissoko has signed for Italian giants Juventus for £8.2m. (11 M EURO)

The 23-year-old flew to Italy for a medical last weekend before rejoining the Mali squad at the Africa Cup of Nations in Ghana.

"I am happy to come to such an important club. This is certainly a step forward in my career," he said.

Sissoko will be reunited with Juve coach Claudio Ranieri, having played for him previously at Valencia.
TRUST GALATASARAY
MGC
Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Gallardo'nun yollarini bekleyen arkadaslarin dikkatine. :lol:

Ocak 27 itibari ile Gallardo Bizim memleketde (DC United) top oynayacak. Daha vizesi cikmamasina ragmen dun antremana cikmis.
Mehmet Gurdal Cetin

Kayseri'nin Gökhan kararı
29 Ocak 2008 Salı 15:58

Fenerbahçe iki futbolcuyu resmen istedi. Kayserispor cephesinden cevap geldi.Lig TV'de yayınlanan Futbol Gündemi'ne telefonla bağlanan Süleyman Hurma, Gökhan'ın kararını beklediklerini, Mehmet'i ise kesinlikle satmayacaklarını söyledi.... İşte çarpıcı açıklamalar...

"MEHMET TOPUZ KALACAK"

"Mehmet Topuz'in transferi kesinlikle söz konusu değil. Çünkü burada çok mutlu, kendisi de bunu söylüyor. Mehmet Topuz'un 31 Mayıs 2009'a kadar sözleşmesi var, ondan önce hiçbir şekilde satmayı düşünmüyoruz.

"FENERBAHÇE'NİN TEKLİFİ TATMİNKAR"
"Fenerbahçe'nin Gökhan ile ilgili münferit bir teklifi yok. Gökhan ve Mehmet'i beraber istiyor. Biz de Mehmet'i hiçbir şekilde satmayı düşünmediğimiz için görüşme olmadı. Yani tek başına Gökhan'ın satışı için Fenerbahçe ile görüşmedik.

Bizim zaten oyuncuları satmak gibi bir niyetimiz yok. Mehmet meselisinin ise parayla hiç alakası yok. Zaten F.Bahçe'nin teklifi Türkiye için gerçekten tatminkardı. Ama biz inşaat şirketi değiliz, kadromuzu korumak zorundayız. Bazı takımlar Fatih Tekke ve Nihat gibi önemli isimleri sattılar yerlerini doldurmak için çok daha fazla para harcadılar. Biz bu durumda kalmak istemiyoruz."

"G.SARAY BİZİ ARAMADI"
"Sezon başında Galatasaray, Gökhan Ünal ile bizden habersiz birçok kez görüştü. Tüm kamuoyu bunu biliyor. Başkanımız daha sonra onlara, "Bir teklif gelirse size bildiririz" demişti. Biz onlara bunu söyledik, onlardan cevap gelmedi. "

:) Bu badem biyiklar gercekten kayserili tuccar akli ile hareket ediyorlar,lafa bak Allah Askina

Mehmet Topuz'un 31 Mayıs 2009'a kadar sözleşmesi var, ondan önce hiçbir şekilde satmayı düşünmüyoruz.

Tamam canim sozlesmesi bitince sat :)
TRUST GALATASARAY
MGC
Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Mehmet ben Hurmayi radyoda bizzat dinledim.

Derki .'' Topuz ve Gokhani FB paket olarak istemis. Tek basina Gokhana teklif yok. Kazanla biz anlastik Gokhan istemedi. Gokhan zaten bizle de kalmak istemedi ve sezon sonunda sozlesme bitiyor. Topuzuda satmayiz, stadimiz yapiliyor, satsak yerine ayni ayarda adam icin dunyanin parasini oderiz. GS bize teklif yapmadi ama Gokhan ile gizli gizli gorusup kafasini bulandirdi '' dedi.

Ozetle Gokhan Unal bir yere gitmez, sezon sonuda sifir bonservisle bize gelir. Iyi mi olur bilmem. Yalniz killandigim nokta menajerinin soyadi Altiparmak (muhtemelin FBli Ogunun bir akrabasi ve de kendisinin gencliginde FBli oldugu biliniyor, hatta ilk parlamasini bize attigi gollerle yapmisti.)

Ayrica ben bu 6+2 icinse cok endiseli degilim. FBye 6+2 ise, bizede 6+2.

Bu karar otomatikman hem sayi, hemde Brezilya mafyasi yuzunden Kejmani kadro disi birakti bu parladigi donemde. Bu sefer yanlis yaptilar, forvet olarak oynatacaklari sadece Deivid, Semih ve İlhan , Alex'in ise alternatifi yok. Antep ve Sivas gibi FB friendly ekiplerle maclar bitti, bundan sonra disli ekiplerle korakor , dusme/klasman maclari var ve fikstur dezavantajlari var.

Bize gelelim. Bouzidin ve Caruscanin hakikaten postalanmasiyla beraber
Baruso, kaleci, Basinas veya baska orta saha, + Ugura alternatif ucuz fakat genc bir sag bek
oldu mu bu karar bize yarar. GS elindeki kadro daha alternatifli.
NO ADNANS, NO CRY !!
Savas Macun

Post by Savas Macun »

Alpay Dedeoglu wrote:Mehmet ben Hurmayi radyoda bizzat dinledim.

Derki .'' Topuz ve Gokhani FB paket olarak istemis. Tek basina Gokhana teklif yok. Kazanla biz anlastik Gokhan istemedi. Gokhan zaten bizle de kalmak istemedi ve sezon sonunda sozlesme bitiyor. Topuzuda satmayiz, stadimiz yapiliyor, satsak yerine ayni ayarda adam icin dunyanin parasini oderiz. GS bize teklif yapmadi ama Gokhan ile gizli gizli gorusup kafasini bulandirdi '' dedi.

Ozetle Gokhan Unal bir yere gitmez, sezon sonuda sifir bonservisle bize gelir. Iyi mi olur bilmem. Yalniz killandigim nokta menajerinin soyadi Altiparmak (muhtemelin FBli Ogunun bir akrabasi ve de kendisinin gencliginde FBli oldugu biliniyor, hatta ilk parlamasini bize attigi gollerle yapmisti.)

Ayrica ben bu 6+2 icinse cok endiseli degilim. FBye 6+2 ise, bizede 6+2.

Bu karar otomatikman hem sayi, hemde Brezilya mafyasi yuzunden Kejmani kadro disi birakti bu parladigi donemde. Bu sefer yanlis yaptilar, forvet olarak oynatacaklari sadece Deivid, Semih ve İlhan , Alex'in ise alternatifi yok. Antep ve Sivas gibi FB friendly ekiplerle maclar bitti, bundan sonra disli ekiplerle korakor , dusme/klasman maclari var ve fikstur dezavantajlari var.

Bize gelelim. Bouzidin ve Caruscanin hakikaten postalanmasiyla beraber
Baruso, kaleci, Basinas veya baska orta saha, + Ugura alternatif ucuz fakat genc bir sag bek
oldu mu bu karar bize yarar. GS elindeki kadro daha alternatifli.

Batur Altiparmak'tir ve bizzat Ogun Altiparmak'in oglu.Ankaragucu'den oynuyordu bir zamanlar, FB tribunleri ile ilgili bir film cekti de para icin pek tutmadi tabii.FB'li oldugu kesinde parayi mi FB'yi mi daha cok sever bilinmez, parayi daha cok sevmesi de tabii yadirganamaz o ayri.

Appiah,menajer derken FB isi bitirmis megerse TFF bekliyormus.Maldonado bu aksam geliyormus.Topuz'u da alsalardi iyi olurdu.

Yabanci alamaz, yerli Topuz disinda adam yok.

Selamlar
Savas
BarisCakan

Post by BarisCakan »

Davut Gerçekcioğlu wrote:benim anlamadığım olay eğer barusso ve basinas transferlerinin her ikiside gerçekleşirse o zaman takım 3-5-2 sistemiyle oynaması gerekiyor ki o zaman 3 lü defans nasıl olacak pek kavrayamadım, aşağıdaki gibi bir sistem düşünülüyor olabilirmi acaba.

xxxxxxxxxxxxisakssonxxxxxxxxxxxxxx
xx song xxxxx servet xxxxxxxx hakanx
xxxxxxxxbarussoxxxxxbasinasxxxxxxxx
xxarda xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxayhanxx
xxxxxxxxxxxxxlincolnxxxxxxxxxxxxxxxx
xxxxxxnondaxxxxxxxxhakanxxxxxxxxxx
3'lu defans diye brşey sözkonusu değil canım.
Bir kere kadro rotasyonu denilen bir olay var, kaldı ki bizde sakatlıklar bu seçimi zaten Kalli'ye bırakmıyor. Bu sezon Bouzid gibi adam 3 maça ön libero başladı adam yokluğunda. Ayrıca Lincoln ve Ayhan'i artık piyango gibi görüyor sanırım hoca. Basinas'ın geleceği kesin olsa bence Barusso'yu almazlardı öte yandan.

Barusso'yla ilgili Linderoth'un yerine istemediğini başka pozisyonda değerlendireceğini ima ettiydi Feldkamp. Bence hayalindeki diziliş şu:

1) Favori olduğu maçlarda 2 santrforlu, 1 "10 numara"lı, bu sezonki klasik takım 4 defans, 1 önlibero (M.Topal - gelirse Basinas), Lincoln ve Arda beraber oynarsa Arda "yarı sol açık - yarı gezer orta saha", bir gerçek "iç orta saha" (Barusso - Ayhan - Barış - M.Güven), Lincoln @10, Nonda, Diger santrfor (Hakan -Ümit - Serkan).

Yani,

...............Kaleci..................
Uğur...Song....Servet....Hakan
.............M.Topal..................
......Barusso................Arda...
.................Lincoln.................
.........Nonda..........Hakan.......

Hızlı ve dikine oynayan, pres yapan, rakip alanda çoğalan, Servet ve Song'la geniş bir alani kapatan, Anadolu takımı beli kırma taktiği.....

Lincoln'süz olunca (optimism is cowardice demiş ya Sprengler miydi neydi adı),Arda onun pozisyonunda TR çapında gayet etkili. Üstelik orta sahaya oyunun iki yönünü de oynayabilen bir oyuncu daha koyma şansı doğuyor.

(Zaten sezon başında hocanın Arda'yı yedeğe koyma sebebi de bu 4-3-1-2'yi oturtma isteğıydi. Çünkü Arda veya Hasan'la 4-2-2-2 gibi 4-2-1-3 gibi kalan takım son sezonlarda GSın büyük maçları genellikle kaybetme sebebi olarak analiz edilmiş ki bu zaten basit bir matematik. Topu kaptırdığın zaman kaç kişiyle rakibi engelliyorsun. Zayıf rakip değerlendiremez ama kendinden güçlüyü yenemezsin işte)

Lincoln veya Arda yoksa yani daha da hızlı oynayan, daha da çok basan, iki devrenin ilk 20 dakikalarında rakibe kabus gibi saldırma taktiği uygulayacak bir takım. Daha az pozisyon verir daha az pozisyon bulur...

2)Avrupa - Derbi maçlarında eminim ki yukarıda açıkladığım sebepler ve şekilde 4'lü defans önünde 3'lü dinamik orta sahada ısrar edecektir. Geri kalan kısmı bence rakibe göre düzenlenmeli. Rakibinin stoperleri, ön liberoları ve hatta beklerinin form durumu, yanısıra oyun stili ve hatta hakemin meyillerini inceler, gerekli seti çalışırsın. Zaten sakatlıklar ve maç trafiği yüzünden 11'den 11'e çok değişiklik oluyor, o bakımdan hücum şeklinin sürekli değişmesi (ki gerekmeyebilir, o ayrı) bence problem değil. Kadroyu geniş kullanmak da ayrı bir artıdır kanımca.

Birkaç örnek:

4-3'ten sonra;

a)
....Lincoln.......Arda....
...............................
............Nonda..........
b)
.......................Arda..
....Serkan..................
...............Nonda........
c)
...........Lincoln...........
................................
......Nonda.......Ümit....

gibi.

Neticede Barusso sağ iç oynar. Belki belki sağ bek denenir. Ama pres kapasitesi ve şut tehdidiyle Barış'la sağ iç için kapışır. Barış da belki sebeplenir, geriye gitmez de üstüne koyar. Mehmet Güven son maçta biraz daha halliceydi ama bence bir an önce hedefi olan bir takımda ilk 11 oynamalı. Kendisi için de bizim için de.

Mehmet Topal için çok iyi şeyler düşünüyorum. Fizik ve oyun olarak Fransa Liginde parlayıp parlayıp dünyaya yayılan uzun zenci orta saha oyuncularına benzetiyorum. Basinas gelse de Ona faydası dokunur uzun vadede. Üstelik efendi, sakin filan, aman bunlar değişmesin!

Bence kaleci yerine iyi bir forvet alınsa -Gütschow misali- çok daha iyi olur. Seneye gelecektir.
Post Reply