TSL 28. hafta Galatasaray - G.Antep: 0-0

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Mehmet Cirak

Post by Mehmet Cirak »

Ufuk Sezekkaplan wrote: Sene icinde Ali Erdogan'a bir Kalli tartismamiz sirasinda haksizlik yaptigimi dusunuyorum; Kalli hakkinda tespitleri sert ama dogruymus, okuyorsa ozrumu kabul etsin. Keza Savas Macun'un da Kalli hakkindaki bir tespiti simdi bana cok reel geliyor:
Savas Macun wrote:KFH bir altyapi hocasi olabilir ama hic bir zaman ust duzey bir takimin TD olacak kapasitede bir hocasi olamaz.Bu yuzden de zaten abartilan kariyerinde bir Kaiserslautern sampiyonlugu ile GS sampiyonlugu vardir.
Kalli'nin Kaiserslautern'den oncesi yok. Galatasaray'dan sonra gecen 15 yilda sadece futbol degil Galatasaray da degisti. Bize sene basinda bir dusunceye inanmak cok kolay geldi, fikri bir tembellik de diyebiliriz buna. Kalli buyuk hocadir, altyapiyi kurar, sistem yaratir, herkes ona saygi duyar ve kuracagi sistem ilelebet yasar. Yildiz manage etme sorunundan bahsedenler oldu da bunu cok analiz etmek isimize gelmedi.

Son haftalardaki sacmaliklar Ali Erdogan'i hakli cikarmiyor. Sevgili Ufuk, bu kotu mactan sonra sonuc yazarligi yapmana gerek yok, ayni sozum Ozan icin de gecerli. Kalli rezalet bir mac yasatti ama bu onu kotu teknik direktor yapmiyor. Olaylara uzun sureli bakmak lazim. Bu sene GS Gerets'li donemden daha duzgun futbol oynadi, zaten bu yuzden umutlandik. Bunun disinda yeniden yapilanmaya calisti, oldukca da basarili oldu. Kalli zaten hicbir zaman inanilmaz bir kariyere sahip falan degil. Adam duzgun bir Alman teknik direktor, belli bir disiplini ve basit oyun anlayisi var. Genclere de bir takim fundamentallar ogretti, zaten ondan kisisel beklentim de buydu.

Asil takimda baska dertler var. Kotu yonetim, kotu transferler, ve de takimin Sabri, Hakan Sukur, Hasan Sas gibi "abileri". GS'da belli seyler degismedikce her turlu teknik kadro basarisiz olacaktir. Bir kere futbolcular arasindaki gruplasmalar her donem oluyor. Birileri birilerine pas atmiyor, ya da gazetelere garip demecler veriliyor. Bu olaylara teknik direktorlerin kurban gitmesi dogal, allahin Alman'i ne bilsin Nonda'yla Hakan arasinda tam olarak ne oldugunu. Kabak Nonda'ya patladi bugun.

Bazi seylerin degismesi sart. Olay Kalli degil...
Mehmet Cirak

"Artificial intelligence is no match for natural stupidity."
Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Bugunku hayal kirikligininda otesindeki yikima ragmen GS hala sampiyonlugun, FB ile en buyuk adayi. Eger son maca kalirsa TS kullerinden dogacaktir, bunu not edin.

Gelelim kendimize. Artik dibin dibini gorduk. Sion macinda sacmaladik, Antep deplasmaninda sacmaladik, Kasimpasa macinda sacmaladik. Her sacmalamadan sonra ozur ve hatali olundugu soylenildi.

Bundan sonraki ilk sacmalama aninda taraftar tezahurat yaparak oyuna mudahele edecektir. Artik seni sevmeyen olsun, rerere rarara donemi -son alti mac icin- bitti. Bana inanin, macin baslamasiyla beraber tribunler boyle bir sacmaligi artik kaldirmaz. Baslar bagirmaga, Servet stopereee geccc, Servet stoperee geccc. Hakan poponu kaldirr Hakann popunu kaldir

Gencler, IBB ve Sivas deplasmanimiz ve evimizde oynayacagimiz TS, FB ve Oftas maclari var. GS in elindeki kadro kotu degil. Takimda yorgun olanlar, cok mac yapanlar var bu dogru. Bana gore fiziksel dususun ana nedeni sahadaki kurgusuzlugunun futbolcuya getirdigi ek fiziksel yuk ve cagresizlik. Oyuncularda aptal degil, bal gibi neyin dogru neyin yanlis gittigini goruyorlar.

Bugunku sacmalama tuy dikti, artik zirve yapti. Bunun otesi bana kalirsa pek yok. Bu oyun ve sorumsuzluk ile Aslantepe deki koltuklar degil bes seneligine bes mac icin dahi satilmaz. Bu Osmanli tokati bircok kisiyi ayiltacaktir. Soyle dusunun: Antep macinda bu kurguyu denemege kalkan dusunce yapisi, bunu son mac Oftas a karsi ASY de deneyebilirdi. Ve FB nin Denizli macindan da kotu papaz olabilirdik. Tekrar edeyim, bu sacmalama dizisinin otesi bana kalirsa artik pek yok! Geregi yapilir :!:

FB ile aramizda 2 puan olmasina ragmen, BJK i cukurdan elimizi uzatip cikardik. Haftaya Sivas-BJK, GB-GS, FB- Kayseri oynuyor. Ankara dan uc puan ile donelim, sonrasini hep beraber seyredecegiz.
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."
Soner Özaltındere

Post by Soner Özaltındere »

Ben artık öncelikle Ayhan'ın, Sabri'nin, Hakan Şükür'ün, Lincoln'ün sonra eğer adam olmayacaklarsa Serkan Çalık'ın ve Barış Özbek'in ve en sonda Karl Heinz Feldkamp'ın gitmesini istiyorum. Bu takım belki mucizeler eseri şampiyonda olabilir ancak benim gözümde bugün ki oynanan oyundan sonra bu takımın ve bu takımın başındakilerin Galatasaray'a verebilecekleri birşeyleri olduğuna dair inancım maalesef kalmadı. İnşallah zaman beni haksız çıkartır..
Galatasaray,
imkansızı olağana çeviren ruh....
Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Eger hala sampiyonluk iddiamiz olacaksa - yonetim bugun veya en gec yarin bir karar alip teknik yonetimi sorguya cekmeli ve takimin gidisati icin hesap sormali.

1. Takimin neden daha once ki haftalarda gosterdigi mucadeleyi artik gostermedigi sorgulanmali - kim kime kuskun bu ortaya cikmali. Eger gercekten gruplasmalar varsa (ki bunun olusmasi onlenmeliydi - bunun olusmasina yol acanlar cezalandirilmali) bu saatten yapilacak tek sey bu gruplardan birinin arkasinda durup yola onlara destek vererek devam etmek - gerisini sezon sonunda dusunmek.

2. Kalli'nin neden maceraperest takim kurgularina gittigi sorgulanmali --- Emre on libero oynadigi zaman alinmamis bir ders var ortada. Kenarda Baris, Okan, Serkan, Hasan Sas gibi bir suru orta saha oyuncusu olmasa belki caresizlikten bir aciklamasi olur ama digerleri varken Servet'i orta saha oynatmanin hesabi verilmeli.

3. Yabanci oyunculardan neden faydalanamiyoruz sorgulanmali... Hadi Carrusca, Bouzid ve Barusso kotu transferler ve dolayisi ile yonetim hatalari - ama Nonda ve Lincoln gibi kalitesi gelmeden belli olan oyuncularin performansi neden bu kadar kotu sorusturulmali... Hoca neden bu oyunculari motive edemiyor hesabini vermeli - eger ben her seyi yaptim olmuyor diyorsa o zaman bu oyunculara hesap sorulmali - cezalari verilmeli...

4. Basta Sabri olmak uzere neden bazi oyuncular saha da basina buyruk hareket ediyor sorgulanmali. Takimi sabote etmelerine neden izin veriliyor bunun hesabi verilmeli - yine teknik ekip cevabini veremiyorsa bu topculardan hesap sorulmali - cezasi hemen verilmeli...

5. Takim da neden bu kadar cok sakatlik yasaniyor sorgulanmali.
Sakatliklarla calsima programi arasinda bir iliski var mi ortaya cikarilmali - bazi oyuncular hakikaten ufak sakatliklara ragmen mac secip oynamamazlik ediyormu bulunmali.

Ligin son 6 haftasi icin cok acik secik ceza ve odul planlari ortaya konmali... Takimin cogunlugunu biraraya getirip kenetleme amacli kadro disi kalma, para, vesaire cezalari derhal uygulanmali ve kalan maclar icin 6 maca 18 puan primi belirlenmeli. Kalli'ye de maddi bir motivasyon sunulmali 6'da 18 icin ki bu tip maceraperetliklerden uzak dursun.

Eger teknik kadro sorgulanma sirasinda vurdumduymaz veya kontrolu tamamen kaybetmis bir hava icindeyse - kisa donemli bir cozume derhal gidilmeli - bu Kalli ve Akcan'in derhal gonderilmeleri ve Suat Kaya'nin gecici TD olmasi bile olabilir.
Ozgur A. Boztepe

Post by Ozgur A. Boztepe »

Maci 2. defa izlemeden yorum yapmayi pek sevmem ama ilerisi icin bir kac sey soylemek istiyorum.

Lincoln'un bugun takimin en kotusu oldugunu dusunmuyorum. Ilk yarida iyi oynadi. Ikili mucadelelerde yere dusmedi, 1-2 golluk pas verdi, frikikleri yerine ve isabetli idi. Umudum var.

Haldun ustunel'in mac oncesi demecini dinledim futbol sube sorumlusu olarak, cok utangac ve napicagini bilmez konustu. Futbolcular bunu cigkofte gibi once yogurur sonra yerler. Hic umut yok.

Servetin orta sahada oynamasi iyi hareketler yaptigi halde cok yanlisti, ilerdeki maclarda Topal- okan- ayhan uclusu cok muhtemel.

INSIYATIF, cok onemli bir ozelliktir. Yoneticelerde olmasi gereken en onemli olgudur, ve ne yazikki bizimki gibi dogu toplumlarinda turk silahli kuvvetleri disinda cok fazla gorulmez. Cunku cocuktan ogretilmez.

Adnan Polat insiyatif kullanicakmi?, kullanmiycakmi bunu merak ediyorum. Telkinlerle kendi takimini kurdurup, saha disindaki problemleri cozebilicekmi? Benim umudum var. O yuzden kanimca lig daha bitmedi.

Bir iki lafta sabri hakkinda soylemek istiyorum. Bir pozisyon oldu, gaziantepli oyuncu topa vurdu. Sabri onune atladi ve oyuncunun ayaga sabriye geldi son derece normal olarak. Sabri basladi kavgaya yaygaraya cok luzumsuz bir sekilde.
1 pozisyon sonra ayni oyuncuya kasti daldi ve sari kart aldi. Yukarda bir arkadasin cok dogru tespit etti gibi eger hakem eyyama musayit olmasa kurmizi idi.
Bundan 20 dakka sonra Gaziantepli bir oyuncuyu ceki ittip kakmaya basladi top ayagindayken hakem faulu lehine verincede itip yere indirdi ama yine atilmadi.

Bu adamin belliki ne GS sevigsi, ne futbol sevigisi nede minimum duzey bir egitimi var. Bu adama bu egitimi sonradan veremezsiniz, cunku bu egitim matematik, fizik degil aile egitimidir. Cok yazik ve uzucu bir durum.

Dunyanin en yeteneksiz futbolcusu Galatasaray'da oyniyabilir. Carrasuca oynar, BJK'li kor gozlu Gordon Shindenfeld oynar ama Sabri oynamaz. Ben tek bacakli degil, tekerlekli sandalyede oyniyan Linderoth'u sabriye tercih ederim. Cunku Linderoth'un ayakkabi baginda bile sabriden daha fazla karakter vardir.

Bazi arkadaslarin pek ad vermeden elestirdigi; rumuz: Agir abi, Susmayan adam Vs... olan HAKAN SUKUR'un bu adama sahip cikmasi ayip ve cikar amaclidir. HAKAN SUKUR'un eski futbol'una hurmet susan insalari suistimal ederek kendi cikarlari icin Lincoln'u ve klubu kullanmasi asla affedilmemelidir ve edilmeyecektir.

Bu ulke 100 yilda hukumet'i birakin isim degistirdi, ama Galatasaray hep vardi ve hep olucak. Tanju'dan buyuk futbolcu yoktu 20 sene sonra, simdi ise durumu ortada. Galatasaray camiasi zayif karakteri kaldirmaz, simdi olmasa bile gelicekte bunlarin hesabi sorulacaktir. Disariya yansimasada icerde.
Ufuk Sezekkaplan

Post by Ufuk Sezekkaplan »

Mehmet Cirak wrote: Son haftalardaki sacmaliklar Ali Erdogan'i hakli cikarmiyor. Sevgili Ufuk, bu kotu mactan sonra sonuc yazarligi yapmana gerek yok, ayni sozum Ozan icin de gecerli. Kalli rezalet bir mac yasatti ama bu onu kotu teknik direktor yapmiyor. Olaylara uzun sureli bakmak lazim. Bu sene GS Gerets'li donemden daha duzgun futbol oynadi, zaten bu yuzden umutlandik. Bunun disinda yeniden yapilanmaya calisti, oldukca da basarili oldu. Kalli zaten hicbir zaman inanilmaz bir kariyere sahip falan degil. Adam duzgun bir Alman teknik direktor, belli bir disiplini ve basit oyun anlayisi var. Genclere de bir takim fundamentallar ogretti, zaten ondan kisisel beklentim de buydu.

Asil takimda baska dertler var. Kotu yonetim, kotu transferler, ve de takimin Sabri, Hakan Sukur, Hasan Sas gibi "abileri". GS'da belli seyler degismedikce her turlu teknik kadro basarisiz olacaktir. Bir kere futbolcular arasindaki gruplasmalar her donem oluyor. Birileri birilerine pas atmiyor, ya da gazetelere garip demecler veriliyor. Bu olaylara teknik direktorlerin kurban gitmesi dogal, allahin Alman'i ne bilsin Nonda'yla Hakan arasinda tam olarak ne oldugunu. Kabak Nonda'ya patladi bugun.

Bazi seylerin degismesi sart. Olay Kalli degil...
Sonuc yazarliligi yapmamaya gayret ediyorum. Sabri affedildiginde de gecen hafta da agzima geleni yazdigim icin bu konuda biraz hosgorulebilirim diyorum. Bugune kadar Kalli'ye cok yonlu bir hoca olarak baktim ama bilimde bir anlayis vardir; birseyin olmasini cok istemeniz onun bilimsel manada var olmasini gerekli kilmiyor.

Biz Kalli'yi cok idealize ettik cunku oyle gormek istiyorduk. Yukarida da dedim, bu Kalli'yi sevenler acisindan bizi fikri bir tembellige itti.

Bu onun cok iyi bir alt yapi hocasi , fundementalist, idealist olmasi gercegini degistirmiyor. Ama bu hoca tipolojisi bizim ihtiyacimiz miydi ona bakmak lazim. Olmadigi, ta basindan Lincoln transferindeki celiski ile belli degil mi? "Lincoln'u alirsan Kalli olmaz; Kalli varsa Lincoln alinmaz" bir temel veridir aslinda.

Baska seyler de var; sezon basinda Kalli'nin gelecegin defans oyuncusu olarak Almanya'da gozleyerek aldigi Bouzid nerede? Oysa Gerets her daim Inamoto ile elestirilirdi. Biz bunu da gormek istemedik.

Tipki cok idealize ettigimiz Baris ve Serkan Calik'in, gelecegin oyunculari mi yoksa duz topcular mi oldugunu daha cozumleyemedigimiz gibi.

Soyle bir arguman var, ben ilk zamanlar cok seviyordum ama simdi buna itikadim sarsildi: Kalli, gelecege donuk bir sistem ve takim kurar, bu yonuyle mesela Lucescu'dan farklidir. Kurdugu takim ve sistem kalici olur, yillarca fayda saglar.

Oysa saglikli dusununce Kalli'nin ilk efsanevi doneminde kurdugu takimin Hollman'la 1 sene surdugunu, bundan yarim sezon sonra Saftig ile bittigini ve Souness doneminde olmadigini gorebiliriz. Devaminda Terim'in takimi Feldkamp'in nuvesinden yararlandi mi iyi hatirlamak lazim; Taffarel, Hagi, Filipescu, Popescu, Hasan Sas, Emre, Suat (Kalli surgunu) Terim'in ozgun kadrosu degil miydi?

Gerets'li donemden daha duzgun oynamadigimiz bir Avrupa zinciri var; sinifta cakmamiz gereken bir on elemeyi kopya ceken bir ogrenci gibi gecip o simariklikla bir ust turda bozguna ugradik. Ben o kesitte bile umutsuzluga kapilmamistim, yoksa skor yazarligi yapilacak zamanlardi o zamanlar.

Ama simdi baska birseyler var, kadroyu kim kuruyor, kim Sabri'yi affettirip ilk 11'e cikartabiliyor; kim Nonda'yi tribune gonderiyor?

Ahmet Akcan gecen hafta Servet'e boyle bir gorev vermedigini ustu kapali soylerken, Servet orta sahada ne aradi? Nedir bu bitmek tukenmek bilmeyen agbi jargonu ve agbilerin takim oyuncularini surekli toplantiya almalari?

Bazi seylerin degismesi sart. Olay Kalli degil... diyorsun. Asil Kalli'nin misyonu bu degil miydi, ondan beklenen -hic degilse takim ici- degisim degil miydi? Hasan Kabze'nin gonderilmesi icin mi yapildi butun bu tantana.

Hafta ici goruruz, en buyuk agbi oyunculara bir yemek verir; sampiyonluk yemini ettirir, basina da birlik mesajlari verir.

Benim itirazim 5 yildir degismeyen bu skora.
Serif Halimler

Post by Serif Halimler »

Böyle kötü bir oyunun ardindan ne yazilabilir ise yazilmis üstte.
$ampiyon olmak isteyen bir takim böyle oynamaz. Maci tesadüfi bir gole birakmaz. Antep daha net gol $anslari yakaladi. Kalan alti maci alip $ampiyon olma $ansimiz var demek istiyorum, fakat bu oyun ile olmaz. Takimda ani bir pozitif degisikligin saglanabilecegine pek ihtimal veremiyorum.

Matematiksel $ansimiz oldugu icin hala bir$eyler olur mu diye dü$ünmeye zorluyorum kendimi, fakat zor gözüküyor.
UEFA'da Arsenal'i, Süper Kupada Madrid'i.....
Ufuk Sezekkaplan

Post by Ufuk Sezekkaplan »

Ozgur A. Boztepe wrote: Dunyanin en yeteneksiz futbolcusu Galatasaray'da oyniyabilir. Carrasuca oynar, BJK'li kor gozlu Gordon Shindenfeld oynar ama Sabri oynamaz.
Ozgur beni dagittin :). Rahmetli Gordon Banks'ten bahsediyor olmayasin ? :D
Ozgur A. Boztepe

Ufuk Sezekkaplan wrote:
Ozgur A. Boztepe wrote: Dunyanin en yeteneksiz futbolcusu Galatasaray'da oyniyabilir. Carrasuca oynar, BJK'li kor gozlu Gordon Shindenfeld oynar ama Sabri oynamaz.
Ozgur beni dagittin :). Rahmetli Gordon Banks'ten bahsediyor olmayasin ? :D
hehe... BJK'li gordon'un gozunde sorunlar varya onda bahsettim. Ama Gordon Banks ide anmis olduk boylece. Cok buyuk kaleci idi...Hele bir brezilya maci var efsanevi, pele sutu cekmis baslamis sevinmeye gol diye ; Banks geri ve yana ucarak cikarmsti topu super bir refleksle, topragi bol olsun...
Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Ozgur A. Boztepe wrote: INSIYATIF, cok onemli bir ozelliktir. Yoneticelerde olmasi gereken en onemli olgudur, ve ne yazikki bizimki gibi dogu toplumlarinda turk silahli kuvvetleri disinda cok fazla gorulmez. Cunku cocuktan ogretilmez.
Bir yandan bu sozu soyluyorsun - ote yandan bir Servet kadar orta saha da insiyatif almayan Lincoln'e toz kondurmuyorsun - daha tutarli olman lazim Ozgur'cum.
Eray Tunç

Post by Eray Tunç »

Ozgur A. Boztepe wrote: INSIYATIF, cok onemli bir ozelliktir. Yoneticelerde olmasi gereken en onemli olgudur, ve ne yazikki bizimki gibi dogu toplumlarinda turk silahli kuvvetleri disinda cok fazla gorulmez. Cunku cocuktan ogretilmez.
Adnan Polat Özgür'ü duymuşçasına bir açıklama yapmış ama sanki insiyatif anlayışlarında biraz farklılık var:
Galatasaray Kulübü Başkanı Adnan Polat, 0-0 berabere tamamlanan Gaziantepspor karşılaşmasında sergilenen futboldan hiç memnun kalmadığını söyledi. Maç sonrası basın mensuplarına açıklama yapan Polat, söyleyecek çok fazla şey bulunmadığını belirterek, ''Galibiyeti hak edecek bir oyun oynamadık. Hala inisiyatif bizde. Kalan 6 maçımızı da kazanırsak, netice alabileceğizi düşünüyorum. Şampiyon olmak istiyorsak tüm maçlarımızı kazanmamız lazım artık'' diye konuştu. :)

Hiç konuşmasaymış daha iyi olurmuş bence...
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Mehmet Cirak wrote: ..
Son haftalardaki sacmaliklar Ali Erdogan'i hakli cikarmiyor. Sevgili Ufuk, bu kotu mactan sonra sonuc yazarligi yapmana gerek yok, ayni sozum Ozan icin de gecerli. Kalli rezalet bir mac yasatti ama bu onu kotu teknik direktor yapmiyor. Olaylara uzun sureli bakmak lazim. Bu sene GS Gerets'li donemden daha duzgun futbol oynadi, zaten bu yuzden umutlandik. ...
Gecen sene ayni bu zaman Sarapci Gerets'in kumandasinda oynanan futbol ile bugun Lincoln'lu ve olmayan Nondali GS Kalli yonetimiyle oynadigi futbol arasinda ne fark var? Gerets'in oynatiigi o futbol Gerets'i sarapci ve kotu direktor yaparken bugun oynanan rezalet mac neden Kalli'yi kotu direktor yapmiyor. Hangi disiplinden bahsettigini de anlamis degilim. Disiplin kuruldugunda ve uygulandiginda pozitif fark yaratiyorsa anlam kazanir. Benim bildigim yapilanma ise hangi tasi cekersen cek arkasinda onun yerini dolduracak biri var ise yapilanmadir. Ortada ne yapilanma ne de kurulmus bir disiplin ve duzen var. Buna kasilik mesaji ayni Gerets gibi aldiktan sonra intikamini alan ve dalgasini gecen bir Alman ve bati Avrupa mentalitesi var. Sen adami sezon bitmeden gonderecegini soylersen boyle agzinin orta yerine yapar ve gider.
Last edited by Cengiz Akgun on Mon Mar 31, 2008 1:27 am, edited 1 time in total.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Ozgur A. Boztepe

Mert Tokman wrote:
Bir yandan bu sozu soyluyorsun - ote yandan bir Servet kadar orta saha da insiyatif almayan Lincoln'e toz kondurmuyorsun - daha tutarli olman lazim Ozgur'cum.
O yaziyi burdan alman enteresan. Tutarsiz diyicegine keske Selcuk Yula gibi yazmissin deseydin... daha komik olurdu :D

Ben hic bir zaman Lincoln insiyatif aliyor demedimki. Bugun ilk yari iyi idi dedim ve acikladim.

1. Ikili mucadelelerde yere dusmedi.

2. 1-2 golluk pas verdi.( ilk yarida hakana verdigi ofsayt diye kesilen ama olmayan pas)

3. Frikileri yerine ve etkili gitti.

Bu yuzden umudum var dedim.

Eger illa Lincon'e kotu birsey soylememi istersen; ben lincoln'un hic bir zaman insiyatif alciagini dusunmuyorum, cunku o tip bir oyuncu olmadi hic bir zaman; ne shalkede ne baska yerde. Eger oyle bir oyuncu olsaydi bile, bu gibi sevginin olmadigi bir takimda zaten insiyatif kimse almak istemez. Cunku insayatif risktir, ve eger dusersen seni tutup kaldirmaz, daha fazla yere indirir but takim.

Zaten takim boyle sevgisiz olmasa, ilk once insiyatifi Song alirdi, her yere dalar cikardi gol icin. Sampiyon oldugumuz sezon yaptigi gibi...
Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Ufuk Sezekkaplan wrote:Ben kendi adima pek heveslenmemistim Ozgur, gecen haftaki macta da belirtmeya calistim.

Dedigin dogru FB artik sampiyon. Bu kadar klas bir kadroyu ancak takim oyunu ile alt edebilirdik ama Sabri'nin affedilmesi ile baslayan karaktersiz surec bu sonucu dogurdu.
Ufukcugum, benim hevesim gecen haftaki mucadele istegi ve gol sevinciyle filizlenmisti. Sampiyon olunan sene, Besiktas'a atilan son dakika golu hesabi, cekirgemiz neden sicramasin dusuncesi/umudu vardi herhalde. Ama bugun tepeden beri baslayan kaygisizligi gorunce, ister istemez, uctu gitti o umutlar. Yine de adasima yazdigimda soyledigim hesap, "iflah olmaz iyimser" modumda matematiksel olarak olasilik kaybolana kadar devam ederim icten ice herhalde ama... Bakalim...

FB'nin Chelsea maclarinin iki turlu sonucu da, lige iki turlu de yansiyabilir gibime geliyor. Takimlarinin karakterini tam cozmus degilim cunku. Tur gecerlerse, acaip gaza gelip, ligi supurmeleri de mumkun olabilir, veya elenirlerse hepten lige agirlik vermeleri de. Tersinde de, iyi sonucta ligde konstantrasyonlarini kaybetmeleri, veya moralsizlikle gocmeleri. Bu ikinci durumlar olmazsa, Alex'te bir ani form dusuklugu disinda cikar yolumuz olmaz bizim herhalde...
Ozan Ersoy wrote:Ben de bari "TD cikmazi ve forumdan ozur" baslikli yazima baslayayim :(
Mehmet Cirak wrote:Son haftalardaki sacmaliklar Ali Erdogan'i hakli cikarmiyor. Sevgili Ufuk, bu kotu mactan sonra sonuc yazarligi yapmana gerek yok, ayni sozum Ozan icin de gecerli. Kalli rezalet bir mac yasatti ama bu onu kotu teknik direktor yapmiyor. Olaylara uzun sureli bakmak lazim. Bu sene GS Gerets'li donemden daha duzgun futbol oynadi, zaten bu yuzden umutlandik. Bunun disinda yeniden yapilanmaya calisti, oldukca da basarili oldu.
Mehmet'im,

O yaziyi isteyecektim ben isin dogrusu Ozan'dan. Kaleci konusundaki yazisini cok gerekli gormemistim ama, bunu istesem diyordum bugunden sonra. Tamam, sana da katiliyorum:
1) KHF'in, kararlari ile, kotu ya da iyi TD degil de, Alzheimer oldugunu iddia eden forumdas ise Ali Erdogan, ona hala hak vermem,
2) bu oranda yeni oyuncuyla takimin bu zaman icindeki konumu hala basarilidir derim,
3) arada piriltilarini gosterdigimiz oyunlar son yillarda hic de goremedigimiz guzellikte oyunlardi, ama...

Ama'si var iste...
1) Sapkadan tavsan cikarma denemeleriyle artik FT'i aratmamasi (aslinda bu konuda Hasan diger TD'leri elestirirdi hep, "hic yaraticilik yok, forvet cikarip forvet sokuyor" filan diye, onun takdir etmesi lazim aslinda! :twisted: )
2) (Sakatliklarla filan, zaman zaman hayli azalmis olsa da yine de) Kadronun halihazirdaki kapasitesini, yildizlarini verimli kullanmakta, zorlamakta bence yetersiz kalmasi,
3) O piriltilarin, artik ana oyun iskeleti olmaktan cok, "istisna"lar haline gelmis olmasi....
benim ona karsi olumlu kalabilmemi imkansiz kiliyor...

Bu basliktaki bazi yazilarda iddia edildigi gibi, bu Sabri olayindan veya gelecek yilki gorevle ilgili aciklamalardan filan, inadina birseyler yapmis olmasi olasiligi ise bence daha korkutucu. Kisisel haklilik ispati/intikam hisleriyle filan, boylesine buyuk, milyonlarca kisiyi, dolari etkileyecek bir kurulusun kaderiyle bilerek isteyerek oynamak (bilmiyorum uzaktan konusmak daha mi kolay bu konuda, onun yerinde olmaktan ama) insafsizlik, karaktersizlik olur ki, ona yakistirdigimiz, tipik Alman karakterine de pek uymaz sanki...

Yine bile tek sorun odur deyip, "linc tayfasi"na katilmis olmam. Ama, ortalikta gorunen sorunlari cozme/halletme yetkisi, olanagi bulunan kisi gibi gorunurken, birak sorunlari cozmeyi, boyle tavsan cikarma denemeleriyle, boylesi kritik bir donemde ek sorunlar yaratmis olmasini da anlamak zor...
Özgür
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ozgur Huseyinoglu wrote: Bu basliktaki bazi yazilarda iddia edildigi gibi, bu Sabri olayindan veya gelecek yilki gorevle ilgili aciklamalardan filan, inadina birseyler yapmis olmasi olasiligi ise bence daha korkutucu. Kisisel haklilik ispati/intikam hisleriyle filan, boylesine buyuk, milyonlarca kisiyi, dolari etkileyecek bir kurulusun kaderiyle bilerek isteyerek oynamak (bilmiyorum uzaktan konusmak daha mi kolay bu konuda, onun yerinde olmaktan ama) insafsizlik, karaktersizlik olur ki, ona yakistirdigimiz, tipik Alman karakterine de pek uymaz sanki...
...
Bunu dedikten sonra bunlari da ilave etmisin.
Ozgur Huseyinoglu wrote: Yine bile tek sorun odur deyip, "linc tayfasi"na katilmis olmam. Ama, ortalikta gorunen sorunlari cozme/halletme yetkisi, olanagi bulunan kisi gibi gorunurken, birak sorunlari cozmeyi, boyle tavsan cikarma denemeleriyle, boylesi kritik bir donemde ek sorunlar yaratmis olmasini da anlamak zor...
Yani ihtimal veriyorsun. Bunu bilincsiz yapiyorsa Ali Erdogan'in dedigi Alzeimer lafi pek havada kalmiyor her ne kadar katilmiyorum diyorsan da. Yok kafasi yerinde ise bu yaptiklarinin aciklamasi ancak madem oyle iste boyleye geliyor. Demirel'in vaktiyle cok kereler dedigi gibi "vami bunun baska izah tarzi?" demek yersiz mi? Ha diyecen ki Terim de yapti Alzeimer mi idi intikam mi aliyordu diye.

Elbette degildi Alzeimer ama bilincsiz ve suursuz kendi egosuna kapilmisti ve kendini kurtarmaya calisiyordu o zamanlar. Bu da ister ustune kondurun ister ustune kondurmayin buyuk bir sorumsuzluk ile benden sonrasi tufan olarak intikama girer. Bence Alman kendini dev aynasinda gorup GS'ya zarar vermekte. Bunun artik saklisi gizlisi yok. Yapilacak is bu saate ipi kopacaksa kopmadan kesmek. Isten atilacaginiz ya da kizaga cekileceginiz haberi sizden once etrafa soylenmis ise normal bir tepki. Is yerinde boylelerini aktif gorevde tutmazlar. Dosyalar filan saklanir. Bir halt yer mi acaba diye korkulur. Kalli'nin artik futbolcularin gozunde hicbir hukmu ve otoritesi kalmamistir. Bunu inkar etmek ise safliktir.

Takima verdigi zarar goz onune alinirsa isten el cektirirsin. Akcan'i'da alir gider. GS camiasindan idareten 6 mac icin takim yapacak ve sahaya surecek birisi bulunur. Bu Bulent Korkmaz olabilir. Suat Kaya olabilir. Ne bileyim dusunseniz adam cikar. Hem bir suru yardimci antrenor var. Bunlar esek basi mi birader? Sizler burada ikiye bir takim yapip bozuyorsunuz. Goz gore gore iki kupaya birden elvada demek uzeresin. Boyle adama ata oynar gibi kumar oynatirmazsin. Hey kendine gel. Burasi dingonun ahiri degil diyecek dirayetli biri lazim bunu yapacak. Seni ben getirdim ve seni yine ben yollarim diye sikiyi vermenin coktan zamani gecti bile. Yetti artik iki senedir ayni sekilde ayni konumda zirvalamak. Hata bir kere yapilir be.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Post Reply