Serefsiz Turk Futbol Basini (HEPSI IYISI YOK)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Can Ergun

Post by Can Ergun »

Çakar, Arda'ya 'köpek' dedi

şte Ahmet Çakar'ın olay sözleri:

“Benim kart göstereceğim futbolcu Karabaş gibi yanıma gelecek. Ben kart göstermek için düdük çalarsam ve futbolcu arkasını dönüp giderse o benim için köpektir.”

http://www.hurriyet.com.tr/spor/futbol/ ... 9&sz=72241
Harun Demirci

Post by Harun Demirci »

Adam kendi açıklamasında bile tezat. gelse karabaş gitse köpek. Her açıdan köpek yerine koyuyor.
Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Hurriyet'ten yeni bir kampanya;

Sonra bahane de hazir,

HURRIYET ,VATAN GAZETESINDEN ALINTI YAPIYOR :D
Bunlarin haber mudurlerini editorlerini zencilere bilmemne yaptiracaksin :x

- What's your name man ?
- MEHMET Y.YILMAZ I am from Turkish press,I work for a Turkish Newspaper, please let me go :(
-OK My man hold tight its coming :lol:

http://www.hurriyet.com.tr/spor/futbol/10226334.asp
TRUST GALATASARAY
MGC
Ufuk Sezekkaplan

Post by Ufuk Sezekkaplan »

"Çakar bununla da kalmadı ve Oğuz Sarvan ve Skibbe'ye yüklendi. MHK Başkanı Sarvan'a omurgasız' diyen Çakar, Skibbe için de "erkek dadı", "hırsız" "utanmaz", "rezil" ifadelerini kullandı." Hürriyet.

Şimdi bu, (muhtemelen alkolü çekmiş) adını vererek sövüyor ve hakaret ediyor. Biz burada bu forumda isim vermeden dahi bu kelimeleri kullanmıyoruz.

Şimdi ben desem ki:

"bu, 3. sınıf bir şarlatandır. Karaktersiz, ahlaksızdır. Pratisyenlik yapmadığı halde kendini doktor diye yutturan bir şerefsizdir, gerçekte başağrısına bile teşhis koyamaz. Bunun gibi kabzımallıktan gelen angutlar vardır. Ayaklarına kurşun yediklerinde köpekleşirler ve kendilerini kimin vurdurduğunu bile açıklayamayacak kadar korkaklaşırlar. Etek ve bikini giymeye meraklı dönmelerdir bunlar. Piçliğe ve puştluğa bayılırlar, aralarında alkolik, kumarbaz, dolandırıcılar vardır. 3 kuruşa babalarını satarlar. Bunlar için köpek, it, hayvan demek, iltifat olur; bu hayvancıkların onurunu zedeler.

Hiçbirşeyden çakmaz bunlar. Sadece soyadları çakar; bir hafta önce Arsenal'in kaybedeceğini iddia eder, bir yıl önce bikini giyer. Toplum soytarıları..."

Bu hakaret olur mu?

Galatasaray kulübünün acilen bu tür soytarı ve şerefsizlere tazminat ve ceza davası açması lazım. Benim hocama hırsız, benim oyuncuma köpek diyecek adam, bana sövüyor demektir.

Bu yönetim, bu şerefsizlerden hesap sormazsa, yönetim değildir. İsterse CL şampiyonluğunu kazansın.
Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Ufuk Sezekkaplan wrote: Şimdi ben desem ki:

"bu, 3. sınıf bir şarlatandır. Karaktersiz, ahlaksızdır. Pratisyenlik yapmadığı halde kendini doktor diye yutturan bir şerefsizdir, gerçekte başağrısına bile teşhis koyamaz. Bunun gibi kabzımallıktan gelen angutlar vardır. Ayaklarına kurşun yediklerinde köpekleşirler ve kendilerini kimin vurdurduğunu bile açıklayamayacak kadar korkaklaşırlar. Etek ve bikini giymeye meraklı dönmelerdir bunlar. Piçliğe ve puştluğa bayılırlar, aralarında alkolik, kumarbaz, dolandırıcılar vardır. 3 kuruşa babalarını satarlar. Bunlar için köpek, it, hayvan demek, iltifat olur; bu hayvancıkların onurunu zedeler. Hiçbirşeyden çakmaz bunlar. Sadece soyadları çakar; bir hafta önce Arsenal'in kaybedeceğini iddia eder, bir yıl önce bikini giyer. Toplum soytarıları..."Bu hakaret olur mu?
Oooo baba bosalmissin :D

Ufukcum bu kadar sinire gerek yok, CMUK bu ise ne diyor sen onu soyle :D

Takarim 6 ay yatarim felsefesine cok uygun bu adamlar ancak, kanunlarimiz yalan haber ile ilgili hapis cezasi vermedigi gibi bu tarz hakaret davalarini en fazla para cezasi ile cezalandiriyor.

Bence hakaret davasini kazanan taraf para cezasi karsiligi hapis cezasina karar verme yetkisine sahip olmali.

Soyle ki,

Biri sana kufur etti, hakaret etti, dogru olmayan ve terbiye disi bir harekette bulundu.Gidip dava aciyorsun.Hakim seni hakli buluyor, ve diyor ki;

- Bunun cezasi 1 ay hapis yada 100.000 TL 'dir.Davaci kardesim ne diyorsun para mi odesin yoksa yatsin mi ?

Senin cevap;
- ASIN A.K. :D

Saka bir yana bence iyi fikir, herkes agzindan cikan lafa dikkat edecek, ustelik celebrity kivaminda habire TVlere cikip suratini gosteren (ne menem bir laf sa ) topluma mal olmus kisiler laflarina daha bir dikkat edecek.

Benim dusuncem budur.
TRUST GALATASARAY
MGC
Omer K. KOCAOGLU

Post by Omer K. KOCAOGLU »

Hurriyet "Efsane 11"i sececekmis.Liste biraz bana komedi gibi geldi.Varlar,yoklar konusunda.

Volkan var Volkan.Kaleciler arasinda.Su FB'nin Volkan.Efsane 11'e aday adayi koymuslar.

Bizim Sabri'de adaylar arasinda.Bosuna kosup kaptanlik pazubandini kapmiyor.O'da aday adayi listesinde.

Besiktas'tan Gokhan Zan'i koymuslar listeye.Nesini gordu isek bugune kadar.

Turkiye'nin sol bek sorunu listeden belli.Koca tarihten 5 futbolcu cikmis adaylik icin.Bir tek Umit Ozat aktif.H.Balta'yi koyun kardesim.

Gozlerini faltasi gibi acip hakemlerin bununla korkutacagini sanan Ayhan'da listede.Bu arada orta saha adaylari bayagi kuvvetlli.Ayhan'apek yer kalmaz zaten.

veeeeeeeeeeeeeeee......

Biliyormusunuz listede kim yok.

Hadi bakalim, onuda siz tahmin edin.Yazik.Yazik.Su listeyi yapana yuh kere yuh.

http://www.hurriyet.com.tr/spor/futbol/ ... 29&sz=2628
Salih Bora

Post by Salih Bora »

1983 yılından başlatmışlar, o yüzden.
Modern futbolun miladı olarak o tarihi kabul ediyoruz demişler.
AYRILMAZ İKİLİ
Omer K. KOCAOGLU

"Modern futbol" dan maksat "Endusturiyel Futbol" mu acaba?
Serif Halimler

Post by Serif Halimler »

Az önce iki gazetenin Internet portalInda enteresan bir fakt oldugunu gördüm .

Türkcell Süper Lig 2008/09 sezonu 8. hafta sonunda gol krallIgI sIralamasI.

Hürriyet :
--------------------------------------------------------
Oyuncu Takım
1. MEHMET ÇAKIR Ankaraspor 5 Gol
2. MEHMET YILDIZ Sivas 5 Gol
3. SERCAN YILDIRIM Bursa 5 Gol
4. SERGE PACOME DİJEHOUA Antalya 5 Gol
5. SOULEYMANE YOULA Eskişehir 5 Gol

Fanatik :
-----------------------------------------------
Futbolcu Takım Gol
Sercan Yıldırım Bursaspor 5
Milan Baros Galatasaray 5
Mehmet Çakır Ankaraspor 5
Sergey Djiehoua Antalyaspor 5
Souleymane Youla Eskişehirspor 5
Mehmet Yıldız Sivasspor 5

Bazi seyleri yok saymakla, onlarIn olmadIgInI sanIyorlar DevekuslarI.
Ufuk Sezekkaplan

Yönetim hala, hocasına hırsız, oyuncusuna köpek diyen haysiyet yoksunu alkolikten hesap sormadı. Onun yerine Arda cevap vermiş. Yönetim uyuma. Değerlerine sahip çık.

edit: Sonunda basında biri benimle aynı fikri paylaşmış.

Melih Aşık, Milliyetten:

"Arda Turan...

Tıp doktoru ve eski hakem Ahmet Çakar, üç kuruşluk reyting uğruna kalıbına kıyafetine yakışmayan sözler sarf ediyor. Son programda Galatasaraylı Arda’ya “köpek” demiş. Arda üzerinde titrememiz gereken gencecik bir futbol yıldızı. Kimsenin bu hakarete hakkı yok. Arda uğraşamaz. Ama konuyla Galatasaray Kulübü uğraşmalı. Kulübün avukatları, Ahmet Çakar aleyhine tazminat davası yürütmeli. Ne Arda şamar oğlanıdır ne Galatasaray Kulübü... Adnan Polat bu işin peşini bırakmamalı... Kulüp susmamalı..."

http://www.milliyet.com.tr/Yazar.aspx?a ... sik&ver=43
Serkan Ercan

Post by Serkan Ercan »

Doğru bir haberi, insanlar başlığa bakıp haber tıklasın, haber hit alsın diye yalan dolan, aldatıcı bir başlıkla vermek artık haber sitelerinin yeni taktiği oldu. (Çıplak kadın fotoğrafları koymak artık kesmemeye başladı sanırım milliyeti.) Haberi önce "Kewell dopingli çıktı!" başlığıyla verdiler, sonra günün ilerleyen saatlerinde insanları yeterince kandırdıklarını düşünmüş olacaklar ki haberin başlığını "Kewell'a yasal doping!" olarak değiştirdiler. Söyleyecek söz bulamıyorum.

Kewell'a yasal doping! (Kewell dopingli çıktı!)

Galatasaraylı golcü, karaciğer rahatsızlığı nedeniyle her gün özel izinle, WADA'nın yasaklı maddeler listesinde bulunan 'steroid prednisone' alıyor. Bu maddeyi sebepsiz kullanan Milan'lı Borriello'ya 3 ay ceza verilmişti

Galatasaray'ın yıldız futbolcusu Harry Kewell'ın karaciğer hastalığı 'otoimmün hepatit'in tedavisi nedeniyle kullandığı ilaçların, Dünya Anti Doping Ajansı WADA'nın yasaklı maddeler listesinde olduğu belirlendi. Altı yıl önce ortaya çıkan hastalık nedeniyle her gün belirli dozda 'steroid prednisone' kullanan Avustralyalı oyuncunun, kortizon grubu bu ilacı, özel izinle aldığı öğrenildi. Kewell'ın, Olympiakos maçından sonra yapılan doping kontrolünde de rastlanan maddeyi tedavi amaçlı aldığı için ceza görmediği, aksi takdirde 3 aydan 2 yıla kadar doping cezasıyla karşı karşıya kalabileceği ifade edildi. Sakatlıkların ve bazı hastalıkların acil tedavisi amacıyla kullanılan steroid prednisone veya prednisolone maddeleri, performansa direkt bir etkisi olmamakla birlikte sporcuların kısa sürede spora dönmesini sağlıyor. WADA, bu maddeyi kullanan sporcularda öfori (aşırı güven ve memnuniyet hali) tespit ederken, özellikle yaşı ilerleyen sporcuların vücutlarındaki yıpranmayı önlemek ve direnci artırmak için bu tür ilaçlara başvurduğunu belirtti.

Yan etkileri bulunuyor

WADA'nın yasakladığı bu maddeyi yakın geçmişte kullanan bazı sporcular ağır cezalar aldı. Geçtiğimiz yıl eski Milanlı Marco Borriello 'sebepsiz' olarak aynı maddeyi aldığı için 3 ay, Azeri milli futbolcu Sergei Sokolov da 18 ay men cezası almıştı. 30 yaşındaki Harry Kewell'ın kullandığı kortizon ilacının yan etkileri de bulunuyor. Bu ilacı alanlarda şişmanlık, kellik, hiperaktivite ve kemik erimesine rastlanıyor.

ABD'de serbest

WADA'nın yasakladığı ve tüm uluslararası spor federasyonlarının doping olarak kabul ettiği steroid prednisone, ABD'de serbest ve sporda sıklıkla kullanılıyor. Özellikle ağır sakatlıkların sıkça görüldüğü Amerikan futbolu, beyzbol gibi sporlarda doktorların, takım oyuncularına bu tip kortizonlu maddeleri soyunma odalarında bile verdiği biliniyor. Olimpiyat şampiyonu atlet Jackie Joyner Kersee de bir dönem astım tedavisi için steroid prednisone kullandığını sporculuk kariyeri sonrası itiraf etmişti.

MURAT AĞCA/Milliyet

http://www.milliyet.com.tr/Spor/HaberDe ... ID=1011419
Bazen Cehennem öbür dünya değildir… Taraftarla coşmuş, SAMİYEN’dir… Alev alev yanarcasına…
Omer K. KOCAOGLU

Aslantepe'de inşaat durdu

Galatasaray Kulübü'nün Seyrantepe'de inşaatı süren yeni Ali Sami Yen Spor Kompleksi'nde çalışan işçiler, maaşlarını alamadıkları gerekçesiyle iş bırakırken, yapılan görüşmeler neticesinde bir kısım işçinin çalışmaya devam ettiği bildirildi.

İşçilerle yapılan görüşmeler sonucunda çalışmak isteyenlerin işlerinin başına döndüğünü bildiren Gündoğdu, çalışmada bir günlük bir duraksama yaşadıklarını, inşaatın sürdüğünü anlatarak, şunları söyledi:

“İnşaatımızda mühendisler ve operatörler dışında sahada 600 işçimiz çalışıyor. Ödemelerimizi 10-12 gün kadar geciktirdik. Cuma günü ödeyeceğimizi söylemiştik ama onuda yapamadık. İşçilerden böyle sert bir tavır beklemiyorduk. Bazı işçilerimiz bu konuda tepkiliydi, ortak bir kararla bu sabah çalışmaya çıkmadılar. Derhal geldik ve kendileriyle tekrar görüştük. Çalışmak isteyenler işlerinin başlarına döndü. Onlardan çalışmak istemeyenlerin listesini istedim. Bunu bekliyorum. Çalışmak istemeyenlerin ödemelerini yapıp işlerine son vereceğiz ve yeni işçiler getireceğiz. Bu yalnızca bir günlük bir duraksamadan ibarettir. Kompleks inşaatımız devam ediyor.”

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'ndan (TOKİ) inşaat ihalesini alan firmalardan Eren Talu Mimarlık ve Ticaret A.Ş'nin sahibi Eren Talu ise AA muhabirine yaptığı konuyla ilgili açıklamada, bugüne kadar ödemelerin hep zamanında yapıldığını belirterek, “Bu kez bir aylık bir gecikme olmuş. Büyütülecek bir durum değil. Şu an itibarıyla çalışmalar başladı. Bir problemimiz yok. Biz bugüne kadar stat için 55 milyon doların üzerinde para harcadık. Bu aksama stadın planlamasına kesinlikle bir etki yapmaz. Biz 29 Ekim 2009'da bu stadı teslim edeceğiz, kimsenin çekincesi olmasın” şeklinde konuştu.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Omer K. KOCAOGLU wrote:
Aslantepe'de inşaat durdu

Galatasaray Kulübü'nün Seyrantepe'de inşaatı süren yeni Ali Sami Yen Spor Kompleksi'nde çalışan işçiler, maaşlarını alamadıkları gerekçesiyle iş bırakırken, yapılan görüşmeler neticesinde bir kısım işçinin çalışmaya devam ettiği bildirildi.

İşçilerle yapılan görüşmeler sonucunda çalışmak isteyenlerin işlerinin başına döndüğünü bildiren Gündoğdu, çalışmada bir günlük bir duraksama yaşadıklarını, inşaatın sürdüğünü anlatarak, şunları söyledi:

“İnşaatımızda mühendisler ve operatörler dışında sahada 600 işçimiz çalışıyor. Ödemelerimizi 10-12 gün kadar geciktirdik. Cuma günü ödeyeceğimizi söylemiştik ama onuda yapamadık. İşçilerden böyle sert bir tavır beklemiyorduk. Bazı işçilerimiz bu konuda tepkiliydi, ortak bir kararla bu sabah çalışmaya çıkmadılar. Derhal geldik ve kendileriyle tekrar görüştük. Çalışmak isteyenler işlerinin başlarına döndü. Onlardan çalışmak istemeyenlerin listesini istedim. Bunu bekliyorum. Çalışmak istemeyenlerin ödemelerini yapıp işlerine son vereceğiz ve yeni işçiler getireceğiz. Bu yalnızca bir günlük bir duraksamadan ibarettir. Kompleks inşaatımız devam ediyor.”
Esegin mazeritine bak. Isci tas mi yiyecek ulan soytari diyecek adam cikmaz ise boyle konusur. Demek calismak istemeyenlerin isine son vereceklermis. Bak sen. Caaart kaba kagit
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Bahri Unlu
Staff Member

Post by Bahri Unlu »

Ben az once onunden gectim. TSI 19:50 de en az 50 kisi beton dokuyor demir tasiyor vs.
bi hareket vardi yani projektorler altinda gece vakti.
Bunu yazan esek ilk once bi gidip iscilere sorsaydi bari.
Hadi iceri sokmuyorlar der, masa basindan yazacagina bari bi arabayla onunden gecse.
Birde sanki onla bunla roportaj yapmis gibi isimler de veriyor ya bravo. yersen...
* * *
Bahri Unlu
ISO 2000, UEFA ve Super Kupa $ampiyonu taraftari
Ufuk Sezekkaplan

Çok örnek var da şimdilik sadece biri; Vatan'da Gökmen Özdemir. Benfica maçından 1 gün önce, Galatasaray'ı Harlem yaparken şunları yazıyor:

---
Antep'e yeter ama Benfica'ya yetmez

HARLEM dünya üzerindeki en keyif veren basketbol takımı. Ama Harlem'i NBA'e koysanız şampiyon olur mu? G.Saray da aynısı. İzlerken büyük keyif alıyorsunuz. Müthiş çalımlar, bakmadan verilen paslar, süper paslaşmalar, çok şık goller... Ama sonucu elde etmek G.Saray için o kadar kolay değil. Çünkü G.Saray, çok yumuşak bir takım. Kırılgan, mücadele gücü düşük, basit hata yapan, her an gol yiyebilecek bir ekip görüntüsünde.

---

Bunu yazarsın, fikrindir, analiz yeteneksizliğindir falan. Çünkü Galatasaray'ın oynadığı Antep ligde FB ve Trabzon dahil oynadığı her takımı bu sezon başında sürklase etti. Ayrıca Galatasaray'ın fizik olarak çok güçlü olduğu ve pozisyon vermediği Olimpiyakos maçı var.

Buna rağmen bu analize basit bir "yeteneksizlik" denilebilir.

Ama bir gün sonra bu kadar dansözlük yapılmaz. İnsan kendinden utanır:

---
Mucize takım

DüN umutsuz bir yazı yazmıştım. G.Saray’ın sezon başından bu yana sergilediği performansa güvenmiyordum. Çok dalgalı, zayıf, kırılgan bir yapısı vardı takımın. Ama formanın hatırına “G.Saray’dan ümit kesilmez” diye bitirdim haberimi. Ve forma büyüklüğünü gösterdi. G.Saray şu ana kadarki zirve performansını yaptı. Lizbon’dan zaferle dönüyorlar eve. Şunu bir kez daha öğrendim... G.Saray’dan ümit kesilmez.

---

Neymiş. Bir forma varmış, büyükmüş, büyüklüğünü gösterip oynamış.

Valla bu forumda yorum analiz yapanlar kusura bakmasınlar (ben dahil) bir bok bilmiyorlar. "Forma" oynamış ve büyük olduğu için kazanmışız. Teknik, taktik, Ayhan, Arda, Skibbe, mücadele hikaye. Formayı x large seçmişler galiba; büyük gelmiş, kazanmışız.

Yoksa Harlem gibi takımız. Kesmeşker gibi dağılmamız gerekiyordu.
Post Reply