TSL 4 Hafta:Kocaeli-GS 1-4 (Baros(2), Nonda, KEWELL)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Fatih Mutlu

Post by Fatih Mutlu »

adam galatasaray'i birakti hala tartismasindan kurtulamadik :) cok da zevkli aslinda hakan'i tartismak; belki de o yuzdendir.

ozgur bey, size tek bir sorum var: iceberg falan demissiniz; g.saray'a cok buyuk zararlar verdi demissiniz. simdi ortada bu kadar buyuk zarar varsa, bu zararin somut neticeleri de olmali diye dusunuyor insan? biraz da bunlardan bahsetseniz. yani aslinda bu soruyu retorik bir soru da alabilirsiniz; ya da alayci bir kinaye olarak bile. cunku bu dediklerinizin hicbirinin elle tutulur gozle gorulur tarafi olduguna inanmiyorum ben. cunku eldeki neticeler dediklerinizle hic ortusmuyor. hakanli galatasaray surekli sampiyonluklar kazanmis, sampiyonluklara oynamis bir galatasaray olmus. profesyonelligiyle, kendine hedef koymasi ve bu hedeflere ulasilabilecegini gostermesiyle sadece galatasaray'daki degil ulkedeki pek cok futbolcuya ornek olmus bir isim hakan. gecen sezonun sonunda, bu cok zarar veren hakan'in etrafinda kenetlendi bu takim. ve bugun galatasaray'daki genclere sorun, arda'ya, sabri'ye, digerlerine. hatta sormaya gerek yok, demeclerine bakin. hepsi ondan ovguyle bahsediyorlar.

tum bunlara bakinca, hakan'in kendi basina kulube oyle cok zararlar verdigi savi, bana su "fenerbahce'nin buyuklugu oyle bir buyukluktur ki aciklanamaz" zirvasiyla esdeger geliyor.
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Bugun Servet neler söylemis okudunuz mu. Emre Gungör hakkinda
dediklerine katiliyorum. Asil demek istedigi su olsa gerek..."Meira GS icin
luks, neticede defansimiz islemiyor, karsimiza mahalle takimi ciksa gol
yeriz".

Turku babayi dinleyin, sende oku Ozan.
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Hasan Tezcan wrote:Bugun Servet neler söylemis okudunuz mu.
Servet neler soylemis bilmiyorum, ama Servet'in soyledigi iddia edilen seyleri gordum. Yalan oldugunun aciklanmasi onumuzdeki 24 saat icinde olur.

Turku babayi dinle Hasan, ama basin babadan uzak dur. :wink:
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Dogru söyleyeni dokuz köyden kovarlar diye bir söz vardir. Servet o sözleri
mac sonrasi söyledi, daha öncede konusmustu. GS defansi eski gunlerinde ki
gibi degil, sorumluluk alan oyuncu adeti azaldi, sanki dunyayi onlar yaratmis
gibi. Meira kendine oynuyor, bugune kadar hicbir faydasini görmedim acikcasi.

Emre Gungör'u hor görenlere sözum, su Meira gercekten fos cikti, veya
yanlis görev verildide oynamiyor...

Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Hasan Tezcan wrote:Dogru söyleyeni dokuz köyden kovarlar diye bir söz vardir. Servet o sözleri
mac sonrasi söyledi, daha öncede konusmustu. GS defansi eski gunlerinde ki
gibi degil, sorumluluk alan oyuncu adeti azaldi, sanki dunyayi onlar yaratmis
gibi. Meira kendine oynuyor, bugune kadar hicbir faydasini görmedim acikcasi.

Emre Gungör'u hor görenlere sözum, su Meira gercekten fos cikti, veya
yanlis görev verildide oynamiyor...
Hasancigim, birincisi dedigim gibi, ben her kelimesini Servet'in agzinda duymadan o laflara inanmam, bir kismini soylemistir, bir kismini ekleyverirler bizimkiler.

Ikincisi, ben sozlerinde Meira'ya yonelik en ufak bir ima dahi gormedim, hatta defans olarak sIkIntI cekiyoruz diyor, yani bir laf varsa ileridekilere.

Ben Meira'yi epey begeniyorum, uzun yillardir gormedigimiz kadar iyi top cikariyor geriden, arzulu ve bana sorarsan futbol biliyor. Ben Song'u da severdim, hala begenirim, Ozan ile anlasamiyordum ama Song'un kariyeri boyunca geriden attigi isabetli uzun pasi Meira bir macta veriyor.

Ayrica, Servet bu laflarin hepsini demis dahi olsa, Servet sabir tasirdi, Servet'e sus artik dendi falan tipi laflar tam palavra ve basin uydurmasi. GS'da isler boyle halledilmiyor. Servet'in soylediklerinde bir sorun gorse dahi yonetim, bunu Servet ile sevecen bir sekilde konusurlar. GS oyuncusuna kiymet veriyor, sus artik, sabrimizi tasirdin falan tipi uslubun oldugu bir yer degil.

GS'in kadrosu kuvvetli. Mehmet Demirkol Kewell icin yeni Hagi adayi demis, Lincoln iki macta neredeyse 10 asistlik top atti, Baros iki macta 4 gol. Meira bence iyi oynuyor. Sansal bile GS'in kotusu buysa sakatlar duzelince ne olacak acep demis.

Cevap basit, Skibbe isini becerebilir ve de kotu sakatliklar yasama devam etmez isek bu takima Topal, Arda, Linderoth, Ugur Ucar falan katilacak, Alpaslan, Serkan falan oynamaya baslayacak.

Bunlar gelecegin isaretleri, olumsuz haber bulmak icin bir Servet'in bir-iki bana sorarsan normal lafi kaldi ellerinde.

Bos ver. Duamiz hoca isini yapsin, sakatlik olmasin, bunlar tutarsa tozunu atar GS ortaligin.

Ali
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Fatih Mutlu wrote:adam galatasaray'i birakti hala tartismasindan kurtulamadik :) cok da zevkli aslinda hakan'i tartismak; belki de o yuzdendir.

ozgur bey, size tek bir sorum var: iceberg falan demissiniz; g.saray'a cok buyuk zararlar verdi demissiniz. simdi ortada bu kadar buyuk zarar varsa, bu zararin somut neticeleri de olmali diye dusunuyor insan? biraz da bunlardan bahsetseniz. yani aslinda bu soruyu retorik bir soru da alabilirsiniz; ya da alayci bir kinaye olarak bile. cunku bu dediklerinizin hicbirinin elle tutulur gozle gorulur tarafi olduguna inanmiyorum ben. cunku eldeki neticeler dediklerinizle hic ortusmuyor. hakanli galatasaray surekli sampiyonluklar kazanmis, sampiyonluklara oynamis bir galatasaray olmus. profesyonelligiyle, kendine hedef koymasi ve bu hedeflere ulasilabilecegini gostermesiyle sadece galatasaray'daki degil ulkedeki pek cok futbolcuya ornek olmus bir isim hakan. gecen sezonun sonunda, bu cok zarar veren hakan'in etrafinda kenetlendi bu takim. ve bugun galatasaray'daki genclere sorun, arda'ya, sabri'ye, digerlerine. hatta sormaya gerek yok, demeclerine bakin. hepsi ondan ovguyle bahsediyorlar.

tum bunlara bakinca, hakan'in kendi basina kulube oyle cok zararlar verdigi savi, bana su "fenerbahce'nin buyuklugu oyle bir buyukluktur ki aciklanamaz" zirvasiyla esdeger geliyor.
Fatih bey, sizin meslek nedir acaba.

Senelerdir bu forumda Hakan Şükür'ü sizden başka böyle devamlı ve ısrarla savunan biri hiç çıkmadı. Acaba diyorum Hakan Şükür'ün avukatı falan mısınız :lol:

Ben Hakan olsam sizi bir şekilde taltif ederdim.
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Mehmet bende Hakan Sukur'u severim...

Murat Kara

Post by Murat Kara »

Mehmet Gorgen wrote:Senelerdir bu forumda Hakan Şükür'ü sizden başka böyle devamlı ve ısrarla savunan biri hiç çıkmadı.
Hakan'i haksiz yere elestirenleri "devamli ve israrla" ben de elestirmisimdir. Ki Hakan'in futbol sitilini hic bir zaman begenmedim.

Hakan'in sozde hizpciligi icin surekli olarak ates olmayan yerden duman cikmaz mantigini uyguluyanlar, Hakan gercek basarilara teker teker imza atarken atesin dumanini degil kulunu gorduler hep.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Servetin maç sonu röportajını bende izledim ama Hasan abinin bahsettiği sözleri ya ben kaçırdım yada basın uydurmuş. Gazeteleri de taradım az biraz ama bu lafları bulamadım.

Benim hatırladığım lafları: " Orta sahada sadece Ayhan abi defansif anlamda oynuyor ama o da - tamamen iyi niyetinden ötürü- ofansif yönü daha güçlü olduğu için hücuma katkı sağlamak adına ileri çıkıyor. Bu da rakiplerin kalemize daha kolay gelmesine yol açıyor..." mealinde şeylerdi. Yanlış birşey yok, yeni birşey yok. Savunma oyuncularının da çift ön libero istediği ortada...

Yığınla sakat var ve bunlardan birkaç tanesi bile iyileşse daha sağlam bir takım olabiliriz.

Hakan ve Sabri hafta sonu kullanıma hazır olacak sanırım. Arda ve Topal'ın da yakın zamanda takıma dahil olacağını düşünüyorum. Aynı zamanda Nonda da en fazla bir maç kaçırır. Ama Uğur, Barış, Linderoth, Serkan ve Emre Güngörden yakın zamanda faydalanabileceğimizi sanmıyorum, iyileşseler bile...
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Sayin Gorgen,

Fatih beye avukatmisiniz derken kizim sana soyluyorum gelinim sen anla usulu forumun Hakansever avukatlarina miydi acaba?:)

Hakan takima soyle zarar veriyordu, boyle mahvediyordu, canina okuyordu falan gibi bir iddiaya karsi o zaman nasil oldu da bu oyuncunun takimda oynadigi uzun yillar boyunca bir iki istisna haric ya birinci ya ikinci olup ligde Avrupa'da kupa falan kazandik diye sormak icin cidden avukat mi olmak lazim.

Konuyu duygusalliktan uzaklastirmak icin ornek vereyim: su Alex Ferguson mahvetti Manchester United'I, boldu, parcaladi vs. dese her meslekten futbolseverler yahu bir dakika, bu adamla United tarihinin en basarili devrini yasadi, bu nasil zarar vermek demez mi?

Gerisi bos, soru cok normal, cevabi da duyamadim.

Ozgur'un hakli oldugu noktalar var Hakan ile ilgili ve olumsuz olan. Gecen senenin sonunda birakmaliydi adam gibi, o da bu noktalardan biri. Ama takima zarar veriyordu????

Zarar vermese ne olacaktik, her sene sampiyon, bes senede bir UEFA CL mi?

Ali
Kerem Gulec

Post by Kerem Gulec »

Ismail Gezer wrote: Benim hatırladığım lafları: " Orta sahada sadece Ayhan abi defansif anlamda oynuyor ama o da - tamamen iyi niyetinden ötürü- ofansif yönü daha güçlü olduğu için hücuma katkı sağlamak adına ileri çıkıyor. Bu da rakiplerin kalemize daha kolay gelmesine yol açıyor..." mealinde şeylerdi. Yanlış birşey yok, yeni birşey yok. Savunma oyuncularının da çift ön libero istediği ortada...
Tek on liberoyla oynarken bile Servet'le Meira rakip sahada cirit atiyorlar. Meira en azindan topu duzgun kullaniyor da Servet biraz ileri cikislarini kisitlarsa daha iyi olur kanimca. Tabii ki bu Servet'in degil teknik direktorun cozmesi gereken bir durum. Ali Bey Servet'in konusmalari yeni degil bir iki haftadir okuyorum. Birbirinden farkli zamanlarda verilmis birbirine benzer demecler var. Umarim dediginiz gibi dogru degildir. Yonetim tekzip etmedi henuz sanirim.

Ismali Bey'in soyledigine gelince, Servet Ayhan'a da biraz haksizlik etmis boyle dediyse. Artik mecburiyetten midir bilinmez Ayhan hayatinda oynadigi en disiplinli futbolu oynuyor. Surekli topla cizgiye inmeyi seven bir oyuncu olmasina ragmen son iki macta sadece top dagitti ve hic top tutmadi ayaginda. Defansif olarak da aciklari kapatti surekli. Bu tip konusmalar cok gereksiz geliyor bana. Ben bunu ofsayti bozan futbolcunun elini kaldirmasina benzetiyorum. Yedigimiz golde Ayhan'in mi Servet'in mi payi daha fazla acaba? "Gol yiyoruz ama suc bizde degil" turunden aciklamalara ne gerek var. Kendini aklasan ne olur, o takimin bir parcasisin sen.

Meira, hafta icindeki Bellinzona macinda attigimiz ilk golde, topu kaleciden alip iki rakip orta saha oyuncusunu calimlayip topu Serkan'a aktardi ve ortalanan top gol oldu. Benzer bir pasi Baros'a verdi bu macta, Baros yazik etti pozisyonu. Bellinzona macinda yine Servet'e mukemmel bir golluk pasi vardi. Ben birakin Song'u falan Popescu, Linderoth veya Mehmet Topal'in orta sahada iki adam calimlayip direk gol asisti verdigini hatirlamiyorum. Adam defanstan mukemmel cikardigi toplarin disinda iki macta uc gole direk katki saglayabilecek hareketleri yapti (defansin ortasinda oynarken ustelik). Kiymetini bilmeliyiz, her gittigi takimda kaptan olmus varini yogunu sahada birakan bir futbolcu. Galatasaray'da da sahsen benim kaptan adayim Meira'dir.
Last edited by Kerem Gulec on Wed Sep 24, 2008 6:31 am, edited 1 time in total.
Osman Kiciman

Post by Osman Kiciman »

Hakan ne zaman oyuna girmiş, ben farketmedim 8)
Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Ali Gursel wrote:
Hasan Tezcan wrote:Bugun Servet neler söylemis okudunuz mu.
Servet neler soylemis bilmiyorum, ama Servet'in soyledigi iddia edilen seyleri gordum. Yalan oldugunun aciklanmasi onumuzdeki 24 saat icinde olur.

Turku babayi dinle Hasan, ama basin babadan uzak dur. :wink:
Bir link verin de bizde okuyalim :wink:
Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Özgür ile tamamen ayni fikirdeyim. Hem Hakan, Hemde Hakan-Nonda karşılaştırmasında.

Bence esas kotulugu Hakani koru korune savunup hatalarini gormezden gelenler ve de bundan daha onemlisi kendi cikarlari ici etkileyip manipule edenler yapti.Cok iyi bir Galatasaraylıyı, cok iyi bir sporcuyu, ve de cok iyi insani bu hale getirdiler. Cok sevdigi ve emek verdigi Galatasaraya zarar verir hale getirdiler. Yanlis yonlendirip kariyerini mahvettiler, dengesini bozdular, kullandilar, olmamasi gereken polemiklere, cekismelere ve kavgalara ittiler. Hakan diger kotu ornekler gibi olmadiysa bunu iyi insanligina, Galatasarayliligina ve spor ahlakina borclu. Hep bu gel-gitleri yasadi Hakan. Bir iyi ozellikleri, birde bu etkiler galip geldi. İste hala bu yuzden kafamiz karisik , tam bir yere otututamiyoruz, Hakani tartisiyoruz, bu dualite yuzunden.Bir an Hakani babasinin ve cemaatin etkisi disinda kaldigini dusunun ki o zaman Hem Avrupada , hem GSde bambaska bir yere olurdu simdi.

Nonda Hakandan uluslararası olarak daha yuksege cikti, fakat Hakanin genel ortalamasi su an daha iyi gibi duruyor. Bundada en buyuk etken Nondanin buyukve uzun sakatligi. Fizik olarak ne kadar kurtuldu bilemiyorum ama kafa olarak devam ediyor. Daha dogrusu Nonda artik en yuksege cikmaktan cok, futbol hayatini kesintisiz en uzun zaman oynamayi hedefliyor. Yani risksiz. Idare etsin, sezonda 15-20 atsin, piyasasi devam etsin, ama basina ciddi bir sakatlik gelmesin, risk almasin.
Bazi maclarda bakiyorsun her sey var. Guc var, hiz var, sirti donuk oynama var, kafa var, adam gecme, ama tabii kopuk kopuk, oyunun cogunda saklaniyor.

Ben inaniyorumki biri Nondayi ikna ve motive etsin, bu kendini saklamayi halletsin, birakin gol kralligini, bir macta rahat 4-5 tane atar.
NO ADNANS, NO CRY !!
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Meira'yı Song'la hatta Servet'le falan kıyaslayanları görüyorum ve sadece gülüyorum.

Ali abi, doğru düzgün pas atma konusunda Song ve Meira'yı kıyaslamış zaten, aklı olan herkeste görünen köyü yorumlamakta en azından bu kadar mahir olmalı değilmi? Ama değil..

Servet'i Servet yapanda Song'muş! Song olmadığı için Servet yalpalıyormuş şimdi. Alakası yok. Song klubede beklerken bile kimsenin aklından Emre'nin yerine Song oynasın diye geçmedi muhtemelen!

Meira konusunda tekrar dönmek itiyorum. Hıncal ısrarla Alex oyun kurucu değil diyor. Bencede doğru bir laf bu. Alex vuruş tekniği çok iyi. Asist özelliği de tartışılmaz ama bunlar gole giderken yapılan son ve sondan bir önceki hamleler. Bunlar oyun kurmak değildir benim gözümde. Topu oraya taşıyabilmektir. Meirada bunun iyi yapıyor. 2001'den beri beklenen defans oyuncusu bu.

Servet formsuz ve yorgun. Son iki maçta ileri çok çıktı ama bunun esas nedeni ilk golü yemiş olmamız bence. Orta sahada defansif açıdan zayıf olunca beklenenden fazla pozisyon veriyoruz...
Post Reply