Aziz Yildirim istifa etti .. ( HA HAA HAAA )

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Yahu millet ne kadar satıcı! Tolga Giricinin aktardığına göre Alaattin Metin Daumu kazansada kaybetsede eleştirmemiş olmakla övünüyordu! Ama ilk yazısında adamı satmış :)
Daumun eski hatalarınıda yeni yeni idrak etmeye başlamış :)
Ama Koch'a hayran! O mutlaka kalsın diyor :)
Yuh be Alaatin bu kadar kolay satılır mı Daum!

İşin garibi, Aziz Yıldırım gerçekten istifa ederse , asıl o zaman ne iş yapacak bu A.Metin :)

Bunlar böyle! Van Hoijdonkada bayılıyorlardı, alternatifi çıkınca ilk fırsatta sattılar :)
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Ismail Gezer wrote:Yahu millet ne kadar satıcı! Tolga Giricinin aktardığına göre Alaattin Metin Daumu kazansada kaybetsede eleştirmemiş olmakla övünüyordu! Ama ilk yazısında adamı satmış :)
Daumun eski hatalarınıda yeni yeni idrak etmeye başlamış :)
Ama Koch'a hayran! O mutlaka kalsın diyor :)
Yuh be Alaatin bu kadar kolay satılır mı Daum!

İşin garibi, Aziz Yıldırım gerçekten istifa ederse , asıl o zaman ne iş yapacak bu A.Metin :)

Bunlar böyle! Van Hoijdonkada bayılıyorlardı, alternatifi çıkınca ilk fırsatta sattılar :)
Ben de okudum o yaziyi :) Gerci dengelemek icin iki paragraf altta ayri bir baslik altinda iyi ozelliklerini yazmis, ama olsun. Bu kadar cabuk cark edilmez.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Canaydın: "Yıldırım'ın kararına üzüldüm"
Galatasaray Başkanı Özhan Canaydın, başkanlık görevinden ayrılacağını açıklayan Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın kararına üzüldüğünü söylerken, "Keşke devam etse" dedi..

Kalyon Otel'de gerçekleştirilen ''11 Altın Adam'' jüri toplantısında konuşan Canaydın, Aziz Yıldırım'ın kararına üzüldüğünü belirterek, ''Başkan Yıldırım'ın kararına rekabetten dolayı sevindiğimi söyleyemem. Çok yakın dostluk kurdum. İyi ve kötü günlerinde yanındaydım. Son döneme kadar bütün dış maçlarda bile başarı dileklerinde bulundum. Aziz Yıldırım'ın içinde bulunduğu stresi biliyorum. Ben de yaşadım. Keşke kendisi devam etse'' diye konuştu.
Ajansspor

Bu feer-play başka bişeydir işte, adı konamaz... :)

4-0'lık maçta Aziz Yıldırım oturduğu koltukta seri taklalar atarken Canaydın yönünü sağ çevirip surat ekşittiği günü çabuk unuttu galiba :)
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

FENERBAHÇE Kulübü Başkanlığı’nı bıraktığını açıklayan Aziz Yıldırım, giderayak 5 dünya çapında yıldız oyuncuyu takıma kazandırma aşamasına getirdi; Roberto Carlos, Morientes, Totti, Fatih Tekke ve Sol Campbell... Sarı lacivertlilerin Turkcell Süper Ligi’nde şampiyonluğu son haftada kaptırmasının şokunu üzerinden atan Yıldırım’ın, yeni sezona güçlü transferlerle girmek için daha önce yaptığı görüşmelerden olumlu yanıt aldığı belirtildi.
Hürriyet

Hasssss..... :) Ufak atında civcivlerde nasiplensin! Tottiyi o listeye sokuşturmasalar inanabilirdimde, yüksekten uçmuşlar biraz!
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Durum anla$ildi. Kuklayi one surup arkadan oynatacak. Bu aklina gelen son $eytanlik herhalde. Boylece direk kufur de yemeyecek. Bunu 8 sene neden du$unemedi acaba?
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Can Baysan

Post by Can Baysan »

Ismail Gezer wrote:FENERBAHÇE Kulübü Başkanlığı’nı bıraktığını açıklayan Aziz Yıldırım, giderayak 5 dünya çapında yıldız oyuncuyu takıma kazandırma aşamasına getirdi; Roberto Carlos, Morientes, Totti, Fatih Tekke ve Sol Campbell... Sarı lacivertlilerin Turkcell Süper Ligi’nde şampiyonluğu son haftada kaptırmasının şokunu üzerinden atan Yıldırım’ın, yeni sezona güçlü transferlerle girmek için daha önce yaptığı görüşmelerden olumlu yanıt aldığı belirtildi.
Hürriyet

Hasssss..... :) Ufak atında civcivlerde nasiplensin! Tottiyi o listeye sokuşturmasalar inanabilirdimde, yüksekten uçmuşlar biraz!
Maksat herif giderken "Vaayyy!.. Ne büyük başkan beee!.." nidalarıyla yolcu etmek... İnanın bana; şu üstteki isimlerden bir tekini bile alırsa Fener, Kızılay'ın göbeğinde arabayla "Ben bir eşeğim" diye bağırarak tur atarım...

Aziz Bey'in ayağı kesilirken Kutsal İttifak Medyası bir coştu ki, durdurabilene aşkolsun!..
Liseli vardı ya ah o liseli...
Ayhan Erdem

20:45

Post by Ayhan Erdem »

Arkadaşlar Galatasarayın şampiyonluğu Galatasaray olduğu kadar Fener için de iyi oldu. Galatasaray para sıkıntısı vb. ile geçirdiği bu en zor sezonlarından birini mutlu sonla bitirdi, yaralarına sağlam bir ilaç sürdü. Fener ise Daum ve herkesin Fener e kıl kapmasına sebep olan Aziz başkandan kurtuldu.
Bence Fener li arkadaşlar da bu şampiyonluğu, Adnan başkanın sesinin Denizli den duyulduğu zaman kutlamalıydı: Saat Kaç? 20:45!!!
http://www.saatkac.net
Savas Macun

Post by Savas Macun »

Cengiz Akgun wrote:Durum anla$ildi. Kuklayi one surup arkadan oynatacak. Bu aklina gelen son $eytanlik herhalde. Boylece direk kufur de yemeyecek. Bunu 8 sene neden du$unemedi acaba?
Dusundu tabii ki ama senin dedigin gibi degil.Bugun gazeteleri okuyunca biraz daha net hale geldi durum.

AY bundan iki onceki kongrede bugunleri hesap edip amaci kurumsal yapiya inanan basarili insanlari yonetime almakti.Dinckok ve Saran'i ikna etti ancak o donemde Ali Koc'u ikna edemesti.Saran kendi cikarini on plana cikartarak gereksiz islere girince yonetimden afaroz edildi, burada herkes bir de onu adini aniyor baskanlik icin ama bu cok zor.Taraftar zamanla neyin ne oldugunu gordu.Gecen haftaki durduk yerde aciklamasi, HBK(hakan bilal kutlualp) ile beraber Denizli deplasmanina gitmesi esas amacini ortaya koydu.Agziyla kus tutsa yaranamaz artik.

Baskan dun Ali Koc'a baskanlik teklifini yineledi ve danismanlik yapmaya hazir oldugunu da ekledi.Cok da guzel ve sik olur ama Koc ailesinin bu ise izin verecegini dusunmek biraz hayal, malum kufurun biri bin para ve sonucta islerini bu islerle anilmasini istemezler ve on plana kolay kolay cikmazlar diye dusunuyorum.

Geriye kalan baska alternatifler yonetim icinden bir baskan cikartilmasi, bu kuvvetle muhtemel bir cozum.Ali Yildirim ve Osman Yalcin olmaz bence cunku Osmanli gibi bir yonetim var diye cok elestiri alabilir, Mahmut Uslu ve Murat Ozaydinli da olmaz.Nihat Ozdemir istemedigini soylemis geriye Nihat Ozbagi, Ilhan Eksioglu, Vedat Olcay ve Tahir Perek kaliyor.

Tabii en guzel alternatif AY'in geri donmesi olur ki 100.yil transferi olur hakikaten.

Heryerde bir cok yorum yapiliyor, ozellikle sevmeyenleri bayram ediyor.

Ama kimse dusunmuyor.

Bu tribunler bu taraftarlar Ali Sen'in arkasindan dahil -ki efsane baskan diyorlardi-agit yakmadi ki rakip takimlarin 8 yilda 5 GS sampiyonluk gordu alayina ragmen.Bugun arkasindan insanlar agliyor, dondurmek icin herkes caba gosteriyor, sonuc olarak bu isler gonul isleriyse bunun karsiligini her sekilde geri aldi AY ne mutlu ona.Hemde bugun ortada ben kulubumu cok seviyorum diyenlere nazire yaparcasina.Dile kolay 8 yil boyunca eminim maddi manevi verdikleri cok daha fazladir herkese gore.Boyle bir insan 100.yil baskani olmak istemez mi yuzup yuzup kuyruguna geldigi halde.Su andaki baskanlar birakip gitse zil takip oynayacak iki kulup taraftari da.Bunlar gibi ornekler cogalir tabii.

Digerleri ve TFF icin AY'da yanlis kendi baskanlari da yanlis.

FB'liler ise AY'dan baska baskan istemiyor.

Bu denklem tartisilir ama tek tartisilmayacak olan AY olan sayisi azimsanmayacak bir kitlenin sevgisi ve saygisidir.

Selamlar
Savas
2009 Uefa Kupasi Finali Fenerbahce Sukru Saracoglu'nda..
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ali Koc Koc ailesinden ise (bilmiyorum da) onu neden istedigi ortada. Para dama dedi muhakkak. Bir yerlede FB para hesaplarinda donen ve amator $ubeye bagi$ gibi gosterilip cekilip geri konan paralar konusundaki dolaplar hakkinda bir yazi okumu$tum. Az buz para degil altina girdigi yuk.

Plan cok basit. Genc ve zengin birini gaza getirip o koltuga oturtmak ve arkadan istedigi gibi oynamak ben dani$maninim diye. Ba$ari konusunda zaten Fahri ba$kan diye parsayi toplayacak. Sacmalama durumunda kukla hazir; kufuru de yiyip taraftarin hi$mina da gogus gerip oturacak. Aklimi seveyim diyordur. Bu yonetim kurulu degi$meden Yildirim'in istifa ettim demesi Saddam'in ortalik kari$icak iken istifa etmesine benzemi$. Onun aklina gelmedi bu $eytanlik. $imdi kimbilir sarayinda guzel guzel oturuyor olacakti. Ama Aziz bey ders almasini biliyor.
Last edited by Cengiz Akgun on Fri May 19, 2006 9:04 pm, edited 2 times in total.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Fatih Mutlu

Post by Fatih Mutlu »

ne sacma aziz yildirimin "sen baskan ol, sana danismanlik yaparim" demesi. kendisi acaba baskanlik yaparken bir danisman istemis mi?

koc soyadini tasiyan birinin sozum ona "danisman" gozetiminde boyle bir sorumlulugu ustlenecegine ihtimal dahi vermiyorum.

aziz yildirimin danismanliktan kastedecegi olsa olsa sen perde onunde baskan gorun, ben arkadan ipleri oynatayim olur. bunu da nihat ozdemir kabul eder ancak.
Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Vay be koca FB camiasi kukla baskan planlari yapiyor. Aphia topu abanacagina iceri iteleyi verseydi bunlari hic konusmayacaktik.

Eger FB camiasi AY geri istiyorsa Allah hepsine sabir, eger kukla baskana razilarsa akil versin.

Binalarin insan surulari ustundeki etkileri tartisilmaz. Tarihin her devrinde tapinaklarin, bankalarin, guc merkezlerinin (Pentegon gibi), devlet binalarinin ihtisamalari bosuna degil. Fener camiasida yakinda $$ stadinda AY ye tapmaya basliyacak.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Önümüzdeki yıl AY başkan olmasa bile, bol bol küfre maruz kalacağına bahse girerim!

Yerine gelecek kişide kendini kabul ettirebilmek için işe pahalı transferlerle başlayacaktır! Çünkü fenerde bu işler böyle yürür: Başkanlar transfer ettikleri yıldızlar nisbetinde büyüktür!
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

12 milyona Sol Campell almak gibi bir iki transfer yaparlarsa, belki takım daha başarılı olur ama bunun masrafının altına kolay kolay kimse girmez! Gidecek başkanın transfer yapması saçmalığın daniskası! Sen bu işten o kadar anlıyor olsan müzendeki kupa sayısından bu anlaşılırdı zaten! Transferleri bu yönetim yapıyorsa, yeni başkanında bu yönetim içinden çıkması gerekir!
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Ismail Gezer wrote:12 milyona Sol Campell almak gibi bir iki transfer yaparlarsa, belki takım daha başarılı olur ama bunun masrafının altına kolay kolay kimse girmez! Gidecek başkanın transfer yapması saçmalığın daniskası! Sen bu işten o kadar anlıyor olsan müzendeki kupa sayısından bu anlaşılırdı zaten! Transferleri bu yönetim yapıyorsa, yeni başkanında bu yönetim içinden çıkması gerekir!
Yine bir sampiyonlukla hesaplarimizi sasirmisiz. Aziz Yildirim bildigim kadariyla 8 sene baskanlik gordu (yarim sezonu da katarsaniz 9 diyelim). Bu surede FB uc kez sampiyon oldu.

FB 48 senelik ligde 16 kez sampiyon olmustur (ayni bizim gibi). Yani uc sampiyonluktan biri FB'ye, biri GS'a gider, kalanlar BJK, TS.

AY Fenerbahce'nin uzun vade sampiyonluk sayisini ya egale etmistir, ya da daha iyisini yapmistir (hesabiniza gore). Tabii butun bunlari yaparken daha once hicbir baskanin yapamadigi tesislesme, stad yapimi, transfer, gelir artisi gibi isler basararak.

Yani Aziz Yildirim'in bu isten anladigi epey ortada.

Isten anlamak demisken, sampiyonluk yuzunden aniden basarili olan baskanimiz dort senede bir sampiyonluk gormustur, GS'in ortalamasinin altinda. Bu arada GS'i Olimpiyat Stadina goturmek, Tromso zaferini yasatmak, maddi durumu iyice duzeltmek gibi icraatlerinin yani sira.

Hani bizim baskanimiz belliyken Aziz Yildirim isten anlamiyor demek icin dunyaya epey degisik bir gozle bakiyor olmak lazim, dayanamadim okuyunca.

Tabii Aziz Yildirim'in baskanligi birakip "danisman" olma isi de yine tam bizim Turk akli ya neyse.

Bir de sevgili Savas, buz sizin 100. yil transferi olarak AY'i almaniz bizim baskanin yildiz diye gecen sene Mondragon'u almasina benzedi. Bu kadar cok cosacaksaniz, Anelka ve Alex'i bir odaya koyup sozlesmelerini feshedip derhal yenisini imzalatip, Anelka ve Alex 100 yilin muthis transferleri diye de lanse edilebilir yani. :D
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Özhan Canaydınla dedemi bile kıyaslasak başarılı görünür zaten! Farkındaysanız yazdığım cümleler sadece kurduğu takımla ilgili! 8 yılda 5 Galatasaray şampiyonluğu görmek nasıl bir başarıdır? Madem öyle Mehmet Cansun yaklaşık bir yılda Aziz Yıldırıma tur bindirecek kadar başarılıydı? Üstelik Avrupada da maç kazanan bir takımı vardı! Aziz Yıldırımın kurduğu takımlar kaç maç kazanmış? İşe böyle bakarsak Faruk Sürenle hiç kıyaslanamaz zaten!

Ali Gursel wrote:
Ismail Gezer wrote:12 milyona Sol Campell almak gibi bir iki transfer yaparlarsa, belki takım daha başarılı olur ama bunun masrafının altına kolay kolay kimse girmez! Gidecek başkanın transfer yapması saçmalığın daniskası! Sen bu işten o kadar anlıyor olsan müzendeki kupa sayısından bu anlaşılırdı zaten! Transferleri bu yönetim yapıyorsa, yeni başkanında bu yönetim içinden çıkması gerekir!
Yine bir sampiyonlukla hesaplarimizi sasirmisiz. Aziz Yildirim bildigim kadariyla 8 sene baskanlik gordu (yarim sezonu da katarsaniz 9 diyelim). Bu surede FB uc kez sampiyon oldu.

FB 48 senelik ligde 16 kez sampiyon olmustur (ayni bizim gibi). Yani uc sampiyonluktan biri FB'ye, biri GS'a gider, kalanlar BJK, TS.
Post Reply