Kına zamanı.. 5 maçlık kına lazım..

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Hakan Bakircioglu

Post by Hakan Bakircioglu »

Bu cezanin asil finansal etkisi kombine satislarinda olacak herhalde. ASY'deki lig maclarinin 1/4'unun izlenemeyecek olmasi talebi azaltir (seyricili oynanacak diger maclardan dolayi alinacak yeni cezalari saymazsak... ). Ayrica bu maclara derbilerin denk gelmesi durumunda hasar daha da fazla olur.

Sahsen cezanin bu sekilde kalacagini tahmin etmiyorum. 2 mac ASY'de seyircisiz, 1 ya da 2 mac da tarafsiz sahada seyircili olacak sekilde indirirler buyuk ihtimalle. Bu tur indirimleri yaptiklari ve ceza miktarini tombala ceker gibi belirledikleri surece de bu isin onunu kesemezler.

Hakan
Fatih Mutlu

Post by Fatih Mutlu »

gecen yil diyarbakirspor-konyaspor macinda bu mactakinden cok daha vahim olaylar cikmis, federasyon diyarbakirspor'a 3 mac (yaziyla uc) ve toplam 25bin YTL (yaziyla yirmibes bin) para cezasi vermisti.

http://arsiv.sabah.com.tr/2006/03/07/spo91.html
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ozan Ersoy wrote: ...
Hic gerek yok... GS yonetimi bundan sonra bastirmali ayni tip olaylarda, benzer cezalarin verilmesi icin.

Ozan Ersoy
Gizli gizli provakatorler soksunlar onlara yaptirsinlar. Sanki yapmadiklari i$ler bunlar. Baksana biz bilmiyoruz kimler yapiyor bunlari diyorlar. Halbuki bir ak$am evvel me$aleler iceri aliniyor su testiler stoklaniyor. Stadin muduru benim haberim yok ne zaman yapmi$lar bilmiyorum diyor.

Bugunlerde sana bu yonetime destek verme gayreti geldi. Hayirdir? Yoksa seni filan mi mudur yapacaklar Kalpakci'nin yerine bu A.$'ya filan, bir teklif var gibi. Nerseyse Ozhan bey sucsuz biraksalar yonetecek adam ama yakasini birakmiyorlar, bir kurban kecisi oldu zavalli adam demedigin kaldi.

Bir yerden ba$lanacakti bu ceza i$ine. $imdi itiraz ederler o 5 mac 3'e du$er. Bu sene kagit mendil atani yakariz $u kadar cezasi var deyip i$ler bu seneden ba$lanmali.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Cengiz Akgun wrote:
Hic gerek yok... GS yonetimi bundan sonra bastirmali ayni tip olaylarda, benzer cezalarin verilmesi icin.

Ozan Ersoy

Bugunlerde sana bu yonetime destek verme gayreti geldi. Hayirdir? Yoksa seni filan mi mudur yapacaklar Kalpakci'nin yerine bu A.$'ya filan, bir teklif var gibi.

.
Hakikaten hayırdır inşallah.

Bence GS'ın canı yansa da Türk futbolu için bir dönüm noktası olması açıısndan bence 5 maçlık ceza aynen uygulanmalı ki ; bir daha benzerini yapmaya dahi kimse kalkışmasın...

Bir daha da benzer olaylarda yönetim de aynı cezanın uygulanmasını telep etsin..
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Mehmet Gorgen wrote:
Cengiz Akgun wrote:

Ozan Ersoy

Bugunlerde sana bu yonetime destek verme gayreti geldi. Hayirdir? Yoksa seni filan mi mudur yapacaklar Kalpakci'nin yerine bu A.$'ya filan, bir teklif var gibi.

.

Bence GS'ın canı yansa da Türk futbolu için bir dönüm noktası olması açıısndan bence 5 maçlık ceza aynen uygulanmalı ki ; bir daha benzerini yapmaya dahi kimse kalkışmasın...

Bir daha da benzer olaylarda yönetim de aynı cezanın uygulanmasını telep etsin..
Sevgili Mehmet,

Inan her GS macinda tum GS kafilesini terorize eden FB taraftari (edenlerden bahsediyorum, aman, hepsinden degil) ve de buna goz yuman yonetimleri GS'in bes mac seyircisiz oynamasindan son derece korkarlar. :lol:

Saka bir yana, konu GS'in ceza hakkinda ne yapmasi gerektigi degil (o ceza ak sut gibi helal, son derece hak edilmis bir ceza, uygulanmali tabii) GS'in SS hakkinda ne yapmasi gerektigi. PFDK ve Tahkim yillardir birsey yapmiyor iste, bas yar, su at, bomba at, yumurta at, sidik at bilmem ne yap, her sene ayni sey, Izmir'de 50,000 kisiye mac oynama cezasi aliyor FB.

Dirayetli bir yonetimin SS'daki mac oncesi cikip futbolcularimiza ya da kafilemizden herhangi birine saldiri yapilip zarar verildigi anda cekilir cikar gideriz deyip bunu uygulamali. Tabii bunu 19 Mayis 2007 yasanmadan once yapmak lazimdi, yapilmamasi da yonetim hatasidir. Ama simdi konusursan hakli olarak kendi stadiniza bakin derler.

Yine de gozuken Kalli'nin yonetimin almak uzere oldugu Juninho, Kaka, Ronaldinho gibi yildizlari veto etmesinin ardindan GS Kalli 85 falan oldugunda meyvalarini toplayacagi bir genclesme harekatina gidiyor (bu arada PAF takimi seyreder gibi GS izleyecegiz, PAF takiminda da forumdan arkadaslarla biz oynariz), o yuzden GS'in seneye ligde iddiasi falan olmaz, birinin cikip biz cezamizi cekeriz ama bize senelerdir yapilan devam ederse SS'da maci terk ederiz demeli.

Bunu yapar ceza meza yersin ama sonunda o stadi duzeltmeye mecbur edersin, FB-GS maclarinin her sene oynanamadigi futbol ligi olmaz. Karsinda gerilimden kar eden bunu aliskanlik haline getirmis insanlar var, anladigi lisandan konusmak gerekir, o da bizim bes mac ceza almamiz falan degil.

Adamlarin otoparkinda rakip oyuncuya ucarak tekmeler atan insanlar baskanlarinin yaninda, kim oldugunu soran, takip eden oldu mu? Kamera kablolari kesildi, hesap soran oldu mu? O stadda yapilanlar yanlarina kalmaya devam ettigi surece onlar da devam edecektir, senin ceza almana da anca biyik altindan gulerler.

FB bu yonetimle senelerdir bu teror politikasi isinden ekmek yiyor, ayni yonetim de mecbur kalmadan son vermez o ise. Simdi bizim cezaya bakip ders falan alacaklarini zanneden cok yanilir.

Ali
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Hakan Bakircioglu wrote:Bu cezanin asil finansal etkisi kombine satislarinda olacak herhalde. ASY'deki lig maclarinin 1/4'unun izlenemeyecek olmasi talebi azaltir (seyricili oynanacak diger maclardan dolayi alinacak yeni cezalari saymazsak... ). Ayrica bu maclara derbilerin denk gelmesi durumunda hasar daha da fazla olur.

Sahsen cezanin bu sekilde kalacagini tahmin etmiyorum. 2 mac ASY'de seyircisiz, 1 ya da 2 mac da tarafsiz sahada seyircili olacak sekilde indirirler buyuk ihtimalle. Bu tur indirimleri yaptiklari ve ceza miktarini tombala ceker gibi belirledikleri surece de bu isin onunu kesemezler.

Hakan
Sevgili Hakan cezanin bu kadar kalacagini tahmin mi etmiyorsun yoksa icinden istemiyor musun?

Umarim kalir. Bundan sonra bu cezayi mihenk tasi olarak alirim ama.

Sorun insanlarin yoneticiyi secmek icin oy verirken, ilerde yoneticiden kendilerini gormelerini beklemesi, dogruyu yapip, dogru yonetmesini istemesi degil. Yani herkes kendine yontuyor. Bak "Ulusoy sana oy veriyorum ama ilerde basim belaya girerse bana arka cik ha." Tam mafya mantigi. Herkesin de bir sekilde bir yerde hatri, adami var. Bu kisir dongunun kirilmasi icin bir yerden baslamak lazim.

Kombine konusunu dert etme derim. Biraz bakinirsan bu mactan once bile "Kombine alma, aldirtma" kampanyalari zaten baslamisti. Gozler iyice donduydu yani. Zaten takimda onlara gore seyredilecek adam da yok, elalem Carlosu falan getiriyor, kimsenin kombine alacagi yoktu. O yuzden de kaybedilen bir sey yok.

Simdi iyi oldu. Pasa pasa tam fiyatindan oderler her macin biletini alirlar izlemek isterlerse.

Ozan Ersoy
Hakan Bakircioglu

Post by Hakan Bakircioglu »

Sevgili Ozan,

Bize verilen cezanin indirilmemesi gerektigini dusunuyorum, ama buyuk ihtimalle indirilecegini tahmin ediyorum. PFDK ve Tahkim Kurulu'nun yakin gecmisteki kararlari cogunlukla bu yonde oldu, once cezalari yukle, ondan sonra kirp. Boylece herkese gonlu bir anlamda alinmis oluyor.

Verilen cezalarin oncelikle adil olmasi sart. O kadar tutarli olmali ki, insanlar sonradan sorgulamamali. Oyle bir hale geldi ki, her olayli mactan sonra 'makas-kagit-kaya' oyunundaki gibi hesaplar yapilmaya baslandi. Bir ses bombasi esittir 5 caki, iki cakmak esittir 1 tas yaninda 1 pet sise, vs gibi. Kisaca diyeceksin ki, sahaya yabanci madde atildigi anda ihtar, devam ederse soyunma odasina, yine durmazsa tehir. Ayrica atilan maddeler birisine isabet ederse, atilan madde her ne olursa olsun, ceza katlanacak.

Cezanin adil olmasinin yaninda, itiraz ve ceza indirimine, sadece PFDK'nin kullanmis oldugu delillerde bir hata oldugu ispatlanmasi sartiyla izin verilmeli bence.

Bu isin uygulama kismi. Tabii ki tribun olaylarinin sonucunda asil cezayi yiyenler, dogru duzgun mac izlemek isteyen taraftarlar, finansal yuku ceken yonetimler ve futbolcular oluyor maalesef. Bir avuc kurunun yaninda bir suru yas da yaniyor. Bu noktada klup yonetimlerine is dusuyor. Seyircinin icinden belescilerin, magandalarin, eskiyalarin ayiklanmasi icin ne gerekiyorsa yapmalilar. Guvenlik sirketleriyle anlasip giris/cikislarda onlemleri mi arttiracaklar, kameralari cogaltip takip mi edecekler, butun bunlari denemek zorundalar.

Hakan
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Hakan Bakircioglu wrote:...
Bu noktada klup yonetimlerine is dusuyor. Seyircinin icinden belescilerin, magandalarin, eskiyalarin ayiklanmasi icin ne gerekiyorsa yapmalilar. Guvenlik sirketleriyle anlasip giris/cikislarda onlemleri mi arttiracaklar, kameralari cogaltip takip mi edecekler, butun bunlari denemek zorundalar.

Hakan
Bunu asla yapmazlar. Delimisin sen? Bindikleri dali kesmek olur. Bu fedailere ihtiyaclari var. Bakma sen Yildirim yapti bunu diyenlere. Gorduk i$te. Herif ucarak tekme atip sonra yanina gidip rapor veriyordu. Kendilerine du$man olanlar icin boylelerini beslemleri lazim. Racon bu.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Bugün radyo sporun programina baglanan bircok FBli ve BJKli ''Bu cezalar GS'ye fazla oldu'' dediler kulaklarima inanamadim.
Sopanin kendilerine gelecegini biliyorlar. FB'yi 5 mac seyircisiz oynat,
bak mac kazaniyormu, bir de Carloslarin, Kezmanlarin paralari nasil cikacak? Bir de agbiler kombinelere , localara dunya kadar para veriyor.

Bu arada formun klupten takip edildigini biliyorum. Bayagi yukarilardanda olabilir.
Belki Ozana teklif etmislerdir. Ama yok , cok asil ve genetik GSli oldugunu
DNA testiyle falan kanitlamasi lazimdi. Yoksa bogazdaki yali isi kolay,
hele bir gorev alsin :-)
Ali Gursel wrote:
Mehmet Gorgen wrote:
Cengiz Akgun wrote:

.

Sevgili Mehmet,

Inan her GS macinda tum GS kafilesini terorize eden FB taraftari (edenlerden bahsediyorum, aman, hepsinden degil) ve de buna goz yuman yonetimleri GS'in bes mac seyircisiz oynamasindan son derece korkarlar. :lol:

Saka bir yana, konu GS'in ceza hakkinda ne yapmasi gerektigi degil (o ceza ak sut gibi helal, son derece hak edilmis bir ceza, uygulanmali tabii) GS'in SS hakkinda ne yapmasi gerektigi. PFDK ve Tahkim yillardir birsey yapmiyor iste, bas yar, su at, bomba at, yumurta at, sidik at bilmem ne yap, her sene ayni sey, Izmir'de 50,000 kisiye mac oynama cezasi aliyor FB.

Dirayetli bir yonetimin SS'daki mac oncesi cikip futbolcularimiza ya da kafilemizden herhangi birine saldiri yapilip zarar verildigi anda cekilir cikar gideriz deyip bunu uygulamali. Tabii bunu 19 Mayis 2007 yasanmadan once yapmak lazimdi, yapilmamasi da yonetim hatasidir. Ama simdi konusursan hakli olarak kendi stadiniza bakin derler.

Ali
NO ADNANS, NO CRY !!
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Sevgili Alpay,

Forumu klupten cidden takip ediyorlarsa (tabii neden ederler anlamam, cidden baska isleri mi yok, hani biz yurt disinda GS konusacak insan bulamiyoruz, onlar neden takip ediyormus?) beni yakinda kongre uyesi yaparlar demektir. :lol:

Yalniz Ozan'in cozumu bana gittikce mektepler olmasa bakanligi ne guzel idare ederdim diyen egitim bakanini (ya da marif naziri miydi?) hatirlatti .Yabancilari yolladik, seyircilerden de kurtulduk, e artik klup idaresi de iyice kolaylasti. Son gunlerde neden birden yonetim yanlisi oldugunu bilemem ama beni dun gece bir hulya aldi, Ribery'i kacirmasak, bir de Hamit Altintop'u alsak falan diye kadro yaptim, fazla da bir transfer yok ha (yani Hamit haric bunlarin hepsi iki sene oncesine kadar GS formasiyla sahaya cikan adamlar), soyle:

------------------------Mondi----------------------------

Hamit----------Tomas----------Song---------Orhan Ak

Ribery------------Sabri-------Ayhan---------------Arda

-------------------------Pilic Ilic--------------------------

-----------------------Umit Karan(lik)--------------

Breh, breh, breh, ne takim olurmus, bir tarafta Ribery, bir tarafta Arda, bu defans da nisbeten saglam olurdu, hani Chelsea'yi yenemezsin ama Turkiye'de Roberto Carlos degil kim gelse ne yazardi? Ama gece ustum acik uyudum diye oldu tabii bunlar.

Tabii parasi olan Umit yerine oraya Luca Toni, Carew ya da Klose falan gibi iyi bir pivot santrfor koyar, takim da cuvalla gol atardi.

Sonra iyice simarip Ilic yerine de cidden Juninho gelmis farzettim, soyle oldu takim:

----------------------------Mondi-----------------------

Hamit-----------Tomas-------------Song--------Orhan Ak

Ribery-----------Sabri----------Ayhan---------------Arda

-----------------------------Juninho--------------------------

------------------------------Carew-------------------------

Bak iste bunla Chelsea ile falan da oynarsin, biraz Orhan Ak icin dua ederekten. :lol:

UEFA'dan sonra maddi durum iyi idare edilse o kadar rahat olurduki bugun bu kadro boyle, Carew zaten Besiktas'a gelmis adam, Ribery elimizde idi, iste Hamit ve de Juninho da parayi verince gelirlerdi. Breh breh breh..... :lol:
Savas Macun

Post by Savas Macun »

Alpay Dedeoglu wrote:Bugün radyo sporun programina baglanan bircok FBli ve BJKli ''Bu cezalar GS'ye fazla oldu'' dediler kulaklarima inanamadim.
Sopanin kendilerine gelecegini biliyorlar. FB'yi 5 mac seyircisiz oynat,
bak mac kazaniyormu, bir de Carloslarin, Kezmanlarin paralari nasil cikacak? Bir de agbiler kombinelere , localara dunya kadar para veriyor.
Bu cezalardan FB'de nasibini aldi.Almamasi gerektigi yerde aldi, almasi gereken yerde almadi aslinda.Bu sekilde duzelteyim.

Aziz Yildirim'in tribunleri dizginlemek istemesinin en buyuk nedeni bu aslinda.Bunu da centilmenlik veya Fair Play adina yapmadigini da biliyorum.Cebi yaniyor FB'nin.Bu yuzden once satmasi gereken yerleri alacak bir kitle olusturmasi gerekiyordu, bunun icine de aileleri sokmadan basaramazdi.Alici cikmaz yoksa onca yere, ciksa da ortamdan dolayi kimse gelmek istemez gene arz-talep dengesi bozulur.

Bazi arkadaslar ilk yarida FB-GS maciyla karsilastiriyorlar.FB o macta 3 mac ceza aldi eger yanlis hatirlamiyorsam.Arada Inegol Kupa maci olmasindan dolayi bir avantaji oldu.

Iki mac arasindaki en belirgin fark bir tarafta gelen tum stadin maci oynatmamak istemesiydi.Mac yarida kalsaydi da stada gelenlerin hepsi cok mutlu olacakti herhalde.En azindan 20 bin koltuktan 12 bin tane sokenler.

Bu arada Tumer'e ceza verilmis eyvallah.Peki tribunleri kiskirtan ve uclu cektiren Sabri'ye neden ceza verilmedi? Veya mac oncesi yonetim hakkinda ileri geri konusan Sabri hakkinda neden ceza verilmedi.

Uzun lafin kisasi, bu ceza inmemeli.Ayni sekilde bu olaylarin onda biri dahi olsa diger stadlarda ayni ceza verilmeli indirilmeden.Bunun tek yolu ve cozumu budur.

Selamlar
Savas
2009 Uefa Kupasi Finali Fenerbahce Sukru Saracoglu'nda..
Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Savas Macun wrote:Bazi arkadaslar ilk yarida FB-GS maciyla karsilastiriyorlar.FB o macta 3 mac ceza aldi eger yanlis hatirlamiyorsam.Arada Inegol Kupa maci olmasindan dolayi bir avantaji oldu.
Her yerde yanlis soyleniyor benim gordugum bu cezalar. Ikisi de "katma degerli! FB'nin 2+1 seklinde idi, 2'si olaylardan, 1'i onceki sabikasinin ustune eklenen kufurlu tezahurat cezasiydi. Burda da ayni +1 olayi var. Olaylarin (atilan sise, koltuk vs) cezasi da 4 mac.
Iki mac arasindaki en belirgin fark bir tarafta gelen tum stadin maci oynatmamak istemesiydi.Mac yarida kalsaydi da stada gelenlerin hepsi cok mutlu olacakti herhalde.En azindan 20 bin koltuktan 12 bin tane sokenler.
Yabanci madde atmak konusunda bu macta rekor kirildi evet. Ama isabet konusunda sizinkiler daha etkiliydi. Bizimkiler su ile Tumer'i ve Turaci'yi vurmustu herhalde. Sizinkiler Gerets'i direk alnini kanatacak/dikis attiracak bir cisimle vurmus, Mondi'ye ses bombasi atmislardi. Illa karsilastiracaksak:

Code: Select all

$S olaylari baz alinarak: + (butun stad, ve cok yogun madde atma) - (Ciddi TD/oyuncu yaralama) = 2 mac
fark yaratiyormus diyelim bari! :) (Polisle olan catismalar, ve seyircinin mac sonrasi kendi kendine hayvanatlasip koltuk kirip yakmasi, TFF cezalarina ne kadar dahil, ne kadar haric kestiremedigim icin denkleme katmadim. Ayni sekilde, tam ispatlanamayan $S koridor olaylarini da)

Bana kalsa, (kufurlerden ayri) FB macina 4 mac, bizim maca 6-7 mac filan verirdim, ama onceki gevsek degerlendirmelerden sonra anlamsiz olur boyle rakamlar tabii...
Bu arada Tumer'e ceza verilmis eyvallah.Peki tribunleri kiskirtan ve uclu cektiren Sabri'ye neden ceza verilmedi? Veya mac oncesi yonetim hakkinda ileri geri konusan Sabri hakkinda neden ceza verilmedi.
Burda bir dolu cevap verilecek materyal var ama, detaya girmeyelim, anlasamamakta anlasalim kisa yoldan. Bir tek, Tumer icin "rakip takım seyircilerine karşı sportmenliğe aykırı davranışta bulunmaktan" demis aciklama metni. Bu bir tek o gol oncesi alkisindan mi, baska vukuati da var miydi, onu merak ettim??
Uzun lafin kisasi, bu ceza inmemeli.Ayni sekilde bu olaylarin onda biri dahi olsa diger stadlarda ayni ceza verilmeli indirilmeden.Bunun tek yolu ve cozumu budur.
Burda anlastik bak! Bizimkiler oyle bir olcuyu kacirdi ki, "milat" secme olayini, sezon basina degil, onceki sezon sonuna kaydirttilar disiplin kuruluna. Umarim cok inmez ceza, ve bundan sonra da tutarlilik olustururlar...
Özgür
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Savas Macun wrote:Bazi arkadaslar ilk yarida FB-GS maciyla karsilastiriyorlar.FB o macta 3 mac ceza aldi eger yanlis hatirlamiyorsam.Arada Inegol Kupa maci olmasindan dolayi bir avantaji oldu.
Yanlis hatirliyorsun, macta cikan olaylar icin 2 mac ceza aldi, 1 mac extra ust
uste ceza yedigi icin. Ustelik TD'un kafasinin yarildigi bir mac icin. Gulermisin
aglarmisin. Ben mac sonrasi feryat ettim olur mu böyle ceza diye, neticede
FB degil GS nasibini almis oldu. Adalet iste :D

+

Kac adet yabanci madde atildigi önemli degil, cezayi belirleyici olamaz.
Olmasi gereken iki macinda tehir edilmesiydi.
Serif Halimler

Post by Serif Halimler »

Ozgur HuseyinogluUzun lafin kisasi, bu ceza inmemeli.Ayni sekilde bu olaylarin onda biri dahi olsa diger stadlarda ayni ceza verilmeli indirilmeden.Bunun tek yolu ve cozumu budur. Burda anlastik bak! Bizimkiler oyle bir olcuyu kacirdi ki, "milat" secme olayini, sezon basina degil, onceki sezon sonuna kaydirttilar disiplin kuruluna. Umarim cok inmez ceza, ve bundan sonra da tutarlilik olustururlar...
Galatasaray ilklerin takimi oldugu icin Özgür'e yüzde yüz katiliyorum.
En büyük ceza da ilk olmak ta bize düsüyor.
Fakaat benzer suclarda ayni cezalari baskalarina da vermeleri sartiyla.

Gecmiste Kadiköy'de olan herseyi karsilastirma olarak siralayabiliriz, orada olanlarin cezanin adaletli olmadigini da söylebiliriz, ki bu dogrudur.
Fakat ASY de olanlarin da az menem sey olmadigini görmeliyiz.

Bu arada sunu da yazmak istiyorum :
Be sezon hem kadiköy deki FB - GS hem de ASY deki GS - FB maclarini 9 yasinda oglum ile TV den izledim ve onun tepkilerine dikkat ettim.
Ilk macta olanlar karsisinda donuk ve korku ifadesi vardi üzerinde.
ikinci macta herhalde kan falan olmadiginda sadece gülüyor ve böyle spor mu olur ya diyordu.

Eklemem gereken son sey , Almanya da yasiyor olmamiz ve oglumun buralardaki maclarda henüz böyle birsey görmemis olmamasi.
Fakat biz Belcika Brüksel de Heizel facialarini gören nesiller oldugumuz icin gülemiyoruz.

Saygilar - Serif
UEFA'da Arsenal'i, Süper Kupada Madrid'i.....
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Divan kurulu toplantisinda duayenler yonetimi topa tutmuslar. Ozdemir Kalpakcioglu (herhalde bu meshur Sinan'in babasi) trumpetcisi olmus muhalif grubun.

Adnan Polat ve Isin Celebi soyle cevap vermis.
Galatasaray Lisesi'nde yapılan divan kurulu toplantısında, üyelerin eleştirilerini yanıtlamak üzere kürsüye gelen Adnan Polat, yaşanan olayların sadece Galatasaraylıları değil, futbola gönül vermiş herkesi üzdüğünü yineleyerek, ''Ben o gün stat çıkışında, 'Yaşananlar Türk futbolu için kara bir lekedir' demiştim. Çıkan olayların bize maliyeti 20 milyon avro olmuştur.

Şampiyonlar Ligi kaybı, kombine kaybı, sponsorlar için yapılacak artışların yapılamaması, başlıcaları. Mali sıkıntı geçiren kulübümüzde tam nakit akışı dengelenmişken, böyle bir darbe oldu'' dedi.

Yaşanan olayların, Galatasaray'da her şeyden daha önemlisi, bir imaj kaybına neden olduğuna dikkat çeken Polat, ''Dünyanın önemli derbilerinden biri olarak görüldüğü için birçok ülkede bu görüntüler yayınlandı. Bizim çok önem verdiğimiz, üzerinde 3 ay çalıştığımız bir transferimiz, belki Hagi'den sonra gelecek en ciddi isim olacaktı, bu nedenle yapılamadı. Brezilyalı oyuncu Juninho, Paris'teki son görüşmemizde 'Can güvenliğim yok' diyerek imzalamaktan vazgeçti. Bize manevi etkileri de oldu'' ifadelerini kullandı.

''ARTIK DERS ALMAYA ÇALIŞALIM''
Adnan Polat, yaşanan olaylarla ilgili, ''Her kötü durumun altından bir hayır çıkaralım, artık ders almaya çalışalım'' dedi.

Polat, şöyle devam etti:
''Niye böyle olduğunun analizini yapmamız lazım. Fenerbaçe-Galatsaray maçındaki olayları hatırlayalım. Hocamızın başının yarılması, kalecimize ses bombası atılması ve taraftarlarımızın dövülmesi. Bir öç olma durumu ortaya çıktı. Tüm bunları emniyet görevlilerine anlattım. O stada, sahaya atılacak bir şeyin girmemesi gerektiğini söyledim. Maç günü sabahı 200 polis statta arama yaptı. Tüm bunlara rağmen, olanlara baktığımızda stat sanki yol geçen hanı ve faciaya yol verecek imkanlar hazırlanmış.''

''OLAYLARDA YAKALANAN İKİ KİŞİ FENERBAHÇELİ ÇIKTI''
Kulübe taleplerini karşılatamayan amigoları, basının yarattığı gerilimi ve stat içinde büfeden usulüne uygun su satışının yapılmamasını, yaşananların nedeni olarak gösteren Polat, şöyle konuştu:
''Maalesef, uzun süredir görev yapan güvenlik şirketinin bazı elemanlarının, belli bir para karşılığı bir grup insanı numaralı tribün de dahil olmak üzere içeri sokması, dışarıda içki içen bazı taraftarların polis tarafından dövülmesi, tribünde tekrar polis ile taraftarların kavga etmesi, organize bir cinnet getirme oldu. Maalesef bunların içinde yüzden fazla kongre üyesi olduğunu da söylemeliyim. Su atmada onlar da yarıştı diğerleriyle. Şu anda durum tahkikat aşamasında. Nereye kadar gidecek bilmiyorum, ama dün savcıdan aldığım bilgiye göre kapalı tribünde bu eylemleri yapanlardan ikisinin Fenerbahçeli olduğu tespit edilmiş durumda. Birçok olay iç içe.''

''ÇAPULCU TARAFTARI SOKMAYACAĞIZ''
Adnan Polat, kulüp olarak birtakım tedbirler alacaklarını vurgulayarak, ''Personeli bazı taraftarlarla ekonomik ilişkilere girdiği için, mevcut güvenlik şirketini değiştiriyoruz. Stat personeli, birkaçı hariç gönderiliyor. Yeni bir güvenlik gücü oluşturuluyor. Spor polisi kurulması çalışması var. Kombine kart satışında ikametgah ve nüfus sureti alınacak. Açık tribünlerin biletlerini ucuz tutuyorduk, ama artık bu olmayacak. Dışarıda iki bira içip, 10 YTL vererek stada girip koltuk kırıyorlar. Çapulcu taraftarı artık Ali Sami Yen Stadı'na sokmayacağız'' dedi.

''BİZİM DE MORALE İHTİYACIMIZ VAR''
Galatasaray Yönetim Kurulu olarak güçlerini camialarından aldıklarını, ancak görev yaptıkları 15 ay içinde sürekli eleştirilerle karşılaştıklarını belirten Adnan Polat, ''Bizim de moral ve motivasyona ihtiyıcımız var'' dedi.

Yönetim olarak ciddi sorunlarla uğraştıklarını kaydeden Adnan Polat, ''Bu sene mali açıdan hiç ses çıktı mı? Geçmişe dönük birçok borç temizlendi. Riva arazisinin satışını yapmadık. Yarın 100 milyon dolara hemen satabiliriz. Zor durumumuzdan yararlanmak isteyenler var. Biz bu parayla banka borçlarını kapatıp, 2 de yıldız futbolcu alıp kahraman olabiliriz, ama kahraman olmaya değil, Galatasaray için iyisini yapmaya çalışıyoruz. Seçim sonrası 3. köprü gündeme geldiğinde, o arazinin değeri 2-3 kat artacak. Bu da 100-150 milyon Dolar ek gelir demektir. Satalım mı Riva'yı şimdi. Bu durumun sıkıntısını biz çekiyoruz, ama Galatasaray'ın parasının heba edilmesine bizim gönlümüz el vermiyor'' şeklinde konuştu.

TRANSFER KONUSU
Adnan Polat, transfer konusuna da değinerek, özellikle bazı futbolcuların mukavele şartlarından yakındı.

''Galatasaray'a futbolcu getirmek çok zor değil, ama şu anda mukavelesi olan öyle oyuncular var ki, göndermesi, getirmesinden daha zor'' ifadesini kullanan Polat, şöyle devam etti:
''Öyle yüksek ücretlerle mukavele yapmışlar ki biz de aldığı ücretin yakınında dahi ücret bulamayınca gitmek istemiyorlar. İkna ederek tek tek gönderip yabancı kontenjanını açmak kolay olmuyor. 1992-93 sezonunda Derwall'den kalan takımı yenilemeye almıştık şimdiki hocamızla. Şimdi aynı şeyi tekrar yapmaya çalışıyoruz. Kadromuzu gençleştirip, alt yapıya önem vermek istiyoruz. İsveçli oyuncu Linderoth yarın imza atacak. Kendisine çok güveniyoruz. Üç futbolcuyla daha görüşme aşamasındayız. Bitince haberiniz olacak. Biz havlu atmıyoruz. Mücadelemizi devam ettiriyoruz. Sportif açıdan başarısızlığımızı kabul ediyoruz, ama omuzlarımızı aşağı bırakmıyoruz. 'Bizim ölümüz bile yeter' deyip, destek bekliyoruz.''

ÇELEBİ: ''SEYRANTEPE İÇİN FENERBAHÇE ÇOK UĞRAŞIYOR''
Galatasaray Yönetim Kurulu Üyesi Işın Çelebi, Seyrantepe Projesi'ne Fenerbahçe'nin çok fazla müdahil olduğunu söyledi.

Üyelere bilgi vermek için kürsüye gelen Çelebi, yeni statla ilgili, ''Fenerbahçe, Galatasaray'ın önünü kesmek için inanılmaz şeyler yapıyor. Fizibilite hakkında bilgi almak isteyen varsa tek tek anlatabilirim. Burada konuşmayacağım'' dedi.

Çelebi, Galatasaray Sportif AŞ. ile Futbol AŞ.'nin birleşmesinin kulübün geleceği açısından çok önemli olduğuna da dikkat çekerek, ''Geçmişte kim bu şekilde yapmışsa, Galatasaray için kötü yapmış'' ifadesini kullandı .
Juninho olayi gercek olmayabilir. Bir bahane uyduruyorlar olabilirler ama yine de stattaki hayvanlar boyle bir bahaneye sebep oldu. Ben mac sonrasinda Adnan Polat'in dediklerine benzer seyler yazdim madde madde. Simdi futbolcuyu paran varsa bile getiremezsin dedim.

20 kadar sucluyu tutukladilar. Gecen gun de bir 5 tanesi daha yakalanip tutuklanmis. Bir bakin forumlarinda nasil gaza gelmisler teroristler. Herkesi tehdit ediyorlar. Forumlarda yazilanlarin bir belge olarak kullanip daha fazlasinin iceri tikilmasi gerekiyor.

Su yukarda bahsedilen 100 tane kongre uyesini de atmalari gerekiyor kulupten.

Ha bir de Suren, Cansun, Sardan ve Kalpakcioglu'nu da atsalar keske. Senelerce ekonomi bakanligi yapmis Isin Celebi'nin halka acilis hakkindaki son sozlerine dikkat cekerim. Bu vizyon sahipleri Jardeli, bulent akini falan getirmek icin 3 kurusa kulubu sattilar, hem de herkesin gozu onunde minareye kilif gecirerek, siz hala canaydin manaydin diye soylenip duruyorsunuz.

Ozan Ersoy
Post Reply