G.SARAY - A.GUCU 1-0 (dk 22 LINCOLN)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Mert Tokman

Re: Galatasaray - Ankaragucu (26.08.2007 Pazar - TSI 21:45)

Post by Mert Tokman »

Hakan Bakircioglu wrote:Orkun-Aykut konusunun disinda bir yorum olacak ama 'fundamental eksik' denilince aklima Sabri'nin Bursaspor macindaki performansi geldi. Sag kanattan yaptigi ortalarin hemen hicbiri isabetli olmadigi gibi, bircogu da ceza sahasinin uzerinden ya auta ya da uzaga gitti. Tabii sadece bu maca ozgu bir durum degil bu. Galatasaray'da istikrarli olarak oynadigi son 2-3 sene boyunca bir turlu ortalarini vasatin uzerine cikaramadigini (birkac istisna disinda) dusunuyorum Sabri'nin. Bu kadar calisip antreman yapan bir kisinin, hala bu isi becerememesinin tek mantikli aciklamasi 'fundamental eksikligi' ya da daha basit bir tabirle 'ayak ayarinin iyi olmayisi' olabilir. Isabetli orta konusunda Turk sag kanat oyunculari arasinda en basarili buldugum Mehmet Yozgatli. Sabri'nin enerjisiyle Yozgatli'nin ortalarini tek kiside birlestirince de ortaya Ribery cikiyor zaten :)
Haklisin Hakan - Turk sporcusunun temel sorunu bu... hep soyledim yine soylerim - su altyapilara Alman ve Italyan antrenorler gerektigini ki cocuklar fundemental ogrensin... Sen Arif'ten altyapi hocasi yaparsan - cocuklar ne ogrenecek? Topa Arif gibi vurmayi :roll:

Bu sorun kaleciler de daha onemli bir hal aliyor cunku temel eksiklikler yuzunden Turk kalecileri yenmeyecek goller yiyor - ama Rustu gibi Allah vergisi atletik kalbiliyeti olanlar yenmesi cok buyuk ihtimal olan golleri deli bir ceviklikle cikariyor sonra kahraman oluyorlar - millet vay bee diyor --- halbu ki bakin bakalim FB'nin Avrupa kupalari maclarina son 10 sene de - FBnin elenmelerine en cok kimin hatalari sebep olmus --- Rustu ve diger Turk kaleci ve defans oyuncularin yaptiklari hatalari goreceksiniz.
Ercan Arslan

Post by Ercan Arslan »

Bence fazla iyimsersin bu konu da... tabii zaman gosterecek ne olacagini... ama Orkun'un yan toplarda fundemental eksiklari var, zamanlama hatalari var - bunlar oyle kolay kolay duzelmez...
Sevgili Mert,
bu cumleyi yazdigina gore sanirim bir sekilde futbolu amator veya degil bir sekilde oynadigin cok acik belli... Futbolda bazi mevkiler icin bazi yetenekler kesinlikle antrenmanla ve cok calismayla belli yastan sonra gelistirilemez..

bahsettigimiz kaleci 27 yasinda, altyapisini G.Saray'da almis..yani egitimi eksik degil.. mahalle arasinda baslamamis bu spora... ancak, en son Bursa macinda oynadigi mactada goruldugu uzere yan toplar konusunda ciddi sorunu var.. bazilari zayif diyor, ben ise zayif degil o yetenegi yok diyorum.. bu arada yan top yetenegini Nezihi Bologlu ile calisarak gelistirecegini dusunenen varsa onlara Nezihi'inin yan toplarda Orkun'dan daha zayif oldugunu soylerim...

Bence mac esnasinda olan olaylari cesitli mizansenlerle bilmeden aciklamak ve sonrada ona inanmak komik.. mesela elinden kacirdigi top icin, topa giderken bir sonraki hareketi dusundugu icin boyle hata yapti denildi... buna nasil emin olabiliyoruz..? macin tekrari defalarca yayinlandi ve Orkun'un topa ne kadar yanlis ciktigi ortada... sebebi kendine asiri guven ve sonuc aci gercek..

Orkun'un karsidan gelen pozisyonlarda belirgin bir yetenegi oldugunu elbete gozardi edemeyiz.. reflex olarak iyi.. konsantrasyon ve basarili olma istegi hat seviyede..hatta abarti durumda ve bu durum takimin en basta defansinda olanlar olmak uzere kimseye guven vermiyor.. stres sacan biri... 40 derece sicaklikta oynanan bir macta icine bogazli kazak giyen ve eline degen ve disari cikan her toptan sonra surekli ziplayip "haydiiiiiiiiiiiiiii" "haydiiiiiiiiiii" diye bagirinan birini 3 mac sonra kim sallar?

2 macta hic gol yemedi dogru... Rize zaten atak yapmadi.. peki Bursa macinda elinden kacirdigi topun gol olmamis olmasi..yine Bursaspor'lu Veli'nin yaptigi ve burnunun dibinden gecen ortaya cikmayip Bursa'li TUM'un zor olani yapip topu disari attigi pozisyonlarda gol yemedigi icin Orkun'u macin en iyilerinden mi saymamiz gerekiyor?

ben bu forumda Orkun'u ligin ilk maci oynanip 4-0 yendimiz mactan sonra elestirdim... net soyledigim " Orkun'un yan toplari zayif degil YOK"..elbette bu yorumu 4 yedigimiz bir derbi macindan sonra bugun efsane olacak diyenler de soyleyebilir..ama onemli olan bu tespiti testi kirilmadan yapabilmek.. bu belki bazilarina gore ugursuzlar aportta anlamina geliyor..bana gore canimdan cok sevdigim takimin basina birsey gelmeden gercegi soylemek...

Aykut daha mi iyi? bence evet... ama suanda form durumu ne? hic bir fikrim yok... peki bizi buyuk basarilara goturecek kaleci Aykut'mu? elbette suphelerim var..ama Orkun kesinlikle degil... ben yapilan her ortada gözümü kapatmak, her kornerde stoperlere "vur" demek zorunda hissedecegim bir kaleciyi asla G.Saray kalesine yakistirmam... Aykut bile biraz daha kazanilacak tecrubeyle daha iyi olabilir ama Orkun'un bunca lig macindan sonra cikip yan toplarini duzeltmesini beklemek komik..

birde anlamadigim konu Carrusca var, onca parayi ve bonservis parasini +1 icin vermek dogru mu fikri.. elimizde Carrusca ve Bouzid zaten +2 pozisyonunda... alirsak bir kaleci direk oynar... bence de alinmasi gereken artik forvet ve kalecidir..sonra sagbek...

bir takim dusunun, orta sahaya 5 milyona Lincoln'u, 3,5 milyon'a Linderoth'u, Baris'i almissin..defansina Volkan, Servet,Bouzid almissin.. forvete 10 milyonlar vererek santrafor(lar) almayi dusunurken..kalede Orkun... kale bir takimin yuzde 50'sidir..kalan 10 oyuncu da diger yuzde 50'si.. bu mevki icin kimse kumar oynayamaz.. ustelik bunca yatirimdan sonra.. bunca parayi Orkun'un yan toptan gelen ve normal bir kalecinin tutabilecegi ancak onun tutmasinin mucize oldugu kurtarislara birakmak ne kadar mantikli? eger birakirlarsa orkun kesin EFSANE olacak..

lafin kisasi Aykut denenir.. o da guven vermiyorsa Carrusca yilbasinda gider ve yerine bir kaleci alinir.. eger imkan varsa derhal alinmasi daha iyi olur.. ben Orkun'u bize gelmeden once de biliyorum...
Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Ercan Arslan wrote: Sevgili Mert,
bu cumleyi yazdigina gore sanirim bir sekilde futbolu amator veya degil bir sekilde oynadigin cok acik belli... Futbolda bazi mevkiler icin bazi yetenekler kesinlikle antrenmanla ve cok calismayla belli yastan sonra gelistirilemez..
Sevgili Ercan -

Arkadaslar arasinda haftasonlarin da yapilan maclar haricinde futbolu aktif bir sekil de oynamadim ama uzun yillar GSaray sutopu takimin da yer aldim.
bahsettigimiz kaleci 27 yasinda, altyapisini G.Saray'da almis..yani egitimi eksik degil..
Olmaz olur mu Ercan - egitimi eksik hem de cok... ben de GS altyapisin da yetistim... minik takim da Osman abi, yildiz ve genc de Fahri abi (bugunler de Metin Oktay tesis mudurlugu yapiyor) idi kocumuz... genc milli takimla yurt disina turnuvalara gittigimiz de temel eksikliklerimiz gun isigi gibi yuzumuze vuruyordu --- neden cunku ne Osman abi ne de Fahri abi bu temel bilgilere sahiptiler... Temel bilgileri kucuklugun de almamis bu adamlar cocuklara ne kadar ogretip gosterebilir ki bilmedigi seyi... A takima ciktigimiz da Macaristan dan Zoltan Gulyas geldi koc olarak ta sonra sonra bazi seyleri ogrendik - ama bazi aliskanliklardan vaz gecmek icin cok gecti...

Simdi soru sana Orkun GS altyapisin da iken kaleci antrenoru kimdi - ne kadar fundemental bilgisi vardi?

Anlatabiliyormuyum :?:
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Mert Tokman wrote:
Ercan Arslan wrote: Sevgili Mert,
Simdi soru sana Orkun GS altyapisin da iken kaleci antrenoru kimdi - ne kadar fundemental bilgisi vardi?

Aykut, Kerem , Orkun, ucunu de yetistiren hoca Eser Ozaltindere. Bu uc kaleci de roportajlar da Eser hocayi cok ovuyorlar. Kendisi gercekten insan olarak kulturlu, kaliteli birisi, ben seyretmedim ama zamaninda iyi de kaleciymis, ama Orkun ve Aykut'un yan toplari pek iyi degil. Acaba Eser hoca mi yeterli degil ,yoksa bu kaleciler mi kendilerini yeterli gelistiremediler bilmiyorum.

Asagida konuyla ilgili bazi eski haberler, roportajlar var.

http://www.cmfmfan.com/forum/showthread.php?t=5255
http://www.kayserispor.org/forum/printe ... p?TID=8180
http://webarsiv.hurriyet.com.tr/1999/04/01/105904.asp
http://hurarsiv.hurriyet.com.tr/goster/ ... wid=294149
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Ercan Arslan wrote:
Bence fazla iyimsersin bu konu da... tabii zaman gosterecek ne olacagini... ama Orkun'un yan toplarda fundemental eksiklari var, zamanlama hatalari var - bunlar oyle kolay kolay duzelmez...
Sevgili Mert,
Bence mac esnasinda olan olaylari cesitli mizansenlerle bilmeden aciklamak ve sonrada ona inanmak komik.. mesela elinden kacirdigi top icin, topa giderken bir sonraki hareketi dusundugu icin boyle hata yapti denildi... buna nasil emin olabiliyoruz..? macin tekrari defalarca yayinlandi ve Orkun'un topa ne kadar yanlis ciktigi ortada... sebebi kendine asiri guven ve sonuc aci gercek..
Mert GS'da su topu oynarken ben de A takimda yuzuyordum. Uzun senelerdir burada yazisiriz, dusuncelerini, yazis tarzini iyi bilirim. Mert bana dedigine gore futbol oynamaz ama cok iyi bir izleyicidir, futbol yorumlari da harikadir. Sadece futbolcuya bakmaz, sahadaki kurguya, oynanan futbolu da cozumleyip yorumlayabilir.

Mert "Orkun'n fundamentali kotu" dediginde "futbolu oynuyorsun yani bu isi biliyorsun demek ki" diyor ama benim Orkun'un o topu neden kacirdigini acikladigim sozlere "komik" diyorsun. Ama okumamis kacirmis, ya da okudugunu anlayamamissin ki senin komik dedigine Mert de katildi Bursaspor basliginda. Simdi nasil oluyor da oluyor futbolu bildigine bu isi amator olarak yaptigina emin oldugun Mert senin komik dedigin seye katilabiliyor?

Demek macin tekrari defalarca yayinlandi defalarca izledin. Topu kacirdigi pozisyonda Orkun'un topa yanlis ciktigi nasil ortada? O topa nasil cikilirdi, nasil cikilmasi gerekiyordu bir anlat da gorelim. Madem 32 yasindasin, senelerdir bu sporu izliyorsun ve bu isi yalamis yutmussun, bir bilgilendir bakalim bizi.

Ama bak benden sana bir agabey onerisi sakin benim yaptigim yanlisa dusme, komik olma...

Ozan Ersoy
Ercan Arslan

Post by Ercan Arslan »

Demek macin tekrari defalarca yayinlandi defalarca izledin. Topu kacirdigi pozisyonda Orkun'un topa yanlis ciktigi nasil ortada? O topa nasil cikilirdi, nasil cikilmasi gerekiyordu bir anlat da gorelim. Madem 32 yasindasin, senelerdir bu sporu izliyorsun ve bu isi yalamis yutmussun, bir bilgilendir bakalim bizi.
diger uyelerde gormedigim birsey var sizde.. sizinle ayni fikirde olmayanlara yazarken nedense kisisellestirerek yaziyorsunuz... konu Orkun ve futbolsa, aciklamalarinizi kuvvetlendirecek noktalari buna yonlendirmeniz daha mantikli olurdu.. benim sizi tanimadigim gibi, sizinde beni tanimadigi gerceginden hareketle ..benim neyi ne kadar bilecegimi bilemezsiniz.. yine de sorulan bir soru var ve cevapsiz birakmak istemem..

toptan gözünü ayirmadan, gelen topun şiddetini bilekleriyle degil omuzuyla karsilayacak sekilde cikmaliydi.. ve tabiki en önemlisi ellerini topun buyuklugunden daha fazla acarak beklememesi gerekli..

bilmiyorum sizin icin komik mi oldu bu aciklama? yoksa Orkun, "evin kapisini kilitledim mi yoksa acik mi kaldi...top gelince "Umiiiiit" diye bagirip ileri dogru vurayim... bu bogazli kazagin da kolu kasiyor, kollarim fazla kalkmiyor... Bulent Korkmaz görmeyeli kilo mu vermis" gibi aklindan bir takim konular gecirirken topu tutamadi.. o halde bunlari dusunmeden cikmali toplara mi demeliydim..
Last edited by Ercan Arslan on Fri Aug 24, 2007 9:46 am, edited 1 time in total.
Celal Gürcüoglu

Post by Celal Gürcüoglu »

Ooo sutopcular/yuzuculer burdaymis :) Sinan Turunc iyi arkadasimdir. Gerci Amerikada uzun seneler kalinca ayri kaldik ama yine ara sira bir sekilde konusuruz. Birde Oguz diye bir arkadasim vardi, soyadi aklima gelmiyor simdi. Haydar hocayi zaten tanirsiniz, Hakan Dogu, vs hepsi bizim okuldaydi amma su sporlari yapan varmis bizim okulda :)

Bende futbol oynadim. GS'da Salih hoca vardi rahmetli. Lisans cikariyordu bana ama annem sag olsun "Illede okul" deyince gidemedik. Sonra Darussafaka'da (okul disi tek yabanci olarak) amator kumede oynadim, gol kralligim falan vardir :) Emlakbank Eyup ilk amator macimda babama transfer teklifi yapmisti benim icin, 2. Lig'deydi o zaman. O senin sonunda o Kraft;li Novak'li (yanlis hatirlamiyorum dimi ismini) 1.Ligdeki Bakirkoy'e transfer oluyordum ki bel fitigim birakmadi. Felc olmaktan son anda kurtulduk ki tabiri caizse bu ise girsek arkamda saglamdi; bende bir Hakan Sukur destegi alabilirdim (haci hoca takimindan bahsetmiyorum) buyuk kuluplerde oynasaydim :) Simdi malesef hali sahada bile oynayamiyoruz 2 sence once asil tendonumu kopardigim icin :) Spor yapiyoruz gerci ama.... Off amma ovdum kendimi :) Ama bunlari neden yazdim; futbolu oynamak tabii ki cok onemli bir faktor yazarken ama o dusunceleri yaziya dokmek ve onlari analiz yaparak anlatmak kolay degil. Ozan ile hemen hemen her gorusum ayni olsada onun dusuncelerini yazmasi daha farkli benimkinden. Spor yapmamis hocalarin bile basarili olabildiklerini bildikten sonra Ozan'in yazdiklarini/yazdigini komik bulmak biraz garip geldi bana. Neyse konu baska yonlere gitti.

Bu haftaki mac cok cok onemli. A.Gucu iki haftadir bizim gibi kazaniyor ve onlarin basindada bir Alman var. Cok zor gecicek bir mac. Ilk haftalar mactan once yorum yapmak zor oluyor cunku takimlarin hicbiri daha oturmadi. Insallah kazanip puanimizi 9'a cikaririz.
Türkiye'nin ilk ve tek Avrupa Sampiyonu
Soner Özaltındere

Post by Soner Özaltındere »

Aykut, Kerem , Orkun, ucunu de yetistiren hoca Eser Ozaltindere. Bu uc kaleci de roportajlar da Eser hocayi cok ovuyorlar. Kendisi gercekten insan olarak kulturlu, kaliteli birisi, ben seyretmedim ama zamaninda iyi de kaleciymis, ama Orkun ve Aykut'un yan toplari pek iyi degil. Acaba Eser hoca mi yeterli degil ,yoksa bu kaleciler mi kendilerini yeterli gelistiremediler bilmiyorum.

Ailevi olduğu için müdahele etmek zorunda hissettim kendimi.... Eser ÖZALTINDERE şu anda Türk Milli takımının teknik kadrosunda görevlidir, bu kendisinin en azından birikimiyle o kademelerde çalışmaya yetebilecek kadar teknik altyapısının olduğunu gösterir. Kalecilerin teknik altyapısının ölçümü ise tek bir maçta ölçülebilecek kadar kolay bir iş olmadığı gibi Galatasaray'a gelmiş hemen hemen tüm A takımı kalecilerinde tıpkı diğer klüplerde olduğu gibi çeşitli eksiklerinden dolayı eleştiriye uğramışlardır, uğrayacaklardır. En tazee örnek olarak, Fenerbahçe'nin şu andaki kalecisi Serdar'ın bundan üç sene önce bir ikinci lig takımının yedek kalecisi olduğudur. Kalecilerin eleştirilmesi son derece doğaldır. Kalecilik gibi oyuna yoğunlaşmanın diğer kademelerdeki oyunculardan çok daha fazla önemli olduğu, oyuna yoğunluğun en ufak bir kaybın tüm takımın emeğine ve alacağı sonuca direk olarak etki ettiğini düşünürsek en az hata şansı olan oyuncu kalecidir. Fakat kalecinin de etten kemikten yapıldığını unutmamak lazım.
Ercan Arslan

Post by Ercan Arslan »

Kalecilerin teknik altyapısının ölçümü ise tek bir maçta ölçülebilecek kadar kolay bir iş olmadığı gibi Galatasaray'a gelmiş hemen hemen tüm A takımı kalecilerinde tıpkı diğer klüplerde olduğu gibi çeşitli eksiklerinden dolayı eleştiriye uğramışlardır, uğrayacaklardır.
Soner bey, ben Orkun'un gecen seneki maclarini da seyrettim.. en azindan bu sene Young Boys ile yaptigimiz hazirlik macini izleyenler aslinda bu tartismayi yapmazlardi.. bunu daha oncede soyledim.. eger imkani olan varsa bu maci bastan sona izlesin.. ve Bursa macinda olanlarin bir sansizlik mi yoksa genel bir durum mu olup olmadigina karar vereceklerdir...

bu hafta rakip kanatlardan iyi gelen Ank.Gucu.. lige de iyi bir baslangic yaptilar.. forvetleri Bebbe'de gecen seneden biliyoruz bu tarz hatalari affetmez...
Soner Özaltındere

Bir kalecinin hatalarını irdeleyeceksek, bu eleştiriye önce defans sonra orta saha kurulumundan bakmak gerekir. Konuyu biraz dağıtır gibi oldum ama takımın tüm hatalarını ya da başarısını tek bir adamın üstüne yükleyemezsiniz. Ayrıca bahsettiğiniz iki maç ki, ben Orkun'un geçen senenin ikinci yarısında çıkardığı oyunla çok mesafe katettiğini ve kendini bir nebze olsun ispatladığını düşünüyorum. Bunun sebebi de ona değer verildiğinin gösterilmesi, ona birşeyler anlatırken onun frekansının yakalanabilmesiydi. Siz bir kalecinin performansındaki iniş veya çıkışlardan o kalecinin genel kalitesini çıkartmamazsınız demek istemiştim. Düşünün ki Türkiye gibi motor gücü kalbi ve duyguları olan bir ülkede yaşıyoruz ve herkesin futbol dahisi olduğu bir ülke burası, unutulmamalı ki futbolda bir spor ve içinde her sporcunun yapabileceği kadar hata ve yanlış yapılması olası. Biz düşünürseniz küçük hatalarına bindirdiğimiz büyük eleştirilerden ve yanlışlardan dolayı Türkiyede ne kaleciler, ne futbolcular hatta ne sporcular eskittik. Oysa ki o insanların yetişip oralara gelene kadar harcanan emeklerin, sıkıntıların, kavgaların ne kadar insanı yıprattığını ve yorduğunu bir anlayabilsek. Dolayısıyla birileri gönderilir yerine yenisi getirilir, bu çok kolay ama sabır göstermediğmiz sürece gelenler gidenlerden daha fazla iyi ve başarılı olamazlar.
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Soner Özaltındere wrote:
Ailevi olduğu için müdahele etmek zorunda hissettim kendimi.... Eser ÖZALTINDERE şu anda Türk Milli takımının teknik kadrosunda görevlidir,
Ben uzun zamandir sorsam mi diyordum, akrabalik dereceniz nedir? Ben isimler kafiyeli oldugu icin kardes diye tahmin etmistim acikcasi.

Ben Orkun'un iyi bir kaleci oldugunu dusunuyorum hala. Ercan bey dusuncesinde cok israrli, onun da bir bildigi var. Ama insallah haksiz cikar diyelim :)
Ercan Arslan

Post by Ercan Arslan »

bakin ben sunu soyluyorum... Orkun, cok basarili denildigi maclarda da yan toplarinda sorun vardi...gecen sene de vardi.. ama kanatlari iyi kapatan bekleriniz, zamanlamasi iyi olan stoperleriniz varsa kalecinizin yan top hatalari sizi bir noktaya kadar tasir.. Rize macinda Orkun karsidan gelen bir kac topu cikardi.. Bursa macinda da ilk yarida karsidan gelen toplarda basariliydi.. zaten ben Orkun'un karsidan gelen toplarda kötü oldgunu soylemiyorum.. ama bu kurtarislar onun yan toplarinin hep zayif oldugu gercegini göz ardi ediyor, gizliyor.. yan topa cikmak hem cesaret hem de TIMING isidir.. ciktin mi ya alacaksin..ya da cok uzaga yumruklayacaksin.. Orkun bu konuda zayif oldugunu biliyor ve tereddutlu... cikmamayi tercih ediyor..bu da cok buyuk bir tehlike....

yani sozun kisasi Soner bey, ben burada genel olarak bir kaleci elestirisi yapmiyorum yani kaleciler soyledir, boyledir demiyoum...ya da yerli oldugu icin guvenmiyor degilim... ben Orkun'u elestiriyorum.. elbette kalecilerde etten kemikten yaratilmis.. ama kalecilikte de yan top göz ardi edilemeyecek bir konudur ve bu ozellik 27 yasina kadar kazanilamamissa, bundan sonra kazanilmasi da zordur..bu oyuncunun bu ozelligi alamamis olmasi da kesinlikle altyapi hocalarinin sucu degildir.. herkeste bir yetenek kisiti vardir..

bu arada ben Orkun gonderilsin filan demiyorum.. ideal bir yedek kaleci olabilir.. G.Saray'lidir, efendidir.. ama hedefleri Avrupada kupa olan takimin as kalecisi olamaz..
Last edited by Ercan Arslan on Fri Aug 24, 2007 11:27 am, edited 1 time in total.
Soner Özaltındere

Abim gibi kaleciliğim olmadığı gibi kaleciliğin tekniği tekniği hakkında konuşmak için yeterli bilgim yok ancak şunu söyleyebilirim ki, benim bildiğim kadarıyla dünyanın en iyi kalecileri olarak değerlendirilebilecek on kaleciden beşinin en zayıf tarafı yan toplardır diye biliyorum. Şurası kesinki bence Orkun şu anda sizin söylediğiniz gibi yan toplarda çok hata yapıyor olabilir ancak bu arkadaşlardan yan toplarda Lehmann'ın performansını beklemek akıllıca değil. Çünkü idmanda bir kalecinin üsütüste çok defalar çalıştırıldığı pozisyonlar ve kendisinden emin olacak kadar iyi yaptığı hareketler bile bazen maçlarda gol olabiliyor. Bu arada Orkun mükemmeldir veya değildir demiyorum ama Orkun'un yerinde yan topları mükemmel olan bir kalecimiz olsaydı, emin olun ki başka bir eksiği mutlaka olacaktı. Demek istediğim yapabiliyorlar mı bilmem ama defansımız kalecisiyle birlikte ne kadar uyumlu oynayabiliyor onu değerlendirmek lazım bence.
Celal Gürcüoglu

Post by Celal Gürcüoglu »

Tolga Girici wrote:
Soner Özaltındere wrote:
Ailevi olduğu için müdahele etmek zorunda hissettim kendimi.... Eser ÖZALTINDERE şu anda Türk Milli takımının teknik kadrosunda görevlidir,
Ben uzun zamandir sorsam mi diyordum, akrabalik dereceniz nedir? Ben isimler kafiyeli oldugu icin kardes diye tahmin etmistim acikcasi.

Ben Orkun'un iyi bir kaleci oldugunu dusunuyorum hala. Ercan bey dusuncesinde cok israrli, onun da bir bildigi var. Ama insallah haksiz cikar diyelim :)
Bende sanirim 5 yasinda iken Bakirkoy'de bir tanidigimizin spor magaziydi (veya ortaklar miydi tam hatirlamiyorum), orda gormustum kendisini. Hep Rasit Cetiner ile karistirirdim nedense :) Sormuslardi "kim bu diye" bende "Rasit demistim Eser" diyecegime :)
Türkiye'nin ilk ve tek Avrupa Sampiyonu
Ali Erdogan

Post by Ali Erdogan »

Orkun konusunda onumuzdeki maclardaki performasini beklemek en iyisi..

Ankaragucu macina gelirsek Rize maci gibi rahat gececegini dusunuyorum.. Ankaragucu - Denizli macinin ozetlerini izledim.. Denizli nin 2 si direkten donen cok net pozisyonlari var.. Tam beraberligi yakalayacakken atamayip donusunde gol yemisler.. Macin skoru 3-4 olabilirmis..

Ankaragucu nun, bir sanssizliga ugramazsak, bize rakip olabilecegini dusunmuyorum.. Umarim yanilmam..
Post Reply