Abdurrahim Iki goz iki cesme

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Murat Kara

Post by Murat Kara »

Iste yine ayni mantik! Yahu o seviyelere gelmis adamlari sokaktaki adam gibi degerlendirmek icin cok saf olmak lazim. AA o milyon dolarlari kazanirken sokaktaki adam gibi davransa bugun meteliksiz kalirdi.

O seviyede oyunun kurallari az cok belli. O kurallara en iyi uyanlari kendi aralarinda secip sorumluluk veriyorlar. O kurallari es gecen olursa, ve ozellikle sokaktaki adam numarasi yaparak (populism) o tepedeki grupta bulunan digerlerini zengin domuzlar gibi gosterecek pozlara giren olursa, o zaman ensesinden tutup ativerirler, git baska yerde hopla zipla diye.

Elbette yukarilara cikarken kullanilan yontem ile orada kendine yer edinmek icin kullanilan yontemler cok farkli. AA bunu farkedememis yada useniyor ogrenmeye. O nedenle dogal kisiligi olan 'arabesk memo' kimligi ile gorunmeye ozen gosteriyor. Bu da 'o seviyeye' gelmis olanlari daha da cileden cikariyor.

AA'nin cikmazi burada yatmakta. Yani insan olarak hos gorunebilir ama 'siyasi hayvan (political animal)' olarak degerlendirildiginde, derisi daha once yuzulmus olanlar aralarinda derisi yuzulmemis birisini gormek istemeyecektir.

Siyaset her zaman icin ekonominin onunde gelir ve bu kural cok guclu bir kuraldir.
Ozgur Huseyinoglu

Re: Abdurrahim Iki goz iki cesme

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Cengiz Akgun wrote:Turkiye de ne karakter kalmis ne de insanlik. Boyle ustunden atmak icin olumlu konusup sonra buzdek buzdek kaciyorlar. Bir daha telefonuna cevap vermiyor. Cunku yalanci sahtekarin teki. Hani diyorum ya agizlari bir kiclari baska oynayan diye. Bunlara ne luzum var. Bu arkadaslik mi dostluk mu? Boyle seyler bati dunyasinda oluyor mu?
Bir onceki haftasonu, sirketten yakin bir arkadas ve esinin, (tam gununde olmasa da) St. Patrick's Day icin verdigi bir partideydim. Parti sonrasi kalabalik azaldi, evlerine ciktik, konusuyoruz kucuk bir grup. Arkadasin esi acaip dertliydi, kizcagiz yazik (kaptirilan paradan filan ote, karsisindaki insana inanip, guvenip de, inancinin bosa cikarilmis, kullanilmis olmasindan) gozyaslarina filan hakim olamiyor. Sorun: Su an oturduklari degil de, sahibi olduklari evde yaptirdiklari tamiratlar icin tuttuklari adamin yaptigi sahtekarliklar (onceden bir miktar para alip, dogru duzgun is yapmama/bitirmeme, sonra, aynen senin dedigin gibi telefonlara filan cevap vermeme). Mekan: Amerika'nin cografi olarak "gobegi" degilse de, baskentlerinin 20dk mesafede oldugu [Northern] Virgina.

Tamam, tamirci vatandas, bu memlekette kurulu sistemler geregi lisansli/sigortali filan oldugu icin, takibedilmesi, cezalandirilmasi filan bizimkine gore daha kolay olacaktir ama, arkadaslarimin catlayan/kirilan "insanlara guven" duygusunu, o kizin gozyaslarini yerine getirecek birsey yok sanirim. Bazi insanlarin hamurunda boyle egilim varsa, dogdugu topraklar, aldigi kultur illa da illa onu belli bir yone kanalize edivermiyor.
Cengiz Akgun wrote:Sana bir soru. Sen olsan boyle aldatmayi birak bir kenera; boyle bir sey yapacagini elbette var saymiyorum. Ama Abdurrahman gibi birini baskani oldugun bir olusuma parasi var diye katar misin? Merak ettim simdi.
Olay, Alpay'in da vurguladigi gibi, yapacagi katkiya bakiyor. Benim gorusumde, calismayi birak, bu yolda kendini paralamaya istekli, sevgi/pozitiflik dolu, samimi, ve takim oyuncusu (*) bir adamin oyle para desteginde bile bulunmasina gerek yok benim olusumumda bulunmasi icin. Amiyane tabiriyle, samimi olsun, caliskan, dusunceli/saygili (considerate) olsun, cigerimi yesin!

Ama sen, birak onun gibi hoplayip ziplarak, cevresindekilerin kollarini morartarak seyretmeyi, ayakta mac seyretmeyi bile elestiren birisi olarak, bu duygusal heyecanli haliyle onu oyle bir sildin ki defterden, agziyla kus tutsa, Oxford'dan doktora alip, isadamligi bilgisiyle, servetini her yil ikiye katliyor filan olsa da takdir etmeyeceksin sanirim.

Insanin cigerini bilirim/okurum iddiasinda degilim senin gibi, ama, bu yaptiklarinin reklam amacli oldugunu da sanmiyorum. Reklam olsa, nasil bir katkisi olacak ki? Insanlar Altur'u mu kullanalim tur ihtiyaclarimizda diyecek? Veya, bir yerde bazi isler yaptirirken, kapilar daha kolay mi acilacak? O turlu yararlari su anki halinde de edinebilecek kadar taniniyor zaten. Aktif goreve gelmis olmasi cok farketmezdi. (Disardan yardim konusunda da, Marek Heinz'in transferinde de yardimda bulunmustu (hibe demiyorum, borc anlaminda dogru anladiysam)).

Benim dusuncem, takimin icinde, oyunculara yakin olmak icin istedigi bu gorevi. Simdi tutup da Polat, Sezgin, Ustunel ordayken, oyunculara yine de yardimci olayim, yakinlarinda olayim filan demek, maydonozluktan, ve ortalik karistirmaktan baska birseye yaramayacagi icin yapabilecegi birsey degil tabii ki...

(*) Yolunca yordaminca kendisine bazi durumlar anlatilsa, hic de oyle GS'a "aykiri" davranislarda bulunacak birisi degil, verilen gorevlere/emirlere uyacak birisi bence cunku. "Luce'ye haber gonderme" konusunu da kendi agzindan soyledi mi, gazete ufurmesi olabilir mi? Ben bu lafi gecen programi izlemedim.
Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Mehmet Gorgen wrote:
Cengiz Akgun wrote:
Sana bir soru. Sen olsan boyle aldatmayi birak bir kenera; boyle bir sey yapacagini elbette var saymiyorum. Ama Abdurrahman gibi birini baskani oldugun bir olusuma parasi var diye katar misin? Merak ettim simdi.
Soruyu bana sorduğunu kabul edip kendi fikrimi söyleyeyim.

Ben olsam kulüp 5 kuruşa muhtaçken Abdurrahim gibi biri gonullu 10 milyon euro verecekse ve böyle bir istekli adam piyasa da yoksa yönetime alırdım.

FB yönetim kurulu gibi, dinçkök, koç vs. ailelerden fertlerin olduğu yönetim kuruluna sahip olma ihtimalim olsaydı yönetime almazdım.

Alpay'ın dediği gibi 5-10 bin ytl maaş alıp kendine ne kazandırmış ta kulübe ne kazandıracağı meçhul 2 doktoru 11 kişilik yönetim kuruluna alacağıma AA'yı tercih ederdim.

Sen ağlama Abdurrahim abi :lol:

sana kıyamam.
Mehmet Selam,

Kulubun uyeleri arasinda 5-10K YTL maas alan doktorlar,profesyoneller de var,servetleri 100 milyon USD ve uzerinde olan isadamlari da.Yonetim kurulunda iki gruptan da uye bulunmali.Bilgileri,ve kulturleri ile destek verip olumlu isler yaptiklari,yapilacak hatalara dur dedikleri surece problem yok bence.

Ben baskan adayi olsaydim Sn. Albayrak'i yonetime alirdim.Ilk once yonetim kuruluna davet edip sonra vazgectik denilmesi de kabul edilebilir bir yontem degil diye dusunuyorum.
25-2025

nefvakfi.org
Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Ben bu yonetimin daha bastan hatali davrandigini dusunuyorum.
AA'ya bu is usturuplu bir dille anlatilmali idi.Medya'ya yansitmadan..

Hadi POLAT once adami yonetime almayi istedi sonra gelen Baskilardan dolayi cikarmak zorunda kaldi, adami yonetim disi bile olsa bir formulle bir amator bransa (mesela basketbola) sponsor yaptirilabilir ve kafile ile "NON OFFICIAL" bir sekilde seyahat etmesi saglanabilirdi.(Yakinda Italya'da Final 8 maclari var)

Yani basiretli bir yonetim bu ise bir formul bulabilirdi.Hem onore ederek hemde isin icine adami cok sokmadan.Hem AA'nin Galatasaray sevgisi tatmin edilir hem klube girdi saglanirdi.

POLAT'i bu hafta sonu buyuk bir sinav bekliyor.
TRUST GALATASARAY
MGC
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Cengiz Akgun wrote: Sana bir soru. Sen olsan boyle aldatmayi birak bir kenera; boyle bir sey yapacagini elbette var saymiyorum. Ama Abdurrahman gibi birini baskani oldugun bir olusuma parasi var diye katar misin? Merak ettim simdi.
Aglatanlar utansin Abdurrahim'i diyen Ozgur'den ses yok. Ya da Gorgen verdi ya cavap benimki de ondan dedi herhalde.

Levent'le bu konu da bir bire cakismisiz.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Cengiz Akgun wrote:Aglatanlar utansin Abdurrahim'i diyen Ozgur'den ses yok. Ya da Gorgen verdi ya cavap benimki de ondan dedi herhalde.
Hocam, bu cevabimi okurken, mouse'unun, wheel'i (tekeri) varsa, onu soyle yukari dogru kaydiriyorsun, veya klavyede "Page Up" denen tusu bulup ona bir kac kere basiyorsun, veya kenardaki scroll bar/kaydirma cubugunun ust ok kismina mouse'unla tikliyorsun bir kac kere... ve 4-5 ustteki yaziya bir goz atiyorsun. Hani yaninda futbolcularimizin sade kirmizi formalariyla sevincten kume olmus resmi (avatar) olan, ustundeki isme bakiyorsun, goruyorsun ki "ses yok" dedigin kisiyle ayni...
Özgür
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ozgur Huseyinoglu wrote:Bir onceki haftasonu, sirketten yakin bir arkadas ve esinin, (tam gununde olmasa da) St. Patrick's Day icin verdigi bir partideydim. Parti sonrasi kalabalik azaldi, evlerine ciktik, konusuyoruz kucuk bir grup. Arkadasin esi acaip dertliydi, kizcagiz yazik (kaptirilan paradan filan ote, karsisindaki insana inanip, guvenip de, inancinin bosa cikarilmis, kullanilmis olmasindan) gozyaslarina filan hakim olamiyor. Sorun: Su an oturduklari degil de, sahibi olduklari evde yaptirdiklari tamiratlar icin tuttuklari adamin yaptigi sahtekarliklar (onceden bir miktar para alip, dogru duzgun is yapmama/bitirmeme, sonra, aynen senin dedigin gibi telefonlara filan cevap vermeme). Mekan: Amerika'nin cografi olarak "gobegi" degilse de, baskentlerinin 20dk mesafede oldugu [Northern] Virgina.
Bu iste bir bit yenigi var. Ben is yerimde komputer'u acik birakiyorum. Geldigimde eger o sayfa aciksa geri donup tekrar tazeleyip konulari aciyorum. O arada database update ediyor olmali. Ayni outlook'daki hikaye. Cunku outlook'u acik birakin geldiginizde active window'a alinca ilk isi file update ediyor. Kucukler onde buyukler arkadan geliyor.
Bunda da boyle bir sey olsa gerek. File'lar tamamen update olunca zaman sirasina gore gormedigim araya giriyor.

Gordugum seyi iftira edip niye cevap yazmadin diyecek kadar bir sacmalik yapacagimi saniyorsan orasi baska.

Cevap vermissin. Ama senin su yukarda anlattigin benim anlattigim olayla ilgili degil. Elbette Amerikada hele boyle ev mutehaati, araba saticis, araba tamircisi konusunda Allah bir deseler inanmayacaksin. Bir arastir bak yine de bu sahtekarligi yapanlar genelde ucuncu dunyadan gelen yeni birinci kusak gocmenler. Amerikalailra arasinda kokeni WASP denecek olanlarda bunun orani cok azdir. Buna egilimli olanlar Italyan ve latin kokenliler. Bunlarda bu oran hizla yukselir. Onun icin boyle islerde guvenilir birini de buldun mu altin gibi kiymetlidir ve bunu boyle sevdiklerine tavsiye edersin ama musterisi cok olunca da yarin benim isime vakti kalmaz diye de korkarsin. Ben boylelerini kesfedince cok sevdiklerime soyluyorum onlar da aynisini yapiyorlar. Ama isci milletidir simaran sonradan yoldan cikan plmuyor degil oluyor..

Ben sana benim soyledigimi olayi biraz daha acayim. Benim soyledigim olayda bu yuzsuzlugu yapanlarin para ve menfaat ile iliskileri yok. Mesala ben is arayorum ve seni de taniyorum. Senin firmada benim yapacagim is var. Diyelim ki sende Telekominikasyon firmasindasin. Sana telefon ediyorum bana oyle bir soyluyorsun senin orada is var ve sen de bu is icin hemen araya girip bu isi hal edecegini neredeyse garanti ediyorsun. Halbuki boyle bir sey yok. Belki kendin bile yarindan emin degilsin. Amacin beni o anda basindan atmak. Ama aklinca beni kirmak da istemiyorsun. Boyle bir parmak bal caliyorsun bana keyif bagisliyorsun merak etme bu is oldu say gibi oluyor. Bunu adli adinca soylemeyim simdi. Aralarinda bunu boylelik icin yapanlar da var. Digerleri ise yuzleri mi tutmuyor ne ise anlasilmaz bir ruh bozuklugu icindeler ki bunu yapiyorlar. Anlamak zor. Ben bu konusmadan sonra icim biraz rahatlamis olarak bizim Ozgur hizir gibi imdadima yetisecek diyorum icimden hata karima filan soyluyorum ve mesela iki uc gun bekliyorum. Senden elbetteki ses seda yok. Bir hafta sonra yine aciyorum sana telefonu. Sen bana dur ya mudur seyahatte daha acamadim ama hic merak etme diyorsun yine. Boyle boyle gidiyor. Sonunda artik diyecegin bir sey kalmadigi icin telefonlarima cevap vermiyorsun. Zaten ben de anliyorum olayi.

Bunu burada Amerikali yapmaz. Bir sorusturayim ama durum burada da bozuk umit vermeyeyim der. Seni seviyorsa sorusturur. Oyle aranda fazla bir samimiyet yoksa hic ugrasmaz bile ama seninle boyle oynamaz. Bizde su an bir aciklik yok der kestirir atar. Yapanlarin cogu ayni bizim oralardan. Yapanlar kim mi? Soyleyeyim

Hintliler yapar, Iranlilar hem de cok yapar, Cinliler bazisi yapar bazisi yapmaz ama yapani az degildir. Turkler ise "ulan pezevengi buraya getiririm bir de basima patron filan olursa ben nerelere giderim" diye hepsinden cok yaparlar. Elbette genellemedir. Her irk, ulus, din, ve mezhepten istisnalar cikar. Ama kaideyi bozmazlar.

Demek ki Abdurrahim Saklabanlik ve nese sacmasi icin her klube lazim. Sempatik, karizmatik, ve ustelikte parali. Birde futbolculara agabey lazim. Iste zaten bu agabeylik yuzunden hicbir profesyonellik yerine oturmuyor bu ulkede malasef. Esek kadar adam milyonlari hadi gencken yuzbinleri cebine indirdigi halde hala embelenecek vaziyette. Neden? Onunda cevabi hazir. Egitim yok.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Post Reply