Abdullah Avci yeni TDmi?

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

İzi Ergil

Post by İzi Ergil »

Emre'ye karsi cikisimin 2 sebebi var.
İlki gercekten G.Saray 'a yarar saglamayacagini dusunuyorum.Hircin ve kavgaci.Boyle cirkin bir hirs beni sahsen rahatsiz ediyor.Sık sık da nukseden bir sakatligi var sanirim vesaire.
İkincisi ise klupten ayrilis hikayesi.Hos Okan geldi iste diyecekler olacaktir.Okana da bayagi sempatim de var aslinda ama ben o kadar yaygara koparildiktan sonra bu futbolcularin geri alinmasini buyuk hata olarak goruyorum.Prensip gelenek gorenek degerler megerler dedikten sonra bunlari cignediginizde zamanla kimse adam yerine koymamaya baslar.Bu yuzden kulübün bir hafizasi olmali(idi).
Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Galatasaray'in Emre'yi geri almasiicin once cildirmis sonra zengin olmasi lazim.

Ingiltere'de orta karar bir topcu mac basina 60.000 Pound gibi bir paraya oynuyor. Yani senede cok ustun koru bir hesapla ortalama 34 (lig) + 10 (Lig kupasi + FA Cup ) + 8 (UEFA-CL) deseniz 52 mac felan 3.120.000 senelik para kazanma potansiyeli olan bir Emre'den bahsediyoruz.

Parasi trink odeniyor, ustelik dunyanin en goz onundeki ligi.

Emre futbolu birakmayi dusunmuyorsa, bir izdivac dusunmuyorsa ,cemmatini ozlemediyse, yada cok buyuk bir GARANTI PARA TEKLIF EDILMEDIYSE "2000 ruhunu tekrar olusturuyoruz hadi oglum atla ucaga yuvana don" gazi ile Turkiye'ye donmez.

Galatasaray'da ne isi var.Ne dersiniz hangisi ?
TRUST GALATASARAY
MGC
İzi Ergil

Post by İzi Ergil »

Orada kalmasi herkes icin iyi olur sonuc olarak.İstatistiklerine bakiyorum da 14 maca cikmis bu sene .1 gol atmis (bunu da zar zor buldum umarim dogrudur) 2010 da bitiyor galiba kontratida. hersey yolunda :)

detayli stat' i ekliyeyim merak edenlere
6 kez ilk 11 de cikmis
8 kez sonradan girmis oyuna
1 gol atmis
12 sut atmis
6 sı isabetliymis
0 asist ???
14 faul yapmis
13 kendisine yapilan faul
2 sari kart gormus

pek de parlak degil sanki
Can Ergun

Post by Can Ergun »

Mümkünse kadrodaki oyuncuların sadece sahadaki performansına ve saha dışındaki disiplinine göre değerlendirebilecek,cemaat,siyasi vb olayların dışındaki bir isim gelip bu takımı yönetsin.

Yeni sezonda başta Hakan,Sabri,Hasan gibi "abi bozması" oyuncuları gönderebilecek kadar sağlam ve bu sağlamlığını hal ve tavırlarından ziyade elde ettiği başarılarla kanıtlamış,idealist ve daha önce GS'ın başında olmamış bir TD gelmesini isterim.Bu ismin başarılı bir yabancı olması çoğu sorunu çözecektir.
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

GS'da Canaydin doneminin en uzucu hatirasi GS'in teknik direktorlerinde sebat eden bir klupten zirt pirt yonetim sacmaligi ortmek icin TD degistiren klup olmasi bence. Kotu oyuncu transferini, futbolda basarisiz olmayi falan anlarim, kimse surekli basarili olmuyor, ama yonetim ayibi ortmek icin hoca getirip yollamayi, her sene sezonun bir kismini hoca yollanacak tartismalari ile gecirmeyi anlamam.

FT'nin getirilisi belli ki futbol olarak hata idi, ama herkesin yapabilecegi bir hata idi, buyuk cogunluk arkasindaydi, anladik. Ardindan Hagi, Gerets, Kalli hep ya getirilisi yuksek riskli ya yollanisi sacmasapan olmus hocalar.

GS'in derdi gunluk basari, bu senenin hocasi falan olamaz. GS'in derdi oyuncularina ve disariya X isimli hocayi getiriyoruz, bu hoca burada kaliyor, kararlar onun demek olmali. Ha, X ismini secerken de adamin 110 yasinda olmamasi, daha once benzer kluplerde (bu Real Madrid demek degil, bazi rakip takim taraftari gibi kendimizi sasirmayalim, IV Murat fikarsindaki gibi bir kadeh ictiler, biri sultan oldu oburu veziriazam, bir tane daha icerlerse biri Allah olacak oteki peygamber hesabi, Avrupa'da tur atladik, dunya bizi konusuyor hezeyanlarina kapilmadan yani) basarili olmusbir hoca olmali. Hagi bu yuzden uygun degildi, Abdullah Avci'dan da emin degilim. Bir de genel olarak uc buyuklere karsi takimlarini iyi oynatip diger maclarda sacmalayan Anadolu klubu hocalarina suphe ile bakiyorum be genelde (Yilmaz Vural sendromu). Avci'da da maalesef bu var biraz.

Benim tercihimbasini Kalli kadar sallayacak (yani iplemeyecek), GS'a uzun soluklu bakabilecek Avrupali bir hoca olur. Mourinho, Capello falan diye dusunmeye gerek yok, duzgun bir hoca gelsin, yonetim arkasinda dursun yeter. Abdullah Avci da GS'i cok istiyorsa gelsin yardimcisi olsun. Yok yardimciligi begenmiyorsa gitsin Belediye ile uc buyuklerden puan alip, OFTAS'a catlayip ne yapsam da ilk 8e girsem hesabi yapsin. Kalli'nin yardimcisi olmayarak bu sene kacirdigi firsati anlyacak kadar kafasi calismiyorsa GS'a TD olmasin zaten. Takim simdi onundu, bir sezonu birlikte gecirmis olarak.

Hakan sezon sonunda ayrilacaktir. Kendisini cok sevip takdir ediyorum, dogrunun bu oldugunu gorecektir diye umuyorum. Ha, yerine kim alinir, onu da merakla bekliyorum.

Sabri kiralik ya da toptan yollanmali, muhtemelen toptan. Belli ki ogrenme konusunda sorunlu, ceza versin donup ayni kazliklari aynen tekrarliyor. Alt yapidan gelmis olmasi benim icin de onemliydi ama dun yaptigi penaltidan sonra yeter artik.

Bir de tabii bu klube yapilaca en onemli hizmet Carrusca'nin yollanmasidir, umarim sayin Polat b konuda kendi hatasini temizlemeyi basaracak dirayeti gosterir. Gitmiyorsa da Sivas, Antep, Konya gibi Arjantinlilerin ozellikle rahat ve huzur bulabilecegi bir mekana kiralanmasi tercihim olur.

Nonda oynamak istiyorsa kalmali, Bouzid'e de tesekkurler ve yolun acik olsun, Song ile isimiz zaten bitti galiba, yani yine bir stoper arayisinda olacagiz yedek dahi olsa.

Barusso'ya bakmak lazim diye dusunuyorum, belki zaman icinde cok faydali olabilir.

Hasan Sas konusu zor, ama korkarim onu da yollamak gerekecek.

Okan, Ayhan da zor konular. Ayhan'in sezon basi formunu dusununce sakatlanmasina uzuluyor insan. Okan da son iki-uc mac birseyler gosterdi. Ayrica Baris ve Serkan mesela Topal gibi formayi bagira bagira kazanmadilar, yani hala belli degil ne olacaklari, onlara guvenip Ayhan-Okan yollanirsa yolda kalabiliriz.

Linderoth donecek seneye, su sekilde dusunmeye baslardim:

-------------------------Aykut-----------------------------

Ugur------------Servet-----------Emre--------------Volkan

-----------------------Linderoth-------------------------------

Baris-------------Topal-----------Lincoln----------------Arda

-------------------------Karan (Nonda)----------------------

Topal'in hucum yonunu gelistirmeye baslamasi icin iyi firsat olur, Baris ve golcu mevkilerinde ciddi iyilestirme olabilir. Cok arzu edenler yabanci kaleci de alabilirler.

Ali
Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

CNN TURK

SON DAKİKA GS'de teknik direktör arayışı için ismi geçen Abdullah Avcı'nın, sezon sonuna kadar İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde kalacağı belirtildi
TRUST GALATASARAY
MGC
Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Benim tercihimbasini Kalli kadar sallayacak (yani iplemeyecek), GS'a uzun soluklu bakabilecek Avrupali bir hoca olur. Mourinho, Capello falan diye dusunmeye gerek yok, duzgun bir hoca gelsin, yonetim arkasinda dursun yeter. Abdullah Avci da GS'i cok istiyorsa gelsin yardimcisi olsun. Yok yardimciligi begenmiyorsa gitsin Belediye ile uc buyuklerden puan alip, OFTAS'a catlayip ne yapsam da ilk 8e girsem hesabi yapsin. Kalli'nin yardimcisi olmayarak bu sene kacirdigi firsati anlyacak kadar kafasi calismiyorsa GS'a TD olmasin zaten. Takim simdi onundu, bir sezonu birlikte gecirmis olarak.
Ali Gursel in eline, agizina saglik. Kisa ve oz yazan Bekir Coskun tarzi ile TD sorununu ve cozumunu bir paragraf ile ozetlemis. Harfi harfine katilirim.

Benim gercekten anlayamadigim AA nin yada bu jenerasyondaki TD adaylarinin TD assitanligi rolune sicak bakmamalari. Isinizin ne kadar ehli olursaniz olun belli bir kulturu ve devamliligi olan firmalari tanimak icin oryantasyon denen bir konsept ve surec var. Buyuk bir ihtimal hepimiz isimize baslarken boyle bir sureci yasadik.

Yakin tarih bize gosteriyor ki, boyle bir sureci yasayan M. Denizli ve F. Terim hem Turkiye de hem yurt disinda diger Turk TD ve TD adaylarina kiyasla cok daha basarililar.

Bu ikili disinda basari kriterini hedefleyen, ulasamayan bir EY ornegi var. Gencler ile Avrupa da ceyrek final basarisi haric, kayde deger elle tutulur bir basari yok. Vestel ile husran yasandi. Kalan TD lerin performanslari gozumuzun onunde, yasadiklari sikintilar da biliniyor.

ES in BJK taki seruveni buyuk bir ihtimal onumuzdeki sezon sona erecek(Ben basarili olmasini cok arzu ederim). Riza Hoca Denizli de iyi bir takim oyunu oynatti, Avrupa da Denizli takimi puanlar topladi, o kadar. Aykut, Unal Karaman, Buyuk Kaptan inisli cikisli grafik yakaladilar. Ziya Dogan, Samet Aybaba, Karaman, Giray Bulak, Y. Vural, listeyi uzatin.

AA ya yapildigi iddaa edilen kisa sureli TD yardimciligi altin tepside sunulmus bir firsatti. Bugun itibariyle takimin basina TD olarak getirilirse umarim Bulent Under hocayi ekibine dahil eder. Bulent Under Hoca senelerce klubun hem en sorunlu hem zirvede bulundugu donemlerde gorev aldi. Florya nin havasini suyunu, klup icindeki politikalari antlasmazliklari en iyi gorup, degerlendirecek, ve bilgisi ve tecrubesi ile cozum uretecek, katma deger saglayacak cok iyi GS li.

GS da ben yetkili olsam son kalan 5 haftayi Bulent Hoca yonetiminde gecirir, yeni gelecek TD ve ekibine Bulent Hoca yi hararetle onerir, 08-09 ile baslayacak yeni donemde beraber calisilmasini salik verirdim.

Kariyeri olan bir yabanci TD, AA nin TD assitanligi ve Bulent Under in teknik ekipe dahil edildigi senaryo bana gore en akillci olanidir. AA istemez ise, yolu acik olsun.
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."
Tan Erten

Post by Tan Erten »

Ali, hakikaten eline saglik, cok onemli bir noktayi hatırlattin bize. AA su ana kadar ne yapmis da "Tam yetkili TD olmadan gelmem Galatasaray'a" diyebiliyor? Minikler takimini ya da Belediyesporu yonetmeye benzemez bu isler. Ola ki, Galatasaray seneye CL'ye kaldi. AA'nin bu konuda bilgi ve gorgusu nedir? Avrupa'ya sportif olarak cikmadigini biliyoruz, bize ne verebilecektir?

Cok sukur ki bugun kulübü AA'yı sezon sonuna kadar birakmayacagini acikladi. Umarim sezon sonunda yonetim, isi bilen biraz da olsun Avrupa kupa tecrubesi olan birini takimin basina getirir. Maalesef ilk icraat olarak yonetim, siradan bir yerli hocayi bile takimin basina getiremedigiyle kaldi, ilk haftalardan eksi puan almaya basladi, Galatasaray'in prestijine golge dusurdu. Yazik...
Tan Erten
Tan Erten

Post by Tan Erten »

Görkem KIRGIZ wrote:Buna katılmıyorum. Yönetim kendi şartlarını sunmuştur, bu da muhtemelen bir dahaki sezon yabancı bir TD'nin yanında yardımcılıktır. O da bunu kabul etmemiştir. Eh, o zaman sen bilirsin denmiştir.
Umarım öyledir, çok sevinirim açıkçası o zaman. Çünkü yabancı bir TD'nin seneye geleceğinin işareti olur bu. Yalnız Maraton'da dün Bahadır HavadırCıvadır, AA'ya 2.5 senelik bir sözleşme önerildiğini söyledi. Ben aklımda kalan bu bilgiyle yukarıdaki yorumu yaptım.

Dediğin gibi, bütün saçmalıklardan kurtulmak ve Kalli'nin az da olsa temelini attığı genç kadroyla yeniden yapılanmak için dışarıdan birisi şart.
Tan Erten
Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Hem Ali Gürsele hem Tan'a hemde Murat Biricike tamamı ile katılıyorum.
AA'nin yardimci antrenorluk teklifini geri cevirmesi de gosteriyorki
hic bir halt olmaz bu adamdan. Denizli ve Derwall gibi futbolculugu cok basarili ve yuksek egolu adamlar bile bunu kabul etmisken onun kabul etmemesi vizyonunun azligindan ileri geliyor. Bunun yanisira koskoca ligimizde sece sece yardimcisi antrenor olarak Arif Erdemi secmesi ise basli basina bir sacmalik. Gelse belli olduki prensipli degil, oyuncuya dayali

Su anda bile GS icin dusunulmesi buyuk bir kafa karisikligina ve yanlisliga
yol acmakta. FB medyasi gelmesi durumunda etik olmayacagini soyledi cunku GS 1-2 hafta sonra belediyeyle oynuyor. Simdi Belediye ile mac var ve ayni terane baslayacak. FB'den 5 puan alan Belediye GS2ye yatacak diye. Yonetim ne yazikki bu iste cuvalladi. Onun adini bu kadar dillendirmemeleri gerekiyordu. Tamamen karsiyim artik kendisine. Kallinin ahi yakasini birakmayacak.

Takim su anda Bülent Ünder ve duzgun kondisyonere teslim edilir. Onumuzdeki senede Dechamps- Umit Davalami, yoksa Van Gaal- Davalami olur bilinmez gelir.

Murat Biricik wrote:
Ali Gursel in eline, agizina saglik. Kisa ve oz yazan Bekir Coskun tarzi ile TD sorununu ve cozumunu bir paragraf ile ozetlemis. Harfi harfine katilirim.

Benim gercekten anlayamadigim AA nin yada bu jenerasyondaki TD adaylarinin TD assitanligi rolune sicak bakmamalari. Isinizin ne kadar ehli olursaniz olun belli bir kulturu ve devamliligi olan firmalari tanimak icin oryantasyon denen bir konsept ve surec var. Buyuk bir ihtimal hepimiz isimize baslarken boyle bir sureci yasadik.

Yakin tarih bize gosteriyor ki, boyle bir sureci yasayan M. Denizli ve F. Terim hem Turkiye de hem yurt disinda diger Turk TD ve TD adaylarina kiyasla cok daha basarililar.

Bu ikili disinda basari kriterini hedefleyen, ulasamayan bir EY ornegi var. Gencler ile Avrupa da ceyrek final basarisi haric, kayde deger elle tutulur bir basari yok. Vestel ile husran yasandi. Kalan TD lerin performanslari gozumuzun onunde, yasadiklari sikintilar da biliniyor.

ES in BJK taki seruveni buyuk bir ihtimal onumuzdeki sezon sona erecek(Ben basarili olmasini cok arzu ederim). Riza Hoca Denizli de iyi bir takim oyunu oynatti, Avrupa da Denizli takimi puanlar topladi, o kadar. Aykut, Unal Karaman, Buyuk Kaptan inisli cikisli grafik yakaladilar. Ziya Dogan, Samet Aybaba, Karaman, Giray Bulak, Y. Vural, listeyi uzatin.

AA ya yapildigi iddaa edilen kisa sureli TD yardimciligi altin tepside sunulmus bir firsatti. Bugun itibariyle takimin basina TD olarak getirilirse umarim Bulent Under hocayi ekibine dahil eder. Bulent Under Hoca senelerce klubun hem en sorunlu hem zirvede bulundugu donemlerde gorev aldi. Florya nin havasini suyunu, klup icindeki politikalari antlasmazliklari en iyi gorup, degerlendirecek, ve bilgisi ve tecrubesi ile cozum uretecek, katma deger saglayacak cok iyi GS li.

GS da ben yetkili olsam son kalan 5 haftayi Bulent Hoca yonetiminde gecirir, yeni gelecek TD ve ekibine Bulent Hoca yi hararetle onerir, 08-09 ile baslayacak yeni donemde beraber calisilmasini salik verirdim.

Kariyeri olan bir yabanci TD, AA nin TD assitanligi ve Bulent Under in teknik ekipe dahil edildigi senaryo bana gore en akillci olanidir. AA istemez ise, yolu acik olsun.
NO ADNANS, NO CRY !!
Ali Kaya

Post by Ali Kaya »

Bence Hakan Şükür ve "bağlantılarını" fazla büyütüyorsunuz. Burada ortaya
atılan bir sürü iddianın sonradan fos çıktığını gördük (mesela Kalli'nin
tarikat bağlantısı yada baskısı sonunda göreve geldiği gibi). Hakan'ın
takımdan temizlenmesi gerekli bir çıban olduğu fikrine kesinlikle
katılmıyorum. Futbol olarak artık yeterli görmeyebilir ve gitsin diyebilirsiniz.
Fakat dün akşam maçtan sonra canlı yayında yaptığı konuşma bile
Hakan'ın artık belli bir olgunlukta olduğunu ve yerini falan iyi bildiğini
gösteriyor (hemen örnekler vererek Hakan'ın olgun olmadığını ispatlamaya
çalışmayın lütfen. Burada futbolculardan bahsediyoruz, yoksa Hakan'ı bilge
insan seviyesinde falan gördüğüm yok).

Abdullah Avcı'nın İBB'yi yarı yolda bırakmamasına sevindim. Keşke baştan
hiç düşünülmeseydi.

Benim ak saçlı amcayı gözüm tuttu (bu arada ismi Cevat Güler'miş galiba).
Yönetim panik yapmadan yeni teknik direktör arasın. Takım 5 maç bu
şekilde götürebilir. Yeterki futbolculara herhangi bir disiplinsizliğin pahalıya
mal olacağı hissettirilsin.

Kalli ile kazanılan bir şampiyonluk "sıradan" olacaktı. Şimdi unutulmayacak
bir zafer kazanmak futbolcuların elinde.

Ali Kaya
Fatih Mutlu

Post by Fatih Mutlu »

isabet olmus teklifin reddedildigi. teklifin gitmesi bile cok mantiksizdi zaten. her acidan iyi oldu bu.
Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Ali,Tan,Murat,ve Alpay'in fikirlerine katiliyorum.

Sn. Polat ve yonetimi, programlarinda acikladiklari gibi,gerekli adimlari atabilirse en az 4 sene yonetimde kalabilirler.

Bu zaman dilimi icerisinde,futbol takimlarimizi en iyi sekilde calistirip gelecege hazirlayacak bir teknik ekip lazim.Mesela,Didier Deschamps td olarak calisir ve genc takimlarin basina da ,kendisinin iyi tanidigi ve calisabilecegi ,Clairefontaine'den bir antrenor getirebilir.Zaten GS'in, iyi olduguna inandigim, bir ozkaynak duzeni var.Onemli olan bu duzeni mukemmellestirmek.Bir de bunlara ek olarak, ozellikle yabanci oyuncularin transferinde isabetli secim yapabilmek icin iyi bir scouting sistemi kurmak.

http://en.wikipedia.org/wiki/Didier_Des ... ing_career
http://en.wikipedia.org/wiki/Clairefontaine
25-2025

nefvakfi.org
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Ali Kaya wrote:Bence Hakan Şükür ve "bağlantılarını" fazla büyütüyorsunuz. Burada ortaya
atılan bir sürü iddianın sonradan fos çıktığını gördük (mesela Kalli'nin
tarikat bağlantısı yada baskısı sonunda göreve geldiği gibi). Hakan'ın
takımdan temizlenmesi gerekli bir çıban olduğu fikrine kesinlikle
katılmıyorum. Futbol olarak artık yeterli görmeyebilir ve gitsin diyebilirsiniz.
Fakat dün akşam maçtan sonra canlı yayında yaptığı konuşma bile
Hakan'ın artık belli bir olgunlukta olduğunu ve yerini falan iyi bildiğini
gösteriyor (hemen örnekler vererek Hakan'ın olgun olmadığını ispatlamaya
çalışmayın lütfen. Burada futbolculardan bahsediyoruz, yoksa Hakan'ı bilge
insan seviyesinde falan gördüğüm yok).

Abdullah Avcı'nın İBB'yi yarı yolda bırakmamasına sevindim. Keşke baştan
hiç düşünülmeseydi.

Benim ak saçlı amcayı gözüm tuttu (bu arada ismi Cevat Güler'miş galiba).
Yönetim panik yapmadan yeni teknik direktör arasın. Takım 5 maç bu
şekilde götürebilir. Yeterki futbolculara herhangi bir disiplinsizliğin pahalıya
mal olacağı hissettirilsin.

Kalli ile kazanılan bir şampiyonluk "sıradan" olacaktı. Şimdi unutulmayacak
bir zafer kazanmak futbolcuların elinde.

Ali Kaya
Sevgili Adasim,

Hakan konusunu herhangi bir GS toplulugunda rasyonel olarak konusmak mumkun degil. Herkes cok duygusal ve kati fikirli (kendimi de dahil ederek soyluyorum). Hakan ile ilgili iddia edilip dogru olmadigi ortaya cikan bir araba laf oldu, bunlar unutuluyor ve bizim kendi seyircimiz dahi GS'da her musibetten Hakan'i sorumlu tutmaya bayiliyor. Bu is bundan sonra da degismez. Yedek oynamiyor, takimi torpilliyor yedek olunca dendi, kac mactir pasa pasa yedekten gitip topunu oynuyor, elinden geldigince. Ama o sozler unutuluyor, hemen Kalli'yi gonderdi haberleri basliyor.

Ben de bu tarikat marikat islerini anlamiyorum, nereden biliyor herkes bunlari bilmiyorum ama birine kirk gun deli de misali, sonunda GS Hakan vasitasi ile bir tarikatin yonettigi takim oldu.

Hakan'in kariyeri goz onune alindiginda Turkiye'nin en buyuk golcusu oldugunu dusunuyorum, gelmis gecmis en iyi oyuncularindan da biri. O yuzden son dakikalarini zevkle izliyorum.

Ama seneye iyi bir golcu almamiz lazim. Turkiye'de yok, Semih var ama FB'nin adami, Mehmet Yildiz ve Gokhan beni tatmin etmez. CHakan muhtemelen birakacak GS'i, dogrsu da o. Ozellikle cift forvet oynayacaksak zaten bir golcu almak sart. Verelim parasini, iyi bir golcu alalim, Hakan'i ugurladiktan sonra. Sampiyon olacagimizi sanmam, ama Hakan'i son bir kupa ile ugurlamak iyi olur.

Ali
Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Sn. Polat ve yonetimi, programlarinda acikladiklari gibi,gerekli adimlari atabilirse en az 4 sene yonetimde kalabilirler.

Bu zaman dilimi icerisinde,futbol takimlarimizi en iyi sekilde calistirip gelecege hazirlayacak bir teknik ekip lazim.Mesela,Didier Deschamps td olarak calisir ve genc takimlarin basina da ,kendisinin iyi tanidigi ve calisabilecegi ,Clairefontaine'den bir antrenor getirebilir.Zaten GS'in, iyi olduguna inandigim, bir ozkaynak duzeni var.Onemli olan bu duzeni mukemmellestirmek.Bir de bunlara ek olarak, ozellikle yabanci oyuncularin transferinde isabetli secim yapabilmek icin iyi bir scouting sistemi kurmak.
Patron, selam. Yonetim Didier Deschamps i arti genc takimlarin basina da Clairefontaine'den bir antrenor getirebilirse sapka cikaririm. Bence super bir is yapmis olurlar. Van Gaal i da ben Ali Gursel in gelmeyecekler listesine ekleyebilirim. Barcelona, Ajax kariyeri olan bir TD ye Ingiltere, Hollanda, Ispanya ve Almanya dan yiginla teklif gelecektir.

Nonda, Deschamps in Monaco daki as oyuncusu. Birinci sinif, genc bir santrafor a para sayamayacagimiz dusunuldugunde Nonda-Deschamps bir artimiz olur. Ikincisi Monaco nun kadrosu bircok yildizi bunyesinde barindirdi. Deschamps bunlari hem iyi idare etti, hem yuksek verim aldi. Bu kadroya takim oyunu oynatti. Yanlis hatirlamiyorsam Deschamps in oynattigi oyun sistemi yuksek tempolu, kontrollu ve kanat hucumlarina dayanan bir tarz. Guily olsun, Fransiz Milli takimina verdikleri diger oyuncular-yildizdan ote- sistem oyunculariydi. Eger gelirse ben ozellikle Arda nin kanatta yildizlastigi, Cafercan nin, kanadini ileri geri kullanan Ates in, Oguz Sabankay in 18lik kadroda yavas yavas yer alacagi bir surec beklerim. Iyi bir yabanci kaleci transferi, Song un kalmasi yada yerine yabanci bir stoper bulunmasi ile transferi kapatip onumuze bakariz.

Elimizdeki kadroya ve kiradaki genclerin futbol tarzlarina uygun, yeni yapilanmanin hizlanarak devam edecegi bir surec olur. Cok cok da iyi olur.
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."
Post Reply