Uleb Cup'ta yarı finaldeyiz :)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Murat Kara wrote:
Celal Gürcüoglu wrote:Ben sahsen tamamini Turklerin yaptigi bir arabaya binmeyi cok isterdim ama bu tabii bir hayal.
Ben bir kisimini Turklerin yaptigi arabaya bile binmeye korkarim :) Murat 124 vardi bir zamanlar. Tekerlekli kutu idi ama ne motor vardi arabada. Duz yolda kactimi yakalamak zor olurdu. Ama kaza yaptimi da kibrit kutusu gibi yamulurdu.

Ama bak Turklerin yaptigi kahveyi, kokoreci, iskembe corbasini da baskasi yapamaz.

Herseyi uzmaninin elinden almak guzel oluyor. Bazi seyler ise yuzlerce hatta binlerce yildir olusan totunun bir urunu oldugu icin, cesitli uluslarin cesitli yeteneklerini her ulusta bulmak imkansiz. Ve de gereksiz.
O arabalar benim memleketimde yapilyor :)

Bursa'da bildigim kadari ile uc araba fabrikasi ve bir otobus fabrikasi var.

KOC'u sevmem, yillarca Turkiye'ye e Turk insanina dunyada binilmeyen modelleri kakaladi (Bkz FORD , Dunyada CORTINA diye 30 sene once binilmekten vazgecilen ama bizde 2.0 modeline kadar halkimiza kakalanan TAUNUS).

TOFAS'tan tiksindim bir Bursali olarak, Serce,Dogan,Sahin, Kartal bilimum kus tipleri ile Turkiye'yi bir otomobil mezarligina cevirdikleri icin.

Neymis "halk arasinda bir myth olmus bir konudur bu" YEDEK PARCASI UCUZMUS :)

RENAULT'u severim, Bursa'nin muhendisine en iyi maas veren otomobil fabrikasidir geyigi de bir myth oldugu icin degil ULUDAG YOLUNDAKI muhtesem manzarali misafirhanesindeki raki-balik-manzara ucgeni yuzunden.

Neyse konu uzamasin, yari finaldeyiz ve kupaya 2 mac var.
HEPIMIZ ERMENIYIZ
HEPIMIZ ERGENOKONCUYUZ 'dan sonra
BU ULKE PEK ALA HEPIMIZ AMERIKALIYIZ
HEPIMIZ ROBERT HITE' iz diyebilir.

Ben zaten yari gavur sayilirim, oglanin bir ismi de JOSHUA.
TRUST GALATASARAY
MGC
Celal Gürcüoglu

Post by Celal Gürcüoglu »

Murat Kara wrote:Ben bir kisimini Turklerin yaptigi arabaya bile binmeye korkarim :) Murat 124 vardi bir zamanlar. Tekerlekli kutu idi ama ne motor vardi arabada. Duz yolda kactimi yakalamak zor olurdu. Ama kaza yaptimi da kibrit kutusu gibi yamulurdu.

Herseyi uzmaninin elinden almak guzel oluyor. Bazi seyler ise yuzlerce hatta binlerce yildir olusan totunun bir urunu oldugu icin, cesitli uluslarin cesitli yeteneklerini her ulusta bulmak imkansiz. Ve de gereksiz.
Motor Isvecten olsun, beyin Brezilya, kaporta Kamerun, diger parcalarda Turk olsun. Benzini Hollanda'dan alalim. Bu araba biraz bizim arabaya benzedi ama bir turlu 5. vitese gecmedi. Gecirmek icin daha cok calismak lazim. Daha cok yabanci degil.
Türkiye'nin ilk ve tek Avrupa Sampiyonu
Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Araba meraklisi arkadaslar icin tekrar yazalim.

Kalitesi dusuk tek ozelligi ucuz olan yabancilara karsiyiz.

Gelsin Mercedesler, BMWler, Hondalar, Toyotolar..

Istemediklerimiz Yugolar, Ladalar ve diger Uzak dogu kokenli Dogan, Sahin ayari ne idugu bellirsiz arabalar.
Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Iyide kacirdiginiz bir sey var: Murat OZYER. Takimin kocu made in Turkey and Galatasaray.

Galatasaray Lisesi mezunu, GS lisesi Dunya 2. takimin istatikcisi (sene 85-86),cok sonra Ulkeri Ulkeri sampiyon yapmis olan, buraya kademe kademe gelen, dunde karsisinda bir zamanlar yardimciligini yaptigi hocanin takimi vede daha buyuk butceli BJK'yi yenen bu camianin cocugu. Adam gibi bir adam . Mutevazi , akilli, taktik dehasi,caliskan, damardan GSli. Cok da pis mola alir :-)) (Sen anladin onu)

Yani olay nedir ? Kendi evladini getir , rastgele 5 Amerikali bul, GSli olan orta karar Turkleri topla , takimi oturt, ondan sonra kendi butcenin 3-5 misli fazla olan butun takimlari yensinler. Yenerkende seyretmesi gayet hos , zevkli basketbol oynasinlar. Bu mudur? Budur.

Her halta bir olumsuz katma derdinde olup, bilgisiz olup her bir halta yorum yapanlara duyurulur. Aman hatirinda kalmasin hemen bir iki lafta liseye salla hobi niyetine icindeki irin aksin.
NO ADNANS, NO CRY !!
Celal Gürcüoglu

Alpay Dedeoglu wrote:Iyide kacirdiginiz bir sey var: Murat OZYER. Takimin kocu made in Turkey and Galatasaray.

Galatasaray Lisesi mezunu, GS lisesi Dunya 2. takimin istatikcisi (sene 85-86),cok sonra Ulkeri Ulkeri sampiyon yapmis olan, buraya kademe kademe gelen, dunde karsisinda bir zamanlar yardimciligini yaptigi hocanin takimi vede daha buyuk butceli BJK'yi yenen bu camianin cocugu. Adam gibi bir adam . Mutevazi , akilli, taktik dehasi,caliskan, damardan GSli. Cok da pis mola alir :-)) (Sen anladin onu)

Yani olay nedir ? Kendi evladini getir , rastgele 5 Amerikali bul, GSli olan orta karar Turkleri topla , takimi oturt, ondan sonra kendi butcenin 3-5 misli fazla olan butun takimlari yensinler. Yenerkende seyretmesi gayet hos , zevkli basketbol oynasinlar. Bu mudur? Budur.

Her halta bir olumsuz katma derdinde olup, bilgisiz olup her bir halta yorum yapanlara duyurulur. Aman hatirinda kalmasin hemen bir iki lafta liseye salla hobi niyetine icindeki irin aksin.
Asagidaki yaziyi yazdigina gore seninde aslinda hosnut olmaman lazim.
Alpay Dedeoglu wrote:Zico cikmis yabanci sinirlamasi var , ondan olmadi diyor. Bunlar bu salak soylemi bir suredir birakmisti simdi gene basladilar. Yabancidan kastida Guney Amerikali. Cok calistrimak istiyorsan git Brezilyaya.GS 21 yas ortalamasi orta sahasi ve tamami Turklerle kurulu kadrosu ile seni maymuna cevirdi Sukru Saracoglunda.
Zaten sende devsirmelerle 10 tane yabanci var. Ben hatirlamiyorumki simdiye kadar Turkiye Liginde FB'ye yenilen takimin hocasi '' Ama onlarda 10 tane yabanci var , ondan yenildik '' falan desin. Zico'ya kotu bir surpriz : FIFA ulke karakteristigini bozuyor diye yabanci sayisina dünyada sinirlama getiriyor. Ama sen uzulme devsirirler gene.
Yabanci sayisindan bir problemin varsa git Ispanyaya , Ingiltereye cikar bakalim bir CL finalisti gorelim.

GS'nin UEFA'si vede Super Kupasi bununla kıyas kabul etmez sekilde daha basarilidir. Hatta SL'de ceyrek finale kalmasi bile daha buyuk basaridir cunku bunu 3-4 tane yabanci ile yapti. Bunu paraya cevirememesi yonetim basarisizligidir, ama sportif basari oldugu gercegini engellemez.
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Cengiz sagolsun, ne zaman iyi bir sey olsa aman forumdan kimse fazla sevinmesin diye habere limon sikiveriyor adeta. Zaman zaman katilmakla beraber FB'nn futbol takimi ile GS'in basket takimi arasinda bu kadar rahat paralellik kuramiyorum. Hos ben FB'nin futbol takimini yabanci sayisi yuzunden elestirmeyi de dogru bulmuyorum, tek derdim bunca yabanciyi oynatirken taraftarinin sovenist soylemleri, halkin takimi muhabbetleri vs. ile.

Yine de biraz farklari yazayim: Su veya bu sekilde GS Turkiye'de basketbol liginde verilmis haklar dahilinde mucadele ediyor. Bu konuda varolan kisitlamalari delmek icin Hale, Jale, Lale butun mahalle bir suru adami Turk yapmiyor (benim bildigim kadariyla) daha da otesi cikip her mac kaybindan sonra ya da her firsatta basketbol federasyonuna gidip mumkunse turk vatandaslari basketbol sahasina ayak dahi bastirmayacak bir duzenleme icin lobi yapmiyor.

Ezcumle, GS Turkiye'de diger basketbol takimlari ne yapiyorsa onu yapiyor, FB'nin futbolda konumu bu degil. Ayrica ben GS klubunde ve seyircisinde, aslanlarim, koclarim, halkin, Ataturk'un , Anadolunun takimi gibi muhabbetler de duymuyorum. Herkesin yaptigini yapiyorlar, o kadar.

Ali
Murat Kara

Post by Murat Kara »

Mehmet Marsan wrote:Araba meraklisi arkadaslar icin tekrar yazalim.

Kalitesi dusuk tek ozelligi ucuz olan yabancilara karsiyiz.

Gelsin Mercedesler, BMWler, Hondalar, Toyotolar..

Istemediklerimiz Yugolar, Ladalar ve diger Uzak dogu kokenli Dogan, Sahin ayari ne idugu bellirsiz arabalar.
Kalite konusu ayri konu. Yerlisinin de kalitelisi kalitesizi var yabancisinin da. Oranlar farkli elbette yerli yabanci arasinda. Ne de olsa 70 milyona karsi 6 kusur milyardan bahsediyoruz. Bizden 2 kaliteli cikarsa disaridan 200 cikmasi cok da sasilacak bir durum degil. Onemli olan o 200 taneden en az 2 tanesini ulkeye cekebilmek. Birde tabii yapilan yatirim miktari vs var. Parasi olan ulke iyi yaptigi bir sporu one cikartip, pazarlamasini ona gore yapiyor. Kotu yaptigi sporu one cikaracak degil ya! O nedenle zaten avantajli basliyorlar, alt yapi vs olarak. Bu konu yine firsat esitligi konusu.

Burada esas konu cok uluslu sporun artik geri gitmemek uzere ortaya ciktigini kabul edip etmemek. Elbette her durum icin bakildiginda yarar/zarar bilancosu cikarilabilir. Ortada kuresellesme gercegi var ve bu bir nevi teknoloji. O teknolojiyi iyi kullananlar one cikiyor, kullanamayanlar tokezliyor. Tipki mesela savas sirasinda hedefi 100 metre sasiran topcunun dustugu durum gibi. Bu durumda topu suclamanin bir anlami yok.

Yani genel gidisati gorup ona gore davranmak geri kalmamak icin onemli. Hatta bir de adi var bunun. Vizyon diyorlar. O nedenle AY'ye vizyonlu demek mumkun, ne kadar uyuz olsak da adama.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Kore'ye bakan araba konusunda bir milletin kafasina koydu mu neler yapacagini gorur. 1980'lerin basinda Hyundai Amrikada Yugo ile gorundugunde alanlar bir daha adini bile duymak istemem diyordu. Bugun ne haldeler. Disardan elbet technolojiyi transfer edeceksin (tekerlegi yeniden kesfetmege kalkmaya elbette luzum yok) ama assembly line kurup arakasindan yan gelip yatarak degil. Bugun Turkiyeye giren Hyandai Turk ortagi ile geldi. Simdi onlari da satin alarak yaptigi kari alip gidiyor. Hyundai Kore'de Ford-UK araciligi ile bu isi baslamis. Cok degil 1969'da. Daha sonrs Japonlarin know-how (ozellikle Honda. Bosuna degil logosundaki Honda'nin H'sine benzer garip bir H olmasi) ) ile bu isi pisirdiler. Onlar Ford-UK ile isbirligi yaptiklari 1969-70 yillarinda Koc'da ayni isbirligi ile Otosan'i kurdu idi. Ford-Transit minibuslerini hatirlayacaklardir benim kusagimdakiler. Auni zamada Ford kamyonlarinida. Anadol da ayni akil yordami ile yapilan araba idi. Benzerlige bakin siz. Koreliler ise Turkiyede yapilanin tersini yaptilar ve yabancilari aradan cikardilar. Bu bir mentalite dediginiz dusunus ve yasam bicimi. Kore'yi gezenler pek caddelerde BMW, Mercedes, Lexus bilmem ne gibi luks arabayi birakin yabanci marka araba goremediklerini soylerler. Ilkel insanlar olduklari icin herhalde bu markalari duymamis olabilirler.

Yabanci oyuncuyu da bu isi ogrenmek icin getirmenin bir sakincasi yok. Ama bunlari parali asker olarak kullanip inek gibi bakip oturmanin ne Turk futboluna, ne basketboluna, ne de atletizimine bir katkisi var. 80 milyon olmakla ovunmege kalkan ve futbol gibi bu kadar sevilen bir spor dalinin hala Turkiyede yerlerde surunmesi kimseyi utandirmiyorsa benim fazla soyleyecek fazla bir seyim yok. Mubarek olsun! Ne olocak RM Barcelona yapti da kotu mu oldu diye kendinizi avutun.
Last edited by Cengiz Akgun on Fri Apr 11, 2008 6:41 pm, edited 2 times in total.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Celal Gürcüoglu

Ali Gursel wrote:Ezcumle, GS Turkiye'de diger basketbol takimlari ne yapiyorsa onu yapiyor, FB'nin futbolda konumu bu degil. Ayrica ben GS klubunde ve seyircisinde, aslanlarim, koclarim, halkin, Ataturk'un , Anadolunun takimi gibi muhabbetler de duymuyorum. Herkesin yaptigini yapiyorlar, o kadar.

Ali
FB bu soylemleri 3 yabancisi oldugu zamanda yapiyordu. Onlar her zaman halkin, Anadolu'nun, Ataturk'un takimi. Konu o degil. Konu bir GS taraftarinin yabanci olayina bakis acisi. Beni sahsen 5 tane USA'li ile mac baslamak mutlu etmiyor. Turklerin var oldugundan bahsedilmis. Umarim vardir, Turk takimindan bahsediyoruz :)
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Celal Gürcüoglu wrote:
Ali Gursel wrote:Ezcumle, GS Turkiye'de diger basketbol takimlari ne yapiyorsa onu yapiyor, FB'nin futbolda konumu bu degil. Ayrica ben GS klubunde ve seyircisinde, aslanlarim, koclarim, halkin, Ataturk'un , Anadolunun takimi gibi muhabbetler de duymuyorum. Herkesin yaptigini yapiyorlar, o kadar.

Ali
FB bu soylemleri 3 yabancisi oldugu zamanda yapiyordu. Onlar her zaman halkin, Anadolu'nun, Ataturk'un takimi. Konu o degil. Konu bir GS taraftarinin yabanci olayina bakis acisi. Beni sahsen 5 tane USA'li ile mac baslamak mutlu etmiyor. Turklerin var oldugundan bahsedilmis. Umarim vardir, Turk takimindan bahsediyoruz :)
Iyi de Celal, o soylemleri uc yabancin varken yaparsin, yine manasizdir ama kimse bir tarafiyla gulmez, Allah kolaylik versin der gecer gider. Simdi yapilinca Cem Yilmaz'a tas cikartan espiri gibi gulduruyor insani. Yani benim acimdan konu o.

GS bes Amerika'li ile basladi diye rahatsiz olmak kisisel tercih, bakis acisi ama kendi icinde bir tutarsizlik tasimiyor. Ha, yarin sen de GS basket takimi Anadolu'nun bagrindan kopmustur, bu halkin takimidir, Ataturk'un takimidir falan dersen sana da yahu Celal ne yaptin deriz. :D

Ali
Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Israrla elma ile armut karsılastırılıyor. Bakalim:

1-) GS Basketbol takimi gerek Turkiyedeki,
gerekse Avrupada izin verilen yabanci sayisiyla mucadele etti.
Yani sonradan Turk olmus devsirmelerle oynamadi.
Avrupa Kupasinda mac kaydedildiginde, Murat Ozyer cikip
yabanci sinirlamasi var ondan kaybettik demedi.
Hatta yakin zamana kadar 4 yabancisi vardi. Johnsen sonradan geldi.

Iki yaziyi ust uste koymakla olmuyor, iceriklerini de anlamak lazim.
Mazeret bulma vede zaten fazla yabanci ile mucadele ettigi halde
hala yenilerini isteme. Kendi altyapindan birsey uretmeden disaridan parayi bastirip lejyonerlerle basariyi satin alma. Ve bunlari yaparken sovenistligin en koyusunu, ilk Turk takimi, yabanci kisitlamasi yuzunden Turkiye kaybediyor, Ataturkun takimi falan gibi zibidilikler yapma.

2-) Basindaki koc GSnin icinden bizzat cikmis birisi. Sirp basketbol mafyasindan degil, Amerikali yankee degil. Oyun karakterinide veren kendisi. Daha ne yabanci muhabbeti yahu.

3-) Ayrica unutulan sey maliyet. Cok kisitli butceyle kuruldu. Ozelikle Turk uzunlar cok pahali.
Mecburen 5 Amerikali aldi Murat.
Murata git su kadarcik paraya en iyi takimi kur dediler,
yapti o da.
Yalniz Mehmet Okurun aldigi para takimin tamamindan fazladir.
GSli olan Kayaya bile para yetmedi adam kos kos bitti BJK'ye.
Kaya- Ermal-Omerden bir tanesinin bizde oldugunu dusunun.
GS basketbol takiminin butcesi Avrupada ik 30 da degil, belki ilk 50de degil. BJK ilk 30da , FB ve Efes ilk 10da. Alpellaninda butcesini hesaba katarsak , ki kardes alt klubu, Efes Ulker butcesi Avrupanin ilk ücünde.

Butun bunlara ragmen FByi ligte ilk macta yenmissin, 2.macta son dakikada yenilmissin. ULEB de yari finale kalmissin.
Sonra foruma gel, ''zaten yabancilar var, bik ,bik!!!''.
Sozum ona GS forumu ve de sevinci coskuyu paylasacagiz.
Last edited by Alpay Dedeoglu on Fri Apr 11, 2008 5:34 pm, edited 1 time in total.
NO ADNANS, NO CRY !!
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Benim de hosuma gitmez bu durum. Ilk 11'i yabanci olan GS futbol takimi ne kadar ederse bu da o kadar eder. Dunya sporunda gariplikler her alanda var. Turk'ler yari finale cikti diyor sunucu ama sahada 5 tane zenci Amerika'li var. Bu GS alt yapisinda bir gun bu isten ekmek kazanmak isteyen bir Turk genci icin ne ifade eder acaba? O da ilk firsatta bir Amerikan universitesine bursla kapagi atmayi, kolej liginde oynamayi, orada basarili olmayi dusunuyordur herhalde.

Sporun ne ifade ettigini, nicin baslatildigini, sporun tarihini taa eski Yunan medeniyetlerine kadar katarak dusunmek, hic bir zaman gozden cikarmamak gerekiyor. Spor yapmayan bir milletiz. Sokakta genclerimiz bos gezer, sigara icer, kahve koselerinde curur. Spor genc insanin dinamizmini olumlu kullanmasi icin bir aractir. Spor yapmayan bir gencin, cetelere, siddete, holiganizme, kanundisi islere bulasmasi daha buyuk olasiliktir. Bu acidan bakildiginda sahadaki 5 tane Amerikali'nin Turk sporuna, Turk gencine, Turk basketboluna faydasi sifirdir. Aksine umutsuzluga, caresizlige, itilmis, unutulmusluga iter. Orada takimin yildizi olan Turkiye'de yetismis bir oyuncumuz bile olsa, bizi ilerde daha iyi liglerde temsil etse (Mehmet Okur gibi), belki arka sokaklarda beton uzerinde, sabahtan aksama tahta potasina sut atan yuzlerce cocuga bir ilham kaynagi olacak, en azindan onun daha saglikli gelismesine, bir surlu zararli aktiviteden uzak durmasina katkisi olacaktir.

Olaya sirf ekonomik degil sosyal yonden de bakmali. Aslinda bu durumda asil suclular FIFA, FIBA, UEFA, FAA, TFF vs...

Ozan Ersoy
Celal Gürcüoglu

Alpay Dedeoglu wrote:Sozum ona GS forumu ve de sevinci coskuyu paylasacagiz.
Daha cok uzatmama sebebim baska ama sunu diyim; tabii ki insan mutlu oluyor ama eskisi gibi sadece Dawkins ile Michael oynasaydi o zaman daha bir hos olurdu. Abarti olmasin. 2 tane yeter fazlasi beni rahatsiz ediyor. Zaten topu topu 5 kisi oynuyor.
Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Alpay Dedeoglu wrote:Israrla elma ile armut karsılastırılıyor. Bakalim:

1-) GS Basketbol takimi gerek Turkiyedeki,
gerekse Avrupada izin verilen yabanci sayisiyla mucadele etti.
Yani sonradan Turk olmus devsirmelerle oynamadi.
Avrupa Kupasinda mac kaydedildiginde, Murat Ozyer cikip
yabanci sinirlamasi var ondan kaybettik demedi.
Hatta yakin zamana kadar 4 yabancisi vardi. Johnsen sonradan geldi.

Iki yaziyi ust uste koymakla olmuyor, iceriklerini de anlamak lazim.
Mazeret bulma vede zaten fazla yabanci ile mucadele ettigi halde
hala yenilerini isteme. Kendi altyapindan birsey uretmeden disaridan parayi bastirip lejyonerlerle basariyi satin alma.

2-) Basindaki koc GSnin icinden bizzat cikmis birisi. Sirp basketbol mafyasindan degil, Amerikali yankee degil. Oyun karakterinide veren kendisi. Daha ne yabanci muhabbeti yahu.

3-) Ayrica unutulan sey maliyet. Cok kisitli butceyle kuruldu. Ozelikle Turk uzunlar cok pahali.
Mecburen 5 Amerikali aldi Murat.
Murata git su kadarcik paraya en iyi takimi kur dediler,
yapti o da.
Yalniz Mehmet Okurun aldigi para takimin tamamindan fazladir.
GSli olan Kayaya bile para yetmedi adam kos kos bitti BJK'ye.
Kaya- Ermal-Omerden bir tanesinin bizde oldugunu dusunun.
GS basketbol takiminin butcesi Avrupada ik 30 da degil, belki ilk 50de degil. BJK ilk 30da , FB ve Efes ilk 10da. Alpellaninda butcesini hesaba katarsak , ki kardes alt klubu, Efes Ulker butcesi Avrupanin ilk ücünde.

Butun bunlara ragmen FB'yi ligte ilk macta yenmissin, 2.macta son dakikada yenilmissin. ULEB de yari finale kalmissin.
Sonra foruma gel, ''zaten yabancilar var, bik ,bik!!!''.
Sozum ona GS forumu ve de sevinci coskuyu paylasacagiz.
Sen forumla paylasmaya calis bu sevinci, ben Schengen icin pasaportu yolladim bu sabah, vize cabuk cikarsa finale gitmeyi planliyorum.Zaten Munich'te isim vardi, Italya uzerinden gecerim dedim.

Tek yapmalari gereken sey su yari final macini kazanmalari.
Bu ikinci UEFA kimsenin haberi yok, birinci kupada oradaydim, kismetse ikincisinde de olacagim.
Last edited by Mehmet Gurdal Cetin on Fri Apr 11, 2008 5:32 pm, edited 1 time in total.
TRUST GALATASARAY
MGC
Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Kaldiki ki Murat Ozyer her zaman 5 yabanci ile baslamiyor.
Sirf Turklerle oynadigi maclar ve zamanlar oluyor.
Dun ilk defa taktiksel olarak BJK'ye karsi oyle cikti. Ayagi hizli ,
atletik adamlarla , ozelikle BJK'nin yabancisina baski yaparak ve BJKnin ikili oyunlarini keserek tuzaga dusurdu.
Dunku surpriz bir hamleydi ve Ergin Atamana sok yasatti.Birde Huseyin 15 gun once ameliyat oldugu icin dun ilk dea antrenmansiz oynadi.
Normal dizilis 2 Turk 3 yabanci veya 3 Turk 2 yabanci yada 1 Turk 4 yabanci olabiliyor.

Dunku dizilisin devam etmesinin bir sebebide normalinde ilk 3te yer almayan Hite'in hucumda , Johnsteninde savunmadaki harika oyunuydu.
Cuneyt mac boyunca (son ucluk haric) kotu, Tufan sakat, Fatih ve Murat tutuk olunca mecburen yabancilar uzun kaldi.

Bence yalniz sporcu degil, yerli koc yetistirmekte ovunc kaynagi.

Bu coluk cocuk is guc olmayacaktiki zor kalirdim ben aslan gibi Schengen vizemle. Heleki Kuzey Italyaya. Hayatimin 5 ayi gecti o memlekette .
Efesin macinda Ismet Bademin tepesinden nanik bile yapmisligimiz vardi Milanoda .
Torino, Milano, Bergamo, Brescia, Lago di Garda, Verona, Vicenza,
Venezia, Trieste . Kuzey Italyanin can damari otobanin sehirleri .
Ah kardesim ah yarami destin.
Last edited by Alpay Dedeoglu on Fri Apr 11, 2008 5:45 pm, edited 1 time in total.
NO ADNANS, NO CRY !!
Post Reply