Hakan Sukur ve de Muhtemel Bir Veda

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Yasin Gürel

Post by Yasin Gürel »

Hakan Şükür pivot santrafor tipinin dünyadaki belkide en iyisiydi.Ama artık bende bırakması gerektiğini düşünüyorum çünkü hem fiziksel yönden o eski formundan çok uzak hemde son zamanlardaki açıklamaları çok tartışma yarattı ve yeni sezona girerken bu tartışmalar takımı olumsuz yönde etkiler bence.

Hakan'ın geçmişine tarafsızca baktığımda Gs'a büyük hizmet verdiğini söyleyebilirim ama bir çok gereksiz açıklamaylada imajını büyük ölçüde zedelemiştir( mesela Fatih Terim'den istediği jip olayı gibi :D ) Sonuçta eğer futbol hayatına devam etmek istiyorsa kendi kararıdır ama Gs'daki dönemi bitmiştir hem Nonda ve Ümit'in forma şansını azalttığı için kesinlikle gitmelidir.
SARIYLA KIRMIZIYLA ALNIMIZIN AKIYLA!!!!!
Burak Ayyildiz

Post by Burak Ayyildiz »

Hakan Sükür elbette önümüzdeki sezonun "tek kalem ideal" santraforu degil. Takimin en cok ihtiyac duydugu iki transfer bir kaleci ve bir "top-class" santrafordur. Lakin, birazcik akli selim dostlar! Bu takimi cok cetin bir sezon bekliyor. Isler yolunda giderse 3 cephede 60-70 mac oynayacagiz. Sakatliklar, cezalar, formsuzluklar olacak.
Hakan'in 90'li yillardaki formundan uzak oldugunu ben de görüyorum ama haksizlik yapiliyor. Hakan hala 25-30 yasindaki bir cok futbolcudan cok daha güclü. Bu hem kendine iyi bakmasiyla hem de tanri vergisi anatomisiyle ilgili.
Hakan hic bir zaman leblebi gibi gol atmadi, usta bir tek vuruscu olmadi. Onu kral yapan hep baska özellikleri olmustur.
Lafin özü Hakan Sükür (yedek olarak bile) bu takima faydali olacaktir. Kral'a ancak sartlarda anlasilmadiginda bir veda uygun düser.
Yasin Gürel

Post by Yasin Gürel »

Burak Ayyildiz wrote:Hakan Sükür elbette önümüzdeki sezonun "tek kalem ideal" santraforu degil. Takimin en cok ihtiyac duydugu iki transfer bir kaleci ve bir "top-class" santrafordur. Lakin, birazcik akli selim dostlar! Bu takimi cok cetin bir sezon bekliyor. Isler yolunda giderse 3 cephede 60-70 mac oynayacagiz. Sakatliklar, cezalar, formsuzluklar olacak.
Hakan'in 90'li yillardaki formundan uzak oldugunu ben de görüyorum ama haksizlik yapiliyor. Hakan hala 25-30 yasindaki bir cok futbolcudan cok daha güclü. Bu hem kendine iyi bakmasiyla hem de tanri vergisi anatomisiyle ilgili.
Hakan hic bir zaman leblebi gibi gol atmadi, usta bir tek vuruscu olmadi. Onu kral yapan hep baska özellikleri olmustur.
Lafin özü Hakan Sükür (yedek olarak bile) bu takima faydali olacaktir. Kral'a ancak sartlarda anlasilmadiginda bir veda uygun düser.
Necati'ninde geri döneceğini düşünürsek yine forma savaşları muhtemeldir ve bu takıma zarar verir.Özellikle H.Şükür'ün oynamadığı zaman antrenörün altını oyduğuda bir gerçektir.

Bence bu saatten sonra takıma yararından çok zararı dokunur.Son tartışmalarda üstüne tuz biber oldu şimdi herkes onun üzerinden GS'a saldıracak.Ayrıca ben şu Fethullah'ın adını takımımızla beraber duymak istemiyorum.Spor kulübümüzün siyasi ideolojilere bulaştırılması çok yanlış.
SARIYLA KIRMIZIYLA ALNIMIZIN AKIYLA!!!!!
Can Ergun

Post by Can Ergun »

Hakan'ın büyüklüğünü,kendine has stilini,başarısını tartışmak anlamsız olmakla beraber "unutulmaz maçlar"daki Hakan ile şu anki Hakan aynı değil.

Özellikle günümüz futbolunda futbolcuların sportif özellikleri atletlerle yarışmakta.100metreyi 11-12 sn de koşan birçok oyuncu var ki bu süre bir zamanların dünya rekorlarıdır.Sürekli fizik üstünlüğe,dayanınıklılığa bağlı bir spor haline geldi ve bu dayanınıklılğın 90dk sürdürebilmesi gerekir.Dünyadaki forvetlerin çevikliği,dayanıklılığı ile Hakan'ı karşılaştırdığımız zaman aradaki fark açıkça görünüyor.Hakan ne kadar disiplinli bir sporcu olsa da artık Galatasaray için misyonunu tamamladığını düşünüyorum.Bu yıl şampiyonlar liginde bu yaşta başka forvet var mı bilmiyorum.

Bu işin fiziksel tarafı,bir de "duygusal" kısmı var...

Hakan'ın namaz kılanlar,kılmayanlar,yabancılar vesaire gibi kamplaşma yaratma yeteneği,yedek kalma sorunu ve huzursuzluk potansiyelinden dolayı önümüzdeki sezon bunları aşamayacağını düşündüğümden,seneye olmamasını tercih ederim.
Murat Kara

Post by Murat Kara »

Hakan'i Hakan yapan havadaki tartisilmaz ustunlugu idi. Adami durduramadiklari icin bir ara Bogaz'in Bogasi bile diyorlardi. Simdi yerinde yeller esiyor.

Kafa golu gollerin estetik olarak en guzelidir denebilir. Suradaki potburide bu daha da goze batiyor: http://www.youtube.com/watch?v=S3ufW4aZA0Q
Celal Gürcüoglu

Post by Celal Gürcüoglu »

Artik kimin yurt disi kimin TR'de oldugu belli oluyor. Allah Sulh Ceza Mahkemelerinden razi olsun, artik hersey seffaf. Ne guzel kapiyorlar siteleri birer birer. Super. Harika. Hic acmasinlar, nasil olsa yilin 50 ayi kapali! Allahim sen bana sabir ver yarabbim!

BU SİTEYE ERİŞİM ENGELLENMİŞTİR

Ankara 5. Sulh Ceza Mahkemesi, 30/04/2008 tarih ve 2008/599 nolu kararı gereği bu siteye erişim TELEKOMÜNİKASYON İLETİŞİM BAŞKANLIĞI'nca engellenmiştir.

Access to this web site is banned by "TELEKOMÜNİKASYON İLETİŞİM BAŞKANLIĞI" according to the order of: Ankara 5. Sulh Ceza Mahkemesi, 30/04/2008 of 2008/599 .
Türkiye'nin ilk ve tek Avrupa Sampiyonu
Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Celal Gürcüoglu wrote:
BU SİTEYE ERİŞİM ENGELLENMİŞTİR

Ankara 5. Sulh Ceza Mahkemesi, 30/04/2008 tarih ve 2008/599 nolu kararı gereği bu siteye erişim TELEKOMÜNİKASYON İLETİŞİM BAŞKANLIĞI'nca engellenmiştir.

Access to this web site is banned by "TELEKOMÜNİKASYON İLETİŞİM BAŞKANLIĞI" according to the order of: Ankara 5. Sulh Ceza Mahkemesi, 30/04/2008 of 2008/599 .
Nedeni, gerekceli karari da aciklamiyor cibilliyetsizler. :x

Bir avukat ta cikip BASIN VE HABER ALMA OZGURLUGU ELIMIZDEN ALINIYOR diye AIHM'de dava acmiyor ki.

Sonra ciksin televizyona iki gundur arabami takip ediyorlar izleniyorum diye aglasin dursunlar.

POLIS DEVLETINI YARATAN SIZSINIZ

Hem savcisi hem hakimi, ustuste koyacan bunlari :evil:

HANI HUKUK BAGIMSIZ DI ????
TRUST GALATASARAY
MGC
Murat Kara

Post by Murat Kara »

Celal Gürcüoglu wrote:
Artik kimin yurt disi kimin TR'de oldugu belli oluyor. Allah Sulh Ceza Mahkemelerinden razi olsun, artik hersey seffaf. Ne guzel kapiyorlar siteleri birer birer. Super. Harika. Hic acmasinlar, nasil olsa yilin 50 ayi kapali! Allahim sen bana sabir ver yarabbim!
Hay Allah hala mi kapali bu meret? Bir ara Ataturk'u bahane edip kapatmislardi sonra bir daha acmadilar mi?

Proxy uzerinden ulasim mumkun olabilir. Su proxyi deneyebilirsiniz: http://webwarper.net/ Yukaridaki adresi girince seyretmeniz mumkun olur. Sitedeki Virus kontrolunu kapatmaniz gerekebilir.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Kraliçe II. Elizabeth'in doğum günü partisinde çocuklarla maç yapan futbolcu Hakan Şükür, Kraliçe'nin ilerlemiş yaşına rağmen çok dinç ve bakımlı bir kadın olduğunu söyledi.

KraliçeII. Elizabeth'in İngiltere'nin Ankara Büyükelçiliği'nde verdiği doğum günü partisinin çıkışında gazetecilerin sorularına cevap veren Hakan Şükür, Türkiye'nin 37 yıl sonra gelen Kraliçe'yi ağırladığını ve içeride çok keyifli bir parti yaşandığını söyledi.

Kraliçe ile tanışmaktan çok büyük keyif aldığını dile getiren Hakan Şükür, "Bunun benim için anlamı çok büyük. Ama tanışma vesilemizin anlamı daha da büyük. Sosyal sorumluk projesi çerçevesinde sokak çocuklarına birlikte bir program dahilinde geldim. Takım elbiseyle birlikte o çocuklarla maç yaptık. Terledim biraz. Kreliçe bu projenin gerekçelerini sordu, benden anlatmamı istedi. Ben de buradaki genç kardeşlerimizin daha önce sokaklarda oyalandığını, böyle bir proje kapsamında, birçok kötü alışkanlıktan uzak, sporun içinde birliktelik ve takım ruhunu sağlayacak şekilde hareket ettiklerini anlattım. Çok hoşuna gitti" diye konuştu.

Şükür, Kraliçe için, "Çok da sempatik bir insan. Yaşıyla ilgili farklı şeyler söylenebilir ama çok dinç görünüyor. Ona biraz şaşırdım. Çok dinç, çok bakımlı bir bayan" dedi. Şükür, Kraliçenin partide en fazla kendisiyle konuştuğunu kaydetti.
...
Bu arada Sokak ligi projesine katılan çocuklarla Dışişleri Bakanı ve Başmüzakareci Ali Babacan, İngiltere Dışişleri Bakanı David Miliband ve ünlü futbolcu Hakan Şükür'ün de katılımıyla bir futbol maçı düzenlendiği öğrenildi.

Babacan ve Hakan Şükür'ün "Galatasaray", İngiltere Dışişleri Bakanı David Miliband'in de "Arsenal" adlı takımda oynadığı belirtildi.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ismail Gezer wrote: ...
Şükür, Kraliçe için, "Çok da sempatik bir insan. Yaşıyla ilgili farklı şeyler söylenebilir ama çok dinç görünüyor. Ona biraz şaşırdım. Çok dinç, çok bakımlı bir bayan" dedi. Şükür, Kraliçenin partide en fazla kendisiyle konuştuğunu kaydetti.
...
Kralice 37 sene once Turkiye'ye geldiginde lise 1. sinifta idim. Bogaza bir yere ustu acik araba ile gidecekmis. Yolu ustundeki butun okullari cadde keneraina cikarttilar. BJK Kiz lisesi, GS orta, ve biz Kabatas. Onumuzden yavas yavas gecti acik arabada ve ayakta. Cok mazbut bir kadin oldugu o zaman belli idi. Bizde Ozal'in karisi gibi beslemelikten Cumhurbaskani karisi oldugunda gozunde koyu gozlukler cekirgeye copten sigara icertilir gibi agizda ya agizlik ya da puro filan bir dusunun o zamanki kepazeligi. Bir de bugunkulerin karilari karsisina cikti bu sefer. Ankarada seref defterini "Huzuruna tekrar cikmaktan buyuk bir onur duyuyorum" diye yazmis.

Uzerinde bordoya calan kirmizi bir dopiyes ve basinda da ayni renkten sade bir sapka vardi. Nasil sempati duyulmasin.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Cengiz Akgun wrote:
Ismail Gezer wrote: ...
...
Kralice 37 sene once Turkiye'ye geldiginde lise 1. sinifta idim. Bogaza bir yere ustu acik araba ile gidecekmis. Yolu ustundeki butun okullari cadde keneraina cikarttilar. BJK Kiz lisesi, GS orta, ve biz Kabatas. Onumuzden yavas yavas gecti acik arabada ve ayakta. Cok mazbut bir kadin oldugu o zaman belli idi. Bizde Ozal'in karisi gibi beslemelikten Cumhurbaskani karisi oldugunda gozunde koyu gozlukler cekirgeye copten sigara icertilir gibi agizda ya agizlik ya da puro filan bir dusunun o zamanki kepazeligi. Bir de bugunkulerin karilari karsisina cikti bu sefer. Ankarada seref defterini "Huzuruna tekrar cikmaktan buyuk bir onur duyuyorum" diye yazmis.

Uzerinde bordoya calan kirmizi bir dopiyes ve basinda da ayni renkten sade bir sapka vardi. Nasil sempati duyulmasin.
Cengiz, senin yasin benden buyukmus.

Bize de bunu Ziya Ul Hak geldiginde, dersten cikartip yol kenarina dizerek yapmislardi. Ziya Ul Hak ve Evren'e el salladik.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ali Gursel wrote: ..
Cengiz, senin yasin benden buyukmus.

Bize de bunu Ziya Ul Hak geldiginde, dersten cikartip yol kenarina dizerek yapmislardi. Ziya Ul Hak ve Evren'e el salladik.
3 gun once yani Mayis 14'de 52 geri de kaldi.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Birol Önder

Post by Birol Önder »

Merhaba Cengiz,
Cengiz Akgun wrote:
Gecmis dogüm günün kutlu olsun.

Hosca Kal
Birol Önder
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Birol Önder wrote:Merhaba Cengiz,
Cengiz Akgun wrote:
Gecmis dogüm günün kutlu olsun.

Hosca Kal
Birol Önder
Tesekkur ederim. Ben de burada hep birlikte olduklarimin, ailelerinin, ve yakinlarinin gecmis ve gelecek dogum gunlerini kutlarim. Korkarim 50'den sonrasi yokus asagi ama olsun yasam saglik ve dirlik oldugunda en guzel bagis insanlara.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Buyrun iste devre arasi birakacagim dedim de, cok calistimda, arkamda kimse durmadi da, Terim'e kirildim da, soyle de boyle de diye yine kivirtiyor seninki. Ali nerdesin hani guzel br sekilde veda edecekti? Hele cocuklarimin egitimi icin dedigi yerde yuregim parcalandi. Ali soyle bir kampanya duzenleyip Hakan'in cocuklarina bir burs filan ayarlasak diyorum. Bak param filan da kaldigi zamanlar da oldu alamadim filanda demis.

http://www.milliyet.com.tr/default.aspx ... 19.05.2008
Last edited by Cengiz Akgun on Mon May 19, 2008 3:10 pm, edited 1 time in total.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Post Reply