Diger Takimlarin Resmi Transferleri 2008-2009

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Zenginin parasi zugurdun cenesini yorarmis. FB'den size ne? Kimi isterlerse alsinlar. Ronaldinyo gelmiyor mu imis? Peki Ronaldo?
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Murat Biricik wrote:
Mesut Ulukök wrote:Daniel Guiza'yı almalarına çok sevindim.

Bu adam İspanya'nın Zafer Biryol'u.. Bakmayın gol kralı olduğunu geçen sezon kariyerinde geri kalan 10 yılda attığı gol kadar gol attı.. Oyun tarzı da Semih'i andırıyor.. Yani Fenerbahçe'nin bu tarz bir oyuncuya ihtiyacı yoktu bence..

Transfer için de 17.4M euro vermişler.. Ellerinde patlama ihtimali yüksek.. Bu paraya çok daha iyilerini alabilirdiler, korktuğum olmadı..

Aurelio'nun da Real Betis'e gitmesi kesinleşmiş.. Menajeri Bayram Tutumlu Uefa'dan gerekli izin için özel bir belge almış.. Fenerbahçe para da kazanamayacak Aurelio üzerinden..

Büyük konuşmayı sevmem ve fanatikçe yorum da yapmam ama Fenerbahçe'nin bu sene Galatasaray'a rakip olabileceğini sanmıyorum..
Transferin toplam maliyeti 40 milyon USD uzeri. Allah akil fikir versin. Bu adamin bize atacagi yada orta siradaki bir takima hat trick yapacagi mac haricinde umarim 40 milyon USD lik katkisi ve artisi olur. Bu kadar para verip Henry i bile alabilirlerdi.

Bizim Nonda ve beni pek heyecanlandirmayan Kewell transferlerini ve klube maliyetlerini dusundukce yonetime sapka cikarmak gerekiyor.
Guzel yorumlar... Benim vallahi ne yalan soyleyeyim haberim yok Guiza'dan falan. 28 yasina gelmis ne ismini duymusum ne cismini. Bunun elbette en buyuk sebeplerinden biri Amerika'da La Liga'yi izleme olanagimin olmamasi. Ama Avrupa Kupasinda izledim yedekten oyuna girdigi maclarda.

Semih'den hic bir fazlasini bulmadim. Ilerde pres yaptigi yok. Fizigi zayif. Birebirde adam gectigi yok. Hiz desen yok. Ceza sahasi disindan sut cektigini gormedim. Ceza sahasi golcusu izlenimini verdi bana. Top bekleyen, arkaya sarkan, karambolleri tamamlayan bir golcu. Bu durumda tek basina oynarsa ilerde, Turkiye'deki savunmalar arasinda kaybolabilir. Iki forvet oynayacaklar gibi geliyor ki o zaman Alex kulube yolcusudur. Ilerde Guiza - Kezman, ortada iki on libero oynayamak zorunda kalirlar. Alex arkalarinda olursa, Deivid'in de yoklugunda Kazim'in falan kanat oynadigi takimin savunma direnci cok cok dusecektir. Bu da GS'in on onemli rakibinin zayiflamasi demek ki elbet bizi cok yakindan ilgilendirir.

Ama verdikleri para bizi ilgilendirmez tabii. GS boyle paralar vermesin de birilerine. Aziz amca her bir halti cok iyi bildigi icin istediklerini yapsinlar...

Ozan Ersoy
Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

FB'yi gercekten cok buyuk sorunlar bekliyor...

Borclari az, gelirleri fazla belki ama ortaliga sactiklari anormal rakamlar var - paralari Faruk Suren/Mehmet Cansun tarzi ona buna sacar oldular... Bir yerde ipin ucu kacacak ki bu gorunmeye basladi bile...

En kiyitirik adamlar icin bile 1.5-2 milyon euro senelik maas oduyorlar - Aurelio bile 2.8 milyon euro'ya burun kiviriyor - Kezman'in 3.5 milyon aldigi yerde ben daha fazla ederim diyor ve haklida...

TD'nin 3.5, Kezman'in 3.5, Alex'in 3.5, Emre'nin 3.5, bu yeni Guiza'nin 3.5 aldigi yerde hem asagidakiler rahat durmayacak - kontratlar bittikce Emre'yi ve Kezman'i gosterip bana da onun aldigi parayi verin diyecekler hem de bu 3+ alanlar karsiligini veremezse baskasina satamayacaklar -mesela Kezman gibi bir adam baska yerde alamayacak o parayi yedekte de kalsa salla basi al maasi yapacak. Para aklayici Ruslar bile vermiyor o parayi eger performans iyi degilse... Dolayisi ile FBnin yillik maas gideri cok yakinda senelik 50 milyon euro civarina cikacak ki cok zor karsilamasi - bir de ustune hersene odedikleri bonservis paralarini ekleyin - yillik transfer ve maas giderleri 70 milyon euro gibi cikiyor - yani 110 milyon US dolar civari bir rakam... Bu 3-5 sene devam etse GS'in bulundugu durumdan beter hale gelirler.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

MEHMET AURELİO KARARINI VERDİ!..

Mehmet Aurelio'nun Fenerbahçe'den kesin olarak ayrıldığı ve Real Betis'e 3 yıllık imza attığı öğrenildi.

MARATON

FB, taraftarı Aurelio'yu düşman ilan etmiştir Tunca gibi. Tuha bir gün. İspanya'nın gol kralını aldık diye sevinirken, en iyi oyuncularından biri İspanyaya gidiyor :D
Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Ozan Ersoy wrote:
Guzel yorumlar... Benim vallahi ne yalan soyleyeyim haberim yok Guiza'dan falan. 28 yasina gelmis ne ismini duymusum ne cismini. Bunun elbette en buyuk sebeplerinden biri Amerika'da La Liga'yi izleme olanagimin olmamasi. Ama Avrupa Kupasinda izledim yedekten oyuna girdigi maclarda.

Semih'den hic bir fazlasini bulmadim. Ilerde pres yaptigi yok. Fizigi zayif. Birebirde adam gectigi yok. Hiz desen yok. Ceza sahasi disindan sut cektigini gormedim. Ceza sahasi golcusu izlenimini verdi bana. Top bekleyen, arkaya sarkan, karambolleri tamamlayan bir golcu. Bu durumda tek basina oynarsa ilerde, Turkiye'deki savunmalar arasinda kaybolabilir. Iki forvet oynayacaklar gibi geliyor ki o zaman Alex kulube yolcusudur. Ilerde Guiza - Kezman, ortada iki on libero oynayamak zorunda kalirlar. Alex arkalarinda olursa, Deivid'in de yoklugunda Kazim'in falan kanat oynadigi takimin savunma direnci cok cok dusecektir. Bu da GS'in on onemli rakibinin zayiflamasi demek ki elbet bizi cok yakindan ilgilendirir.

Ama verdikleri para bizi ilgilendirmez tabii. GS boyle paralar vermesin de birilerine. Aziz amca her bir halti cok iyi bildigi icin istediklerini yapsinlar...

Ozan Ersoy
Ben inanin Spartak Moscow dan Roman Pavlyuchenko nu alacaklar diye bayagi korktum. 1.90 a yakin boy, genc. Presi var, takimi rakip sahaya yerlestiriyor, fizigi guclu, birebirde adam geciyor, 18 disindan olsun caprazdan olsun kaleyi gordumu vuruyor. Hava hakimiyeti de iyi. 40 milyon USD i kes bol parcala Pavlyuchenko yu hayli hayli papazin cayirina getirirdin.

Guiza FB ye cok iyi oldu. Aragones in aldigi para helal olsun, Guiza yi getirdi. Bizim icin ise paranin gozu kor olsun. Su stadi yapabilseydik, Pavlyuchenko yu alabilirdik. Hyppia, Pavlyuchenko ve tecrubeli bir kaleci bence ruya transferler olurdu.
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."
Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Ismail Gezer wrote:

Mehmet Aurelio'nun Fenerbahçe'den kesin olarak ayrıldığı ve Real Betis'e 3 yıllık imza attığı öğrenildi.

MARATON

FB, taraftarı Aurelio'yu düşman ilan etmiştir Tunca gibi. Tuha bir gün. İspanya'nın gol kralını aldık diye sevinirken, en iyi oyuncularından biri İspanyaya gidiyor :D
FB'ye sorun olacak bir baska konuda bu...

Simdi Aurelio ve Appiah gibi orta sahayi tutan - zaten yavas olan defanslarinin ortasina nefes aldiran iki adam yok artik...

Kim oynayacak orada Emre ve Maldonado gibi gobekli ve kicini kaldiramayan iki adam mi? Defans evlere senlik olur :D

Selcuk'u zaten kusturduler ama oynasa da cok pas hatasi yapan bir adam - geriye bir Deniz kaliyor ki o da sakatligindan sonra bir adim yavaslayacak.

Transfer de zor cunku orada oynayip randiman verecek yerli yok piyasada, yabanci deseler kontenjanlari dolu - tek care Kezman'a yukluce bir tazminat verip hadi eyvallah demek sonra kaliteli bir yabanciya yukluce bonservis ve maas odeyip almak ki iste kantarin topuzu kaciyor derken demek istedigim buydu.
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Mert Tokman wrote:
FB'ye sorun olacak bir baska konuda bu...

Simdi Aurelio ve Appiah gibi orta sahayi tutan - zaten yavas olan defanslarinin ortasina nefes aldiran iki adam yok artik...

Kim oynayacak orada Emre ve Maldonado gibi gobekli ve kicini kaldiramayan iki adam mi? Defans evlere senlik olur :D

Selcuk'u zaten kusturduler ama oynasa da cok pas hatasi yapan bir adam - geriye bir Deniz kaliyor ki o da sakatligindan sonra bir adim yavaslayacak.

Transfer de zor cunku orada oynayip randiman verecek yerli yok piyasada, yabanci deseler kontenjanlari dolu - tek care Kezman'a yukluce bir tazminat verip hadi eyvallah demek sonra kaliteli bir yabanciya yukluce bonservis ve maas odeyip almak ki iste kantarin topuzu kaciyor derken demek istedigim buydu.
Hocam Aurelio'nun Turk olarak oynuyor olmasini kaybettiler. Dedigin gibi bu is cok cok pahaliya mal olacak. Sozlesmesi devam eden birine yuklu tazminat verip, yollamalari sonra da baska birine bonservis odeyip getirmeleri lazim. Neresinden baksan toplam 10 milyon Euro tutar orta seker bir DM icin. Ayrica cocuk Turkiye'yi biliyor, lisani anliyor, rakipleri taniyordu. Getirecekler Maldos gibi birini daha herif sapsal sapsal topu alip geriye pas verecek 10 mac.

Bence su siralar Aziz amca kipkirmizi olmus kopuruyor da kopuruyordur. "ben onlari FIFA'ya verecegim, burunlarindan getirecegim, dogduklarina pisman edecegim, kapi gibi sozlesme var, opsiyon cart curt" diyordur. Ama tabii hic bir sey alamayacak. Oyuncu istemedikten sonra tek tarafli sozlesme mi olur, ne UEFA ne FIFA boyle seyi kabul etmez.

Bayram Tutumlu bu sene iki kere dolandirdi Fener'i. Bir Emre'de bir de Aurelio'da...

Ozan Ersoy
Ozgur A. Boztepe

Post by Ozgur A. Boztepe »

Ismail Gezer wrote:

MARATON

Gozlerim dolucak nerdeyse. Uzun zamandir bu haberi bekliyordum. Kurban kesicem.

Guizayi bir cok kez izledim. Semihten farkli bir oyuncu. Kotu futbolcu degil kesinlikle. Cok iyi pozisyona giriyor ama cokta kaciriyor. Bence basarili olur. Avrupada ne yapicagini ise bilemem, cunku avrupada yakaladinmi aticaksin.

Neyse, gunun haberi aurelio nun gidisidir. Herkeze ickiler benden :D
Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

FB'nin Marco AURELIO'yu kaybettigine inanamiyorum.Bedelini cok agir odeyebilirler.AY'nin MALDONADO ' (ismini ne zaman duysam gulumsemeden edemiyorum :) ) nun cok iyi futbolcu oldugunu soyledigini,cok tuttugunu (Alex'ten dolayi-bu adama Alex kefil olmus) duymustum.

Ama Kemal'i gonderdi, Deniz Baris bildigimiz gibi , hala inanabilmis degilim.Bir de DEIVID'in sakatligi cok kotu oldu FB icin, ben gecen seneki CL macerasindan sonra 5-8 M Euro arasi okuturlar demistim.Cok kotu sakatlik.UEFA'ya basvurup anlasmalarini donduracaklar sanirim.Ama APPIAH hala ellerinde.

GUIZA kim nederse desin iyi transfer.Turkiye icin cok iyi reklam.EURO 2008'i kazanmis takimin hocasini ve La Liga gol kralini getirdiler.O paraya deger degmez tartisiriz ancak su ispatlandi.EURO 2008'de kazanilan ivme hizla ileri gidiyor.Turkiye ligi artik emekli yasli sakat yabancilarin vatani olmacak.Parayi cakarsan oyle yada boyle gelinebilecek bir lig olacak.TD faktorune oldukca etkili oldu bu iste.

Ister FB ister biz , birimizden birimizin bu sene CL de iyi isler yapmasi lazim.Turkiye liginin seyredilir bir lig haline gelmesi icin bu cok onemli.

Hemen burun kivirmayin, su an paramiz yok ama bu hic olmayacagi anlamina gelmiyor.Stad bitsin bir suru sey degisecek.Hedefler iyice buyuyecek.

Bugun 20 M Euroluk oyuncuya hayir ancak 2-3 sene sonra Galatasaray'in acayip transferler yapabilecegine guvenim tam.

Rekabet iyi bir sey, yonetimde mahalle baskisi yaratir, taraftarin istegi de artacak.Rakip boyle adamlar aldikca bizim taraftar da baslar konusmaya.O zaman yonetim olarak dersin gel kardesim o zaman yeni stattan kombine al, loca al, forma al, bizde yapalim bu isi.

2 Sene icinde ismi ne kupasi olursa olsun Avrupa'da bir yari final sart.Alt yapi saglam, Topallar ,Ardalar,Yaserler , Fevziler le bu is olacak.Yaslari ilerleyen topcular icin yavas yavas alternatifler bakmaya baslamanin zamani geldi.

FB bu sene ya batar ya cikar.Aarasi yok, bir cuvallama olayinda kayip 50 M EURO'yu bulur.Bu kim olursa olsun buyuk para.

Tabi batmalari en buyuk dilegimiz :D
TRUST GALATASARAY
MGC
Yasin Gürel

Post by Yasin Gürel »

Aurelio için çok ağlayacak fb kesinlikle maldonado asla onun yerini tutamaz aurelio teknik ve arada birde olsa ileride çıkan bir oyuncu çok güzel bir haber bu benim için
SARIYLA KIRMIZIYLA ALNIMIZIN AKIYLA!!!!!
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Ridvan bugun FB'nin Guiza - Kezman, Guiza - Semih'le cift forvet oynayacagini, arkalarinda Alex'le Turkiye'de bol bol gol atacaklarini ama bu duzenin Avrupa'da islemeyecegini soylemis.

Iddia ediyorum, cift sanftrafor arkalarinda Alex, on libero olarak Emre veya Maldonado oynasin FB, Turkiye'de darmadagin olur. Forvetlerin pres yaptigi veya rakip sahada top tuttugu veya orta sahadan top alip goturdukleri (Nonda gibi) yok. Onlar top bekleyecekler. Anadolu takimlarinin cogu cift DM, 5'li orta saha oynayacak, cok rahat Alex'i kitleyebilecekler. Ondan sonra ileridekilere top gelirse mucize olacak ve kalabalik orta sahayla oynayan rakipler agir savunmanin, Carlos'un arkasina sarkip duracak.

Alex kulubeye giderse, Deniz - Maldonado orta sahasi savunma olarak idare edebilir ama topu ileriye olumlu tasiyamaz. O zaman birinin yerine oynayacak kilit adam Emre olur ama o da 2 mac oynayip 10 mac yatacak. Ipiyle asla kuyuya inilmez. Baskidan sakat sakat oynayip kotu de oynayacak, sonunda sakatlandim deyip 2 ay ortadan kaybolacak.

Ozan Ersoya
Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Ozan Ersoy wrote:Ridvan bugun FB'nin Guiza - Kezman, Guiza - Semih'le cift forvet oynayacagini, arkalarinda Alex'le Turkiye'de bol bol gol atacaklarini ama bu duzenin Avrupa'da islemeyecegini soylemis.

Iddia ediyorum, cift sanftrafor arkalarinda Alex, on libero olarak Emre veya Maldonado oynasin FB, Turkiye'de darmadagin olur. Forvetlerin pres yaptigi veya rakip sahada top tuttugu veya orta sahadan top alip goturdukleri (Nonda gibi) yok. Onlar top bekleyecekler. Anadolu takimlarinin cogu cift DM, 5'li orta saha oynayacak, cok rahat Alex'i kitleyebilecekler. Ondan sonra ileridekilere top gelirse mucize olacak ve kalabalik orta sahayla oynayan rakipler agir savunmanin, Carlos'un arkasina sarkip duracak.

Alex kulubeye giderse, Deniz - Maldonado orta sahasi savunma olarak idare edebilir ama topu ileriye olumlu tasiyamaz. O zaman birinin yerine oynayacak kilit adam Emre olur ama o da 2 mac oynayip 10 mac yatacak. Ipiyle asla kuyuya inilmez. Baskidan sakat sakat oynayip kotu de oynayacak, sonunda sakatlandim deyip 2 ay ortadan kaybolacak.

Ozan Ersoy
Aurelio FB'nin Senna'si idi... Senna'siz Aragones'in takimi UEFA2008'de cok zorlanirdi...

Aragones 4-1-3-2 veya 4-1-4-1 oynatmaya niyetli ama bu Aurelio isi butun hesaplari altust etti ve simdi durumu duzeltebilmek icin anormal paralar harcamak zorunda kalacaklar. Tek bir secenek var - o da bir sekilde aslinda kluple baglarini koparmis olan Appiah'in mucizevi bir sekilde ve saglam olarak FB'ye geri donmesi.

FB'nin yabancilari:
1. Lugano
2. Edu
3. R. Carlos
4. Maldonado
5. Appiah
6. Deivid
7. Alex
8. Kezman
9. Guiza

En son yabanci sayisi karari nedir arkadaslar? 6+2 mi yoksa 6+3 mu?

6+2 ise Guiza'nin imzalamasi icin once Appiah'i feshetmeleri lazim degil mi?
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Mert Tokman wrote:
Ozan Ersoy wrote:Ridvan bugun FB'nin Guiza - Kezman, Guiza - Semih'le cift forvet oynayacagini, arkalarinda Alex'le Turkiye'de bol bol gol atacaklarini ama bu duzenin Avrupa'da islemeyecegini soylemis.

Ozan Ersoy
Aurelio FB'nin Senna'si idi... Senna'siz Aragones'in takimi UEFA2008'de cok zorlanirdi...

Aragones 4-1-3-2 veya 4-1-4-1 oynatmaya niyetli ama bu Aurelio isi butun hesaplari altust etti ve simdi durumu duzeltebilmek icin anormal paralar harcamak zorunda kalacaklar. Tek bir secenek var - o da bir sekilde aslinda kluple baglarini koparmis olan Appiah'in mucizevi bir sekilde ve saglam olarak FB'ye geri donmesi.

FB'nin yabancilari:
1. Lugano
2. Edu
3. R. Carlos
4. Maldonado
5. Appiah
6. Deivid
7. Alex
8. Kezman
9. Guiza

Benim bildigim Appiah isi coktan bitti. FIFA futbolcuyu serbest birakti. Appiah'in zaten artik futbol oynabilecegini bile sanmiyorum. En son koltuk degnekleriyle gelip parasini alip gitmis. "Sagligi ciddi tehlikede" diyorlar. Kural da 6+2 olmali.

Bir baska yapabilecekleri somurtkan surat Carlos'u Chelsea'ye satip izin verilen yabanci sayisinda yer acip, Aurelio yerine orta sahaya birini almak. Bizim acimizdan Carlos'un kalmasi iyi olur. Yaslanmis yaklasik 4-5 aydir top oynamayan Carlos'un FB'nin zayif halkalarindan biri olacagini dusunuyorum. O gidip yerine iyi bir savunmaci orta saha alirlarsa takim guclenir. Chelsea Carlos'a FB'nin verdigi parayi asla vermez. 4,5 milyon Euro mu ne? O yuzden gitmeyecegini Carlos'un parayi ve yatmayi secip Turkiye'de emekliligini devam ettirecegini umut ediyorum.

Ozan Ersoy
BarisCakan

Post by BarisCakan »

Mert Tokman wrote: FB'nin yabancilari:
1. Lugano
2. Edu
3. R. Carlos
4. Maldonado
5. Appiah
6. Deivid
7. Alex
8. Kezman
9. Guiza

Yok. Hikaye sanırım şöyle. Bu sene oynatacağımız 8 oyuncu şunlardır denerek lisansları yenileniyor. Diğerini donduruyor. Yani Appiah hala Fenerbahçenin ama TFF müsabakalarında oynayamaz. Fesih veya kiralama şart değil. Ama adamın kontağını kapatıyorsun, garaj arabası gibi. Yakında ŞS Müzesinde camekana korlar heralde. Aynı şeyi ilk devreyi kapatan Deivid için de yapıp transfer yapacağını yazan medya bilem mevcut.
Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

BarisCakan wrote:
Mert Tokman wrote: FB'nin yabancilari:
1. Lugano
2. Edu
3. R. Carlos
4. Maldonado
5. Appiah
6. Deivid
7. Alex
8. Kezman
9. Guiza

Yok. Hikaye sanırım şöyle. Bu sene oynatacağımız 8 oyuncu şunlardır denerek lisansları yenileniyor. Diğerini donduruyor. Yani Appiah hala Fenerbahçenin ama TFF müsabakalarında oynayamaz. Fesih veya kiralama şart değil. Ama adamın kontağını kapatıyorsun, garaj arabası gibi. Yakında ŞS Müzesinde camekana korlar heralde. Aynı şeyi ilk devreyi kapatan Deivid için de yapıp transfer yapacağını yazan medya bilem mevcut.
Ve tabii adamlarda oturduklari yerden tikir tikir paralarini alirlar. Sahada 6 kisi oynatmak icin 10 kisiye para oderler. Ortalama 2,5 milyon eurodan 25 milyon euro. Bu sekilde sahadaki bir yabanci yaklasik 4 milyon euroya mal olur. Bonservislerini hesaba katarsan en az 7 milyon euro /yil .
Boyle koyun seyirci ve medya, vede kaynagi belli olmayan para olduktan sonra yaparlar elbet ama tasima suyla degirmen bir yere kadar.
NO ADNANS, NO CRY !!
Post Reply