HARRY KEWELL GALATASARAY'DA

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Murat Biricik wrote:Eklemegi unuttum, ayni ulkeden hemen hemen ayni tecrubeye sahip Kewell mi yoksa Viduka mi diye sorsalar, ben Viduka derdim.
Ben de ayni seyi dusundum Murat ama ayni zamanda acaba Arda veya Lincoln'den biri satilacak mi diye de dusunmuyor degilim...
Ozgur A. Boztepe

Post by Ozgur A. Boztepe »

bu transfermarkt.de nin admini kimse helal olsun. Adamlar direk koymuslar galatasaraya, bu ne surat...:)
Mehmet Cirak

Post by Mehmet Cirak »

Mert Tokman wrote:
Murat Biricik wrote:Eklemegi unuttum, ayni ulkeden hemen hemen ayni tecrubeye sahip Kewell mi yoksa Viduka mi diye sorsalar, ben Viduka derdim.
Ben de ayni seyi dusundum Murat ama ayni zamanda acaba Arda veya Lincoln'den biri satilacak mi diye de dusunmuyor degilim...
Viduka cok ofansif, Kewell'in oyun kurma ozelligi daha fazla. Bana sorsalar ben Kewell derdim, ama forvet ihtiyacimiz olsa Viduka... Gerci Viduka da miyadini dolduranlardan...
Mehmet Cirak

"Artificial intelligence is no match for natural stupidity."
Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

http://ukpress.google.com/article/ALeqM ... AT8blWxc-A

Bu makalenin sonunda Kewell'in Liverpool tarafindan serbest birakildigi yaziyor --- yani bonservisi bedava oldu galiba...
Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Ozan Ersoy wrote:Ali Gursel'den "Bu adam 15 gol atarsa aniririm" demesini bekliyoruz.

Genelde futbolcunun performansini belirleyici saptama bu oluyor.

Ozan Ersoy
Ben baraji 10 a indiriyorum. Lakin 10 un altinda tek sayili bir rakam icin dahi anirmagi dusunebilirim. Arda ve Lincoln yaptiklari assistler ile bu elemani adam edecekler, bizim ligde Hasan Tezcan nin deyimi ile kova kalecilerden bayagi ekmek yiyecektir.
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."
Seckin Tascioglu

Post by Seckin Tascioglu »

Fenerbahcenin ve Besiktasin hayallerinin bittigi yerde, Galatasarayin gercekleri baslar.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

İyi bir form grafiği yakalarsa hem sol kanat için hemde -ikili forvet oynama durumunda- hücum hattı için sağlam bir alternatif olur..

Defans'ın göbeği, kaleci ve sağ-bek yönetimin ellerinden öper..
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Mert Tokman wrote:
Ben de Gudjonsen'i tercih ederim. Viduka'nin da Gudyonsen'in de hala pazarlari var, ciddi para istiyorlar. GS'in boyle transferler yapacak gucu henuz yok. Insallah iki seneye o da olacak.

Kewell son senelerde gecirdigi ciddi sakatligi olmasa Mert'in istedigi Guily'den 2 gomlek ustun bir oyuncu. Hem kanat hem forvet oynayabilir, forvet arkasi oynayabilir. 1:83 boy, kafa gol atabilir. Bir ay once Irak'la oynadiklari buyuk olay olan macta (FIFA Irak'a izin vermiyordu) tek golu kafayla Kewell atti. 2-3 tane de net pozisyonu oldugunu hatirliyorum. Cok hizli, birebirde iyi biri. Ayrica CL eslesmelerinde onemli olacak. Ismiyle rakip takimi korkutacak, temkinli oynamasina yol acacak bir oyuncu. Sakatligi ne durumda, ne kadar oynar? Mac basina anlasilmissa sorun yok.

Umit Karan - Nonda - Kewell iyi oldu bence. Solda Arda, sagda Aydin-Hasan Sas, ortada iki on libero, joker Lincoln, ciddi ofansif gucumuz oluyor.

Arda bir yere gitmez. Adnan Polat onu bir sene CL'de oynatmadan bir yere satmaz. Icim rahat.

Simdi geldi sira stopere...

Ozan Ersoy

Not: Kimselere caktirmadan transferi bitiren yonetime tebrikler.
Eray Tunç

Post by Eray Tunç »

Bu sezon Lincoln'ün ipiyle kuyuya inmeme adımı gibi geldi bana. İleride Ümit veya Nonda, arkasında Lincoln veya Kewell. İki kanatta da oynayabildiği söyleniyor. Arda'nın satılmasına hiç ihtimal vermiyorum.
Umarım Nonda'daki sakatlık kumarı Kewell'da da tutar. Umarım geçen sezonki sezonun çoğunu takımın yarısı sakat olarak geçirmeyiz.

Takımın bu sezon orta saha ve forvette süratli oyunculara yatırım yapmasını da akıllıca buluyorum. Kewell gibi Yaser ve Ferdi de süratli oyuncular.
Defansın gerisinden ileriye hızlı pas çıkartabilecek kaliteli bir stoper çok iyi olurdu.
Umarım sağ bek konusu da unutulmaz.
Last edited by Eray Tunç on Thu Jul 03, 2008 10:35 pm, edited 1 time in total.
Murat Gökcigdem
Staff Member

Post by Murat Gökcigdem »

Bakalim Kewell Olimpiyatlarda ulkesini temsil edicek mi? Yanilmiyorsam Olimpiyatlarlar Augustos 24'unde bitiyor.
Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Ozan Ersoy wrote:Umit Karan - Nonda - Kewell iyi oldu bence. Solda Arda, sagda Aydin-Hasan Sas, ortada iki on libero, joker Lincoln, ciddi ofansif gucumuz oluyor.
Forvet Hatti...

Code: Select all

Kewell             Licoln          Arda
Aydin-Serkan      Hasan - Arda      Ferdi - Hasan

Nonda
                    Umit - Yaser
gibi sekillenebilir... Isteyen Arda ile Kewell'i yer degistirsin onlar mac icinde degisir zaten... :wink:
Ozgur A. Boztepe

Post by Ozgur A. Boztepe »

Murat Gokcigdem wrote:Bakalim Kewell Olimpiyatlarda ulkesini temsil edicek mi? Yanilmiyorsam Olimpiyatlarlar Augustos 24'unde bitiyor.
cok onemli bir nokta...
Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Wikipedia'ya gore, 3.5 aylik kizi varmis, onceki 2 cocugunun ustune. Nasil ikna etmis bizimkiler hayret?! :) Yengamin Ingiltere de mi kalacak ki acaba?

Youtube'daki videosunun altina, Bosman ile belese Roma'ya gitmesinden bahsediliyordu. Bonservis odemesek de, bizi Roma'ya tercih etmesi icin (ki, simdi kontrol ettim elimizde CL kozumuz filan da yok, daha dezavantajliyiz hatta, adamlar direk grup asamasindaymis) acmisizdir kesenin agzini bayagi diye geliyor bana. Onceki olayli transferindeki menajerini mi kullaniyor da, o adami bu sefer de biz ihya ederek filan mi ikna ettik acaba?! :) :?
Özgür
Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Ozan Ersoy wrote:
Mert Tokman wrote:
Ben de Gudjonsen'i tercih ederim. Viduka'nin da Gudyonsen'in de hala pazarlari var, ciddi para istiyorlar. GS'in boyle transferler yapacak gucu henuz yok. Insallah iki seneye o da olacak.

Kewell son senelerde gecirdigi ciddi sakatligi olmasa Mert'in istedigi Guily'den 2 gomlek ustun bir oyuncu. Hem kanat hem forvet oynayabilir, forvet arkasi oynayabilir. 1:83 boy, kafa gol atabilir. Bir ay once Irak'la oynadiklari buyuk olay olan macta (FIFA Irak'a izin vermiyordu) tek golu kafayla Kewell atti. 2-3 tane de net pozisyonu oldugunu hatirliyorum. Cok hizli, birebirde iyi biri. Ayrica CL eslesmelerinde onemli olacak. Ismiyle rakip takimi korkutacak, temkinli oynamasina yol acacak bir oyuncu. Sakatligi ne durumda, ne kadar oynar? Mac basina anlasilmissa sorun yok.

Umit Karan - Nonda - Kewell iyi oldu bence. Solda Arda, sagda Aydin-Hasan Sas, ortada iki on libero, joker Lincoln, ciddi ofansif gucumuz oluyor.

Arda bir yere gitmez. Adnan Polat onu bir sene CL'de oynatmadan bir yere satmaz. Icim rahat.

Simdi geldi sira stopere...

Ozan Ersoy

Not: Kimselere caktirmadan transferi bitiren yonetime tebrikler.
Bu transferde artilari da not etmemiz lazim. Ozan nin dedikleri dogru, yonetime tebrikler. Ilk once cumle alem transferi Resmi Site den okudu. Kewell in bir diger artisi Ozan nin soyledigi gibi farkli pozisyonlarda oynayabiliyor olmasi. Liverpool da Kewell, ya Babel yada Benayun ile degistiriliyordu. Benitez Kewell i cikardiktan sonra ozellikle Babel in kanadindan gelen akinlara defalarca sac bas yoldu.

Bu eleman bana gore yaraticilikta bir Nonda hatta bir Umit Karan degil, ama en az Nonda kadar takim oyuncusu. Kafa hakimiyeti ve isminin zikredilmesiyle rakibi dusunmege zorlayacak bir oyuncu. Bununla birlikte Sukur u aratmayacak icerik ve sekilde ne goller kacirdi. :wink:

Beklentiyi bu elemanin atacagi yada kaciracagi goller uzerine insa etmemek lazim. Bence bizim takima, takim oyuncusu oldugu, farkli pozisyonlarda oynayabildigi, tecrubesi ve biraz da bonservis/toplam maliyeti goz onunde tutularak alindi.
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Güzide Türk Medyasının yediği golde ayrı bir tat bırakıyor damaklarda :D

Zikredilen sayısı meçhul isim arasında Harry'de varmıydı acaba :D

Burdaki transfer haberlerini bile göz gezdirerek okuduğum için ben bilemeyecem..
Post Reply