TSL - 30.Hafta: Hacettepe-Galatasaray 2-0

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Ercan Dumlupinar

Post by Ercan Dumlupinar »

Sezonun bitmesini beklemeye gerek kalmadi, gidecekler bu aksamdan bavullarini toplasin, erken tehriz olsunlar. Lig sonuncusuna yenildiler, helal olsun hepsine.............

Bence kim para ediyorsa onuda satsinlar.

Ikinci goulun on hazirligini Hasan SAS yapmis.....
Last edited by Ercan Dumlupinar on Fri May 01, 2009 10:07 pm, edited 1 time in total.
Burak Ayyildiz

Post by Burak Ayyildiz »

Bir de iyi tarafindan bakin: seneye Hacettepe'ye yenilmeyecegiz :D
Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Bulent Korkmaz, Hasan Sas yuhalanincaya kadar listenin baslarina bir bakmak lazim. Taraftar listeyi tersten yuhalamaya basladi.

Ne kadar kotu durumda olursak olalim UEFA CUP a gitmemiz lazim.
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."
Salih Bora

Post by Salih Bora »

Hiç boşuna beklemeyin, Bülent Korkmaz gitmez.
Bay "K. Erciyes Zihniyeti" gelecek sezon da görevde kalır.
Adnan Polat, takıma antrenör değil güdülecek koyun arıyor. Uysal kedi bir bakıma.
Geçen yıl zannettiler ki Kalli yaşlandı, Yönetim'e mırın kırın edecek hali yok... Getirdiler.
Kalli'nin aynı Azman Kalli olduğunu görünce gönderdiler.
Bu sene Alaman uysal koyunu Skibbe efendi geldi.
Kendilerini kurtarmak için onu gönderdiler.
Kovmaları doğruydu. Geç bile kalmışlardı. Ama kapsamlı bir operasyon yapılmadan sadece Skibbe efendi'nin gitmesiyle hiçbir sorunun çözülmeyeceği belliydi.
Ve son tercihleri, Bülent...
Yönetim için dört dörtlük bir tercih.
Tam kafasına göre.
Aziz Yıldırım'ın sevgilisi Aragones.
Adnanlar'ın sevgilisi Bülent.
Tencere yuvarlandı kapağını buldu ikisinde de.
AYRILMAZ İKİLİ
Eren Akkan

Post by Eren Akkan »

Hacettepe'nin 5 galibiyeti var, 1'i bize biri FB'ye karşı, ilginç...
İlk yarıdaki Hacettepe galibiyetini de ite kaka almıştık, maçtaydım, ve rezalet bi gündü... allahtan bugünkünü izlemedim
Soner Özaltındere

Post by Soner Özaltındere »

Çok heyecanlı ve sürükleyici bir maçtı. Müthiş pozisyonlar yakalandı karşılıklı olarak, Hacettepe'nin yakaladıkları sayı olarak hayli fazlaydı...

Mükemmel bir top oynadı Hacettepe, benim bu sene gördüğüm en iyi oyunlardan biriydi diyebilirim. Sebebi de artık kaybedecek birşeyleri olmadığının farkında olmaları ve bu yüzden panik yapmadan son derece rahat oynamalarıydı diyebilirim.

Galatasaray, işte o panik ve klasik aman kaybetmeyelim korkusuyla yakaladığı doğrudürüst bir iki pozisyonda da ya kendi oyuncularının beceriksizliğinden ya da rakip kalecinin müthiş oyunundan dolayı golü bulamadı.

Oyuncu değişiklikleri ve bu değişikliklerin zamanları tamamen yanlış ama yedek kulübesi de çok zayıf ne yazık ki...

Herşeye rağmen güzel maç oldu, ben skor dışında oyundan hoşnut kaldım ve bu arada aklıma bir şey geldi. Madem hem ucuz, hem yerli ,hem kendinden olan bir Teknik Direktör arıyorsun o zaman Ergün Penbe'yi seneye hoca yapsa ya bu yönetim. Ama yer mi? Yemez bence.. Niye çünkü o işine karıştırmaz, karşılırsa adam gibi çeker gider....
Galatasaray,
imkansızı olağana çeviren ruh....
Eren Akkan

Post by Eren Akkan »

Bu arada maç özetlerini izledim, eminim maç içinde sürekli bişeyler yapmamıştır, ancak Lincoln 2 tane acaip öldürücü pas atmış, ve çok iyi 1 frikik kullanmış... tüm maçta nasıl oynadı?
adam acaip yetenekli ama tam mahalle takımı futbolcusu mantalitesi var.
Ozan Kaya

Post by Ozan Kaya »

Eren Akkan wrote:Bu arada maç özetlerini izledim, eminim maç içinde sürekli bişeyler yapmamıştır, ancak Lincoln 2 tane acaip öldürücü pas atmış, ve çok iyi 1 frikik kullanmış... tüm maçta nasıl oynadı?
adam acaip yetenekli ama tam mahalle takımı futbolcusu mantalitesi var.
Vasatin ustune cikamadi (ya da cikmadi). Taktikte Lincoln'e gerek de yoktu zaten. Onun bolgesi olan ortadan dikine cok az atak yaptik.

Hep kanatlara bosluk birakarak oynadik. Oyuncularimiz yakin oynamiyor, yardimlasma yok ve kanatlarda adam kacirdigimiz zaman forvet hala geride tingir mingir ataga cikmaya calisiyor. Kanat oyuncumuz da orta yapana kadar basina bir ton adam ususunce sansi kaybediyor.

Takimda malesef akicilik yok. Zamanlama yok. Kim kimin nerede oldugunu bilmiyor. Ve bu noktadada $evk, azim, tutarlilik ve en onemlisi disiplin hic yok.

Bir iki tane profesyonel - zeki cevik ve ahlakli - oyuncumuz var onlar da kalabaligin icinde eriyorlar.
İzi Ergil

Post by İzi Ergil »

Lincoln bu haliyle 3-4 tane cok kritik hareket yapti.yararlanamadik.Ne yazik ki bir beceriksizliktir gidiyor.O oldurucu paslari gole cevirebilseydik simdi hepimiz Lincoln ne buyuk topcu diyor olurduk.Bu amacsizlik,beceriksizlik ve genel olarak verimsizlik cok uzun zamandir var.Bunu ne hocalar degistirebildi ne de oyuncular kendi iclerinde organize olabilip bir care bulabildiler.Artik problem benim gozumde genel bir futbol zekasi problemidir..Ugrasip,didinip yine de birsey yapamayan bir takim var karsimizda.Kimse bu takima kosmuyor diyemez ama asil sorun .Ne icin kosuyor ve sonucta nereye kosuyor.Artik en gucsuz rakibini bile sindiremeyen,isiramayan,yipratamayan bir takimimiz var eskiden buyuk takim sahada durusundan belli olurdu..simdi baskalari bizi yipratiyor.Lİg sonuncusu bile olabiliyor bu.Devamli top kaptirip sonra hatayi telafi icin deliler gibi kosan sonra da atak yapacak mecali kalmayan.İlk topa kritik mudahale yapamayan ama rakibe refakat eden(iste bu defans anlayisina cildiriyorum) adamlar var sahada.
Lincoln kaliteli ama gamsiz(adamin yapisi bu)
Kewell ya sakat ya da hepatit filan yuzunden 2 depar sonra bitik
Hasan Umit gibi veteranlar zaten sahada yoklar bir olumlu hareketleri yok oyunda.Ama adamlari yuhalamak olacak sey degil zorla oynatilmiyorlar.Olayin suclusu belli.
Sabri,Ayhan,Baris vs yetenekleri kisitli oyuncular hepsi iyi niyetli ve caliskan olabilir ama maalesef bu boyle.
Bu kadar negatif bir tablodan basarinin cikmasi beklenemezdi.Olmadi da.
Hele bir de Bulent Korkmaz hatasi eklenince kadayifin kaymagi oldu.
Bulent' e karsi onyargili degildim ama ben yaptiklarina anlam veremiyorum.Anlayabilen varsa bana da anlatsin.
Eren Akkan

Post by Eren Akkan »

İzi Ergil wrote: Sabri,Ayhan,Baris vs yetenekleri kisitli oyuncular hepsi iyi niyetli ve caliskan olabilir ama maalesef bu boyle.
Barış ve Sabri'yi anlarım da... yapmayın, etmeyin, adamın hakkını yemeyin, keşke Galatasaray'da 3 tane daha Ayhan olsaydı.
İzi Ergil

Post by İzi Ergil »

Aslında haklısınız Ayhan ı ayrı tutmak lazım.Hatta futbolcuların adını yazarak yorumlamak cok da mantıklı degil(dun sinirle yazilmisti :) ) cunku hem bireylerin performansı ve takmın kendi dinamigi cift tarafli bir etkilesim olusturuyor ayirip bakmak saglikli olmayabilir.Ayhan bu takimin yukunu cok cekti.Simdi son haftalarda da pili bitti ne yazik ki ve kotu oyunlar cikardi.Tamam Ayhan ı ayrı tutalım :)
Salih Bora

Post by Salih Bora »

Eskişehir, Fenerbahçe, Ankaraspor, Hacettepe...
Bu dört maçtan ikisini kazanabilseydik şu anda yarışta iddialı durumda olurduk.
Hadi hepsini geçtim... Sırf Hacettepe'yi devirsek Sivas'la aramızdaki fark 5'e inecekti.
Alacağın olsun Bay K.Erciyes Zihniyeti.
AYRILMAZ İKİLİ
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Hala Lincoln filan diye sayiklaniyor ona yaniyorum. Su Holosko'nun BJK verdiginin yerisini verebildi mi acaba. Bugun Holosko'nun BJK'in seref sayisini kaydedisini bir izeyin hele bir. Neredeyse orta sahadan tek basina topu alip gitdi adam.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Eray Tunç

Post by Eray Tunç »

Cengiz Akgun wrote:Hala Lincoln filan diye sayiklaniyor ona yaniyorum. Su Holosko'nun BJK verdiginin yerisini verebildi mi acaba. Bugun Holosko'nun BJK'in seref sayisini kaydedisini bir izeyin hele bir. Neredeyse orta sahadan tek basina topu alip gitdi adam.
Lincoln: 34 Macta 10 gol, 21 asist.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Eray Tunç wrote:
Cengiz Akgun wrote:Hala Lincoln filan diye sayiklaniyor ona yaniyorum. Su Holosko'nun BJK verdiginin yerisini verebildi mi acaba. Bugun Holosko'nun BJK'in seref sayisini kaydedisini bir izeyin hele bir. Neredeyse orta sahadan tek basina topu alip gitdi adam.
Lincoln: 34 Macta 10 gol, 21 asist.
Evet. Su son 13 macta ne yapti? Istanbuldaki Hacettepe macinda antilop gibi sekeiyordu. Ne diye Ankarada sekemedi acaba?
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Post Reply