Ocak 2010 Transfer gündemi

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Mehmet Gorgen
Staff Member

Re: Ocak 2010 Transfer gündemi

Post by Mehmet Gorgen »

HURMA VE SAZ EKİBİ BU SEFER KÖŞEYE SIKIŞTI.
Ali Turan'ı ya birkaçyüzbin dolara GS'a şimdi verecekler yada bedavaya sene sonu gelecek.Üstelik o zaman bu oyuncusundan 2. yarı hiç verim de alamayacak.Sana teklif vermeye bile gerek duymadılar.

Hurma bu sefer malesef KAYBETTİN.

GS böyle adamın elinden söke söke almasını da bilir. Öyle her zaman 6-7 milyon euro'ya adam pazarlayamazsın.

Ali Turan Aslan'a doğru..
Kayserispor kaptanı Ali Turan Galatasaray yolunda.. Yıldız futbolcu gemileri yaktı, takımının Antalya kampına katılmayacağını söyledi.. İşte çarpıcı gelişmeler..

30 Aralık 2009 , 14:37

Kanal A spor servisi, Ali Turan transferi ile ilgili çok çarpıcı gelişmeleri ele geçirdi. Edinilen bilgiye göre Galatasaray'ın transfer gündeminde yer alan yıldız futbolcu, Kayseri'den ayrılıp, İstanbul'un sarı kırmızılı kulübünde forma giymek istiyor. Yöneticilerden kendisine yardımcı olmalarını isteyen başarılı kaptan, Kayserispor'un Antalya kampına bile katılmayı düşünmüyor. Genel menajer Süleyman Hurma da Ali Turan'ın Galatasaray'a gitmek istediğini doğruladı.

Galatasaray'ın ara transfer dönemindeki gözdesi Ali Turan konuyla ilgili Kayserispor Genel menajeri Süleyman Hurma ile bir görüşme yaparken, kulüpten kendisine transferi konusunda yardımcı olmalarını istedi. Görüşmenin ardından basın mensuplarının sorularını yanıtsız bırakarak tesislerden ayrılan Ali Turan, Kanal A muhabirine yaptığı özel açıklamada Galatasaray'a gitmek istediğini ve Kayserispor'un Antalya kampına katılmayacağını söyledi.

Sarı kırmızılı kulüpten gelen teklifi değerlendirmek istediğinin altını çizen genç kaptan, "futbol hayatımda böyle bir teklifi belki bir daha alamam. Kayserispor'dan anlayış bekliyorum" diye konuştu.

Ali Turan'la görüştükten sonra konuşan Süleyman Hurma ise “Yaptığımız görüşme neticesinde Ali Turan bizimle birlikte olmayı çok arzu etmiyor'' dedi. Hurma, tabii ki Ali Turan bizim takımımızın kaptanı, bu kulübün içerisinden yetişmiş birisi.. Dolayısıyla bizim için son derece değerli ve önemli. Biz Ali Turan’a sezon başı Hollanda’daki kampta sözleşmesini uzatmak üzere teklif götürdük ve aynen şunu söyledik; ‘sen bu takımın kaptanısın, senin üzerinde bir baskı oluşturmak istemiyoruz. Ancak mukaveleni uzatmamız gerekir. Düşün Türkiye'ye döndüğümüzde uygun bir zamanda oturur mukaveleni de uzatırız’.. Bunun üzerine kendisi ‘tamam ağabey’ dedi.. O süreçten sonra bizim bu isteğimize beş altı kez yeniledim ben. Mukavelesinin uzatılması gerektiğini söyledim. Geldiğimiz nokta ise bu.. Bu geldiğimiz noktada anlaşılıyor ki Ali Turan bizimle birlikte olmayı çok da arzu etmiyor. Bunu ben yaptığımız konuşmalar da anladım. Tabii ki biz de Kayserispor kulübü olarak bir çok transferde ve bir çok olayda daha önce de bir duruş göstermiştik.. Galatasaray kulübünün bizimle bir kez bile konuşma gereği hissetmeden kendisi ile mücadele eden bir takımın oyuncusunu kaptanını bu şekilde ayartmasını doğru bulmuyoruz. Gökhan Ünal’da da benzer olayları yaşadık ve Gökan Ünal’ı bir sene kullanamadık. Eğer Gökhan bizim istediğimiz doğrultuda kafası karıştırılmadan oynasaydı biz ligi ikinci sırada bitirirdik. Şimdi benzer bir durumla karşı karşıyayız. Kayserispor büyük bir kulüptür. Hiç bir dayatma ve zorlamaya boyun eğmez. Neyi kaybedecekse onu kaybetmeyi göze alır. Ama kulübünün ve şehrinin duruşundan da taviz vermez” dedi.
Ozgur A. Boztepe

Post by Ozgur A. Boztepe »

Hic yazasim gelmiyor ama...

1. Fifa kurallarina gore oyuncunun kontrati bitmeden yarim sezon onceden itibaren istedigi takimla gorusebilir, hatta gelecek sene icin imza atabilir yani ayartma yok.

2. Futbolcuyu kontrant bitimine az kala vatan millet sakarya havalarina imzaya zorlamak, cok assagilik bir durum.

3. Galatasaray gibi kurulumlara "Herkeze satariz, Galatasaray'a satmayiz" gibi uzerinden rant ve prestij elde edici, baskalarina yag cekici laflar etmemek lazim, o laflar unutulmaz, devran doner.

4. Galatasarayin bu ara sezonda ali turan'i alicagini sanmiyorum.

Ayrica konu ile alakasi yok ama bu topicte yerden yere vurulan, benimde sahadaki oyunculari korumuyor diye kizdigim, ama onun disinda cok begendigim yonetimin; daha bitmemis Stadi 2016 uyeligindeki Turkiyenin statlarina sokmasi buyuk basaridir. Kriterler uygulandi diyebilirsiniz, ama Turkiye'de onceden belirlenen kriterlerin uygulanmasi istisnadir.
Kar yagdi yaktigim ateslere
Icimdeki korku bir isyan
Beni anlaticak kadar, yanliz degil sokaklar
yorgun degil yagmurlar

Murat Cekem
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Yanlis yapa yapa dogruyu ogrenmisler. Ali Turan'a son alti ay icinde gorusup on anlasmayi yapmislar. Bunun icin Kayseri'nin izinine gerek yok (ozgur de soylemis). Simdi Kayseri dusunsun. Bir cikma oyuncu ile birkac yuzbin dolar (avro olmasin dolar dusuk) almak yerine guvenemedikleri bir adamla 5 ay gecirme konusunda bir karar versinler. Ben olsam Lindroth ve Emre Gungor'u bedava kiralardim bonservislerini de vererek. Kayseri'ye esegi boyayip satmak olur bu ama onlar hala ustune para isterler.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Hasan Tezcan wrote:
Cengiz Akgun wrote:Ben GS'a verip aldiklarina bakarak konusuyorum. Isterse Maradona olsun. Kac mac oynayabildi kac gol atabildi ve attirdi bir hesabini yap bakalim Hasan. Bir de verdigin paraya bak konusmak erken mi gec mi gorursun o zaman.
Ne aldi Cengiz abi, kac para verdiler?
Hasan'im bana ahret sorulari sorma. Bugune kadar hangi oyuncuya ne verdiklerini ne zaman adam gibi acikladilar da sana sip diye soyleyeyim. Git bak burada yazilip cizilmis.

http://www.cimbom.org/forum/viewtopic.p ... ano#p90292

Murat Gokcigdem'in bulduguna gore bu adam GS'a 8M pound (yani 16M dolarin ustunde) mal olmus. Bunun icinde sadece bonservis parasi mi bilemiyorum. Sanirimki oyle. Manchester City'den oldugu icin pound demislerdir zaten. Bir de bu adamin 4 senelik mukavelesi varmis. 3M avrodan asagi degildir seneligi. Al sana tonla para.

AP sabalaginin (kusura bakmayin daha iyi bir sifat bulamadim bunlara soylenecek. Her zamanki kabaligima verin lutfen) Lincoln icin soyledigi kayip 14M avro. Bu adamdan bu kadar para kaybettik demis yine o konu basligi altinda yazilanlara gore. Bunlar kaybedilince soyleniyor. Aslinda Elanor GS'da konusu cok eglenceli. Ilk geldiginde yazilanlari gorunce simdi guleyim mi aglayayim mi bilemiyorum. Bence yenen ikinci buyuk Brezilya'li kazigi bu Elanor. Siz begene durun
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Mukavelenin sigortasi olmaz. Sen sabalak isen yaptigin mukavele salakca yapilmis ise sigorta sirketi araya girmez.

Profesyonel sporcunun kendini sakatliga karsi sigirtalamasi mukavelede on sart olmali. Primi'in bir kismini klupte ustlenebilir. Anlasmaya gore olur. Sporcunun yasi, eski gecirdigi sakatliklara gore ve simdiki saglik durumuna gore prim yuklu cikacaktir bazilarinda. Birde oyle saglik muayenesi Acibadem de sap kicina sap basina badem olamaz. Sigorta sirketi sacinin telinden ayak parmaginin tirnagina kadar uzmanina inceletir primi koyarken. Bak o zaman esek gibi nasil oynuyorlar. Sigorta sirketine uyydurmadan sakatim dediginde baslarina ne gelecekleri bilirler. Lincoln efendi sakatim diyerek istedigi macta oynadi istemediginde oynamadi. Kazim gibi sabah beste araba kazasi yapana giren kulaklarindan cikar.

O yuzden ABD'de de sporcular sezon icinde kendini saha salon disinda bile riske atabilecek aktiviteleri yapamiyorlar. Mesela basketci bu hafta all-star haftasi gidip Aspen'de kayak bile kayamiyor. Arda efendi tatil diye Roma'ya gidip virisu kapmisti. Burnundan gelirdi o haraket. Bu haberleri duyunca sigorta sirket primi iki katina cikariverir gelecek sene yenilenirken olur biter. Bu isler bu kadar basit. Klup milyonlarca dolar para yatiriyor elbette bunun sigortasi olmasi gerek ama Turkiyede bu calistirmak zor. Cunku sen tasima su ile degirmen donduruyorsun. Yaptigin transferde bir suru alavere dalavere var. Resmi maliyet ile ozel maliyet birbirini tutmuyor. Oyle olunca sigorta sirketi filan seninle is yapmaz. Icinizde kim bu ise bulasmak ister sigortaci olsa? Her turlu sahtekarlik var bu heriflerde. At hirsizinin basinda bulundugu GS AS ile yolda para bulsam oturup yanlarinda saymam. Ha bunlar boyle de digerleri daha mi iyi? Elbette degil. Basinda Demiroren'in oldugu BJK ile Aziz'in FB'ne guvenebileceklerin alnini karislarim ben.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Bakin aptalca bir hamle daha...

http://www.sporx.com/futbol/superlig/179028/?takim=108

Onu karsiliksiz hicbir takima vermezdim. Ilhan Cavcav kumar O-Y-N-A-M-I-Y-O-R, adam akilli. Allah bilir kaca gitmistir.
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.
Ufuk Sezekkaplan

Post by Ufuk Sezekkaplan »

Cengiz Akgun wrote: Sigorta sirketi sacinin telinden ayak parmaginin tirnagina kadar uzmanina inceletir primi koyarken. Bak o zaman esek gibi nasil oynuyorlar. Sigorta sirketine uyydurmadan sakatim dediginde baslarina ne gelecekleri bilirler. Lincoln efendi sakatim diyerek istedigi macta oynadi istemediginde oynamadi. Kazim gibi sabah beste araba kazasi yapana giren kulaklarindan cikar.

O yuzden ABD'de de sporcular sezon icinde kendini saha salon disinda bile riske atabilecek aktiviteleri yapamiyorlar. Mesela basketci bu hafta all-star haftasi gidip Aspen'de kayak bile kayamiyor.
Fena mı, ben de bunu kastediyorum zaten. Çünkü olması gereken bu. Bir sporcu kulüp açısından en önemli maddi varlık ve bunun korunması rastlantılara bırakılmamalı. O zaman arkaya böyle mekanizmalar koymak lazım.

Bu sistem günün birinde olacak, belki 5-10 yıl içinde. Çünkü birçok faktör bunu zorluyor (kaleci Enke'nin ölümünde de başka açılardan bu konu tartışmaya açıldı) ve sağladığı çok yönlü denetim nedeniyle günün birinde trafik sigortası gibi zorunlu hale getirilecek FIFA tarafından.

En sağlıklı denetim, cebinden para çıkıp da canı yanacak kişinin sağladığı denetimdir.

Alacağınız adam sezon başında sigorta ettirilemeyecek kadar riskli ise bu adamın niye alındığı tartışmaya açılır. Aldığınız adam kriterleri tutturuyor ve sigorta kapsamına alınıyorsa o zaman da sigorta şirketinin rücu hakkı yüzünden, ister istemez korunur. Oyuncu kendine bakmak zorunda kalır, o kendine bakmazsa kulüp onu denetler.

Hasan Şaş gibi bilinçsiz ilaç kullanıp dopingden 6 ay hak mahrumiyeti alamaz mesela. Veya Yattara gibi istediği yerde ameliyat olamaz, Emre Güngör gibi tam iyileşmeden sahaya sürülemez (o zaman hasar onu sahaya süren kulübünden alınır çünkü).

Bugün Türkiyedeki hiç bir mekanizma Sivas'a zeminini düzelttiremezdi. Adamlar bundan yararlanıp haksız rekabet yapıyorlardı çünkü.

Ama Şampiyonlar Ligi ön elemesinde, UEFA kriterleri nedeniyle 1.5 ayda zemin ıslah edildi. Demek ki bekleyerek, halkın bilinçlenmesi ile, eğitimle falan bu işler olmuyor. Üstyapıdan bastırmak lazım.

Böyle bir sigorta sistemi olsa, zeminden kaynaklanacak sakatlıklarda hasarın kendisinden alınacağından korkan bir sürü takım, bugün haksız rekabet için kullandığı o avantajdan süratle vazgeçmek zorunda kalır, Konya stadı da çiçek gibi olur.

Çok yönlü bir konu bu ve bence üzerinde çalışılmalı. Ha bir de ayrıca sporcunun ve ailesinin geleceğini güvence altına almak gibi bir fonksiyonu da var; Vivien Foe, Meduna, Enke, Alper gibi değişik değişik örnekler var bu konuda.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ufuk Sezekkaplan wrote:
Cengiz Akgun wrote: Sigorta sirketi sacinin telinden ayak parmaginin tirnagina kadar uzmanina inceletir primi koyarken. Bak o zaman esek gibi nasil oynuyorlar. Sigorta sirketine uyydurmadan sakatim dediginde baslarina ne gelecekleri bilirler. Lincoln efendi sakatim diyerek istedigi macta oynadi istemediginde oynamadi. Kazim gibi sabah beste araba kazasi yapana giren kulaklarindan cikar.

O yuzden ABD'de de sporcular sezon icinde kendini saha salon disinda bile riske atabilecek aktiviteleri yapamiyorlar. Mesela basketci bu hafta all-star haftasi gidip Aspen'de kayak bile kayamiyor.
Fena mı, ben de bunu kastediyorum zaten. Çünkü olması gereken bu. Bir sporcu kulüp açısından en önemli maddi varlık ve bunun korunması rastlantılara bırakılmamalı. O zaman arkaya böyle mekanizmalar koymak lazım....
Ben fena demedim ki. Yalniz bunu yaptirman icin sporcuya verdigin paranin kurusu kurusuna vergisini de odemen lazim. Sporcudan da vergisini keseceksin ki sigorta primine katkini istiyorsa yapasin.

Turkiyede sporcu ile iki turlu sartname yapiliyor. Biri federasyona yollanan vergi kacirilan mantar (siz buna cakma diyorsunuz) mukavele oburu ise kasada saklanip UEFA ya da FIFA'lik olunca ortaya cikan gercek mukavele. Boyle alaverenin Allahini kitabini yazarlarsa yapilan sigorta da o kadar olur. benim dedigim bu. Isi dogru durust yapmaya kalksan elbette bu kaziklari yemezsin. Ama kafa abidik gubudike calistigi icin boyle yan basiyorsun senden seytani karsina ciktiginda ve de cikiyor. Brezilyali Arjantinli bu isleri senden iyi biliyor cunku. Bak Isvecli kapi gibi dayamis mukaveleyi burnuna gik diyemediler. Emre Gungor'u hacamat ettiler. Gucleri kime yeterse.

BJK nasil yapti bilmem Delgoda isinde sarladilar.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Murat Fahrioglu

Post by Murat Fahrioglu »

Haldun Ustunel Fransa'daymis. Gazeteler transfer harekati basladi diyor ama belki de yilbasi tatilidir. Bu arada Trabzon Gokhan Unal icin Nonda, Hakan Balta ve bir miktar para istemis. Bizimkiler de 3 milyon Euro arti Emre Gungor veya Serkan Calik demisler. Tabii bunu iki kulup de resmi olarak aciklamadi.

Ali Turan da kadro disi birakilmis. Biz dayatmalara gelmeyiz diyen Kayseri yonetimi, kendi oyuncusuna sozlesme uzatmadi diye dayatma yaparak kadro disi birakmis. Yani bize dayatamazsiniz ama biz gayet rahat kendi oyuncumuza dayatiriz diyorlar :wink:

Sercan konusunda ortalik sakin ama her nasil yapmissa basin yonetim ile Rijkaard'in konusmalarini dinleyip Sercan Gokhan'dan daha uygun olur dedigini ogrenmis! Bursa'nin Sercan icin cok yukseksten uctugunu biliyoruz. Gelirse iyi olur ama bedelini iyi ayarlamak lazim. MGC artik Izmir'de ama bir yardimci olsan da Sercan'i alsak super olur Mehmet :)

Elano Milliyet'i kendi koyune davet edip roportaj vermis, bugunku sayfasinda okuyabilirsiniz.
Can Ergun

Post by Can Ergun »

Şark kurnazı anadolu kulüpleri teklifleriyle komik oluyorlar.

Gökhan için Nonda ve Hakan Balta'yı istemek komedinin daniskası.Gökhan'ı isteyen kim ayrıca,bugüne kadar ne yapmış ki GS'da oynayacak?

Sercan yaşından dolayı cazip olsa da, Aydın,Nonda ve üstüne para verilecek bir oyuncu mu emin değilim.Aydın ve Nonda'nın durumunu göze alırsak ilk başta mantıklı gibi görünüyor ama totalde ödenen rakam 8-10m € miktarını geçmemeli.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Gokhan Unal milliyetin masa basi haberi. Duin gordum ve guldum. TS elden cikarmaya bakiyor. Buyuk bir kazik yediler. Onlar biraz duzelmis Nonda'ya bile fit olurlar. Ne Baltasi ne ustuine parasi. Uste para onlarin vermesi lazim. Gunes ve Karaman her yerde kendine ceki duzen vermesi lazim ama o hic orali degil deyip duruyorlar.

Ertugrul Sercan'i verirse BJK' ye verir. Hic kafa yormaya luzum yok. Araya girip BJK'ye tuzluya mal etmekten baska.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Mehmet Gorgen wrote:http://www.timesonline.co.uk/tol/sport/ ... 982911.ece
pavluçenko iddiası
Bu transferi luks buluyorum, gereksiz...gercekte menajerlerden birseyler bekledikleri kesinlesir bu transfer gerceklesirse. Sonra cikip kapsamli arastirma yapiyoruz desinler bakalim. Pazarciya git kaziklan, bunlarin akibeti bu.

Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Palavrami bilmiyorum Pavluçenkodan daha cok sevindirir beni.

Harika çocuk Galatasaray'da

12 Ocak 2010
Harika çocuk Galatasaray'da
Galatasaray, Hollanda’nın Go Ahead Eagles takımında attığı gollerle vitrine çıkan Halil Çolak’ı kadrosuna kattı. Sarı-kırmızılılar, Derks’in eski öğrencisi olan 21 yaşındaki genç yetenek için 600 bin euro ödeyecek.
Milliyet'in haberine göre Cim-Bom sürpriz bir transfere imza attı, Hollanda’da top koşturan Türk golcü Halil Çolak’ı renklerine bağladı.

Ara transfer dönemine büyük umutlarla giren ve Teknik Direktör Frank Rijkaard’ın raporu doğrultusunda dört koldan çalışmalarını sürdüren sarı-kırmızılı yönetim ilk olarak 2. lig temsilcisi Go Ahead Eagles’da harikalar yaratan 21 yaşındaki Halil’in işini bitirdi. Galatasaray, 1988 doğumlu sol iç ve santrfor mevkiinde oynama özelliği olan genç yetenek için Go Ahead Eagles’a 600 bin euro (yaklaşık 1 milyon 260 bin TL) bonservis bedeli ödeyecek.

Sarı-kırmızılı kulübün altyapı koordinatörü olan Hollandalı Jan Derks’in, 21 yaşındaki Halil’in transferinde başrolü oynadığı ortaya çıktı. Geçmişte Go Ahead Eagles’i çalıştıran Derks’in, eski öğrencisi olan golcü oyuncunun transfer edilmesi için yönetime başvurduğu öğrenildi.
Hollanda ekibinin şimdiki teknik direktörü olan Hollandalı eski yıldız oyuncu Marc Overmars’ın da, Ajax kulübü ve milli takımdan yakın arkadaşı Frank Rijkaard’a, Halil Çolak’la ilgili olumlu referans verdiği kaydedildi. Rijkaard’la bir görüşme yapan Overmars’ın, “Bu oyuncuyu sakın kaçırmayın. Çok büyük yıldız olacak” ifadelerini kullandığı vurgulandı.

Hollanda’da 2. ligin en değerli oyuncusu seçilen ve sezonun ilk yarısında Go Ahead Eagles formasıyla 23 resmi maçta 13 gol, 7 asistlik performans ortaya koyan Halil Çolak’ın kısa süre içinde İstanbul’a gelerek uzun süreli bir sözleşme imza atacağı ifade edildi.

Halil Çolak kimdir?

Yaşı: 20 (29.06.1988) - Boy: 1.76
Kulübü: Go Ahead Eagles

Sezon Kulüp Maç Gol
2007-08 SC Cambuur 11 1
2008-09 G.A.Eagles 23 6
2009- G.A.Eagles 23 13
NO ADNANS, NO CRY !!
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Bu haberi birkac gazetede okudum. Kendisi hakkinda hicbir bilgim yok. Neden sevindigini anlatirmisin Alpay. Surpriz transfer. Öte yandan 600K euro az para degil, böyle bir oyuncu icin.

Post Reply