Ziraat Turkiye Kupasi

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Mert Tokman

Re: Ziraat Turkiye Kupasi

Post by Mert Tokman »

Cengiz Akgun wrote:Brezilya'ya bakmak lazim. Futbol'dan kazanilan para oluk gibi. Bunun yaninda Basket dersen o da var. Voleybal dersen o da var. Neyi eksik su Turkiyede
atletik yapili ve sporun her turlusune duskun zenci ve melez insanlarimiz eksik Cengiz abi - beach volley'i unutma birde. Ne demek istedigini anliyorum - sporculari genellikle varos mahallelerinden ve yoksul kirsal kesimlernden cikariyorlar ama hammadde avantajlari var bize gore.
Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Mert Tokman wrote:atletik yapili ve sporun her turlusune duskun zenci ve melez insanlarimiz eksik Cengiz abi - beach volley'i unutma birde. Ne demek istedigini anliyorum - sporculari genellikle varos mahallelerinden ve yoksul kirsal kesimlernden cikariyorlar ama hammadde avantajlari var bize gore.
Tamamen katiliyorum. Bazen bizde 18-25 yas arasi genclige tesadufen bakin dökuluyorlar adeta. Brezilya bu acidan bambaska bir yer, Afrika da öyle, daha genc yasta atletik kutle olusmaga basliyor, spora cok yatkinlar ve daha cok ufak yasta pek cok spor yapiyorlar. Turkiye, futbolu gectim, atletizm ve yuzmede tek bir sporcu cikaramadi 50 kusur yilda. Yasam bicimi ve genetik yapi ile alakali olmali herhalde. Bir de ustune ustluk futbolda hala ecus bucus tipleri genc diye akdroya aliyorlar, hepsi unutuluyor gidiyor.
“You have power over your mind - not outside events. Realize this, and you will find strength.”
― Marcus Aurelius, Meditations
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ya sende guresci cikar boksor cikar. Hammadden neyse ona gore cikar diyecegim ama bu da tam dogru degil. Bu hammadde isi beslenme ile ilgili. Simdi yeni nesil Cin'liler hele Amerikada dogup buyuyenler bu kalitim ile gecen ozelliklerini gelistiriyorlar. Kargacik burgacik pek kalmadi. Boylari uzadi vucutlariu gelisiyor. Cinli erkek jimnastikcileri gormediniz mi? Herifler ikili oynuyorlar. Kizlarda hafif siklet bebe ruhiler is yapiyor. erkeklerde de Amerikalisi ve Rus'undan asagi kalir ben kimseyi gormedim. Basketci Yao da Cin'deki ham maddeden. Sen hele bir araya dur bak neler bulunur. Kuccuken bu cocuklari toplayip karpuz domates gibi bakimla buyut bak bakalim ne oluyor. Sogan ekmekle bu kadar oluyor. Buyume caginda protein'i adamakilli alabilen gelisiyor.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Post Reply