FB 0/2-Chelsea 2/1 (Yinede Tebrikler Fenerbahçe)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Ozan Ersoy wrote:
Mert Tokman wrote:FB cok kotu bir gol yedi...

Lugano'nun yavas dusen geri pasini kapip Volkan'i calimlayip gol yaptilar...

1-1 dk. 51

Haydaaa simdi de Edu durduk yere penaltiya neden oldu...

2-1 CSKA one gecti Dk. 53

iki dakika da iki gol yediler :x
Ne zaman basladi bu mac yahu. 21:45 degil midir CL maclarinin saati. Moskovo diye herhalde boyle yaptilar.

Ben de simdi girip Savas'a cevap verecektim. Aman Wagner Love'a dikkat, muhtesem bir forvet, Edu'yla Lugano'yi kafa kafaya tokusturur diye. Nitekim Wagner Love olmasa da oyle olmus gibi.

Ozan Ersoy
Evet Ruslarin evlerinde ki maclari hep erken basliyor...

Wagner Love guclu bir adam - teknigi de var... Mehmet Yildiz tipinde - yani ayagindan topu almak cok zor - topu iyi sakliyor ama Mehmet'e oranla adam gecebilme ozelligi de var - zaten penaltiyi da o yaptirdi...

Deivid'den muhtesem golll!!! 30 metreden alt koseye sektirerek gonderdi...

2-2 oldu... :)

Top gercekten tam kalecinin altinda sekmis... cikarmasi cok zor bir top...

FB ikinci yarida sag kanadina Kazim ve Gokhan Gonul'u alinca hareketlendiler ve golu buldular...

Kazim ilk onbir de oynamali gibi gozukuyor... Gokhan'da oyuna bayagi tempo kazandirdi... Lugano'nun yerine girdi --- Onder stopere gecti...

Mac bitti... 2-2... FB pisipisine 2 puan kaybetti ama buda iyidir... Kadikoy'de bu takimi yenmeleri lazim... CSKA savunmasi ve kalecisini zayif buldum... o eskiden bildigimiz sert disiplinli Rus takimlari gibi degiller... zaten onlarda da takimin yarisi Brezilyali :) ama savunmalari cok dengesiz ve biraz uzerilerine gidildiginde hata yapmaya acik oynuyorlar...
Last edited by Mert Tokman on Tue Oct 02, 2007 9:22 pm, edited 2 times in total.
Savas Macun

Post by Savas Macun »

Hic geriye cekilmesinler..aynen devam 3 puan gelebilir
2009 Uefa Kupasi Finali Fenerbahce Sukru Saracoglu'nda..
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

1 puan da iyidir. Açıkçası ilk kez feneri tuttum.Türk takımlarının puanlara ihtiyacı var. Romanyanın bile altında olmak bize yakışmaz.
Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

FB yenilseydi gercekten yazık olurdu. CSKA ile aralarındaki 3 puan cok cok iyi. FB bekledigimin otesinde iyi oynadı.

2-2 lik skor Zico yu artık koltuguna bu sene icin mıhladı. CL de aldıkları puanlar bir yana, unutmayın bu TD deplasmanda gobegi degistirdi. :wink:

Inter PSV macı da berabere bitirse super olur.
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

"Allah fakir kuluna ilk once essegini kaybettirir sonra buldurup sevindirir" gibi bir sey oldu bu mac. Mactan once deplasmanda beraberlik yeter mi deseler, herkes baliklama atlardi. 1-0'dan sonra tabii yine herkes galibiyet istemistir. 2-1 maglubiyetten son dakikalarda 2-2'yi kurtarmak ise mutlaka sevinc oldu.

Futbol guzel bir oyun iste.

Tebrikler Fener'e. Ben izlemedim ama bu cok cok iyi bir sonuc. Acikcasi bu kadarini kimse beklemiyordu. 4 puanla kimsenin ne gruplara ilerledigi ne de UEFA'ya katildigi gorulmemis, yani daha 4 cok onemli bir mac var ama en azindan takimlarindan birini grubun dibine yollamak onemli.

Edu'yu iyi taniyordu demek Love milli takimdan. Ustune oynadi demek ki mac boyunca. Ben cok iyi bulmuyorum iki stoperini de Fener'in.

Ozan Ersoy
Sinan Edil

Post by Sinan Edil »

Maçın yıldızı Edu. Hayatımda 5 dakikada böyle kazmalık yapan bir adam görmedim. Zico iyi dayandı, ben olsam 2. golden sonra kenara çeker bir de sopa çekerdim. Artık ona Kamikaze Edu demek gerek. Gerçi Tamas da fena değildi bizim Real Sociedad maçında ama Edu onu da geçti. Az kalsın bir çuval inciri berbat ediyordu. Feneri hiç bir zaman tutmam ama gol atmasını gerçekten de istedim. Umarım PSV'i de yenebilirler (PSV çok kan kaybetti).
Ölüm varmış, korku varmış
Bu dünyanın sonu varmış

Benim için yoktur tasa
Kalbimde sen yaşadıkça
Savas Macun

Post by Savas Macun »

Salak Edu..ben ne diyeyim.Gerzek herif!

Bir de utanmadan nerdeyse macin en iyisi Edu ve Lugano diye yazacaktim.Gerci Lugano cok iyidi.Sari kirimiziya donmeden hoca iyi sezdi ve cikardi.

Hic yemediysek boyle 3 tane gol yedik gecen sene.

FB 2-1'den cok iyi oynadi.2-2 cok once olabilirdi ama hic umulmadik bir anda ve pozisyonda geldi.Wederson,Alex,Deniz ve Kezman'in toplarini cok iyi cikartti kalecileri.Deivid'de sacmaladi.

Edu bir cuval inciri berbat ediyordu.Ilk yari CSKA daha baskiliydi, 55'den sonra FB tek kale oynadi.CSKA'nin bir tane gol pozisyonu yok aslinda.Kacan bir golleri yok.

Zico, Edu'yu alarak cok dogru yapti.Ayni sekilde Lugano'yu cikarip Onder'i stopere alip Gokhan'i saga cekti.Taktik ve oyuncu degisiklikleri ile benden tam puan aldi.Hoca kafasina koymus Avrupa'yi.

Yenilseydik cok ama cok uzulurdum.O stadin atmosferinden 3 puan bile cikabilirdi ama saglik olsun.Onemli olan yenilmemek idi.

FB iki CL macinda da rakibinden ustun idi.Gruptan cikmamasi icin hic bir sebep yok.

Selamlar
Savas
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

FB en az bir puani haketti, cok sacma goller yemisti FB ve macin genelinde daha iyi oynadi. Ilk golde hatayi yapan da Edu bu arada, Lugano degil.

Zico iyi degisiklikler yapti, hem Colin hem Gokhan iyiydiler, yasin de, edu ve Lugano'yu cikarma cesaretine tebrikler.

RC ve Vederson'u da cok begendim bugun.

Savas sana da tebrikler, FB bence cikmaya cok yakin.
Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Savas Macun wrote:Salak Edu..ben ne diyeyim.Gerzek herif!

Bir de utanmadan nerdeyse macin en iyisi Edu ve Lugano diye yazacaktim.Gerci Lugano cok iyidi.Sari kirimiziya donmeden hoca iyi sezdi ve cikardi.

Hic yemediysek boyle 3 tane gol yedik gecen sene.

FB 2-1'den cok iyi oynadi.2-2 cok once olabilirdi ama hic umulmadik bir anda ve pozisyonda geldi.Wederson,Alex,Deniz ve Kezman'in toplarini cok iyi cikartti kalecileri.Deivid'de sacmaladi.

Edu bir cuval inciri berbat ediyordu.Ilk yari CSKA daha baskiliydi, 55'den sonra FB tek kale oynadi.CSKA'nin bir tane gol pozisyonu yok aslinda.Kacan bir golleri yok.

Zico, Edu'yu alarak cok dogru yapti.Ayni sekilde Lugano'yu cikarip Onder'i stopere alip Gokhan'i saga cekti.Taktik ve oyuncu degisiklikleri ile benden tam puan aldi.Hoca kafasina koymus Avrupa'yi.

Yenilseydik cok ama cok uzulurdum.O stadin atmosferinden 3 puan bile cikabilirdi ama saglik olsun.Onemli olan yenilmemek idi.

FB iki CL macinda da rakibinden ustun idi.Gruptan cikmamasi icin hic bir sebep yok.

Selamlar
Savas

Hem geri pasi veren hem de penaltiyi yaptiran Edu muydu? Ben birini Lugano zannettim? Cin'ce mac seyredince boyle oluyor?
Sinan Edil

Post by Sinan Edil »

Mert Tokman wrote:Hem geri pasi veren hem de penaltiyi yaptiran Edu muydu? Ben birini Lugano zannettim? Cin'ce mac seyredince boyle oluyor?
Mert, Edu'ydu. Adam süper saçmaladı, Zico güya sakatlandı diye çıkardım diyor ama adam maçın sonunda iyice saçmalıyordu zaten, dayanamadı çıkardı. Zico ilk defa güzel değişiklikler yaptı. Giren Gökhan iyi bir topçuymuş ilk defa gördü. Kazım da Ingiliz futbolculara olan antipatim nedeniyle kazma diye düşündüğüm bir adamdı ama gerçekten de gelecek vaadeden bir oyuncu. Ingiliz usulu yandan iyi top kesiyor ve güçlü...

Bence Fener'in en büyük handikapı şu anda Kezman. Onun yerine Wagner Love olsa hem bize şampiyonluğu vermezler, hem de CL'de turu rahat geçerlerdi.

CSK'da bizim Caner yoktu görmedim maçta. Jo denilen eleman da fena değil ama Wagner Love müthiş bir adam. CSK kalecisi de yediği gollere rağmen süperdi. Yıllar evvel bu adamlardan Stauce almıştık :) Dinamo Moskva da olabilir hatırlamıyorum.
Ölüm varmış, korku varmış
Bu dünyanın sonu varmış

Benim için yoktur tasa
Kalbimde sen yaşadıkça
Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Sinan Edil wrote: CSK'da bizim Caner yoktu görmedim maçta. Jo denilen eleman da fena değil ama Wagner Love müthiş bir adam. CSK kalecisi de yediği gollere rağmen süperdi. Yıllar evvel bu adamlardan Stauce almıştık :) Dinamo Moskva da olabilir hatırlamıyorum.
Yedekler arasinda bir Caner var.

Kimdir bu Caner? Samsunspor'da bir Caner vardi, acaba o mu?
Savas Macun

Post by Savas Macun »

Ben CSKA'yi begenmedim.Bazi yazarlar grubun surpriz favorisi gibilerinden yorum yapmisti ama titrek bir savunmasi var.

Iki tane fahis hata pahaliya patladi ama onun disinda bugun takim savunmasi iyidi.Geri dortlunun malum gerzegi disinda.

Hem Inter hem CSKA, FB'ye ters gelen oyun yapisinda degil.Ozellikle CSKA'nin forvetleri tehlikeli ama takimlari geri cekilince geriden cikartacak rahatlatacak, FB savunmasini dagitacak ozellikte degillerdi.Buna bir de FB'nin ilk toplara hemen basip oyuna sokmasini ekleyince FB baskili olmaya basladi hemen.60'dan sonra her atak kalede neredeyse tehlike yaratti.23 tane sut atilmis, 8 kaleyi bulan sutlar.Aslinda ilk gole tekrar bakmak lazim, hakem belki de Volkan'a yapilana faul verebilirdi.Yalniz genelde adam super mac yonetti.Bu CL hakemleri hakikaten bir baska oluyor.

Bunun yani sira birde takim paniklemiyor.Cok sakinler.Oyundan dusmuyorlar hemen.Bunda ki en buyuk etken Brezilyalilarin kanindaki vurdumduymazliga bagliyorum.Dunya yikilsa umurlarinda degil.Boyle durumlarda iyi hos da baska ortamda cildirtir insani.

Ozan'in dedigi gibi 4 puan bir sey ifade etmiyor.Ilk iki mac icin iyi bir puan ama oynanacak daha 4 tane mac var.Genel goruntu umut verici ustelik puanlar cok para demek.FB'nin grubu da cok sert degil, Inter ilk 8'in sonlarinda olacak duzeyde, CSKA ve PSV'de ilk 20'ye girecek durumda degil su anda.

Ah Edu ah! Hala sinirim gecmedi.

Selamlar
Savas
Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Görkem KIRGIZ wrote:
Vestel Manisaspor'dan giden Caner Erkin. Geçen sezon 3,5- 4 M euro gibi bir bonservis ödedi CSKA. Sakatlığı varmış, o yüzden yedek oturmuş bu akşam.
Simdi oldu. Manisali Caner'i cok begenirdim. Rusyay'ya gideli bir daha adini duymadim. Haliyle unutmusum.
Hakan Bakircioglu

Post by Hakan Bakircioglu »

Inter 2-0 one gecti PSV karsisinda. Ikinci maclarin sonunda grubun lideri FB. PSV ile yapilacak maclar cok onemli.
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

FB-Moskova denince sunu okudum da gulumsedim biraz. Hey gidi koca Rusya hey. Neydin ne oldun? Bu dunya Sultan Suleyman'a bile kalmadi diyenler bosa dememisler.

Code: Select all

Sporla ilgili yetkililerin yerel şampiyonlar yetiştirmek yerine yurtdışından sporcu getirmeyi tercih ettiklerini belirten Vladimir Putin, ''Sonuç ortada. Milli takımlarımızda yer alabilecek kimse kalmadı'' dedi.

2014 Kış Olimpiyatları Hazırlık Konseyi'nin toplantısında konuşan Putin, yabancı sporcular için milyonlarca dolar harcamak yerine, ülkenin gençlerinin yetiştirilmesi gerektiğini vurguladı.

Bunun, ulusun ve genç kuşağın ruhsal ve fiziksel sağlığı için önemli olduğunu vurgulayan Putin, yetkililerin açıklamalarını dinlemeyi reddetti ve, ''sonucu görmek istiyorum'' dedi. 
Son cumlesi ilginc. Bize bakiyorum zaten sporla alakamiz yok. Ne cocukluk cagimizda ne yetiskin cagimizda organize spor yapmisligimiz yok. Kilolar gobekler almis gidiyor, sigara desen sanki Anadolu bir baca gibi. Yakisir aslinda FB'nin GS'in hatta butun ligin silme yabanci olmasi, bizim de kanepe basinda aksam yemeginden sonra gark gurk gegirip, gobegimizi kasiyarak onlari seyretmemiz.

Ozan Ersoy
Post Reply