UEFA 1. Tur: GS-Sion 5-1 (Umit(2),Lincoln,Arda,Bouzid)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Ali Erdogan

Post by Ali Erdogan »

Mevzu Carrusca ya gelmis, onunla baslayalim bari.. Konya maci kimin gozunu boyamis acaba?.. Ne yapmis Konya macinda?.. Attigi golden baska ne yapmis?.. Acaba hangi ozelligi ile gozunuzu boyadi?..

Yahu bu adam icin, geldiginden beri "kumasi iyi" tabirinden baska birsey soylenmiyor.. Hay bu tabiri futbol camiasina sokan kisiye.. Yahu ne ozelligi var birakin kumasi mumasi..

Neleri olmadigini ben yazayim.. Gucsuz, celimsiz, gamsiz, korkak, adam gecemez, sol ayagi var ama daha tek sutunu gormedik, adam gibi tek ortasini gormedim, tek pasini goredim, girdigi ikili mucadelelerin tamamina yakinini kaybeder, defans zaten yok.. Yahu hali saha takimina koymazlar bu adami.. Valla yazik kere yazik..

Bunlari ben nerdeyse 1 senedir soyluyorum, Konya macindan sonra da yazdim.. Bu adam elimizde patlamistir.. Isteyeni falan da yoktur yoksa yuz kere gonderilmisti bu adam..

Adasim, Kalli konusunda kesinlikle haklidir.. Yaptigi affedilmez bir hatadir.. Belli ki Sion u izlememis.. Hadi adam gibi izlemedin, ne Baris i ne Ayhan i koymadin, sacmaladin, mac 4-5 olacak neyi seyrediyorsun.. Daha 10. dakikada adamlarin cok tehlikeli geldigi belli.. Carrusca her topu kaybediyor, bombos toplari adamlara atiyor.. Ulan 20 de cikarsana, neyi bekliyorsun?..

Delirmemek icten degil.. Yedigimiz 2. golde adam yanindan gelip bombos kafayi vurdugunda BAY KUMAS sadece bakiyor.. 3. golde ataga cikarken yine kendini atip topu kaybediyor golu yiyoruz..

GS in son yillarda yaptigi en kotu transferdir kendisi.. Ama ona suc bulmak hata, suclular onun futbolcu falan olmadigini goremeyen teknik direktor ve yoneticilerdedir.. Bu takimi eleyemezsek nasil verecekler bakalim hesabini?..

Allah tan Tobias ve Lincoln diye 2 tane KAHRAMAN var..
Ali Erdogan

Post by Ali Erdogan »

Gelelim maca...

Tarafsiz gozle baktigimda son yillarda Premier Lig dahil seyrettigim en zevkli, en tempolu macti.. Yani oyunun son saniyesine kadar gol kovalayan her iki takim alkisi haketti.. Macin hakki 7-5 galibiyetimiz olmaliydi.. Eger biz boyle tempolu bir mac cikariyorsak biraz defansi toparladigimizda cok iyi isler yapariz..

Ama bizim acimizdan baktigimizda bizim icin cok ama cok hayirli bir mac oldugunu dusunuyorum.. Kalli nin almasi gereken dersi aldigini umuyorum.. Gormemiz gereken bircok hata var.. Bir kere cok riskli oynuyoruz.. Deplasmanda Avrupa macinda biraz kontrollu baslamak gerekmez mi?..Santrayi yaptik saldirmaya basladik.. Az da olsa rakibi tartmak gerekmez mi?.. Konya macinin yildizi Baris in, sene basindan beri en istikrarli oyuncumuz Ayhan in olmasi gerekmez mi?.. Ne gerek var Carrusca kumarina?.. Sonradan al, oynatmayi kafayi koydun madem.. Resmen Kalli nin simarikligidir dun ku mac..

Bir de bu Servet konusu var.. Yahu ilk mactan beri belli bu adamin bu takimi her mac yakabilecek potansiyeli var.. Ne adam tutabiliyor, ne top kesebiliyor.. Ilk golde adam normal bir sekilde topu iceri cekiyor Servet donemiyor bile.. Bu kadar kolay calim yenir mi?.. Ne olursa olsun alternetif bulmak gerekir, ya da maalesef stoperimizin kademesinde hep bir kisi olamalidir..

"Hep ben demistim" diye yazmak hos degil ama bu Ugur un fizigi yetersiz dedik defalarca.. Ilk golde tamam adam senden uzun en az 20 cm, yahu hicmi hareket etmezsin.. Insan yalandan da olsa bir kafaya cikar vuramazsin ama adam da yaninda kime yokmus gibi kafa vuramaz.. Bu fizikle ancak idare edebilir.. Hucum da akilli, becerikli isler yapiyor ama defansif olarak cok yetersiz..

Volkan a ise birinin sol bek oynadigini soylemesi gerekir.. O kadar cok hucuma cikiyor ki Servet her defansinda onun arkasinda rakiple birebir kaliyor.. Ama yine guclu imis ki o sol koridorda defalarca gidiyor, geliyor.. Birde biraz kontrollu olup once defansi saglama alsa hakikaten cok faydali bir futbolcu..

Yaninda ki 3 tane bu sekilde defans yapmayan ve yapamayan adamla Song tek ayakta kalan isim.. O da olmasa isimiz hakikaten zor..

Yahu ben bu Orkun u cozemedim.. Yedigi gollerde cikamazdi diye dusunuyorum ama o hic bir pozisyonda yan topa cikmadi.. Guven vermedi maalesef.. Aykut un Holosko dan yedigi golde Orkun cikarirdi diyenler, refleksinden bahsedenler icin dun aksam yedigimiz 3. gol biraz aciklayici olmustur..

Orta sahada ise 2 tane kahraman var resmen.. TOBIAS VE LINCOLN..Helal olsun sizlere.. Mac hakikaten tarihi skorlara dogru giderken bu iki kahraman direndi, takim arkadaslarina guven, hepimize umut verdiler.. Takimin en zor aninda sorumluluk alip muthis oynadilar.. Tobias in gerek defansif acidan her yere yetisme gayreti, takimin gol sikintisini gorup forvete yaptigi kosulari, verdigi paslari, cektigi sutlari, attigi golu gordukten sonra HELAL OLSUN demek kaliyor bize..

Lincioln un de ayni sekilde, aldigi sorumluluk cok onemli.. O kadar markaja, yapilan faule ragmen, takim cokuse dogru giderken muthis paslarla, adam gecmesiyle, oyunu yonlendirmesiyle bu macin boyle kotu kaybedilmesine izin vermeyecegine hepimizi inandirdi.. Hucum yonu bir yana top kapmalari, defansif acidan da gayreti takdire deger..

Hasan ise defans yardim etmedigi bir gercek ama hirsi hep hosuma gitmistir.. O da bu yenilgiye isyan edenlerden ve elinden geleni yapanlardan.. Ilk golde ki pasi muthisti.. Ama ben onun yerine Baris la baslardim.. Hasan i macin ilerleyen dakikalarda degerlendirmek hep sonuc vermistir..

Ayhan ise girdikten sonra Lincoln un ve Tobias in en buyuk yardimcisi oldu.. Bu macta oynatilmamasinin ne kadar buyuk sacmalik oldugunu herkese gosterdi.. Ayhan su an takimin en onemli futbolcularindan biridir.. Oyuna onunla baslamak zorunludur..

Hakan a ne diyebilecegimi bilemiyorum.. Sen alti pastan topu kaleye dahi isabet ettireme ondan sonra Umit e pas vermedi diye kiz.. Bir de top onunde iken kaleye dusunmeyip garip bir sekilde ne idugu belirsiz bir topuk pasi ver.. Yapamadigi asisti 70 li dakikalarda bir kornerde defansimiza gelip, alti pasta adama topu indirerek yapmaya calisti.. 4. golu yiyorduk.. Kesin olarak oyuna sonradan girmeli..

Nonda dan ben birsey anlamadim.. Her aninda macin icinde olmasi, gayreti, yardimlasmasi iyi de cok agir be kardesim.. Soyle bir topla suratlenip topu tasidigini gormedim.. Ofsayttan attigi golde Hakan a bakip biraz geride dursa yine atacak golu.. Yine bir ofsaytta alti pastan vurdugu topu kalecinin cikartmis olmasi gol vurusu konusunda beni iskillendirdi..

Sion ise gayet iyi bir takim.. Ozellikle hucuma cikarken ki cabuk, etkili paslasmalari cok iyidi.. Son vuruslarda becerikli olsalar tarihi bir hezimet olabilirdi.. Ozellikle Dominguez, spikerin 20 kere belirttigi Nijerya asilli Italyan futbolcu ve kalecileri bayagi iyi futbolcular.. Valla yasini bilmiyorum ama su Nijeryali gelecek sene icin dusunulebilir.. Suratli, guclu, adam eksilten yani bizim ihtiyacimiz olan cinsten bir futbolcu..

Neyse sonuc olarak kotunun iyisi oldu.. 2. mac da zor gecebilir.. Cok dikkatli olmak gerekir.. Kalli nin gereken dersleri almis oldugunu umuyorum..
Last edited by Ali Erdogan on Fri Sep 21, 2007 9:40 am, edited 2 times in total.
Celal Gürcüoglu

Post by Celal Gürcüoglu »

Carrusca'ya takilmis herkes. Bencede dogrudur, Kalli hata yapmistir ama Kalli'nin hatasi Carrusca'yi ilk 11 cikarmak degil, 10.dakikada oyundan cikarmamaktir. Kalli'nin bu takimi izlemedigine inanmiyorum. Sadece biraz hafife aldi ve Carrusca ile idare ederim sol kanadi bu macta diye yanilgiya dustu. Carrusca artik son 1 dakika bile bu takimda sans bulursa o zaman Kalli'ye giydirmek daha dogru. Artik onun isi bitmistir. Adnan Polat'in onu takimda tutturdugunu dusunuyorum, artik oda vazgecer muthis Arjantin'lisinden.

Kalli'nin yerinde olsam Bouzid'i takima monte etmeye calisirdim. Artik Servet'in bu defansta el bombasi gibi gezmesine tahammul edilmemeli. Hakan Balta'da var artik elde, UEFA'da olamasa bile. Song'da bir garip bu sene. Gecen senelerde Gerets'de boyle oynatirdi takimi ama Song o kadar siritmazdi. Sasirtiyor beni. Gerets demisken, Gerets'in takimi ile Kalli'nin takimi arasinda daglar kadar fark var. Bu takim muthis tempo yapiyor. Kontra atak taktigi ile oynayan rakibe karsi en az 5 tane pozisyon buldu, iki tanesi %100luk. Nonda olsa en az bir gol daha atardik veya soyle diyim; Hakan olmasa! Hakan hakkinda konusmaya bile degmez artik. Karan'da muthis formsuz. Yedekligin verdigi sinir ile agzida elleride durmuyor.

Hasan'dan pek memnun kalan yok galiba ama ben begendim Hasan'i. Lincoln kadar faydali tabii ki degildi ama onun oynadigi yerde dun ondan iyisini yapacak yoktu. Ayhan'da iyiydi. Linderoth bir harika. Lincoln hucumlarda ne kadar etkili ise bu adam kale haric her yerde etkili. Sahane bir oyuncu almisiz. Lincoln'u yazmaya gerek var mi bir daha bilmiyorum, siir gibi top oynuyor. Sadece bazen biraz gereksiz hareketler yapiyor ama onunda onlari yapma luksu olsun.

Volkan'da sanki ben oldum havasina girmis. Boyle giderse kesigi yer. Yemeli de zaten.

Orkun'a cok hata bulmamak lazim ama bana malesef iki kalecimizde cok guven vermiyor. Buyuk ve Avrupa maclarini biraz stressli seyredicez artik, ne yapalim. Fevzi diyorum tekrar ve tekrar.

Bayagi iyi bir takim olma yolundayiz. Eksiklikler duzelirse, tozunu atariz bu ligin. Sion macinin boyle bitmesi iyi oldu aslinda. Hem cok tehlikeli bir skor almadik hemde tehlikenin farkina vardik. Kalli ve digerleri artik daha dikkatli olacaktir rakip Koy Hizmetleri olsa bile. Ben Sion'u 4-1 gibi bir skorla gecegimizi dusunuyorum. Gol atarlar gibi geliyor cunku cok iyi kontra ataga kalkan bir takim. Zaten burdaki taktikleride o olur saniyorum. Bunlari burda dortleyemezsek ayip olur.
Türkiye'nin ilk ve tek Avrupa Sampiyonu
Ercan Arslan

Post by Ercan Arslan »

Celal bey Hakan Sukur'cu olanlardan degilim.. mactada Hakan'in harcadigi net pozisyonlar vardi..bu da dogru.. ama biz bu maci forvetlerimizin girdigi pozisyonlari atamamasi nedeniyle kaybetmis degiliz.. orta sahanin sol tarafinin cok yumusak olmasi ve defansimizin berbat oyunu nedeniyle yenildik.. Hakan karsi karsiya kaldigi bos pozisyonu atsada bugun bunu konusuyor olacaktik...
"Zaten İstanbul'da yenmek zorundaydık"

Galatasaray Teknik Direktörü Karl Heinz Feldkamp FC Sion karşılaşmasının ilk 8-9 dakikasında yaptıkları hataları açıklamalarının mümkün olmadığını söyledi.

Feldkamp, maçtan sonra düzenlediği basın toplantısında, ''Herhalde maçın ilk 30 dakikasından memnun değilsiniz?'' sorusunu yanıtlarken, ''İlk 30 dakikayı değil, 8-9 dakikayı beğenmedim. Kafa topuna çıkan iyi oyuncularımız var ve Hakan da savunma için geriye geliyorsa, kornerden yediğimiz golü açıklamamız mümkün değil. Bu bölümde hatalar yaptık'' dedi.

Son yarım saatte pozisyonlara girdiklerini bunun için mücadele ettiklerini dile getiren Alman teknik adam, devre arasında toparlanıp bu pozisyonlara girmelerinin çok önemli olduğunu söyledi.

Feldkamp, ''Türkiye'de 4 bin değil, 20-25 bin taraftarınız olacak herhalde, bu sonuç yeterli olacak mı?'' sorusu üzerine de ''Biz zaten bu maçın sonucundan bağımsız olarak İstanbul'da yenmek zorundaydık. Oynadığımız maçı analiz ederek, rövanşa hazırlanacağız'' dedi.

İlk iki golde defans oyuncularının böyle hatalar yapmasının kendileri için önemli olduğunu belirten Alman çalıştırıcı, ''İtiraf etmeliyim ki sol tarafta problemlerimiz vardı, o problemler de bizi bazı değişiklikler yapmaya zorladı'' ifadesini kullandı.

Karl Heinz Feldkamp, maçta rakiplerinin kendilerine baskı yapacağını bildiklerini dile getirerek, ancak çok çabuk 2-0 geriye düşmeyi beklemediklerini söyledi.

Maç öncesinde favori gösterilmelerinin takımı etkileyip, etkilemediğinin sorulması üzerine de Feldkamp, ''Biz bu tip şeyleri idare edemiyoruz, burada zor maç olacağını biliyorduk. İkinci maç için iyi bir skor almak istiyorduk, ama tam istediğimiz gibi olmadı'' dedi.

Feldkamp, Servet'in sakatlığı tamamen geçtiğini dile getirirken, bu oyuncunun maçta iyi olmamasını karşısında iyi bir rakibinin bulunmasına bağladı.

Maçın her şekilde zor geçeceğini anlatan Alman teknik adam, ''Zaten her şekilde bize karşı zor olacaktı, bu skorla biz memnun olabiliriz. Kötü başlasak da sonuç bizim için çok kötü bitmedi'' diye konuştu.

Daha önceki iyi Carrusca'yı yine görmek istediği için bu oyuncuya maçta şans verdiğini anlatan Feldkamp, yerine Ayhan'ı alması konusunda da ''İnsan daha sonra akıllanıyor'' ifadesini kullandı. Kaynak: AA
ozellikle su cumleye dikkatinizi cekerim..
Daha önceki iyi Carrusca'yı yine görmek istediği için bu oyuncuya maçta şans verdiğini anlatan Feldkamp, yerine Ayhan'ı alması konusunda da ''İnsan daha sonra akıllanıyor'' ifadesini kullandı
ben yine de Kalli'nin samimi yorumlarini begeniyorum.. 2. mac daha farkli bir kadroyla oynayacagimizi dusunuyorum...

asil problem biz bu defans +kaleci bloguyla gruplara kalinca ne yapacagiz onu cok merak ediyorum.. yilbasina kadar bu sureci kazasiz atlatmak icin ortasaha da cok diri ve guclu adamlarla oynayip kanatlarimizi iyi kapatmayi ogrenmeliyiz.. yilbasinda da bu takima acilen bir stoper bir kaleci ve mumkunse alternatif bir sagbek alinmasi cok iyi olur..
Soner Özaltındere

Post by Soner Özaltındere »

Bu maçın rövanşı ne zaman en olacak? Önümüzdeki hafta mı?
Celal Gürcüoglu

Post by Celal Gürcüoglu »

Soner Özaltındere wrote:Bu maçın rövanşı ne zaman en olacak? Önümüzdeki hafta mı?
4 Ekim Persembe
Türkiye'nin ilk ve tek Avrupa Sampiyonu
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Bu defans anlayisi ile biraz zor. Song, Servet ve en cok Volkan dökuldu
dun aksam. Hasan Sas, Carrusca felaketin önculeriydiler. Macin kisa yorumu
bu. Kalli yumurtladi dun aksam. Baris'i hic oynatmama gibi bir saplantisi
oldu ki bunu ben kabullenemem. Sion iki oyuncusu ile maci göturdu, nijerya
asilli italyan oyuncusu ve kolombiyali...biraz da 'obranodovic'.

Bu defans ile rövanj biraz zor kanimca. GS her an gol yemeye musait bir
takim. Servet Song ikilisine Volkan da eklendigi vakit böyle bir tablo cikiyor
karsimiza + orta sahada Hasan Sas gibi bir kendine oynayan bir oyuncun
varsa yandin...Kalli yumurtlamayi biraz, hak edene sans ver...
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Akillanmak icin sectigi maca bak, hafta sonu Kasimpasa ile oynayacagiz, UEFA'da gruba kalma icin iki mac usulu eleme serisinde akil ariyoruz, Allah versin.

Su ilk 10 dakika lafi da cok rahatsiz edici, ondan 10-30 arasi oyunu begendim falan mi demek istiyor acep? Eger oyleyse neden cikarmis Carrusca'yi?

Gecen sene Liverpool'a 3-0 yenik duruma dusup 3-2 yapmistik,Lincoln, Linderoth yokken. Bu sene bir diger dev Sion'a yaptik. Gerets'i attik begenmeyip, simdi 20 dakikada bizi ucleyen Sion karsisinda tempomuzdan memnuniyet ifade ediyoruz. Ilginc...

Ali
Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Bende Ozan ve Tolga gibi dusunuyorum.

Kalli 3 temel hata yapti. Birincisini herkes yazdi.
Orta sahanin defansif yani azdi. Ozelikle Carusca
yanlisti, arkasinda Volkan oldugu dusunulurse.
Ikinci temel hata kaburgasi kirik Servetle oynamakti.
Gorebildigim kadariyla yerden mucadelesini cok etkilemiyor
fakat hava hakimiyetini engelliyor. Herhalde batiyor falan o yuzden sicrayamiyor.Her iki kafa golunude Servet rahat alirdi cunku cok yukseklik kazanmadan olan sert ortalardi.
Ucuncu temel hatasi ise cift forvet baslamakti.
Tek forvet arkasinda 2 adam(Lıncoln-Sas) arkasinda Ayhan-Linderoth-Baris olsa idi biz bu adamlara cuvalla gol atardik.
Cunku forvetleri onleyecegiz diye arkada cizgi halinde yigiliyorlar,
orta sahadan her bindiren kale ile karsi karsiya kaliyor.
Birde kaleye yakin cizgi savunma yapip, birde cok riskli ofsayt taktigi
yapmaktalarki iyi takimlar arkadan adam kacirip rahat gol atarlar.
Burada bence hata Kalliden cok Ahmet Akcamin.
Kalli tepede, o yasta adamida detayla ugrastirmayin, Burak tercuman ve kondisyoner, eh be kardesim
sende bir zahmet git rakip takimi incele. Bulent Under veya megolamanligini ve kibirini yenebilseydide Bulent Koprkmaz Kallinin yaninda olsaydi, Sion daha iyi etud edilirdi. Su cizgi zaafiyeti+ofsayt
taktigini cozebilseydiniz cuvalla gol atardiniz. Nitekim Nonda yarim metre geride olsa goldu.

Orkunun yapacagi hicbirsey yoktu.Teki kontrpiye, otekisi direk dibinde adam var, otekiside on direge sert orta. Kurtardigi pozisyonlarda vardi.

Birde gozden kacan sey yuksek tempo Skora gore yazmayin.

GS 3-0 geriye dustugunde bile ben avantajli bir skor yasayacaklarini biliyordum, inaniyordum. GS artik o rahatligi verdi artik.
Biz zaten gelenek olarak Isvicre takimlarina 3 avans verip 5 atmayi severiz.

Bu aradada Sionun dun oynadiklari futbol kendi bestleriymis. 4-1 ve 4-1 lerin rovansina bilenmisler.

Kalli ofansif bir takimla cikip bastirip golu atip Ayhan ve Barisla degisip
uzun toplarla vurmaya oynadi. Ama yanildi.

Bu arada Omer Urundule 1 cift sozum var. Sahada net gorulen birseyi goremiyorsan, ben ne anladim senin futbol bilginden?
Ayhanin yaptigina penalti dedi ya yuh artik. 1 yil Burger Kingten birseyler almayacagim kendisine ceza olarak. :lol:

Enseyi karartmayin. Yeni takim kuruldu daha. Linderoth ve Lincoln gibi 2 tane super adamin oyunundan zevk alin biraz.
NO ADNANS, NO CRY !!
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Alpay Dedeoglu wrote:Bu arada Omer Urundule 1 cift sozum var. Sahada net gorulen birseyi goremiyorsan, ben ne anladim senin futbol bilginden?
Ayhanin yaptigina penalti dedi ya yuh artik. 1 yil Burger Kingten birseyler almayacagim kendisine ceza olarak. :lol:
Bence de 100% penalti, topa temas yok, adama var...
Ali Erdogan

Post by Ali Erdogan »

Hasan Tezcan wrote:
Alpay Dedeoglu wrote:Bu arada Omer Urundule 1 cift sozum var. Sahada net gorulen birseyi goremiyorsan, ben ne anladim senin futbol bilginden?
Topa son anda ayaginin ucuyla dokunuyor.. Zaten spikerde gordu, Omer i uyarmak istedi ama beceremedi..
Ercan Arslan

Post by Ercan Arslan »

Ayhan topa degdi..eminim...

bu arada Orkun'a zaman verelim, ligde gol yemedi, olur bu kadar, hatasi pek yok gollerde diyen arkadaslar 3 Avrupa Kupasi macinda 5 gol yedi bu adam... bize normalde herkesin yiyecegi golleri kurtaran bir Taffarel lazim... Sivasspor yada Gaziantepspor degiliz biz.. ayrica Orkun'a bu kadar hos goruyle bakilirken zaman zaman elestirsem de asla futbolculugunu tartismayacagim bir Hakan Sukur'e neler yazildigini anlayamiyorum... eger bu takimin kalesinde Orkun varsa Hakan 10 kere santraforudur.. adamin bu takim icin neler yaptigina ve halen de cok kotu olmadigina gözlerimizi bu kadar kapatmayalim... yemedigimiz gollerin cogu rakiplerin beceriksizligiydi... Servet ve Orkun bu takimin en zayif halkalari.. yan toplari kullanan takimlar bunu her firsatta gosterecek..
Baris Tokat

Post by Baris Tokat »

Ayhan'in yaptigi hareketi ben de penalti olarak gördüm.

Ilginctir. Biz burda hepimiz ayni görüntüleri, agir cekimde ve farkli acilardan izlememiz halde ayni sonuca varamiyoruz. Zavalli hakem ne yapsin? :)
Quo vadis, Galatasaray?
Baris Tokat

Post by Baris Tokat »

Ercan Arslan wrote:
Ayhan topa degdi..eminim...
Ayhan topa degmedi...ben de eminim...ne olacak simdi? :lol:
Quo vadis, Galatasaray?
Ercan Arslan

Post by Ercan Arslan »

tekrar seyredecegiz aksam firsat olursa ve sen evet topa degmis diyeceksin sonra Sevgili Baris :)
Post Reply