Serefsiz Turk Futbol Basini (HEPSI IYISI YOK)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Bu herif mactan sonra yorum yapan iri yari angut degil mi?
Yarin bir gun "ben Galatasaray'dan umit kesilmez derken , Umit KARAN ilk 11 de hep oynamali anlaminda seettim, yedek kalmamali felan" der bu adam.

VATAN zaten vicik vicik bir gazete , yazari da boyle oluyor tebi :D
TRUST GALATASARAY
MGC
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

TRT'nin büyük GAF'ı

Galatasaray'ın Luz Stadı'nda Benfica ile oynadıkları maçta Galatasaraylı taraftarların açtığı bir pankart TRT tarafından dakikalarca gösterildi. Ezeli rakipleri Fenerbahçe'yi hedef alan küfürlü bir pankarttı bu..

Galatasaray'ın Luz Stadı'nda Benfica ile oynadıkları maçta Galatasaraylı taraftarların açtığı bir pankart TRT tarafından dakikalarca gösterildi.

UEFA Kupası'nda Galatasaray'ın Benfica ile oynadığı maçta sarı kırmızılı taraftarlar da destek verdi. Herşey Galatasaray için çok iyi gidiyordu. Alınan 2-0'lık galibiyet herkesin yüzünü güldürmüştü ama TRT maç sırasında ara ara tribünleri gösteriyordu. Ön tarafta bir taraftar da iki elleri arasına bir atkı açmıştı. Atkının üzerinde N.K.F.V.A.S. yazıyordu..

Ezeli rakipleri Fenerbahçe'yi hedef alan bu küfürlü pankartı TRT dakikalarca gösterdi. Hatta maç sonrasında TRT'nin spor spikeri Erdoğan Arıkan spor yazarları Ömer Üründül ve Ahmet Çakır ile konuşurken de ara ara bu gösterildi. Arıkan yorumlarında da, Sayın seyirciler Galatasaray taraftarı ne kadar coşkulu hala susmadılar" diye de bir yorumda bulundu. Pankartın farkına varan Ömer Üründül ise sessiz kalmakla yetindi. Fenerbahçeli taraftarlar ise bu pankarta büyük tepki gösterdiler.

Son zamanlarda Ali Sami Yen'de kendilerini 'infaz team' olarak adlandırılan bir taraftar grubunun başlattığı bu slogan Fenerbahçelilerin büyük tepkisini çekiyordu.

MİLLİYET

Vay vay vay! Gözlerim yaşardı. Bu Milliyet'in hassasiyetine şapka çıkartmak lazım. Yanlız bu küfrü çözemedim. Cehaletim had safhada demekki... Fenerli taraftarların böyük tepkisini merak ettim asıl. Nerde gösterdiler bu tepkiyi acaba?
Omer K. KOCAOGLU

Post by Omer K. KOCAOGLU »

"Serefsiz Basin" ile alakasi yok ama.Hakan yorumculuga baslayacakmis galiba.
Ah Hakan ah!

TRT'den Hakan'a 700 bin YTL

Galatasaray'ın eski futbolcusu Hakan Şükür spor yorumcusu oluyor. TRT'deki Stadyum programında yıllık 700 bin YTL karşılığında görüşlerini anlatacak.

Sabah Gazetesi'nin haberine göre; Yeşil sahalara veda eden Milli Takım ve Galatasaray'ın eski futbolcusu Hakan Şükür futbol yorumculuğuna soyundu. TRT'de "Stadyum" programında yorumculuk yapacak olan Şükür'e yılda 700 bin YTL ödeneceği öğrenildi. Sarı-kırmızlı takım ile sezon sonunda yollarını ayıran Şükür, yurtdışında Katar kulüpleri tarafından yapılan transfer teklifini çocuklarının eğitimi nedeniyle kabul etmezken, yurt içinde ise Galatasaray dışında oynamayacağını belirterek futbola sessizce veda etmişti.

"ASLINDA ÇOK UCUZ"

Bir TRT yetkilisi Hakan Şükür'ün reytinglerini artıracağını, yılda 700 bin YTL'nin piyasa ortamına göre düşük olduğunu, Rıdvan Dilmen'in NTV'den yılda 5 milyon YTL aldığını ifade etti. :shock: Aynı yetkili, "Ücret aslında çok mantıklı. Stadyum programı dışında hafta içinde bazı programlar yapacak. Haftalığı neredeyse 10 bin YTL'ye gelmiyor. TRT kârlı bir işe imza attı. Banu Avar'ın 'Sınırlar Arasında' programı bölüm başına 30 bin YTL, yani ayda 60 bin YTL alıyordu. Bu nedenle Hakan Şükür'e yılda verilen 700 bin YTL az" görüşünü dile getirdi. TRT'de "Stadyum" programını sunan spiker Erdoğan Arıkan'ın ayda yaklaşık 3 bin YTL maaş aldığı, programa yorumcu olarak katılan Ömer Üründül'ün ücret almadığı, Mehmet Demirkol ile Zeki Çol'un ücretinin ise fazla olmadığı öğrenildi.

MECLİS GÜNDEMİNDE

TRT'nin kurum dışından program yaptırdığı kişi ve kurumlara ödediği paralar ve Hakan Şükür ile yorumcu olarak anlaşılması Meclis'in de gündemine girdi. MHP Muğla milletvekili Metin Ergun, TRT'den sorumlu Devlet Bakanı Mehmet Aydın'ın yanıtlaması istemiyle, verdiği önergede, "TRT'nin Hakan Şükür'e yapacağı yorumlar için yıllık 700 bin YTL ödeme yapacağı doğru mudur?" dedi.

'RAKAM BELLİ DEĞİL'

Hakan Şükür ise gazetemize TRT'nin Stadyum ve haftaiçi programlar için kendisine teklif yaptığını doğrularken "Ancak henüz görüşme aşamasındayız. Birkaç teklif daha var, kararımı henüz vermedim. İstanbul dışına çıkıyorum, haftasonuna kadar düşüneceğim" dedi. TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin de Hakan Şükür'ün, Stadyum programında yorumcu olarak görev yapmasıyla ilgili olarak, "Evet doğrudur. Hakan Şükür ile görüşme yapılıyor. Daha henüz kesinleşmiş bir şey yok" dedi. Şahin, Şükür'ün programdan yıllık 700 bin YTL alacağı iddiası için, "Bu büyük bir para, rakam belli değil" karşılığını verdi.
Eray Tunç

Post by Eray Tunç »

Omer K. KOCAOGLU wrote: ....
Bir TRT yetkilisi ... "TRT kârlı bir işe imza attı. Banu Avar'ın 'Sınırlar Arasında' programı bölüm başına 30 bin YTL, yani ayda 60 bin YTL alıyordu. Bu nedenle Hakan Şükür'e yılda verilen 700 bin YTL az" görüşünü dile getirdi.
Bunu okudum ve takıldım kaldım...
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Mehmet Akif Karamızrak wrote:http://www.milliyet.com.tr/Spor/SonDaki ... 0an&ver=03

Derbide güldüren an diye verdikleri habere bak! Ulan bu kadar mı ahlak yoksunu olunur be! Fanatizminiz ve yılların eziklik kompleksi o kadar ruhunuza işlemiş ki futboldaki ikili mücadeleleri bile bu şekilde ahlaksızlığa yorabiliyorunuz pes
Bu tamda şerefsiz basın başlığı altında işlenecek bir konu. Gerçi Şerefsiz Milliyet, yada Şerefsiz Erman diye alt başlıklarda sözkonusu olabilirdi. Bu pozisyonda roller değişmiş olsa hakemin vermediği penaltıdan bahsediyor olacaktı bu pozisyona gülen karaktersizler!
Eray Tunç

Post by Eray Tunç »

Mehmet Akif Karamızrak wrote:http://www.milliyet.com.tr/Spor/SonDaki ... 0an&ver=03

Derbide güldüren an diye verdikleri habere bak! Ulan bu kadar mı ahlak yoksunu olunur be! Fanatizminiz ve yılların eziklik kompleksi o kadar ruhunuza işlemiş ki futboldaki ikili mücadeleleri bile bu şekilde ahlaksızlığa yorabiliyorunuz pes
Haberin tıklanma sayısını arttırmamak ve bu zihniyeti ödüllendirmemek için bağlantıyı kullanmıyorum.
Belki böyle şerefsiz haberleri aynen kopyalayıp altına kaynağını yazmak daha doğru olur.
Basının seviyesizliği ve ilkesizliği ortada ama bizim takımın da bunlara fırsat vermemesi lazım. Dün bunları 0-3 ezip de gelseydik bugün dalga geçenlerin ağzını bıçak açmayacaktı.

Bu arada bugun uzun bir aradan sonra milliyet.com.tr'ye girdim. Haber'den baska her sey vardi. Igrendim resmen. Memlekette ne olduğuna dair bilgi edinilebilecek tek site yok!
Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Bu olay bizde olsa ne olur basinda nasil yazilirdi bilemiyorum.
Adam sevinirken kafasina bozuk para atilmis hemde kendi sahasinda, sonra o parayi yerden alip tribune geri firlatmis.

Polis arastirma baslatmis,federasyon incelemeye almis.

Atilan yer Chelsea'nin sahasi
Atilan ingiliz parasi
Atan DROGBA

http://news.bbc.co.uk/sport2/hi/footbal ... 726060.stm
TRUST GALATASARAY
MGC
Tan Erten

Post by Tan Erten »

Omer K. KOCAOGLU wrote:Banu Avar'ın 'Sınırlar Arasında' programı bölüm başına 30 bin YTL, yani ayda 60 bin YTL alıyordu. Bu nedenle Hakan Şükür'e yılda verilen 700 bin YTL az" görüşünü dile getirdi. TRT'de "Stadyum" programını sunan spiker Erdoğan Arıkan'ın ayda yaklaşık 3 bin YTL maaş aldığı, programa yorumcu olarak katılan Ömer Üründül'ün ücret almadığı, Mehmet Demirkol ile Zeki Çol'un ücretinin ise fazla olmadığı öğrenildi.
Adamlar terbiyesizlikleriyle övünüyor artık, utanmadan da "az bu para" diyebiliyor. Bir belgeselin bir bölümünün tüm prodüksiyonu için verilen parayla, Hakan Şükür'ün iki saat lak lak yapmak için alacağı parayı karşılaştırıyor. Esas karşılaştırma rakamları belli işte, ayda 3,000ytl alıyormuş, Hakan da alsın 10,000YTL, daha ne?
Tan Erten
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Tan Erten wrote:
Omer K. KOCAOGLU wrote:Banu Avar'ın 'Sınırlar Arasında' programı bölüm başına 30 bin YTL, yani ayda 60 bin YTL alıyordu. Bu nedenle Hakan Şükür'e yılda verilen 700 bin YTL az" görüşünü dile getirdi. TRT'de "Stadyum" programını sunan spiker Erdoğan Arıkan'ın ayda yaklaşık 3 bin YTL maaş aldığı, programa yorumcu olarak katılan Ömer Üründül'ün ücret almadığı, Mehmet Demirkol ile Zeki Çol'un ücretinin ise fazla olmadığı öğrenildi.
Adamlar terbiyesizlikleriyle övünüyor artık, utanmadan da "az bu para" diyebiliyor. Bir belgeselin bir bölümünün tüm prodüksiyonu için verilen parayla, Hakan Şükür'ün iki saat lak lak yapmak için alacağı parayı karşılaştırıyor. Esas karşılaştırma rakamları belli işte, ayda 3,000ytl alıyormuş, Hakan da alsın 10,000YTL, daha ne?
Evet Hakan'in neden tayyeeuub'le gul baba hazretlerinin kapisini asindirdigi belli oldu artik. TRT'de 700 bin lira maas! Neye? Cikip osuruktan iki tane mac yorumu yapacak diye. Ohhh kebap. Yanilmiyorsam TRT'nin gelirlerinin buyuk cogunlugu elektrik paralarindan ve vergilerden aktarilan kaynaklardan geliyor.

Evet devlet ve vergiyle alakasi olmayan yayin haklari ve sponsor gelirlerinden olusan butcesinden Terim'e verilen maasi agzina sakiz yapanlardan ayni hassasiyeti gostermelerini bekliyoruz. Bir hafta oldu, hala ses cikmiyor. Yoksa yorum adamina gore mi oluyor? Terim mi?.. Ihhh gunahim kadar sevmem, haram zikkim olsun, bana ne nereden gelirse gelsin para... Hakan mi? Adam gibi adamdir, disiplinlidir cok calismis parasinin karsiligini vermistir, dinci minci yalan islerdir, helali hos olsun, hem de vergi parasi bile olsa.

Bu arada paraya bakin paraya... Ridvan 5 milyon (bu buyuk bir olasilik 5-10 senelik anlasmadir), ona 300, buna 500. Bu Buyukaga ile ekzecere kol boregi kim bilir ne aliyorlar. Ne is be, ne para donuyor vay anasini... Boyle keriz millete az bile. Az sogusluyorlar. Kahve agiziyla kol boregi, bikini cart curt, milyonlar ekran basindan ayrilmiyor. Ne diye? Al ileri geri, bakalim 24 cm offside'miymis, yoksa arkadan dolanip 2 puan mi almismis...

Kerizsiniz keriiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiizzzz..

Ozan Ersoy
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ben osuruktan futbol adi altinda harac yer gibi bu tur para goturenlere basta Terim olmak uzere, devletin kurumlarinda tas atip kolu yorulmadan yem kesenlere karsiyim. Gecen pazar gunu Trump'in New York Manhattan'da diktigi (co da sevimszi bir bina olmus) ve Terim'in okuyan kizi adi altinda aldigi katin bulundugu gokdeleni gordum. Haram olsun ve de gozune dizine dursun baska ne diyeyim. Evet para Turkcel'den geliyordu degil mi yani destekciden. Haydan gelen huya gider degil mi? Daha ucuza adam bulunmaz oyle mi?
Last edited by Cengiz Akgun on Thu Nov 13, 2008 7:18 pm, edited 1 time in total.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Sonucta hepsi ayni bokun soyu. Para deyince gözleri fildir fildir dönuyor, guc iktidar deyince ruhlarini satacak haldeler gucten baska taptiklari sey ve degerleri yok.
“You have power over your mind - not outside events. Realize this, and you will find strength.”
― Marcus Aurelius, Meditations
Ugur Sahin

Post by Ugur Sahin »

Cengiz Akgun wrote:Ben osuruktan futbol adi altinda harac yer gibi bu tur para goturenlere basta Terim olmak uzere, devletin kurumlarinda tas atip kolu yorulmadan yem kesenlere karsiyim. Gecen pazar gunu Trump'in New York Manhattan'da diktigi (co da sevimszi bir bina olmus) ve Terim'in okuyan kizi adi altinda aldigi katin bulundugu gokdeleni gordum. Haram olsun ve de gozune dizine dursun baska ne diyeyim. Evet para Turkcel'den geliyordu degil mi yani destekciden. Haydan gelen huya gider degil mi? Daha ucuza adam bulunmaz oyle mi?
Kendin vermediğin parayı başkasına haram etmek gibi bir sektör var mı Cengiz abi?

Adam Milan'dan aldığı tazminatı nasıl değerlendireceğini de sana mı soracaktı mesela?

Ugur
the average person thinks he isn't.
Omer K. KOCAOGLU

Post by Omer K. KOCAOGLU »

Bu is "Zenginin parasi, zugurdun cenesini yorarmis."a donmus.

Siz hangi meslekte, hangi sirkette bir calisanin "Bu para bana fazla.Ben bunu haketmiyorum.Bana daha az para odeyin" dedigini gordunuz?

12 senedir yuzlerce adam calisti benimle.Ben hic boyle bir sitekle karsilasmadim.Hep ne zaman zam?

Ben bunca senelik is tecrubemde sunu ogrendim.Para konusunda hic bir calisani "yeterince" memnun edemezsin.Her zaman "daha memnun" olacaklari bir miktar vardir.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

[quote="Ugur Sahin]
Kendin vermediğin parayı başkasına haram etmek gibi bir sektör var mı Cengiz abi?

Adam Milan'dan aldığı tazminatı nasıl değerlendireceğini de sana mı soracaktı mesela?

Ugur[/quote]

Milan'dan aldigi para Bodrumda villada yatiyor. Bu Manhattan'daki kati GS'dan ikinci kere geldiginde ve Milli takimdan uttukleri ile aldi. Hala TFF ozel bir kurulus oldugunu iddia ediyorsunuz herhalde. Turkiyede TV yayinlarindna alinan paranin buyuk bir kismi birinci ligedekilere dagitiyorlar. Geri kalanini da milli takim yiyor. baska bir bok yedikleri var mi bu heriflerin Turk futbolu adina. Milli takimda para yiyenlerin en basta olani TD. Digerleri cerezine calisiyorlar. Futbolun bu kadar geri oldugu bir ulke de Terim'in aldigi parayi ikiye katlayana kadar ki (nedir basarisi. Avrupa kupasinda kendisine ragmen ucuncu olmak mi? Ayda 120 bin YTL nesine yetmiyordu. Alacagi farkla kac tane yetenekli cocuk Turk futboluna kazandirilanabilirdi.

Hem sonra benim para vermedigimi nereden cikardin. Amerikada pare verip seyrediyoruz maclari. Bunun bir kismi Terim'in cebine gidiyor. Ben onu haram ettim ama devede kulak.
Last edited by Cengiz Akgun on Fri Nov 14, 2008 1:29 am, edited 1 time in total.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Farkli seyler konusuluyor farkli seyler konusulunca da ortak bir zeminde bulusmak zor, rahatsiz eden konu zenginin mali konusu degil. Daha evvel bagsettigim klasik dil sorunu yasaniyor yani iki insan arasindaki dayalogun zaman zaman imkansiza varan zorlugu.
“You have power over your mind - not outside events. Realize this, and you will find strength.”
― Marcus Aurelius, Meditations
Post Reply