GS Basketbol ve Bugunku Haberler

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Macı ancak son periyotta 8 dk seyir edebildim. Ilk macta Abdi Ipekci ye gittim, iceri giremedik. fb nin ev sahipligi yaptıgı mactaki taskınlık ve saldırganlık tavan yapmıstı. fb seyircisi o macı sonuna kadar izledi.
Bizim ev sahipligi yaptıgımız mactaki olayları gormedim. Forumdaslar olayları biraz anlatırlar ise sevinirim.

Vay efendim koltuk atılmıs, tas atılmıs, geciniz! Ilk macta cep telefonu, bozuk para, su yagdı. Sekil itibarı ile farklılık gosteriyor, sporculara olabilecek potansiyel zarar aynı. M-16 ı ile mi yoksa tabanca ile mi vurulmak istersin gibi birsey. Ilk macta fb seyircilerinin oyuncuların burunlarının dibine girerek yaptıklarını gulerek izleyen binler vardı. Simdi olanlardan sikayet etme hakları yok.

Bu arada bizim seyircinin yaptıgı dogru mu derseniz; Sayın Turgay Vardar icin Ahmet Comert te yapılan saygı durusunda anıran, gulen, birbirine laf ile satasan topluluk benim muhatabım degildir.
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Ben kanalı açtığımda olaylar nedeniyle maç durmuştu.. Taş falan atıldığını Yiğiter Uluğ ve NTV spikerinden duydum.. Çabucak temizlenmediyse sahada sadece bir adet yabancı madde gösterdiler.. Çıkarken bir miktar koltuğu yanlarında götürmüşler.. Bütün seyirciler çıkmadı gerçi.. Fatih Gökşen protokol tribününün kalması için yetkilileri ikna etti.. Onlarda baya sağlam tezahürat yaptılar..
Murat Biricik wrote:Macı ancak son periyotta 8 dk seyir edebildim. Ilk macta Abdi Ipekci ye gittim, iceri giremedik. fb nin ev sahipligi yaptıgı mactaki taskınlık ve saldırganlık tavan yapmıstı. fb seyircisi o macı sonuna kadar izledi.
Bizim ev sahipligi yaptıgımız mactaki olayları gormedim. Forumdaslar olayları biraz anlatırlar ise sevinirim.

Vay efendim koltuk atılmıs, tas atılmıs, geciniz! Ilk macta cep telefonu, bozuk para, su yagdı. Sekil itibarı ile farklılık gosteriyor, sporculara olabilecek potansiyel zarar aynı. M-16 ı ile mi yoksa tabanca ile mi vurulmak istersin gibi birsey. Ilk macta fb seyircilerinin oyuncuların burunlarının dibine girerek yaptıklarını gulerek izleyen binler vardı. Simdi olanlardan sikayet etme hakları yok.

Bu arada bizim seyircinin yaptıgı dogru mu derseniz; Sayın Turgay Vardar icin Ahmet Comert te yapılan saygı durusunda anıran, gulen, birbirine laf ile satasan topluluk benim muhatabım degildir.
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Fenerbahce macinda maca gidip destekleyen futbolcularla gurur duydum, demek ki Galatasaray ruhunu iyice ozumsemisler:

Image

Image

Image

Image
Ufuk Sezekkaplan

Post by Ufuk Sezekkaplan »

Haberturk.com'dan macin ozeti : Türkiye Basketbol Ligi'nde yapılan
derbi maçta, ezeli rakibi Fenerbahçe'yi 75-59 yenen Galatasaray Cafe
Crown, normal sezonu 8. sırada tamamlayarak play-off'lara kaldı.

Karşılaşmanın ilk dakikalarında Dixon ile etkili olan Galatasaray,
3. dakikada 11-7 önde geçti. Bu dakikadan sonra sahaya atılan
patlayıcı maddeler nedeniyle oyuna verilen 8 dakikalık aranın ardından
Fenerbahçe, Stevenson'un basketleriyle 5. dakikada 12-11'lik skorla
üstünlüğü ele geçirdi. Dixon ve Hüseyin ile sayılar bulan Galatasaray,
ilk periyodu 21-18 önde tamamladı.

İkinci periyoda iyi başlayan sarı-kırmızılılar, Burak'ın
basketleriyle 13. dakikada farkı 8 sayıya (29-21) çıkardı. Maçın 15.
dakikasında Galatasaray'ın 32-27 üstünlüğü sürerken, olaylar nedeniyle
karşılaşmaya yaklaşık 50 dakika daha ara verildi. Aradan sonra Dixon
ve Burak ile sayılar bulan Galatasaray, devreyi 39-32 önde kapadı.

Karşılaşmanın 3. periyodunda Fatih, Dixon ve Burak ile sayılar
bulan Galatasaray, 27. dakikada farkı 13 sayıya (54-41) çıkardı. Bu
dakikadan sonra sarı-kırmızılılar 2 dakika sayı atamayınca,
Fenerbahçe, Rasim'in basketleriyle farkı azalttı ve 3. periyot 55-51
Galatasaray'ın üstünlüğüyle sona erdi.

Son periyoda Dixon ve Fatih'in basketleriyle rakibine 20-8'lik
üstünlük kuran Galatasaray, son dakikada farkı 19 sayıya (75-56) kadar
çıkardı, maçtan da 75-59 galip ayrıldı.
Galatasaray, bu galibiyetle ve Beşiktaş'ın da Darüşşafaka'yı
yenmesiyle ligin normal sezonunu 8. bitirerek, play-off'lara kaldı.
Fenerbahçe ise bu yenilgiyle ligi 7. sırada tamamladı.

Karşılaşma sonunda büyük sevinç yaşayan Galatasaraylı oyuncular,
salonun ortasında kenetlenerek, ''Bir baba hindi'' tezahüratı yaptı.

Öte yandan, salon boşaltılmasına rağmen, protokol tribününe geçen
bazı taraftarlar maç boyunca tezahüratta bulundu.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ya adamlar dalga gecip yarim yamalak takimla cikmi$lar. 8. olup Playoff-a ucundan kenarindan kalinilmi$. Onda da taraftarlik adins turlu rezillikler yapilmi$. Buyutmeseniz iyi olur $u maci. FB ile 100 kere oynansa sonucun ne oldugunu bal gibi biliyorsunuz. GS klubunu bu hallere du$urenler gurur duysun gayri.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Can Baysan

Post by Can Baysan »

Akın Süel başkanlığında bugün yapılan toplantıda, 5 Mayıs'ta Abdi İpekçi Spor Salonu'nda oynanan Galatasaray Cafe Crown-Fenerbahçe maçında sarı-kırmızılı taraftarların sahaya yabancı madde atmaları, küfürlü tezahüratları ve bunun sonunda anons yapılması, ardından salonun boşaltılması nedeniyle disiplin kuruluna sevk edilen dosya karara bağlanarak, Galatasaray'a, Disiplin Talimatı'nın 7. ve 29. maddeleri gereğince 2 maç seyircisiz oynama ve toplam 11 bin YTL para cezası verildi.
Liseli vardı ya ah o liseli...
Levent Guntay

Post by Levent Guntay »

Kupa macinda olanlarin karbon kopya tekrari. Tek farki sonucta yenmisiz FB'yi. FB'ye zaten gereginden fazla musamaha var. Onlar da ilk firsati ellerine gecirdiklerinde cok da abartmadan ellerinden geldigince ortaligi karistiriyorlar. Biz salak gibi sonraki macta onlara gununu gostermeye kalktigimizda cezayi alip aklimiz basimiza geliyor. FB'nin ustesinden onlarin yontemlerini taklit ederek gelemeyiz. GS kulturu cok farkli, FB'nin agresifligine ve kaba kuvvetine daha degisik taktiklerle karsilik vermemiz lazim. Ama bunu anlayacak seyirci ve amigo nerde. Eh, sonucta uzum uzume baka baka kararirmis.
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Bugun Ulkerspor-Galatasaray play-off maci oynandi, ne resmi sitede, ne bir gazetede haberine rastlayamadim. Basketbol bu kadar onemsiz mi? (pardon simdi Hurriyet son dakikada gordum)

Ülker avantaj sağladı
TBL Play off ilk tur ilk maçında Abdi İpekçi Spor Salonunda karşı karşıya gelen Ülkerspor ile Galatasaray Cafe Crown'dan gülen taraf 70-54'lük skorla Ülkerspor oldu.Galatasaray Cafe Crown karşısında seriye 1-0 önde başlayan Ülkerspor bu akşam aldığı 70-54'lük galibiyet ile seriyi 2-0'a taşıdı.
Istatistiklere asagidan ulasabilirsiniz:

http://www.tbl.org.tr/?module=game_deta ... meID=10241
Toplu sonuclar:

10.05.2006 Çarş Saat:18:00 Banvit 83-70 Türk Telekom

10.05.2006 Çarş Saat:20:00 BJK Cola Turka 86-70 Tekelspor

10.05.2006 Çarş Saat:20:30 Efes Pilsen 68-59 Fenerbahçe

11.05.2006 Perş Saat:18:30 Ülker 70-54 GS Cafe Crown
Ufuk Sezekkaplan

Ben maci seyrettim, gelisimini soyle ozetleyeyim, ilk 2 periyodda surekli geriden geldik ve fark hep 10-15 sayi araligindaydi. 3.periyodda takim birden uyandi ve 6-7 dakikada 15 sayi fark kapatti. Galiba farki bir ara ya 3 ya da 4 sayiya indirdik ama Ulker mola aldi ve son periyodda farki yavas yavas acarak kazandi. Durum 2-0 aleyhimize.

Halil Uner'in degerlendirmesini ne zaman yapacagiz ?
Can Baysan

Post by Can Baysan »

Türkiye Basketbol Ligi play-off çeyrek final serisi ikinci maçında Ülker, Galatasaray Cafe Crown'u yenerek durumu 3-0 yaptı ve yarı finale yükseldi.

Türkiye Basketbol Ligi play-off çeyrek final serisi ikinci maçında Ülkerspor, Galatasaray Cafe Crown'u79-69 yenerek durumu 3-0 yaptı ve yarı finale yükseldi.

Galatasaray Cafe Crown, cezası nedeniyle seyircisiz oynadığı maçta ikinci periyodun başlarında bir ara 21 sayı farkla öne geçmesine rağmen bu üstünlüğünü koruyamadı. Ülkerspor, 1-0 önde başladığı serinin 2 maçını da kazanarak yarı finale çıktı. Turuncu-yeşilli takımını yarı finaldeki rakibi Bandırma Banvitspor-Türk Telekomspor eşleşmesinden turu geçecek takım olacak.

Karşılaşmaya hızlı başlayan Galatasaray, Burak ve Hadley'in sayılarıyla 2. dakikada 8-0 öne geçti. Sarı-kırmızılılar, çok top kaybı yapan ve son atışlarda isabet kaydedemeyen rakipleri karşısında dış atışlarda Şemsettin, Hadley, pota altında da Fatih ile Hüseyin ile sayı bulmaya devam etti ve 8. dakikaya 24-8 önde girdi. Ev sahibi takım, skorer oyununu sürdürerek 1. periyodu 19 sayı farkla, 31-12 önde kapattı.

Galatasaray, ikinci periyotta Fatih ve Hüseyin ile oyundaki üstünlüğünü sürdürdü ve bu periyodun başlarında 33-12'lik skorla aradaki sayı farkını 21'e kadar çıkardı. Sarı-kırmızılılar, periyodun ilerleyen dakikalarında sayı üretmekte zorlanınca, konuk ekip Ömer, Stefanov ve Mirsad ile farkı kapatmaya çalıştı. Ülkerspor, 29. dakikada aradaki sayı farkını 7'e kadar (40-33) indirmeyi başardı. Karşılaşmanın ilk devresi 41-33 Galatasaray Cafe Crown'un üstünlüğüylesona erdi.

Ülkerspor, 3. periyodun başında Gulyas ve Ömer ile kaydettiği sayılarla 23. dakikada farkı 3 sayıya kadar indirdi: 43-40. Ancak Galatasaray, Dixon, Burak ve Fatih ile 13-1'lik bir seri yakalayarak, 27. dakikada farkı tekrar 15 sayıya (56-41) çıkarmayı başardı. Konuk takımda Stefanov'un farkı kapatma çabaları yetersiz kalınca, Galatasaray 3. periyodu da 61-48 önde geçti.

Karşılaşmanın son periyoduna iyi başlayan Ülkerspor, sayı üretmekte zorlanan sarı-kırmızılılar karşısında Ömer, Mirsad ve Stefanov ile 17-4'lük bir seri yakalayarak 37. dakikaya girildiğinde durumu eşitledi: 65-65. Ülkerspor bu dakikada Ömer ile bulduğu sayı ile maçta ilk defa öne geçmeyi başardı: 67-65

Karşılaşmanın bitimine 2.49 dakika Ülkersporlu Ömer'in attığı sayı sonrası, hakemlerin bir de faul çalmasına tepki gösteren Galatasaray Antrenörü Halil Üner'e, hakemler teknik faul verdi. Bir hücumda 7 sayı birden bulan Ülkerspor rahatladı ve kalan süreyi iyi değerlendirerek, bir ara 21 sayı geriye düştüğü maçı 79-69 kazanarak yarı finale yükseldi.

Sakatlığı nedeniyle Ülkersporlu İbrahim Kutluay, karşılaşmada oynamayarak, tribünde oturdu.

GALATASARAY CAFE CROWN: 69 - ÜLKERSPOR: 79

Salon: Ahmet Cömert
Hakemler: Engin Kennerman xx, Aytuğ Ekti xx, Vedat Borulday x

Galatasaray Cafe Crown: Dixon xx 10, Şemsettin x 5, Hadley xxx 13,Fatih xxx 18, Burak xx 10, Hüseyin xx 9, Gökhan x 2, Umut x 2, Valentin x, İsmet x, Serhat x, Mehmet x

Ülkerspor: Cüneyt x 5, Bekir xx 9, Trapagnier x 2, Mirsad xxx 17, Gulyas x 6, Oğuz x, Clark x 3, Ömer xxx 17, Stefanov xxx 20

1. Periyot: 31-12
Devre: 41-33 (Galatasaray Cafe Crown lehine)
3. Periyot: 61-48
5 Faulle Çıkan: 30.51 Clark (Ülkerspor)
Liseli vardı ya ah o liseli...
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Erman Kunter iyi bir hoca diye biliyorum. Bence dogru bir karar.
Galatasaray basketbolda Erman Kunter ile anlaştı (Milliyet)

Türkiye Basketbol Ligi takımlarından Galatasaray, antrenör Erman Kunter ile prensipte anlaştı.
Galatasaray Genel Menajeri Müge Berkalp, önceki yıllarda da sarı-kırmızılı takımı çalıştıran ve son olarak Fransa’nın ASVEL Villeurbanne takımının antrenörlüğünü yapan Erman Kunter ile prensipte anlaştıklarını söyledi.
Berkalp, Kunter ile henüz sözleşme imzalamadıklarını belirterek, "Erman Kunter ile prensipte anlaşma sağladık. Önümüzdeki hafta da oyuncularla görüşeceğiz" dedi.
Bu arada, basketbol şube başkanı Tuğrul Demir, sezonun bitmesi ve yeni sezon için bir yemek verdi.
Yemeğe kulüp başkanı Özhan Canaydın’ın yanı sıra kulübün yönetim kurulu üyeleri, şube çalışanları ve teknik ekip katıldı.
Ufuk Sezekkaplan

Halil Uner'in gonderilmesinden duydugum memnuniyeti anlatmaya kelimeler bulamiyorum. Daha once kendi takim oyuncusunu herkesin icinde doven bir hocadan kurtuldugumuz icin kac fakir sevindirsek azdir.

Erman Kunter degil, Umit Davala gelse, Halil Uner'den daha basarili olur. Ki Erman Kunter 2 yil once takimi calistirirken, ayrilmak zorunda kalmisti. Insallah Malik kalir ve Valentine'nin yerine iyi bir yabanci alinir.
Tuba Girit

Post by Tuba Girit »

Hem Halil Uner'in gitmesine hem de Erman Kunter'in gelmesine cok sevindim.

Annem ve benim en cok sevdigimiz basketbolcuydu kendisi oynadigi zamanlarda. Annemi de arayip hemen mujdeli haberi veriyim.

Basketbolda iyi yillara.

Sevgiler,
Tuba
Post Reply