Yolculuk / Ani /Konu dışı

Spor, kultur, muzik, sanat gibi konulara odaklanmis forum.

Moderator: Staff

Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Herkese tekrar merhaba,

Gaziantep-Kayseri bitti.

Bu senenin son uzak DIS fuari Konya'da o da bitsin artik rahatim.

24.04.2007-30.04.2007 Konyadayim.

Malezya ve Tayland tavsiyeleri icin tesekkurler.

Firsat bulunca tekrar yazacagim

Kendinize iyi bakin
TRUST GALATASARAY
MGC
Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Yorumsuz

Image
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Ergun Gürsoy GATA'da yatıyormuş. Geçmiş olsun laz uşağına. Tez zamanda iyileşir inşallah..
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Ismail Gezer wrote:Ergun Gürsoy GATA'da yatıyormuş. Geçmiş olsun laz uşağına. Tez zamanda iyileşir inşallah..
Gazetelerde sebebini hic soylemiyorlar, hastaliginin ne oldugunu biliyor musun?
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Tolga Girici wrote:
Ismail Gezer wrote:Ergun Gürsoy GATA'da yatıyormuş. Geçmiş olsun laz uşağına. Tez zamanda iyileşir inşallah..
Gazetelerde sebebini hic soylemiyorlar, hastaliginin ne oldugunu biliyor musun?
Bilmiyorum, KanalD deki 'eğitime katkı' programına telefonla katılan eşi Ayşe Gürsoy söyledi. Çok ciddi birşey değildir sanırım..

Aynı programa katılan Ali Ağaoğlu isminde bir işadamı 500 bin ytl bağışladı, helal olsun :)
Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Ulkemiz de guzel seyler de olmuyor degil --- insanlar artik tatillerini organik bahcelerde gonullu calisarak geciriyor TaTuTa diye bir kurum sayesinde. Bircok yabanci da geliyormus bu bahcelere - bir tanesi Matt Gross - NY Times'da tecrubelerini yazmis - ilginc okuyun. Hep biz kendi gezdigimiz yabanci ulkeri yazacak degiliz ya - biraz da yabanci gozu ile TR yi okuyalim :)
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Fatih Terim, Beyaz Show'da .. Amigo Birolda orda.. Eğleniyoruz :D

Maldini telefonla bağlanmış gibi bir görüntü var ama bakalım arkasından birşey çıkacak mı yoksa gerçek mi :)

Gerçekse, Terimin İtalyancası su gibi .. :)

Gerçekmiş lan :D

Ve şimdide Angelo Dilivio telefon hattımızda..

Brazilyayla Almanyada bir hazırlık maçı oynama ihtimalimiz yüksekmiş... Bosna maçı akabinde sanırım..

Kablo meselesi ağızlara sakız oldu. Fanatik fenerli Beyaz bile dalga geçiyor :D

UEFA kupasıyla ilgili video duygularımızı kabarttı, gururlandık o biçim :)

Acayip Galatasaray reklamı yapıldı be, şimdide Ankara Emniyet Müdürü bağlandı, Leeds'e giden uçakta yaşananları anlatıyor.. Fazla duygusallaştı ortam, Terim ağladı ağalyacak :)
Mehmet Gurdal Cetin

20 MAYISTA Melbourne Avusturalya'ya geliyorum.1 Hafta kalacagim, bu foruma yazan Aussie leri gorelim

Cep telefonumu ozelden atarim, orada gorusebilirsek iyi olur.

Selamlar
TRUST GALATASARAY
MGC
Murat Gökcigdem
Staff Member

Post by Murat Gökcigdem »

Eger bu konu daha once acildiysa kusura bakmayin.

Amerikadaki arkadaslar eger PBS'de bu gunlerde Ahmet Ertegun hakkinda yayinlanmakta olan programi izlemek isterlerse bu
http://www.pbs.org/wnet/americanmasters ... _stub.html adresten bilgi sahibi olabilerler.

Jazz sevenler ve ozellikle NY'da ki arkadaslar mutlaka izlesinler :lol:
Savas Macun

Post by Savas Macun »

Uzun bir is gezisi turundan sonra NZ'ye geri dondum bugun.Urdun,Suriye,Bahrain, Dubai ve Abu Dhabi ulke ve sehirlerdi geziyi iceren.Suriye ve Urdun ile ilgili olarak daha once genisce yazmistim.2004'de Suriye'ye gitmishtim bu sefer gittigimde daha canli buldum.Sehrin ortasinda insaa edilen Four Seasons (suudi kraliyet ailesi ile ortak) bitmis.Harika bir otel olmus.Daha once gittigimde canlilik vardi ama genede otobusler,arabalar eskiydi tipki dogu bloku ulkeleri gibi.Simdi yollar yepyeni araba ile dolu, konusulan orta kesimin refahlastigi.Sam o kadar ucuz bir yer degil genede.Buna ragmen restoranlar, dukkanlar cok canli.Suriye kisaca booming.2008'de Suriye Borsasi faale geciyor, gene o zamanlar banka gormek zordu simdi adim basi yeni banka subeleri vs acilmis.Otellerde lobilerde delegasyonlari gorebiliyorsunuz, ozellikle Ruslar ve Turkler.Turkiye su anda 6 proje ile Ingiltere ile beraber ilk sirada yabanci ulkeler siralamasinda(rusya ve korfez ulkeleri siralama disinda).Yemekler harikaydi gene, bu arada sokakalarda kaymak uzerine bol cesitli meyve kompostosu satan dukkanlar acilmis, donerciler kapamis onlar turemis.

Bahreyn cok hosuma gitmedi.Ama korfez ulkeleri icinde en egitimli ve kibar olanlari bahreynli diyebilirim.Hangi kademede insanla bulushsaniz dahi cok samimi ve dostca davraniyorlar.Bahreyn cok uzun yillardir offshore statusunde bu yuzden 350 tane banka var.Merkez Bankasi baskani ile gorustugumuzde medya'dan yakindi.Dubai ve Qatar bizden cok sonra olmalarina ragmen biz onlar kadar yer bulmuyoruz dedi.Dedim Hincal'i al yazsin kutsal ittifak medyasi diye :lol:

1 saat'de adanin cevresini dolasmak mumkun.700 bin nufusu var haftasonlari 200 bin daha artiyor cunku Suudi Arabistan kopruyle 23 km mesafede.Alkol ve Eglence icin suudiler dolduruyor sehri.Persembe aksamlari yollarda bolca kaza goruyorsunuz.Ingiliz ve Amerikali cok var.Bunlar genelde bankalarda ve aile sirketlerinde advisor olarak calisiyor.Financial Harbour diye bir projeleri var, 450 mio dolar civarinda.3 kademede bitecek bir proje, ilki 2 mayista devreye girdi.Ofis kiralari cok pahali degil metrekaresi 26 usd basliyor.Ilgilenen olursa aracilik yapariz :lol:
Seriat yok, icki alko serbest.Arsa sahibi olamiyorsunuz ama freelease dedikleri yontemle kiralama yoluna gidiyorsunuz 99 yil gibi.Tipki Dubai gibi.200 bin varil Petrol uretimleri var gunluk.Gulf Air korfez ulkelerinin ortak havayolu idi Bahreyn based.Simdi sadece Bahrain olacak sahibi.Gunde 1 mio dolar kaybediyorlar, cok kotuydu ucmak.Ama havaalnindan gidis gelis cok rahat, en fazla 1 saat kayip var.

Dubai'yi anlatmama gerek yok, artificial, igrenc bir trafik ve bolca hintli (53%, bunun uzerine birde pakistanli, filipino ve cinli ekledin mi taneyle ariyorsun yerli halki).15 km mesafe 1.5 saat suruyor trafikte.Daha oncede de gitmistim ama bu sefer gina geldi.Birde metro yapiyorlar ki heryer insaat.Kimseye tavsiye etmem Dubai'yi, bosh bir yer.Oysa 150 km otede Abu Dhabi var.Denize nazir o da.Organize, az hintli ve az trafikli.Cok uzun kalmadim ama ilk intiba yasanilacak bir yer.Burada Lokal halki gormek mumkun bolca.Ornegin Dubai'de bankalarda, regulator organizasyonlarinda bolca hintli veya expat gormek mumkun kilit noktalarda ama Abu Dhabi'de mumkun degil.Petrol ve para Abu Dhabi'ye ait, Dubai'de bilindigi gibi petrol yok.

Suriye'de kupayi verdik, Urdun'de sampiyonlugu tehlikeye attik, Bahreyn'de "Sampi" olduk ve Abu Dhabi'de ilan ettik.Benim icin ozet budur herhalde.

Selamlar
Savas
2009 Uefa Kupasi Finali Fenerbahce Sukru Saracoglu'nda..
Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Su anda Napoli'deyim. Savas Macun'a ozendim bende yaziyorum.

Internet baglantisi cok kotu, ustune 30 dakika icin 5 Euro aliyorlar. Birazdan zamanim bitecek.

Liman sehri olmasi benim memleket Samsun'u hatirlatti. Tabi ki oldukca daha buyuk. Gelen giden, limanda devamli bir hareket var. Tepeler 5-10 katli sekilsiz binalarla kapli. Deniz otobusleri, feribotlar milleti yakinda ki Capri, Ischia gibi adalara tasiyor. Eski sato, villa, kale, kilise turu yerleri muzeye cevrilmisler. Bu haftaya mahsus hepsi sansima bedava. Halka acik alan cok. Guneye dogru baktiginizda Pompey harabelerini yaratan Vezuvios yanar dagi gorunuyor. Kismet olursa cumaya bir kacamak yapmayi planliyorum.

Italyan yemeklerini, tatlilarini severim. Degisik bir sey pek gozume carpmadi. Ogleden sonra carsi icinde yemek yedigimiz lokanta sahibi 4:30 da kapiyacagini, daha sonra guvenlik olmadigini soyledi. Adamla pek anlasamadik, lokantami yoksa bizmi tehlikedeydik anliyamadim. Erkekligin 10 da 9 u hesabi daha islek yerlere donduk. Bazi park etmis arabalarda direksiyona kesilmeyi onliyecek metal bir kapak kitlenmis. Bu tur cihazlar her yerde varda bu alet cok saglam gorunuyordu.

Ilk gun havalanindan ayrilirken bir Avrupa sehrinde beklenmiyen fakirlik gozume carpti. Etrafda bos gezen veya isportacilik yapan yabancilar disinda pek yabanci yok. Amerikada ve kuzey Avrupa ulkelerinde yabancilarin yaptigi isleri hala Italyanlar yapiyor. Hizmet sekterunu kaptirmamislar.

Trafik tam bir hengama. Vespa turu motosikletliler kele koltukda ortalikda dolaniyorlar. Yayalara yesil isik yaninca gozunu kapayip atlamazsan kimsenin durmaya niyeti yok. Motosikletlerin iki vitesi olmali: bos ve son hiz.

Surem bitiyor. Pompey’e gidebilirsem yazarim.
Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Mehmet, Napoli hayatta en cok görmek istedigim yer. Daha uzun yazabilirsen sevinirim. Ben de Roma'ya asik olmustum. Istanbul'da hayal ettigim hersey Roma'da var. Cocuklugumun Istanbul'unu ve Istanbullularini gördum hep Roma'da sanki. Acikcasi cocuklugumun Istanbuluna (göc öncesi Istanbul'u) nasil aidiyet duygusu besliyorsam, Roma'ya gecen sene gittigimde ayni duygulari hissettim, kaldirim lokantalari, acik hava muzesi gibi sehir, antik kultur, harika ufak meydanlar, kliseler, kucuk kafe barlar, herseyden onemlisi insanlari. Insani kendine hayran birakan bir kultur, ozellikle sinema kulturu. Hep italyan sinemasi tutkunuydum sehirde yururken o filmleri hissettim. Acikcasi bir gun burda yasamak isterim diye icimden gecirdim.
Last edited by Kenan Atak on Fri May 18, 2007 10:37 am, edited 1 time in total.
“You have power over your mind - not outside events. Realize this, and you will find strength.”
― Marcus Aurelius, Meditations
Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Murat Gokcigdem wrote:Eger bu konu daha once acildiysa kusura bakmayin.

Amerikadaki arkadaslar eger PBS'de bu gunlerde Ahmet Ertegun hakkinda yayinlanmakta olan programi izlemek isterlerse bu
http://www.pbs.org/wnet/americanmasters ... _stub.html adresten bilgi sahibi olabilerler.

Jazz sevenler ve ozellikle NY'da ki arkadaslar mutlaka izlesinler :lol:
Murat cok sagol. Atlantic records, Blue Note ile beraber cazda bir numara idi. Ozellikle Modern Jazz Quartet Ertegun sayesinde var oldu. Yusef Lateef'ten Hank Crawford'a ve Sonny Rollins'ten, John Coltrane'e ve Jean Luc Ponty'e muazzam isimlerin en guzel albumlerini Atlantic records'ta dinleyebilirsiniz.
“You have power over your mind - not outside events. Realize this, and you will find strength.”
― Marcus Aurelius, Meditations
Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Kerem’i kirmadan devam ediyorum.

Pompey’e gidemeyecegim kesinlesti, toplantida cenesi dusuk adamlar var. Susturmak imkansiz. Edindigim bilgilere gore daha yakinda ayni olayi yasamis Herculiom (?) diye bir yer varmis, belki oraya yetisirim.

Sehre gelelim. “Old World Charm” denilen turden. Istanbul, Izmir, Ayvalik, Samsun turu tipik liman sehri. Amerikalilarin Eskiden bu sehirlerimizde ayni Napolide oldugu gibi liman cevresi depolar, ticari, idari binalar doluydu. Bizim memleketeki gibi kaybolacaklarina Napolide hepsi bakim altinda ve egitim, idari, sanat yonunde kullaniliyorlar. Samsun’da liman doldurulunca bu tur binalarin denizle iliskisi kayboldu, yikildilar veya yanlarina dikilen sekilsiz binalarin yaninda kayboldular. Istanbulda Karakoy, Tophane civarinin ne oldugunu bilmiyorum. Ayvalikda bakimsiz halde duruyorlar.

Napoli carsi ici eski Beyoglu turu binalarla dolu ve cok buyuk bir alani kapliyor. Ufak tefek butikler, is yerleri var. Arada bir tane bile cem kapli modern bina yok. Beyoglunda ki Vakko benim icin goz karasi. Burda her bina iyi kotu bakim altinda. Tepeler, havaalani cevresi disinda sekilsiz sehirlesme gormedim. Italyanlarin tas isciligine yatkinliklari malum. Toplantiya katildigim bina 3 katli ve elden gecirilirken ucuza kacmadan her tarafi mermer ve tasla kaplamislar. Istanbulda ki Tas kislayi hatirlatiyor. Bizimkilerin yuksek tavanli odalari icten derme catma iki kata cevirmeleri aklima gelince uzuldum.

Son konusmaciya geldik. Soru soran olmazsa saat 3 de serbestim.
Mehmet Gurdal Cetin

Dubai-Singapur-Melbourne turundan yeni dondum.Yorgunluktan geberiyorum.

Kendime bir ceki duzen verince yazacagim.

Melbourne cok guzel bir yer ama 2 satirla olmaz coook uzun yazmak lazim

Herkese cok selam
TRUST GALATASARAY
MGC
Post Reply