UEFA Kupasi: Benfica- Galatasaray 0-2 (Emre,Umit)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Serif Halimler

Post by Serif Halimler »

böyle cool, böyle kendinden emin, stressiz kendi oyununu oynayan bir Galatasaray'i yaklasiK 6-7 YILDIR izleyememistik. Ard arda 5-6-7 adet tek paslar. Bravo hepsine, Benfica'ya kendi sahlarinda acik üstünlük sagladilar. Böyle devam edebilirsek, biraz da sans yardim ederse 20-mayis-2009 SS Stadinda UEFA Finali neden olmasin. Tesekkürler ASLANLARA bu güzel futbol aksami icin.

ilklerin takimi Galatasaray'a ilk kez oynadigi bir Potekiz takimini yenmek yakisirdi.
Last edited by Serif Halimler on Fri Nov 07, 2008 12:43 am, edited 1 time in total.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Konuşacak çok şey var ama ben şunu merak ediyorum. En son ne zaman bir Türk takımı Benfica ayarında bir takımı Avrupa kupalarında, deplasmanda yenmişti acaba? Valla ben hatırlamıyorum :D
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

TRT'nin ekibi daha iyi ama su anda cakir maval anlatiyor. Skibe GS daha yeni tanimis. Ben de yani tanidim.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Murat Gökcigdem
Staff Member

Post by Murat Gökcigdem »

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image
Murat Gökcigdem
Staff Member

Golleride bu siteden izleyebilirsiniz...

http://www.ensonhaber.com/Spor/161945/b ... oller.html
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Ozan Ersoy wrote:_________________

Bu macin tehlikesi "2 forvet oynadik 2 attik, Fener'e karsi 3 oynayip 3 atalim" diyebilme olasiligidir. Kaldi ki attigimiz gollerde iki forvetin hic bir maharetinin olmadigi gibi, sag kanadimizdan epey atak yedik ilk yarida. Onemli olan 2 forvet degil, orta sahadan cok adamla ataga kalkabilmek. Bence sag kanatta Yaser olsaydi, ilerde Baros olsa da cok sey farketmezdi. Hele hele Kewell olsaydi iki forvetten birinin yerine cok daha da iyi olurdu.

Ozan Ersoy
Ufuk saka yapiyordu sanirim.

Bu aksam Lincoln'un takim yonetimi, defansa katilmasi, Arda'nin defansina dikkat cekmek isterim. GS cok iyi bir sezon yasayabilir, ceyrek final falan dusunmemiz lazim bu sene en az.

Tehlikelere gelelim ama esas: ayni dedigin gibi su cok forvet isi ve sag tarafta ozellikle ilk yarida yasadigimiz rezaletin unutulmasi tehlike. Sakatlar dondukce takimi bozmadan forma bulabilmeleri riskler.

Bir de iyi bir takima karsi yenik duruma dusup mac cevirmemizi izlemek istiyorum, adamlar ilk yarida rahatca gol ataip 1-0 one gecebilirlerdi.

Son olarak, ligde de bu konsantrasyon ve Turkiye kupasindan derhal elenelim.

Ali
Last edited by Ali Gursel on Fri Nov 07, 2008 12:50 am, edited 1 time in total.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Prafo'yu aferine cevirdim. Ayhan'a o pasi nasil attin diye yalaklik ettiler. O da nasil atacam topun dibine girdim ama onemli olan onun sonucunda gol gelmesi diyerek kafasini "ulan ne pas attim be" diye takmamis. Ayhan'la da barisacagim galiba.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Murat Gökcigdem
Staff Member

Ayahn'nin ikinci golden sonra Skibbe'ye gidip cok samimi bir sekilde ona sarilmasi da cok iyi bir goruntu.

Takimda birlik beraberlik havasi geri donuyor...
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Cengiz Akgun wrote:Prafo'yu aferine cevirdim. Ayhan'a o pasi nasil attin diye yalaklik ettiler. O da nasil atacam topun dibine girdim ama onemli olan onun sonucunda gol gelmesi diyerek kafasini "ulan ne pas attim be" diye takmamis. Ayhan'la da barisacagim galiba.
Ayhan oyle bir top oynuyor ki.. Kisaca soyle soyleyeyim... Su ana kadar bu sene 15 kadar mac yapti. Bir 15 tane daha su seviyede mac cikarsin, yilin futbolcusu olur.

Bakinca futbolu anlayan, takimi yonlendiren, son derece fazla mucadele eden, oyunu okuyan, heyecan yapmayan 30 senelik Château Latour gibi demlenmis, kivama gelmis bir topcu goruyorum.

Allah sakatliktan saklasin.

Ozan Ersoy
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

90 dakika çatır çatır top oynamak! Nefis paslaşmalar, muazzam bir mücadele, pozisyonlar, goller...

Arda, Ayhan, Lincoln, Ümit, Emre muhteşemdi...
Balta, Meira, Sabri, Sanctis, Servet iyiydi...

Baroş, Guiza gibiydi biraz. Kötüydü demeye dilim varmıyor, o kadar dikkatle izleyemedim onu.

Lincoln heralde geldiğinden beri en iyi oyununu oynadı. Çok iyi top dağıttı. Kolay kolay yıkılmadı.

Ümit Karan, çok iyiydi. Rakiple boğuştu resmen. Degajların çoğunu aldı. Pazar günü formayı kaptı...

Emre Emre Emre... Defansta çok iyiydi, attığı gollede maçı kazandık..

Arda hakkında konuşmak gereksiz. Memleketin en iyisi şu an. İnşallah daha uzun zaman coşturur taraftarlarını...
Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Ismail Gezer wrote:Emre Emre Emre... Defansta çok iyiydi, attığı gollede maçı kazandık..

Arda hakkında konuşmak gereksiz. Memleketin en iyisi şu an. İnşallah daha uzun zaman coşturur taraftarlarını...
Macin adami bana gore de Arda ama bugun beni en cok sasirtan performans Emre'nin ki idi... Kendisine tebrikler...
Ufuk Sezekkaplan

Post by Ufuk Sezekkaplan »

Ali Gursel wrote: Ufuk saka yapiyordu sanirim. Ali
E herhalde. Yani bu aksam da aglayalım mı?

Ozan, herşeyden önce bir fikri çok istikrarlı savunduğu için takdire layıktır. Ama bunu yaparken, çok ciddi bir emek vererek maçtan önce bizi bilgilendiren Görgen'e haksızlık yapmamalı. Santcis'in ilk yarıda çıkardığı anormal toplar bambaşka bir sonuç doğurabilirdi mesela o zaman da bugünkü futbolu görmezden mi gelecektik. Bu forumda analiz yaparken birbirimizi iğnelemek, dürtmek lazım (adamı diri tutar). Ama bu, kişisel ve gereksiz kavgalara dönmemeli.

Bu arada CL'i ön eleme turunda bu takımla, niye Bükreş'e elendiğimizi sormakta da haksız olduğumu düşünmüyorum. O, büyük bir kayıptı; madden ve manen.
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Ufuk Sezekkaplan wrote:Bu arada CL'i ön eleme turunda bu takımla, niye Bükreş'e elendiğimizi sormakta da haksız olduğumu düşünmüyorum. O, büyük bir kayıptı; madden ve manen.
Onun cevabini Suazo sagdan gelen ortanin gelisine kaleye vurunca verildi. Kotu hata idi vesselam.

P.S. Ben Ozan da Gorgen'e saka yapiyor diye okudum. Bir ben mi anliyorum artik sakalari?
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ozan Ersoy wrote:
Cengiz Akgun wrote:Prafo'yu aferine cevirdim. Ayhan'a o pasi nasil attin diye yalaklik ettiler. O da nasil atacam topun dibine girdim ama onemli olan onun sonucunda gol gelmesi diyerek kafasini "ulan ne pas attim be" diye takmamis. Ayhan'la da barisacagim galiba.
Ayhan oyle bir top oynuyor ki.. Kisaca soyle soyleyeyim... Su ana kadar bu sene 15 kadar mac yapti. Bir 15 tane daha su seviyede mac cikarsin, yilin futbolcusu olur.

Bakinca futbolu anlayan, takimi yonlendiren, son derece fazla mucadele eden, oyunu okuyan, heyecan yapmayan 30 senelik Château Latour gibi demlenmis, kivama gelmis bir topcu goruyorum.

Allah sakatliktan saklasin.

Ozan Ersoy
Amin diyelim. Bugun Lincol'da bir baska istahla oynuyordu. Ben Balta'yi da begendim. Cok iyi iki uce kese kesiverdi akip gidecek adami. Emre Asik biraz gununde idi. Pek o kadar umudum yok onda. Ama yedek olarak iyi. Mehmet Guven'den de pek umutlu degilim. Iki uc kere al su topu gotur ve iyi bir sekilde kaleye kes dedi Lincoln. Ama yok beceremedi. Mac eksikligi filan denebilir ama artik hemen hemen kac hafta sahaya er gec suruldu.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Ali Gursel wrote: P.S. Ben Ozan da Gorgen'e saka yapiyor diye okudum. Bir ben mi anliyorum artik sakalari?
Yari saka yari ciddi. Mehmet boyle totem motem inanir diye aklimda kalmis. 3-0 yeniliriz, soyle iyiler boyle iyiler dedi, 2-0 yendik, hem de ne top oynayarak. Bundan sonra Gorgen yapsin analizleri, ugurlu geldi adam.

Mactan once yazdigim yaziya bakarsaniz Mehmet genis capli analizi icin tesekkur ettim ama hafiften katilmadigimi soyledim. Cunku videolarda nasil pozisyon buluyorlar neyi atiyorlar, geride nasil acik veriyorlar onu gozlemleyebilmek cok da zor degildi.

se sa ona bakmayin. Atsaydi tutsaydi. Sahada 2 kontra atip yatan bir GS yoktu. Oynadi, rakibi cokertti, galibiyeti aldi. Ha cok kotu oynariz, rakip 20 tane pozisyon bulur, bir atakta atar ve yatariz anlarim. Yoktu oyle bir sey...

Bu arada sizlere kizginim, benim acik sozlu oldugumu biliyorsunuz... Gorgen, Alpay, Ufuk, Ali, MGC.. Forumun agir toplari. Daha ilk mactan basladiniz iki kambur, uc kambur, raus maus... Bu sene size iyi bir ders olacak insallah. Yeni gelen arkadaslar rustlerini daha kanitlamadilar ;) Onlarin yanilma paylari ve haklari cok var ama sizlerden beklemezdim. Dedigimi diyorum bir kez daha. Oyle bir gun gelecek, GS oyle bir takima karsi oyle bir top oynayacak ki "GS GS olali boyle bir futbol oynamadi" diye baslik acacagim.

Bugun acabilirdim ama Benfica koy takimi diye cikardiniz, daha uygun bir mac bekliyorum.

Ozan Ersoy
Post Reply