UEFA CUP 4.mac Hertha Berlin GS 0-1 [Baros (pen.)]

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Tan Erten

Post by Tan Erten »

Harika bir sonuç ve ilerisi için çok ümit veren bir oyun. Takımın çok önemli eksiklerinin iyileştikçe takımda yer bulmalarını uzun zamandır bekliyorduk, çok şükür!

- Lincoln, Barış, Baroş dünkü maçın yıldızlarıydı. Hakan Balta çok iyiydi. Volkan'la arasında dağlar kadar fark var, kademeye girdi, yerini kaybetmedi, çok beğendim. DeSanctis ve Servet de çok iyiydi.

- Skibbe, çok kaliteli bir spor adamı olduğunu her fırsatta belli ediyor. Maç sonrası zirzop TRT muhabirinin "Pozisyonunuz tartışılıyor, stresli miydiniz?" sorusuna, "Stresimi sabah jogging yaparak attım. Maçı da izleyerek keyfini çıkardım" demesi süperdi.
Ufuk Sezekkaplan wrote:Tek kafama takılan şu Mehmet Yıldız konusu. Çünkü devre arası bu transfer olacak gibi.
- Mehmet Yıldız transferi harika olur.
Tan Erten
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Bakalim bizim sirk futboluna rakip takimin hocasi neler demis?
"The disappointment is Galatasaray's first touch was much better and they moved the ball quicker than us," said Favre.

"It wasn't a question of desire. We proved that in the second half. It was a question of tactics," he added self-critically.

"Their penalty looked legitimate but in that case he should have given us one as well," bemoaned the former FC Zurich coach. "I don't want to go into that, however, and luckily we still have a chance to qualify.

"Congratulations to Galatasaray. They played an excellent first half," he concluded.
Benfica hocasinin dediklerine benzer seyler. Hatta Kharkiv hocasi bile hemen hemen ayni seyleri GS'i cok begendigini soyledi kazandigi mactan sonra. Almanya liginde takimini Bayern'in 1 puan arkasinda 3.luge getirebilmis adam "biz de cok istedik, cok ugrastik ama taktiksel acidan yenildik. GS'in top kontrolu bizden iyiydi ve topu bizden hizli dolastirdilar" diyor.

Zaten Skibbe'nin mac oncesi aciklamalarina bakarsaniz boyle oynayacagimiza dahil ipuclarini vermisti. Dedigim gibi ister begenin ister begenmeyin ortada bariz bir gercek var, camurla zor sivanacak.

Turk ligi kasap ligi. Hakemi sahadaki cinayeti okuz trene bakar gibi seyrediyor, dudugu kicina kaciyor. Turkiye ligi cirkefligin, masabasi manipulasyonun, sikenin, tehditlerin hirla gittigi, dunyanin en adi, en pespaye liglerinden biri (kolay demiyorum, kolay-uyduruk diyen halt etmis). Turkiye'de camur deryasi var, sahada cukurlar var, top 3 kere sekmeden 10 metre gitmiyor. Dunku kar Ankara'da, Konya'da yagmis olsaydi, o sahalarda dunku Olimpiyat stadinin zemini olur muydu diye sorun kendinize?

Ozet olarak Turkiye'de bu GS takiminin aldigi sonuclar hic bir seyin gostergesi degil. Dun Mehmet'le top oynadik GS'in kazanmasinin keyfi uzerine. Guzel bir saptamasi vardi. "Hakemler kotu haklisin ve bu futbolcularin bilincini kotu etkiliyor. Bizimkiler cikiyor 2. tekmeden sonra, ceza sahasinda verilmeyen bariz penaltilardan sonra, baslarim boyle futbola, burada sakatlanip hayatimi karartmaya gerek yok diyorlar. Avrupa'daki hakeme guvendikleri icin ve de adamlar top oynayana prim verdikleri icin, kasapligin aninda cezasini kesebildikleri icin, penalti penalti gibi olmalidir lafini bilmedikleri icin, daha bir guvenle, sevkle oynuyorlar."

Bu dogru saptamaya sonuna kadar katiliyorum. GS'in su UEFA'da oynadigi futbol Turkiye'deki diger 17'sine de yeter. Oynamasina izin verilirse.

Meira konusuna fazla girmeyecegim. Skibbe'nin Emre'yi oynatacagini dusunuyorum, cunku agzindan yoklugunda Meira ve Servet'e cok yuk bindigini dusundugunu duydum. Dert edilecek bir durum yok. Olumlu top kullanimi konusunda, savunmadan oyun kurma, top cikarma konusunda bana gore siralama soyledir.

Meira > Servet > (Emre G = Emre Asik)

Meira'yi keserseniz, hele hele Ayhan da yoksa orta sahada, GS'in su oyunu oynamasina olanak yok. Sizin dediginiz gibi 40 metrelik "guzel" sisirmeler yapar dururuz.

Ali'nin Skibbe'nin oyuncu degistirme sorusuna gelince... Yazi cok uzun oldu okunmayacak, bir baskasinda yanitlariz. Kisaca benim de begenmedigim seyler oluyor ama buyuk tabloya bakinca cok memnunum. Ayni dertler Rijkaard veya Wenger gelse de olacak. Gecen seneki Barcelona elestirilerine Arsenal forumlarina girin neler deniyor neler.

Ozan Ersoy
Murat Gökcigdem
Staff Member

Post by Murat Gökcigdem »

Image

Bild gazetesi macin oyuncularini Lincoln ve Servet "strong", Arda ve Kewell'i ise "average" gostermis. Aslinda Baris ve Topal Arda ve Kewell'den kat kat daha iyi oynayip fazlasi ile mucadele ettiler ama neyse :wink:
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Ozan Ersoy wrote:ortada bariz bir gercek var, camurla zor sivanacak.
Camurla degil alinan neticeler bunu gösterecek ama Mehmet Topal, Baris
ve Emre G. yardima yetisti. Sikiysa oynatmasin bu oyunculari, ne olur
göruruz...gerci görduk. Önumuzde ki maclar bircok seye gebe...takim
dogru isimler uzerine kurulmali.

...sonra camur atiliyor demek de ne demek, hic de hos degil kanimca.
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.
Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Cengiz Akgun wrote:Evet Arda'ya markaj iki uc kisi ile yapildi ama adam cabuk olsa ve ne yapacagini ayagina top gelmeden dusunebilse bu senin yukarda soyledigin bir ise yarardi. Adamlar boyle ustune ususunce adam calima kalkip topu teslim etti. Bu malasef Turk futbolcusunun kanayan bir yarasi. Bugun ayaginda top mop filan da tutamadi bu yuzden. Gelip aldilar ayagindan en az iki kisi gelip bastirarak. Adamda sut atma kabiliyeti de olamayinca sondu kaldi. Takimda en az etkin olan oyunculardan biri idi Kivil ile. Yerlerine biraz eli yuzu duzgun biri olsa takimda derhal sokulmasi lazim gelen iki adam olarak gozuktuler.
Eger ki top Arda'ya geldiginde, Hertha defansi, Arda'nin cevresini hemen isik hiziyla 2., 3. oyunculariyla sariveriyorlar degilse, topun onda olmadigi zamanda da, ona onlem olarak cok kisiyle markaj altinda bulunduruyorlar demektir bu, onu vurgulamaya calisiyordum ben. Yoksa, o 2-3 kisiden de sorunsuz siyrilip geciyor olsa (ki, daha bence kanat oyuncusu olarak tam alismadigi sag tarafta oynadigi icin oldu bu, ilerde orda da kiracaktir defansin belini), bizim arada "ne kadara satsak" muhabbetlerimiz "geyik" olmaktan cikip, su an elimizde bir somut rakam olurdu muhtemelen.

Bu arada Bulen Under'in (hani su 70 milyon TD'nin ulkesinde bu isi profesyonel olarak yapanlardan biri) "Kivil" konusunda da bir tespiti vardi dun. "Topsuz oyunda, rakibin oyunu gelistirmesini cok iyi kapatiyor" diye. Kacimiz dikkat etti simdiye bilmiyorum ama, ben bakiyor olacagim bundan sonra, boyle, TV basi TD'lik yapip, infaz etmeden once...
Celal Gürcüoglu wrote:Simdi bu yaziyi al. Birde maci 1-0 kaybetmis olarak farz et ve oyle yaz lutfen. Yazabilirsen tabii :) ama yazanbilenler cikar. Mesela bu hafta sonunu bekleyelim veya bir sonraki Avrupa macimizi :)
Tam emin olamadim burdaki isteginin iceriginden?? Yenilmis olsaydik da (ki, MK macinda durum oyleydi), ilk yari adamlari duman ettigimiz, ve hakedilmemis bir yenilgi almis oldugumuz gercegi degismeyecekti.

Ve her halukarda, bu forumdan takim cikarip da, GS'a gol atabilecegimiz insafsizligina itirazim olurdu, bu macta 5 yemis olsak bile. Ama boyle bir takimin, dunki sonuctan sonra, Bundesliga 3.sunden bile daha iyi olacagi tatli ironisi de ortaya cikinca, yazmak daha hosuma gitti tabii...
Özgür
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Ozgur Huseyinoglu wrote:"Topsuz oyunda, rakibin oyunu gelistirmesini cok iyi kapatiyor" diye. Kacimiz dikkat etti simdiye bilmiyorum ama, ben bakiyor olacagim bundan sonra, boyle, TV basi TD'lik yapip, infaz etmeden once...
Infaz edilmedi, sadece bu transferin neden gerektigi tartisildi. Bence Kewell
oyun icinde kaybolup gidiyor. Rakip takimin oyun gelistirmesini nasil önluyor
cikartamadim, anlamiyorum :-D Ingiliz futbolu hayranligi gözunu boyamis
olsa gerek, insan istedigini göruyor.

Bakin Kewell Meira'ya nazaran daha iyi bir transfer, hatta Baros gibi bir
transfer olabilir ilerde. Karakterli bir yapiya sahip, ustelik yetenekli, ama
fuzuli su an.
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Murat Gokcigdem wrote:Image

Bild gazetesi macin oyuncularini Lincoln ve Servet "strong", Arda ve Kewell'i ise "average" gostermis. Aslinda Baris ve Topal Arda ve Kewell'den kat kat daha iyi oynayip fazlasi ile mucadele ettiler ama neyse :wink:
Bu da Kicker'dan

Image
Ozgur Huseyinoglu

MGHA-Reuters isbirligi resimleri:

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Özgür
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Mehmet Gorgen wrote:
Bu da Kicker'dan

Image
Hahaaahaa.. Bild'i sallayin da Kicker futbol uzerine uzmanlasmis bir dergi. Nasil oluyor da bizim cok iyi oynadi dedigimiz Topal ve Baris vasat alti degerlendirilmis? Bild'deki degerlendirmeler daha da kotu. Ikisi icin de 4 vermis adamlar. Simdi ya biz bu isi anlamiyoruz ya da 3'er kez dunya kupasi ve Avrupa kupasi kazanmis Alman'lar bu isi bilmiyor. Ne dersiniz? :? O da soru mu, tabii biz daha iyi biliyoruz. Bir de gol atamayan Baros'a 2 bucuk vermisler... Cik cik cikk... Odun Servet de 2,5 almis. Tuh cahil herifler. Meira da yuksek not almis. Kazmalar ordusu...

Dun Ayhan olsaydi orta sahada bence golu ve hatta ikinciyi bulurduk Benfica'daki gibi. Ornek... Lincoln o cok ayip hareketi yapmis kaptirmis gidiyor soldan sifira inmis. Kewel??? Solda arkasinda. Arda?? Taaa sag kanatta uzakta. Baros?? Iki stoper yapismislar, Lincoln ortalasa ikisinin arasindan vurmasi zor. Nasil atilacak gol? Orta sahada gobekten birisi ceza sahasina girerse. O da Ayhan olabilirdi. Baris ve Topal cok geride gomulu oynadilar. Elestirmiyorum, genc cocuklar savunma gorevi verilmis ellerinden en iyisini yaptilar. Ama Ayhan olsaydi uyanirdi. Atardi atamazdi ayri hikaye ama Lincoln'u takip eder, depar atip ceza sahasina girer, gol girisiminde bulunurdu.

Dun mac sirasinda niye gol atamadigimizi yorumlarken bu tip pozisyonlari dusunuyordum. Barcelona oynuyor Lizbon'a karsi. Golden 5 saniye oncesine sarin kasedi, ceza sahasinda bir oyuncu bile yok. 5 saniye sonra 2-3 oyuncu dolusmus, 6 pasin icinde Henry tamamliyor.

Fark bu.

Ozan Ersoy
Derbent Cengizler

Post by Derbent Cengizler »

Ozan'in dedigine katiliyorum. Turkiye liginde manupilasyonlar sonucu ligin kaderi tayin ediliyor. Gs'in bu kadrosu Turkiye'nin en iyisi, hatta 2001-02 doneminden beri Gs'in en iyi kadrosu. Genis ve kaliteli yabancilarla Gs'i UEFA'da izlemeye devam edin. Ama Turkiye liginde,Turkiye'nin en iyisi olan bu ekip, sampiyon olamaz. Yine kotu sonuclar gorecegiz ligde. En iyisi ligi izlememek. Turkiye 1. liginin bir sirkten farki yok zaten. Avrupa'da yari final ve finaller o kadar uzak degil, bu iki yil icinde gorecegimizi tahmin ediyorum...
Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Karan ve Nonda nin formlari gozonune aldiginda, Mehmet Yildiz bir alternatif olarak dusunuluyorsa Milli takimdan Mevlut u ve Basel den Eren Derdiyok u da bence listeye alip dusunmeliyiz.

Biri Fransa Ligini biri Isvicre Ligini birakir gelirler mi bilinmez, ama en azindan ciddi sekilde dusuneceklerdir tahmin ediyorum.
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."
Murat Fahrioglu

Post by Murat Fahrioglu »

Murat Biricik wrote:GS 9
Metalist 7
Olim. 3
Hertha 2
Benfica 1

Benfica nin hala umudu var, bu cok guzel. Onlarin umutlari bizim grup liderligi umutlarimizi canli tutuyor.
Benfica'nin artik umudu yok, Oly-Herta maci berabere biterse, Oly 4 yapar ve Benfica'ya 5 tane attigi icin ayni puan olursalar yine de Oly 3. olur. Diger sonuclarda zaten Oly veya Herta 4 puanin uzerine cikiyor. Yani Benfica son maca genc takim ile cikabilir. Metalistin sansi cok yuksek, ama tabii Benfica da gurur veya Avrupa puani icin oynayabilir.

Benim kacirdigim birsey mi var yoksa, Benfica'nin hala sansi var deyimini TRT yorumculari da kullandi.
Murat Tekin

Post by Murat Tekin »

Murat Biricik wrote:Karan ve Nonda nin formlari gozonune aldiginda, Mehmet Yildiz bir alternatif olarak dusunuluyorsa Milli takimdan Mevlut u ve Basel den Eren Derdiyok u da bence listeye alip dusunmeliyiz.

Biri Fransa Ligini biri Isvicre Ligini birakir gelirler mi bilinmez, ama en azindan ciddi sekilde dusuneceklerdir tahmin ediyorum.
Derdiyok Leverkusen'e gidiyor sanirsam.
Ozgur Huseyinoglu

Murat Fahrioglu wrote:Benfica'nin artik umudu yok, Oly-Herta maci berabere biterse, Oly 4 yapar ve Benfica'ya 5 tane attigi icin ayni puan olursalar yine de Oly 3. olur. Diger sonuclarda zaten Oly veya Herta 4 puanin uzerine cikiyor. Yani Benfica son maca genc takim ile cikabilir. Metalistin sansi cok yuksek, ama tabii Benfica da gurur veya Avrupa puani icin oynayabilir.

Benim kacirdigim birsey mi var yoksa, Benfica'nin hala sansi var deyimini TRT yorumculari da kullandi.
CL'in aksine, burda maclar tek devreli lig usulunde oynandigi icin, karsilikli mac sonuclari dikkate alinmiyor puan esitliginde:
6.06 If two or more teams are equal on points on completion of all the group matches, the following criteria will be applied to determine the rankings:
a) superior goal difference from all group matches played;
b) higher number of goals scored;
c) higher number of goals scored away;
d) higher number of wins;
e) higher number of away wins;
f) higher number of coefficient points accumulated by the club in question,
as well as its association, over the previous five seasons (see paragraph
8.03).
Kaynak: Regulations (Sayfa 10, PDF'te 16).

Cooooook uzak olasilik ama, matematiksel olarak sifir degil. Oly-HB macinin berabere bitmesi, onlarin da MK'e 8 fark atmalari gerekiyor!? :shock:

Ben gurur meselesi yapip, yenilmezler en azindan diye umuyorum, grup birinciligimiz acisindan...
Özgür
Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Ozgur Huseyinoglu wrote:
Murat Fahrioglu wrote:Benfica'nin artik umudu yok, Oly-Herta maci berabere biterse, Oly 4 yapar ve Benfica'ya 5 tane attigi icin ayni puan olursalar yine de Oly 3. olur. Diger sonuclarda zaten Oly veya Herta 4 puanin uzerine cikiyor. Yani Benfica son maca genc takim ile cikabilir. Metalistin sansi cok yuksek, ama tabii Benfica da gurur veya Avrupa puani icin oynayabilir.

CL'in aksine, burda maclar tek devreli lig usulunde oynandigi icin, karsilikli mac sonuclari dikkate alinmiyor puan esitliginde:
6.06 If two or more teams are equal on points on completion of all the group matches, the following criteria will be applied to determine the rankings:
a) superior goal difference from all group matches played;
b) higher number of goals scored;
c) higher number of goals scored away;
d) higher number of wins;
e) higher number of away wins;
f) higher number of coefficient points accumulated by the club in question,
as well as its association, over the previous five seasons (see paragraph
8.03).
Kaynak: Regulations (Sayfa 10, PDF'te 16).

Cooooook uzak olasilik ama, matematiksel olarak sifir degil. Oly-HB macinin berabere bitmesi, onlarin da MK'e 8 fark atmalari gerekiyor!? :shock:

Ben gurur meselesi yapip, yenilmezler en azindan diye umuyorum, grup birinciligimiz acisindan...
Genel averaja bakiliyor dendiginde umutlanmistim, GS galibiyeti sonrasi heyecan yapip detayi kacirmisim. Metalist oyuncusu olsam 8 tane yesem puan cetveli ciktiniz demesine ragmen gruptan ciktik dermiydim bilemiyorum.
Herneyse bugun itibariyle sunu biliyoruz, ilk macimiz 18 yada 19 Subat dis sahada, rovans 26 Subat ASY de.
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."
Post Reply