2010 Yaz transfer dönemi

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Mehmet Marsan

Re: 2010 Yaz transfer dönemi

Post by Mehmet Marsan »

Hasan Tezcan wrote:
Ismail Gezer wrote:Kewell'ın formasını Cana'ya vermişler diye duydum. Doğruysa bu klubü yönetenlerin -yada yönetiyor görünenlerin- ne kadar beceriksiz ve basiretsiz olduğunun kanıtıdır!
Lorrik Cana, 19 numaralı formayı vermezseniz sizinle anlaşmam mı dedi acaba?
En sonunda Harry'e bunu yaptilar demek, cok ayip...Haldun yok diye meydani bos buldular.
Harry ilk geldiginde Liverpool'da giydigi 7 formasini istemisti. Pek mesele yapmadan ikinci tercihi 19u kabul etmisti. Aydin'in takimda kalmasa ihtimali dusuk olmasi dolayisi ile 7 numarayi alir mesele hal olur.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Harry 99'u secmis. Asal sayi degil. 3'e, 9'a, 11'e ve 33'e de bolunuyor. Ne olacak simdi?
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Kaan Önem

Post by Kaan Önem »

türk takımlarındaki transfer mantalitesini anlamakta güçlük çekiyorum doğrusu. bir oyuncu alınıyor, ertesi sene gönderilmeye çalışılıyor, kiralanıyor veya satılıyor. tello ile holosko ayrılıyormuş. tello eskişehire mi ne gidecekmiş. holoskoyu almak için ne kadar uğraştılar. geçmiş zamanın 5 milyon euro su ile bir oyuncuyu vermişlerdi manisaya diye hatırlıyorum. tabata hakeza. galatasaray veya diğer takımlar da farklı değil çoğu zaman. servet sene içinde satılmamak için direttiler, aynı servet şimdi elden ne olursa olsun çıkarılmaya calısıyor. leo franco hepi topu bir sezon oynadı, ayrılıyor. madem oyuncular anadolu takımlarına 1 sene farkla gidecek kalitede önceki sezon onca masrafla kadrona neden katmaya calısıyorsun? transferlerin cogu yapılmıs olmak ıcın yapılıyorsa yazık oluyor. bunca masrafa. didinmeye. yok oyle yapılmıyorsa bu ustte bahsini ettiğim zihniyet garip değil mi? adamın çapı belli, bir senede dünyalar değişemez ki.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Hasan Tezcan wrote:
Ismail Gezer wrote:Kewell'ın formasını Cana'ya vermişler diye duydum. Doğruysa bu klubü yönetenlerin -yada yönetiyor görünenlerin- ne kadar beceriksiz ve basiretsiz olduğunun kanıtıdır!
Lorrik Cana, 19 numaralı formayı vermezseniz sizinle anlaşmam mı dedi acaba?
En sonunda Harry'e bunu yaptilar demek, cok ayip...Haldun yok diye meydani bos buldular.
Mesele Haldun'un yokluğu değil, beyin yokluğu. Kendi takımının futbolcuları arasında sorun çıkartmayı başarabilecek bir yönetim Galatasaray'ı yönetiyor. Tebrik ederim, büyük başarı!
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Kaan Önem wrote:.. transferlerin cogu yapılmıs olmak ıcın yapılıyorsa yazık oluyor. bunca masrafa. didinmeye. yok oyle yapılmıyorsa bu ustte bahsini ettiğim zihniyet garip değil mi? adamın çapı belli, bir senede dünyalar değişemez ki.

Bunu gordugun halde senin sorman da garip degil mi? 3 senedir topa soylesine ayak degdirmis Pino gibi adama "El Mago" diye resmi sitede fotograf koyup almanin Aksehir golune maya calmaktan fazla bir bir mantigi yok. Bu arada El Mago ne demek (bir film kahramani sihibaz galiba)? Ocak ayinda satma girsimlerine baslarlar.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Bir Cek web sitesine gore Anderlecht Jan Polak'a sozlesme uzatmayi teklif etmis ama Jan kabul etmemis - bunun uzerine Anderlecht o zaman simdiden kendine klup ara demis ve Polak'a 3.5 milyon Euro fiyat bicmis. Gecen seneyi sakat geciren Polak benim icin bu kadar parayi kim verir diye isyan etmis :mrgreen:

PAOK Selanik ten falan teklif almis ama GSaray'in teklifini daha cazip buluyormus. Makale yakinda Baros'la birlikte oynayabilirler diyor.

Google'dan Ingilizce tercumesi asagida...

http://translate.google.com/translate?u ... =&ie=UTF-8
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Kaan Önem wrote:... holosko ayrılıyormuş....
Bence harika bir oyuncu, hemen alsinlar, ama o yurtdisini tercih edebilir.

Harbuzi bu takimin ilaci olurdu...

Bu sene de bir suru oyuncu alip, önumuzde sezon bu oyunculardan kurtulmanin yolunu arayacaklar, adim gibi biliyorum. Forumda 10 kisi topla daha iyi transfer yapar, bunu da adim gibi biliyorum.
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.
Salih Bora

Post by Salih Bora »

Cengiz Akgun wrote:3 senedir topa soylesine ayak degdirmis Pino gibi adama "El Mago" diye resmi sitede fotograf koyup almanin Aksehir golune maya calmaktan fazla bir bir mantigi yok.
Kulübün resmi sitesinin ve resmi dergisinin kırdığı potları anlatmaya dil yetmez.
Uyanık tüccar elindeki defolu malı defosunu gizleyip satarmış ya, o hesap.
Galatasaray'a kim gelse, istisnasız hepsini allayıp pullarlar, sanki dünya starı gelmiş gibi pazarlarlar, piyasaya sunarlar, böylelikle taraftarda büyük bir beklenti yaratırlar.
Petre, Bratu, Tamas, Lukunku gibi futbol dehaları (!) takımımıza kazandırıldığında, öyle bir sunmuşlardı ki anlatılmaz.
Petre'yi "Gelecek O'nun" başlığıyla kapaktan vermişlerdi. O kapak hala gözlerimin önünde.
Resmi site desen bundan farklı değil... Yönetim amatör kümeden Mehmet'i alsa, bunlar çocuğun kafasına padişah kavuğu geçirip "Fatih Sultan Mehmet" diye başlık atacaklar.
Halbuki durun be kardeşim... Beklenti yaratmayın... Camiaya gaz verip, transfer döneminde taraftarın yaşadığı hayal kırıklığını gidereceğiz diye uyanık tüccarlık yapmanın lüzumu var mı?
AYRILMAZ İKİLİ
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Monaco kalecisi Ruffier için 6 milyon euro bonservis bedeli teklif etmişiz. Monaco az bulup teklifi kabul etmemiş.

http://www.maxifoot.fr/football/article-10088.htm
Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

24.07.2010 Saturday
0845 BST: Blackburn manager Sam Allardyce says that midfielder Vince Grella can leave Ewood Park if the price is right. (Agence France-Presse)

Olabilir...
TRUST GALATASARAY
MGC
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

PSG'nin santraforu Hoarau2nun peşindeymişiz.Fiyatı 6 milyon euro.
http://www.calcionews24.com/galatasaray ... oarau.html

PSG'nin orta saha oyuncusu clement gs'ın teklifini reddetmiş.
http://www.mercato365.com/infos-clubs/p ... aray.shtml
Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

http://www.footballpress.net/?action=read&idsel=65445
"Sevilla's chairman Del Nido announced it yesterday: "There is an Italian team interested in Chevanton". The team would be Bologna, that during last hours tracked Ernesto Chevanton (30) ."

Yukaridaki haber 23 Temmuz tarihli. Bologna istiyormus. Chevanton nun statusu "free agent", Sevilla da oynadigi oyunun yarisini bizde oynasin yeter. GS in cok acil ileri ucta tecrubeli bir oyuncuya ihtiyaci var. Baros un sakatligi yine nuksedebilir, GS in buraya cozum bulmasi lazim. Genelde santrafor pahalli oldugu icin istemiyorum, GS a santrafor alinmali noktasina ben geldiysem varin gerisini siz dusunun.

Orta sahaya Perratto tipi bir oyuncuya ihtiyac var. Roma dan senelik 3.1 milyon Euro aliyor. Baskan nin uc oyuncu daha alacagiz soylemini mutlaka hayata gecirmege gerek yok; sartlar degisti kaliteli iki oyuncu aldik dense kimse sesini cikarmaz.

Ben buraya not duseyim, kaleci konusu bizim canimizi yakacak. Bu saatten sonra yapilabilecek bir sey yok.

Defansin ne yapacagini/yapabilecegini asagi yukari kestiriyoruz. Kaleci konusu buyuk risk. Forveti mutlaka guclendirelim, GS "yediginden fazlasini atmasi" gereken bir yapi ile yeni sezona giriyor.

Yeni yapilanma yada takim kurgusu hak goture, gunu kurtarmak icin yapilan bir dizi transferler var. ASY e stad kotu ama takim guzel futbol oynar mi acaba diye gidiyorduk, Aslantepe ye ise takim kotu ama stad guzel diye gidecegiz.

Arda nin GS TV de verdigi roportaji izledim, yeni sezon icin takimdaki birlikten ve calisma sevkinden bir hayli ovgu ile soz etti. Umut fakirin ekmegi misali...
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."
Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Murat Biricik wrote:Ben buraya not duseyim, kaleci konusu bizim canimizi yakacak. Bu saatten sonra yapilabilecek bir sey yok.
Standard Liege'in Turk kalecisi Sinan Bolat hakkinda ne dusunuyorsunuz? Acigimizi kapayabilir mi? Elimizdekilerden daha iyi mi?
Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

http://de.eurosport.yahoo.com/25072010/ ... -juli.html

Saat 9:42 de gecen habere gore Rijkaard Borussia Monchengladbach'tan ABD'li Bradley'in alinmasini istiyormus - olursa cok sevinirim...

Bu arada Italyan gazeteleri Julio Baptista icin Olympiakos ile cekistigimizi yaziyor...

Ispanyollar ise Guti icin Besiktas'la beraber GS'in da devrede oldugunu yaziyorlar...

Deco, N'Guema, Ben Arfa adi gecen diger isimler...

Bana Jan Polak olacak gibi geliyor...
Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Mert Tokman wrote:http://de.eurosport.yahoo.com/25072010/ ... -juli.html

Saat 9:42 de gecen habere gore Rijkaard Borussia Monchengladbach'tan ABD'li Bradley'in alinmasini istiyormus - olursa cok sevinirim...

Bu arada Italyan gazeteleri Julio Baptista icin Olympiakos ile cekistigimizi yaziyor...

Ispanyollar ise Guti icin Besiktas'la beraber GS'in da devrede oldugunu yaziyorlar...

Deco, N'Guema, Ben Arfa adi gecen diger isimler...

Bana Jan Polak olacak gibi geliyor...
Jan Polak kimmis diye Wiki'yw baktim. Galatsaray'in oyuncusu diye yenilemisler.

Ben hala kim ulan bu adam diyorum.
Post Reply