Transfer Gundemi (Yaz 2006) - 3

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Mehmet Gorgen wrote:
Mehmet Marsan wrote:Ben Carrusca'dan hala umitliyim.
Sn.Marsan, ben tersini düşünüyorum. Ricxardinho, oıliveira gibi gibi yıldız oyuncuların transferini görünce Carrusca çok vasat bir oyuncu .

Aydın ile kıyasladığımda bile Aydın'ın özellikleri Carrusca'dan daha iyi.

Carusca;
Fabio pinto gibi gereksiz ve boşuna bir transferdir. Göndermek istediğimizde verdiğimiz parayı bile kurtaramayacağız.
Carrusca konusunda anlasamiyacagimizi biliyorum.

Idareten solda oyniyan Arda ve Aydin bizi bir yere goturemez. Takimin biraz daha iyi olabilmesi icin sol ayakli oyuncu sart. Bizim oyun sitilimiz ve kadromuz orta karar sol ayakli caliskan bir sol acigi kaldirir. Keske para olsada (sadece 5 milyon pounda gitti) Chelsea'en Duff'i alabilseydik.
Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Mehmet Gorgen wrote:
Mehmet Marsan wrote:Ben Carrusca'dan hala umitliyim.
Sn.Marsan, ben tersini düşünüyorum. Ricxardinho, oıliveira gibi gibi yıldız oyuncuların transferini görünce Carrusca çok vasat bir oyuncu .
Aydın ile kıyasladığımda bile Aydın'ın özellikleri Carrusca'dan daha iyi.
Carusca;
Fabio pinto gibi gereksiz ve boşuna bir transferdir. Göndermek istediğimizde verdiğimiz parayı bile kurtaramayacağız.
Bilmiyorum. Carrusca ile ilgili olarak 2 tane ümit veren unsur var.
Bir tanesi genc olmasi, öbürü ise Arjantin milli olmasi. Genc oyuncu ile kumar oynanmasi daha mantikli. Ayrica Arjantinlilerin Avrupada tutunmasi
daha yuksek olasilik. Arjantinli ve Brezilyali arkadaslarim olmus.
Arjantinliler butun Guney Amerikalilara biraz yukaridan bakarlar ve kendilerinin Avrupali veya ne bileyim daha batili gibi gorurler. Avrupa karakterine daha yakindirlar. Ayrica Turkiye ilede tarihinde ve ekonomisinde cok ortusen nokta oldugundan uyum saglamasi muhtemel.
HA sen dersen simdi ben onun Arjantindeki halinide bilirim, ona birsey soyleyemem tabii. Ama gelismeye acik ve yetenekleri olan bir futbolcubir oyuncu gibi geldi bana. Birde GSdeki yasitlari ile uyum saglarsa , cok faydali bir transfer olur. Brezilyalilar ise cok ustasini almadiktan sonra bizim yapiya(GS) pek uymuyor gibi. Tecrübeli Capone ve Batista istisnai, ama onlarinda birinin oncesinde uluslararasi tecrübesi, oburununde Turkiye tecrubesi vardi.

GS'nin mali yapisi ve halihazirdaki karakteri 1-2 yildiz ve kalburustu yabanci oyuncudan fazlasina el vermiyor. O oyuncularda Song ve Mondragondur.Onlarda cok yildiz degil, ama taninan bilinen oyuncular. Ustune 1-3 usta Balkan/Dogu Avrupa oyuncusu (Ilic , Tomas) olur.Ondan sonrada bence ileriye donuk 1-2 genc yildiz adayi diye portfoy yapilir. Heinz bir yanlislikti.
Ama o da GS'nin Ergunumsuler saplantisi icin alindi. Olmadi , olamazdi.
Adnan Sezgin yapi itibariyle ileride para edecek oyunculari almaya calisir. Ist. spordada boyleydi, buradada boyle olacak. Simdi Romen ümit on libero bakiyorlar, ama ben olsam atletik olmasi bakimindan genc ve yetenekli Batı Afrika/Asya asilli on libero bakardim.

Cihani begenmeyenlere soruyorum. 4 buyukler basta olmak uzere hangi takimin sag bekini alirsiniz? Baki Mercimek mi? Serkan mi? Emrah mi?
Geretsin kendisi zaten sagbekti hayati boyunca. Eksiklik gorse buraya transfer isterdiki gerek yok bana gore. Birde arkasinda Ugur bekliyor.

Gelelim yildiz transfer isimlerine. Her yil oldugu gibi basin sayfa doldursun ve tiraj yapsin diye 2-3 onemli isim sallanir, belki kelepire getiriebilirmiyiz diyede ugrasilir. Ama alinmaz, strateji boyle.
NO ADNANS, NO CRY !!
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Mehmet Marsan wrote:Ben Carrusca'dan hala umitliyim. harika bir oyuncu olacagindan degil sol ayakli olmasindan dolayi takima bir seyler katabilecegini saniyorum. Heinz'de sol ayakli ama adam cok agir. Arda daha iki mac yapti, karsina iyi bir bek cikinca cuvallamasi buyuk ihtimal. Senelerce Hasan Sas'i sol tarafda koreltik bari Arda yerinde yani sagda veya serbest olarak oynasin.

Istanbul'da olsam Carrusca'yi her oglende kollundan tutup Beyti'ye gotururum. Biraz kilo alip kuvvetlenmesi sart. Ankara macinda yerden kalkamadi.

Yonetim transfer harici islerde klubu iyi idare ediyor. Transfer bitti dediklerinde cok ferahliyacagim.
Evet, mektepler olmasa marifi ne guzel idare ederdim gibi olacak biraz ama, klubun maddi durumu, transferler, stad yapimi, profesyonelce yonetim ve amator branslari saymazsak klubu cidden nefis yonetiyorlar.

Merakimi uyandirdi, hangi iste iyi yonetim gosterdiklerini yazar misiniz? Kendi websitemize artik kendi istedigimiz seyi yazacak hale falan mi gelmisiz, stad falan mi yapacagiz, Hagi ve Bulent'e jubile mi var, nedir bu iyi idare, Ribery'i gercekten iyice bir dovup geri mi getirtecegiz yoksa?
Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Ali Gursel wrote:Merakimi uyandirdi, hangi iste iyi yonetim gosterdiklerini yazar misiniz? Kendi websitemize artik kendi istedigimiz seyi yazacak hale falan mi gelmisiz, stad falan mi yapacagiz, Hagi ve Bulent'e jubile mi var, nedir bu iyi idare, Ribery'i gercekten iyice bir dovup geri mi getirtecegiz yoksa?
Adnanlar geldikten sonra klupde buyuk olcude duzelme var. Senelerdir yanlis yapilanlari bir cirpida duzeltilecegini beklemek biraz fazla olur. Hagi ve Bulent'in jubileleri senelerdir yapilmadi, stad aynen senelerdir yilan hikayesi. Gecen senelerde her bonservisi elinde olani tutup getirmek gibi transfer politikasi kalkdi. Gencler sahaya suruluyor, stoper mevkiine alinabilecek en iyi yedek alindi. Bos tepelere bayrak, ruzgar kesmeye direkler dikilmiyor. 3 yildiz, 5 yildiz vaatleri artik duyulmuyor. Oyuncularin paralari odenmis deniyor. En onemlisi Canaydin geri planda kalmayi kabullenmis durumda. Daha ne olsun.
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Mehmet Marsan wrote:
Ali Gursel wrote:Merakimi uyandirdi, hangi iste iyi yonetim gosterdiklerini yazar misiniz? Kendi websitemize artik kendi istedigimiz seyi yazacak hale falan mi gelmisiz, stad falan mi yapacagiz, Hagi ve Bulent'e jubile mi var, nedir bu iyi idare, Ribery'i gercekten iyice bir dovup geri mi getirtecegiz yoksa?
Adnanlar geldikten sonra klupde buyuk olcude duzelme var. Senelerdir yanlis yapilanlari bir cirpida duzeltilecegini beklemek biraz fazla olur. Hagi ve Bulent'in jubileleri senelerdir yapilmadi, stad aynen senelerdir yilan hikayesi. Gecen senelerde her bonservisi elinde olani tutup getirmek gibi transfer politikasi kalkdi. Gencler sahaya suruluyor, stoper mevkiine alinabilecek en iyi yedek alindi. Bos tepelere bayrak, ruzgar kesmeye direkler dikilmiyor. 3 yildiz, 5 yildiz vaatleri artik duyulmuyor. Oyuncularin paralari odenmis deniyor. En onemlisi Canaydin geri planda kalmayi kabullenmis durumda. Daha ne olsun.
abi desene sen de iktidar yanlısı oldun :lol:

Biz muhalefette marjinal kalmayı yeğliyoruz. :lol:

yaşasın devrimci mücadelemiz :lol:

2 Adnan'dan kapuska dışında bir icraat göremedim. Futbolcuların paraları Denizbank'dan 2007 ve 2008 sezonu tv gelirleri ipotek ettirilerek alınan 10 milyon usd krediden ödendi.

Şuanda kapuska transferinden dolayı kulüp 1.6 milyon usd bonservis parasını boşa verdi.
Kapuska ve Heinz'a verilen paraya iyi bir oyuncu alınabilirdi. Bizimkiler ucuz 2 tane alıp yedekte tutmayı tercih ediyorlar.6 yerine 5 tane direk oynayabilen yabancıya tercih etmeyi yanlış görüyorlar.

Bence tam tersi..
Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Iktidardan falan yana oldugum yok! Hala Canaydin'a muhalifim.

Para harcamasinlar yeter. Klubu bu hallere gelmesinin sebebi hesapsiz kitapsiz transfer yapmalari sonra paralari odemek zorunda kalmalari. Eminim Carruska veresiye alinmistir.

Buyuk oynamaya calisan klubumuzun fasi fisa (Pinto, Lukunku, Christian, Felipe.....) turu adamlara verecek parasi yok. Cunku deger katmiyorlar. Turk oyuncularimiz bile bunlardan daha kaliteli. Carrusca ucuzlugu disinda solak olmasiyla deger katabilir. Butun demek istedigim bu.
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Mehmet Gorgen wrote: Şuanda kapuska transferinden dolayı kulüp 1.6 milyon usd bonservis parasını boşa verdi.
Kapuska ve Heinz'a verilen paraya iyi bir oyuncu alınabilirdi. Bizimkiler ucuz 2 tane alıp yedekte tutmayı tercih ediyorlar.6 yerine 5 tane direk oynayabilen yabancıya tercih etmeyi yanlış görüyorlar.

Bence tam tersi..
Bunlarin ustune bir de Romanya umit milli macini izlemeye gitmis Gerets ile Adnan Sezgin. Anlasilan Ribery gibi genc ve kendini kanitlamaya ihtiyac duyan birilerini ariyorlar. Ancak takimda en az o oyuncular kadar iyi gencler var. Her gece yatmadan once dua ediyorum, insallah transfer yapamazlar diye :). Gravesen, Ze Roberto gibi kaliteli tecrubeli yabancilar icin de ayni seyi dusunuyorum artik. Yapilacak her transfer su anki durumda gereksiz maddi harcama olur. Iste 5li orta saha oynayinca deliler gibi korktugumuz Cek takimina 5 cekebiliyoruz. Demek ki yapilabiliyormus. Heinz da gonderilmesin, ona para yedirilecegine gerektiginde Ilic'in yerine veya ikinci on libero olarak M. Guven'in yanina, hatta forvete bile koyulur.
Ugur Sahin

Post by Ugur Sahin »

Mehmet Marsan wrote: Buyuk oynamaya calisan klubumuzun fasi fisa (Pinto, Lukunku, Christian, Felipe.....) turu adamlara verecek parasi yok.
O Felipe'yi göndermek de Fatih Terim'in 2. seferinde bize attığı en temiz kazıklardan biriydi fikrimce.

Tekniğini bu kadar belli eden adamı bi devre bitmeden gönderdiler. Geçen sene de benzerleri Iliç'in kellesini istiyordu.

Ugur
Okan Akçay

Post by Okan Akçay »

Al işte bi bomba daha İnşallah Yönetimin bi yerinde patlar bu bombalar!
Musampa Türkiye'de!
Hala transfere gerek yok diyen yönetim ben sana 1 milyon $ dan az bonservisle bu taraftarı coşturacak,takımın 5 yıl önlibero sorununu çözecek,oyun kurucu,top kesici,aldığı topu tık tık gole götüren en az 5 tane 21 yaşını geçmemiş futbolcu bulurum iddaa ediyorum....
Utanın...
Image
Ugur Sahin

Post by Ugur Sahin »

Okan Akçay wrote: Hala transfere gerek yok diyen yönetim ben sana 1 milyon $ dan az bonservisle bu taraftarı coşturacak,takımın 5 yıl önlibero sorununu çözecek,oyun kurucu,top kesici,aldığı topu tık tık gole götüren en az 5 tane 21 yaşını geçmemiş futbolcu bulurum iddaa ediyorum....
.
osmanlı haremindeki kadınlar, kaç yüz tane allah bilir tabii. padişah efendimiz de gün sektirmeyip her gün biriyle ilgilense, senede bir anca sıra geliyor. ee ortamda da erkek sinek yok, harem ağaları desen malumunuz. haremdeki tazeler böyle ağlaşırken, daha görmüş geçirmişlerden biri "sizin sorunuzun ilacı kapalıçarşı'da bilmemkim ustadadır, öyle zıbıklar yapar ki yiyen bir pişman, yemeyen bin pişman" demiş. neyse bunlar sevinçli bir telaş içinde varmışlar kapalıçarşıya, ustayı bulmuşlar, dertlerini anlatmışlar. usta şöyle hanımlara bir göz gezdirdikten sonra

- kolay, demiş. ama bu size 100 altına patlar.

- aman efendi baba, demiş kızlardan biri. sen bizim isteğimizi gör de, sonra dile bizden ne dilersen.

- peki nasıl bir şeydir istediğiniz hanım kızlar? diye sormuş ihtiyar.

- valla, demişler. eni kürdî, boyu arabi, lâtafeti türkî olsun. ama frenk'inki gibi kibar, çerkes'inki gibi hareketli. ille de laz'ınki gibi kıvrak, sonraa...

ihtiyar araya girmiş:

- hanım kızlarım, demiş gözlüğünün üzerinden bakarak. öylesini bulsam, ben kendi.....

:lol:

21 yaşın altında, 1 milyon az bonservisli, taraftarı coşturacak, takımın 5 yıl önlibero sorununu çözerken aynı zamanda hem oyunu kurup, hem de topu tık tık gole götürecek 5 futbolcuyu duyunca geldi aklıma bu fıkra, nerden estiyse. :D

ugur
Okan Akçay

Post by Okan Akçay »

Tamam Uğur Arkadaşım Değerli fikirlerin için teşekkür ederim peki Yönetim mi haklı?Ben mi haklıyım?Yoksa konuyla alakasız öyle aklına mı geldi?
Image
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Ben boyle bulunmaz Hint kumasi aramiyorum, sol acigin arkasinda iki yabanci yedek var, sag bekimiz fecaat diyorum, sag bek alsinlar istiyorum, hatta hicbir sey yapmasinlar yeter.

Sevgili Alpay, Marek heinz hataydi demissin, bu biraz devenin boynunun egri olmasina benzemis. Heinz hataydi, Ribery neydi? Felipe'nin kontrati, Ali Lukunku neydi? Hangi isi dogru yaptilar ki Heinz hata idi deyip gecelim? Carrusca ise en iyi ihtimalle bugun yine aciz evlatlarim, ama belki yarin muhabbeti.

Adnan Polat'in para kazanma niyetinde olup olmadigini bilemem ama senelerdir GS ne zaman birini alip satmis da para kazanmis ki simdi olacagina inanayim?

Transfer haberlerini de basinin yuklemisin, onemli bir kismi da oyle, haklisin. Ama uc yildiz alacagim diyen, televizyonda Pires'i almaya hazirdik son anda su olmadi bu olmadi diyen bizim baskan degil miydi? Ben bunlari kulaklarimla duydum, basinin kabahati mi bu demecler?

GS'in bugunku finansal duruma getirenler bu insanlar degil mi?

Acemi nalbant gavur eseginde ogrenirmis, Ozhan Canaydin yonetiminde yapilan hatalari uc uca eklesen Edirne'den Ardahan'a tren yolu olur. Baska yerde yoneticilik ogrensinler lutfen, Vestel Manisa'ya kiralik verelim.

Sag bek konusuna gelince, butun saydiklarini Cihan'a tercih ederim, ustune de Fatih Akyel'i eklerim. Hele Serkan'i Cihan'la karsilastirmayi ayip buluyorum. Cihan'i gobekte Song olmadan biraz izleme imkanimiz, daha dogrusu talihsizligimiz olursa bu daha iyi anlasilir. Cidden Gerets'in Cihan'i sagbekte begendigi icin mi oynattigini dusunuyorsun? Bir de yerli yoksa 6 yabanci hakki var, neden Marek ve Carrusca'ya kullaniliyor, bir sagbek bulunmuyor mu bu dunya futbol piyasasinda?

Ali
Okan Akçay

Post by Okan Akçay »

İşte size söylediğim 10 oyuncu
Aynen söz verdiğim gibiler.....

1)Freedy Guarin-Boca
2)Ibon Gutierrez-Athletic
3)Alberto Zapater-R.Zaragoza
4)Fernando Gago-Boca
5)Lucas Biglia-Argentinos Juniors
6)Arouca-Fluminense
7)Nuri Şahin-B.Dortmund
8)Lucas-Gremio
9)Ale-Sao Paulo
10)Buckman-Harchester United(manchester değil harchester)
11)Tacio-EC Vitoria
12)Mark van der Boogaart-Sevilla B

Siz kaybettiniz ki bun bulacağım öyle futbolcuyu ya!
CM de adam almaya çok benziyor....Emin ol....Gidip Boca nın 2 yetenekli ön liberosundan birini bana getiremiyorsan yöneticilik yapma....
Image
Ugur Sahin

Post by Ugur Sahin »

Nuri Şahin'in bonservisi 1 milyon dolar'dan az diyorsunuz yani :roll: Veya Gago'nun? Hani geçen sezon adı Chelsea ile Real ile anılan Gago'nun?

CM vurgusu çok önemli burda yalnız, yazılan ilk isimden belli ediyor zaten kendini. İsimlerden bazılarını bilmiyordum, google'a danışayım dedim. Kimmiş bu "Freedy Guarin" diye bakınca Türk CM/FM forumları çıkıyor, futbolcunun gerçek ismiyle aratınca da Wikipedia'da bu. Sonu çok hoş yalnız Wikipedia'daki yazının:
Guarin is well known among the players of the football management simulator Football Manager 2006. This is because he is programmed to have a very high potential, and as a result becomes one of the best players in the game.
Her şeyi geçtim, o listedeki oyuncuların bir kısmı (Guarin de dahil buna) yanlarındaki takımlarda oynamıyor bile. Guarin mesela kiralık olduğu oynadığı Boca'dan Saint-Etienne'e geçmiş.

Gerçek futbol CM değil, "al Freddy Adu'yu, Kennedy Bakircioglu'nu, Azer Karadas'i gelsin şampiyonluklar" değil futbol. Ama şu site farklı düşünenlerin peygamberinin, isterseniz bi de onu ziyaret edin. :lol:

Koyacan gençleri oynayacak abi 8) Bu takımda general çok asker lazım 8)

Ugur[/quote]
Ufuk Sezekkaplan

Post by Ufuk Sezekkaplan »

Mehmet Marsan wrote:Ben Carrusca'dan hala umitliyim. (...)
Yonetim transfer harici islerde klubu iyi idare ediyor. Transfer bitti dediklerinde cok ferahliyacagim.
Carrusca'nin ben de yararli olacagini dusunuyorum, teknik tarafi kuvvetli bir genc Ilic gibi takima uyum saglamasi zaman alacak. Yatirim yapilmasi faydali.

Yonetimin transfer konusundaki durumuna ise sizden farkli bakiyorum ve aslinda bilncli olmadan dogru davranildigini dusunuyorum. Biraz paradoksal olacak ama girisimda bulunup da alamadiklari oyuncular sayesinde son 2 donemdir safralari atip adam gibi oyuncular almaya basladik.

Giden Lukunkular!in yerlerine gelenlere bakarsak : Song, Tomas, Ilic, Ribery ve Heinz. Tum bu oyunculara kalitesiz veya yararsiz diyemeyiz. Uzun suredir Mondragon dahil istikrarla oynayan 4 ciddi yabancimiz var. Buna karsilik sadece Ribery ve Heinz'da sorun yasandi. Ribery'deki basarisizligin adi transfer hatasi degil, alacak iliskilerindeki lagarlik. Heinz tutmadi ama ondan iyi yararlanilamadi. Bence o kadar vasat bir adam degil Heinz.

Ayni kesittte FB'nin, Trabzon'un ve ozellikle BJK'nin cope attigi paralarin tutari bizden cok fazladir.

Yonetim hangi nedenle olursa olsun, star oyuncu getiremiyor ve bence bu aralar getiremese daha iyi olur. Gerets careyi iceriden bulsun, gencleri kazanmak icin zorlansin. Mehmet Cansun doneminde 20 kusur adam getirildi de hangisi kaldi ?
Post Reply