2007/08--Turkcell Süper Lig Maçları/Oyuncular

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Ufuk Sezekkaplan

Post by Ufuk Sezekkaplan »

Eminim cin fikirli basin, bu mactan sonra Roberto Carlos'un yavas yavas ne ise yaradigini sorgulamaya baslar.

Evet, hatasiz pas atan, takimi ileri oynatmaya calisan bir topcu. Ama verilen para ile alinan uretim sonucu arasinda bir denge yok. Ayni mevkiin adami degilse de Lincoln'a yapilan yatirimin karsiliginin daha net dondugunu herkes goruyor.

Roberto Carlos'lu FB ise henuz kume dusme adaylari Oftas'i ve Rize'yi Istanbul'da yenemedi.

Mac bitti. 1-1.
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

3-5-2, 4-4-2 falan cok dikkatli izlemedim ama Fenerbahce yeterli kadar istekli degildi sanki. Rize Fener'i fazla tahrik etmedi ve macin sonlarina dogru tempo artacagina daha da dustu. Hakem Rizeli kalecinin oyunu yavaslatmasina fazla goz yumdu sanki. Onun disinda fazla bir hatasini gormedim. Fener 18-19 tane de sut cekti galiba, aslinda mac kazanmak icin yeterli miktar, ama olmadi. Yarin kazanirsak buyuk avantaj olur.
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

FB'ye 4 tane daha yabanci gerek. 11 tamamlasinlar.

:D:D:D

3-5-2 falan palavra. FB bu maclari gecen senenin basindan beri oynuyor. Sakarya maci var mesela gecen sene. Sahalarindan cikamamislardi. Adamlar yuruyorlar, tempo yok. Rize kontraya cikiyor basan yok. Fahri topu cekiyor kontrayi bozuyor, bir FB'linin ona basmasi 4-5 saniye sonra oluyor. Ilerde basan yok. Defans evlere senlik. Simarik brezilya'lilar topu kaptiriyor, sonra ilerde kaliyorlar. Alex Deivid mesela. Aurelio biraz kosuyor o kadar. Kezmani getirene tebrikler.

Gerets, Necati, Hakan Sukur, Hasan Sas sag olsun gecen seneki cok kolay sampiyonlugu sacmalayarak verdiler.

Zico'ya dokunmasinlar...

:D:D:D:D

Rize de ligin dibinde yer alan bir takim.

GS'la gece ile gunduz kadar fark var. Ayni Rize'yi seyircisiz stadta pozisyon vermeden 4-0 yendi GS.

Ozan Ersoy
Last edited by Ozan Ersoy on Sat Sep 15, 2007 11:08 pm, edited 1 time in total.
Celal Gürcüoglu

Post by Celal Gürcüoglu »

Yarin icin super sonuc. Yavas yavas arayi acarsak ilerde cok rahatlariz. Bu haftada modaya uymayalim yeterki.

Cengiz abi, NTV radyodan baska mac dinlenecek yer yok. Tribunden anlatiyorlar.

Adres bu galiba: http://www.live365.com/play/radioeksen? ... =&from=pls

Edit: Buda olabilir. http://live.medianova.tv/ntv/ntvradyo.asx
Türkiye'nin ilk ve tek Avrupa Sampiyonu
Ercan Arslan

Post by Ercan Arslan »

Fenerbahce bu sekilde oynadi..

Image

hucuma ciktiklarinda da geri donusleri hep sorunluydu ve Carlos'un arkasinda Emrah resmen cirit atti...

Image
Murat Gökcigdem
Staff Member

Post by Murat Gökcigdem »

Insallah bu sefer 3 puanla sahadan ayriliriz.

Rakiblerimizin oynadigi futbol neden bu kadar kisitli anlayamadim. Buradaki degerli yorumlari okuyunca biraz anlam verebiliyorum...

Yarinki macda shada formayi hakkeden formlu futbolcularimiz oldugu gibi Kalli'ninde formda olmasini diliyorum...
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

BJK'nin verilmeyen golunu ölene kadar isitiriz artik :-) Bu kadar aglayan
sizlayan camia yok bu dunyada. Simdi cikip hep bizim basimiza geliyor ama
diyecekler.
Savas Macun

Post by Savas Macun »

Macin 20.ci dakikasi ile gol olana kadar olan bolum disinda futbol yoktu.Macin analizine girmeyecegim, sistem konusunda yorum yazmayacagim cunku baska sorunlar var.

Ben bu kadar sonuk,miy miy taraftar hatirlamiyorum.Takim cok kotu tamam ama onu ateslemek icin iteklemek icin zerre kadar bir taraftar destegi yok.Bir sene icinde en az 4-5 tane maci taraftar aldirir.Bu hava yok, 100 yil rehavetimidir, doymuslukmudur bilemiyorum ama camia olarak bu sene hic bir istek ve arzu goremiyorum ben.

Buna bir de formsuz, isteksiz ne oynadigi belli olmayan bir takim eklenince iyiden iye is tatsizlasiyor.

Inter karsisinda tabii ki farkli bir takim olacak cunku o macin motivasyona ihtiyaci yok.FB her ne kadar kotu oynasada gecen sene olsun bu sene olsun Avrupa Kupasi maclarinda daha disiplinli,organize,motive ve istekli oynuyor.Keske fikstur basinda 1-2 derbi maci olsaydi yoksa bu takimin havaya girmesi cok zor olacak ve boyle giderse de ilk yari sonuna gelindiginde en az 8-10 puan fark olusacak.

RC bir sol bek.Takimin heryeri isleyecek ki bir de ustune beklerin super olacak o zaman sinif atlarsin.Bu takima olaganustu bir sol bek veya sag bek hic bir sey katamaz bu asamada.CL maclarinda insallah onemi daha cok cikar ortaya.

Inter maciyla iyi bir baslangic yapilsin bu cok onemli.

Selamlar
Savas
2009 Uefa Kupasi Finali Fenerbahce Sukru Saracoglu'nda..
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Dun gece Kazakistan'a varip macin ancak ikinci yarisina yetisebildim. Ama teknoloji sagolsun, artik dunyada Turk olan her yerde bu maclar izlenebiliyor. Kaldigim otel bir Turk isletmesi ve sinema ekrani gibi bir ekranda izledim ikinci yariyi.

FB'yi etkisiz buldum hem de cok etkisiz.

3-5-2 aslinda FB gibi tandem oyunculari ileri cikamayan, cikinca donemeyen bir takim icin iyi bir sistem olabilir. RC oynamaya musait, saga da bu sisteme uygun biri konursa FB icin daha mantikli olabilir, orta sahayi kontrole ve baski ile gol atmaya yonelik.

Ama o zaman da bu baskinin icinden gol bulacak forvet lazim. Ne Deivid ne de Kezman yani. Soyle durumlarda Hakan Sukur elestirilerini dusunuyorum, ya da bizim pivot forvet tartismalarini.

FB'nin elinde yuzu kaleye donuk oynamayi seven iki forvet var, ikisi de rakip ceza yayi ustunde top bekleyip defansi rahatsiz edecek yapida, gucte degil, rakip savunmaya gomulunce FB hucumu acz icinde kaliyor, hele gol ustunlugu bulamaz ise.

FB bu sene 5 karsilasmada 5 gol atmis, bu forvetle kapanan her takima karsi sIkIntI yasamaya devam edecektir.

Zico'yu begenmiyoum, takimini izlerken neredeyse tempo olarak onun da oynadigi 82 Brezilyasi gozumun onune geliyor, yavas, yavas, yavas...Sonra dun oyuncu degisikliklerini (C. Kazim haric, o da maca baslamasi gereken adami gec almak) de anlayamadim, Semih ile dalga mi geciyor bes dakika kala bitime oyuna alip, Gurhan ne amacla girdi oyuna?

Ama tum bunlara ragmen eger forvetin Kezman ve Deivid ise Zico ya da bir baskasi da ne yapabilir emin degilim. FB ne yapip edip forvet almali, Kezman ve Deivid'den birine de eywallah diyerek. Deivid zaman zaman iyi harektler yapiyor, paslar atiyor, faydali gozukuyor ama bence tam rolu belirsiz, ne santrfor arkasi ne santrfor oynayabilecek bir adam, Zico'ya sorabilsem keske neden bu kadar israr ettin diye. Bir de Kezman ile stil olarak benziyor, tam maskaralik yani.

Inter maci farkli olacaktir. FB kapanan takimlara karsi cok cok siritiyor ama kendi kapanip kontra oynadigi zaman cok daha etkili, sanirim Zico Inter macini da boyle oynamak isteyecektir. Inter maci ne olur bilmem ama dunku macin ona olcu olmayacagi kesin.

Dun BJK klubu baskani sahsin demeci de butun dertlerimizi ne guzel anlatiyor. Takimini ligden cekecegine kendin gibileri sporda yoneticilikten ceksen ne kadar daha iyi olur. Herkes Emre'nin hareketini konusadursun, bu ve bunun gibi demecler yuzunden ortalik geriliyor. Hakem hatasi olur deyip taraftarini sakinlestirmesi gereken insan taraftardan beter aciklama yapiyor. Trabzonlular tehditle torpille hukmen kaybetmeleri gereken maci tekrar ettiriyor, sonra sabaha kadar konusun stadda, carsida insan oldurulup, insanlar mac ortasinda sahaya girip rakip oyunculara saldirinca. Suleyman Seba'nin koltugunda oturan baskana bakin.

Ali
Ufuk Sezekkaplan

Post by Ufuk Sezekkaplan »

Trabzon Ankaragucu maci da 0-0 bitti. Gecen haftaki gibi mi olacak, yine herkese 1 puan mi diye dusunuyor insan. Neyse batil itikat yapmayalim, biz kazanalim.

Bu arada 5 macta 4 gol atildi su ana kadar.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Gaziantepte Guajardo diye bir adam bugun Gaziantpi ipten alip 3 gol atmi$. Durum 3-3 mac bitmek uzere. 90' dakikada Gaziantep dortleyerek 4-3 yapmi$.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Cengiz abi - Meksikali o adam - golden sonra cikarip maske takan adam...

Bu arada Erman ile Sansal FByi analiz ediyorlar - grafiklerle orta alanlarinda ki bosluklari gosterdiler... Erman o bosuklara karpuz, salatalik, domates falan dikti... beni de guldurdu... :lol:

LigTV grafikleri cok guzel... teknolojiden etkilendim :!:
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Mert Tokman wrote:Cengiz abi - Meksikali o adam - golden sonra cikarip maske takan adam...
:!:
O maskeyi epey takacak ya da taktirtacaga benzer. Nerden bulurlar boyleleri bilmem ama ben diyorum arayan mevlasini da belasini da bulur diye her zaman.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Hakan Bakircioglu

Post by Hakan Bakircioglu »

Cengiz Akgun wrote:Gaziantepte Guajardo diye bir adam bugun Gaziantpi ipten alip 3 gol atmi$. Durum 3-3 mac bitmek uzere. 90' dakikada Gaziantep dortleyerek 4-3 yapmi$.
Formasinda De Nigris ismiyle oynuyor, Meksikali forvet oyuncusu. Demin macin ozetlerini verdi Maraton, gercekten guzel mac olmus. De Nigris ikinci golden sonra once kose bayragini yere indirmis, sonra da hizini alamayip reklam panosunu tekmeleyip sariyi yemis. Biraz deli dolu bir oyuncu sanirim :)
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Bursa'da moraller bozuk, hafta icin oyuncular paralarini alamadiklari icin antrenmana cikmamislardi. Bu macta 1-0 yenildiler. Bulent Korkmaz'in yuzunden dusen bin parcaydi roportaj sirasinda.
Post Reply