UEFA 1. Tur: GS-Sion 5-1 (Umit(2),Lincoln,Arda,Bouzid)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Tan Erten wrote:Hakan Sukur sakatlanmis, durumu belirsiz.
Hastaneye kontrole yollamislar.

Code: Select all

Florya Metin Oktay Tesisleri'nde, teknik direktör Karl Heinz Feldkamp yönetiminde basına kapalı olarak gerçekleştirilen sabah antrenmanında sağ dizine darbe alan deneyimli futbolcunun, kontrol amaçlı olarak hastaneye gönderildiği öğrenildi.

Kulüp doktoru İlker Yücesir, Hakan Şükür'ün antrenmanda sağ dizine ciddi bir darbe aldığını belirterek, kendisine hastaneye gönderdiklerini kaydetti. Dr. Yücesir, ''Durumu henüz netleşmedi. Çok fazla ciddi olmamasını umut ediyoruz'' dedi. 
Herseyde bir hayir vardir. Kisisel olarak ben Kalli'nin Hakan'i ciddi ciddi yedek soyunduracagini tahmin ediyorum. Ondan sonra Hakan'in cenesi yine durmazsa, ipler kopma noktasina gelebilir.

Oynatsa bile, Hakan'i 20 senedir izliyoruz, bu kafayla onun sahada yararli olamayacagini adim gibi biliyorum. Onun akli hala aglayan kizinda, haksiz yere ceza gormesinde vs.. Sahada ne yaptigini bilmez bir havada olacak, hele hele bir de macin basinda mutlak gol sansini harcarsa iyice oyundan kopacak.

Simdi sakatsa Kalli oynatayim mi oynatmayayim mi diye dusunmeyecek, o da sahaya cikip bu riskli, stresi yuksek macta oynamak zorunda kalmayacak.

Herseyde bir hayir vardir.

Ozan Ersoy
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Öyle her iste bir hayir vardir, bakarsiniz Umit Karan'in önu acilir ;)

Alma garibin ahini cekersin aheste aheste derler. Hakan Sukur aptal.
Konusma be kardesim ne konusuyorsun. Az Saban dememisler.

Umit Karan konusur, kuser, gider, gelir...ama onun korumasi var. Konusmak
senin neyine manyak herif, sus...
Murat Kara

Post by Murat Kara »

Basın Hakan'ı gıdıklıyor, sağıyor, Hakan da ensesi okşanan kedi gibi dört köşe oluyor, şakıdıkça şakıyor.

Hakan dönemi kapandığında belki de böyle az da olsa serbestlik dönemi de kapanacak Türkiye'de. Köleler susacak, sahipler şakıyacak. Her taşın altında bit yeniği aranacak, ağzını yersiz açan yanacak. Zaten durum bu yönde çok ilerledi. Hakan da gidince ortalık sessizliğe bürünecek, gülümsenecek bir durum bulmak zorlaşacak. Mırnav kediler, sokak köpekleri tarafından halledilecekler tamamen.

Hakan şimdilik geçmişi ve statüsü gereği yırtıyor ama diğerleri hizaya geçeli yıllar oluyor.

Konuş be Hakan kim tutar seni. Şunun şurasında ne kaldı ki...
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Hasan Tezcan wrote:Öyle her iste bir hayir vardir, bakarsiniz Umit Karan'in önu acilir ;)
Belki Serkan Calik'in onu acilir. Dusunsenize Hakan sakat ya da kafasi bozuldugu icin oynamiyor ya da Kalli kesmis, ilk 18'de yok. Umit Karan Besiktas macindaki kotu ve savsak oyununu devam ettiriyor. 60. dakikada "yeter" diyen Kalli forvet mevkinde Serkan'i suruyor. Serkan 10 dakikada macin gidisatini degistiriyor ve attigi/attirdigi gollerle macin yildizi oluyor adeta.

Gecen sene CL on eleme karsilasmasinda Boleslav macinda boyle olmadi mi? O zamana kadar ne Manisa ne GS'da sol acik oynamamis olan Arda, sakatliklar yuzunden sol aciga konulmadi mi? O da cikip, gol ve asistleriyle rakibi adeta tek basina yikip, GS'a bir macta 10 milyon Euro kazandirmadi mi?

Herseyde bir hayir vardir.

Ozan Ersoy
Murat Gökcigdem
Staff Member

Post by Murat Gökcigdem »

Ozan, yukardaki mesajini okurken aklima bu Ayhan olayi takildi..

Birden bire 6 hafta yok...

Biliyorum senin bu sports injuries konusunda bilgin var. Bir futbolcu durup dururken ozellikle Ayhan'nin gecirdigi (fitik?) olayi aklina yatiyor mu?

Yoksa hakikaten (bu kadar saglikli kosup dururken) birden bire bu tur ciddi sakatlik mumkun mu?
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Murat Gokcigdem wrote:Ozan, yukardaki mesajini okurken aklima bu Ayhan olayi takildi..

Birden bire 6 hafta yok...

Biliyorum senin bu sports injuries konusunda bilgin var. Bir futbolcu durup dururken ozellikle Ayhan'nin gecirdigi (fitik?) olayi aklina yatiyor mu?

Yoksa hakikaten (bu kadar saglikli kosup dururken) birden bire bu tur ciddi sakatlik mumkun mu?
Murat abicim estagfurullah boyle forumdaki doktor arkadaslarimiz varken bana dusmez ama benim bildigim fitik cok sik gorulen bir sakatlik ozellikle futbolcularda. Fitik aslinda butun herkes icin cok sik rastlanan bir rahatsizlik. Cok agir seyler kaldirmayin, kaldirirken yolunu, yontemini uygulayarak kaldirin.

Calismayla gucle alakasi da yok. Olay genelde kasik ve karnin alt bolgesinde abdonimal wall dedikleri karin kaslarinin, baglarinin, tendonlarin arasinda yirtilma olmasi ve oraya ic organlarin baska uzuvlarin sikismasi. Bu olayin bin cesit tipi var, ic organlarin dis zarlarinin yirtilmasi ve bir kisminin o zardan disari cikmasina da fitik deniyor mesela. Sports hernia yani spora bagli fitikta ise genelde legen kemigininin oralarda, karnin epey alt kisminda yirtiklar olusuyor.

Karin kaslarinin kuvvetiyle, az calismayla alakasi yok benim bildigim, onleme yolu da pek yok.

Ameliyatsiz gecmiyor, ameliyatta da orayi dikiyorlar hatta bazen sentetik kumas falan koyuyorlar. Bana 6 hafta iyilesme suresi olarak kisa gibi geldi, Ayhan ilk yariyi kapadi diye dusundum ben ilk duydugumda. Buyuk eksiklik, Kalli de "soka ugradim, hic beklemiyordum" demis.

Uzun sozun kisasi soruna "aklima yatiyor, cok rahat olabilecek bir sakatlik, Ayhan'in herhangi bir ihmali oldugunu dusunmuyorum" diye cevap vereyim.

Neyse ki kadro genis. Hakan Balta'nin oyununu gorunce Besiktas macinda biraz rahatladim.

Ozan Ersoy
Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Ozgur Huseyinoglu wrote:Mac yayini da "sadece" D-Smart'ta olacakmis bu arada... SecVeSeyret'te tik yok, uefa.com'da da bizim kupa uvey evlat modunda oldugu icin haliyle, ordan da ekmek yok, internet yayini yine Allah Kerim modunda yani sanirsam...
Nezih Hocam'in dedigi hesap, Setanta'nin Dish Network'teki filan kanali disinda, "Setanta Broadband"den de yayinlanacakmis: Takvimleri... (Gecen baktigimda PPV modundaydi, ama, simdi aylik uyelik uzerinden alinabilir durumda gibi gorunuyor).

DigiturkWebTV'nin de ana sayfasinda artik reklamini vermeye baslamislar, herhalde tek seferlik $9.95 olarak...
Özgür
Ali Erdogan

Post by Ali Erdogan »

Ben bu maca son bjk maci tertipiyle baslarim.. Sadece Arda yerine Lincoln u koyarim..

Gol yememek cok onemli.. Nasil olsa atariz..

Edit: Balta oynamiyordu unutmusum.. Ayhan oslaydi keske.. Mecbur Arda yi cekecek Balta nin yerine..
Bir tartışma sırasında, kızdığımız anda gerçek için uğraşmayı bırakır, kendimiz için uğraşmaya başlarız. (Goethe)
Burhan Sağsen

Post by Burhan Sağsen »

Ali Erdogan wrote:Ben bu maca son bjk maci tertipiyle baslarim.. Sadece Arda yerine Lincoln u koyarim..

Gol yememek cok onemli.. Nasil olsa atariz..

Edit: Balta oynamiyordu unutmusum.. Ayhan oslaydi keske.. Mecbur Arda yi cekecek Balta nin yerine..
o zamanda volkan'ın tarafı yine çuvallayabilir... hep üçlü orta sahadan kaynaklanan riskler bunlar...
her şey cimbom için
Ercan Arslan

Post by Ercan Arslan »

o mevkide H.Sas oynar sanirim Burhan, sakatligi iyilesti diye hatirliyorum... Baris, Linderoth, H.Sas...onlerinde Lincoln.. asil konu Nonda'nin yaninda kim oynayacak? elbette Umit Karan denilecektir.. o durumda Arda 11'de olamaz.. ben hep Arda'nin yardimci forvet olarak denenmesini dusunmusumdur.. aslinda sutlari iyi.. bunu Romanya macinda gorduk... kafa gollerini gecen yilki derbilerden biliyoruz... derinlemesine yaptigi calimlarla ceza sahasinda her zaman bir penalti silahi.. dusmezse de zaten gol veya gol pasi veriyor... yanilmiyorsam gecen yil ortanin solu oynayip 7 gol atti.. yardimci forvet oynayip 10 gol atsa yeter..yeni Arif Erdem olabilir... esasen suanki oyun anlayisimizla Arda'nin ortanin solunda Ayhan gibi oynamasi da mumkun degil.. ya Lincoln'un yedegi olacak ya da forvete yakin ve daha cok golu dusunen biri haline gelecek... Umit Karan'in goller disinda oyuna katkisi cok az... bence Arda'yi sahada tutacak bir formulu bulmak lazim..
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Hoca bugun basina demec vermis. Kendinden emin, kararlarinin arkasinda, takimindan da emin.

Bol sans diliyorum. Yolu acik olsun.

Ozan Ersoy

http://www.ajansspor.com/futbol/uefakup ... liyiz.html
Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

EZICI BIR OYUN
YUKSEK TEMPO
BOL GOLLU ,POZISYONLU
KARTSIZ, SAKATLIK OLMAYAN

Bir mac diliyorum
TRUST GALATASARAY
MGC
Ali Erdogan

Post by Ali Erdogan »

Bu arada Amerika'da olanlar icin Setanta'nin canli verdigi tek UEFA maci Galatasaray maci
Baska bir forumdan alintidir.. Amerika dakilere duyurulur..
Bir tartışma sırasında, kızdığımız anda gerçek için uğraşmayı bırakır, kendimiz için uğraşmaya başlarız. (Goethe)
Celal Gürcüoglu

Post by Celal Gürcüoglu »

Haydaaaa, iceri almasinlar mactan once. Her iste bir hayir vardir :)

Otopark tartışması yüzünden mahkemelik olan Galatasaraylı futbolcu Hakan Şükür hakkında yakalama emri çıkarıldı. Karar, Hakan Şükür’ün ikinci kez duruşmaya katılmaması nedeniyle alındı.

http://www.ntvmsnbc.com/news/421842.asp
Türkiye'nin ilk ve tek Avrupa Sampiyonu
Ali Erdogan

Post by Ali Erdogan »

Celal Gürcüoglu wrote:Haydaaaa, iceri almasinlar mactan once. Her iste bir hayir vardir :)

Otopark tartışması yüzünden mahkemelik olan Galatasaraylı futbolcu Hakan Şükür hakkında yakalama emri çıkarıldı. Karar, Hakan Şükür’ün ikinci kez duruşmaya katılmaması nedeniyle alındı.

http://www.ntvmsnbc.com/news/421842.asp
Yahu ntv bile salliyor.. Hakan sadece durusmalara katilmamis ve 3. ye polis marifetiyle (marifetmis gibi :) ) getirilmesine karar verilmis..

Yakinda interpol de arananlar listesinde diye yazacaklar, ondan korkuyorum..
Post Reply