2009 yaz sezonu GS transfer haberleri ve yorumları

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Cemal Savas

Re: 2009 yaz sezonu GS transfer haberleri ve yorumları

Post by Cemal Savas »

Fabricio Coloccini 'nin profili

Born: January 22, 1982, Cordoba, Argentina
Date SIgned: August 15, 2008

Season 2008 - 09

Competition Apps(as sub) Goals YellowCards Red Cards
League 34 (0) 0 4 0
FA Cup 2 (0) 0 1 0
League Cup 2 (0) 0 0 0

Career History:
Club Season Comp. Apps (as sub) Goals
Deportivo 2007 - 08 League 38 (0) 4
Deportivo 2006 - 07 League 26 (0) 0
FA Cup 2 (0) 0
Deportivo 2005 - 06 League 23 (3) 0
FA Cup 4 (0) 0
Deportivo 2004 - 05 League 14 (0) 1
AC Milan 2004 - 05 League 1 (0) 0
Euro Cups 1 (0) 0
Villarreal 2003 - 04 League 27 (4) 1
Euro Cups 11 (0) 0

Ugur'a guvenip transfer yapilmazsa, begenilmeyen, gitsin denen Sabri'ye talim edecegiz. Adam gittigi takimlarda Milan haric hep oynamis.

Cemal
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Koskoca Hurriyet ve Sabah bugün sitelerinde GS Sneijder ile büyük ölçüde anlaştı diye haber veriyor.Haberin altında nedense kimsenin imzası ve adı yok.

Sallayacaksanız biraz daha oturaklı sallayın yalanda olsa birinin adını yazın. :lol:
Yasin Gürel

Post by Yasin Gürel »

Aynı haberi dailymailde yazmış

Dailymail

Obafemi Martins and Fabricio Coloccini are among the list of names Newcastle United owner Mike Ashley hopes to offload in a bid to slash the club's £65m annual wage bill and make the relegated club more attractive to sell.

Martins is one of the biggest earners at St James' Park and Ashley is desperate to get his £80,000-a-week wages off Newcastle's books as they prepare for life in the Championship.

The Guardian reports the 24-year-old Nigerian striker, who cost the Magpies £10m in 2006, has been linked with Wolfsburg, Sevilla and Lyon but he will reportedly not be offered anymore than £40,000-a-week at any of the three clubs.
Fabricio Coloccini
Obafemi Martins

On the market: Newcastle want to get high earning duo Fabricio Coloccini (left) and Obafemi Martins off their books as they prepare for the Championship

Coloccini, 27, another £10m purchase, is on £70,000-a-week but after a disappointing season is unlikely to earn that anywhere else - although Galatasaray have made a £4m bid for the Argentina defender.

Newcastle has attracted interest from Malaysia, the US and the UK but the club remains unsold with concerns about their £65m annual wage a major stumbling block.
SARIYLA KIRMIZIYLA ALNIMIZIN AKIYLA!!!!!
Salih Bora

Post by Salih Bora »

Aslında böyle bir başlığa gerek bile yok.
Yönetim'in transfer politikası, basında adı çıkmış olanları değil çıkmamış olanları almak üzerine kurulu.
Üfürükçü basının yediği gollerin haddi hesabı yok.
Coloccini, Sneijder... Günün iki flaş ismi.
Bana göre ikisi de uydurma.
AYRILMAZ İKİLİ
Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Biz bu adami Ankaragucu'ne sattik mi yahu?
Ben orada kiralik oynuyor saniyordum ?
VASSEL'i getiren menejer halletti herhalde.

http://news.bbc.co.uk/sport2/hi/footbal ... 141879.stm

Defender Bouzid seals Hearts move

Bouzid said he was excited about his move to Tynecastle
Hearts have made their fourth summer signing after defender Ismael Bouzid joined from Turkish club Ankaragucu.

The 25-year-old Algerian agreed a deal with the Edinburgh outfit following the friendly against Slask Wroclaw.

Bouzid told the club website: "I am very pleased to be joining Hearts. It's a European club that I am aware of and I know it is a very strong club."

Defender Dawid Kucharski, midfielder Ian Black and Spanish winger Suso Santana have all moved to Tynecastle.

Capped 10 times by Algeria, Bouzid previously enjoyed spells at Galatasaray, French outfit Troyes and German club Kaiserslautern.

Hearts manager Csaba Laszlo said he was delighted with his latest recruit.

"Ismael is a very good experienced player that can help us," he said. "We have had him on our radar since last season.
Ulen herif bizdeyken niye almadiniz :P

"He is physically very strong, quick and is good in the air. I think he can help organise our defence because he has a very good personality. Alpay kulaklarin cinlasin :P
TRUST GALATASARAY
MGC
Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Mehmet Aurelio nun Betis deki son konumu nedir? Internet te aradim bulamadim. Sarp, Baris, Guven ve bunlara ek Sabri yi dahi rahatlikla kesebilecek ve oynamak istedigimiz yeni duzende bence takima katki yapabilcek Turk statusundeki yegane oyuncu.

Topal, Ayhan, Linderoth, Arda, Mehmet Aurelio ve bunlara Baris, Sarp, Guven uclusunden bir ek ilave. Rotasyonda kullanabilecegimiz Emre Colak. Toplam yedi oyuncu etti.

Sirti donuk topu aldigi zaman paniklemeden oyunu kurabilecek, ayaginda topu saklayabilen, pas trafigi ve pas yuzdesi yuksek, insiyatif alan, cabuk ve surekliligi olan oyuncu. Aurelio dan baska akliniza kimler geliyor Turk statusunde?
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."
Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Takimi küme düsünce Aurelio'ya bildigim kadariyla ayrilma hakki dogdu.
Fakat Türkiyede FIFA kurallarina karsi olarak bir yillik opsiyonu islettirmeme
karsiligi FB ceza verip bloke etti federasyonda. Tahkim kuruluna gidildi, evrak eksikmis.
FB isi Turkiyede uzatip sezonu kacirtmaya calisiyor. Cunku tahkimden sonra FIFA'ya gidileceginden, bu ceza kalkacak ve Aurelionun onu bosalacak.
FB zamana oynuyor.
NO ADNANS, NO CRY !!
Murat Gökcigdem
Staff Member

Post by Murat Gökcigdem »

Fransiz medyasina gore bizimkiler Pascal Feindouno adli bir topcu ile ilgeniyorlarmis. Kendisi su anda Qatar'da oynuyor ama Fransa'ya geri donmek istedigini belirtmis.

Bonservisi 7 veya 8m Euro oldugu belirtilen bu orta saha futbolcusuna bizimkilerde bir teklif yapmis...
Murat Gökcigdem
Staff Member

Ek olarak L'Equipe'in verdigi habere gore Lyon'dan ayrilmak isteyen John Mensah'a biz 5 M€ teklif etmisiz ama onlar iki M€ daha istemisler :?:

Bu belki Servet'in transferine endeksli bir olaydi ama John Mensah cok saglam bir defans oyuncusu...

FRANÇOIS TIXIER (avec GUILLAUME DUFY)
21 July 2009
L'Équipe

EMBOUTEILLAGE EN DÉFENSE CENTRALE : CLEBER ANDERSON INVITÉ À PARTIR. – Avec Cris, Boumsong, Bodmer, Mensah et Cleber Anderson, Lyon possède cinq défenseurs centraux. « Il y en a un de trop dans le groupe, confirme le président de l’OL. Nous préférerions que cela soit Cleber Anderson qui parte. » Sous contrat jusqu’en 2011, le Brésilien est pour l’instant prêté à Cruzeiro. John Mensah aurait quant à lui fait savoir à ses dirigeants qu’il désirait quitter Lyon, club qu’il avait rejoint l’été dernier en provenance de Rennes pour 8,4 M€. Il ne s’y sent pas bien. « Son agent a discuté avec Marino Faccioli (directeur administratif de l’OL), rapporte Aulas. Nous avions eu une offre insuffisante d’un club turc. Nous n’avions pas refusé l’idée d’un départ mais seulement l’offre, qui ne correspondait pas à la valeur de Mensah. » Galatasaray avait proposé 5 M€. Lyon en souhaiterait deux de plus.
Murat Gökcigdem
Staff Member

Bir Avusturalya gazetesi de soyle yazmis:

http://www.news.com.au/heraldsun/story/ ... 88,00.html
Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

http://www.ntvmsnbc.com/id/24985446/

Keita'ya sertifika engeli
Galatasaray yönetimi, Keita’nın transferini Türkiye Futbol Federasyonu’na hala bildirmedi. Bu nedenle Fildişi Sahilli oyuncunun lisans işlemleri de tamamlanamıyor.

NTV Spor
Güncelleme: 14:13 TSİ 22 Temmuz. 2009 Çarşamba
Galatasaray'ın Abdul Kader Keita transferi, 2 Temmuz'da kulübün resmi internet sitesinden açıklanmıştı. Hatta, Fildişi Sahilli futbolcu için 14 Temmuz'da Florya Metin Oktay Tesisleri'nde taraftara açık bir imza töreni bile düzenlenmişti. Ancak, aradan yaklaşık 3 haftalık bir zaman geçmesine rağmen, Keita'nın adı hala Türkiye Futbol Federasyonu'nun resmi internet sitesindeki 37 kişilik Galatasaray kadrosunda yer almıyor.

Konuyla ilgili NTV Spor'a açıklamalarda bulunan Galatasaray Futbol A.Ş. Genel Müdürü Adnan Sezgin, Keita'nın sertifikasında bir problem yaşandığını ve bu sorunun en kısa sürede çözüleceğini söyledi.

Avrupa Ligi'nde mücadele eden Galatasaray, Tobol karşılaşmaları için 10 Temmuz'a kadar UEFA'ya verilmesi gereken kadroya Keita'nın ismini dahil edememişti. Kazak temsilcisini elediği takdirde, 24 Temmuz Cuma günü UEFA'ya yeni bir liste verecek sarı-kırmızılılar, Sezgin'in sözünü ettiği problem çözülemediği takdirde, Keita'dan 3. ön eleme turu'nda da yararlanamayacak.

LINCOLN RESMEN BITTI
http://www.ntvmsnbc.com/id/24985432/
TRUST GALATASARAY
MGC
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Mehmet Gurdal Cetin wrote:LINCOLN RESMEN BITTI
Yönetim bitti bana sorarsaniz. Bonservisine dunyanin parasi verildi, bu parayi nasil alacaklar simdi??
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.
Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Hasan Tezcan wrote:
Yönetim bitti bana sorarsaniz. Bonservisine dunyanin parasi verildi, bu parayi nasil alacaklar simdi??
GS iki senedir bu adamdan zararlanacagi kadar zararlandi zaten. Bu sekilde en azindan bu sene kendisine odenecek 2.5 Milyon Euro odenmeyecek. Sene sonunda zaten serbest kalacakti - bonservis parasi daha en bastan yanmisti. Bu sekilde baska bir kluple anlasma yaparsa en azindan tazminat alma imkani olabilir - ama - buyuk bir ama var... bir gazetede Lincoln'un "ben Bochum'a kampa katilmaya gittim beni gerisin geriye kovdular" aciklamasini gordum. Ne yazikki dogru olma olasiligi cok fazla ve ispatlanirsa bu sefer hem 2.5 milyonu hemde tazminati odeyecek GS klubu olabilir - o zaman tam Ribery isine donebilir bu is...
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Mert Tokman wrote:
Hasan Tezcan wrote:
GS iki senedir bu adamdan zararlanacagi kadar zararlandi zaten. Bu sekilde en azindan bu sene kendisine odenecek 2.5 Milyon Euro odenmeyecek. Sene sonunda zaten serbest kalacakti - bonservis parasi daha en bastan yanmisti. Bu sekilde baska bir kluple anlasma yaparsa en azindan tazminat alma imkani olabilir - ama - buyuk bir ama var... bir gazetede Lincoln'un "ben Bochum'a kampa katilmaya gittim beni gerisin geriye kovdular" aciklamasini gordum. Ne yazikki dogru olma olasiligi cok fazla ve ispatlanirsa bu sefer hem 2.5 milyonu hemde tazminati odeyecek GS klubu olabilir - o zaman tam Ribery isine donebilir bu is...
At Hirsizin akli ile Almanyaya gelen Lincoln'u kampa almadilar buyuk bir ihtimal ile. O gunlerde gazetelerde Lincoln Almanyada hayranlarina imza dagitiyor, ayakkabi magzasinda alisveris yaparken goruldu gibi haberler cikti. Bunu ben de biliyorum. Gerekce olarak Istanbula gelip saglik kontrolunden gecmedigini one surecekler. Nasil Kewell takim Almanyada oldugu halde once Istanbula gelip Acibadem de (laf olsun adet yerini bulsun diye) saglik kontolunden gecip Almanyaya gitti, onun da boyle bir sey yapmasi lazimdi. Benim asil korkum herife para takmis olup olmamalari. Alacagini cezaya saydik filan gibi sacmaliklarla odemedikleri bir para varsa o zaman sen gor kepazeligi. Gerci Ribery'den sonra bunu bir daha yapmazlar diyeniniz olacaktir. Bunlar adam olsalar zaten yaptiklari bunca hatayi tekrarlamazlardi. Bakin Nonda ve Lindroth gozler onunde. Hala Lindroth'un kontratini uzatalim filan diye dusunuyirlar. Kokusu yakinda cikar bu Lincoln isinin merak etmeyin.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Yahu Mert sende bu klupta sporculuk yaptin. Hic olurmu oyle sey?
Ben Bochuma gittim, kampa almadilar, bak yoneticilerle telefonla konustum diye
yirticagini zannediyorsa yanilir.Bu Türk takimi, antrenmanlar klubun gosterdigi yerde yapilir.
Sezon acilisina 2 hafta gelmedin, film koptu. Buirfutbolcu klubun gosterdigi yerde antrenman yapar. GS bir futbolcuyu isterse hic yurtdisi kampina goturmez, sadece Floryada kamp yaptirir, ama o klubun maasli calisanidir, esek gibi gelir . Spor gazetesinde tifil veletler bunlari ufluyorlar, ama Amerikada ki hocalik yapan sizlerde boyle yazarsaniz artik , isimiz is.

Galatasaray Lincolnde zarara ugrayabilir, ama bunun sebebi bu salak argüman degil, baska usul ve kanuni hatalar olur. Ama ille Turkiyeye ve GS'ye bir sallayayim deyip rahatlayayim diyorsaniz, onden bunu yazinda , bizden yazilani ciddiye almayalim.
NO ADNANS, NO CRY !!
Post Reply