TFF Super Kupa:GS-BJK (0-1)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Gerets budalalik etmeyip $u genclerden verim almayi ogrensin. Kimi kesip kimi tutacagina adam gibi kara versin oyle $u bu demeden. Degilse bu capacul heriflerle ikinci bir tromso faciasina hazirlikli olsun.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Okan Akçay

Post by Okan Akçay »

Bu Cihan'ı,Ayhan'ı,Ergün'ü hala takımda tutanlar
Maçta varlık gösteren 2 topçu olan sabri ve iliç'i çıkaranlar,
Hasan Şaş'a 90 dakika dayananlar,
Necati'yi satmayanlar,
Başkan Bozuntusu Özhan Canaydın,
Maçı katleden top kılıklı hakem,
İbrahim Toraman denilen güreşçi,

En içten küfürlerimi açık olarak yazamıyorum ama her zerrenizde hissedin....

Bu salaklara sabreden Song,Mondragon,Hakan Şükür,Sabri ve başta Arda olmak üzere tüm genç oyuncular Allah sizden razı olsun Allah sizin sabrınıza sabırlar versin...

Ben bu sene kafayı yerim arkadaş yemin ediyorum ya bu düzen değişir ya ben bu sene bu takımla ilgilenmem gider Manchester'i izlerim.Böyle futbol olmaz ya geçen zamana yazık
Image
Serif Halimler

Post by Serif Halimler »

besiktas a tebrikler, oyunun geneline bakinca galibiyeti hakettiler.
Gladbach karsisinda gencecik takimin oynadigi mücadeleci ve iyi oyunu gördükten sonra bugünkü "tecrübeli" oyuncularin bazilarinin artik takimdan kesilmesi zamani geldigini düsünüyoru. basta Necati, sonra Hasan Sas, Cihan ve Ergün.
UEFA'da Arsenal'i, Süper Kupada Madrid'i.....
Tan Erten

Post by Tan Erten »

Galatasaray cok daginik bir goruntu verdi. Savunmada Huseyin cok sert ve zamanlamalari yetersiz. Tomas'i kesmeyi hakedecek bir performansi yoktu. Necati'nin bu oyunla takimda yeri olmamali. Yalnız onun yerini alan Ozgurcan degil, Hasan Kabze olmaliydi. Takimin bu oyunu CL on eleme icin bile umit vermedi. Kaldi ki grup maclari... Gerets bilmeli ki Tromso'nun tekrarini bu kulup kaldiramaz. Sonucta FB degil burasi, lig sampiyonlugu bir yere kadar...
Tan Erten
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Besiktas saka maka once Federasyon sonra da Super kupa'yi aldi. Tigana adina fena basari degil.

Maci seyredemedigim icin fazla yorum da yapamiyorum. Yalniz bu sene Hasan Sas yine kendini nadasa birakacak gibi geldi bana. Cok pas hatasi yapti sanirim. Yaptigi hatalar da genelde direk olarak aleyhimize gol pozisyonu olarak sonuclanacak turde. Ya Hasan kendine gelecek ya da Gerets Arda'yi ilk 11de ciddi ciddi dusunmeye baslayacak. En iyi onun bilmesi lazim, bu is icin para aliyor. Sol kanatta Carrusca nasil olacak o da soru isareti.

On libero kim olacak belli degil. Mehmet Guven henuz hazir degil. Volkan bir mac iyi 3 mac kotu. Transfer yapilacaksa bir an once yapilmasi lazim. Eger yapilmayacaksa, belki gecen mac oldugu gibi tek forvet 5 orta saha oynanarak bu eksiklik kapatilabilir. Zaten orta saha uretken olmadigi surece istersen 3 forvet oyna, bir anlami yok. Ayrica Ilic gizli forvet gibi oldugu icin bu sistem daha iyi olabilir.

Sol bekte Ergun artik ilk 18e bile giremez. Orhan'in kendine iyi bakip sakatlanmamasi lazim. O oynadigi surece sorun yok.
Oltunc Özgür

Post by Oltunc Özgür »

Bu sene dünya kupasında TD facialarına sıkça tanık olmuştuk. Sanırım bu senede Gerets faciası devam edecek, BJK karşısına as takımı çıkardı ve umut vermeyen bir futbol oynandı aslında geçen seneden çok farkı olmayan 1 sene daha yaşlanmış ve deşifre edilmiş bir takım vardı sahada, tek tek saymaya gerek yok kötü oynayanları herkes gördü, tamam 1250000 EURO luk bir maç ama gençlere yer vermek onların hırsıyla kupaya ve bu ödüle ulaşmak daha mantıklı olmazmıydı acaba. Sonuçta kaybedildi ama kazanılsaydıda çok fazla bir şey değişmeyecek çünkü sahada ki 2 takımda gayet kötü oynadılar BJK yeni transferler ile toparlanmış ama o kadar yine 2-3 %100 gol pozisyonunu takımımıza verdilerki avrupada bu pozisyonları affetmiyorlar.

Uzun lafın kısası bu sene aynı işkenceyi çekmeye devam edeceğiz gibime geliyor ...
Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Macı Yesilyurt Polat Champions barda Carrusca ile hep beraber seyir ettik. Yanındaki uc kisi ile paylastıgı masaya giden her GS lıya ya imza verdi, ya sohbet etti, ya da bası ile selamladı. Sempatik, alcakgonullu bir genc. Umarim takımımıza buyuk katkı saglasın, ihtiyacımız var! Macı hic tepki vermeden suzdu.

GS da Necati problemi devam ediyor, bir oyuncu formsuz olabilir ama bu aylarca suruyor ise bir nedeni olmalı. Tolga iyi bir stoper olabilir, ama TC den gobekte oynayacak ikili cıkmayacagı gercegini degistirmiyor. Bence Gerets on eleme ve eger gecersek butun Avrupa karsılasmalarında Tomas ve Song a gorev vermeli. TC liginde birini plase edip, dinlendirip Tolga ya yer verebilir. Yedigimiz golde ve diger bir iki pozisyonda hamle hatası, zamanlama hatası yapıyor. Yenilen golde iki kere ust uste hata yaptı. Gobekte Mehmet Guven nin performansından memnunum. Ama İlic ile beraber oynadıgı zaman o yuku kaldıramaz. Gerets in buraye baska bir fomul bulması gerekiyor. Necati yi kenara alıp Hakan nın yanına İlic i ve orta sahaya takviye yapması daha mantıklı.

Sas ın sinirini anlamak mumkun degil, bu kafa ile kendini tekrar sakatlayacak. Mondi, Song, Hakan, belirli zaman diliminde Ilic iyidiler.

Bana goreSuper Kupayı kaybetmemiz, Lig ve CL on eleme oncesi iyi oldu. Gectigimiz sene fb ye Federasyon Kupasını kaybetmemizin kahırdan lutuf getirdigi gibi, bu kupanın da bu tip bir etki yapmasını bekliyorum. En onemlisi sakat vermedik.

BJK hucum gucu gectigimiz seneye nazaran cok daha iyi. Savunmaları ise berbat. Bu savunma ile Cordoba yı cok arayacaklar.
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."
Can Baysan

Post by Can Baysan »

Gerets, Galatasaray'ın kanseri; takımı çaresizce amansız bir ölüme sürükleyen bir beyin tümörü... Takımın yaşamsal fonksiyonlarını Cihan'la, Ergün'le, Necati'yle, Sabri'yle, Hakan Şükür'le bir bitkisel hayata çeviren bir sahte doktor! Midem bulanıyor bu adamları Galatasaray'da görmekten.

Bazen içimden "Keşke UEFA Kupası'nı aldığımız 17 Mayıs günü kıyamet kopup, yeryüzündeki herkes, herşey cehennemin dibine gitseydi de o kahrolası kupayı almasaydık!" diye geçirirken buluyorum kendimi.

Hakan Şükür, Ergün, Hasan, Bülent, Hakan Ünsal, Arif, Ümit Davala, Okan...

UEFA Kupası'nın yüzü suyu hürmetine bu adamlara bir "dokunulmazlık" statüsü verilmesine, kendine "Batı'ya açılan pencere" adını veren bir kulüpte tanık olmayı hazmedemiyorum.

Cihan birbiri ardına sığ ve başarısız hamlelerle sağ kanadın canına okurken, kenarda oturan Arda düşünülmüyor...
Ergün sol kanadı dilim dilim kesiyor, kenarda oturan Ferhat üvey evlat!..
Necati, takımın hücum varyasyonlarını itinayla piç ediyor, kenarda -iki buçuk ay önce bir Beşiktaş maçını tek başına çeviren- Hasan Kabze orada mı değil mi, Gerets'in umurunda değil...
Bir yığın kifayetsiz adam, bu şerefli formayı yokolası terleriyle ıslatıp kirletip leşe çeviriyor. Görün bakın, ununu eleyip eleğini asan Okan'a, Uğur'dan ve Arda'dan daha çok şans tanıyacak Belçikalı.

Bu iç karartıcı kabustan, tüyler ürperten bu karabasandan uyanmak istiyorum. Fatih Terim'in çiğnenemez hocalık prensipleri, Faruk Süren ve ekibinin "Verne"vari vizyonu, sahada top ayağına yakışan, çaplı oyuncular geçiyor hafızamın köşesinden. Ve o Galatasaray, tüm mevcudiyetiyle, getirdiği saadetiyle, hikmetiyle geride kaldı biliyorum.

Bugün elimizde kala kala bir asırda biriktirdiği tüm değerleri alt üst edilmiş, hep övünülen gelenekleri yok sayılmış, vizyonu, hedefleri eğilip bükülüp kuşa çevrilmiş, marka değeri paçavraya dönmüş bir mahalle takımı kaldı.

Galatasaray'ın geleceği heba edildi. Canaydın'lar, Hagi'ler, Gerets'ler Galatasaray'ın, Galatasaraylının hayallerini çaldılar, futbol sevgilerini körelttiler, Cimbom aşklarına zehir şırınga ettiler. Elimizde şimdi uyduruk, beş para etmez bir Lazio muadili kaldı. "Bu yeni, ilkesiz, ucube Galatasaray'a alışayım mı, yoksa alışmayıp futbolsal inzivaya mı çekileyim" diye papatya falına baktığım günlerdeyim şimdi.

* * *

Yanlış anlaşılmasın; kızgınlığımın sebebi üçüncü sınıf bir kupanın maçında ezeli rakibe mağlup olmak değil. Öfke kazanımı alevlendiren; Beşiktaş'a bu şekilde mağlup olmak.

Geçen sezon defalarca yazdık: Bu takım karşısında dişli bir rakip görünce, hele bir de 1-0 geriye düşünce oyuniçi disiplinini kaybediyor, ciddiyetini, mücadeleciliğini, en önemlisi aklının duygularına egemen olma yetisini sahanın çimlerine gömüyor. Gole kadar görülen tam saha presten ve ayağa bilinçli paslardan azıcık da olsa umutlanmıştım fakat meğerse ekranlarımızdan, geçen yıldan kalan filmin adeta ikinci yarısını izliyormuşuz... Geriye düştükten sonra doldur-boşalt!.. "Salla Hakan'a, ya tutarsa" taktiği...

Ve takımın karanlık yüzü; sahada takıma zerre kadar katkısı olmayan adamlar... Sözkonusu bir eski krallığın paha biçilemez hazinesi sanki(!); Gerets gözünden sakınıyor onları kırmamak, kaybetmemek adına. Öyle ki; "prenslerine" dokunmak aklının ucundan dahi geçmiyor, oyundan sahanın en verimlisi İliç'i çıkarıyor adam.

Bu arada kaybettiği genç değerler, kulübede ömür çürütmeye mahkum edilenler?.. Onlar Gerets'in can düşmanı!.. Ekmeğine, ırzına göz koymuşlar gibi, nedir bu çocuklara bu kininin, bu vurdumduymazlığının sebebi?.. Amacın "genç ve aynı zamanda verimli" bir nesli yok edip, bu takımı 40 yaşına kadar Hakan'lara mahkum etmek mi?..

Sanmayın ki siz, ileriki haftalarda Gerets inadını kırıp (ya da kemale erip) bütün hatalarının üstüne sünger çekecek ve takımı istediğimiz çağdaş, komplekssiz hoca şablonuyla yönetmeye başlayacak. Aynı tas aynı hamam. Bit pazarına layık adamlara forma yolları, asıl hakedenlereyse teselli armağanı olarak uygun gördüğü; işaret ve orta parmakların arasına geçirilmiş kalın bir baş parmak!

* * *

Görmüyor musunuz olmuyor işte, olmuyor, olmuyor, olmuyor...
Gerets'in ancak köy takımı hocalığına basan kafasıyla olmuyor...
Özhan Canaydın'ın "Akşam 7 koyun versen, sabah bir bakarsın hepsini ellerinden kaçırmışlar..." sözüne emsal olan yöneticilik işbilmezliğiyle olmuyor...
Adnan Polat'ın kulüp yönetmeyi aile bakkalı çekip çevirmek sanan zihniyetiyle hiç olmuyor...
Galatasaray'a yakışmıyor bu adamlar.
Geçmişte Kuzmanovki'leri, Mapeza'ları Sami Yen'deki taraftara seyrettirenler, bugünün Mapeza kontenjanını Okan'la, Hakan'la, Ergün'le dolduruyor. Oysa Galatasaray taraftarının istediği şey, eski yüzleri 1500. kez karşısında görmek değil; yeni isimleri izlemek, yeni heyecanlara kendini kaptırmak.
Hakan Şükür bu yaşıyla ve bu haliyle Galatasaray'ın "vazgeçilmez adamı" ilan ediliyorsa, anlayın siz kulübün hal-i pür melalini.

Galatasaray kendini içinde boğulduğu bataklıktan kurtarmak istiyorsa; işe kimsenin dokunmaya cesaret etmediği veteran asalaklarından kurtulmakla değil, "vefa" kavramı uğruna takımın tapusunu bu adamların kramponlarına teslim eden anlayıştan kurtulmakla başlamalı. O da bugünkü ortamda çok ama çok zor. Lig şampiyonluğu geldikten sonra her yer güllük gülistanlık, eski Fener geleneğidir bu, ve bu kafa yüzünden G.Saray kendi geleceğini Fenerbahçe'nin çağın gerisinde kalmış teamüllerinin mirasçılığına soyunarak arıyor. Örnek alacağı başka usül yokmuş gibi.

Bu kafayla 10 sene üst üste ligi kazansan ne olacak?..
Galatasaray, 14 sene birincilikten ayrı kaldığı halde değerinden hiçbirşey kaybetmedi. Yıllarca şampiyonluk sayısında Fener'in gerisinden gelmesine rağmen vakur duruşundan taviz vermedi. Ama şu 4 yılda, 50 yıllık erozyona uğradı. Dört koldan ahtapot gibi kulübün vücudunu sarmalayıp havasız bırakan bu yapı, daha uzun yıllar ligin zirvesinde yaşamaya devam etse de, benim gönül hanemde, acaba yavaş yavaş ölmeye mi mahkumdur?..

Galiba en iyisini rahmetli Turgay Vardar yaptı. Böyle ilkesiz, değersiz, bilinçsiz bir oluşumun içinde yer almaktansa, sevgilim Galatasaray'ın bu hallere düştüğünü görmektense öleyim daha iyi dedi, ve şapkasını alıp öteki dünyaya doğru çekti gitti bu kahır ortamından...
Liseli vardı ya ah o liseli...
Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Genelde tarzim degildir, ama Can'in, Okan'in ve Oltunc'un yazdiklarina imzami atarim. Sorun asip kesme gönderme degil. Sorun Cihan, Ergun, Necati gibi ic biktirici oyuncularin israrla ilk 11'de oynatilmasi ve muthis yetenekli genclerin tum guzel oyunlarina ragmen kenarda bekletilmeleri. Gerets tatlli insan hos insan olabilir ama berbat bir TD. Anneler ligi sampiyonlugu gözumde kriterya degil. Yahu be adam ne görursun bu adamlarda bizim görmedigimiz. Bu Cihan, Ergun'u izlerken cildiriyorum adeta. Insanlar ates puskuruyorlar. Bizi futbola sogutma artik.
“You have power over your mind - not outside events. Realize this, and you will find strength.”
― Marcus Aurelius, Meditations
Okan Akçay

Post by Okan Akçay »

Petre ye yapılanları hatırlıyor musunuz? Tamam güzel birşey değildi ama bugün sahada gördüğüm adamlar Petre ye yapılanın daha beterini istiyorlardı hırsımı alamıyorum ya İstanbul'da olsam yemin ederim protestoya giderdim..
Yahu insan maçın başından da kalkmıyor.Öyle kusma,nefret arası birşeyler 90 dakika işkence.
Cihan,Ayhan vs. alsın topu kaleciyle birlikte kaleye soksun yine sevinmem yine sevinmem...

Sahada hırslı İliç vardı kaçırdığı golde formayı ısırdı.Elin Sırp'ı gelmiş burda hırsıyla Galatasaray için varını yoğunu veriyo.SEN hasan şaş hırsınla takıma para prestij TARİH kaybettirriyorsun

ALLAH BELASINI VERSİN ALAYINIZINYUKARDA SAYDIKLARIM
Image
Can Baysan

Post by Can Baysan »

Okan kardeşim,

Cimbom.org, en olumsuz düşüncelerin, en sert eleştirilerin dahi sansüre uğramadığı ve korkusuzca söylenebildiği bir platform. Burda herkes fikrini, eleştrisini açık yüreklilikle dile getirmekte hür. Örneğin gittiğim hiçbir forumda barınamayan biriyim ben, çoğundan çeşitli sebeplerle şutlandım, bir tanesini kendi rızamla bıraktım, burada ise aylardır gönderdiğim mesajlarda -abartıya kaçtığım bir iki kelime hariç- ne düşünüyorsam onu yazdım, kimse "Ne oluyor?" demedi, mesela şu üstte yazdığım şeyleri herhangi bir G.Saray forumunda yazsam diğer üyeler tarafından hakaret yağmuruna tutulur ve üyeliğim silinirdi. Bunlar daha önce başıma geldi, ordan biliyorum, o yüzden de başka yerde yazmıyorum... Dolayısıyla burada senin de açıksözlü bir tarz oluşturman ve içinden gelenleri satırlara dökmen normal.

Fakat... Özgürlük, başkasının sınırlarını, başkasının haklarını, özgürlüklerini ihlal etmediğin sürece geçerlidir. Herkese açık bir yerde küfürlü mesaj atman hiç hoş değil. Hatanı anlayıp düzelteceğini umuyorum.
Liseli vardı ya ah o liseli...
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Nobre'nin golunu asan bir yer var mi?
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Gerets amcam abartmayin carparim ha demi$. Neden gencleri oynatmadin diye sorduklarinda onlar bu mucadeleyi kaldaracak gucte degiler diye de eklemi$. Bu arada Alamanyalilar stadi doldurmami$lar. Yarisi bo$mu$. Avaba Turkiyede tatildeler mi idi?

http://www.hurriyet.com.tr/spor/4842145 ... &oid=1&l=1
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Ugur Sahin

Post by Ugur Sahin »

Okan Akçay wrote:Petre ye yapılanları hatırlıyor musunuz? Tamam güzel birşey değildi ama bugün sahada gördüğüm adamlar Petre ye yapılanın daha beterini istiyorlardı hırsımı alamıyorum ya İstanbul'da olsam yemin ederim protestoya giderdim..
Yahu insan maçın başından da kalkmıyor.Öyle kusma,nefret arası birşeyler 90 dakika işkence.
Cihan,Ayhan vs. alsın topu kaleciyle birlikte kaleye soksun yine sevinmem yine sevinmem...

Sahada hırslı İliç vardı kaçırdığı golde formayı ısırdı.Elin Sırp'ı gelmiş burda hırsıyla Galatasaray için varını yoğunu veriyo.SEN hasan şaş hırsınla takıma para prestij TARİH kaybettirriyorsun

ALLAH BELASINI VERSİN ALAYINIZINYUKARDA SAYDIKLARIM
sen hangi durağın taksisisin birader?

seni şampiyon yapmış, hem de binbir türlü dış etkenle boğuşarak yapmış bir takımın oyuncusuna, daha sezonun ilk resmi maçında, dandirikten bir kupa kaybedildi diye bela okumak, hakaret etmek ne oluyor? (ne olduğunu biz de biliyoruz da, arkadaş "küfür yok" diye kuralı baştan koymuş.) hayır gitsin de, kulüpte yeri yok de, ben de cihan olsun ergün olsun takımdan gittikleri gün zuhuratbaba'da cümle ahaliye kesme şeker dağıtacağım ama, bu havalar nedir?

gider manchester'ı izlermiş. aman paşam, sen galatasaray yerine manchester'ı izlersen ne yaparız bu kadar futbolcu, taraftar?

tövbe tövbe. keşke baştan küfür yok demeseymiş, ne güzel süslü bi yazı yazardım. şidmi la havle'lerle, tövbe'lerle daha dini bir mesaj oldu.

Ugur
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ugur Sahin wrote: ...
sen hangi durağın taksisisin birader?

....
Ugur
Taksinin ne gunahi var? Sen hangi duragin bitirim taksicisisin de bari. Karde$i uyardilar galiba yine boyle azitinca. Ya beni siliverin filan dedi. Yok sen kendine bir ceki duzen ver bakalim dediler. Bir aralar ortada gozukmedi. Bilemiyor dozunu nedense.

Bari seni de buraya yonetici yapalim Elma da armutlara ogret bu i$In adabini. Dinletemiyorlar arada sirada boyle cikiyor i$te. Yapma etme demekten yoruldular arkada$lar.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Post Reply