2010 Yaz transfer dönemi

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Ismail Gezer

Re: 2010 Yaz transfer dönemi

Post by Ismail Gezer »

Artık 3 haftada mı döner 3 ayda mı döner, bilemiyoruz..

Bu nasıl korkunç bir istatistiktir anlamıyorum. Sezona yine sakatlarla başlıyoruz...
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Defolu mallarazari bu. Mahmypasa'ya gel. Herif bir mac oynuyor adale yirtik. Olacak sey mi bu? Baros efendi de iki yil uzattirmis. O da yatabilir artik rahatca.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Murat Fahrioglu

Post by Murat Fahrioglu »

Ismail Gezer wrote:Artık 3 haftada mı döner 3 ayda mı döner, bilemiyoruz..

Bu nasıl korkunç bir istatistiktir anlamıyorum. Sezona yine sakatlarla başlıyoruz...
Boyle bir sakatlik 6 haftadan once gecmez gibi geliyor bana. Macin son dakikasinda depar atarken aniden aciyla yuzunu burusturmustu, amman gitti dedim. Hatta mac bitince de yuzunde bir aci ifadesi vardi, hic hayira yormamistim. Yazik oldu, bu sezon basi olan zor donemecte katki saglayabilirdi.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Murat Fahrioglu wrote:
Ismail Gezer wrote:Artık 3 haftada mı döner 3 ayda mı döner, bilemiyoruz..

Boyle bir sakatlik 6 haftadan once gecmez gibi geliyor bana. Macin son dakikasinda depar atarken aniden aciyla yuzunu burusturmustu, amman gitti dedim. Hatta mac bitince de yuzunde bir aci ifadesi vardi, hic hayira yormamistim. Yazik oldu, bu sezon basi olan zor donemecte katki saglayabilirdi.
Sonra maç yapacak hale gelmesi için gereken süreyide ekleyelim ve boşa giden bir transfer oldu, şimdiden.. Beğenmiştimde çocuğun oynadığı futbolu.

Benim merak ettiğim bu kadar sakatlık nasıl yaşanıyor? Lafta çok iyi bir teknik ekip var. Var da bu kadar sakatlık kimseye garip gelmiyor mu? Gerçi GS'de hep yığınla sakat olmuştur, o yüzden kimi suçlayacağımı şaşırdım :D

Ama sakatlananın dükkanı kapatması sağlık ekibinin kabahati, o ayrı :D
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ismail Gezer wrote: .....
Sen agir sakaylik gecirmis guya sonrada iyilesmis adami aliyorsun buna doktor ne yapsin?

Al bak ne diyor burada?
http://www.hurriyet.com.tr/spor/futbol/ ... sp?gid=362

Bu adamlarin kontratinda kendilerini sigorta ettirmeleri kosulu koynmasan basina hep be gelecek. Er ya da gec. Istatistikler "random" dedikleri bagimsiz olaylarda bir baglam var mi diye bakilan bir aractir, Aptallar ve salaklarin ayni seyi bi turlu ogrenemeden yaptiklarinda istatistik aranmaz. Ayni civa ile doldurulmus zarla devamli duses atanla oturup kumar oynamayacagin gibi. Heriflerin suratina bakarsin bu sahtekarlar iflah etme der gecer gidersin. Onun icin kafani yorma istatistige filan.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Cengiz Abi,
Dolaylı olarak Acıbadem'ide mi savunuyormusun yoksa :D
Cengiz Akgun wrote:
Sen agir sakaylik gecirmis guya sonrada iyilesmis adami aliyorsun buna doktor ne yapsin?

Al bak ne diyor burada?

Bu adamlarin kontratinda kendilerini sigorta ettirmeleri kosulu koynmasan basina hep be gelecek. Er ya da gec. Istatistikler "random" dedikleri bagimsiz olaylarda bir baglam var mi diye bakilan bir aractir, Aptallar ve salaklarin ayni seyi bi turlu ogrenemeden yaptiklarinda istatistik aranmaz. Ayni civa ile doldurulmus zarla devamli duses atanla oturup kumar oynamayacagin gibi. Heriflerin suratina bakarsin bu sahtekarlar iflah etme der gecer gidersin. Onun icin kafani yorma istatistige filan.
Murat Fahrioglu

Harbuzi eger Cavcav izin verirse Galatasaray'a giderim demis. Hasan bak Cavcav'i ikna et de senin de begendigin bu adami alalim.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ismail Gezer wrote:Cengiz Abi,
Dolaylı olarak Acıbadem'ide mi savunuyormusun yoksa :D
Cengiz Akgun wrote:

Al bak ne diyor burada?

Acibadem'in futbolcuyu badem ettigi yer olarak biliyoruz tedavi konusunda. Ama Ismayil insaf dinin yarisi imis. Sen gidip agir sakatlik gecirmis adamlari toplar gelirsen adamlara 90 dakika sert futbol oynatip bakalim adalesi yine yirtilacak mi dikisleri atacak mi diye bakma luksu var mi oradakilerin? O zaman doktora hasthaneye yuklenmenin bir anlami da kalmiyor bana gore. Zaten yamuklar, sen de ustune ustluk gidip defolu mali getiriyorsun. Ne yapsinlar diye bekliyorsun? Bu adamlari Almanya'da profesyonellerin elinden gecirtmek lazim ama para nerde?
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Murat Fahrioglu wrote:Harbuzi eger Cavcav izin verirse Galatasaray'a giderim demis. Hasan bak Cavcav'i ikna et de senin de begendigin bu adami alalim.
Cavcav bir de GS'li filan diyorlar. Adam gunahini vermiyor GS'a. Harbuzi'yi filan vermez. Verse de anasinin nikahini ister. O devamli FB'yi besliyor.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Cengiz Akgun wrote: Acibadem'in futbolcuyu badem ettigi yer olarak biliyoruz tedavi konusunda. Ama Ismayil insaf dinin yarisi imis. Sen gidip agir sakatlik gecirmis adamlari toplar gelirsen adamlara 90 dakika sert futbol oynatip bakalim adalesi yine yirtilacak mi dikisleri atacak mi diye bakma luksu var mi oradakilerin? O zaman doktora hasthaneye yuklenmenin bir anlami da kalmiyor bana gore. Zaten yamuklar, sen de ustune ustluk gidip defolu mali getiriyorsun. Ne yapsinlar diye bekliyorsun? Bu adamlari Almanya'da profesyonellerin elinden gecirtmek lazim ama para nerde?
Yönetimin -özelliklede bu sene- yaptığı transferleri savunacak değilim tabi. Ama bu seneye kadar kronik sakatlık yaşama ihtimali bilindiği halde alınan sadece Kewell geliyor aklıma.

En müzmin sakatlarımız Uğur ve Linderoth sakat sakat transfer edilmiş değildiler. Baroş'un nasıl sakatlandığı malum. Elano'da böyle bir sakatlık sorunu olduğunu hatırlamıyorum.

Şimdi aklıma Gökhan Zan geldi :D

Kewell, Pino ve Gökhan Zan... Bunlar yönetimin bile bile lades dediği transferler. Kewell, bu riske girmeyi hakettiğini ispatladı. Gökhanda haketmediğini ispatladı. Pino'yu bilmiyoruz.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ismail Gezer wrote: ...
Yönetimin -özelliklede bu sene- yaptığı transferleri savunacak değilim tabi. Ama bu seneye kadar kronik sakatlık yaşama ihtimali bilindiği halde alınan sadece Kewell geliyor aklıma.

En müzmin sakatlarımız Uğur ve Linderoth sakat sakat transfer edilmiş değildiler. Baroş'un nasıl sakatlandığı malum. Elano'da böyle bir sakatlık sorunu olduğunu hatırlamıyorum.

Şimdi aklıma Gökhan Zan geldi :D

Kewell, Pino ve Gökhan Zan... Bunlar yönetimin bile bile lades dediği transferler. Kewell, bu riske girmeyi hakettiğini ispatladı. Gökhanda haketmediğini ispatladı. Pino'yu bilmiyoruz.
Nonda da agir sakatliktan cikan adamdi. Bir turlu iflah etmedi. Lindroth'da sakat iken kontratini uzattilar. Bunlari da toplarsan iste bir araba sakat adam sana.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Murat Fahrioglu

Adnan Polat: Birkaç gelişme var. Düşündüğümüz şartlar olursa transfer yaparız. Bir saat içinde de olabilir, bir hafta sonra da olmayabilir. İhtiyacımız olan en az 1-2 futbolcu var. Onları almak istiyoruz.

Daha yuvarlak soylenmezdi herhalde! Bu arada 3 gun sonra sezon basliyor. Sampiyon olmak isitiyoruz, bu yil da olabilir, gelen yil olmayadabilir, ama biz sampiyon olmak istiyoruz.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Murat Fahrioglu wrote:Adnan Polat: Birkaç gelişme var. Düşündüğümüz şartlar olursa transfer yaparız. Bir saat içinde de olabilir, bir hafta sonra da olmayabilir. İhtiyacımız olan en az 1-2 futbolcu var. Onları almak istiyoruz.

Daha yuvarlak soylenmezdi herhalde! Bu arada 3 gun sonra sezon basliyor. Sampiyon olmak isitiyoruz, bu yil da olabilir, gelen yil olmayadabilir, ama biz sampiyon olmak istiyoruz.
Hep ben seni guldurecek degilim ya (bir kac kere boyle soyledigini hatirliyorum). Bu sefer de son cumlenle sen beni guldurdun. Bayagi guzel bir espri. Ayni haberi bende gazetede okudum ama aklima bu gelmedi. Elbette Allahin yili mi yok. Ben gormedim ama 14 yil suren bir kuraklik bile olmus.

Polat'i nedense burada da cok sevenler var. Benim icin hava hos aslinda. Yalniz birkac kaynakta gozume ilisenler var mesela Apo'nun yakalanisinda MUSSAD ve Israil ile yapilan isbirligi ve bu bu isbirlikcilerin kimlikleri ve motivasyonlari konusunda(Ciller/Agar/Catli/ortulu odenek). Nedense bu isle ilgili toplantilarin cogu Polat Rennesans Otelinde gerceklesmis. Israil'lilere parayi filan orada vermisler. Bir soylentiye gore 50M dolar almislar.

Bok at da izi kalir denir ya benimkisi de o olabilir ama neden bu otel de baska otel degil diye aklimdan gecmedi degil yani. Bana kalsa ilgi cekmesin diye otel degistirirdim sikca. BJK'lilar bir zamanlar kiclarini yirtarlardi bu Agar-GS ilsikisinden dolayi. Bakin kurmaya calistiklari Apo -GS iliskisine hic girmiyorum. Guler gecerdim o zamanlar. Polat otelini de duyunca biraz daha pipriklendim degil hani. Malum ortada bir de Adnan Sezgin dolaniyor ya onca deneledigi sacmaliga ragmen sag elde bas parmak.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Murat Fahrioglu

Cengiz Akgun wrote:
Murat Fahrioglu wrote:Adnan Polat: Birkaç gelişme var. Düşündüğümüz şartlar olursa transfer yaparız. Bir saat içinde de olabilir, bir hafta sonra da olmayabilir. İhtiyacımız olan en az 1-2 futbolcu var. Onları almak istiyoruz.

Hep ben seni guldurecek degilim ya (bir kac kere boyle soyledigini hatirliyorum). Bu sefer de son cumlenle sen beni guldurdun. Bayagi guzel bir espri. Ayni haberi bende gazetede okudum ama aklima bu gelmedi. Elbette Allahin yili mi yok. Ben gormedim ama 14 yil suren bir kuraklik bile olmus...
Dogrudur Cengiz Abi, epey espirili yazina gulup espiriyi begendigimi yazmistim. Arada ben de espiri deniyorum, ya tutarsa birini guldururse diye, ben kendim gulsem yeter bazen ama arada baskalarini da guldurduysek ne ala. Zaten bu gunlerde eminim hepimizin biraz gulmeye ihtiyaci var.

Neyse transfer komedisinin nasil sonuclanacagini gorecegiz.
Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Bu is olursa futbol dunyasinda en buyuk transfer olayi olur... Gerci ceza sahasina hakem de dikmislerdi ama pek faydasi olmadi.

http://uk.news.yahoo.com/22/20100811/te ... ebf69.html
TRUST GALATASARAY
MGC
Post Reply