2006 Fortis Kupasi BJK'in

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Fatih Mutlu

Post by Fatih Mutlu »

gunah kecisi ilan etmek gibi olacak, ama bu turun gitmesinde en buyuk sebep tomastir. her iki macta da yedigimiz ikinci goller oncesi gereksiz fauller yapmamis olmasaydi belki de turu gecen biz olacaktik.

bu macta 2. gol oncesi nobreye yaptigi faulun aynisini ilk yarida da yapmisti. o kadar gereksiz ki, o elini sacma sapan bir sekilde nobrenin omzuna koymasa hicbisey yok halbuki. tomasin bu sorumsuz halleri artik kabak tadi vermeye basladi.

bugun, ozellikle ikinci yari kotu oynadik. ikinci yarida orta saha namina hicbisey kalmamisti. tamamen sisirmeye donduk. bunda, ilk yarida karsiligini alamadigimiz o yogun temonun bizi yormasinin buyuk etkisi var. ayrica, gerets, sakatliklar yuzunden oyuna pek mudahale edemedi. zaten son degisikliginde de ilicin yerine orta sahadan bir adam almasinin pek anlami olmazdi. belki de macin uzatmalara gitme ihtimaline karsilik, son degisiklik hakkini erken kullanmak istemedi.

ancak, kotu oyunun da otesinde, iki macta da futbol sansi malesef galatasarayin yaninda degildi. ilk macta ustun oldugumuz halde yenildik. bu macta da 60. dakikaya kadar cok ustunduk. ilk yari tuncayin karsi karsiya pozisyonu disinda, duran toplar da dahil pozisyon vermedik. attiklari gol de yarim pozisyondan geldi. (ama o golde de metrelerce top suren tuncayin onune kimsenin cikmamasi buyuk hata bizim adimiza) ozellikle 2-1den 2-2ye kadar cok gol kacirdik. necatinin ilk yarida alti pastan bombos vuramadigi top, ilicin volkan tarafindan kurtarilan sutlari, ikinci yarida (hele ki bu pozisyon) necatinin bombos pozisyondaki iki oyuncunun onune topu indirememesi. tum bunlari dusununce, hakikaten yazi oldu demekten alikoyamiyor insan kendini. ustelik bugun duran toplarda da kotu degildik. hem kendi kullandigimiz duran toplarda (necatinin volkan tarafindan cikarilan sutu, ve az once bahsettigim necatinin ilicin onune indiremedigi pozisyon) fenerden daha iyi organize olduk; hem de onlarin duran toplarinda da sadece bir kez onlara vurma sansi verdik ciddi anlamda. ama o bir hatamiz da gol oldu.

iki macin geneline bakinca benim gordugum, hem mucadele olarak hem oyun olarak fenerbahceden daha iyiydik. ama onlar kadar sansli degildik. aradaki sans faktoru tur uzerinde belirgin faktor oldu malesef.
Murat Fahrioglu

Post by Murat Fahrioglu »

Necati bugun epey gol kacirdi. Attigi gol nefisti ama ondan daha kolay bir pozisyonda nerdeyse bos kaleye topu iskaladi. Bir de cok guzel bir duran top :shock: organizasyonunda Necati kafasina armut gibi oturan topu ne yanindaki 3 GS'liya aktarabildi ne de kaleye gonderebildi ikisi arasi disari atti. Ilic o pozisyondan 5 dakika sonra bile Neco ben bostum gibi devamli ona sesleniyordu. Umit Karan da bir bos kaleyi defansa nisanladi, Necati'ye verdigi gol pasi superdi. Alex'in bos kaleye vurdugu topu da Song cizgiden cikardi. Ilic de 3 defa koseye yerden vurdu ama zayif giden toplarin hepsini Volkan aldi, biraz daha hizli vursa hepsi golluk sutlardi.

Fark atabilecegimiz bir macti, gol yedikten sonra bile 5-1 olurdu rahat. Ceza alani cevresinde panik yaptik, ortalar da cok kotuydu. 2-2'den sonra bile 4-2 olurdu, gene de helal olsun cocuklar iyi top oynadilar, yalniz atamadigimiz goller hep basimiza dert aciyor.

Seyirciden bu kadar vurdum duymazlik beklemiyordum, nerdeyse Fenerbahce'ye calistilar, oyunu devamli sogutup bizim oyuncularin hizini kestiler. Hasan Sas ordan oraya kosup atmayin demekten yoruldu, bir ara oyunu birakip seyirciyi sakinlestirmek zorunda kaldi.

FB belki BJK ile eslesir de biraz yorulur.

Umarim Umit ve Orhan'in durumlari ciddi degildir.
Burak Fenercioglu

Post by Burak Fenercioglu »

E niye elendik simdi, ayni sehrin takimlarina averaj muhabbeti yoktu eskiden. Kurallar mi degisti?
Can Baysan

Post by Can Baysan »

Nihat Özdemir wrote:İlk yarıda yaşananların dehşetinden kurtulamadım.. İlk yarıda yaşananlar Türk futboluna yakışmayan olaylardır.. Biz Galatasaray’ı sahamızda 6-0 yendik.. Bunlarla kıyaslanmayacak kadar az madde atılan bir maçta federasyon sahamızı 1 maç kapadı.. İlk yarıda bunlar yaşandıktan sonra ne karar alınacak merakla bekliyorum.. İlk yarıda korktu ve sindi oyuncularımız; konsantrelerini kaybetti.. Hakem de dehşete kapıldı.. İlk yarıyı bu konsantre kaybından ötürü 2-1 mağlup kapadık.. Şampiyonluk yolunda mücadele etimiz Galatasaray’ı eleyip yarı finale kalmak önemliydi.. İnşallah kupayı da alacağız şampiyon da olacağız..
Bülent Tulun wrote:Kazandığımız için sevinçliyiz ama elendiğimiz için üzgünüz..

Biz de 15 gün önce Hasan'ın kafasına atılanları gördük, oyun 3-4 dakika durdu.. Aynı şeyler Fener statında oldu ama maç durmadı demekki çifte standart var.. Sahaya atılanlar nedeniyle şikayet edenler, önce kendi evlerinin önünü süpürsünler..
Liseli vardı ya ah o liseli...
Kemal Bakircioglu

Post by Kemal Bakircioglu »

Iki macta ortadaydi, Fenerin sansi yaver gitti. Iki takimida tebrik etmek lazim. Bu sonuc oyuncularin moralini ve direncini kirmaz umarim.
Kemal Bakircioglu
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Umit'in sezonu kapattigi soyleniyor. Ne oldu?

Ozan
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Son dakika haberi....

"Fenerbahçe ile oynanan maçta ilk yarının son anlarında Fenerbahçe'nin kullandığı korner sırasında ceza sahasında yerde kalan ve bir süre sahada tedavi olduktan sonra hastaneye kaldırılan Galatasaray'ın bu sezon en golcü futbolcusu Ümit Karan'dan kötü haber geldi.
Yan diz bağlarında yırtık olduğu tespit edilen yıldız oyuncu, sezonu kapatabilir.."

Gecmis olsun Umit...

GS'in sampiyon yarisi da cok buyuk darbe aldi boylece.

Ozan Ersoy
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Ozan Ersoy wrote:Son dakika haberi....

"Fenerbahçe ile oynanan maçta ilk yarının son anlarında Fenerbahçe'nin kullandığı korner sırasında ceza sahasında yerde kalan ve bir süre sahada tedavi olduktan sonra hastaneye kaldırılan Galatasaray'ın bu sezon en golcü futbolcusu Ümit Karan'dan kötü haber geldi.
Yan diz bağlarında yırtık olduğu tespit edilen yıldız oyuncu, sezonu kapatabilir.."

Gecmis olsun Umit...

GS'in sampiyon yarisi da cok buyuk darbe aldi boylece.

Ozan Ersoy
Bu kotu oldu iste yaaa.. Cok uzuldum, umarim sezon bitmeden doner sahaya..
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

- GS'in defansi siritmaya basladi. Bariz defans hatasi var yenilen gollerde.
FB'in girdigi pozisyonlarin buyuk bir bölumu defans hatasi yuzunden olusan
pozisyonlar. Yersiz yapilan fauller vesayre.

- Cihan bugun macin en kötusuydu, ne zaman hamle yapmasi gerekiyor
bilmiyor. Tuncay'in attigi gole dikkat edin.

- Bir baska olumsuzluk kadro. Sabri bu takimda banko oynamali. Volkan da.
Cihan, Orhan Ak out derim.

- GS'in bazi maclarda (evinde) 4 lu defans ile oynamasi bence overkill oluyor.
Song, Tomas ve bir defans oyuncusu daha kafi bence. 4 lu oynayabilecek
kapasitede oyuncu yok GS'da. Kanat organizasyonlari yetersiz.

- GS'da ne yaptigini bilen ender oyunculardan Ilic 75. dakikalarda oyundan
aliniyor. Bu Gerets'in saplantisi...iyi veya kötu farketmiyor...cok ilginc
buluyorum bu durumu. Saatini kurabilirsin adeta.

- Mondragon odunu bu mac Aykut'u kesti. GS'in kazanci ne oldu?

- Gerets gene oyuna hamle yapmakta gecikti. 75. dakikayi beklemene
gerek yok ki! Nitekim 2-2 GS'in oyundan dustugu bir dönem geldi...bu
10-15 dakika öncesinden belliydi zaten. Babama söyledim, 5-10 dakika
sonra golu yediler...

Kupayi bosverin, maca lig acisindan bakarsak GS önumuzde ki maclarda
ne yapabilir? Bu mac kupa maci degildi sanki, oyuncularda o havayi
hissettim. Takimda istikrar yok, defans guven vermiyor. Tomas formsuz,
forvetlerin kiblesi belli degil, orta saha daha zaten evvelden yama yapilmis mevki...
Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Murat Fahrioglu wrote:Necati bugun epey gol kacirdi.
kacirmadigi mac mi var?
Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Hasan Tezcan wrote:-
- Cihan bugun macin en kötusuydu, ne zaman hamle yapmasi gerekiyor
bilmiyor. Tuncay'in attigi gole dikkat edin.

..
ben bunu aylardir söyluyorum GS'a gelmis en kötu oyuncu, Canaydin giderken beraberinde Cihan'i da alsin.

CL'e iyi bir kadro sart. Necati ile Cihan'la bir ileri iki geri o ligi kaldirmaz bu oyuncular.

Neyse Cumartesi kurtuluyoruz bu yönetimden az kaldi, aksi durumda onlar bizden kurtulup pesmerge ve muritleri ile bas basa kalacaklar.
Fatih Mutlu

Post by Fatih Mutlu »

su son maclarda, defans hatalarinin siritmasindaki en buyuk faktor saiodu'nun olmayisi. cihan, trabzon maci disinda hicbir macta, buradaki boslugu dolduramadi. saidou dondugunde galatasarayin yedigi gollerde bariz bir azalma olacaktir. saidou'yu begenmeyenler sanirim yoklugunda anlamislardir degerini.

umit karan'in sakatligi acl yirtigi ise, (yalcininki de oydu sanirim) cok kotu. eylule kadar oynayamaz en az. cok yazik oldu umite.
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Fatih Mutlu wrote:su son maclarda, defans hatalarinin siritmasindaki en buyuk faktor saiodu'nun olmayisi. cihan, trabzon maci disinda hicbir macta, buradaki boslugu dolduramadi. saidou dondugunde galatasarayin yedigi gollerde bariz bir azalma olacaktir. saidou'yu begenmeyenler sanirim yoklugunda anlamislardir degerini.

umit karan'in sakatligi acl yirtigi ise, (yalcininki de oydu sanirim) cok kotu. eylule kadar oynayamaz en az. cok yazik oldu umite.
Saidou konusunda haklisin Fatih. Saidou fazla faul yapmadan cok top kesmeyi becerebilen bir oyuncu. Bariz pas hatasi da yapmiyor, hatta ilk FB macinda GS'in en fazla dogru pas yapan oyuncusuydu. Bundan iyisi olunca (uzaktan sut, gol) farkli bir kategori oluyor. GS'in da oyle bir futbolcuya bir 10 milyon dokecek parasi yok. Bu sartlarda GS icin ideal bir on libero. "Begenmiyorsa ceksin gitsin Fransaya dunku sumuklu Saidou" diyenler bence yanlis dusunuyorlar.

Umit'in sakatligi ACL olarak gecmiyor haberlerde, yan bag diyor. ACL olsaydi carpraz bag derlerdi, ACL olani on carpraz bag. Yan baglardaki yirtik yirtigin cesidine bagli. Eger tamamen kopmamissa 2-3 ayda iyilesir yine bu sezona yetisemez. Eger tamamen kopmussa ameliyat gerekebilir ve 3-4 ay uzak kalir. ACLse Eylul iyimser bir tahmin olur.

Bu gibi durumlarda hem bu futbolcularin paralarini veremeyen sahtekar yoneticilere lanet okuyorum hem de "ne var zaten zenginler, biraz almasinlar paralarini" diyen arkadaslarima kiziyorum. Kolay is degil vucuduylan para kazanip dunyanin en iyi takimlarinda oynayabilmek. Olsaydi buradan en az 20-30 tane profesyonel futbolcu cikmisti, doktor, muhendis, avukat bilmem ne yerine.

Ozan Ersoy
Last edited by Ozan Ersoy on Thu Mar 23, 2006 1:02 am, edited 1 time in total.
Ercan Dumlupinar

Post by Ercan Dumlupinar »

Cihan ve Tomas konusunda sana katilmamak elde degil; Gerets'in bir oyuncu degistirme hakki vardi, ikisi zorunlu degisiklik, onuda Ilic icin kullandi. Ilis ve Hasan Sas oyundan kopmaya baslamisti ikisinden birinin cikacagi belli idi. Hasan oyunda kaldi 3. golun pasini verdi. Niye Volkan degilde Cihan ? kondisyonla ilgili olabilir Cihan ayagi top yapmayan ama kondisyonu fizigi iyi.

2-1 sonra maci uzatmaya goturmeye calissa iyi olurdu ama yapmadi....

Fener'in duran toplari cok etkili ligde hicbir takimda dordurmayi basaramiyor, Alex'in ortalari Servet, Deniz, Tuncay gibi komik oyunculari bile yildiz yapiyor.
Fatih Mutlu

Post by Fatih Mutlu »

Ozan Ersoy wrote:
Fatih Mutlu wrote:su son maclarda, defans hatalarinin siritmasindaki en buyuk faktor saiodu'nun olmayisi. cihan, trabzon maci disinda hicbir macta, buradaki boslugu dolduramadi. saidou dondugunde galatasarayin yedigi gollerde bariz bir azalma olacaktir. saidou'yu begenmeyenler sanirim yoklugunda anlamislardir degerini.

Saidou konusunda haklisin Fatih. Saidou fazla faul yapmadan cok top kesmeyi becerebilen bir oyuncu. Bariz pas hatasi da yapmiyor, hatta ilk FB macin GS'in en fazla dogru pas yapan oyuncusuydu. Bundan iyisi olunca (uzaktan sut, gol) farkli bir kategori oluyor. GS'in da oyle bir futbolcuya bir 10 milyon dokecek parasi yok. Bu sartlarda GS icin ideal bir on libero. Begenmiyorsa ceksin gitsin Fransaya dunku sumuklu Saidou diyenler bence yanlis dusunuyorlar.

Umit'in sakatligi ACL olarak gecmiyor haberlerde, yan bag diyor. ACL olsaydi carpraz bag derlerdi, ACL olani on carpraz bag. Yan baglardaki yirtik yirtigin cesidine bagli. Eger tamamen kopmamissa 2-3 ayda iyilesir yine bu sezona yetisemez. Eger tamamen kopmussa ameliyat gerekebilir ve 3-4 ay uzak kalir. ACLse Eylul iyimser bir tahmin olur.

Bu gibi durumlarda hem bu futbolcularin paralarini veremeyen sahtekar yoneticilere lanet okuyorum hem de "ne var zaten zenginler, biraz almasinlar paralarini" diyen arkadaslarima kiziyorum. Kolay is degil vucuduylan para kazanip dunyanin en iyi takimlarinda oynayabilmek.

Ozan Ersoy
ozan, cihann-saidou konusunda sunu soylemeden gecmemek gerekir: cihan'a bakin, pek cok pozisyonda, rakibinin arkasinda kaliyor. gerek tuncayin gol attigi pozisyon, gerek, alexe faul yapip sari kart gordugu pozisyon, gerekse de erciyes macinda yedigimiz ilk golde durdugu yere bakarsak, malesef alan kapatmayi beceremiyor. saidou oldugunda yaptigi isler goze batmiyor pek. cunku oralarda bos alan gormuyorsun, mac normal seyrinde gidiyormus gibi gozukuyor. ama iste olmadigi zaman acik belli oluyor.

umitin sakatligi insallah yan baglardir. ama sanirim, bu muhabirler bu sakatliklari pek bilmediginden bizleri de yaniltiyor. tvde ilk duydugumda, sakatlik icin yan capraz baglar diye duydum yanilmiyorsam :) oradan sasirdim herhalde.
Post Reply