Takımlarımızın Avrupa Maçları [AZ ALKMAAR-FB 2-2]

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Murat Kara

Post by Murat Kara »

25 milyonu rakamla yazayim sana o zaman: 25.000.000. 1000 tane mac seyircisi yapiyor bu rakam. Maca gelenlerin hepsi bile senin dedigin gibi olsa %0.1 olur. Hadi maca gelmeyenlerin arasinda da var bunlardan deyip bunu onla carpalim.

Bu durumu %99'a yayarsan, genelleme denmez de ne denir buna?

Fanatiklerden sikayet ediyorsun ama bu durum seni fanatiklik yelpazesinin neresine koymus oluyor? Bir dusun bakalim.

Bak bakalim asagidaki 1000 noktanin icersinde kendini bulabilecek misin?

....................................................................................................
....................................................................................................
Eli Hallufgil

Post by Eli Hallufgil »

Bir foruma yaziyoruz, bir bilim dergisine makale yazmiyoruz. Soylenenlerin oyle kesin rakamlar olmasi gerekmiyor, degil mi? Bir kere 25 milyon Fener taraftari mi var? Onlar oyle diyor, ben de onu kullanarak alay ettim. Onun disinda zaten taraftar icinde de Fenerbahce umurunda olmayan insanlar var. Benim de bircok arkadasim var, Fenerli ama hic takip etmez.
Benim kimleri kastettigim acik. Tamam 50000 mi istiyorsunuz? 50000 Goebbels, tamam mi? Suraya bak bir laf ettik, pazarliga donustu. Kac tane Goebbels var? Cevap icin Murat Bey'e danisin.
Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Vah vah vah Sava$'i komple kaybettik.
“You have power over your mind - not outside events. Realize this, and you will find strength.”
― Marcus Aurelius, Meditations
Murat Kara

Post by Murat Kara »

Eli Hallufgil wrote:Bir foruma yaziyoruz, bir bilim dergisine makale yazmiyoruz. Soylenenlerin oyle kesin rakamlar olmasi gerekmiyor, degil mi?
Evet normal kosullarda gerekmiyor. Senin abartman damdan dusme olsa muhalefet yapmaya degmezdi, zaten herkes gorurdu sacmaligini. Ama bir cok kisinin tepki gosterdigi bir yazinin yarattigi zafer havasinin arkasina saklaninca durum degisiyor. Birilerinin cikip dur demesi gerekiyor o zaman. Eminim ben demesem bu forumdan baskari cikip diyeceklerdi ayni seyi.
Savas Macun

Post by Savas Macun »

Deli kuyuya tas atar sonra kirk akilli o tasi cikartmaya calisir psikolojisine burunmenize gerek yok.Bir kac gun bunca posta cevap yazmama nedenim baskaydi, ortaliga yazip sonra cekilmek tarzim degildir.

Eziklik,nefret ve mercimek kavramlarim ve degerlerim daha farkli, bu konuda anlasmamiz mumkun degil, anlassak da profillerimiz cakisir.

Ite kaka gecilmis basit bir macin ardindan yazdiklarim skor'a veya gecilen turla birebir iliskili gorunse de gercek tepkimin neye kime oldugu gayet acik.

Bahsedilen sistem ve duzenin kaynagini FB olarak gormenizi anlarim ki bu bana tipki soykirim var diyenlerin gercegi bilmeden babadan ogula nesilden nesile kulaktan duyma ve neyi,nasil gormek istediklerini gercegi ogrenmenin onunde tuttuklarini cagristiriyor.

Oyle bir sistem olsaydi, 14-15 yil sampiyon olamamis iki buyuk rakibin oldugu ortadamda Trabzonspor cikmazdi, tipki demir perde ulkelerinde oldugu gibi 14-15 yil sampiyonuk tek takimin hanesine yazilirdi.

Bahsedilen sistem nasil olur da tarihte 2 seneden fazla ustuste sampiyonlugu saglamadi?

Bahsedilen sistem gecen sene son macta nasil FB'nin sampiyonlugu kaybettirirdi, 25 yil Turkiye kupasini kaldirtmadi?

Kabul edelim sistemin oldugunu o zaman;

Seni sevmeyen olsun, Zurih'e turistik gezi yapmayin, eliniz bos gitmeyin, FB bizi cok iyi agirladi gecen yillara oranla tribunler centilmendi sonrada 5 mac ceza isteyen yoneticileriniz,baskanlariniz bu sistemin icinde mi disinda mi?

Durustce bu cevabi verebiliyormusunuz?

Ben Fanatigim, FB icinde her turlu tartismaya girerim, gozum korelebilir tutkumdan.Bu fanatikligimi de diger fanatiklerle paylasirim ayni cephede ve karsi cephede olsak da.Fanatikligimin de boyutu uc asagi bes yukari burdaki yazdiklarimla ortadadir zaten.Carpisiriz, kavga ederiz ama gunun sonunda cogunluk kimsenin kalbini kirilmasina,incinmesine ve rencide olmasini istemez.Fanatikligin siniri orada biter degil mi?

Eli Hallufgil'e sevgilerimle.."Hepimiz Joseph Goebbels'iz" :lol:

Selamlar
Savas
2009 Uefa Kupasi Finali Fenerbahce Sukru Saracoglu'nda..
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ikinci yarinin ortasi geliyor. Mac'i 1-0 dan Tumerle ilk yari 1-1 getirmi$ FB.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

1 dakkada 1-3 oldu..

Fener ilk 10 dakka iyi oynadı. Sonra saçmalamaya başladı. 0-1 ve 1-1 arası baya kötüydü. 1-1'den 1-2'ye kadar iyi oynadı, muhtemelen antu ahalisi şu Deivid'in yerinde keşke Ümit olsaydı diyorlardır.

Ama daha çok gol olabilir. İki takımında defansı berbat.

Ve 2-3 oldu. Yine Tuncay kastırıyor..
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ismail aportta bekliyormu$sun gibi olmu$. Ben daha asarken bir tane ve skoru degi$tirirken bir tane daha yediler. Ulan nedir bu FB'nin hali birader Avrupada. 100 degil 200 yili kutlasalar degi$miyecek bu makus tarih. Birakiversinler Ulusoy'u filan derken Tuncay ikinciyi atti.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Fenerin hala şansı var. Adamlarda bir kaleci var evlere şenlik. Cordoba'nın en kötü versiyonu. Adam arapas yapmaya oyun kurmaya çalışıyor.. Sabri olsa bu kaleciden top kapar en az bir gol atardı :D

İki taraftan biri 5 gol atabilir..
Fatih Mutlu

Post by Fatih Mutlu »

Ismail Gezer wrote:1 dakkada 1-3 oldu..
o dakka ulusoy stada girip fenerbahcenin konsantresini bozmus olabilir :)
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Tümer, zamanında Hagi'nin A.Bilboa'ya attığına benzer bir gol attı..

Burhan Ayeri'nin bugünki yazısını okumanızı tavsiye ederim, adam hafif kehanette bulunmuş idi :D

Olcan, fenerin yabancı yıldızlarından daha hırslı oynuyor..
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Radyoda ki adam Depdele diyor. Alex sahada yuruyormu$. 5 milyon istiyor ya. Tumer 2 milyonsa ben de 5 milyon ederim dedi herhalde. Artik Buyukanit Tumer'in askerligini af eder herhalde. Aslinda askere gitse ne olacak. Bir eli yagda obur eli balda. Sabah ak$am goy goy ile askerlik yapacak. Goren de Hakkari de filan dagda PKK'li kovalayacak sanacak.
Last edited by Cengiz Akgun on Wed Feb 14, 2007 10:54 pm, edited 1 time in total.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Mesele tabiki askerliğin zorlu şartları olamaz. Bu yaştan sonra dönüşte ne yapacak, onu düşünüyordur :D
Cengiz Akgun wrote:Radyoda ki adam Depdele diyor. Alex sahada yuruyormu$. 5 milyon istiyor ya. Tumer 2 milyonsa ben de 5 milyon ederim dedi herhalde. Artik Buyukanit Tumer'in askerligini af eder herhalde. Aslinda askere gitse ne olacak. Bir eli yagda obur eli balda. Sabah ak$am goy goy ile askerlik yapacak. Goren de Hakakri de filan dagda PKK'li kovalayacak sanacak.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Hadi gecmi$ olsun FB'li arkada$lara. Yine ba$ka bir bahara gibi gozukuyor ama cikmadik candan umit kesilmez diyelim. Ben bunlari Isvecli saniyordum Hollandali imi$ler.

Tumer'e gelince Buyukanit onu da ayarlar canim. Yeter ki o askere gitsin. Eskiden asker olan oyuncular hafta sonu izinli olur gelip maclarini yapip giderlerdi. Kaldirdilar mi bu adeti.

Aziz beyin ba$ina gelenleri goruyordur. Az buz kufur yemiyor adam. Rize'de az daha bayiliyormu$ sinirden gecen hafta. Nerdeyse o bile gidecek hani.

Peki BJK ne zaman oynayacak. Yarin mi? Gazetelerde FB ve Sevgililer gunu hediyesinden ba$ka ba$Lik gormedim. O yuzden sordum.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Ismail aportta bekliyormu$sun gibi olmu$. Ben daha asarken bir tane ve skoru degi$tirirken bir tane daha yediler. Ulan nedir bu FB'nin hali birader Avrupada. 100 degil 200 yili kutlasalar degi$miyecek bu makus tarih. Birakiversinler Ulusoy'u filan derken Tuncay ikinciyi atti.
1-3 olunca boyuk FB taraftarı boyuklugunu gosterdi ve Volkan ile Alex i yuhalamaga basladı. Buyuk bir ihtimal yayının cabuk sesini kısın diye uyaramadılar. AY oyle bon bon bakıyordu ki kamreya adamlarını gondermegi dusunemedi! 3-4 dakika yuhalama artarak surdu, bizlere de anlatılamaz/ tarif edilmez FB boyuklugune kulak kabartmak nasip oldu. Allahtan Tuncay ipten aldı da, Milli Takım kalecimiz cokuntunun esiginden dondu. Tuncay ın golu gelmeseydi, Terim alem etse kalem etse Volkan ı rehabilite edemezdi. Volkan uzaktan atılan sutlarda resmen poz veriyor. Allah tan takım 3-3 u yakaladı da biraz olsun tepki azalır. Milli Takım kalesi icin gercekten endiseliyim.

Tumer cok guzel vurdu. 3-3 bence turu gecmege yeterli bir skor degil. Cok ilginctir ne zaman FB yi Avrupa takımlarına karsı tutsam( ki cok sık olmaz!) hergeleler sefilleri oynuyor. Mn United a karsı tuttum, 6 yediler. 1-3 ten sonra ne haltınız varsa gorun dedim, 3-3 u buldular. :twisted:

AZ yi eleyip Newcastle United la girecekleri bir mucadele sonunda Avrupa ya veda etseler bizim icin iyi olacaktı; ama bu is galiba buraya kadar. AY hop oturup hop kalktı. 1-3 olunca seref tribunune kısa sureli bir kamera tuttular. Adam hakikaten bon bon bakıyor. Aha iste boyle :shock:
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."
Post Reply