Hazırlık maçı:G.S. - Bochum 1-2 (dk 23 ayhan)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Mehmet Gorgen wrote:
Seyredebildiğim kısımlarda hakikaten çok kötü oynadık. Takıma 2-3 tane adam daha lazım. Okan, bouzid kabze olacak gibi değil. Bir lincoln oynasa bugün en azından 1 serbest vuruştan gol atardı gibime geliyor.
Abi, 2-3 tane daha adamla Gerets de bu takimi sampiyon yapar, bence eldeki adamlarin yeterli olmasi lazim. Maci izleyemedim ama Kalli futbol devrimi yaratmayi amacliyor sanirim. Her futbolcu her yerde oynamali diyor. Ama biraz maceraya giriyor gibi. Neyse, su Lincoln oynamaya baslar insallah. Kendisinden bekledigimiz gibi oynarsa Hagi'nin Terim'i kurtardigi gibi Kalli'yi kurtarir.

Benim merak ettigim, Ilic gitti, Lincoln yok, oyunu kim kuruyor? En onemlisi bu. Bu is Arda'yla Hasan'la olacak is degil. Yillardir bekledigimiz adami aldik, daha sahada goremedik. Benim mac seyretmeden tahminim, takim oyunc kurucusuz suursuz bir oyun oynuyor olmali. Umit , Necati takir takir golleri atmaya baslamazlarsa onlari da kulube bekliyor olacak.
Ugur Sahin

Post by Ugur Sahin »

Tolga Girici wrote:
Abi, 2-3 tane daha adamla Gerets de bu takimi sampiyon yapar, bence eldeki adamlarin yeterli olmasi lazim.
Yahu okuyan da sanacak ki 2005-2006'da Gerets'le şampiyon olurken kadroda Henry, Messi ve Riquelme vardı, Gerets de üzerine 5 adam daha istemişti de onlar da alınmamıştı :)

"2-3 tane daha adamla Gerets de şampiyon yapar bu takımı" ne demek yahu, Gerets'in Galatasaray'daki teknik direktörlük hayatı boyunca böyle bi lüksü oldu mu ki, adam gittikten sonra "babam da şampiyon yapar" tadında deyimlerde kullanılıyor?

Ugur
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Ugur Sahin wrote:
Tolga Girici wrote:
Abi, 2-3 tane daha adamla Gerets de bu takimi sampiyon yapar, bence eldeki adamlarin yeterli olmasi lazim.
Yahu okuyan da sanacak ki 2005-2006'da Gerets'le şampiyon olurken kadroda Henry, Messi ve Riquelme vardı, Gerets de üzerine 5 adam daha istemişti de onlar da alınmamıştı :)

"2-3 tane daha adamla Gerets de şampiyon yapar bu takımı" ne demek yahu, Gerets'in Galatasaray'daki teknik direktörlük hayatı boyunca böyle bi lüksü oldu mu ki, adam gittikten sonra "babam da şampiyon yapar" tadında deyimlerde kullanılıyor?

Ugur
Pardon, ben de ayni seyi demek istedim, 2-3 adama ihtiyac varsa Gerets'in gitmesine gerek yoktu demek istedim. Adam zaten cok daha eksik kadroyla sampiyon yapti takimi. Bence eldeki kadroyla cok fazla fantaziye girmeden fizik kondusyonu guclendirip, duran toplari gelistirerek rahat sampiyon olacak takim yaratilabilir. Avrupada basariyi ise hic bilmiyorum. Onu zamanla gorecegiz
Ufuk Sezekkaplan

Post by Ufuk Sezekkaplan »

Belki de fazla abartiyoruz. Futbolcular, basit bir sekilde ustuste mac yapmaktan sıkılmıs olabilir, ayaklari topa gitmemis olabilir. Bir de psikolojik olarak kimin gidecegi kalacagi meselesi kafalarinda var. Kalli gecen sezonun tamamini izledigine gore kafasinda hersey bellidir. Buyuk olasilikla bu maclara sadece deneme yanilma olarak bakiyor.

Diger yandan Gerets'in eline bu imkanlarin verilmedigi cok dogru. Bu konu zaman gectikce daha da anlasilacak ve tartisilacak.
Tan Erten

Post by Tan Erten »

Ben o kadar da takilmiyorum bu macin sonucuna. Daha forma girmemis olmamizi iyi olarak goruyorum dahasi. 5-6 gol atsaydik bu takima, erken forma girdik diye endiselenirdim.

Kalli'nin oyunculari degisik noktalarda oynatmasi herkese sans verme planinin bir parcasi. Bir sure sonra bazilarina, ""seni farkli yerlerde de oynattim, olmadi" diyebilecek. Kabze'nin kacirdigi pozisyonlar dikkatimi cekti. Gecen sene Gerets bu cocugu sacma sapan bir sekilde sag kanat oynatarak koreltti mi, bilemiyorum ama bu formuyla ilk 11'i gectim, takimda kalmasi zor olur. Oyle bir durumda da uzulurum, sevdigim, potansiyeline inandigim bir futbolcu.

Iyi yonlere de bakalim. Bu sene ozellikle kornerlerden atacagimiz gol sayisinda Servet'in katilimiyla onemli bir artis olacagini dusunuyorum. Orta sahada saglam bir Linderoth ve Ayhan'la, savunmada Servet ve Bouzid'in yavasliginin kismen de olsa kapatabilecegini dusunuyorum.
Tan Erten
Ufuk Sezekkaplan

Post by Ufuk Sezekkaplan »

Tan Erten wrote: Iyi yonlere de bakalim. Bu sene ozellikle kornerlerden atacagimiz gol sayisinda Servet'in katilimiyla onemli bir artis olacagini dusunuyorum.
Cok dogru. Bu sene herseyden once cok iyi korner atan 2 oyuncu var takimda ve ben tahmin ediyorum bu sene Linderoth kornerden en az 1 olimpik gol sokacak kaleye. Keza bu kornerlere iyi vuracak ve bindirme yapacak Servet ve Ismael var. Onlarin yapacagi yuklenmeler sayesinde forvet de donen toplardan daha cok vurus imkani bulacak.

Uzun yillar sonra duran toplar bizim icin onemli olacak. Sadece bu sayede 10 puani yerinden oynatiriz gibime geliyor.

Hazirlik maclarinda benim en cok begendigim oyuncu Serkan Calik oldu bu meyanda.
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Sahibinin seslerinden biri cikmis yine. Gazete milliyet, milliyetin sahibi Dogan holding. GS'in hazirlik maclarinin yayin haklarini alan D Smart. D Smart'in sahibi Dogan Holding. D-Smart vermis parasini da Lincoln'un. Anlasilan koyun delisine yukardan bir telefon geldi, bu yazinin yazdirildigi o kadar belli ki.

Kalli 10 numara falan filan

Tabii Kalli boyle dendikce belki ilk resmi maca kadar oynatmaz Lincoln'u. Bunlar mosmor. :lol:

Belki de diyorum... Kalli Lincoln'un takima cok katkisi olacagini tahmin ediyor. Hani belki de Lincoln'le takim ayri bir boyutta oynamaya baslayacak. O zaman da diyecek ki, "arkadaslar sizi bu adamsiz 6-7 mac oynattim, oynadiginiz top, aldiginiz skorlar ortada. Simdi onla oynanan futbola ve skorlara bakin. Sahada lideriniz bu oyuncudur. Ilerde 'cok para yapiyor, ben daha cok kosuyorum' gibi karin agrisi olaniniz olmasin".

Kim bilir belki de Lincoln'un yilin ortasinda sakatlanacagini veya sorun cikarmaya baslayacagini dusunuyor. Takimi olabildigince onsuz gormek istiyor.

Bildigim bir sey varsa, D-Smart istedigi icin Lincoln oynamaz.

Ozan Ersoy
Tan Erten

Post by Tan Erten »

Feldkamp'in her demecini okuduktan sonra kendisine olan saygim artiyor. Yarin Bochum maci var.

Canaydın'dan Feldkamp'a: Eski oyuncuları izlemek için mi geldim?
Galatasaray Teknik Direktörü Karl Heinz Feldkamp, 5 Ağustos'ta İzmir'de Karşıyaka ile oynanacak hazırlık maçında sahaya çıkaracağı takımın ligde sahaya süreceği kadrosu olacağını söyledi.
Feldkamp, ''Beş oyuncu bu kadrodan eksilecek. Ama ben şunu söyledim; ilk önce oyuncularıma söyleyeceğim, ondan sonra basına. Daha onlara söylemedim bile. İlk üç isim belli, ancak henüz daha diğerlerinde kararımı vermedim'' dedi.
Yarın yapılacak Bochum maçı öncesi Bochum Teknik Direktörü Marcel Koller ile birlikte düzenlediği basın toplantısında Feldkamp, Galatasaray'a ilk geldiğinde 36 futbolcu olduğunu ve hepsini tanımanın zaman aldığını belirterek, ''3-4 haftalık zamanda 29 oyuncuyla tanıştım. Cumartesi günü Bochum maçı, gönderilecek futbolcular için son karar verme maçım olacak. 24 kişilik bir kadroya düşmek için çalışacağım. Artık bundan sonra karar mekanizması çalışacak'' diye konuştu.
Bochum maçına son 3 maçın bir karması ile çıkacağını belirten tecrübeli teknik adam, ''Lincoln dışında her oyuncu hemen hemen 90 dakika oynadı. 3 kaleci dahil. 4 hazırlık maçımız daha var. İzmir'de 5 Ağustos'ta son hazırlık maçında 16-18 kişilik bir kadro ile gideceğiz. Esas yol planımız o'' ifadelerini kullandı.
İsviçre'deki 6 günlük kamptan sonra Almanya'ya geçtiklerini hatırlatan Alman teknik adam, 22 Temmuz'da Türkiye'de seçimlerin olması nedeniyle geri döneceklerini, seçimler olmasa bir kaç gün daha Almanya'da kampta kalmak istediğini belirtti.

LİNCOLN İSTANBUL'DA SAHADA
Feldkmap, Lincoln'ün Bochum maçında forma giyip giymeyeceği yönündeki soruyu, ''Üç haftadır söylediğim bir şey var. Lincoln'ü tüm pozitif ve negatif ifadeleri dinleyerek aldım. Lincoln'ü Almanya'da oynatmayı düşünmüyorum. Zaten kendisi de Almanya'da oynamak istemediğini söyledi. Lincoln haftaya İstanbul'daki hazırlık maçında forma giyecek. Normalde o maça 12 bin kişi gelecekse bile belki 25 bin kişi gelecektir. Bu bir kulüp felsefesi de olabilir'' diye yanıtladı.
Kalli, Turkcell Süper Lig'de ilk 5 maçı seyircisiz oynama cezaları olduğunu ve bunu da hesaba katmak gerektiğini ifade ederek, ''Uzun zamandır bu işin içindeyim, seyircisiz oynama cezası ile karşılaşmadım. Sadece oyuncu olarak karşılaştım'' dedi.
Alman teknik adam, şu anda takımda yedi futbolcunun çok iyi derecede Almanca konuştuğunu belirterek, ''Almanya'dan yeni transfer edilen Barış Özbek ve Serdar Çalış için tepkiler geldi. Aynı oyuncular bizde de var denildi. Haftalar geçince gördük ki hem idmanda hem maçta kendilerini gösterdiler. Hem Almanca hem Türkçe bilmeleri avantaj'' şeklinde konuştu.
Feldkamp, gelecek yıl hedeflerini ne olduğu yönündeki soruya da ''Biz her şeyden önce Fenerbahçe'nin 14 puan gerisindeydik. Son maçlarda bu puanlar oluştu. Galatasaray ise bir yıl önce şampiyon oldu. Geçen yıl aynı antrenör vardı ve takım kuvvetlenmişti. Ben şuna söz verdim; bu yıl şampiyonluk ufak puan farkıyla belli olacak. UEFA konusunda ise kura çekiminden sonra kimlerle karşılaşacağımız belli olacak. Beşli gruba düşebiliriz. Bu da 8 maç eder. Bu gruptan çıkarsak o zaman daha ileriye bakarız'' yanıtını verdi.
Taraftarların doğal olarak beklentilerinin büyük olduğunun altını çizen Feldkamp, Fenerbahçe ve Bayern Münih'in de beklentilerinin büyük olduğunu, ancak yönetim bazında bunlar söylendiğinde dikkatli olmak gerektiğini ifade etti.

''ESKİ OYUNCULARIMI İZLEMEK İÇİN Mİ GELDİM''
Alman teknik adam, Galatasaray Kulübü Başkanı Özhan Canaydın'ın İsviçre'ye gelerek bir hazırlık maçını izlediğini ve sonra kendisiyle görüştüğünü ifade ederek, ''Başkan hazırlık maçını izledikten sonra bana gelerek, (Ben Business uçtum ve geldim. Eski oyuncularımı izlemek için mi geldim) diye sordu. Ben de kendisine, (Siz üç yıldır izliyorsunuz, ama ben daha izlemedim) diye cevap verdim'' dedi.
Feldkamp, hazırlık karşılaşmalarındaki en hareketli ve güzel maçın Fortuna Düsseldorf maçı olduğuna dikkat çekerek, ''Bu Almanya ikinci ve üçüncü lig takımlarının kalitesini gösteriyor. En hareketli, en sağlam maç Düsseldorf maçı oldu. Kupa maçlarında iyi takımların elendiğini görebiliyorsunuz. Köln bir istisna maçıydı. 38 derecede oynanan bir maçı ne kadar değerlendirebiliriz. Benim için son maç çok önemli bir hazırlık maçı oldu'' diye konuştu.
Bochum Teknik Direktörü Koller ise Galatasaray gibi dünya çapında bir takımla karşılaşacak olmalarının kendileri için önemli olduğunu vurgulayarak, ''Ligde ilk maçımızı Werder Bremen ile oynamamız nedeniyle bizim için önemli bir hazırlık maçı olacak'' dedi.
Basın toplantısında, Kalli'nin eski öğrencisi Beşiktaş'ta da bir dönem forma giyen Stefan Kuntz da yer alırken, yarınki Bochum maçına 12 bin taraftarın beklendiği bildirildi.
Tan Erten
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Tan Erten wrote:Feldkamp'in her demecini okuduktan sonra kendisine olan saygim artiyor. Yarin Bochum maci var.
Feldkamp'in eski oyunculari izlemesi bizim canimizi sikiyor belki ama izleyip ona gore karar vermesi dogru. Bir suru adam geldi takima. Simdi eskileri izlemeden takimdan atip yenileri okysa takimin psikolojisi bozulacak. Sonucta takimda olusmus bir arkadaslik bagi da var. Kirginliklar olacak. Ama boyle detayli bir sekilde izleyince kimse bir sey diyemez.

Bu arada Kalli antrenmanda ilginc calismalar yaptiriyor, resmi siteden aktarayim
Orta Saha yuvarlağının 15 metre uzağına konan iki kale ve 35*50 alanda oyuncularından gol vuruşunu kafayla yapmalarını isteyen Feldkamp, dokuzar kişiden oluşan iki takımdan oyunu kanatlara açmalarını istedi. Kanatlardan orta çalışmasının hareketli versiyonu olan çalışmada futbolcuların yüksek motivasyonu dikkat çekti.

Antrenmanın son bölümünde orta saha yuvarlağına konan topa, karşılıklı iki oyuncunun 20 metre depar atarak ulaşmaya çalışıp, topa sahip olanın rakip kaleye gol vuruşu yaptığı çalışmanın ikinci versiyonunda futbolcular depara yere oturarak başladılar.

Dayanıklılık, sürat ve kuvvet amaçlayan bu çalışmada iki takım da kıran kırana mücadele etti.
Firat cok gucel ucmus:

http://www.galatasaray.org/images/kamp0 ... 707_2b.jpg
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Tan Erten wrote:kadrosu olacağını söyledi.
Feldkamp, ''Beş oyuncu bu kadrodan eksilecek. Ama ben şunu söyledim; ilk önce oyuncularıma söyleyeceğim, ondan sonra basına. Daha onlara söylemedim bile. İlk üç isim belli, ancak henüz daha diğerlerinde kararımı vermedim'' dedi.
.....
Demek 5 ki$i kesilecek ya da ipini cekecek. O zaman bizim Mert $unlari demi$ti:
Ozet olarak:
Kesin satilmali / kontrat yenilenmemeli: Emre Asik, Okan, Zafer Sakar, Mulayim

Kesin kiralanmali: Erkan, Oguz, Cihancan, Volkan Bekci

Belki satilmali: Cihan, Orhan, Ayhan (Eger kampta Cafercan'a yenilirse)

Belki kiralanmali: Ozgurcan, Kabze, Cafercan, Carrusca, Aydin, M. Guven

PAF' tan yukari kac ki$i cikar; burasini blemem ama gidecek asil oyuncular kimler olur acaba?

Song ile Tomas ve hatta Kapuska elde patladigina gore Emre A$ik kesin gideceklerden biri. Gerisi hakkinda hicbir fikrim yok. Pazartesi belli olacak demek ki. Cihan ve Orhan Ak'in yerinde olmak istemem. Hakan $ukur yine yerinde. Takil tokmak idare edecek. Hasan $a$ ise yedek oturmaya $imdiden ali$mali.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Maç başlamış. 10 dakka falan geçmiş :D

kadroyu bulalım geçelim..

--------------Aykut----------------

Song---Servet---Tomas---Ferhat

Sabri---Linderoth---Ayhan---Volkan

---------Ü.Karan---Necati---------
Okan Akçay

Post by Okan Akçay »

işte size bu sezonun ilk 11'i Ayhan ı çıkar Lincoln'ü koy...
Image
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Okan Akçay wrote:işte size bu sezonun ilk 11'i Ayhan ı çıkar Lincoln'ü koy...
Ardayla Orkunu napacaz :)
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

dk 20 korner kullandık

sabri kötü kullandı

0-0
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Linderoth şuanda sağ bekte oynuyor dersem ne dersiniz :lol:

dk 23