2007/08--Turkcell Süper Lig Maçları/Oyuncular

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Mert Tokman wrote: Bu arada bugun macta AG kalecisinin ve korner kullanan AG'li futbolcularin gozlerine devamli bir lazer isigi gibi birsey tutuldu ve Serkan'da bundan sikayet etti mac sonunda -- bu aletler stada nasil girmis anlamadim dedi :? Bu yuzden FB'ye bir mac seyircisiz oynama
cezasi gelmesi lazim ama bugun seyirci varmiydi yokmuydu pek belli olmadi zaten... tribunlerin cok bezmis bir hali vardi...
Macin son 10 dakikasina bakabildim. Bunun ben de farkina vardim. Boyle rezalet gorulmemistir. Lazer dediginiz oyle kirmizi kucuk bir sey degil. Resmen yuzunun buyuk bolumunu kaplayan yogunlasmis yesil,spot isigi gibi bir sey. Yani tribunden bunu herhangi bir seyircinin yapmasi cok zor. 100 metre oteye boyle etkili isik yollayan aleti nasil sokarlar? Kocaman agir bir sey olmali.

Cocuk her kornerde surekli eliyle ittirmeye calisiyordu isigi, surekli yer degistirip isiktan kacmaya calisiyordu.

Bu mudur en son numaralari? Ha kaleciye yabanci madde atmissin, ha gozune isik tutmussun. Boyle pespayelik gormedim. Ahlaktan ahlaksizliktan soz ederler bir de. Her macimiz zaten savas alani gibi. Ne oynatirlar, ne korner attirirlar. Simdi de olanlara bakin. Pes diyorum. Elbetteki ceza almalari lazim.

Ozan Ersoy
Ali Erdogan

Post by Ali Erdogan »

Shadan cekilme, kablo kesme, sidik torbalari, ses bombalari gibi bizlere bir cok ILKLERI yasatan buyuk fenerbahce camiasi yeni bir ILK daha yaparak Turk futbolunda bir cigir acmistir.. Rakip kalecinin, duran top kullanan oyuncusunun suratina lazer isigi tutmak.. Yakisir..

Yahu o isigin sayesinde atacagin golle sampiyonlar ligini alsan nasil icine sinecek?.. Ne bicim insanlarsiniz?..Hakikaten gozlerime inanamadim.. Hic mi bunlara "yapmayin ayiptir" diyen yok.. Fair Play den falan haberiniz yok da "ahlak, hak etmek, haysiyet" gibi sozcukleride mi hic duymadiniz?..

Simdi bu yapilanin sahaya caki atmaktan, su atmaktan, cakmak atmaktan, farki nedir?.. Direk skora tesir edici bir dis mudahale sozkonusudur.. Acaba bu bir Avr. kupasi macinda olsaydi ne ceza verilirdi?..

Ondan sonra yazalim duralim, yok Roberto Carlos, yok gogus pasi, yok tempo.. Yaziklar olsun..
Bir tartışma sırasında, kızdığımız anda gerçek için uğraşmayı bırakır, kendimiz için uğraşmaya başlarız. (Goethe)
Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Saha kapatma cezasi gerekiyor. Kendi sahalarinda boyle saha disi numaralari basvarmalarindan oturu:

1-) Butun Turkiyenin ortak nefretini kazaniyorlar.
2-) Kendi sahalarinda bu dis etkenlerden dolayi kolay kazanma rahatligina alistiklarindan sartlarin esitlendigi
deplasmanda patinaj yapiyorlar.

O kadar kuvvetli ve genis bir isigi hareket halindeki bir hedefe sabitlemek pek el feneri gibi bir aletle olmaz. Zemine ayakla sabitlenen spot gibi birsey olmali. Ama tabii ''Butun FB'ye mal edilemez.'' ''Bunu yapsa yapsa FB'ye ceza aldirmak isteyen GS'liler yapmistir'' ''O oyle bir buyuklukturki
lazer spotlarla anlatilir ancak''

Bu arada Ozhan Canyadinla ilgili IQ seviyesi oldukca dusuk pankartlari ise garipsemedim. ''Iki ekmek 1 sut Riza Efendi'' diyen Bagdat Caddesinin
dejenere tiplerinden daha yaratici!! bir sey beklerdim.

2-3 sene sonra Aslantepe gelipte muazzam stadda 50.000 seyirci karsisina ciktiginizda daha cok alkislayacaksiniz o Baskani.
NO ADNANS, NO CRY !!
Savas Macun

Post by Savas Macun »

Alpay Dedeoglu wrote:Saha kapatma cezasi gerekiyor. Kendi sahalarinda boyle saha disi numaralari basvarmalarindan oturu:

1-) Butun Turkiyenin ortak nefretini kazaniyorlar.
2-) Kendi sahalarinda bu dis etkenlerden dolayi kolay kazanma rahatligina alistiklarindan sartlarin esitlendigi
deplasmanda patinaj yapiyorlar.

O kadar kuvvetli ve genis bir isigi hareket halindeki bir hedefe sabitlemek pek el feneri gibi bir aletle olmaz. Zemine ayakla sabitlenen spot gibi birsey olmali. Ama tabii ''Butun FB'ye mal edilemez.'' ''Bunu yapsa yapsa FB'ye ceza aldirmak isteyen GS'liler yapmistir'' ''O oyle bir buyuklukturki
lazer spotlarla anlatilir ancak''

Bu arada Ozhan Canyadinla ilgili IQ seviyesi oldukca dusuk pankartlari ise garipsemedim. ''Iki ekmek 1 sut Riza Efendi'' diyen Bagdat Caddesinin
dejenere tiplerinden daha yaratici!! bir sey beklerdim.

2-3 sene sonra Aslantepe gelipte muazzam stadda 50.000 seyirci karsisina ciktiginizda daha cok alkislayacaksiniz o Baskani.

Kendini veya GS'lilari TR ile bir tutma istersen.BJK ve TS tutabilirsin bak.Ihaleyi yenileyin diye bir pankartta bekliyorum hazir GS TV'de Dogan Medya'ya satmisken.Sen zaten nefret etmeye dunden raziysan FB'nin ne yaptiginin hic onemi yok.Hic bir sey bulamazsan sen Brezilyalisin,senden nefret ediyorum dersin.O biter baska bir sey baslar vs.

Maraton'un web sitesinde gordum dovizleri.Cok ayip edilmis.Ne olursa olsun sagligi bu denli ciddi tehlikede olan hic kimse icin bu sekilde alayci sozler yazilmaz, soylenmez.Esprinin,kinayenin baslaavcagi ve duracagi yerler vardir.Terbiysezilikten baska bir sey degil.

Su laser icin aklima gelen ilk Beyonce konseri oldu.Ekim sonunda konser, belki bunun icin gereken isik-laser gosterisi icin ekipmanlar stada ulasmistir.Bir diger aklima gelende ufak cocuklarin elinde bu tarz anahtarlik-oyuncak tarzinda seyler oluyor.Ben macin sonlarina dogru korner atisinda,sonra kalecide gordum.Megerse mac boyunca olmus Kalecinin dedigine gore.O da keske hakeme veya 4.hakeme sikayet etseydi, o isigin kaynagini bulmak zor degil.En azindan stadin icinde bolge tespit edilir ve geregi yapilabilirdi.Yaratici olmus yalniz.Fikir enteresan.En azindan 30 bin tane suyu stada sokup, koltuklari sokup sahaya atmayi bir hafta boyunca planlamakatna daha yaratici.Hem maliyeti de dusuk.Toplu cinnet hali gerektirecek bir psikoloji yaratmadan da olabilir.Efektif kisacasi.

Mert senin dediginde haklilik payi var.AG yumusak bir takim ve mactan sonra Briegel'den duydum megerse 120 dk kupa maci oynamislar hafta icinde.Dar kadrolu Anadolu kulupleri 3 maci 1 haftada kaldiramiyor.Yalniz butun bunlarin yaninda FB'de goremedigim kadar hareket eden gordum mac icinde.Topu veren kacti surekli bosa kacti.Bunun yani sira defans geriye gomulup rakibi karsiliyordu genelde bu sefer orta sahaya yakin bastilar.Zaten Lugano gibi bir defans adaminin en buyuk ozelligi topa ilk mudahaleleri yapip rakibe sirtini dondurmemesi.Defansi ne kadar onde kurarsan rakibe o kadar iyi baski yapabilirsin.Enerjiyi de ekonomik kullanirsin, genis bosluk ta vermezsin kolay kolay.FB'nin kalitesi bunu TR icinde her takima karsi yapacak duzeyde.

Tribunler buyuk bir sorun.Kimse ligi pek onemsemiyor,taraftar gelmiyor.Bunda kotu futbolun etkisi de var tabii.Bu aylar mevsim olarak rahat, kisin olsa anlarim-gerci isitma sistemi var SS'de- bu acidan taraftarin gelmemesini ben doymusluga ve TR icinde alinacak basarilara karninin tok olmasina bagliyorum.100.yil tantanasi da bitti.Fakat CL'de gelecek basariyla beraber taraftar tribune doner,bu da bir gercek.

Selamlar
Savas
2009 Uefa Kupasi Finali Fenerbahce Sukru Saracoglu'nda..
Savas Macun

Post by Savas Macun »

Mert Tokman wrote:
Bu arada bugun macta AG kalecisinin ve korner kullanan AG'li futbolcularin gozlerine devamli bir lazer isigi gibi birsey tutuldu ve Serkan'da bundan sikayet etti mac sonunda -- bu aletler stada nasil girmis anlamadim dedi :? Bu yuzden FB'ye bir mac seyircisiz oynama
cezasi gelmesi lazim ama bugun seyirci varmiydi yokmuydu pek belli olmadi zaten... tribunlerin cok bezmis bir hali vardi...
Alintidir.Cok guldum...

" zaten tirbünler yuvaya döndü etrafta koşuçturan 7-8 yaşında çocuklar var onlar falan yapmıştır normal karşılamak lazım bu taraftar profili zaten maraton alta senye falan nargile isterse hiç şasırmayın yavaş yavaş kışta geliyo oh ısıtmalarımız da var bi de nargile ne güzel kadiköy cennet bize cehennem rakiplere cennet "

Selamlar
Savas
2009 Uefa Kupasi Finali Fenerbahce Sukru Saracoglu'nda..
Ufuk Sezekkaplan

Post by Ufuk Sezekkaplan »

Fener'in seyirci azalmasi yok aslinda. Sadece Migros'un alt tribunu terkedildi. Bu da ozellikle tv yayinlarinda bosluk goruntusu veriyor.

Migros'un altin terkedilmesinin 2 sebebi varmis.

Birincisi, orayi kullanan bir grup taraftar gecen sene cikan kavgalar nedeniyle yerini degistiriyor. Ikincisi de ustte oturan taraftarlar, altta rasgele gelip mac seyredenlere surekli tacizde bulunuyorlarmis, tezahurat yapmadiklari icin kufretmeler, yukaridan sise atmalar falan. Bu yuzden kale arkasinin alt bolumu hafiften lanetli bir tribun olmus.

Bir de bilet fiyatlarinin kale arkasi icin pahali gelebilir. Inter macinda 50 milyon, lig macinda 25 milyon. Kale arkasi icin bana da pahali geldi. Yani cazibesi yok.

Yoksa kombinelerin bu sene full cektigi soyleniyor.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Buyuk kaptanin Bursa'si deplasmanda 2-0 one gecip (dakika 1 gol 1 olmu$) rahatlamasina ragmen Sivas'a 3-2 yenilmekten kurtulamami$.

Bu arada Kumarbaz yine TS'u ipten almi$.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Murat Gökcigdem
Staff Member

Post by Murat Gökcigdem »

Asagidaki milletvekilnin demecini okuyunca kendi kendime bu adama Sivasspor macini tekrar seyrettirmek lazim dedim...Adamlar sahaya inmis adam oldurecekler politikaci? hala "Hiç kimse Trabzonspor taraftarını agresiflikle suçlamayamaz" diye sacmaliyor!!!!

Uzay Yolundan Dr. Spock bu adamcagizin masasinin onunde filan olsaydi 100% eminim ""Beam Me Up, Scotty, there's no intelligent life down here" der ceker giderdi...

-----------------------------
Kaynak:AA

AK Parti Trabzon Milletvekili Kemalettin Göktaş, Trabzonspor-Konyaspor maçı öncesi Hüseyin Avni Aker Stadı'nda yaptığı basın açıklamasında, "Son bir yıl içinde Trabzonspor üzerinde adeta oyunlar oynanmaktadır" dedi

Maç öncesi stadın kenarına yerleştirilen masada basın açıklaması yapmak için hazırlık yapan Göktaş'ın yanına gelen Futbol Federasyonu (TFF) yetkilileri, burada izinsiz bir şekilde basın açıklaması yapamayacağı yönünde uyarıda bulundular.

Göktaş'ın milletvekili olduğunu ve basın açıklaması yapmayı burada uygun gördüğünü ifade etmesi üzerine TFF yetkilileri, Trabzonspor Kulüp yetkilileri ile görüştükten sonra Göktaş'ın açıklamalarını not tuttular.

Kemalettin Göktaş, ilk kez bir siyasetçinin bir taraftar olarak açıklama yaptığını belirterek, "Futbol burada oynanıyor. Futbolla ilgili her şeyin burada çözümlenmesi gerekir. Ancak son bir senedir futbolla ilgili alışılmadık gelişmeler yaşanmaktadır. Bu gelişmeler spor kamuoyunu fevkalade üzmektedir. Maça gelen taraftarlar takımının galibiyetini görüp moral depolamak, stres atmak ister. Ancak değil stres atmak öfkeyle evlerine dönüyorlar" diye konuştu.

"Son bir yıl içinde Trabzonspor üzerinde adeta oyunlar oynanmaktadır" diyen Göktaş, birçok maçta Trabzonspor'un hakkının gasp edildiğini spor kamuoyunun bildiğini öne sürdü.

Göktaş, Sivasspor maçından sonra Trabzonspor'da bir kaos yaşandığını ifade ederek, "Maçın bitimine 30 saniye kala hakem tarafından maçın tatil edilmesi, güvenlik sağlanmasına rağmen maçın oynanmaması ve 45 gün süre geçmesine rağmen sonucunun açıklanmamasıyla, Trabzonspor adeta linç edilmiş ve Trabzonspor 3-0 hükmen mağlup sayılmıştır" dedi.

Bir siyasetçi, bir taraftar olarak açıklama yaptığını belirten Göktaş, şunları söyledi:

"Trabzonspor'a karşı yapılan hareketler, Trabzon'un damarına basıyor ve bu damara basma sonucu Trabzonlunun canı acıyor. Önümüzde telafisi mümkün olmayan bir takım sonuçlar geleceğinden endişe duyuyorum. Futbolu yönetenlere buradan sesleniyorum. Lütfen sorumluluğunuzun bilincinde olun. A takıma, B takıma verilen cezalarla bu sorunlar çözülmüş olmuyor. Sorun yapılan haksızlıkların önlenmesiyle çözülür.

Code: Select all

Hiç kimse Trabzonspor taraftarını agresiflikle suçlamayamaz. Trabzonspor taraftarı sadece haksızlığa tahammül edemez.
Dünya Fair Play Büyük Ödülü'nü Hilal kızımız almıştır. Trabzonlunun genlerinde yardımseverlik vardır. Hakemlere de seslenmek istiyorum. Lütfen baskı altında kalmayın. Hepsinin pırıl pırıl olduğu kanaatindeyim, ama sizleri etkileyen gruplar varsa bunların etkisi altında kalmayın. Lütfen futbolcuların alın terinin çalınmasına sebep olmayın."
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Trabzon - Sivas macinin sonucu 3-0 hukmen Sivas lehine biraz once tescillendi TFF tarafindan.
Ozan Kaya

Post by Ozan Kaya »

Kasimpasa - TS berabere bitti.
Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Manisa-FB maci baslamak uzere...

FB kadrosunda Edu kesik... :) gerisi ideal kadrolari... Appiah hala yok...

Manisa ise defansif yonu kuvvetli bir kadro ile cikiyor... Ferhat'i solbekte seyredecegiz... Oguz ve Anil ilk onbirde degil ama yedekte olabilirler...

Alex'i buyuk ihtimalle Lincoln'u adam markajina alan Borbiconi marke edecek...

Mac hizli basladi... once Manisa mutlak bir gol kacirdi arkasindan FB Aurelio ile golu buldu... 0-1 FB dk. 9

Manisa Sener'le golu buldu 1-1 dk. 10 - golun ortasi Ferhat'tan geldi :)

guzel mac oluyor...

ilk yari 1-1 bitti... Aurelio'nun kacirdigi bir pozisyon haricinde gollerden sonra pek birsey olmadi...

Zico bu kadar yavas ataga kalkan takim da Kazim'dan nasil yararlanmaz hayret...

Macta 70.dakika 1-1 geciliyor... Zico herhalde begeniyor ki takiminin oynadigi oyunu herhangi bir degisiklik yapmadi :D

Bu arada biraz evvel Manisa'nin kullandigi korner de bir FB li resmen Manisa'linin omuzlarina cikti ve ceza alani icinde bariz faul yapti... FB nin son iki haftadir neden bize bu penaltilar verilmiyor dedigi turden... buna ne diyecekler acaba :?:

Alex'li, Deivid'li, Kezman'li, RC'li bir FB forvet hatti dusunun - buna ragmen FB nin en etkili hucum oyunculari bugun Onder ve Aurelio :D

Kazim simdi biraz evvel Wederson'un yerine girdi... dk. 75

Kezman kaleci topu tuttuktan sonra bir mudahelede bulununca direk kirmizi gordu... FB 10 kisi :D

Seref tribunun de FB li yoneticiler olay cikariyor simdi... :lol:
Last edited by Mert Tokman on Sat Oct 06, 2007 9:38 pm, edited 1 time in total.
Ozan Kaya

Post by Ozan Kaya »

Kezman kirmizi kart. :shock: :!:
Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

1-1 bitti... :D

simdi FBli yoneticiler buyuk ihtimalle hakemlere yuklenecek yine kirmizi kart dolayisi ile... karar biraz agir di ama Kezman atilmamis olsa da sonuc degismezdi... FB uyutan bir futbol oynuyordu... kirmizi kart onlari bir nebze uyandirdi... FB ataga kalkarken cok yavas... dikine paslar cok az... birtek Onder'in sagdan bindirmeleri ile butun mac gol aradilar - yerlesmis defansa karsi Onder'in gelisi guzel ortalari pek tehlike yaratmadi... macin hakki buydu...
Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Ooooooo. Efendim kimler gelmis, kimler gelmis. Gozlerimiz, kulaklarımız sizi pek de ozlemisti. :D Yolunuzu aha boyle :shock: gozler olmustuk.

Benden soylemesi, Kayseri den 3 puanı cıkaralım, havayı ısıtmaga baslayacagız.

Fenerbahçe Kulübü As Başkanı Mahmut Uslu küfürlü tezahürattan yakındı
Fenerbahçe Kulübü As Başkanı Mahmut Uslu, Turkcell Süper Lig'de 1-1 berabere sonuçlanan Vestel Manisaspor maçında ev sahibi takım taraftarlarının çirkin tezahüratlarından şikayet etti.

"Uslu, maçın ardından yaptığı açıklamada, maçta ev sahibi takım taraftarlarının toplu halde küfür ettiğini söyledi. Uslu, ''Küfüre tepki gösteren başkana 'Burası Manisa' diyen bir belediye reisi var. 'Burası Manisa' diye küfür mü edilecek? Vestel yönetimindeyken Manisa seyircisi böyle değildi, toplu halde küfür edilmiyordu ya da en azından yöneticiler engellemek için çaba gösteriyordu'' diye konuştu.

Ligde peş peşe puanlar kaybettiklerini, ancak bunları telafi edeceklerini kaydeden Uslu, ''Haksız bir kırmızı kartla takımımız 10 kişi kaldı. Bu nasıl kırmızı kart? Futbol mu oynuyoruz, ne yapıyoruz, biz de bilemedik. Ancak, puan kayıplarını telafi edeceğiz'' dedi. "
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."
Ufuk Sezekkaplan

Post by Ufuk Sezekkaplan »

Gecen haftaki kirmizi isikin (lazer) cevabini versinler, kirmizi karti ondan sonra sorsunlar. Kayseri maci kirilma yaratabilir, FB su anda Avrupa performansi ile ayakta duruyor, Inter macindan once Zico'nun suyunu isitanlar simdi beklemeye gecti. BJK zaten sallanmaya basladi.

Yine de Kayseri maci cok zor bir deplasman, kilit cozucu adama bu mac cok ihtiyac var. Gol atarsak kazaniriz cunku gol yememe ihtimalimiz yuksek.
Post Reply