Takımlarımızın Avrupa Maçları [AZ ALKMAAR-FB 2-2]

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Mehmet Marsan wrote:
Cengiz Akgun wrote:
Mehmet Marsan wrote:macin 4 golunu youtube'da buldum
Son bir gayretle obur iki golu de bulsan da bizde gorsek Volkan neden bu kadar suclandigini.
Buldum. Yukariya ekledigim genis mac ozetinde (9 dak) alti golde var.
Eline saglik. Bende bu arada ozetlerden izledim. Ozan ikinci gol demi$ ama bence Volkan ucuncu golu yememeliydi. Ilkini de hic beklememi$ ama onun degil orada o topa o $ekilde vurdurtan alsin gunahi ustune ilk golde.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Turkiyede belli bir sure ya$ayan bir yabancinin edindigi gozlem her evde birkac ba$bakan ve futbol TD var $eklinde olmu$ diye duymu$tum. Bu ko$e yazarligi yapip arada boyle konu futbol olunca ahkam kesmek moda. Madem cok biliyorsun ya yonetime gir ya da spor bolumune ya da sikarsa bir TD kursuna gidip futbol takimi cali$tir derler adama.

http://www.sabah.com.tr/yaz41-80-139.html
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Maça gitmiş bir arkadaşla konuştum az önce. Tuncay ve Tümer hariç herkesi kalayladık diyor :D

Alex'in bundan sonra ne yapacağını anlamak için Sakarya maçını beklemek lazım. Çıkar 2 gol çakarsa, hemen taraftarın sevgilisi olur yeniden :D

2. ve 3. gol o kadar ani olduki, arada ne oldu onu bile anlayamadım. O yüzden yukardaki tartışmaya fransızım :D

Adamlar çok basit ama bol paslı tıkır tıkır bir futbol oynayarak FB defansını delik deşik ettiler. Fenerse tabiri caizse iman gücüyle oynar gibiydi. FB'nin attığı goller çok güzeldi ama organizasyon eseri değil Tuncay'la Tümerin kişisel gayretlerinin sonucuydu.

Sağlam bir defans, iyi paslaşan bir orta saha ve şut çekmeyi bilen bir forvet'le Feneri madara etmek bizede nasip olabilir :D Aslında bu imkanlardan pekte mahrum sayılmayız..
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Cengiz Akgun wrote: Valla yuhlama derecesini bilmem ama Alex'in sezon ba$indan beri giderim gitmem lafini sakiz yapan basinin oyunlari bu raddeye gelindi. Yalniz elinize vicdaniza koyup bunca Avrupa macinda hangi macta Alex'in adam gibi bir takim onunde FB sirtladigini da gosteriverin de bende goreyim neden Alex'e bu kadar iltimazs diye. FB bu sene Brezilyalilardan cok buyuk bir kazik yemi$e benzer. Ellerindeki adamlar ortada. Zaten Aziz Rize macinda devre arasi ve mac sonunda da soyunma odasini basip hesap sormaya kalkmi$. Cok biliyor ya. Bunlar Turk futbolcusu icin gecerli. Brezilyalilar gulmu$tur haline o kipkizil suratla girip yaptiklarindan sonra. Gidip bir tane daha alsinlar. Aleks'in forumsuz gunlerine mi rast geliyor bu Avrupa maclari. Niye takir takir attigi frikik golleri yok ortada olay Avrupa maci olunca. Hagi ile kiyas kabul edilmez.
Cengiz abicim bu biraz yumurta tavuk sorusu. Hala duruyordur, bir baslik actim bir kac ay once. "Alex 5 milyon eder mi?" diye. Bana gore etmez. Bunun birinci sebebi, Turk takimlarinda buna yakin parayi alan kimse yok. Takim butunlugunu bozmamak amaciyla bu parayi veremezsiniz. Ikinci sebebi o baslikta da yazdigim gibi Alex'in Avrupa maclarinda takima verdigi katki azligi ki yukarda sen de ayni noktayi vurguluyorsun.

Ama...

Turkiye liginin ustunde bir futbolcu. Rakamlariyla son iki sezon ona yaklasabilen bir oyuncu yok. Bir tane dahi gosteremezsiniz. Asist ve gol toplaminda 40-45 gole imza atiyor her sene. Kendi hizli degil ama futbolu hizli oynayan, zeki, etkili bir oyuncu. Cok ikili mucadeleye girmedigi icin sakatlik olayi da yok zirt pirt.

Alex de bunu biliyor. "Ben bu ulkenin en iyi topcusuyum, parayi vereceksin arkadas. Avrupa mavrupa bilmem ben isimi yapiyorum. Benim kadar gol ve asist yapan var mi? Sen takimin gerisine bak" diyor.

Simdi FB yonetimi cikmazda. Alex'e istedigi parayi verirse, takimdaki zaten az olan birlik bozulacak. Ikincisi artik Avrupa'da basarili olamadigi belli bir adama yuksek fiyat verecek. Ama vermezse de Alex gibisini daha az fiyata bulamayacak. Alex'den cok daha iyisini de senelik 5-6 milyon dolardan asagi bulamaz. Bir de bunyeye uymama riski var Anelka gibi. Piyasa bu... Farkli dusunenler bu isi bilmiyorlar, rakamlari takip etmiyorlar demektir.

Ozan Ersoy
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Image

Milliyet

Bugün gazeteler anket kaynıyor. Buda Alex anketi :D

Alex gitsin fener bitsin diyenler abanmadıysa, FB camiası Alex'e biraz kırılmış gibi :D
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Ozan Ersoy wrote:

Bu arada Rustu dedik de... Bugun ortaya cikti, meger Aziz Rustu'nun parasini 3 aydir odemiyormus. Federasyon odesin diye de utanmadan basvuru yapmislar. Vay anasini dedim kaldim. Askere gitme, milli takima oyuncu gonderdin diye para iste, herkese savas ac... Bakalim daha neler duyacagiz?

Ozan Ersoy
Daha neler duyacagiz dedim de... Ben bilmiyordum dun aksam tribunde bir suru olay cikmis mactan sonra. Dogru durust hic bir gazete yazmiyor. Ne sahtekarlar bunlar. 14 kisi tutuklanmis, 4 kisi agir yaralanmis, silahlar patlamis. Tam bir meydan muhaberesi. Meger biri bir FB web sitesi acmis, oradan 300 bin dolar gelir elde ediyormus, bir baska grup da bu paraya konmak istemis. Bize de pay, yoksa oyariz demisler.

300 bin dolar..

Hasan'im Tezcan'im sen burada harcaniyorsun bak. Ultra multra, dergi mergi, tshirt, angut falan filan fasarya diye paranin hamudunu goturduler, sen hala cebinden cikarir oder durursun su cimbom.org icin. Ben de bir blog acaydim simdi yuzbinler okuyordu beni buralarda yazmak yerine, ben de harcaniyorum anasini satayim...

Ozan Ersoy
Murat Gökcigdem
Staff Member

Post by Murat Gökcigdem »

6 kisinin birbirlerini bicakladiklarini okumustum da silahlarin patladigini iki ayri yerden bende simdi ogrendim. Hayret bir sey....adamlar Avrupa takimlari ile oynarken ve o kadar UEFA gorevlisi onunde bu akilsizligi yapabiliyor demekki...Iyiki kimse hayatini kaybetmedi...
Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Murat Gokcigdem wrote:6 kisinin birbirlerini bicakladiklarini okumustum da silahlarin patladigini iki ayri yerden bende simdi ogrendim. Hayret bir sey....adamlar Avrupa takimlari ile oynarken ve o kadar UEFA gorevlisi onunde bu akilsizligi yapabiliyor demekki...Iyiki kimse hayatini kaybetmedi...
Sevgili Murat olaylarin göruntuleri var burda. Bundan iki sene evvel de ayni gruplar (o zaman ki sorun stadin hela isletmesi yuzundenmis komediye bakarmisiniz) kapismis 40 kusur bos kovan bulunmus Gungören stadinin orda Istanbul-FB macindan evvel. Turkiye'de sokaklarin yansimasi iste. Akli olan maca falan gitmez bu devirde. Futbol yok, sporcu desen yok, seyirci desen potansiyel katil. Turk sporu son 5 senede bodoslama dumduz asagi gitti. Eskiden az biraz özerk statusu vardi simdi bir de politika da bulasti, mafyasi osu busu doldu icine.
http://www.youtube.com/watch?v=-gCmo7FVoKA&eurl=
“You have power over your mind - not outside events. Realize this, and you will find strength.”
― Marcus Aurelius, Meditations
Murat Kara

Post by Murat Kara »

Ozan Ersoy wrote:Volkan'in da moral cok kotu durumda, dun yedigi ikinci gol felaket, elini uzatsa cikarabilecegi topu seyretti. E tabii FB taraftari Rustu'yu dovmus bir taraftar, bu protestolar pek yararli olmuyor.
Volkan'in yedigi goller icler acisi gercekten de. Ama Volkan bu kadar bir kaleci. Eskiden kafasi durgunken bir iki refleks gosterip, goz aliyordu ama yer tutmasini ve toplara ne zaman cikacagini bir turlu ogrenemedi. Simdi refleksler de gitmis artik.

Degil FB'ye Avrupaya cikmis herhangi bir takima hic yakismayan bir kaleci goruntusu vermis dun de. Son iki golde bariz hatasi var. Ilk golde yaptigi cikis da cok gerekli degil.

Yok mu bu fenerin baska yedek kalecisi? Rovansta onu oynatsinlar belki kendini kanitlama adina turu kurtarir. Yoksa bu Volkan'la bir araba daha gol yer gelirler.
Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Murat Gokcigdem wrote:6 kisinin birbirlerini bicakladiklarini okumustum da silahlarin patladigini iki ayri yerden bende simdi ogrendim. Hayret bir sey....adamlar Avrupa takimlari ile oynarken ve o kadar UEFA gorevlisi onunde bu akilsizligi yapabiliyor demekki...Iyiki kimse hayatini kaybetmedi...
Kismen gunahlarini almisim aslinda. Bizim her macimizda, sahaya yagdirilan maddeler, kufurlu tezahurati filan gordukce, "Avrupa'da bunlar yapilmiyor, cunku UEFA hic gozunun yasina bakmiyor insanin" diye dusunmus, ve sanirim burda da yazmistim. Hakemin ve gozlemcilerin direk gozune girecek madde yagdirma gibi islemler degilmis belki ama, yine de vukuat olmus!!!... (igne cuvaldiz baglaminda, bizimkiler de, nispeten TR ligi/FB maclarinda abartiyorlar ama, aradaki fark, FB kadar buyuk olmuyor. Bizim angutlar, gidip Bordo macindaki gibi, "gol" filan olabiliyorlar yani, Avrupa-TR dinlemeden! :x)

Tovbe, insan hayatina zarar/yaralanma gelsin istemem ama, bizim maclardaki olaylar da, sahaya aksedecegine boyle kendi aralarinda kalsa bari diye, istemeden de gecemedim yine de GS adina...
Özgür
Osman Kiciman

Post by Osman Kiciman »

Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Volkan hatalar yapmasi disinda baska bir seyler olmus. Macin 73. dakikasinda AZli topu soldan Volkan'in uzerinden asirmaya calisiyor. Top acik farkla disari cikarken nedense Volkan ust direge asilmaya calisiyor, eli kayiyor ve bodoslama kontrolsuz bir sekilde cuval misali kalenin icine dusuyor. Bu nasil kalecilik, ceviklik anlamak mumkun degil. Maci canli seyreden bir arkadas olayi gorunce sasirdigini ve cok guldugunu soyledi.

Benim aklima Rustu'nun Italya macinda kimsenin nasil oldugunu anlamadigi sekilde sakatlanmasi geldi. Bu iste bir acaiplik var. Kadikoy'un havasindan, suyundan olabilir.
Savas Macun

Post by Savas Macun »

FB'nin ite kaka gittigi dogru.AZ macini Istanbul'da seyrettim ve sanki hazirlik doneminde Temmuz ayinda oynaniyor sandim.AZ hakikaten rahat elenebilecek bir takim, yaratici degiller, fakat cok kosup basit oynamaya calisiyorlar ve bu bile yetti.Ha birde eksikleri var tabii.

Bu gece FB eleyebilir,surpriz olmaz.FB'de Kezman-Tuncay-Alex ve Appiah vasatin ustunde oynarsa elerler.

Aslinda FB'de sakatlar cok zamansiz geldi ve en onemlisi defanstaki sakatliklarin boslugu orta sahadan dolduruldu.Bu da iskeleti bozdugu gibi birde Aurelio gibi surpriz sakatlik cikti.Oysa FB'nin biraz adam gibi oynadigi zamanda orta saha Tuncay-Api-Deniz-Aurelio'dan olusuyordu ve orta sahanin gucuyle Fener daha rahat ve iyi oynuyordu.Bunun ustune birde Deniz-Appiah'in formsuzlugu da eklenince goruntu kotu oldu.

Lugano'nun donmesi iyi oldu, tek kesico o.Onunda hamle hatalari oluyor ama diger defans oyuncularina gore daha caydirici oynuyor.

Umutluyum ben bu aksamdan.Bol gollu mac bekliyorum, lehimize veya aleyhimize.

Selamlar
Savas
2009 Uefa Kupasi Finali Fenerbahce Sukru Saracoglu'nda..
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

İlker Yasin gene yapacağını yaptı :D

"Alex, şuuut ve GOOOAAAAAHHHH" :D

Şota bıyık bıtakmış..

Tümer yine güzel bir gol attı..

Alex koşuyor, cidden :D

Dakka 31, AZ'nin daha pozisyonu yok, FB 3 pozisyondan birini -en zorunu- attı..

Alex pres yapıyor, top çalıyor beyler, kaçırmayın :D

Ve Alex 2. golü attı :D
Last edited by Ismail Gezer on Thu Feb 22, 2007 9:19 pm, edited 1 time in total.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

FB akillanmi$ galiba. Aferin aferin. Hadi bakalim Allah sonuna daim etsin.

Oh oh oh. 2-0 olmu$.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Post Reply