Galatasaray, Liselilerindir ! Mi ?

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Alpay Dedeoglu wrote:
Cengiz Akgun wrote:Galatasaraylilar Cemiyeti nedir ve bu cemiyet ne i$ yapar?
GSL mezunlarinin bulustugu lokalin ismi. Yeri Leventte.
Sampiyonluklardan sonra yoneticilerin buraya gelme adeti vardır.
Baskani Candan Ercetin secildi 2 gun once. Diğer ismide
Dernek 'tir camiada.
Lokalin ba$kanin ne gibi i$levleri var. Canan hanim cay kahve okey 51 i$lerine mi bakiyor? $u GS liseliler alem yahu. I$leri gucleri dernek acmak. Sogan ba$i gibi de ba$kan seciliyor.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Alpay Dedeoglu wrote:
Isvectede olmasi lazimdi bu zamana kadar ama oradakiler caz dinleyip yattiklari icin olmuyor :)
Aman olmasin Alpay gözunu seveyim. Hem oralarda cizbiz köfteler daha iyi, rakilar daha kivaminda :) . Konu buralardan acilinca, konu disi ama söylemeden edemeyecegim: burda tanidigim tum GS ve futbol tutkunlari benim gibi mac izlemeyi birakali aylar, kimilerinde bir kac yil olmus gecen gun telefonda konustuk. Saniyorum Avrupa'daki GS'lilarda ayni genel hava var. Millet bezdi artik. Burdakileri GS anneler liginde ne yapmis etmis tatmin etmiyor. Zaten anneler liginde duzgun tek mac yok, tamamen iskence. Yakinda Turkiye'de stadlar bosalacak, kombine gelirleri falan felaket dusecek ozellikle uc buyukler ve GS'da. Tek keyif CL idi. GS'a cok sey katabilirdi eger akillica transfer politikasi gudup Olimpiyat stadi sacmaligini yapmasalar. Ama daha gecen seneden tahmin ettigim gibi hiyarca transferler yaptilar gene. Penfenuto Kapusko'ya 1.8 milyon avro ödeme enayiligi anca bunlarda olur. 2002'den beri ayni seyler yapiliyor. Ismi cismi duyulmamis adama hem de dunyanin parasini deli ibrahim gibi saciyorlar. VHS kasetten izleyip, menacerin 'baskanim bu adam cok iyi top sektirir sahada cambazlik bile yapar' lafina kanip 'hmm iyi bir fitbolcuya benziyor alalim, hem transferi kapatmis olur hem de taraftarimiza cok iyi bir genc yetenek palavrasini kakalayip bu isi de atlatiriz ve bir tasla iki kus vururuz' sark kurnazligi daha dogrusu aptalligi ile yaptiklari belki 30. transfer son 5 yilda. Bu yuzden artik millet bezdi buralarda kimse GS ile ilgilenmiyor. Canbaydin'in birakacagi falan da yok zaten. Hemen hepimiz CL maclarini veya la Liga'yi falan izleyip futbol zevkimizi yasatmak istiyoruz. GS bitti bizler icin.
“You have power over your mind - not outside events. Realize this, and you will find strength.”
― Marcus Aurelius, Meditations
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Bu herifler kendilerini $a$irmi$lar. Klupte forma giyip hizmet vermi$ oyuncu kontenjan yok lafi ile uye yapilmiyorda liseyi bitirdi diye sumuklu tercih ediliyorsa adam diye dola$masinlar ortada. Tuzukmu$. Sevsinler boyle tuzugu. Utanmaz herif bir de GS'liyim diyen GS'li olur diyor. Bunun alaylisi kalaylisi kalmadi artik.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Galatasaray klübüne senelerce, tarihinin en parlak günlerinin yaşatmış insanların, lisede 3-5 sene zıbarmış veletler kadar değer görmemesi gerçekten sinir bozucu!

Küçük çocuklar bile artık 'Galatasarayda liseliler kayrılıyormuş' diyor, kendi kulağımla duydum!

Boyu uzun aklı kısa başkanın bu rezilliğe bulduğu çözümde zeka ürünü! Beyefendinin kontenjanı'na kaldı Galatasarayın itibarı!

Bu klübe UEFA kupasını kazandırmışsın, kaç ŞL maçı senin attığın gollerle kazanılmış, kaç şampiyonluğun altında alın terin var, ismin Galatasarayın ismiyle özdeşmiş ama .......

Kısacası, tüzüğünüze tüküriyim..
Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Seytanin avukatligini yaptiriyorsunuz bana.

Birincisi Hakan Unsal bu aralar agzi ishal olmus vaziyette.
Erdal Keserle takisti, hergun yeni bir beyanatlar veriyor,
Ergunu ve Hakani ilk onbire sokuyor,
Aziz Yildirim'a methiyeler duzuyor falan. Roportaja bir bakin para
para para... Ben o herifi kapidan iceri
sokmam ya neyse.

Ikincisi klup uyeligi icin belli bir deadline ve form doldurma , evrak vs var. Yani belli zamanlarda
müracaat ediyorsun, siraya sokuyorlar falan. Son aidatini odeyenler cikiyor, kontenjan belli oluyor falan.
Belli ki bu adam röportaj verip, kumas satmaktan, Amerikaya gidip el opmekten bu isleri ihmal etti.
Evragini hazirlayip zamaninda basvurmazsan olmaz.
Nitekim Tanju Colak
mesela uye oldu. Ayni sey liseliler icinde mevcut. Zaten cogu liseli de
mezun olur olmaz olamiyor , sonrasinda olabiliyor.

Ayrica yalan soyluyor cunku 1-2 yil evvel o soyledigi parayi
verenler otomatikman uye oluyordu. Beklemeden..
O zaman nerelerdeydi?
1-2 yil once daha mi az zengindi, yoksa GS klubu sevgisi
yenimi artti.
Meselenin aslini esasini ogrenmeden parlamayin hemen.
NO ADNANS, NO CRY !!
Ufuk Sezekkaplan

Post by Ufuk Sezekkaplan »

Burada sapla samani karistirmamak gerekli. Hakan Unsal'in istedigi, bir imtiyaz. Oysa bu yazinin konusu her turlu imtiyazin onune gecmek. Kulup Kongre uyeligi icin bir formalite varsa, bu formalite herkese esit uygulansin. Bunun icin kimseye ayricalik yaratilmasin.

Ote yandan Hakan ve Arif GS'nin profesyonel oyunculariydi; yaptiklari is karsiliginda para aldilar ve bu paralar milyonlarca $ duzeyindeydi. Iyı para verilmeyince de biri Blackburn'e digeri de LasPalmas'a gitti. Profesyonel futbolcu olduklari icin de kimse onlara niye gittin demedi.

Ben kisisel olarak cok ciddi istisnalar disinda (mesela gecmiste GS'a buyuk yararligi dokunup da sonradan hakikaten acz icine dusmus bazi buyuklerimiz gibi) herkesin kural neyse ona gore hareket etmesinden yanayim. Kongre uyeligi icin 11.000.-YTL isteniyorsa, 11.000.-YTL odenir. Bu kural 1 milyon $ ise, 1milyon $ odenir. Kuralin hakkaniyete aykiri oldugu dusunuluyorsa, tartismaya acilir ve herkes bundan yararlanir. Ama "bu kurali bana uygulamayin, ben cok faydaliydim" demenin ucu yok. Yakisikli da degil.

Liselilik tartismasini acmaktaki amac, haksiz imtiyazlarin onune gecebilmektir. Yeni imtiyazlarin kapisini acmak olmamalidir.
Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Alpay'da biraz deginmis. Hakan Unsal'in eski askerlik arakadaslarini pohpohlamasina son derece gicik oluyorum. Ona kalsa yas ortalamasi 35 olan takim sahaya cikarilicak. GS camiasi diger buyuk kluplere gore icten yapilan tenkitlere her zaman aciktir. Ama Hakan'in yaptigi fikir beyan etmek degil resmen kendi arkadaslarina destek cikmak. Ilk onceleri cesurca konusmasi hosuma gidiyordu artik sikti. Bozuk plak gibi Ergun'e bile devamli arak cikiyor.
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Alpay Dedeoglu wrote:Seytanin avukatligini yaptiriyorsunuz bana.

Birincisi Hakan Unsal bu aralar agzi ishal olmus vaziyette.
Erdal Keserle takisti, hergun yeni bir beyanatlar veriyor,
Ergunu ve Hakani ilk onbire sokuyor,
Aziz Yildirim'a methiyeler duzuyor falan. Roportaja bir bakin para
para para... Ben o herifi kapidan iceri
sokmam ya neyse.
Roportaj'daki para muhabbtinden ben de tiksindim. Orda su kadar para aldim, burda su kadar aliyorum, su isten su kadar kazaniyorum, adamin dini imani para olmus. MUhtemelen Hakan'la Ergun'e diyordur, "Bak ben futbolu birakmadan once senede 500000-1000000 dolarim garantiydi simdi senede 100 bin dolar kazanabilmek icin o deplasman senin bu deplasman benim girtlak patlatiyorum, kovulmadikca futbolu birakmayin sakin."

BIr de bu Aziz Yildirim argumanini ikinci defa kullaniyor. Baskan Aziz Yildirim olsaydi belki 95-96 senesinde, ortalarin taca gittigi zamanlarda bir jipin icinde dovulurdun veya en azindan bir Anadolu kulubunde bulurdun kendini. Hic bunlari dusunmuyorlar.
Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Görkem KIRGIZ wrote:Kimse asmamış bu haberi. Ben asayım bari.
Sadece Ali Uras'in dediklerini iceren ilk kisminin milliyet'te gectiginden bahsedince Ali Hocam,, "FB sonunda Di$a acilmi$!" basligindaki yazimda ben linkini vermistim. Orda Tanriyar'in, Yalman'in dedikleri yoktu daha tabii...

Canaydin'in "birkaç gün geçtikten sonra"ki aciklamasi nasil olacakmis (ya da Ali Uras'a bir duzeltme filan mi yaptirmayi umuyor) gorelim bakalim...
Özgür
Post Reply