TSL 05: Galatasaray - Konya 4-1 (Alpaslan Dikmen(4))

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Iyi adam lafinin ustune gelirmis. Ayhan hocasindan memnun hocasi da ondan. Ne saadet bu ama.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Mehmet Cirak

Post by Mehmet Cirak »

Ayhan'a takilma Cengiz Agabey, burada bu kadar adam bosuna (gecmis teknik direktorler de dahil) Ayhan takimda olsun diye israr etmiyor. Ayhan'in butun olayi duzenli oynamaya baslarsa hep ayni standartta devam edebilmesi. Caliskan, hamal adamlardan, ama teknigi biraz daha hallice oldugu icin onem kazaniyor. Yoksa ondan frikik, gol pasi, oyun kuruculuk falan beklemiyor. Ki zaman zaman gol pasi verdigi, oyun kurdugu da olmuyor degil. Dunya futbolunda var boyle adamlar ve lazimlar.

Sen Makalele'nin gol attigini, gol pasi verdigini, ya da mac aparip kopardigini gordun mu? Ayni tip oyuncu farkli bolgede oynasa da Liverpool'da Kuyt mesela. Bana gore kazmanin teki, ama Liverpool'un motorlarindan biri.

Haa hakeme bagirmasina, mimiklerine falan gicik olmani anliyorum, ama o nesil Turk futbolcusu ne yazik ki oyle. Bkz. Ibrahim Uzulmez, Hasan Sas, Arif Erdem, hatta cok sevdigimiz Bulent Korkmaz...
Mehmet Cirak

"Artificial intelligence is no match for natural stupidity."
Murat Gökcigdem
Staff Member

Post by Murat Gökcigdem »

GALATASARAY, KONYASPOR MAÇI HAZIRLIKLARINI SÜRDÜRDÜ ARDA, TAKIMLA ÇALIŞTI VİRAL ENFEKSİYON GEÇİREN VOLKAN ANTRENMANA KATILMADI
206 words
25 September 2008
Anadolu Ajansı
Turkish
(c) 2008 ANADOLU AJANSI

İSTANBUL (A.A) - 25.09.2008 - Galatasaray, Turkcell Süper Lig'de 28 Eylül Pazar günü Konyaspor ile yapacağı maçın hazırlıklarını gerçekleştirdiği antrenmanla sürdürdü.

Florya Metin Oktay Tesisleri'nde teknik direktör Michaael Skibbe yönetiminde yapılan antrenmanda futbolcular kondisyon çalışmasının ardından, tek pas çalışması yaptı.

Antrenman yarım sahada yapılan çift kale maçla sona ererken, birbirleriyle şakalaşan futbolcu ve teknik heyetin neşeli oldukları gözlendi.

Skibbe, son günlerde basında takım sistemini eleştirdiği yönünde haberler çıkan Servet ile antrenman öncesinde bir süre sohbet ederken, bu oyuncunun çift kale maçta Yaser ile girdiği ikili mücadelelerdeki sert oyunu dikkati çekti.

Servet'in müdahaleleriyle birkaç defa düşen Yaser'in tepki vermemesi ortamın gerginleşmesini önledi.

Sakatlığı nedeniyle tedavisi sürdürülen ve antrenör Cevat Güler yönetiminde çalışan Arda Turan, bugünkü antrenmanda takımla birlikte çalıştı.

Dün yapılan antrenmandan sonra hafif ağrıları olan Aydın'a, tedbir amacıyla sağlık ekibi tarafından sahada takımdan ayrı idman yaptırıldı.

Tedavileri sürdürülen sakat futbolculardan Orkun, Emre Güngör ve Uğur Uçar salonda, Linderoth ve Mehmet Topal sahada sağlık ekibi yönetiminde çalıştı. Ümit ve Nonda'nın tedavilerine de devam edildi.

Geçirdiği viral enfeksiyon nedeniyle antrenmana katılmayan Volkan'ın dinlendirildiği bildirildi.

Galatasaray, Konyaspor maçı hazırlıklarını akşam saatlerinde yapacağı antrenmanla sürdürecek.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Servet Yaser'e baya sert dalıyordu resmen :D

Alışsın Yaser, rakipleride farklı davranmayacak...
Kerem Gulec

Post by Kerem Gulec »

Cengiz Akgun wrote: Ayhan'dan bahsediyor ve cok begeniyormus haspayi. Sen de Ayhan'i begenenler sinifindasin eger yanlis hatirlamiyorsam (kusura bakma karistimis olabilirim.) Simdi sorayim maclari pur dikkat seyreden adamlardan birisisin burada; okuduklarimdan analadigim kadari ile. Su Bellizona mi ne hani Avrupada esamesi okunmayn takim ile gecen hafta Kocelindeki macta Ayhan Ayhan denecek ne yapti? Gol pasi mi verdi uc dort tane vay anasini detirtecek oyun mu kurdu? Dudak ucurtacak frikik mi atti? Ne yapti bir orta saha oyuncusu olarak? Acik secik hatirladiginve iste adam bu yuzden bu takimda dedigin hangi pozisyonu var Ayhan'in? Herhalde cok sevdigim icin ben kendisini o oynarken top ona geldiginde gozume perde filan iniyor olabilir. Bu soru sadece sana degil elbette bir forum olarak herkese acik. Ben bu macin ilkinin ilk yarisini seyrettim. Genis ozetini gordum. Kocaeli macini ara sira kesilmeler haric tamamen seyrettim. TV'larda yorumlara da baktim. Ayhani topla gevelenirken gordum genellikle. Ya yan pas atiyordu ya geri pas. Bir iki baglayaci pas demenesi oldu ama rakip defans topu aldi. Oyle bogucu bir press filanda gormedim. Adama yakinsa kosuyordu. Neyse pek hakemelere diklenmedi nasil olduysa.
Cengiz Bey,
Ben Kocaeli ve Bellinzona maclarinda Ayhan’in oyununu begenmistim dogru hatirlamissiniz. Sebebini tekrarlayayim fazla uzatmadan. Bence basit oynadi, yerini kaybetmeden iyi mucadele etti ve top kaybi yapmadi. Sizin aksinize iyi oyun kurdugunu, pas trafigini gayet iyi yonlendirdigini dusunuyorum. Sonuc olarak eldeki kadroya gore, bu kadar da sakat oyuncu varken, Ayhan'in bu maclarda ilk onbir oynamasi cok tuhaf birsey degil bence. Hatta tam kadro oldugumuzda da oynarsa sasirmam acikcasi.
Ancak sizin beklentileriniz daha yuksek olabilir, problem yok. Bu halde sizin alternatif oneriniz nedir? Eldeki kadroya gore kimler sahada olmali bu takimda? Nasil daha iyi hale gelebilir bu takim? Ornegin “tehlike yaratacak serbest vurusu mu var Ayhan’in” seklinde bir yorumunuz var. Sizce Ayhan mi kullanmali tehlikeli bolgelerdeki serbest atislari?
Son olarak size bir konuda elestirim var. Benim kisa sureli sayilabilecek uyeligim suresince gozlemledigim, yazilarinizin genelde anti-tez seklinde oldugu. Bu yuzden size yukaridaki sorulari sorma zorunlulugu duydum. Madem problemi belirliyorsunuz, cozumu de paylasin bence.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Kerem Gulec wrote: Cengiz Bey,
Ben Kocaeli ve Bellinzona maclarinda Ayhan’in oyununu begenmistim dogru hatirlamissiniz. Sebebini tekrarlayayim fazla uzatmadan. Bence basit oynadi, yerini kaybetmeden iyi mucadele etti ve top kaybi yapmadi. Sizin aksinize iyi oyun kurdugunu, pas trafigini gayet iyi yonlendirdigini dusunuyorum. Sonuc olarak eldeki kadroya gore, bu kadar da sakat oyuncu varken, Ayhan'in bu maclarda ilk onbir oynamasi cok tuhaf birsey degil bence. Hatta tam kadro oldugumuzda da oynarsa sasirmam acikcasi.
Ancak sizin beklentileriniz daha yuksek olabilir, problem yok. Bu halde sizin alternatif oneriniz nedir? Eldeki kadroya gore kimler sahada olmali bu takimda? Nasil daha iyi hale gelebilir bu takim? Ornegin “tehlike yaratacak serbest vurusu mu var Ayhan’in” seklinde bir yorumunuz var. Sizce Ayhan mi kullanmali tehlikeli bolgelerdeki serbest atislari?
Son olarak size bir konuda elestirim var. Benim kisa sureli sayilabilecek uyeligim suresince gozlemledigim, yazilarinizin genelde anti-tez seklinde oldugu. Bu yuzden size yukaridaki sorulari sorma zorunlulugu duydum. Madem problemi belirliyorsunuz, cozumu de paylasin bence.
Elbette sakat bol olunca 10 kisi cikilacak degil ya sahaya. Elbette oynarda Skibbe efendi Ayhan'i bu ovgu ile ilk 11'dedevamli dusunuyor sakatlar falan geri geldiginde bile diye okudum. Benim hayret ettigim konu bu. Ayhan gibi hasbelkader Turkiyede ortalamayi az bucuk tuturmus bir futbolcunun boyle bir ovgu almasi. Hele Almanya liginden gelen bir adamin boyle bir orta saha oyuncusunu poh pohlamasi garibime gitti. Ayhan frikik filan atamaz. Nerde onda oyle bir kabiliyet. Bu yastan sonrada duran topa vurmayi ogrenecek halide yok. Yedek oturacak adam. Anti-tez degil. Ben Ayhan'in kabiliyeti uzerine konusuyorum.

Orta saha futbolcusu bir takimda genelde top teknigi oldukca iyi, pas yuzdesi yuksek, oyun kurcusu olarak gorulur. Defans oyuncusu tek duze olabilir forvet tek duze olabilir. Cunku yaptigi isin foksiyonu odur. Orta saha oyuncusunun cok yonlu olmasi lazim ki basari gelsin. Bu adam defanstan aldigi topu hucuma cikan adama gecirecek kabiliyetten bile yoksun. O yuzden yan pas ve geri pas ile eveler geveler. Sonra topu ayagindan alirlar sinirlenir. Bu saydigim ozelliklerden dolayi Ayhan 10 uzerinden 5 alir benim gordugum kadari ile. Bunun ustune asiri sinir ve ofkesi ile bu verdigim not 5'in altina da iner. Benim icin ortaya oynayan bir takimda olsada olur olmasada olur cinsten bir adamdir. Basa oynayan takimda olmamasi gereken bir oyuncu olmasi gerektigi halde boyle her gelen Ayhan diyor. Ucuz olabilir. Gecen sene son bir iki ayda biraz toparlandi. Ondan sonra beni niye milli takima cagirmiyorlar diye bagirdi cagirdi o gazla. Terim de adam yoklugunda yedek olarak aldi. En sonunda mecburen Almanya macinda oynatti.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Murat abi'nin astığı haberleri görünce bizimkilerde bugün amma konuşmuş dedim.

Kewell da konuşmuş:

Kewell: Arda heyecan verici

26.09.2008
G.Saraylı Kewell, Arda'ya övgüler yağdırdı. Ünlü oyuncu, Arda'nın sürekli rakip kaleye inmeyi düşünen heyecan verici bir futbolcu olduğunu söyledi. Arda da geçtiğimiz günlerde Kewell için, "En iyimiz o" demişti...
Sarı-kırmızı forma ile kariyerinde ikinci baharını yaşayan Harry Kewell, Galatasaray Dergisi'nin Ekim ayı sayısına verdiği pozlarla profesyonel mankenlere taş çıkarttı. Avustralyalı yıldız bu sezon Galatasaray'a imza atan yabancı futbolcuların çok kaliteli olduğu yorumlarına katıldığını ancak takımdaki Türk arkadaşlarına haksızlık edilmemesi gerektiğini belirtti. İşte Kewell'in Galatasaray'daki 3 aylık izlenimleri:
Skibbe: Genç teknik adamlarla çalışmayı seviyorum. Avustralya milli takımını çalıştıran Pim Verbeek ile ortak özellikleri var. Kulübedeki yeni jenerasyon hocalar muhteşem ve orijinal fikirler üretebiliyorlar. Skibbe de yeniliklere açık bir teknik adam.
Arda: Çok genç ve heyecan verici bir oyuncu. Direkt oynamayı seviyor. Topu aldığı zaman rakip savunmanın üzerine gidiyor. Bu çok önemli bir özellik.

'PREMİER LİG'E BENZİYOR'
Milan Baros: Birbirimizin özelliklerini biliyoruz. Beraber oynamaya alışmıştık. Baros ile Liverpool'dan ayrıldıktan sonra şimdi Galatasaray'da buluştuk.
Turkcell Süper Lig: Takım arkadaşlarım da bana Premier Lig ile aradaki farkları sordular. Türkiye'deki lig mücadelesinin İngiltere'den hiç de aşağı kalır tarafı yok. Burada da güce ve patlamaya dayalı bir futbol oynanıyor. Galatasaray'dan birçok isim rahatlıkla Premier Lig'de oynayabilir.

SABAH
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ne guzel paslasmislar. Sahada da devam eder insallah.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Kerem Gulec

Post by Kerem Gulec »

Cengiz Akgun wrote:
Kerem Gulec wrote: Cengiz Bey,
Elbette sakat bol olunca 10 kisi cikilacak degil ya sahaya. Elbette oynarda Skibbe efendi Ayhan'i bu ovgu ile ilk 11'dedevamli dusunuyor sakatlar falan geri geldiginde bile diye okudum. Benim hayret ettigim konu bu. Ayhan gibi hasbelkader Turkiyede ortalamayi az bucuk tuturmus bir futbolcunun boyle bir ovgu almasi. Hele Almanya liginden gelen bir adamin boyle bir orta saha oyuncusunu poh pohlamasi garibime gitti. Ayhan frikik filan atamaz. Nerde onda oyle bir kabiliyet. Bu yastan sonrada duran topa vurmayi ogrenecek halide yok. Yedek oturacak adam. Anti-tez degil. Ben Ayhan'in kabiliyeti uzerine konusuyorum.

Orta saha futbolcusu bir takimda genelde top teknigi oldukca iyi, pas yuzdesi yuksek, oyun kurcusu olarak gorulur. Defans oyuncusu tek duze olabilir forvet tek duze olabilir. Cunku yaptigi isin foksiyonu odur. Orta saha oyuncusunun cok yonlu olmasi lazim ki basari gelsin. Bu adam defanstan aldigi topu hucuma cikan adama gecirecek kabiliyetten bile yoksun. O yuzden yan pas ve geri pas ile eveler geveler. Sonra topu ayagindan alirlar sinirlenir. Bu saydigim ozelliklerden dolayi Ayhan 10 uzerinden 5 alir benim gordugum kadari ile. Bunun ustune asiri sinir ve ofkesi ile bu verdigim not 5'in altina da iner. Benim icin ortaya oynayan bir takimda olsada olur olmasada olur cinsten bir adamdir. Basa oynayan takimda olmamasi gereken bir oyuncu olmasi gerektigi halde boyle her gelen Ayhan diyor. Ucuz olabilir. Gecen sene son bir iki ayda biraz toparlandi. Ondan sonra beni niye milli takima cagirmiyorlar diye bagirdi cagirdi o gazla. Terim de adam yoklugunda yedek olarak aldi. En sonunda mecburen Almanya macinda oynatti.
Neyse hocam bana gore eldeki iyi orta saha alternatiflerinden biri Ayhan. Ben zaten bankomdur falan gibi bir soz soylemedim, bu Skibbe’nin sozu. Ama herkes saglamken ilk onbir basladiginda da “neden” diye sormam. Bana Kocaeli ve Bellinzona macinda ne gordunuz bu adamin futbolunda diye sordunuz, ben de kendimce soyledim neden iyi oynadigini dusundugumu. Bunlari gecelim.

Siz olsaniz Ayhan’i ilk onbir oynatmazsiniz ona suphem/lafim yok zaten. Bir onceki yazida ima ettigim “anti-tez” olayini daha acik yazayim o zaman :)

Siz olsaniz hangi oyunculardan kurarsiniz takimi?
Last edited by Kerem Gulec on Fri Sep 26, 2008 3:26 pm, edited 1 time in total.
Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Kerem Gulec wrote: Siz olsaniz Ayhan’i ilk onbir oynatmazsiniz ona suphem/lafim yok zaten. Bir onceki yazida ima ettigim “anti-tez” olayini daha acik yazayim o zaman :)
Siz olsaniz hangi oyunculardan kurarsiniz takimi?
Merhaba Kerem,

Aslinda soru Cengiz Abi'ye gitmis ama bende bir iki lakirti etmek isterim.

AYHAN benim aslinda cok tuttugum bir oyuncu tipidir.Bunlara ornek oyuncular,

GATTUSO
JEREMIES
BATTY
SCHOLES

Gerci SCHOLES hem teknigi ve sutlari hemde gol vuruslari ile digerlerinden farkli bir ligde bir adam.Ama mucadeleye bayilan top kovalayan hamal futbolcular bunlarin hepsi.Bu tur oyunculardan takiminda bir tane varsa cok iyidir hele hele 2 tane varsa tadindan yenmez.Son yillardaki bizdeki ornekleri, MUHAMMED ve SUAT gibi.

Ustelik AYHAN'in kendine bakmasini, adam gibi adam olmasini severim (OZEL HAYATTA), sahada bir nebze agresif ve cirkin sayilabilir ama bu kadari kabul edilebilir herhalde.Bu klup ve taraftar Fatih Terim'i Bulent Korkmaz'i , Hakan Unsal'i ,Emre Belozoglu'nu kabul etti.(Ben bir ara Bulent KORKMAZ'in sag eli havada dogdugunu dusunurdum-rakibine sari kart isteme olayi :) )Olsun varsin Ayhan'da biraz yapsin.

Bu forumda cok guzel seyler yazisiliyor
Keske bir de su ben herseyi daha iyi bilirim, uluyum evliyayim havalari olmasa :(
TRUST GALATASARAY
MGC
Mehmet Gurdal Cetin

Ozan Ersoy wrote:
Alpay Dedeoglu wrote:Konya ile ilgili deneyimlerine bazi oranda katilmakla beraber birde Konyanin baska bir yuzu daha var. Eskiden cok yillar evvel bir Ramazanda mac seyretmek icin yer ararken kazara bir birahaneye daha dogrusu meyhaneye girdim. Hinca hinc doluydu, ve yanimiza bir adam oturdu, kendisine hic sorulmadigi halde Istanbuldan geldigimzi ogrenince, Istanbulun en unlu batakhanelerini/evlerini ve servis veren personelini anlatti. Bir arkadasla gitmistik, dumur olduk, maca konsantre olamadik.

Benim bir ihtiyac teorim var. Arablara cok gerektigi icin peygamber gonderildi fakat istenen yarar cok saglanamadi gibi. Konyalilarada gerektigi icin Mevlana gitmis, fakat sehirdeki hosgorusuzlukten oturu buradada bir basari yok gibi.

Yalniz sonlari hayirli degil. Korkunc bir susuzluk var ve butun yer alti sularini bitirdiler. Koskoca Konya ovasi cok verimsiz oldu. Sehirde sermaye birikimini yapan hububata dayali sanayi (un , biskuvi, vs..) darbe alirsa isleri zor. Kombasan vs.., falanda artik kurulamaz.
Konya Avrupa/Anadolu'nun en susuz kentlerinden biriymis.

http://www.hurriyet.com.tr/dunya/997628 ... 9&sz=34431

Konya halki hakkinda yazilanlara katiliyorum ama Konya tek degildir Anadolu'da. Trabzon'u, Sivas'i, Kayseri'si, Urfa'si, Antep'i her yerde var iki yuzlusu veya bagnazi. Geriye de "gavur izmir" gibi yerler kaliyor zaten. Bugun Bursa'da orucu 3 dakika erken actirdi diye muezzini dovmusler. Sapanca'da ibne diye kurekcileri dovduler, cocuklar sakat kaliyordu. Istanbul'un gobeginde kurtarilmis mahalleler var. Burnunu cikar nereler, ne kafalar var, Konya'da gorduklerine sukredersin.

Ozan Ersoy
Yazini daha simdi okudum.Kurekcilerin dovulmesi gercekten buyuk terbiyesizlik te, ezani uc dakka erken okuyup koca bir mahallenin orucunu cope atmak beni de kizdirirdi, ben belki dovmesemde herife saglam kufrederdim.

Eee Allah'in adami cevrendeki diger camilerin isiklarina da mi bakmadin.
Hadi acliktan gozun kirpisti, ulan senden once okuyan adam yok onu da mi duymadin ? :D

Bursa'da ezanlar merkezi sistemden okunur, Ulucami'den naklen.Ses gurultusune engel olmak icin guzel sesli hafizlar okur.Zaman gelir okuyani digerlerinden ayirt etmeye baslarsin.5 vakiti de ayri bir adam okur.Cok guzeldir.Bu uygulama ramazan da kaldirildi sanirim.O yuzden boyle bir olay olmus olabilir.Her cami munferit okuyor ezani.

Buyuk ihtimal o erken okuyan hazretin karisi imamin lojmaninin penceresinden,
"Cevdet yemek soguyor hadi oku gel suraya" demistir.

Ahh bu kadin milleti sasirttirir valla :D

Diger yerleri bilmem de (gerci bilirim, 84 vilayetin gormedigim kaci kaldi onu bilemem) Konya bu bahsettigim konularda en ileri sehir.

Icimizdeki Konyalilarin gonlunu alalim biraz :D
http://www.komikaze.net/Default.asp?gun=20080824
TRUST GALATASARAY
MGC
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

İstanbulda fırtınalı bir hava hakim. Bizim maçın bugün yada yarın olmaması çok iyi oldu. Pazar gününe kadar havalar düzelir sanırım.
Kerem Gulec

Post by Kerem Gulec »

Mehmet Gurdal Cetin wrote:
Ozan Ersoy wrote:
Alpay Dedeoglu wrote:Konya ile ilgili deneyimlerine bazi oranda katilmakla beraber birde Konyanin baska bir yuzu daha var. Eskiden cok yillar evvel bir Ramazanda mac seyretmek icin yer ararken kazara bir birahaneye daha dogrusu meyhaneye girdim. Hinca hinc doluydu, ve yanimiza bir adam oturdu, kendisine hic sorulmadigi halde Istanbuldan geldigimzi ogrenince, Istanbulun en unlu batakhanelerini/evlerini ve servis veren personelini anlatti. Bir arkadasla gitmistik, dumur olduk, maca konsantre olamadik.

Benim bir ihtiyac teorim var. Arablara cok gerektigi icin peygamber gonderildi fakat istenen yarar cok saglanamadi gibi. Konyalilarada gerektigi icin Mevlana gitmis, fakat sehirdeki hosgorusuzlukten oturu buradada bir basari yok gibi.

Yalniz sonlari hayirli degil. Korkunc bir susuzluk var ve butun yer alti sularini bitirdiler. Koskoca Konya ovasi cok verimsiz oldu. Sehirde sermaye birikimini yapan hububata dayali sanayi (un , biskuvi, vs..) darbe alirsa isleri zor. Kombasan vs.., falanda artik kurulamaz.
Konya Avrupa/Anadolu'nun en susuz kentlerinden biriymis.

Konya halki hakkinda yazilanlara katiliyorum ama Konya tek degildir Anadolu'da. Trabzon'u, Sivas'i, Kayseri'si, Urfa'si, Antep'i her yerde var iki yuzlusu veya bagnazi. Geriye de "gavur izmir" gibi yerler kaliyor zaten. Bugun Bursa'da orucu 3 dakika erken actirdi diye muezzini dovmusler. Sapanca'da ibne diye kurekcileri dovduler, cocuklar sakat kaliyordu. Istanbul'un gobeginde kurtarilmis mahalleler var. Burnunu cikar nereler, ne kafalar var, Konya'da gorduklerine sukredersin.

Ozan Ersoy
Yazini daha simdi okudum.Kurekcilerin dovulmesi gercekten buyuk terbiyesizlik te, ezani uc dakka erken okuyup koca bir mahallenin orucunu cope atmak beni de kizdirirdi, ben belki dovmesemde herife saglam kufrederdim.

Hadi acliktan gozun kirpisti, ulan senden once okuyan adam yok onu da mi duymadin ? :D

Bursa'da ezanlar merkezi sistemden okunur, Ulucami'den naklen.Ses gurultusune engel olmak icin guzel sesli hafizlar okur.Zaman gelir okuyani digerlerinden ayirt etmeye baslarsin.5 vakiti de ayri bir adam okur.Cok guzeldir.Bu uygulama ramazan da kaldirildi sanirim.O yuzden boyle bir olay olmus olabilir.Her cami munferit okuyor ezani.
Sevgili hemserim,

Bu haber Dogan grubunun manipulasyonu. Olay Gemlik'te olmus ama halkin galeyana gelip imam dovdugu falan yok. Tartisanlar (veya kavga edenler) imamla Gemlik muftusu, yani cok luzumlu insanlar gercekten.
Ozan Bey'e de hak veriyorum. Tam hatirlamiyorum simdi ama Milliyet'in mansetindeydi bu haber ve basligi cok enteresandi, gorunce zannediyorsunuz ki butun mahalle bir araya gelip imam dovmus. Icine girip okuyunca gercek ortaya cikiyor tabii. Radikal versiyonu soyle haberin (en azindan tarafsiz vermisler):

http://www.radikal.com.tr/Default.aspx? ... eID=900226

Emin Colasan kovulduktan sonra yazdigi kitapta oldukca acik secik ifade etmisti Dogan medya icinde donen dolaplari. Yillarca iktidara zarar verebilecek din odakli haberlerden kacindilar, bu tip haberleri yayinlamadilar. Simdi ruzgar tersine donunce elde ne var ne yoksa (haber degeri olmasa da) ortaya koyuyorlar. Su "deniz feneri", yolsuzluklar, arazi yagmalari gibi haber degeri olan olaylarin arasinda, bu sekilde iki gerzegin kavgasini esas alan luzumsuz yazilar da gorecegiz anlasilan.
Last edited by Kerem Gulec on Fri Sep 26, 2008 5:08 pm, edited 1 time in total.
Ozgur A. Boztepe

Post by Ozgur A. Boztepe »

Cengiz Akgun wrote:Ne guzel paslasmislar. Sahada da devam eder insallah.
Agzimdan aldin, hevesim kursagimda kaldi.
Kar yagdi yaktigim ateslere
Icimdeki korku bir isyan
Beni anlaticak kadar, yanliz degil sokaklar
yorgun degil yagmurlar

Murat Cekem
Mehmet Gurdal Cetin

Kerem Gulec wrote:
Mehmet Gurdal Cetin wrote:
Ozan Ersoy wrote: Konya Avrupa/Anadolu'nun en susuz kentlerinden biriymis.

Ozan Ersoy

Sevgili hemserim,

Bu haber Dogan grubunun manipulasyonu. Olay Gemlik'te olmus ama halkin galeyana gelip imam dovdugu falan yok. Tartisanlar (veya kavga edenler) imamla Gemlik muftusu, yani cok luzumlu insanlar gercekten.
Ozan Bey'e de hak veriyorum. Tam hatirlamiyorum simdi ama Milliyet'in mansetindeydi bu haber ve basligi cok enteresandi, gorunce zannediyorsunuz ki butun mahalle bir araya gelip imam dovmus. Icine girip okuyunca gercek ortaya cikiyor tabii. Radikal versiyonu soyle haberin (en azindan tarafsiz vermisler):

http://www.radikal.com.tr/Default.aspx? ... eID=900226

Emin Colasan kovulduktan sonra yazdigi kitapta oldukca acik secik ifade etmisti Dogan medya icinde donen dolaplari. Yillarca iktidara zarar verebilecek din odakli haberlerden kacindilar, bu tip haberleri yayinlamadilar. Simdi ruzgar tersine donunce elde ne var ne yoksa (haber degeri olmasa da) ortaya koyuyorlar. Su "deniz feneri", yolsuzluklar, arazi yagmalari gibi haber degeri olan olaylarin arasinda, bu sekilde iki gerzegin kavgasini esas alan luzumsuz yazilar da gorecegiz anlasilan.
Ben acip okumadim bile, Ozan yazinca oradan devam ettim.Gemlik'te olmasi hem ilginc hemde alinan gocun boyutunu gosteriyor.Gerci minarenin isigi ve ezan sesi konulu serzenisim hala baki.Deniz kiyisi oldugu icin muezzin'in karisi da balik yapmistir.Tek degisiklik bu olur.

Benim de cocuklugumda mahalledeki genclerden biri yuksek sesle ezan okumustu :D Sirf makara olsun diye. Cok gulmustuk.

Sonra mahallede imam amcamiz bi cuma hutbesini "cocuklariniza terbiye verin" konusuna ayirmisti :D

Neyse konudan cok saptik
Konya macinda fark olsun
Gozlerimiz dolsun :D
TRUST GALATASARAY
MGC
Post Reply