Super lig 1.hafta: G.Antep-GS 2-3 (Arda, M. Sarp, Nonda)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Murat Gökcigdem
Staff Member

Re: Super lig 1.hafta: G.Antep-GS 09/08/09 TSI 19.30, Lig tv

Post by Murat Gökcigdem »

Ozgur A. Boztepe wrote: Bir hakemin oyuncuya nerden cikacagini soyleme hakki yoktur. Hele hele onu fiziksel olarak durdurup hic yoktur. Bunun uzerine sari kart verme hakkida Selcuk Derelinin Lincolnu gecen sene hizli kullaninlan freekickte acilmadi diye atmasi kadar komiktir. .
Ben olayi simdi Tv'den gordum.

40 kusur sene futbol izledim bogle sari kart karari gormedim :x

Bu hakemleri ya iyi egitim veremiyorlar yada hakemler kendi hislerine kapalip sacma sapan kararlar veriyorlar. Ama burada hakem hatali bunu federasyonun gormesi -nasil Sukru'nun cezasi indiriliyorsa- burda da sari kart cezasinin silinmesi lazim.

Yoksa bu kararin arkasinda futbol kurallari ile alakasi olmayan art bir niyet vardir.

Su kurumun hic mi dogru durust hakemi yok birader...kalkip birisi bana bu hakemin kararini aciklasin bakalim :evil:
Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Murat Taner wrote: kalkip birisi bana bu hakemin kararini aciklasin bakalim :evil:
Murat abi - bu Bunyamin Gezer normal hayatinda polis... dolayisi ile otoriter egosu ust duzeyde... Bu hakemin cikardigi sari kartta gosterdigi davranis ile Dr. Gates'i Massachusettes'de evinde tutuklayan polisin gosterdigi davranis birebir ortusuyor.

Otoritelerine karsi cikan birini - karsi cikan protestosunda hakli da olsa - sadece otoriteye karsi cikmak yuzunden cezalandirmayi kafalarinda justify eden bir tur insan davranisi.

Butun polislere gicik oldugum anlasilmasin --- polisinde iyisi var kotusu var.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ben gormedim herhalde bir yerde vardir nasil sari kart yedigi Arda'nin. Yalniz sunu da unutmamak lazim. Normalde oyuncu degisikligi icin 15 saniye zaman taniniyor. 4. hakem her oyuncu degisikligi yapildiginda (her iki takimda ayni anda yaparsa yine 15 saniye mi o kadarini bilmiyorum. Cunku ibirkac kere tabela kaldirmak zorunda) macin uzatma suresi icin ekliyor. Kurala gore mactan cikacak olan adam en kisa yoldan saha disina cikmasi isteniyor. Bu genelde benimsenmis bir kural. Ama hakemler en azindan oyuna girecek olan oyuncular santradan girdikleri icin cikan oyuncunun girene sans dilemesi icin ortadan cikmasina razi oluyorlar. Ama bunun da bir yolu yordami var. Eger boyle kicini bulaya bulaya vakitten calayim diye gelirsen orta hakem once kronometreyi durduruyor (bunu da herkese gosteriyor ki bir itiraz olmasin diye) ve oyuncuya acele etmesi icin uyarici birkac isarette bulunuyor. Eger bunlari da takmiyorsa oyundan cikacak adam sari kart verebilir. Ayni kalecinin topu oyuna 8 saniye icinde sokmamasi halinde yedigi sarikart gibi.

Simdi karakapli kitabi cikarip olaya bakalim. Bunyamin Gezer hakli mi haksiz mi?

FIFA'ya gore oyunun uzamasi icin gereken sebebler:

Allowance for Time Lost
Allowance is made in either period for all time lost through:

• substitutions
• assessment of injury to players
• removal of injured players from the fi eld of play for treatment
• wasting time
• any other cause

Bu da oyuncu degistirme yontemi.

Substitution procedure:
• A substitution may be made only during a stoppage in play
• The assistant referee signals that a substitution has been requested
• The player being substituted receives the referee’s permission to
leave the field of play, unless he is already off the field of play for
reasons that comply with the Laws of the Game
• The referee gives the substitute permission to enter the field of
play
• Before entering the field of play, the substitute waits for the player
he is replacing to leave the field
• The player being substituted is not obliged to leave the field of play
on the halfway line
• Permission to proceed with a substitution may be refused under
certain circumstances, e.g. if the substitute is not ready to enter
the fi eld of play
• A substitute who has not completed the substitution procedure
by setting foot onto the field of play cannot restart play by taking
a throw-in or corner kick
• If a player who is about to be replaced refuses to leave the fi eld of
play, play continues
• If a substitution is made during the half-time interval or before
extra time, the procedure is to be completed before the second
half or extra time kicks off

Simdi isin sadedine geliyorum; Hakem ne zaman sari kart gosterir (ya da gosterebilir):

A player is cautioned and shown the yellow card if he commits any of
the following seven offences:

• unsporting behaviour
• dissent by word or action
• persistent infringement of the Laws of the Game
• delaying the restart of play
• failure to respect the required distance when play is restarted with
a corner kick, free kick or throw-in
• entering or re-entering the fi eld of play without the referee’s
permission
• deliberately leaving the field of play without the referee’s
permission

Arda bunlardan hangisini yapti bilemiyorum ama vardir youtube'da herhalde. Ama benim anladigim kadari ile yukardaki ikinci nokta ile dorduncu nokta cuk diye oturuyor eger ben Arda'yi taniyorsam.

Eger kaptansan serserilik yapmayacaksin. Gidip kulubeyi de tekmelemeyeceksin. Adam gibi oyunun hakkini verip oyundan cikacaksin.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Cengiz Akgun wrote:Ben gormedim herhalde bir yerde vardir nasil sari kart yedigi Arda'nin. Yalniz sunu da unutmamak lazim. Normalde oyuncu degisikligi icin 15 saniye zaman taniniyor. 4. hakem her oyuncu degisikligi yapildiginda (her iki takimda ayni anda yaparsa yine 15 saniye mi o kadarini bilmiyorum. Cunku ibirkac kere tabela kaldirmak zorunda) macin uzatma suresi icin ekliyor. Kurala gore mactan cikacak olan adam en kisa yoldan saha disina cikmasi isteniyor. Bu genelde benimsenmis bir kural. Ama hakemler en azindan oyuna girecek olan oyuncular santradan girdikleri icin cikan oyuncunun girene sans dilemesi icin ortadan cikmasina razi oluyorlar. Ama bunun da bir yolu yordami var. Eger boyle kicini bulaya bulaya vakitten calayim diye gelirsen orta hakem once kronometreyi durduruyor (bunu da herkese gosteriyor ki bir itiraz olmasin diye) ve oyuncuya acele etmesi icin uyarici birkac isarette bulunuyor. Eger bunlari da takmiyorsa oyundan cikacak adam sari kart verebilir. Ayni kalecinin topu oyuna 8 saniye icinde sokmamasi halinde yedigi sarikart gibi.

Simdi karakapli kitabi cikarip olaya bakalim. Bunyamin Gezer hakli mi haksiz mi?

FIFA'ya gore oyunun uzamasi icin gereken sebebler:

Allowance for Time Lost
Allowance is made in either period for all time lost through:

• substitutions
• assessment of injury to players
• removal of injured players from the fi eld of play for treatment
• wasting time
• any other cause

Bu da oyuncu degistirme yontemi.

Substitution procedure:
• A substitution may be made only during a stoppage in play
• The assistant referee signals that a substitution has been requested
• The player being substituted receives the referee’s permission to
leave the field of play, unless he is already off the field of play for
reasons that comply with the Laws of the Game
• The referee gives the substitute permission to enter the field of
play
• Before entering the field of play, the substitute waits for the player
he is replacing to leave the field
• The player being substituted is not obliged to leave the field of play
on the halfway line
• Permission to proceed with a substitution may be refused under
certain circumstances, e.g. if the substitute is not ready to enter
the fi eld of play
• A substitute who has not completed the substitution procedure
by setting foot onto the field of play cannot restart play by taking
a throw-in or corner kick
• If a player who is about to be replaced refuses to leave the fi eld of
play, play continues
• If a substitution is made during the half-time interval or before
extra time, the procedure is to be completed before the second
half or extra time kicks off

Simdi isin sadedine geliyorum; Hakem ne zaman sari kart gosterir (ya da gosterebilir):

A player is cautioned and shown the yellow card if he commits any of
the following seven offences:

• unsporting behaviour
• dissent by word or action
• persistent infringement of the Laws of the Game
• delaying the restart of play
• failure to respect the required distance when play is restarted with
a corner kick, free kick or throw-in
• entering or re-entering the fi eld of play without the referee’s
permission
• deliberately leaving the field of play without the referee’s
permission

Arda bunlardan hangisini yapti bilemiyorum ama vardir youtube'da herhalde. Ama benim anladigim kadari ile yukardaki ikinci nokta ile dorduncu nokta cuk diye oturuyor eger ben Arda'yi taniyorsam.

Eger kaptansan serserilik yapmayacaksin. Gidip kulubeyi de tekmelemeyeceksin. Adam gibi oyunun hakkini verip oyundan cikacaksin.
Kurallarda hakem oyuncunun onune set cekip, blok yapip hayir illa bu taraftan cikacaksin diye bir yaptirim uygulatabilir diye de yaziyor mu Cengiz abi?

Yada o da olmadi arkadan ittirsin hakem - futbolcu direnirse kirmizi kart - o da olurmu? Formasindan tutup yerlerde falanda suruklesin... adam polis ne olsa gider soyunma odasindan silahini alip futbolcunun alnina dayar - "cikiyormusun cikmiyormusun?" diye bir sorsun - nasil?

Once o polis bozuntusu serseriligi biraksin... Arda gitti kaptanlik bandini arkadasina verdi sonra usul usul cikiyordu - ta ki hakem serserisi onune set cekip yaptirim uygulatmaya kalkana kadar... adam olan uzaktan bakar, uzatmalara 30 saniye daha ekler cok kivirtarak cikiyorsa... illa otoriter olucam diye boyle serserilik yapanlar Dr.Gates meselesinde oldugu gibi hic yoktan olaylarin buyumesine yol aciyorlar.

Burada Dakika 6:10 dan itibaren seyrebilirsin...

http://www.youtube.com/watch?v=bqZ2wH1WrMM
Murat Gökcigdem
Staff Member

Bir oyuncunun sahadan kurallari cignemeden (substitution) olarak cikiyorsa benim bildigim kulubeye gitme hakki vardir.

Eger oyundan atildiysa direk tunele veya sakatlandiysa yakin bir bolgeden sahayi terk ederler.

Bu unsurlar disinda hic bir takimin kaptaninin kulubeye gitmesi onlenemez.

Ustelik hakem Arda'nin onunu bloke etmesi kendisinin ona tahammul edememe noktasina geldigini gosteriyor ki mac insaninda Arda'dan hakeme hic bir buyuk tepki veya protesta gelmedi.

Cocuk takim arkadasi Keita'nin yerde dili bogazina dondugunde ilk yardimi yapandi. Ayni hakem de ortalikta basi bos dolasip Ardanin yapmasi gerekeni yapamadi.

yazik iste "mahalle" baskisi ziyniyeti insana ne kartlar cikariyor!
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Mert Tokman wrote:
Kurallarda hakem oyuncunun onune set cekip, blok yapip hayir illa bu taraftan cikacaksin diye bir yaptirim uygulatabilir diye de yaziyor mu Cengiz abi?
Dedim ya istenilen en kisa surede oyuncunun sahayi terk etmesi. Surdan yandan cik bosuna vakit harcama diyebilir pekala. Kurallar her durumu ele alacak sekilde yazilmiyor. Olay degisecek oyuncunun bir an evvel sahaya terk etmesi mi degil mi? Once buna kara verip anlasmak lazim. Antepte sicaktan ter kicindan akmis bir an evvel bitsin de gidelim derken boyle bir olayi herkez hos karsilamaz. Dedigim gibi normalde hakemler oyundan cikan adamin girenle tokalasmasina ses cikarmiyorlar ama dedigim gibi her seyin bir mekani ve zamani var. FIFA kitabinda hava cok sicaksa su molasi verilir diye de yazmiyor mesela.
Mert Tokman wrote: Yada o da olmadi arkadan ittirsin hakem - futbolcu direnirse kirmizi kart - o da olurmu?
O kadar uzun boylu degil elbette. Bu ittirme olayini da duydum. Nasil oyuncu hakemi elle kolla sozle taciz edemez ise hakem de oyuncuya dokunup taciz edemez. Yalniz video'da ittirme yok. Vakit calinmasin diye en kisa yoldan cikmasini istemis bakmis aldirmiyor onune gecmis, Arda'da yolunu degistirmeyince yonunu degistirmek istemis ve hala aldirmadan yoluna devam edince de ofkelenmis. Bu arada orada birkac konusma da var. Bizim uyanik ondan sonra kosmaya baslamis. Ama ne dediyse bir seyler demis sana ne yahu ben santradan cikacam filan demis olabilir. Madem kosacaktin bastan kos ki sesini cikarmaya yuzu olmasin.

Gezer hatasiz degil elbette. Dokunmamasi lazimdi. Dedigin gibi maca ilave ederdi. Ama hakem macin otoritesi ve bu otoritesinin cizilmesini istemez. Gecen sene Carlos su filan da atti bunlara. Italyan kel kafa (Collina mi idi) boyle onune kesmezdi ama suradan cik dedigi halde cikmayip yolunu degistirmeden giderse kart cikarmaz mi idi dersin? Dogan Babacan cikarirdi mesela.

GS kalkip itiraz etsin elbette. Ama Arda da yapmasin boyle seyleri artik kaptan.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Murat Taner wrote:Bir oyuncunun sahadan kurallari cignemeden (substitution) olarak cikiyorsa benim bildigim kulubeye gitme hakki vardir.
..
Hakem de yoktur demiyor. Sadece en kisa yoldan sahadan cik demis. Yapmaya calistigi bu. Eline yuzune bulastirmis. Ben olsam dokunmazdim elbette cunku bu ona icin bir sorun simdi. Maca 30 saniye degil 1 dakika daha eklerdim olur biterdi.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Cengiz Akgun wrote:
Murat Taner wrote:Bir oyuncunun sahadan kurallari cignemeden (substitution) olarak cikiyorsa benim bildigim kulubeye gitme hakki vardir.
..
Hakem de yoktur demiyor. Sadece en kisa yoldan sahadan cik demis. Yapmaya calistigi bu. Eline yuzune bulastirmis. Ben olsam dokunmazdim elbette cunku bu ona icin bir sorun simdi. Maca 30 saniye degil 1 dakika daha eklerdim olur biterdi.
Hakemin bunu istemeye de hakki yok gibi duruyor Cengiz abi...

Senin verdigin kurallarda soylenen su...
The player being substituted is not obliged to leave the field of play
on the halfway line
Yani cikan oyuncu santra cizgisinin oradan cikmak zorunda degil diyor... nereden isterse oradan cikar... hakemin onune gecip bloke edip illa buradan cikacaksin deme hakki yok... haksiz yere otoritesini konusturmaya calisiyor... otoritesini hakli olarak protesto edene de egosu tatmin olsun diye sarisini gosteriyor - arkadan birde eliyle cik hadi diye hareket yapiyor...

Eline yuzune bulastirma degil bir zavalli serserinin ego tatmini bu...
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Mert Tokman wrote:

Yani cikan oyuncu santra cizgisinin oradan cikmak zorunda degil diyor... nereden isterse oradan cikar... hakemin onune gecip bloke edip illa buradan cikacaksin deme hakki yok... haksiz yere otoritesini konusturmaya calisiyor... otoritesini hakli olarak protesto edene de egosu tatmin olsun diye sarisini gosteriyor - arkadan birde eliyle cik hadi diye hareket yapiyor...

Eline yuzune bulastirma degil bir zavalli serserinin ego tatmini bu...
Hakem zaten onun santra'ya degil en yakin sekilde cizgiden cikmasini istiyor. Arda da illa santra diyor tokalasacak. Ama sen de biliyorsun ben de biliyoruz amac vakit almak. 15 saniyeden daha fazla calmak.

Dedim ya FIFA her olabilecek seyin kuralini yazamaz. Kanunlar da boyledir. Kanun koyan her hali goze alip boyle olursa soyle uygulanir demesine imkan yok. Kurallardan amac olayin dogru ve yanlisligi konusunda bir bilgi vermek. Yani olayin ruhunu ortaya koyuyor kural ve kanun. O yuzden de kanunu ve kurali yorumlayacak hukukculara ihtiyac olmus ve olacaktir. Degilse komputer'dan hakim ve savci olurdu. Bazen avukat nerelerden tuturuyor ve kanin donuyor ama oyle olunca hakim mecburen hakli buluyor. Sonra bu karar bundan sonra olacaklara taban oluyor iyi mi. Boylece Kanunu bilmek degil nasil uygulandiginida iyice bilmek zorundasin. bu yuzdende avukatlik zor ve arastirma isteyen bir meslek.

Simdi isin icine polis karsitirmissin. Eski hakemler de asker bozmasi idi (daha cok ast subay). Aralarinda fazla bir fark yok. Elbette isin icine ego girecek Mert. Ben bunu kabul ediyorum. Bazen insan gicik kapiyor. Isin icinde kiskanclik ta var. Butun Turkiye adami konusuyor Arda diye. Bir onun aldigi maasa bak bir de Arda'nin o yasta aldigi paraya bak. Bunlari da hesaba katacan. FIFA da kabul ediyor hakemin otoritesini ve hakemlerin yorumu diyor isin icinden cikamaz ise. "decent" demis. Hakeme karsi gelme. Hakem haksiz ya da hakli olursa soyle olur dememis. Raporuna yazacaktir. Suradan cabuk sahadan cik dedim hadi len dedi ben santradan cikacagim sana ne dedi ve macin baslamasini engelledi diyecek. Sari vermenin bir noktasi da macin baslamasini engellemek. Hadi bakalim simdi tut kelin perceminden. Burada seytana avukatlik yapiyorum. Birincisi Arda'nin kaptan olacak sekilde pismis oldugundan suphelerim var. Gecen sene Fb macini cigirindan cikaranlardan biri idi. Bence yasi basi geregi biraz daha agir basli olmaya hakeme yardimci olmaya bakmali. Birileri aferin oglum iyi yaptin Gezer'i gezdirdin dememeli. Hakem haksiz ya da verdigi karar yanlis bile olsa. Adam suradan cik demis. Cik oradan ne olur yahu? Ama Arda'nin karin agrisi vardi belki. O penaltiya kizdi, kimbilir?

Sen hic US Immigration'indan ya da bizim giris kapilarindan gecmedin mi? Oradaki iki paralik; otorite verildi diye kral. Bir burgazanlik cikarsa pasaportu alir turlu boku bir paraya yer. Bunu bildigin icin ayiya dayi diyorsun gereginde. Otorite verilmis. karsi geldin mi atiyor iceri ya da bir suru pislik. Geri giden ucakla geri yolluyor. Dikkat et bak. Cogu azinlik olan Hispanik ve zenciler. Otoriteyi verdin mi babasinin basini bile kesiyor adam ya da kadin. Yaptiklarini gorunce kanim donuyor ama is bunlarin elinde. Aman bana bulasmasin diyorsun aslinda her seyin muntazam kanuna filan uygun oldugu halde. Bunlari goz ardi etmemek lazim.

Bu hakemlere her sene ayri bir seyler soyleniyor. Dort tepe domuzuna cevirdiler. Yuklenen yuklenene. Herifler zivanadan cikiyorlar.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Murat Gökcigdem
Staff Member

Cengiz Akgun wrote:Bu hakemlere her sene ayri bir seyler soyleniyor. Dort tepe domuzuna cevirdiler. Yuklenen yuklenene. Herifler zivanadan cikiyorlar.
[/quote]

Antep macinin hakemi incir cekirdegini doldurmaz Cengiz agabey. Bu adamlar hakikaten sira disi hakemler yuksek tansiyonlu maclari kaldiramiyorlar. Ondan sonra ay hakemlere laf atmayin!

Ama ben hakemlerden once Federasyonu suclu buluyorum.

Bu adamlar Hasan Dogan'i aniyoruz, agliyoruz yeri hic doldurulmaz diye salya sumuk turnuvular filan duzenleyeceklerine kalkip mesela NBA'nin tuzuklerini, ceza yururluklerini yoneticilerin is anlayisi ekonomi planlari ve en onemlisi kurallari nasil uyguladiklarini arastirip calistirsalardi vatana millete daha faydali olurlardi.

Ugur'da simdi dizini savimazdi :|

Boyle bir ortamda ondan sonra Carlos da hakemlerimize su atar oburude kalkar herkezin icinde iser.

Biz burda 15 saniyenin hesabini yaparken mac ertelemek isteyenlerde kalkip kablolari kesebiliyorlar...
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Eski hakem (galiba ast subay idi) Metin Tokad'in Bunyamin Gezer-Arda olayi yorumu:
Arda’ya değişiklik sırası çıkacağı yer konusunda ısrarı ile vakit geçirme diye sarı kart göstermesi gereksizdi. Saat kendisinde, gerekirse maçı uzatabilirdi. Maçın önüne geçme huyundan vazgeçmeli.
Iyi demis.

Bu arada dun kendimi herkesin aksini soylemekle birine benzedim diyordum icimdem. Bilin bakalim bunu kim demis.
Arda'ya ilk ihtar!..
ARDA Türkiye liglerinin ilk resmi maçında beni mahçup etti. Hem de fena halde mahçup etti..
Onu Galatasaray kaptanlığına öneren benim..
Galatasaray Kaptanı, maçın 91'inci dakikasında vakit geçirmek için sarı kart görmez..
Galatasaray, yenilir, ama eğilmez.. Galatasaray eğilir, ama futbolu ucuzlatmaz..
Arda, tüm arkadaşlarına, tribünlere, ekran başındaki milyonlara, Galatasaray kaptanlığının ne olduğunu göstermesi gereken Arda, zavallılaştı. Ufaldı, minnacık oldu..
Ne var ki, hakem de zavallıydı.. Kendisini, hem tribünlere, hem de ekran başındakilere karşı iki paralık eden futbolcuya, kırmızı kartını çıkaramadı..
Sözünü dinlemeyen Arda'ya sarı doğruydu. Ama Arda sarıya rağmen, kafasındaki zavallı düşüncede ısrar etti, bildiğini okudu. Hakem o zaman kırmızıyı çekmeliydi..
Ne kırmızıyı çekti, ne de Arda'nın o zavallı şımarıklık içinde takımına kazandırdığı (!) süreyi maçın sonuna eklemeyi akıl edebildi.
Yurt içinde özellikle büyük takım oyuncularına gösterilemeyen kartlar yüzünden, bir yandan küstah ve şımarık nesillerin yetişmesine sebep oluyoruz, bir yandan da yurt dışı kritik maçlarda, ayni şeyleri yapıp, kırmızı kart yemelerine ve sonra etrafa "Ben ne yaptım" diye aptal aptal bakmalarına yol açıyoruz.
Iste boyle. Kirmizi da verseydi olur mu idi Cengiz agbi diyen Mert'e ithaf ediyorum.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Murat Gökcigdem
Staff Member

Cengiz agabey, kusura bakma ben cikartamadim bu yaziyi yazani...
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Murat Taner wrote:Cengiz agabey, kusura bakma ben cikartamadim bu yaziyi yazani...
Ugrastirmayayim o zaman. Hincal Uluc'un bugunku Sabah gazetesi kosesinden.

http://www.sabah.com.tr/Yazarlar/uluc/2 ... konseri_ki
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Cengiz Akgun wrote:Eski hakem (galiba ast subay idi) Metin Tokad'in Bunyamin Gezer-Arda olayi yorumu:
Arda’ya değişiklik sırası çıkacağı yer konusunda ısrarı ile vakit geçirme diye sarı kart göstermesi gereksizdi. Saat kendisinde, gerekirse maçı uzatabilirdi. Maçın önüne geçme huyundan vazgeçmeli.
Iyi demis.

Bu arada dun kendimi herkesin aksini soylemekle birine benzedim diyordum icimdem. Bilin bakalim bunu kim demis.
Arda'ya ilk ihtar!..
Iste boyle. Kirmizi da verseydi olur mu idi Cengiz agbi diyen Mert'e ithaf ediyorum.
:lol: ilahi Cengiz abi - bula bula Hincal'i mi buldun kendine taraf olarak... sirf rating almak icin kasti olarak herkesin dusundugunun tersini yada asiri uclarda yazip tepki cekerek kariyer yapmis biriyle ayni taraftasin yani... sende mi reytingci oldun Cengiz abi?

Bu tip adamlara diger ornek olarak Rush Limbaugh, Bill Maher, Jim Rome, Bill O'Reilly, Ann Coulter da verilebilir :wink:
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Mert Tokman wrote: ...
:lol: ilahi Cengiz abi - bula bula Hincal'i mi buldun kendine taraf olarak... sirf rating almak icin kasti olarak herkesin dusundugunun tersini yada asiri uclarda yazip tepki cekerek kariyer yapmis biriyle ayni taraftasin yani... sende mi reytingci oldun Cengiz abi?

Bu tip adamlara diger ornek olarak Rush Limbaugh, Bill Maher, Jim Rome, Bill O'Reilly, Ann Coulter da verilebilir :wink:
Anlamamisin iste demek istedigimi. Dun yazdiklarimi yazarken ulan simdi milletin icinden gecmisir herkez A derken bu herif Z diyen hem de sikca elestirdigi Hincal'in yerine oturdu denecek bana diye aklimdan gecti. Yanilmamisim herif sari degil kirmizi dahi istemis. Ne olacakti yani; Aslan amcamin kucagina otururdum bana tarihimizi anlatirdi diye Turkes'e olan hayranligini ikiye bir ortaya getiren adamin simdi soyle alip bir kesecek bir ikisini de sallandiracaksin ki bak bir daha yaparlar mi diye zart zurta paye verecegini bilmiyor muydun diyeceksin simdi bana.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Post Reply