TSL 20. Hafta:Kayserispor-Galatasaray 0-0

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Ismail Gezer

Re: TSL 20. Hafta:Kayserispor-Galatasaray 0-0

Post by Ismail Gezer »

Kayseri 10 kişi kaldı. İnşallah bu saatten sonra yenilmeyiz :D
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Maci seyretmiyorum. Ama 10 ksi kalmalari bile galibiyet icin yetmiyorsa boslayi verin artik. Gecen seneki rezilligin bir kopyasi daha cekilecek demektir.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Ufuk Sezekkaplan wrote:
Uğur ideal yerinde, eskisi gibi bindiriyor. Oyun içindeki tüm pas hataları zemin sürçmesinden. .
Uğur'u da beğenen oldu ya artık bana yorum yapmak haram olur.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Cengiz Akgun wrote:Maci seyretmiyorum. Ama 10 ksi kalmalari bile galibiyet icin yetmiyorsa boslayi verin artik. Gecen seneki rezilligin bir kopyasi daha cekilecek demektir.
Geçen sene 10 kişi kalan bizdik :D
Can Ergun

Post by Can Ergun »

Puan kaybının baş mimarı Caner denen futbolcu müsvettesidir.Bir insan bu kadar şahsi ve akılsızca oynar.30 dakika 10 kişi oynamış rakibi pasla yoracakken aldığı her tıopu uzun oynadı,orta yaptı,yapılmaması gereken ne varsa yaptı ve hepsinde hatalıydı.Çok sinirlendim,en nefret ettiğim oyuncu tipidir bu şekilde kendine oynamaya çalışıp bir de sıçanlar.Futbolun bir takım oyunu olduğunu unutmuş heralde.
Ufuk Sezekkaplan

Post by Ufuk Sezekkaplan »

Mehmet Gorgen wrote:
Ufuk Sezekkaplan wrote:
Uğur ideal yerinde, eskisi gibi bindiriyor. Oyun içindeki tüm pas hataları zemin sürçmesinden. .
Uğur'u da beğenen oldu ya artık bana yorum yapmak haram olur.
Olur, bir daha yazmadan yüksek müsaadelerinize dilekçe veririz.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Son yarim saat 10 kisi kalan takimi yenemiyorsun. Sebeb sahanin bozuklugu.Isler kotu gidince once hakemlerden aglamaya basliyacaksin. Sonra Anadolu takimindaki futbolcularin cirkefligini bahane edeceksin. O da olmaz ise sahaya kabahat bulacaksin. Kis gunu Kayseri de sahayi kus tuyune saracak halleri yoktu. Hani bir de ASY zemini puruzsuz olurda ne yapalim biz alistik dersin. Iki uc sene once Karan hacamat oldu idi o sahada. Iki hafta once FB patates tarlasinda son 10 dakikada Denizliye 2 tane cakti.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Paldir kuldur bir mac oldu. Kayserispor sert oynadi ve GS karsilik verdi. Emre Gungör, Lucas defansta guven verdi. Ben aslinda GS'yi defansif anlamda begendim. Ortasaha iyi calisti....ama uretkenlik yok, cikislar rakip takim tarafindan desifre oluyor. Sisirme toplar ile olmaz, her ne kadar Elano iyi top atsa da takim halinde ataga kalkmak, kontrollu daha iyi kanimca. Neyse, Nonda gönderildi, Harry hakkinda söyle böyle dediler, methiyeler yazildi...ama ilerde bir eksik, ileri (her kimse) ile kopukluk var. Arda sönuk, pas alis verisinden uzak. Caner dususte, bu mac hic begenmedim. Her iki takim icin yorucu bir mac oldu.
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.
Abdulkadir Sarac

Post by Abdulkadir Sarac »

Saha gercekten cok kotu gozuktu. Fakat bu er iki takim icinde gecerli olan bir gercek. defansif anlamda, bende takimi begendim. Her seye ragmen galip gelmemiz gereken bir mactan 1 puan aldik. Elano, Arda, ve genc Emre'nin pozisyonlari kacmamaliydi. Gio her gecen gun beni biraz daha umutsuzlastiriyor. Bir iki hafta icinde kapuska mi yoksa Gio mu belli olur. Yazik oldu.

Sayin Polat'in demecleri biraz sonuc uretti ama her anadolu takimi daha bir baska oynayacak GS karsi. Nede olsa onlar ikinci sinif oyuncular... Zor bir ikinci devre bizi bekliyor..
Can Ergun

Post by Can Ergun »

Offf bir tercüman saçmalaması daha basın toplantısında.Bu herif hala nasıl tercümanlık yapıyor bu takımda inanılmaz birşey.
Burak Ayyildiz

Post by Burak Ayyildiz »

Ayhan'in hocayla ya da yönetimle bir problemi mi var?
Last edited by Burak Ayyildiz on Sat Feb 06, 2010 10:45 pm, edited 1 time in total.
Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Keita ve Elano'nun takimin hucum gucunu baltaladigini dusunuyorum - biri saklaniyor, sorumluluktan kaciyor digeri ise kendi kendine masturbasyon yapiyor - onu bile beceremiyor.

Elalemin adamlarini Dunya Kupasi icin hazirlamak GS'a mi kaldi?
Burak Ayyildiz

Post by Burak Ayyildiz »

Abdulkadir Sarac wrote:Saha gercekten cok kotu gozuktu. Fakat bu er iki takim icinde gecerli olan bir gercek. defansif anlamda, bende takimi begendim. Her seye ragmen galip gelmemiz gereken bir mactan 1 puan aldik. Elano, Arda, ve genc Emre'nin pozisyonlari kacmamaliydi. Gio her gecen gun beni biraz daha umutsuzlastiriyor. Bir iki hafta icinde kapuska mi yoksa Gio mu belli olur. Yazik oldu.

Sayin Polat'in demecleri biraz sonuc uretti ama her anadolu takimi daha bir baska oynayacak GS karsi. Nede olsa onlar ikinci sinif oyuncular... Zor bir ikinci devre bizi bekliyor..
Istesen bir takimi böyle sabote edemezsin. Hatirlatirim Gio gelirken bu takimin tek santraforunun ve Aydin'in ipini cekerek geldi.
Ha bu arada, bu Elano'dan cok bir seyler beklemeyin; görüp göreceginiz budur. Karaktersiz Lincoln, forvet arkasi oynadiginda Elano'dan cok daha faydali oluyordu.
Emre Güngör, Ugur ve Caner (hatta bunlara Keita da dahil) cok top sisirip, gereksiz ortalar yapiyor. Rijkaard'in takiminda top sisiren adami dövmeleri gerekir. Santraforu olmayan bir takimin orta yapmasi kadar anlamsiz bir sey yoktur. Dikkat edin tehlike yarattigimiz ataklar hep yerden gelistirdigimiz akinlarda olmustur.
Soner Özaltındere

Post by Soner Özaltındere »

Bu maç hakkında, alınan, gönderilen, kalan futbolcular hakkında, gidenlerin niye gönderildiği gelenlerin niye getirildiği, daha ötesi kalanların oynadığı oyun hakkında çok şey yazılabilir de ben bu akşam oyun sırasında gördüğüm başka birşey hakkında bir kaç satır yazmak istiyorum.

Maçın son yirmi dakikası Kayserispor on kişi kaldığı sırada pas isteyen Keita'nın pası vermeyen Caner'e yaptığı el kol hareketlerine, takım içinde yine bir ikisinin birbirleriyle tartışmalarına bir anlam veremedim doğrusu. Bunlar takım olduklarını falan mı sanıyorlar acaba? Böyle saçma sapan hareketlerle birbirlerinin moralini bozmaya ve rakibi cesaretlendirmeye kimin var? Bunların takım olmaları için daha çok zamana ihtiyaçları var.
Ayrıca kaçan golleri gördükçe Rijkaard'ın hışmına uğrayıp gönderilen Nonda'yı aradaı gözlerim ne yalan söyleyeyim. Biz daha çok ararız Nonda'yı.
Galatasaray,
imkansızı olağana çeviren ruh....
Abdulkadir Sarac

Post by Abdulkadir Sarac »

Soner Özaltındere wrote:Bu maç hakkında, alınan, gönderilen, kalan futbolcular hakkında, gidenlerin niye gönderildiği gelenlerin niye getirildiği, daha ötesi kalanların oynadığı oyun hakkında çok şey yazılabilir de ben bu akşam oyun sırasında gördüğüm başka birşey hakkında bir kaç satır yazmak istiyorum.

Maçın son yirmi dakikası Kayserispor on kişi kaldığı sırada pas isteyen Keita'nın pası vermeyen Caner'e yaptığı el kol hareketlerine, takım içinde yine bir ikisinin birbirleriyle tartışmalarına bir anlam veremedim doğrusu. Bunlar takım olduklarını falan mı sanıyorlar acaba? Böyle saçma sapan hareketlerle birbirlerinin moralini bozmaya ve rakibi cesaretlendirmeye kimin var? Bunların takım olmaları için daha çok zamana ihtiyaçları var.
Ayrıca kaçan golleri gördükçe Rijkaard'ın hışmına uğrayıp gönderilen Nonda'yı aradaı gözlerim ne yalan söyleyeyim. Biz daha çok ararız Nonda'yı.
Bu ilginc bir gozlem. Bunun gibi bir kac pozisyon vardi. Bunu Keita'nin gec katilmasina bir tepki olarakta gorebiliriz. Bu birazda basinin doldurusunun bir sonucuda olabilir. Ama bir gercek varki Keita tel tel dokuldu. Baros baba neredesin? cabuk don?
Post Reply