Risultante importante: Galatasaray-SC Braga 0-2

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Selcuk Samli

Re: Risultante importante: Galatasaray-SC Braga 0-2

Post by Selcuk Samli »

Ilk mactan sonra biraz umitlenir gibi olmustum;iyi oynamistik o gun(bence).

Fakat,bu hafta Hamit ve Elmander gibi uluslararasi tecrubeye sahip iki oyuncu saglik problemi yasayinca biraz tedirgin olmustum.Melo da henuz eski Melo degil zaten. Kuskularim dogru cikti ve kaybettik.Maci seyredemedim,ama ilk golu yedigimizi duyunca, takimin panikleyip doldur bosalta baslayabilecegini dusundum.Salih yazmis galiba bir ara doldur bosalt oynamisiz.Hep ayni terane maalesef.
25-2025

nefvakfi.org
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Bence FT dun gereken mesaji verdi (okudugum kadariyla), artik sonrasini oyuncular dusunsun. "Sansimiz azaldi" kelimesi bence gercekci, ve motive edici bir saptama, motive olabiliyorsan tabii. Okuduklarim o "eski" FT'i hatirlatmadi bana. Umarim teknik ekip gereken önlemi alir. Haftalik takim kurmanin yolu acildi gibi me geliyor, takim oturana kadar belli mevkilerde bazi degisikliklerin yapilmasi artik kacinilmaz. "Guvendigim daglara kar yagdi" onun gecmiste aci tecrubesidir, artik cözum uretmesi gerekiyor. Es-Es maci guzel sinav olacak bu hususta, bakalim bench de oturanlarin katkisi ne olacak...artik öne cikmalari gerekiyor.

FT'in futbol felsefesinin islemesi icin oyuncularin da bunu benimsemesi gerekiyor...inanmak kazanilan basarilarin urunu, tersi olmaz. "Ruya takim" doldurusu bir aldatmaca, bu aci gercekten yakinda bazi oyuncular cani yanacagini seziyor ve umuyorum :-)
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.
Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Kalan dort mactan cikarabilecegimiz 6, belki 7 puan var. Bu da en iyi sartlarda! Avrupa Ligine bu puan yeter mi? Avrupa ligine kalamazsak yazik olur. Bu takimin mac oynamaga ihtiyaci var.

Takim iskeletini tecrubeli oyunculardan kurmamiz lazim. Muslera, savunmada Eboue, orta sahada Hamit, ileride Elmander bence banko oynamali. Bunlara pozisyonlarinin mevcut kadro icerisinde en iyileri Selcuk ve Melo'yu da ekleyin. Etti size 6 oyuncu. Gobegi Semih/ Danny yada Semih/Cris diye kurmak zorundasiniz. Etti 8 oyuncu. Gerisi form durumu ve yabanci kisitlamasina gore tamamlanir.
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."
Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Hakan Unsal'in yazilarini begeniyorum:

http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/21610253.asp
25-2025

nefvakfi.org
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Selcuk Samli wrote:Hakan Unsal'in yazilarini begeniyorum:

http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/21610253.asp
Cok zor degil imkansiz. Ben GS bu kafa ile sifir puanla yani zero, nada, kaput ile bu grupta sonuncu olacagini sanmaktayim. Sonunculuk garanti de puan hanesinde bir sayi olursa sapka takiyorsaniz goge atarsiniz. Takimin basinda hala MU'a karsi iyi oynadik diyen bir beyinsiz varken 6-7 puan beklemek en Azindan kendi sahasinda bir galibiyet alacak demektir. Yani Cluj'u yeneceksiniz oyle mi. Ondan sonra MU ile bu takim duzeni ile berabere kalacaksiniz demek. Sonracima Portekiz ve Romanyada birer beraberlik. Etti size alti puan. Ama Braga bizi yener gel biz Cluj'u evinde de yenip yedi puan alalim diyorsunuz degil mi? Olur gorursem soylerim. Kime mi? Artin'e elbette.

Yolunuz duserse bu taraflara benim Verizano koprusunu satmam gerek. Elim darda biraz. Butun kolayligi yapacagim. Tek yon gidise 12 dolar gecis ucreti veriyor otomobil.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Yinede adam sansli.
Bir sonraki mac iceride Cluj'u yenerse, Manu da Braga'ya cakarsa en usteki 9 geri kalanlar 3-3-3 oluyor.
Herseye bastan basliyor. Bir tek onunde Braga'ya sahasinda kaybetmenin vermis oldugu -2 averaj var.

Akilli olacak, once gol yememeyi sonra atmayi dusunecek.Bu gruptan 3.olup Uefa ligine kalmak cok zor degil. Ama once gol yemeyeceksin.

Insanlarin saygisini kazanman icin once saygi gostermen lazim demisti bir eski abi, adini hatilamiyorum eski yunan bir filozof bilem olabilir Kerem'e sormam lazim :D Raki masasinda da duymus olabilirim yanlis olmasin :lol:
TRUST GALATASARAY
MGC
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ben Cluj'u MU onunde seyrettim. Tas gibi takim. Cok hizli kontraya cikiyorlar. MU galibiyete cocuklar gibi sevindi. Rooney gununde idi iki muhtesem pasla o iki gol geldi. GS ne icerde ne de disarda bu takimi yenemez. O Chris gotunu kaldirana kadar bir iki atarlar Istanbulda.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Cluj kolay yiyor, ben umutluyum, ama Burak Burak gibi oynamali, top ezmemeli...Es Es macina malesef berbat basladi.
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.
Post Reply