TÜRK TELEKOM ARENA (ASLANTEPE) (13 Aralık 2007 )

Moderator: Staff

Ahmet Ünaydin

Post by Ahmet Ünaydin »

Eren Talu farkındaysanız 2. ihalede ortağını değiştirdi. Yeni ortağı ALKE Ankara merkezli, onlardan, kolu her yere uzanan ve büyükçe bir inşaat şirketidir. Endişeye gerek yok :)
Hakan Bakircioglu

Post by Hakan Bakircioglu »

Bahri Havadir LigTV canli yayinina biraz once baglanip, ikinci ihalenin de sartlarin yerine getirilmedigi gerekcesiyle iptal edildigini acikladi. Eren Talu'nun sirketi ve ortaklarinin, teminati (11+16 trilyon) yatiramadiklarini soyledi.

Bir bu eksikti....

Konuyla ilgili Maraton internet sitesinin haberi.
Soner Özaltındere

Post by Soner Özaltındere »

Eğer bu haber kesinleşirse bu gidişle Galatasaray stad falan yapamayacak anlaşıldı. Bu insanların hepsi kendileriyle dalga geçtirmek için sıraya gimişler. Madem teminat olarak yatıracak parayı bile bulamıyrosun ne diye ihaleye giriyorsun.
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Soner Özaltındere wrote:Bu gidişle Galatasaray stad falan yapamayacak anlaşıldı. Bu insanların hepsi kendileriyle dalga geçtirmek için sıraya gimişler. Madem teminat olarak yatıracak parayı bile bulamıyrosun ne diye ihaleye giriyorsun.
Bunu Eren Talu ihaleden cekildi diye de yorumlayabiliriz. Cunku onun kazandigi belli olduktan sonra TOKI benim de yukarda tahmin ettigim uzere ihalede olmayan sartlar istedi. Anlasiyorlar, anlastilar dediler ama TOKI Eren Talu'nun donunu da istiyorsa anlasacak bir sey yok. Yakinda Eren Talu tarafindan aciklama yapilir. Buyuk bir olasilikla TOKI'yi suclayacak " ihaleyi kazandik, en guzel teklifi biz verdik, hala adamlar cikmis sunu da vereceksin bunu da vereceksin diye direttiler, boyle rezalet gormedim. Biz de cekildik" diyecektir. 1 milyar dolarlik ihaleye girip de 10 milyonluk teminati yatiramamak ne demek? Tabii ki boyle bir sey yoktur.

TOKI ile Eren Talu uyusmaz. Okuzler sigirlarla uyusur. Heriflerin kendi sirketleri var, kendi adamlari var, kendileri yiyecekler parayi. Bu kadar basit.

Tabii bu rezalete niye girdik diye tartisabilirsiniz. Onu da zaten 5 senedir yapiyoruz.

Ozan Ersoy
Soner Özaltındere

Biraz bekleyip, neler olacak görmekte fayda var. Komplo teorisi yaratmak istemediğim halde bu stadın yaptırılmaması için devletin üst makamlarında bir direnç olduğuna inanıyorum. Çünkü bu stad hakikaten Türkiyedeki klüp gelirlerinde Galatasaray'ı müthiş bir tırmanışa geçirecek ki bu bazılarının uykularını oldukça kaçırıyor.Ancak sen devletten ihale almaya çalışıyorsan ve Galatasaray için akan sular durur diye bu işe başlamışsan bu işi yarım bırakmaya hakkın olamaz. Sen Galatasaray'ı yarı yolda bırakmazsan o Galatasarayda sana bu dünyada cenneti yaşatır. Umuyorum bu iş yarım kalmayacak.
Ercan Arslan

Post by Ercan Arslan »

Ozan Ersoy wrote:
Soner Özaltındere wrote:Bu gidişle Galatasaray stad falan yapamayacak anlaşıldı. Bu insanların hepsi kendileriyle dalga geçtirmek için sıraya gimişler. Madem teminat olarak yatıracak parayı bile bulamıyrosun ne diye ihaleye giriyorsun.
Bunu Eren Talu ihaleden cekildi diye de yorumlayabiliriz. Cunku onun kazandigi belli olduktan sonra TOKI benim de yukarda tahmin ettigim uzere ihalede olmayan sartlar istedi. Anlasiyorlar, anlastilar dediler ama TOKI Eren Talu'nun donunu da istiyorsa anlasacak bir sey yok. Yakinda Eren Talu tarafindan aciklama yapilir. Buyuk bir olasilikla TOKI'yi suclayacak " ihaleyi kazandik, en guzel teklifi biz verdik, hala adamlar cikmis sunu da vereceksin bunu da vereceksin diye direttiler, boyle rezalet gormedim. Biz de cekildik" diyecektir. 1 milyar dolarlik ihaleye girip de 10 milyonluk teminati yatiramamak ne demek? Tabii ki boyle bir sey yoktur.

TOKI ile Eren Talu uyusmaz. Okuzler sigirlarla uyusur. Heriflerin kendi sirketleri var, kendi adamlari var, kendileri yiyecekler parayi. Bu kadar basit.

Tabii bu rezalete niye girdik diye tartisabilirsiniz. Onu da zaten 5 senedir yapiyoruz.

Ozan Ersoy
kesinlikle katiliyorum... zaten garip garip isimleriyle, ismi duyulmamis sirketlerin arasindan Eren Talu'nun kazanmasina sasirmistim.. cunku son donemde bu ihaleleri yani son 4-5 yilda ortaya cikan insaat sirketlerinin almasi olagan bir hal almisti.. yazik olan bize oluyor ve zaman geciyor..
Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

NO COMMENT.

''AKP'li Tuğcu: Müteahhit eşlerinin başını örtmesi normal
AK Parti'nin Alevi kurucu üyesi ve Kütahya Milletveki Hüseyin Tuğcu, türban konusunda azınlıklık bir sol grupla millet arasında çatışma olduğunu savunarak, "Üniversitelerin güzel sanatlar bölümünde insanları çırılçıplak soyuyorsunuz. Buna sanat diyorsunuz. Bu, bu kadar özgürce ve yapay bir şekilde olduğu halde biz hâlâ türbanla uğraşıyorsak bu anlam ifade etmiyor" diyor. Tuğcuson rönemde bazı işadamlarının ihale almak için eşlerinin başını örtmeye başlaması ile ilgili olarak, "Evet tabiki bunlar olabilir. İş alacaksa kendine çeki düzen verecektir" dedi. Referans Gazetesin'nden Nuray Başaran'ın köşesindeki yazısında lyeralan konu ile ilgili soru ve yanıtlar şöyle:
Sizi partiye Tayyip Bey kendisi mi davet etti?
Evet tabiî ki başbakanımız kendisi davet etti.
Teklifin size gelmesinin nedeni Alevi olmanızdan dolayı mı?
Sadece Alevi olmam değil. Alevilikle ilgili yapmış olduğum çalışmalar, en önemli nokta bu tabiî ki.
Müslümanlar da sağcıdır deniliyor...
Evet bu çok garip, yanlış maalesef. Ben daha önceki konuşmalarımda bunu söyledim, normalde Türkiye'deki Aleviler merkez sağdır. Bırakın merkez sağı, sağın merkezindedir Aleviler.
Son dönemde, devletten iş alacak müteahhitlerin eşlerinin örtünmeye başladığı, hükümetin bu tür uygulamalarında da söz edilen iddaalar var bunlara ne diyorsunuz?
Evet tabi ki bunlar olabilir, insanın olduğu her yerde her şey mümkün. Bu olabilir buna bir şey demiyorum. Elbette iş alacaksa, iş yapacaksa kendine çeki düzen verecektir insan. Bu yönetimin durumuna göre şekillenecektir.
Yani iş alan müteahhitin kendine çekidüzen mi vermesi gerekiyor. Eşi kapalı olmazsa, olmaz mı?
Hayır o anlamda değil. İnsan bir şey yapacaksa, bir şey becerecekse, bazı konularda uyuma kendini hazırlamak zorundadır. Yani düşünün bir öğrenci üniversite mezunu iş için bir yere başvurduğunda, en azından oraya kravat takması, düzgün gitmesi, konuşması onun işe alınıp alınmasını etkiliyecektir. Tabi bu anlamda insanda gittiğinde, o işi alması ve sonuçlandırması için başarılı olabilmesi için karşısındaki insana göre kendisine çeki düzen verecektir bu anlamda söylüyorum çeki düzeni.
Bir okulun bir eğitim sisteminin belli bir giyim tarzı kuşamı standardı olmamalı mıdır?
Olmalıdır ama bunun türbanla ilgisi yoktur. Bikini tarzında gelen öğrenciler yok mu bunu herkes biliyor güzel sanatların bölümleri var hepimizin bildiği çırılçıplak soyuyorsunuz. Buna sanat diyorsunuz, bunu sanat altında yapıyorsunuz. Yani bu mu sadece sanat?
Kimi soyuyorlar?
Öğrenciyi soyuyorsunuz veya dışardan getirdiğiniz bir kişiyi soyuyorsunuz. Diyorsunuz ki, bunun resmini yap başka bir şey yok başka bir özellik yok sadece o.
NO ADNANS, NO CRY !!
Ali Erdogan

Post by Ali Erdogan »

Galatasaray'ın Seyrantepe'ye yapılacak stadı ile ilgili ihalenin iptal edileceği yönündeki haberlerin ardından Eren Talu'dan bir açıklama geldi..

İşte Talu'nun açıklaması ;

Bugün bazı yayınlarda yer alan “Seyrantepe ihalesi iptal ediliyor” içerikli haberler üzerine bir açıklama yaparak kamuoyunu doğru bilgilendirme gereği duyduk.

Bilindiği gibi, Seyrantepe ihalesinde 27 Ağustos tarihinde kapalı zarfla verilen tekliflerin açılmasının ardından, 31 Ağustos günü Ankara’da yapılan ikinci oturumda Eren Talu-Alke ortak girişimi olarak idareye (TOKİ’ye) 234 milyon 567 bin 890 YTL ile en yüksek gelir payını ödemeyi teklif ederek birinci olmuştuk. Teklifte toplam gelir tutarını da 777 milyon 777 bin 777 YTL olarak öngörmüştük.

TOKİ’den gelen talep üzerine, önerilen gelir payıyla ilgili “iyileştirme görüşmelerinin” devam ediyor olması nedeniyle ihale süreci henüz sonuçlanmamıştır.

Karşılıklı görüşmelerin 24 Eylül Pazartesi günü sonuçlanması beklenmektedir. TOKİ’ye sunacağımız son teklifin ardından, ihalede yetkili olan alt kurulların ve ihale komisyonunun da gerekli incelemeleri tamamlamasını ve TOKİ’nin kesin açıklama yapmasını beklemek gerekmektedir.

TOKİ’nin kesin kararını açıklamasını izleyen 15 günlük sürede sözleşme imzalanacak ve bu süreçte gerekli teminat mektubu ve ödemeler yapılacaktır.

Konuyla ilgili durumun kamuoyuna doğru bilgiler ışığında aktarılmasını rica ederiz.

Saygılarımızla.
Sukurler olsun.. Yokmus bir aksilik.. Bari HAVADAR midir nedir onun halti imis.. Emre nin kolunu hakeden cok..
Soner Özaltındere

Bu gazeteci arkadaş hakkında yazacak çok şey var ama hiç bir şey yazmamak en iyisi galiba...
Hakan Bakircioglu

Post by Hakan Bakircioglu »

Soner Özaltındere wrote:Bu gazeteci arkadaş hakkında yazacak çok şey var ama hiç bir şey yazmamak en iyisi galiba...
Ben bir iki sey yazmak istiyorum....

Bundan bir ay kadar once, yine canli yayina baglanip Kone transferinin bittigini ve kaynaginin saglam oldugunu soyledikten sonra olayin yatmasinin ardindan bence Sansal Buyuka, Bahri Havadir'in gorevine son vermeliydi. Maraton canli yayininda Sansal tekrar tekrar sormustu, 'Bahri emin misin, bak ters koseye yatmayalim yine?' diye. Bahri de israrci olmustu. Duyan da anlasma imzalanmis, aciklama ertesi gun yapilacak gibi dusunmustu. Tabii transfer gerceklesmedikten sonra cevir kazi yanmasin yapmisti.

Sahsen GS muhabirligi konusunda cok zayif buluyorum Bahri'yi. Meydan bosken yonetime atip tutan, ama Ozhan Canaydin ve Adnan Polat'in karsisina gecince sut dokmus kediye donen, bana biraz kaypak gelen bir tarzi var. Belki yaniliyorumdur, ama gozlemim bu. Iyi bir Galatasarayli olabilir, ama iyi bir haberci hic degil. Aslinda medyada Galatasaray'i takip eden kisilerin kendi aralarinda yasadigi sacma bir rekabet var. Klubun icini en iyi ben bilirim, butun olan biteni ilk ben duyarim rekabeti bu. Levent Tuzemen'in baskanin rahatsizligini aciklamasi, transfer tahminleri, kongre sonuclari tahminleri... Bana gore iyi haberci, haberi en erken tahmin eden degil, gerceklesen bir olayi en cabuk ve en kapsamli duyurabilendir. Bu yuzden NTV ve onun gibi haberci kuruluslari daha cok takdir ediyorum, b.s. i minimuma indirmeye calisiyorlar, 'NTV ne derse o!' turunden geyiklere girmiyorlar.

Seyrantepe haberine gelince, Bahri Havadir'in aciklamalarini yine biraz supheyle dinliyordum ama Futbol Gundemi programinin misafir yorumcusu Gokmen ...... (soyadini hatirlamiyorum), bu haberi destekler bir yorum yapinca, belki de dogrudur diye dusundum.

Bence Galatasaray icin bu projenin bir sekilde hayata gecmesi, kisa donemde yasanacak sportif basarilardan cok daha onemli.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ali hakli anirtamayacaklar adami. Ama Canaydin orada burada bo$ knu$maya devam edenecek boyle yapamayacagi i$leri yapar gozukerek.

Aslinda GS'yin stada filan ihtiyaci yok. Oturup o kenef stadi birkac milyon dolara adam etmek varken boyle tahtiravanla sicmaya gitmek icin cabalayip duruyorlar.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Ensenizi karartmayin.

Yan yollari yapiliyor, koprusu yapildi, arazisi duzeltiliyor, en 5-6 tane is makinasi var her daim calisan, metrosu icin Maslak trafigi felce ugratildi (tabii oncelik Maslak tarafina olsun ama bir kolda obur tarafa gidiyor.) Rant buyuk.

Madem Ali Gurselle yasit sayiliriz(kocan yaniltti bizi), bu isin israrli takipcisi olacagiz artik. :twisted:
NO ADNANS, NO CRY !!
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Last edited by Hasan Tezcan on Mon Sep 24, 2007 2:12 pm, edited 1 time in total.
Celal Gürcüoglu

Post by Celal Gürcüoglu »

Yapilsada kombine fiyatlari dusse. FBli arkadaslar her sene nerdeyse cifter cifter kombine aliyorlar sonrada sizin taraftar maca gitmiyor diyorlar. Gitmez tabii., onlar numaralida 800ytl'ye kombine alirken bizim numarali 2350 ytl. (ben bu sene fiyat yuzunden almadim) Daha cok para, daha cok seyirci, daha iyi bir kulup. Sunun surasinda 2 sene kaldi (biz ona 3 diyelim, 2011). Hayirlisi olsun camiaya.
Türkiye'nin ilk ve tek Avrupa Sampiyonu
Tan Erten

Post by Tan Erten »

Cok guzel bir haber. Hayirlisiyla vaktinde bitirilir umarim. Bir an icin bu isin suruncemede kalacagini dusunmeye baslamistim, cok sevindim.

Guzel gunlere dogru yol aliyoruz gibi geliyor bana... :)
Tan Erten
Post Reply