Hazırlık maçı:G.S. - Bochum 1-2 (dk 23 ayhan)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Kabze'nin suyu kaynadi mi acaba? Gerci oyuna biraz gec almi$ ama Gorgen'e bakilirsa iki uc guzel firsati heba etmi$.

1970'li yillarin ba$inda TV'nunda Turkiyey girmesi ile UEFA $ampiyonlar ligi maclari ve Dunya kupasi TRT sayesinde Turkiyeden izlenir almu$tu. Avrupa kupasina Ajax ile Bayern Munih damgasini vurup ust uste final oynayip birbirlerinden al gulum ver gulum gibi kupayi alirlardi. Ben Hollandalilari tutardim. Cruyff, Neskens, Haas biraderler filan futbola ba$ka bir ruh getirmi$ti. Ko4arak ve top teknigini de birle$tirip $iir gibi top oynarlardi. Kar$ilarinda acinacak hale donen Ispanyol ve Italyanlarin yaptiklari $irretlik ve pisliklere sadece gulerek kar$ilik verirlerdi.

Neyse 1974 Dunya kupasi Munihte idi. Hollanda almi$ ba$Ini gidiyordu. Final ev sahibi Almanya ile oynanacakti. Herkes Hollanda alir diyordu benim gibi. Mac ba$ladi Hollanda ilk 20 dakika filan icinde one gecince bu i$ bitti diye bakiyorduk. Kasketli Herr Schone'nin yanindaki Feldkemp'i filan hic duymadimdi. Bir bildigim Kaizer (Beckenbauer) ile panzer adini taktiklari golculeri gerd Muller vardi. ELbette Vogts, Honnes Rumennige filan gibi adamlari kucumsemiyorum. Bu Muller denilen adama golcu demek icin bin $ahit isterdi. Ne bir top teknigi ne de oldurucu isabetli $utlari vardi. Ama adam ceza sahasina girdimi Godzila gibi etrafindakileri dagitiyordu. Kimini iter kimini ceker kimini omuzlar ama kafasi olmaz ise kici kici olmazsa kaval kemigi kaval kemigi olmaz ise ayagi ile golunu atar ve i$i bitirirdi. Yine oyle oldu. Gerd Muller yenilmez denilen Ajx iskeletli Hollanda takiminin biri penaltidan golunu ativerdi. Ikinci golde onun mu idi hatirlamiyorum. Kabze biraz boyle eskileri seyretsin gol nasil atilir diye.

1978 yazinda Dunya kupasi Arjantine ta$idiginda finalde Almanlardan eser yoktu. Yine Hollanda alir goturur deniliyordu. Az daha da oyle olacakti. Normal suresi 1-1 biten macta uzatmada iki gol daha yiyip tarihe kari$tilar. Yazik oldu sari fare denilen Cruyf'a. Meslegini coktan hak ettigi bir Dunya kupasi ile susleyemedi. Sonralardan adamlarin fosur fosur sigara ictigini ogrendim. Sahada aak basmadik yer birakmayan adamlarin sigara icip bu halti nasil yediklerine hala aklim ermiyor. Kabze de sigaraya mi ba$lasa acaba?
Last edited by Cengiz Akgun on Sun Jul 22, 2007 7:53 am, edited 1 time in total.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Cengiz Akgun wrote: Kabze de digaraya mi ba$lasa acaba?
Kötü kadın eksikliğinden kaynaklanıyor hep bunlar :D

Bakın Arda nasıl almış motivasyonu, döktürüyor maşallah :D
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Vakit azalıyor. Takımın durumu pek iyi değil galiba. Bazı futbolcular iyi antreman yapamamaktan şikayetçiymiş Çetinçalı'ya göre :D
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Ismail Gezer wrote:Vakit azalıyor. Takımın durumu pek iyi değil galiba. Bazı futbolcular iyi antreman yapamamaktan şikayetçiymiş Çetinçalı'ya göre :D
Maclari da izleyemez olduk artik. Skor acisindan kotuye gidis var ama skor onemli degil. Feldkamp'in her macta degisik seyler denemesi ilginc. Tomas'i on liberoda oynatmis. Butun oyunculari komple futbolcu yapmaya calisiyor sanirim. Hangi kadroyla cikarsak cikalim LIncoln yokken degerlendirme yapmak zor.

Sanirim Kalli'nin yapmaya calistigi sey futbolculari psikolojik ve mental olarak zorlamak. Acayip mevkilerde oynatip ezber bozuyor . Gidecek futbolcular belli olup, Turkiye'ye geri donuldugunde taslari yerine oturtup LIncoln'u ekleyecektir. Biraz iyimser bir dusunceyle zora alisan futbolcular taslar yerine oturdugunda rahat ve takim halinde oynarlar diye umuyorum.

Kadri Cetincali pek yalan haber yapmaz. Futbolculardan boyle bir sikayet gelmesi ilginc. Antrenman raporlarindan olumlu izlenim edinmistim aslinda.
Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Alman gibi disiplinli
İlhan SÖYLER 22 Temmuz 2007

Takımına Alman ekolünü yerleştirmek istediğini belirten tecrübeli teknik direktör, yaşı ile ilgili konuşanlara hiç kızmadığını söyledi. Feldkamp, sağ kanatta Sabri’nin arkasında oynayacak bir oyuncu aradığını da belirtti.

G.SARAY Teknik Direktörü Karl Heinz Feldkamp, takımına Alman ekolünü öğretmeye çalıştığını belirterek, tüm futbolcularının bir Alman gibi disiplinli olmalarını istediğini söyledi. Takımının kamp yaptığı Duisburg’da sorularımızı yanıtlayan Kalli, yeni sezonda her açıdan çok farklı bir Galatasaray izleteceklerini söyledi...

Yaşınız çok sık gündeme getiriliyor. Herkes bir şeyler söylüyor. Bunlara kızıyor musunuz?

Hayret, (gülerek) yaşlı görünüyor muyum? Bazı kişilerin bana yaşlı demesine kızmıyorum. Bunları duyacağımı biliyordum. Her şeyi zamana bıraktım. Onlar da zamanla beni görüp tanışacaklar. Kimin ne dediği benim için önemli değil. Ama şunu rahatlıkla söyleyebilirim; ben kendimi çok iyi hissediyorum.

Yavaş yavaş değişeceğiz

Oyun felsefesi hakkında ne düşünüyorsunuz?

Takımı bir anda değiştirmek yanlış. Böyle bir şeyi yapmaya kalkışırsanız, futbolcular paniğe kapılır. Ondan sonra toparlamak çok zor olur. Ama kondisyon olarak iyi yerlere geldik. İyi de idman yapıyoruz. Türk futbolcular topu çok seviyor. Neredeyse hepsine birer top vereceğim. Gittikleri yere de götürmek istiyorlar, hiç ayrılmıyorlar. Ben bu takıma Alman ekolünü öğretmeye çalışıyorum. Hepsinin bir Alman gibi disiplinli olmalarını istiyorum. Benim isteklerimi yapanlar benimle birlikte kalacak, yapamayanlar gidecek.

Sağ kanatta bir arıza var mı hocam?

Evet var. Sabri yetenekli ve iyi bir futbolcu. Ama hücum ağırlıklı oynamayı seviyor ve o bölgede çok faydalı oluyor. Ben de kendisini orada oynatmak istiyorum. Sabri’nin arkasında oynayabilecek, ona destek verecek birini arıyorum. Öyle biri olmalı ki, Sabri ile ikisi birbirlerini tamamlamalı.

Takımın anahtar futbolcusu kim?

Benim için bütün futbolcular anahtar. Sağda, solda hiç fark etmez. Nerede ihtiyacım olursa ona göre oynayacaklar ve saha içerisinde güçlü, zeki durumda olacaklar. Her futbolcu her yere gidecek ve bir şeyler üretecek.
Bütün kararları tek başınıza mı verirsiniz?

Burada ben yok, biz varız. Ben fikrimi söylerim, yardımcılarım da fikirlerini anlatır. Doğru olanı buluruz. Ben yardımcılarımı dikkatli seçtiğim için de onların düşüncelerine saygı gösteririm.

Çok defans oyuncunuz var? Bu durum ileride sizin başınıza sorun açmayacak mı?

Evet, çok fazla defans oyuncumuz var. Ben bunların ikisini başka yerde kullanmayı düşünüyorum. Kimden nerede, ne kadar verim alabileceğimizi yapacağımız maçlarda göreceğiz. Eğer bir sakatlık veya ceza durumu olursa, arkasından gelen adam da aynı onun gibi hazır olacak.

Lincoln'süz oynamayı öğrenmemiz lazım

Kalli, Burak Dilmen aracılığıyla İlhan Söyler’in sorularını yanıtladı.

KALLİ, "Başarının anahtarı nedir?" sorumuzu yanıtlarken ilginç ifadeler kullandı. Her şeyi Lincoln’den beklemenin yanlış olduğunu vurgulayan Alman çalıştırıcı, Galatasaray’ın Lincoln’süz oynamayı öğrenmesi gerektiğini ifade etti. Feldkamp, şunları söyledi:

"Başarının ilk anahtarı teknik direktörün gerçekçi olmasıdır. Antrenör, takımının yapabileceğinden fazlasına söz vermemelidir. Bir sistemi her maçta uygulamayacağız. Yerine göre sistemimizde değişiklikler yapacağız. Tüm futbolcularımın Lincoln’e iyi bakmasını ve ona yardımcı olmasını istiyorum. Lincoln’ün her maçta oynaması mümkün değil. Sakatlıklar veya cezalar mutlaka olacak. O zaman ne yapacağız? O yüzden diğer futbolcular şunu bilmeli; herkes oyun kurmalı, herkes bir şeyler üretmeli. Takımda şu oyuncular banko oynayacak diye bir şey yok. Bir bakarsınız, banko oynar dediğiniz oyunculardan ikisini kadrodan çıkartmışım. İyi antrenman yapmadığını ya da istediklerimi tam olarak yapamadığını gördüğüm futbolcuyu, iyi maç oynasa bile değiştiririm."
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Kalli Necati'nin kamptan ayrilmasini istemis. Ama bu gerceklesmis mi onu bilemiyoruz.
Kalli Necati'yi kovdu
hurriyet.com.tr 22 Temmuz 2007
Kalli Necati'yi kovduKalli, Necati'nin Bochum maçında laubali davrandığı gerekçesiyle Sezgin'e " Hemen bavulunu toplasın" dedi.

G.Saray'ın yurt dışı hazırlık kampını tamamlayarak yurda döndü. Dün akşam Bundesliga ekiplerinden Bochum ile karşılaşan Cimbom sahadan 2-1 mağlubiyetle ayrıldı. Maç sırasında yaşanan bir olay ise kampın son gününe damgasını vurdu.

Teknik direktör Kalli kamp çalışmaları boyunca performansından memnun olmadığı ve sık sık uyardığı Necati için yönetime " Hiç çalışmıyor. Aklını takıma veremiyor. Çok agrsif ve kibirli. Hırsı da kalmamış. Bu şartlar altında ondan verim almamız mümkün değil" şeklinde bir rapor vermişti. Bochum maçında ise Kalli sinirlerine hakim olamayarak öğrencisinin acil takımla ilişkisinin kesilmesini istedi. olay şöyle gelişti;

Karşılaşmanın 59. dakikasında Kalli Arda'yı sahaya sürmek için formasını giymesini söyledi. Ayhan'ı oyundan çıkarıp Arda'yı yerine almayı planlıyordu. Ancak Necati'nin o andan laubali bir şekilde davranıp arkadaşlarıyla gereksiz tartıştığını gören Kalli, kenar yönetime Necati'nin oyundan çıkacağı talimatını verdi. Bu esnada Futbol A.Ş. Genel Müdürü Adnan Sezgin'e dönerek " Necati'yi bir daha görmek istemiyorum. Hemen bavulunu toplasın" dedi.

Alman teknik adamın çok sinirli olduğunu anlayan Sezgin, olayın basın mensupları tarafından görülmesi üzerine ortalığı sakinleştirmek istedi. Kalli'nin sözlerinin büyütülmemesi gerektiğini söyleyen Sezgin " Hocamız o anda çok sinirlendi ve bir anlık sinirle o sözleri sarf etti" dedi. Necati'nin ise moralinin çok bozuk olduğu gözlerden kaçmadı.
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

bu ne ilk ne son olay...Necati, Umit Karan, bu ikiliyi seyredin siz...yedek
kalsinlar görursunuz...
Serif Halimler

Post by Serif Halimler »

Dün aksam maci Bocum da izledim. Bircok futbolcunun asIl yerlerinde oynamadigi bir hazirlik macinin ayrintili yorumunu yapmak pek anlamli degil. Fakat yine de Önemli gördügüm bazi seyleri yazayim.

Kaleci : iki kaleci de Mondi nin verdigi güveni vermedi bana.
Defans : Song her zamanki gibi gayet iyi. Solbek hala problem yedigimiz iki gol de sol taraftan gelen akinlardan sonra oldu.

Anil ikinci golde topu kaptirip büyük bir hata yapmasina ragmen, bence iyi bir oyuncu ve ilk 11 de yerini alacak. Ferhat telasli ve kendine güveni az, fazla birsey beklemiyorum ondan. Volkan Hakan Ünsal'in sinirsiz olani gibi, iyi bir oyuncu. Servet konusunda kesin bir karar varamadim! Karsidan gelen oyuncuya müdahalesi iyi fakat rakiple yan yana olunca veya arkadan geldiginde biraz yavas.

Orta Saha : dün aksam orta saha yoktu gibi geldi bana.
Tomas orta sahada top dagitacak takimi ataga kaldiracak özelliklere sahip degil. Sabri cok calisiyor cok cabaliyor fakat belirleyici bir etki koyamadi oyuna.
Lincoln oynayinca orta saha ve oyun kurgusu iyi olacak eminim, onu Almanya liginden tanidegim icin.

Forvet : En problemli bölge burasi.
Necati oyun stilini cok begendigim bir futbolcu, fakat nedense bir türlü topu kontrol altina alip bir aksiyon yapamadan topu kaybetti cogu zaman.
Ümit Karan : Sanki gazozuna mahalle maci oynuyormus gibi laubali ve ciddiyetsiz geldi bana. Konsantre olpu isini ciddiye alsa gol atabilecige en az iki pozisyonda en azindan kaleyi tutturabilirdi.
Hasan Kabze : Iyi seyler yapiyor, fakat bir golcü icin önemli olan sonuc yani gol atmak. Hep iyi aksiyonlar iyi vuruslar yapiyor, sonuc : Out !!!??
Arda cok az oynadi topu fazla seviyor ve ayagindan gec cikariyor, e tabi rakip te bu arada önlemini aliyor.

Sonuc olarak bence bu takima iyi bir golcü lazim. Yakaladi mi affetmeyen, Jardel gibi mesela.
Kale önünde topla bulsunca artistlik yapmayan.
UEFA'da Arsenal'i, Süper Kupada Madrid'i.....
Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Bende Ayhanin golunden itibaren izledim.

Bu yilin Bolici kesinlikle Necati.
Gorunen odur ki bir forvet, birde sagbek alinacak.
Bu durumda Umit Karan bile yollanabilir. Hem laubaliler,
hemde FB ile olan muhabbetleri konsantrasyon bozmus.

Muhtemel gidecekler:
Necati, Carusca, Okan, Orhan, Emre Asik,

Kritik:
Cihan, Mehmet Guven, Umit Karan, Ayhan

Aykut , Orkuna gore daha iyi gozuktu.
Orkunun deliligi torpulenmis. O yuzden tutuktu ve iyi isinamamis.
Cepheden yedigi o gol cok kotuydu. Cok ufak bir esneme ile alinabilecek bir toptu. Cizgi kalecisi olarak cepheden o yumusak topu alamayacaksinda neyi alacaksin?

Lincoln, Linderoth, Sabri, Song, Volkan Yaman ilk 11de banko isimler.
Servet, Serkan, Hasan Sas, Baris, Anil, AYkut en yakin zorlayacak isimler.
İyi bir sag bek ve forvet eklenmeli. SUkur sure alir.
Tomas, Arda, Mehmet Topal, Orkun, Ferhat, Cihan, Bouzid
yedek bekler.

Anil yavas yavas geliyor. Babasi Seferden daha iyi. GS'nin Maldinisi,
yada yeni Bulent Korkmazi. PAF maclarini cok seyretmistim.
Gelistirerek geliyor.
NO ADNANS, NO CRY !!
Celal Gürcüoglu

Post by Celal Gürcüoglu »

Nedense nette "Sok! Hangi futbolcu GS'dan kovuldu" yazisini gorunce daha linke basmadan kesin Necati'dir diye dusundum. Yanilmamisim. Darisi Sas'in, Cihan'in zor ama Sukur'un basina.
Türkiye'nin ilk ve tek Avrupa Sampiyonu
Hakan Bakircioglu

Post by Hakan Bakircioglu »

Kalli ve yonetim takimdan ayrilacak oyunculari (en azindan kesin belirlediklerini) zaman gecirmeden aciklamalidir diye dusunuyorum. Basin haliyle tahmin etmeye calisiyor ve her kafadan bir ses cikiyor. Basini takip eden futbolcular da ister istemez etkileniyorlardir. Ornegin bu kadar yazilan cizilenden sonra Necati kadroda kalirsa bu sefer adami tekrar kazanmak icin caba harcamak gerekecek. Hem de ne kadar erken belli olursa, ayrilan oyuncularin satilmasi/kiralanmasi veya serbest kalip kendilerine baska klupler bulmalari kolaylasir.

Hakan
Celal Gürcüoglu

Post by Celal Gürcüoglu »

Neyse Pazar gunu Ist maci icin biletlerimi aldim. Amerikali kiz arkadasimin Camp Nou'den sonraki ikinci deneyimi olacak. Barcelona taraftarlarini tiyatro seyreder gibi gordukten sonra ozel mac olsa bile bizimkileri gorunce sasiracagindan eminim :)

Su Lincoln neymis bi bakalim, daha dogrusu takim neymis ona bakalim. Daha hicbir maci seyretmedim, Youtube'dan ozetler haric.
Türkiye'nin ilk ve tek Avrupa Sampiyonu
Post Reply